تبلیغات
انصار حزب الله گیلان - مطالب بهمن 1393

فریاد مردم گیلان- ASTARAo@YAHOO.COMایمیل ارسال خبر و عضویت

خاتمی فتنه گر است و علیه نظام شورش کرده و باید ممنوع التصویر شود

تاریخ:چهارشنبه 29 بهمن 1393-06:36 ب.ظ

مسیح علینژاد به یکباره این بحث را به میان می کشد که اگر رییس جمهور آمریکا به جوانان ایران نامه دهد واکنش شما چیست؟کوچکی نزاد می گوید:هیچی…آزادند.این همه شبکه وجود دارد و می توانند آنها هم نامه بدهند.

1

 مسیح علی‌نژاد، خبرنگار ضد انقلاب و مدیر کمپین آزادی های یواشکی، گفتگویی تلفنی با جبار کوچکی‌نژاد، نماینده مردم رشت در دوره‌های هشتم و نهم مجلس درباره ممنوع‌التصویر شدن رییس‌جمهور اسبق ایران، انجام داده است که فایل صوتی آن در اینترنت وجود دارد. کوچکی‌نژاد در این گفتگو می‌گوید در آمریکا هم مقامات اگر فتنه کنند، ممنوع التصویر که خوب است، آنها را زندانی و ممنوع الملاقات می‌کنند.کوچکی نژاد در بخش دیگری از گفتگوی خود با این خبرنگار فراری تائید می‌کند که سیاست نظام در حال حاضر نرمش با آمریکاست و در این سیاست نامه‌نگاری بین رهبران دو کشور امری عادی محسوب می‌شود.

به گزارش اعتدال شرق در ابتدای این تماس تلفنی خبرنگار آمریکانشین خود را به نماینده مردم رشت معرفی می کند و می گوید:«من مسیح علینژاد ,خبرنگار هستم و می خواستم در صورت موافقت با شما گفتگویی داشته باشم»
جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت در مجلس و نائب رییس کمیسیون آموزش پس از شنیدن این جمله می گوید:«از کدام کشور تماس می گیرید؟» که در علینژاد در پاسخ به این سوال می گوید:«من در آمریکا زندگی می کنم.هم اکنون رهبری جمهوری اسلامی ایران به اوباما نامه نوشته است و من فکر کردم که شما با یک خبرنگار ایرانی که مقیم آمریکا است بخواهید که مصاحبه داشته باشید»
کوچکی نژاد بعد از شنیدن اظهارات وی می گوید:« من هم به شما حرفی نزده ام و گفتم که با شما مصاحبه می کنم»در ادامه علینژاد خطاب به نماینده مردم رشت می گوید:«پس شما مشکلی با این ندارید که بخش هایی از مصاحبه شما  در شبکه «من و تو» و یا تلویزیون های خارج از کشور از روی سایت شخصی من برداشته و پخش شود؟»
کوچکی نژاد بعد از شنیدن این بخش از اظهارات این خبرنگار فراری اعلام می دارد:«آنها این مصاحبه را از روی سایت شما بر نمی دارند چون سخنان من کاملا بر ضد آنهاست»
در ادامه مسیح علینژاد می پرسد:آقای محسنی اژه ای گفته اند که آقای خاتمی باید ممنوع التصویر شود.ارزیابی شما چه است که چهره های نظام طرد می شوند؟

جبار کوچکی نژاد در پاسخ به این سوال می گوید:« خاتمی به دلیل اینکه جزو سران فتنه است خود به خود نباید تصویرش از صدا و سیما پخش شود و این مسئله در سطح دنیا کاملا مسبوق به سابقه است.کسانیکه علیه نظام حاکم یک کشور حرکت می کنند و مردم را دعوت به قیام کرده و خون مردم را می ریزند در همان آمریکایی که شما زندگی می کنید این افراد در زندان هستند و نه تنها آنها را ممنوع التصویر می کنند بلکه این افراد ممنوع الملاقات هم هستند»
در ادامه علینژاد می گوید از شما می خواهم یک نمونه از روسای جمهور یا نخست وزیر آمریکا را نام ببرید که در حبس خانگی یا ممنوع التصویر باشند؟
کوچکی نژاد با شنیدن این اظهارات علینژاد می گوید:خیلی از افراد در جهان وجود دارند نه تنها در آمریکا بلکه در خارج از کشور نیروهای آمریکایی در زندان هستند.مگر آقای محمد مرسی هم اکنون در زندان نیست؟! مطمئنا اگر زمانش برسد این افراد دادگاهی خواهند شد.شما خودتان به عنوان یک خبرنگار می دانید که جرم این افراد زندان ممنوع الملاقات بوده است.اما هم اکنون این افراد در کنار خانواده های خود زندگی می کنند و از این بابت باید خدا رو شکر کنند که نظام فعلا رافت نشان داده و آنها را در خانه هایشان حصر کرده و از جانشان محافظت می کند تا کشته نشوند.
در این میان مسیح علینژاد خبرنگار آمریکانشین شبکه من و تو سعی می کند با زیرکی خاصی مردم را در تقابل با نظام نشان دهد و خطاب  به کوچکی نژاد می گوید:آیا شما فکر می کنید افکار عمومی سخنان شما را بپذیرد؟
کوچکی نژاد در پاسخ به این سوال می گوید:بار دیگر باید بگویم که هر زمان که وقتش برسد یقینا قوه قضائیه این افراد را محاکمه می کند و هیچ ترسی هم از این قضیه ندارد.
این خبرنگار ضد انقلاب بعد از این اظهارات با فرافکنی سعی دارد که پاسخ نامه رهبر معظم انقلاب به نامه نگاری های متعدد اوباما رییس جمهور آمریکا به ایشان را ضعف جلوه دهد.
نماینده مردم رشت در پاسخ به این اظهار نظر مدیر کمپین ضد فرهنگی آزادی های یواشکی می گوید:سیاست نظام در حال حاظر نرمش قهرمانانه است.رییس جمهور آمریکا ده بار نامه نوشته است و بر این اساس پاسخ رییس جمهور آمریکا نیز داده شده است و اخیرا رهبر انقلاب نامه ای به جوانان آمریکا و اروپا نیز نوشته اند.

مسیح علینژاد به یکباره این بحث را به میان می کشد که اگر رییس جمهور آمریکا به جوانان ایران نامه دهد واکنش شما چیست؟
کوچکی نزاد می گوید:هیچی…آزادند.این همه شبکه وجود دارد و می توانند آنها هم نامه بدهند.
این خبرنگار ضد انقلاب در واکنش به این نظر کوچکی نژاد می گوید که «چگونه آقای اوباما آزاد است نامه بدهد اما رییس جمهور اسبق ایران آزاد نیست؟»که با پاسخ نماینده مردم رشت مواجه می شود و کوچکی نژاد می گوید:«برای اینکه او فتنه گر است و علیه نظام شورش کرده است».
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

از قدیم گفتند : جواب ابلهان خاموشیست

تاریخ:چهارشنبه 29 بهمن 1393-06:35 ب.ظ


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

حرف و حدیث های انتخاباتی! (۱)

تاریخ:چهارشنبه 29 بهمن 1393-06:35 ب.ظ

کمتر از یکسال به آغاز فعالیتهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی در اسفند ماه سال ۹۴ مانده است. در بسیاری از شهرهای کشور از هم اکنون رایزنی ها، گمانه زنی ها و گفتگوها در باره حضور قطعی یا احتمالی برخی از چهره های فعال و با سابقه ی سیاسی در این انتخابات آغاز شده است و بر این اساس گروهها، محافل و جریانهای سیاسی در تلاش اند تا برخی از افراد موجّه و سرشناس سیاسی اجتماعی را برای حضور در عرصه ی این رقابت مهم متقاعد یا مجاب نمایند. بر اساس برخی شنیده ها و گزارش ها از جریان بحث ها و تبادل نظرها در خصوص وفاق و اجماع برای دعوت از شخصیت های مناسب و سرشناس برای حضور در صحنه این رویداد مهم سیاسی سال آینده در شهرهای لاهیجان و سیاهکل نیز آغاز شده است.

یکی از چهره هایی که نام او بصورت جدّی و با تأکید در محافل مختلف مورد بحث و رایزنی قرار گرفته آقای بهرام یعقوبی بیجاربنه است. صحّت این خبر با توجه به سوابق و شرایط ایشان معقول و منطقی به نظر می رسد. آقای یعقوبی نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در دوره چهارم مجلس شورای اسلامی و پس از آن از مدیران ارشد نظام در مجلس، دولت و رسانه ملی بوده و از چهره های علمی و پژوهشی کشور می باشند و از جهت سیاسی نیز از شخصیت های معتدل و دارای حسن سابقه و اخلاق و مشهور به پاکدستی نیز هستند. همچنین چندی پیش به دلیل توانمندی در مدیریت برنامه ریزی و اشراف بر اسناد بالادستی و فرادستی نظام، در جایگاه عالی ترین مقام نظارت بر توسعه کلانشهر تهران منصوب شده اند. مجموعه این عوامل حاکی از این است که وفاق و همسویی بر روی ایشان دور از انتظار نیست. البته لازم به ذکر است که برخی از شنیده ها نیز از احتمال حضور ایشان در یکی از لیست های انتخاباتی تهران بزرگ حکایت دارد.

با توجه به مجموعه عوامل مذکور و نیز شرایط کنونی، به نظر می رسد حضور چنین فردی در عرصه انتخابات، حتی در نقش هدایتگر و جهت دهنده می تواند به عنوان نقطه ثقل و گرانیکاه فعالیت های انتخاباتی، تأثیر ویژه ای در هدفمندسازی نتیجه انتخابات و ایجاد شور و نشاط، انگیزه و اعتماد عمومی جهت مشارکت و فعالیت در این رویداد مهم سیاسی اجتماعی و عبور از مرحله فعلی برجای گذارد.

البته بر اساس برخی اخبار علی رغم درخواست های مکرر و دعوت های فردی و جمعی از ایشان جهت حضور در این انتخابات، وی تاکنون نظر قاطع و روشنی جهت اعلام تمایل یا عدم تمایل برای حضور در عرصه این رقابت ابراز نکرده است؛ مع الوصف رایزنی ها و مشورت ها جهت جلب رضایت ایشان همچنان وجود دارد.

به هر حال آنچه مسجّل است حضور افرادی چون ایشان و آقای امیر ارسلان انصاری(نماینده دوره اول مجلس شورای اسلامی) در کسوت هدایتگر یا جهت دهنده سیر فعالیتهای انتخاباتی می تواند به تغییر فضای رخوت زده سیاسی شهر کمک شایانی نماید و سرنوشت انتخابات را به کلی متفاوت و دور از انتظار سازد. همچنین وفاق و همدلی این دو نماینده باسابقه، با تجربه و دوراندیش که دارای پایگاه و اعتبار مقبولی در میان اقشار مختلف جامعه هستند، در تعیین و تشخیص گزینه أصلح بسیار موثر و سرنوشت ساز خواهد بود.

 همچنین بر اساس اخبار و شنیده ها نامهای دیگری در این گمانه زنی ها یا اعلام تمایل برای حضور در انتخابات آتی مطرح است که از جمله می توان به این موارد اشاره کرد:

آقای سیّد  حجّت مهدوی سعیدی (فرماندار اسبق سیاهکل، مدیر کل سابق اداره کلّ فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، رییس اسبق، استاد و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان و از نویسندگان و فعالان سیاسی مشهور استان)؛ آقای یوسف قاسمی (نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در دوره هشتم مجلس شورای اسلامی)؛ آقایان  ذبیح  نیکفر و  اسماعیل بابایی (کاندیداهای دوره های پیشین انتخابات مجلس)؛ آقای مهدی شمس (عضو سابق شورای اسلامی شهر لاهیجان)؛ آقای حجت جوادپور (از نویسندگان و فعالان سیاسی)،  مجید استوار  (از اعضای هیئت علمی دانشگاه و فعال سیاسی)   و ایرج ندیمی (نماینده فعلی مجلس شورای اسلامی ) و برخی دیگر که در گزارش های بعدی به آگاهی مخاطبان محترم خواهیم رساند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

میر قاسم زاده از هک پایگاه خبری «صومعه سرا نیوز» می گوید

تاریخ:چهارشنبه 29 بهمن 1393-06:33 ب.ظ

یکی از پایگاه های خبری و تحلیلی شهرستان صومعه سرا که نقش ویژه ای در امر اطلاع رسانی و تحلیل های منطقه ای در غرب گیلان دارد توسط جدایی طلبان کرد هک شده است

میر

یکی از پایگاه های خبری و تحلیلی شهرستان صومعه سرا که نقش ویژه ای در امر اطلاع رسانی و تحلیل های منطقه ای  در غرب گیلان دارد  توسط جدایی طلبان کرد هک شده است

سید محمد میر قاسم زاده ( مدیر پایگاه خبری صومعه سرا نیوز ) در گفتگویی کوتاه گفت :  گروهی ضد انقلاب  به محوریت فردی به نام   ali.hawlery60  وجودارد که تا به اکنون چند سایت را در کشور را  هک کرده است میرقاسم زاده تصریح کرد :  سایت ما هم از ساعت ۷ صبح  روز دوشنبه هک شده است اما خوشبختانه نتوانستند به غیر ورودی سایت ما  کار دیگری انجام دهند یعنی  آن  قسمت که مربوط می شود به محتوا و مدیریت محتوا  ، به آن دست پیدا نکردند و از همین رو دیتا بس و سی پنل ما آسیب ندیده است

وی گفت : بخش فنی سایت صومعه سرا نیوز به دنبال ارتقای امنیتی سایت است که امیدوارم به زودی در همین هفته سایت بر روی خروجی  قرار بگیرد

مدیرعامل کانون رسانه های شهرستان صومعه سرا با عرض پوزش از مخاطبان استانی و شهرستانی  سایت صومعه سرا نیوز گفت : ضمن پوزش به جامعه رسانه ای و مخاطبان فهیم این پایگاه خبری از  اختلالات به وجود آمده عذر خواهی می کنیم  و امیدواریم به زودی در همین هفته   بتوانیم  با صومعه سرا نیوز  با شما همراه باشیم .
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

عده‌ای نمی‌خواهند موفقیت دولت را ببینند

تاریخ:چهارشنبه 29 بهمن 1393-06:33 ب.ظ

سخنگوی فراکسیون رهروان ولایت با اشاره به فضاسازی برخی جریان‌های سیاسی علیه دولت روحانی، گفت: اظهار تاسف در ارتباط با ارزیابی کابینه دولت آقای روحانی دارم. چون در هر دولتی این ارزیابی بعد از گذشت ۷ الی ۸ سال انجام می‌شود ولی اکنون این ارزیابی‌ها درباره کابینه دولت روحانی بعد از گذشت یک سال و چند ماه صورت می‌گیرد که این کمال بی‌انصافی است. در طول مدت ریاست جمهوری آقای روحانی اتفاقات نادری رخ داده که امیدوار کننده است. اما عده‌ای نمی‌خواهند این واقعیت را قبول کنند.
صفر نعیمی رز با اشاره به سخنان اخیر حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی درباره خط مشی وزارت اطلاعات در نحوه برخورد با مردم و افراد، تصریح کرد: از نکات مهم و درخور توجه این دولت وزارت اطلاعات است. از زمانی که آقای علوی مسئولیت  وزارت اطلاعات را بر عهده گرفته‌اند هم باعث رحمت بر این وزارت خانه و هم باعث توفیق برای این کشور _ که حاصل خون پاک شهداست _ شده‌اند.
به گفتهٔ نعیمی‌رز، تحولات خوبی در سطح ملی و بین‌المللی از نظر رصد اطلاعاتی برای این وزارتخانه رخ داده که جای تقدیر و تشکر دارد و قریب به اتفاق مسئولان داخلی کشور نیز به این مهم رسیده‌اند.
سخنگوی فراکسیون رهروان ولایت در ادامه خطاب به مانع تراشی برخی جریان‌های سیاسی بر سر راه دولت تدبیر و امید، تاکید کرد: متاسفانه یک عده از افراد هستند که شغلشان نق زدن است و هیچ وقت دست از این کار برنمی‌دارند و اجازه هم نمی‌دهند که کسی مقابل آنان ایستادگی کند.
وی ادامه داد: واقعیتی که وجود دارد یک عده هستند که دنبال ایجاد مشکل و مانع برای دولت هستند و نمی‌خواهند موفقیت دولت را ببینند.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

ولنتاین سیاسی

تاریخ:چهارشنبه 29 بهمن 1393-06:32 ب.ظ

روز چهارده فوریه دربیشترکشورهای مسیحی به عنوان روزابرازعشق ومحبت جشن گرفته می شود وداستان های زیادی هم پیرامون این افسانه ساخته شده است واگرمتون کهن وجدید غربی را مطالعه کنید حداقل چهار کشیش و اسقف با نام ولنتاین درشکل گیری این افسانه نقش آفرینی دارند که هر کدام هم با داستان های متفاوت و درزمان های متفاوت موجبات شکل گیری این افسانه قدیمی شده اند که به نام افسانه طلایی یکی ازپرآوازه ترین رویدادهای سال است که کم کم به کشورهای مسلمان هم رسوخ کرده است وموجبات بروزمشکلاتی هم شده است.

کشورهای ایران، عربستان، مالزی و پاکستان به صورت رسمی به این پدیده واکنش نشان داده ودرکشورهای یاد شده منهای ایران حتی برخورد قضایی هم با مغازه ها ورستوران ها وهتل ها صورت گرفته است!

این که ابرازعشق وعلاقه نیازبه روزمشخصی دارد شاید برای آنان که دوران احساس های زودگذرو پرشوررا طی کرده اند کمی ساده انگاری باشد اما چه می توان کرد که کمترمی توان تا آنجا تحرک روانی داشت که ازدید یک جوان تازه بناگوش سبزکرده نمی شود قانون وضع کرد و همین پایه برخی از مشکلات قانون گذاری ها درحوزه جوانان است که متاسفانه مجلس و وزارت ورزش وجوانان هیچ کارمثبتی نتوانسته اند انجام دهند وآن وزارتخانه همان سازمان تربیت بدنی باقی مانده است البته با نام وزارتخانه ورزش وجوانان.

روز ولنتاین درکشورما سیاسی شده است و دربرخی دیگرازکشورها مذهبی وفراگیری آن را نوعی اشاعه مسحیت درکشورمی دانند که باید با آن مبارزه کرد ودرعربستان دراین روزها چندین نفربه پشت میله های زندان می روند وایران هم سعی درتوقف غرب زدگی جوانان کشور می کند که البته بیشترازآنکه بشود با زورو فشار کاری کرد باید به دنبال جایگزینی روزی ازتقویم کهن خود باشیم که بنابرمنابع موجود ساختار مشابهی در کشور حاکم بوده است که حتی بهترازنوع فرنگی آن است.

اما جدای از سیاسی کردن این روزدربرخی کشورها بهتراست یک روز را هم به عنوان ولنتاین سیاسی درایران اختصاص دهیم تا مردان سیاست ایران درآن روزنسبت به هم ابرازعلاقه کنند ومردم ایران بدانند که کدام سیاستمداربا کدام جناح سیاسی همفکراست وتیرمحبت خود را بر قلب کدام گرایش سیاسی می نشاند!

و اگر امکان پذیر بود پا را ازگرایش های سیاسی فراترنهاده وقلب خودرابه آنانی که دل درگرونظام وانقلاب دارند نزدیک کنند ودست دردست هم قلبی به بزرگی ایران عزیزنثار یکدیگرومردم این کشورکنند.

به امید آن روز
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

به اندازه سوسیس و کالباس به شاعران توجه کنید!

تاریخ:چهارشنبه 29 بهمن 1393-06:31 ب.ظ

امروز در فضای مه گرفته شعر، ریزگردهایی به آلودگی این هوا دامن زده‌اند که کارشان و آثارشان به سرمایه شخصی بدون مشورت با مشاورین ادبی یا از طریق رانت‌های دولی چاپ و پخش می‌شود و هیچ‌گونه مدیریتی بر آن‌ها نیست. وجود این همه شعر فضای… سوسیس

سقوط امپراطوری سردبیران محافظه‌کار صفحات ادبی و بی‌تفاوتی بزرگان شعر امروز و شیوع مجاری مجازی، دست به دست هم داد تا شعر امروز سردرگم باقی بماند و جوانان با ذوقی که مبتکرانه به شعرهای بر‌تر دامن زدند، در بلبشوی دهه ۷۰ و هیاهوی بازار مسگران، حیاتشان گم شد و آن همه استعداد و شادابی شعر امروز، بی‌سرپرست‌‌ رها شد.

مجموعه اشعار « زنبور‌های عسل دیابت‌ گرفته‌اند» سروده اکبر اکسیر به چاپ دهم رسیده است.

اکبر اکسیر(شاعر طنز‌پرداز) در گفتگو با خبرنگار ایلنا؛ در رابطه با شعر امروز گفت: شعر معاصر بعداز دهه ۷۰ که همه ملی شدن شعر فارسی بود از انحصار نام‌های بزرگ خارج شد و شعر سپید معیارش را به شعر شاعران جوان داد که هرکدام حرفی برای گفتن داشتند.

او ادامه داد: این شاعران شعرهایی را در در دهه ۷۰ سرودند و چاپ کردند که اگر مدیریت می‌شد و اتاق فکر داشت، می‌توانست فاصله خود را با شعر عرب و ترک و غرب برطرف کند و به شعر امروز جهان برسد.

شاعر مجموعه «ما کو تا اونا شیم» با بیان اینکه دهه ۸۰ دوره استراحت این شاعران بود؛ گفت: در این دوره تنها صدای موجود جامعه ادبی که توانست از شمال غرب گیلان، از کناره خزر، از آستارای شعر و شور به جامعه ادبی پیشنهاد شود، شعر فرانو بود با شاعران جوان و شعری با لحن وحشی که توانست نوعی از شعر امروز را به گوش جان‌ها برساند و فعلاً در آستانه سیزدهمین سال، ده‌ها رساله دانشگاهی و انبوهی از شاعران جوان را در سراسر ایران به خود جذب نماید.

اکسیر در پاسخ به این سوال که چرا شعر زرد در جامعه امروز رونق یافته؛ بیان کرد: علتش وفور شاعران و عقب ماندن نقد و عقب ماندن منتقدین از شاعران امروز است. هیچ چهره‌ مطرحی در این دو دهه به صدای شعر خوب امروز برنخواست. هیچ شاعر بزرگی، شاعر جوانی را معرفی نکرد و هر شاعری در وبلاگ خود، سردبیر اندیشه‌های خام شد. اندیشه‌هایی که اگر مدیریت می‌شد مانا‌ترین شعر‌ها را تقدیم جامعه ادبی می‌کرد. اگر دهه ۴۰ یا ۵۰ شاعران بزرگی را تقدیم ایران کرد به خاطر غربالگری سردبیران سختگیر بود و ناشرانی که مشاورین برجسته داشتند و هرچیزی را منتشر نمی‌کردند.

این شاعر افزود: امروز در فضای مه گرفته شعر، ریزگردهایی به آلودگی این هوا دامن زده‌اند که کارشان و آثارشان به سرمایه شخصی بدون مشورت با مشاورین ادبی یا از طریق رانت‌های دولی چاپ و پخش می‌شود و هیچ‌گونه مدیریتی بر آن‌ها نیست. وجود این همه شعر فضای اینترنت و در وبلاگ‌های شخصی و کتاب‌های منتشره اگر ساماندهی بشود از لابه‌لای آن‌ها چهر‌های مستعدی را می‌توان شناسایی و کشف کرد. اما از آنجا که نهادهای فرهنگی به بهانه نبود بودجه نمی‌توانند برای معرفی شاعران جوان گامی بردارند؛ لذا این شاعران جوان اغلب شهرستانی، در گمنامی تمام پیر می‌شوند و گمنام، شعر و شاعری را‌‌ رها می‌کنند.

اکسیر با اشاره به اینکه در جامعه شاداب، شعر جوان بر طراوت جامعه می‌افزاید؛ گفت: این اشعار اگر در ارتقای ادبیات سهمی نداشته باشند دست‌کم می‌توانند آن شور و شوق درونی خود را نشان دهند. وقتی صدا و سیما یا مطبوعات پرتیراژ جایی برای معرفی این شاعران ندارد؛ یا شعر امروز به یک بازگشت ادبی تن می‌دهد و یا به تولید شعر مخفی می‌انجامد.

او ادامه داد: من به عنوان طراح شعر فرانو، به عنوان معلم بازنشسته ادبیات و به عنوان یک هنردوست شهرستانی که در زمینه روزنامه‌نگاری و نقد حضوری ۵۰ ساله دارم، در آستانه شصت و دو سالگی‌ زندگی‌ام به عنوان یک شاعر طنز‌پرداز از جناب آقای «هاشمی قاضی‌زاده» وزیر محترم بهداشت تقاضا می‌کنم حال که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نمی‌تواند برای انبوه شاعران پیر و جوان کاری کند، آن‌ها را به عنوان بیماران خاص زیرپوشش پزشکی و درمانی قرار بدهند تا سقف حمایتی بر سر این عزیزان باشد. ما شاعران شهرستانی کمتر از روغن پالم و سوسیس کالباس نیستیم، به اندازه سوسیس و کالباس به شاعران توجه کنید!

اکسیر افزود: مسئولان فرهنگی سراغی از شاعران خانه‌نشین بگیرند و بدانند «احمدرضا احمدی»، «محمدعلی سپانلو»، «جواد مجابی»، «مفتون امینی» و «رضا براهنی» از یادگاران شعر معاصر ایران؛ درچه وضعی هستند. اگر بیمار و بد حال هستند به سراغ آنان بروند. این‌ها کم از هنرپیشگان سینما نیستند. با دلجویی از این بزرگان است که می‌توان دوباره صفحات ادبیات پرشکوهی را در نشریات و برنامه‌های وزینی را در صداوسیما تهیه و پخش کرد تا شاعران یرقانی به تولید شعرهای زرد و بدبو نپردازند.

این شاعر در پایان گفت: امیدواریم ایران همیشه مرز پرگهر شعر و شور و شعور باشدو به قول سهراب سپهری: پرده‌ها را به کناری بزنیم تا که احساس هوایی بخورد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان بسیاری از راههای روستایی گیلان فاقد آسفالت است

تاریخ:چهارشنبه 29 بهمن 1393-06:31 ب.ظ

مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان اعلام کرد: اگر معیار دولت برای آسفالت راه های روستایی همچون سالهای گذشته بر اساس تعداد خانوار باشد، راه های تعداد زیادی از روستاهای گیلان بدون آسفالت می ماند.

علی خاوری در گفتگو با مهر از عقب افتادگی گیلان در شاخص آسفالت راه های روستایی خبر داد و گفت: اگر معیار دولت در بودجه سال آتی و تخصیص اعتبارات همچون سال های گذشته، تعداد خانوارها در روستاها باشد، راه های تعداد زیادی از روستاهای گیلان بدون آسفالت می ماند.

وی با اشاره به این نکته که راه های روستاهای زیر ۵۰ خانوار گیلان از شاخص کشوری آسفالت راه ها، عقب است، خواستار حذف معیار دولت در خصوص تخصیص اعتبار به آسفالت راه های روستایی بر اساس تعداد بالای ۵۰ خانوار در هر روستا در بودجه سال ۹۴ شد.

خاوری با بیان اینکه گیلان از لحاظ شاخص راه های آسفالت روستایی از رقم ۴۶ درصدی برخوردار است افزود: شاخص کشوری آسفالت راه های روستایی ۵۶ درصد است و گیلان در وضعیت موجود از عقب ماندگی ۱۰ درصدی رنج می برد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان گیلان با اشاره به  اینکه در استان های شمالی همچون استان های کویری تمرکز خانوارها به تعداد ۵۰ خانوار در یک جا بسیار کمتر اتفاق می افتد گفت: در روستاهای استان های شمالی از جمله گیلان خانوارها در طول محورها پراکنده هستند و این معیار که تخصیص بودجه برای آسفالت راه های روستاهای با ۵۰خانوار باشد، باعث می شود که تعداد بسیاری از روستاهای زیر ۵۰ خانوار گیلان از آسفالت راه ها محروم باقی بمانند.

وی ادامه داد: از ۹۵۳ روستای زیر ۲۰ خانوار گیلان، هم اکنون ۷۵۲ روستا فاقد آسفالت است و در بین ۵۷۲ روستای بین ۲۰ تا ۵۰ خانوار، راه های بالغ بر ۲۵۰ روستا بدون آسفالت است. بنابراین اگر این معیار بودجه برای سال ۹۴ نیز تداوم یابد روستاهای بسیاری از استان، فاقد آسفالت خواهند ماند.

خاوری خواستار کمک نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی برای رفع این قید و معیار در بودجه سال ۹۴ دولت برای استان های شمالی شد و گفت: رایزنی های متعددی با نمایندگان شده است تا بتوان این قید را از بودجه برای استان های شمالی حذف کرد.

وی ابراز امیدواری کرد: تصویب بودجه در مجلس با رفع این معیار انجام شود تا آسفالت راه های روستاهای زیر ۵۰ خانوار گیلان نیز تحقق پذیرد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فرماندار تالش: سدهای لاستیکی در غرب گیلان احداث شود

تاریخ:چهارشنبه 29 بهمن 1393-06:28 ب.ظ

علی فتح الهی بعد از ظهر امروز در پنجمین جلسه شورای مدیریت منایع آب استان گیلان با تاکید بر اینکه شهرستان تالش بیش از 16 هزار هکتار اراضی شالیزاری دارد و تنها یک لیتر هم از آب سد برخوردار نیست، اظهار داشت: در حوزه سردهنه‌ها در این شهرستان بیش از 600 میلیون تومان هزینه شده است.

وی هدفمند کردن توزیع اعتبارات در شهرستان تالش را مورد تاکید قرار داد و افزود: در حوزه سدهای لاستیکی شهرستان‌های غرب را مورد توجه قرار دهید.

فرماندار تالش گفت: در شهرستان تالش 10 رودخانه بزرگ وجود دارد که فرصت خوبی است و می‌طلبد که در بحث سدها نگاه ویژه‌ای به شهرستان تالش شود.

در ادامه فرماندار شفت با بیان اینکه حدود 38 درصد از کل اراضی شهرستان شفت شخم زمستانه زده شده است، اظهار داشت: تشکیل کلاس‌های مروجان در بخش خدمات کشاورزی انجام شد.

یونس محمودی با بیان اینکه تشویق کشاورزان به کاشت ارقام زودس جز برنامه کاری بوده است، افزود: وضعیت کشاورزی شهرستان شفت مطلوب نیست بیل‌های مکانیکی مورد نیاز برای لایروبی نهرهای شهرستان شفت در اختیار نیست.

وی گفت: برای ایجاد محصول با کیفیت و قابل رقابت لازم است سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور اعبارات لازم را برای تعمیق،لایروبی و بازسازی اختصاص دهد.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فرمانده سپاه گیلان: هدف و آرمان شهدا باید برای نسل جوان بیان شود

تاریخ:چهارشنبه 29 بهمن 1393-06:27 ب.ظ

هامون محمدی عصر امروز در کنگره شهدای دانشجوی گیلان، با بیا اینکه مهم‌ترین خصلت شهدا ولایت‌مداری در انجام تکلیف بود، اظهار داشت: وصیت شهدا حرکت در مسیر ولایت است.

وی با بیان اینکه هدف و آرمان شهدا باید برای نسل جوان بیان شود، افزود: تنها مکتب اسلام می‌تواند انسان‌هایی را تربیت کند که بی‌پروا برای دفاع از آرمان‌های خود وارد میدان عمل شوند.

فرمانده سپاه قدس گیلان با تاکید بر اینکه شهید" املاکی" در لحظه تصمیم درست را می‌گیرد و ماسک خود را به رزمنده دیگری می‌دهد، گفت: چنین اسلام فداکاری تنها در مکتب اسلام تربیت می‌شود.

محمدی با تاکید بر اینکه زندگی شهدای دانشجوی در عین کوتاه بودن اثرگذار بود، تصریح کرد: شهدای دانشجو به شهدای صدر اسلام تاسی کردند و خداوند به کار آنها برکت داد.

وی با تاکید بر اینکه باید سیره شهدا را در زندگی عملی خود پیاده سازیم، افزود: خداوند حامی مجاهد در راه حق است و گام‌های آن را استوار می‌کند.

فرمانده سپاه قدس گیلان با تصریح بر اینکه در وجود شهدا تمام خوبی‌ها به تکامل رسیده است، گفت: باید مسیر اخلاقی شهدا را دنبال کنیم شهدایی مانند شهید بیگلو و خوش‌سیرت شهدایی بودند که دیگران به آنها تکیه می‌کردند، شهدا همواره بر خدا توکل داشتند و در مسیر حق استوار بودند.

در این مراسم رئیس دانشگاه گیلان با تاکید بر اینکه تجلیل از شهدای دانشجو تجلیل از تعهد و تخصص است، اظهار داشت: تجلیل از شهدای دانشجو موجب می‌شود که فضای معنوی در دانشگاه حاکم شود.

احمد رضی, حضور دانشجویان در عرصه‌های مختلف در دفاع از ارزش‌های انقلاب را مورد تاکید قرار داد و افزود: شهدای دانشجو الگوی مناسبی برای دانشجویان هستند.

وی با تاکید بر اینکه شهدای دانشجو به نماد در دانشگاه‌ها تبدیل شدند و به دانشجویان دائمی در دانشگاه‌ها تبدیل شدند، گفت: اعضای ستاد کنگره شهدای دانشجوی گیلان تلاش‌های خود در برگزاری مراسم را ادای دین به شهدا می‌دانند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اخبار ایران و. جهان و استارا + حقوق بشر و محیط زیست

تاریخ:چهارشنبه 29 بهمن 1393-06:25 ب.ظ

برای دریافت اخبار روز روی نوشته های دلخواه كلیك فرمایید..اخبار مربوطه را مشاهده خواهید كرد ..با تشكردكتر محمد علی هالو......آستارا نیوز و درد نیوز : وابسته به شركت تعاونی مستندسازان نور- شماره ثبت:1835

dardnews.ir
--------------------------------------------------------

سخن سردبیر روز نامه الكترونیكی درد نیوز

 اعلامیه جهانی حقوق بشر

در این دستگاه .. دولتی آستارا چه می گذرد

فعال حقوق بشر ایرانی بعداز چند روز بارداشت آزاد شد

نمایش طنز ' حریم قوربان ' در آستارا به روی صحنه رفت

 بیزن خالقوردی پور پشتیاز انتخابات دوره دهم مجلس - آستارا می باشد ...

نصب بنر تبریك -بمناسبت تولد گوساله

17 هكتار مجتمع صدف دوباره به بخش خصوصی واگذار می شود

خواهش بخشدار جدید لوندویل برای عدم نصب هرگونه بنر تبریک

وعده های احمدی نژادی استاندار روحانی/تشکر هاشمی از مطهری

 

شفقی در معارفه بخشدار جدید لوندویل مسوولان برای انجام کارها و خدمت به مردم در مناطق روستایی مسابقه بگذارند

تبریك به توكل مافی

ناگفته‌هایی از حصر موسوی‌ و‌ کروبی سفرهای کروبی به شمال،کاشان،قم و کرج و دیدارهای موسوی در ایام حصر

نماینده آستارا :صیانت و امنیت در وزارت ارتباطات مدنظر است/تاکید بر دولت الکترونیک و استفاده از تولیدداخلی

تبریك - مجید لطافت

اقای توكل مافی تبریك می گوییم..-بعنوان بخشدار لوندویل

ورودی شهر آستارا مزین به تصویر شهیدان والامقام شد

مشمولان فوق دیپلم و بالاتر به مراکز آموزشی در گیلان اعزام می شوند

كاندیدا های مطرح دوره دهم مجلس - آستارا - تصویر

كاندیدای مطرح دوره دهم مجلس- تالش، رضوانشهر ، ماسال و شاندرمن- تالش بزرگ

كاندیدای مطرح دوره دهم مجلس ( نماینده ) بندر استارا

 

خاتمی فتنه گر است و علیه نظام شورش کرده و باید ممنوع التصویر شود

 

تصاویر/ نماز باران در اندیمشک

 

تصاویر/ خانواده‌های داغدار مسیحیان ذبح‌شده 

اسماء و صفات خدا در قرآن

تقدیر و تشكر از فرماندار آستارا 

گلشاه ۲ ساله قربانی گدایی و اعتیاد

چرا رحیمی خود را معرفی نکرد؟/ ماجرای انتقال وی به زندان

9 هزار و 600 عدد انواع مواد محترقه در آستارا کشف شد

صادرات جوجه یکروزه از مرز آستارا برای پنجمین بار در سال جاری

پایش ملی حذف اختلالات ناشی از کمبود ید در آستارا انجام شد

مهندس فرهاد محسنی كاندیدای دوره دهم مجلس - آستارا می شود

محمد صادق برنچ چی كاندیدای دوره دهم آستارا - مجلس- روزنامه نگار اصلاح طلب

مهندس نعمتی كاندیدای اعتدالیون ( آستارا )مجلس - بندر آستارا پیشتازدوره دهم

 

خطبه سرا شهر باید گردد.

دکتر کیوان اسدپور- كاندیدادوره دهم مجلس - مطرح آستارا

 

شاپور مرحبا كاندیدا مطرح اصلی دوره دهم انتخابات مجلس - آستارا (بازیگر اصلی وبرگ 

بیزن خالقوردی پور پشتیاز انتخابات دوره دهم مجلس - آستارا می باشد ...

 

دکتر بختیار حیدرنیا - كاندیدا مطرح دوره دهم مجلس - آستارا

 

مهندس نعمتی كاندیدای اعتدالیون ( آستارا )مجلس - بندر آستارا پیشتازدوره دهم

 

فرهاد دلق پوش كاندیدا مطرح دوره دهم مجلس- آستارا 

محمد صادق برنچ چی كاندیدای دوره دهم آستارا - مجلس- روزنامه نگار اصلاح طلب

 

مهندس فرهاد محسنی كاندیدای دوره دهم مجلس - آستارا می شود

تاسیس فرودگاه در بندر آستارا

 

فرهاد دلق پوش : وزارت كشور دولت دهم مانع حضورم در مجلس شد

 

سخاوت سیلمان نژاد كاندیدای دوره دهم مجلس - آستارا

 

كاندیدای مطرح دوره دهم مجلس- تالش، رضوانشهر ، ماسال و شاندرمن- تالش بزرگ

نماینده آستارا:هزینه تبلیغات انتخابات از حقوق خودمان تأمین می شود

 

کودکان آستارایی شنیده های خود را از انقلاب نقاشی کردند

پنج میلیارد ریال برای طرح های آبرسانی روستایی آستارا اختصاص یافت

بلندترین آبشار ایران زیر پای کوهنوردان آستارایی

 

ورزشکاران آستارایی در مسابقات استانی ووشو هفت مدال کسب کردند

 
 
 

پنجمین جلسه كمیته برنامه ریزی آستارا برگزار شد

تصاویر/ روحانی درمراسم روز ملی فناوری فضایی

 

اوباما: حمله سایبری به تأسیسات هسته‌ای ایران را تأیید یا رد نمی‌کنم

 

رفسنجانی: فرجی دانا که یادش بخیر با مردانگی دست دانشگاه آزاد را باز کرد

 

قهر "فرزند مجلس" با "خانه ملت"/ کار روحانی بی‌احترامی به مجلس بود؟

 

"ح. ف" شکایت کرد؛ رسایی جا می‌زند؟

 

رهبر معظم انقلاب: حتی با قبول دیکته‌های دشمن در مسئله هسته‌ا...ی

 

تقدیر و تشكر از فرماندار آستارا

در نخستین سالگرد انتصاب فرماندار آستارا اقشار مختلف مردم با وی دیدار كردند

 
 

مهندس شفقی بعنوان فرماندار ماندنی شد..

با فرماندار آستارا بیشتر آشنا شویم

 

سخاوت سیلمان نژاد كاندیدای دوره دهم مجلس - آستارا

 

سید سجاد موسوی كاندیدای دوره دهم مجلس - آستارا

مهران مهر آور كاندیدای دوره دهم مجلس آستارا

 

تاسیس فرودگاه در بندر آستارا

فرهاد دلق پوش كاندیدا مطرح دوره دهم مجلس- آستارا

دکتر بختیار حیدرنیا - كاندیدا مطرح دوره دهم مجلس - آستار

دکتر کیوان اسدپور- كاندیدادوره دهم مجلس - مطرح آستارا

 

نصب بنر تبریك -بمناسبت تولد گوساله

 

در این دستگاه .. دولتی آستارا چه می گذرد

 

مشاهیر و چهر های ماندگار بندر استارا و لوندویل

 

علل پهلو (سكو )نگرفتن كشتی های تجاری در بندر آستارا

الحاق بندر استارا به اردبیل چرا به نفع مردم آستارا می باشد

 

علی پویا: من نوکر هیچ کس نیستم

تهدید به مرگ یك فعال حقوق بشر و محیط زیست

 

بنر تشکر از نماینده آستارا بخاطر حمله به مطهری  )

 
 

توكل مافی به سمت بخشدار لوندویل منصوب شد

 

در نخستین سالگرد انتصاب فرماندار آستارا اقشار مختلف مردم با وی دیدار كردند 

-------------

یك بام و دو هوا - آستارا

تالاب بین المللی آق آستارا - چگونگی احیا تالاب در سال 1392

تالاب بین المللی استیل آستارا (دریاچه متحرك )

اعلامیه جهانی حقوق بشر

متن اعلامیه حقوق بشر اسلامی

چهارده سایت خبری و تحلیلی اول ایران را بشناسید

 
  

حقوق بشر در اسلام و اعلامیه جهانی حقوق بشر

فعال حقوق بشر کیست؟ کتاب اسماعیل اسدی دارستانی

کاریکاتور ماهیت غرب (آمریكا و اروپا و توافق هسته ای و داعش و..

آخرین خاندان پادشاهی حجاز در آخرالزمان

شکستن قلیان؛ نیازمند فتوایی دیگر...

فعال حقوق بشر و محیط زیست( عقاب سفید یا دكتر محمد هالو)

من امروز پناهنده شدم

وزیر محترم ارشا د اسلامی چرا رسیدگی نمی کنید تا کی یک بام دو هوا در وزارت ارشاد...

-09119812795---ASTARAO@YAHOO.COM

آستارا نیوز:   

 www.astaranews.com

درد نیوز :

www.dardnews.ir

ایران نیوز:

www.irannews1.ir

 آستارا نیوز 

astaranews1.blogfa.com

 


حق گرفتنی هست باید تلاش کرد . .... دكتر هالو 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

توکل مافی به عنوان بخشدار جدید لوندویل معرفی شد.

تاریخ:سه شنبه 28 بهمن 1393-02:45 ب.ظ

 

 سیروس شفقی عصر دوشنبه در آیین معارفه بخشدار جدید بخش لوندویل شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: روستای باش محله لوندویل با 600 خانوار فاقد شبکه آبرسانی مورد نیاز است و این امر برای ما پذیرفته نیست که روستایی با این همه جمعیت ، شبکه آب آشامیدنی نداشته باشد.

وی با اشاره به اینکه آبرسانی به این روستا با هم افزایی و پیگیری مسوولان قابل اجراست ، بیان کرد: شایسته است مسوولان برای انجام کارها و خدمت به مردم به خصوص در مناطق روستایی مسابقه بگذارند.

وی با بیان این که از هیچ کوششی برای رفع مشکلات بخش لوندویل دریغ نخواهیم کرد ، اظهار کرد: به بخش لوندویل باید بیشتر توجه شود و کمبودهای عمرانی به خصوص در سطح روستاهای این بخش باید برطرف شود.

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا از فعال شدن بخشداری لوندویل در عرصه عمرانی در دوره خدمت دولت تدبیر و امید خبر داد و گفت: خوشحالیم که امروز نشاط و شادابی در جوامع شهری و روستایی دیده می شود.

شفقی با تاکید بر این که نباید فرصت خدمت به مردم را از دست بدهیم ، افزود: عقب ماندگی ها و کاستی های زیادی در جامعه وجود دارد و به همین علت هر چه قدر برای مردم کار شود ، باز کم است.

فرماندار آستارا با اشاره به پیش بینی اعتبارات مناسب در قالب بودجه سال 94 برای این شهرستان گفت: اقدامات عمرانی زیادی در آستارا آغاز شده و این شهرستان در سال آینده به کارگاه بزرگ سازندگی تبدیل می شود.

وی با اشاره به این که برای رفع مشکلات انباشته شده عزم جدی داریم ، بیان کرد: ما در دوره خدمت دولت تدبیر و امید باید طرح هایی که دارای گره های اجرایی هستند ، به صورت کارشناسی شناسایی و بررسی کرده و همه آنها را راه اندازی کنیم.

وی مسوولان را نمایندگان دولت برای خدمت به مردم دانست و گفت: انتظارات مردم از ما برای خدمت زیاد است و همه باید همت کنیم و خدمتگزار بودن دولت را در عمل نشان دهیم.

وی ادامه داد: امروز شاهد اقدامات عمرانی خوبی توسط دهیاران در بخش لوندویل هستیم و دهیاران نیز روی حمایت ما حساب کنند و کارها را جدی بگیرند.

وی خطاب به بخشدار جدید لوندویل گفت: طرح های عمرانی را مطالعه شده اجرا و اولویت ها را مشخص کنید.

 در این آیین وحید پورحضرت بخشدار سابق لوندویل که به سمت معاونت امور عمرانی و برنامه ریزی شهرستان آستارا منصوب شده است ، گزارشی از دوره خدمت 10 ماهه خود ارایه کرد.

همچنین در این آیین که با حضور مسوولان محلی برگزار شد ، توکل مافی به عنوان بخشدار جدید لوندویل معرفی شد.

بخش لوندویل شهرستان آستارا با حدود 22 هزار نفر جمعیت، دارای 19 روستا می باشد که اغلب آنها فاقد شبکه آبرسانی جامع بوده و آب آشامیدنی اهالی ، اغلب به شکل سنتی و با استفاده از آب چاه تامین می شودر
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

هوالصابر

تاریخ:سه شنبه 28 بهمن 1393-02:44 ب.ظ

v

هوالقادر

سوره بلد آیه ۱۷ : ثُمَّ کَانَ مِنَ الَّذِینَ آمَنُوا وَتَوَاصَوْا بِالصَّبْرِ وَتَوَاصَوْا بِالْمَرْحَمَةِ ( این کارها کند تا که از آن کسانى باشد که ایمان آوردند و سفارش کردند دیگران را به صبر، و سفارش کردند به شفقت به مردم )

***************************

سوره هود آیه ۱۱۵ : وَ اصْبرِْ فَإِنَّ اللَّهَ لَا یُضِیعُ أَجْرَ الْمُحْسِنِین‏ (  صبر کن اى پیغمبر بر اذیت مردم که خدا ضایع نمی ‏کند اجر نیکوکاران را )

***************************

سوره النحل آیه ۱۲۷ : وَ اصْبرِْ وَ مَا صَبرُْکَ إِلَّا بِاللَّهِ وَ لَا تحَْزَنْ عَلَیْهِمْ وَ لَا تَکُ فىِ ضَیْقٍ مِّمَّا یَمْکُرُون‏ (  و صبر کن در آنچه به تو رسید و نیست صبر تو مگر به توفیق خدا. و غمگین مشو بر تسلط یافتن ایشان بر لشکر تو. و مباش دلتنگ از آنچه مکر با تو می‏کنند )

هوالصابر ..

دوستان خوبم  می دانم از اینكه دو روز در خدمت شما نبودم نارحت بودید ..چه كنم در خبرنگاری و سایت نگاری و وبلاگ نگاری مدتی باید هر از چند گاه بازداشت بشوی... وبلاگ نویسی و روز نامه نگاری همین است چند بار خواستم از این كار صرف نظر كنم  این بار هم در فكر هستم احتمالا از آستارابروم  یا كلا مهاجرت كنم یكی دوستانم می گه نمی خواهد پناهنده بشوی  بیا كانادا ویزا كار بهت می دند اینجا جاروئ كشی و ظرف شویی می كنی حالا دارم فكر می كنم منتظر م پسرم یك ترم دیگر فوق دیپلم می گیرد ووووجا دارد از دادگستری ستاراو پازپرس پرنده با اینكه از من خوشش نمی آید خدایی قانونگراست .. و فرماندار محترم آستارا مهندس شفقی تشكر كنم لطف كردند و مهندس نیما سیفی نژاد و یك مهندس دیگر و بخصوص از دوست خوبم ظاهر خرسنیدیان بزرگوار كه ضامن شدند...

هوالرحمان

سوره النحل آیه ۱۲۷ : وَ اصْبرِْ وَ مَا صَبرُْکَ إِلَّا بِاللَّهِ وَ لَا تحَْزَنْ عَلَیْهِمْ وَ لَا تَکُ فىِ ضَیْقٍ مِّمَّا یَمْکُرُون‏ (  و صبر کن در آنچه به تو رسید و نیست صبر تو مگر به توفیق خدا. و غمگین مشو بر تسلط یافتن ایشان بر لشکر تو. و مباش دلتنگ از آنچه مکر با تو می‏کنند )

***************************

سوره الطور آیه ۴۸ : وَ اصْبرِْ لِحُکمْ‏ِ رَبِّکَ فَإِنَّکَ بِأَعْیُنِنَا وَ سَبِّحْ بحَِمْدِ رَبِّکَ حِینَ تَقُوم‏ (  صبر کن براى حکم پروردگار خود اى پیغمبر! که البته تو در حفظ و عنایت مایى )

***************************

سوره المزمل آیه ۱۰ : وَ اصْبرِْ عَلىَ‏ مَا یَقُولُونَ وَ اهْجُرْهُمْ هَجْرًا جَمِیلا (  و صبر کن اى پیغمبر! بر آنچه می گویند و کناره‏ گیرى کن از ایشان کناره ‏گیرى نیکو )

***************************

سوره نحل آیه ۹۶ : مَا عِندَکمُ‏ْ یَنفَدُ وَ مَا عِندَ اللَّهِ بَاقٍ وَ لَنَجْزِیَنَّ الَّذِینَ صَبرَُواْ أَجْرَهُم بِأَحْسَنِ مَا کَانُواْ یَعْمَلُون‏ (  آنچه نزد شماست از اموال دنیویه، فانى شود و آنچه نزد خداست از خزائن رحمت ابدیه باقى ماند. جزا می ‏دهیم مزد کسانى را که صبر کردند در پایدارى در دین بهتر از آنچه که عمل کردند )

***************************

سوره مومنون آیه ۱۱۱ : إِنىّ‏ِ جَزَیْتُهُمُ الْیَوْمَ بِمَا صَبرَُواْ أَنَّهُمْ هُمُ الْفَائزُون‏ (  البته که من جزا می ‏دهم ایشان را امروز به پاداش صبرى که کردند، و ایشان رستگارند )

***************************

سوره قلم آیه ۴۸ : فَاصْبرِْ لحُِکْمِ رَبِّکَ وَ لَا تَکُن کَصَاحِبِ الحُْوتِ إِذْ نَادَى‏ وَ هُوَ مَکْظُوم‏ ( صبر کن اى پیغمبر! براى حکم پروردگار خود و مباش در طلب عجله عذاب ایشان مثل صاحب ماهى که یونس پیغمبر بود صبر نکرد بر اذیت قوم خود و عذاب ایشان را خواست. وقتى که یونس خواند پروردگار خود را در حالتى که او دلتنگ بود از قوم خود )

----------------------

ﻣﻨﺎﻇﺮﻩ ﺑﺎ ﺧﺮ ! "

dardnewws.ir

ﺭﻭﺯﯼ ﺑﻪ ﺭﻫﯽ ﻣﺮﺍ ﮔﺬﺭ ﺑﻮﺩ
ﺧﻮﺍﺑﯿﺪﻩ ﺑﻪ ﺭﻩ ﺟﻨﺎﺏ ﺧﺮ ﺑﻮﺩ

ﺍﺯ ﺧﺮ ﺗﻮ ﻧﮕﻮ ﮐﻪ ﭼﻮﻥ ﮔﻬﺮ ﺑﻮﺩ
ﭼﻮﻥ ﺻﺎﺣﺐ ﺩﺍﻧﺶ ﻭ ﻫﻨﺮ ﺑﻮﺩ

ﮔﻔﺘﻢ ﮐﻪ ﺟﻨﺎﺏ ﺩﺭ ﭼﻪ ﺣﺎﻟﯽ
ﻓﺮﻣﻮﺩ ﮐﻪ ﻭﺿﻊ ﺑﺎﺷﺪ ﻋﺎﻟﯽ

ﮔﻔﺘﻢ ﮐﻪ ﺑﯿﺎ ﺧﺮﯼ ﺭﻫﺎ ﮐﻦ
ﺁﺩﻡ ﺷﻮ ﻭ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺻﻔﺎﮐﻦ

ﮔﻔﺘﺎ ﮐﻪ ﺑﺮﻭ ﻣﺮﺍ ﺭﻫﺎ ﮐﻦ
ﺯﺧﻢ ﺗﻦ ﺧﻮﯾﺶ ﺭﺍ ﺩﻭﺍ ﮐﻦ

ﺧﺮ ﺻﺎﺣﺐ ﻋﻘﻞ ﻭ ﻫﻮﺵ ﺑﺎﺷﺪ
ﺩﻭﺭ ﺍﺯ ﻋﻤﻞ ﻭﺣﻮﺵ ﺑﺎﺷﺪ

ﻧﻪ ﻇﻠﻢ ﺑﻪ ﺩﯾﮕﺮﯼ ﻧﻤﻮﺩﯾﻢ
ﻧﻪ ﺍﻫﻞ ﺭﯾﺎ ﻭ ﻣﮑﺮ ﺑﻮﺩﯾﻢ

ﺭﺍﺿﯽ ﭼﻮ ﺑﻪ ﺭﺯﻕ ﺧﻮﯾﺶ ﺑﻮﺩﯾﻢ
ﺍﺯ ﺳﻔﺮﮤ ﮐﺲ ﻧﺎﻥ ﻧﻪ ﺭﺑﻮﺩﯾﻢ

ﺩﯾﺪﯼ ﺗﻮ ﺧﺮﯼ ﮐﺸﺪ ﺧﺮﯼ ﺭﺍ؟
ﯾﺎ ﺁﻧﮑﻪ ﺑﺮﺩ ﺯ ﺗﻦ ﺳﺮﯼ ﺭﺍ؟

ﺩﯾﺪﯼ ﺗﻮ ﺧﺮﯼ ﮐﻪ ﮐﻢ ﻓﺮﻭﺷﺪ ؟
ﯾﺎ ﺑﻬﺮ ﻓﺮﯾﺐ ﺧﻠﻖ ﮐﻮﺷﺪ ؟

ﺩﯾﺪﯼ ﺗﻮ ﺧﺮﯼ ﮐﻪ ﺭﺷﻮﻩ ﺧﻮﺍﺭ ﺍﺳﺖ؟
ﯾﺎ ﺑﺮ ﺧﺮ ﺩﯾﮕﺮﯼ ﺳﻮﺍﺭ ﺍﺳﺖ؟

ﺩﯾﺪﯼ ﺗﻮ ﺧﺮﯼ ﺷﮑﺴﺘﻪ ﭘﯿﻤﺎﻥ؟
ﯾﺎ ﺁﻧﮑﻪ ﺯ ﺩﯾﮕﺮﯼ ﺑﺮﺩ ﻧﺎﻥ؟

ﺧﺮ ﺩﻭﺭ ﺯ ﻗﯿﻞ ﻭ ﻗﺎﻝ ﺑﺎﺷﺪ
ﻧﺎﺭﻭ ﺯﺩﻧﺶ ﻣﺤﺎﻝ ﺑﺎﺷﺪ

ﺧﺮ ﻣﻌﺪﻥ ﻣﻌﺮﻓﺖ ﮐﻤﺎﻝ ﺍﺳﺖ
ﻏﯿﺮ ﺍﺯ ﺧﺮﯾﺖ ﺯ ﺧﺮ ﻣﺤﺎﻝ ﺍﺳﺖ

ﺗﺰﻭﯾﺮ ﻭ ﺭﯾﺎ ﻭ ﻣﮑﺮ ﻭ ﺣﯿﻠﻪ
ﻣﻨﺴﻮﺥ ﺷﺪﺳﺖ ﺩﺭ ﻃﻮﯾﻠﻪ

ﺩﯾﺪﻡ ﺳﺨﻨﺶ ﻫﻤﻪ ﻣﺘﯿﻦ ﺍﺳﺖ
ﻓﺮﻣﺎﯾﺶ ﺍﻭ ﻫﻤﻪ ﯾﻘﯿﻦ ﺍﺳﺖ

ﮔﻔﺘﻢ ﮐﻪ ﺯ ﺁﺩﻣﯽ ﺳﺮﯼ ﺗﻮ
ﻫﺮﭼﻨﺪ ﺑﻪ ﺩﯾﺪ ﻣﺎ ﺧﺮﯼ ﺗﻮ

ﺑﻨﺸﺴﺘﻢ ﻭ ﺁﺭﺯﻭ ﻧﻤﻮﺩﻡ
ﺑﺮ ﺧﺎﻟﻖ ﺧﻮﯾﺶ ﺭﻭ ﻧﻤﻮﺩﻡ

ﺍﯼ ﮐﺎﺵ ﮐﻪ ﻗﺎﻧﻮﻥ ﺧﺮﯾﺖ
ﺟﺎﺭﯼ ﺑﺸﻮﺩ ﺑﻪ ﺁﺩﻣﯿﺖ...!!!!!)

شاعر احمد میرزا
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

در این دستگاه .. دولتی آستارا چه می گذرد

تاریخ:دوشنبه 27 بهمن 1393-01:08 ق.ظ

در این دستگاه .. دولتی آستارا چه می گذرد ...
درد دل كارمندان جز و ارشد و با سابقه  یكی از .... دستگاههای دولتی در آستارا ...

امام جمعه و نماینده ولی فقیه در آستارا در تاریخ 10/11/93 خطبه نمازجمعه  فرمایش جالبی نمود كه از ته دل مردم و كارمندان شهرستان آستارا بود..

از این فرمایش از عزل و نصب های اخیر شهرستان انتقاد نموده  و توصیه نمودند در نصب مدیران از بومیان بخصوص جوان تحصیل كرده   بخصوص ایثارگران  و جانبازان و خانواده ایثارگران استفاده شود در بدنه مدیریتی شهرستان استارا ..هنوز چند صباحی نگذشته است ..

 ( عین جمله امام جمعه از خبر گزاری ایرنا 10/11/93  دفتر استارا :http://www7.rasht.irna.ir/fa/News/81485246/
امام جمعه آستارا در ادامه شهرستان آستارا را دارای ظرفیت های بی شماری خواند و گفت: در انتصاب مسوولان شهرستان باید از توانایی جوانان مستعد ، انقلابی و حزب الهی استفاده شود.

حجت الاسلام حافظ نیا اظهار کرد: عزل و نصب ها مسوولان شهرستان باید از مجاری قانونی و بدور از هر گونه افکار و سلیقه های جناحی صورت بگیرد)


هنوز چند روز از توصیه امام جمعه كه حرف دل دل سوختگان نظام و مردم و كارمندان آستارایی و بومی می باشد ... دریكی از دستگاههای دولتی  شهرستان استارا یك  نیروی شركتی ( غیر استخدامی ) غیر بومی ( نیروی شركتی بعنوان یك مدیر منصوب شد)  در صورتیكه كارمندان ایثارگر  و بسیجی با سابقه كامل و درست كار بودند و استخدام رسمی دولت بودند ..فردی كه مدیر شد  با هیچ گونه معیار مدیریتی تطبیق نداشت و ندارد
لازم بذكر است این مدیریت در این دستگاه دولتی نه سمت سیاسی و امنیتی یا تخصصی نبود و افرا د واجب شرایط كارمند رسمی  بودند و حتی ایثارگران و بسیجان  در اولویت بودند و پشت پرده مسایل دیگر بود..


شنیدها حاكی ایست  یك خانم ....... كارمند تبصره ای  این دستگاه دولیت به سه سال سابقه ( حتی عضو عادی بسیج نیست و هیچ سابقه ایثارگری ندارد )و هیچ خدمات ارزنده هم ندارد ...بعنوان مدیر حسابداری این دستگاه معرفی شده و در حال انتصاب است..
 توصیح اینكه در این دستگاه در جای كه این خانم خدمت می كند .كارمندان استخدام رسمی با سابقه  و تحصیلات مرتبط می باشد  از نیروهای ارزشی  و جانباز ، بسیجی و دارای مدارك كارشناسی ارشد معادل مدیریت دولتی و این شغل است ..
 جالب اینجاست این فرد  حتی عضو عادی بسیج نیست  و با گذشت 35 سال از انقلاب شكوهمند اسلامی هنوز هم این فرد عضو عادی بسیج نشده و می خواهد با امضای خون شهدا مدیر ی در دولت جمهوری اسلامی بشود..
كمترین كاری كه مدیر و مسئولی كه می تواند بكند ندا لبیك مقام معظم رهبری  و یعنی عضویت  عادی در بسیج است  و كسی كه حتی نمی خواهد عضو عادی بسیج شود چطور مدیریت در دستگاه دولتی تحویل می گیرد و در دستگاه د ولتی كه كارشناس ارشد و كارشناس مدیر  و ارزشی و جانباز و عضو خانهواده شهدا و بسیجی زیادمیباشد.. اتفاقا  به روحانی نیز رای دادند..
واما بعد...چه ضرورتی دارد با وجود كارمندی با سابقه با اوصاف فوق و كارمندی تبصره ای یا غیر بومی نیروی شركتی بعنوان مدیر معرفی شود ؟آیا رضایت قانون و معیار انتخاب مدیران دولتی و  سایر همكاران یك واحد در انتصاب مدیر ملاك و معیار نیست ؟ ایا نمانده ارزشی شهرمان كه خود را ولایی و ارزشی اعلام می كند  دكتر حاج صفر نعیمی به نیروهای ارزشی  ارج نمی ننهند ؟آیا دكتر حاج صفر نعیمی نماینده محترم در انتصاب چنین افرادی نقشی دارد  و اگر دارد چرا  با بودن نیروهای باسابقه و استخدام رسمی و ایثارگر  و جانباز و...كه مدارك عالی دارنند و مدیریت آنها اثابت شده است  نیروی شركتی یا تبصره ای  استفاده شود..
 بنطر می رسد نیروی شركتی غیر بومی كه مدیر شده از اقوام نزدیك یكی از روسای ادارات شهرستان  آستارا مدیر ( كارمند تبصره  ای با سه سال سابقه‌) آقای ......یار دیرینش  اقای .... در انتصابش نقش نداشته است  (همانطوریكه دراستخدام این   كارمند تبصره نقش داشته )..نقش داشتند...
انشاالله به آروزی موفقیه دولت تدبیر وامید  و سلامتی مقام معظم رهبری  و پیروزی جمهوری اسلامی ایران ...
خدایا خدایا تا انقلبا مهدی از نهضت خمینی محافظت بفرما آمین یا رب العالمین


درد دل كارمندان بومی یكی از دستگاههای دولتی  آستارا
dardnews.ir

ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

استاندار گیلان افراد کوته نظر و تمامیت خواه می‌خواهند انقلاب را به نام خود مصادره کنند

تاریخ:یکشنبه 26 بهمن 1393-03:35 ب.ظ

وی افزود : دولت علاقه مند است که همه‌ی اندیشه‌های سیاسی و اجتماعی در چارچوب قانون نظرات خود را در جامعه ارائه دهند و در فضای آرام بحث‌ها و اندیشه‌های خود را اعلام کنند و مردم تشخیص دهنده‌ی اصلی هستند.

استاندار

استاندار گیلان در سمینار فرمانداران با اشاره به استقبال بی نظیر مردم از ویژه برنامه های دهه مبارک فجر، خدمتگرای بیشتر در جهت توسعه استان را نشانه قدرانی عملی از آنان عنوان کرد وگفت :باتوجه به عنایات رهبر معظم انقلاب به دولت باید اندیشه های رئیس جمهور را در توسعه کشور با قدرت به پیش ببریم.

دکتر نجفی در ابتدای این نشست که معاونین و مشاورین وی نیز حضور داشتند با اشاره به راهپیمایی با شکوه ملت ایران و مردم گیلان در۲۲ بهمن گفت : حضور کم نظیر، پرشور و نشاط و با امید مردم در این ایام بازتاب بسیار مثبت و خوب داشته است.

وی با اشاره به استقبال مردمی از برنامه‌های افتتاحیه پروژه‌های عمرانی دهه‌ی مبارک فجر بویژه در مناطق اهل سنت در تالش، آستارا و رضوانشهر خاطر نشان کرد : بنده بارها در این مراسم بدلیل سپاسگزاری مردم از خدمات ارائه شده شرمنده شدم.

استاندار گیلان با بیان اینکه مردم برای کارهایی که وظیفه مسئولان است تشکر می‌کنند خاطر نشان کرد : باید با کار و تلاش بیش‌تر و فراهم کردن فضای سرمایه گذاری، اشتغال و تولید، شور و نشاط را در جامعه افزایش دهیم.

دکتر نجفی با بیان اینکه متأسفانه عده‌ای از فرصت حضور مردم در عرصه‌های مختلف انقلاب برای تقویت  نظام مقدس جمهوری اسلامی بهره نمی برند گفت : افراد کوته نظر و تمامیت خواه می‌خواهند انقلاب را به نام خود مصادره کنند.

وی افزود : دولت علاقه مند است که همه‌ی اندیشه‌های سیاسی و اجتماعی در چارچوب قانون نظرات خود را در جامعه ارائه دهند و در فضای آرام بحث‌ها و اندیشه‌های خود را اعلام کنند و مردم تشخیص دهنده‌ی اصلی هستند.

 

 

 

وی افزود : در این فضای باز، بیش‌ترین سخنان ناروا به دولت گفته می شود امّا در مقابل به افرادی که بخواهند به اندیشه‌ی ۲۴ خرداد که مورد اقبال مردم قرار گرفته است بپردازند بیش‌ترین حمله میگردد.

دکتر نجفی افزود البته ما بین نقد و سخنان ناروا تفاوت قائلیم و آن را برای اصلاح کارها مفید می دانیم .

استاندار گیلان خاطر نشان کرد : همه‌ی ما فرزندان انقلابیم وبه ارزشهای آن علاقه مند و وفاداریم و باتوجه به عنایات رهبر معظم انقلاب به دولت باید اندیشه های رئیس جمهور را در توسعه کشور با قدرت به پیش ببریم.

 

 

 

 

 

 

 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فرهاد دلق پوش : وزارت كشور دولت دهم مانع حضورم در مجلس شد

تاریخ:یکشنبه 26 بهمن 1393-12:31 ق.ظ

 

فرهاد دلق‌پوش اگرچه در مجلس هشتم نماینده بندر آستارا بوده است اما به سبب حضور درعرصه‌های مختلف فرهنگی به خصوص اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان شناخته می‌شود. شاید بتوان او را جزو اندک چهره‌های فرهنگی گیلان نام برد که توانستند در عرصه سیاست نیز اعتبار قابل توجهی برای خود کسب کنند و فعالانه عمل کنند. یکی از مصادیق این مساله همراهی پررنگ وی با 85 نماینده طراح سوال از محمود احمدی‌نژاد، رییس‌جمهور سابق بود. فرهاد دلق‌پوشی که برخلاف پیش‌بینی‌ها، در انتخابات مجلس هشتم توانسته بود نظر اکثریت مردم را به خود جلب کند و شاپور مرحبا نماینده اصولگرای سه دوره این شهر را با قاطعیت شکست دهد و به بهارستان راه یابد. دلق‌پوش اما برای حضور در انتخابات سال 1391 با سد محکم دولت دهم و عوامل اجرایی انتخابات روبه‌رو شد و علیرغم تایید نهایی از سوی شورای نگهبان، نتوانست در انتخابات شرکت کند. مساله‌ای که منجر به نطق پرحاشیه او در روزهای آخر مجلس هشتم شد که گفت: «حذف بنده از مدتها پیش کلید خورده بود، برخی که مرا مانع اهداف خود میدیدند، اقدام به حذف من کردند» و بی‌طرفی فرماندار وقت آستارا را در انتخابات زیر سوال برد. فرماندار دولتی که دلق‌پوش با آن هرگز میانه خوبی نداشت. 18 بهمن سال 1390 طرح سوال از محمود احمدی‌نژاد در مجلس قرائت شد، به همین بهانه سراغ فرهاد دلق‌پوش رفتیم تا علاوه بر مرور دوران مجلس هشتم و ماجرای رد صلاحیت او در مجلس نهم، وضعیت امروز این نماینده سابق مجلس که با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، ورق برای او هم برگشت تا به عنوان عضو هیات مدیره و معاون شرکت مادر تخصصی بازرگانی و همچنین به عنوان جانشین معاون اجرایی وزیر صنعت و معدن و تجارت انتخاب شده است را جویا شویم. کسی که از او به عنوان شانس اول راه‌یابی به مجلس دهم شورای اسلامی از غربی‌ترین شهر گیلان یاد می‌کنند.

 

چه عاملی باعث شد فرهاد دلق‌پوش به عنوان یک چهره جوان و فرهنگی در آن زمان به انتخابات ورود کند و پیروز انتخابات پیچیده آستارا شود؟

آموزه‌های دینی، اعتقادات و وظیفه ملی ما به ما تکلیف می‌کند که در خصوص سرنوشت مردم، آبرو و حیثیت مردم سکوت نکنیم و همواره در جهت تغییر و بهبود اوضاع جامعه گام برداریم. خداوند در قرآن کریم حجت را بر همگان آشکار ساخته است و می‌فرماید: «ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا ما باانفسهم» سرنوشت هیچ ملتی تغییر پیدا نمی‌کند مگر آن‌که خودش سرنوشت خودش را تغییر بدهد. بنابراین آموزه دینی این احساس تعهد را نسبت به سرنوشت مردم و آینده کشور بر آگاهان جامعه تکلیفی ایجاد می‌کند که هر کس از آگاهی، علم، تعهد، تقوا، شناخت و تعلق به مردم بهره‌ای برده باشد نمی‌تواند مقابل سرنوشت مردم سکوت کند و بی‌تفاوت باشد. این مسوولیت را مردم و شرایط جامعه از ما به عنوان کسی که همواره در کنارشان بودیم درخواست کردند و ما نیز احساس کردیم که اگر آگاهان جامعه حرکتی نکنند، انحطاطی متوجه جامعه خواهد شد. بنابراین از سمت نخبگان و مردم بر ما حجت شد تا پا به عرصه انتخابات بگذاریم.

 فکر می‌کنید چرا چنین خواسته‌ای از جانب مردم مطرح شد؟

دلایل روشنی داشت از جمله این‌که در ادوار گذشته منفذهای تنفس بر نخبگان و فرهیختگان بسته شده بود و فضا و فرهنگ انتخابات در آستارا طوری رقم خورده بود که عده‌ای خود را میراث‌دار این عرصه می‌دانستند و این فرهنگ را طوری به جامعه تحمیل کرده بودند که مردم چنین می‌پنداشتند انتخابات مختص افراد به قول خودشان «قل چماق» است و شاید افراد فرهنگی نتوانند در این عرصه به درستی خدمتگزاری کنند.

در این فضا بود که مردم آستارا بار دیگر فرهنگ دوست بودن خودشان را به بدخواهان نشان دادند و تابوها را شکستند و ما در آن مقطع حساس توانستیم به کمک و خواست مردم در یک انتخابات باشکوه پا به عرصه خدمتگزاری بگذاریم.

 در دوره نمایندگی، در چه حوزه‌هایی تمرکز داشتید و اگر بخواهید امروز قضاوت کنید، عملکردتان را چطور ارزیابی می‌کنید؟

در ابتدا قابل توضیح است که ما در مجلس هشتم پرنوسان‌ترین و ملتهب‌ترین شرایط را با توجه به اوضاع کشور پشت سر‌گذاشتیم. با این حال حداکثر توان و ظرفیت خود را در گرفتن اعتبارات و مصوبات قانونی جهت راه‌اندازی چهار پروژه عظیم ملی به کار گرفتیم. از جمله احداث، رونق و توسعه بندر آستارا که سال‌ها فقط اسمی از آن شنیده می‌شد. ایجاد شهرک‌صنعتی مرزی و بین‌المللی با کشورهای روسیه، گرجستان، آذربایجان که آستارا بعد از بازرگان، دومین شهری بود که توانستیم برای این مساله مصوبه تعریف کنیم. تصویب امتداد راه‌آهن سراسری به بندر آستارا که پیش از آن تنها تا منطقه آزاد انزلی در نظر گرفته شده بود و به طبع آن ایجاد کریدور شمال جنوب و اتصال به اروپای شرقی توسط راه‌آهن جمهوری آذربایجان. مورد بعدی نیز منطقه ویژه اقتصادی آستارا بود که سال‌ها صرفا به صورت یک بحث تئوری باقی مانده بود که با توجه به مسوولیت‌هایی که در مجلس و کمیسیون اقتصادی داشتیم، توانستیم مراحل قانونی آن را طی کنیم و در صحن علنی مجلس از نمایندگان ملت رای بگیریم که سال 89 به صورت قانون به دولت ابلاغ شد که می‌بایست اجرا می‌شد. متاسفانه بنابر عدم مشخص شدن سازمان مربوط به اجرای این مصوبه، شاهد هستیم که این طرح همچنان بدون پیشرفت باقی مانده است. این پروژه‌های عظیم ملی قطعا می‌توانستند تحول عظیمی در منطقه و استان گیلان به وجود آورند و برآورد 15هزار شغل در نتیجه آن وجود داشت. اخذ این مصوبات از آن مجلس و دولت، کار بزرگی بود و برنامه‌ریزی کرده بودیم که حداکثر در دوره بعدی بتوانیم به تمام مصوبات، جامه عمل بپوشانیم. با استناد به آمار می‌توانم بگویم که در یک سال، به اندازه سی‌سال قبل اعتبار ملی برای آستارا جذب کردم و فضای شهرستان را به فضای رونق و توسعه تبدیل نمودم. امیدوارم وجدان‌های پاک این خدمات را به قضاوت بنشینند چرا که به نظر من مردم بهترین و عادل‌ترین قضاوت‌کنندگان هستند.

شما از نمایندگان پیگیر در طرح سوال از رییس جمهور سابق بودید. اولا دلایلتان برای این مساله چه بود و فکر می‌کنید این موضوع چقدر در رد صلاحیتتان در انتخابات مجلس نهم تاثیر داشت؟

بنده هیچ‌گاه دیدگاه جناحی نداشته‌ام و همواره منافع مردم، کشور و نظام در مقابل منافع جریان و گروه خاص برای من ارجحیت داشته است. از طرفی تعلق‌ خاطری هم به دولت آقای احمدی‌نژاد نداشتم که در مقابل قصور آن سکوت کنم. پس از خانه‌نشینی 11 روزه رییس‌جمهور و سرپیچی وی از وظایف قانونی همچنین شرایط خاص جامعه و کلیت عملکرد ایشان، بر اساس مسوولیت قانونی این وظیفه را داشتیم که سکوت نکنیم و فرد خاطی را مورد مواخذه قرار دهیم. بنابراین بنده هم جزو سوال‌کنندگان از رییس‌جمهور بودم که البته این جریان برای دولت هم مخاطراتی به همراه داشت. از آنجا که دولت قصد داشت اکثریت مجلس نهم را کسب کند، این ماجرا آغازگر جریانی توسط عوامل دولت در آستارا شد که در نهایت به حذف بنده منجر گردید. این توطئه‌ها ساخته و پرداخته افرادی در سطوح بالا از سمت وزارت کشور در آن مقطع بود که مخالفان خودشان در شهرستان‌ها را با اتهامات واهی به حاشیه برانند و افراد مورد تایید خود را به مردم تحمیل کنند. چنان‌که همین سعی و تلاش در آستارا صورت گرفت و جریان دولت به خصوص فرماندار وقت آستارا از هیچ تلاشی فروگذار نکردند و بدون هیچ ابایی پرونده‌سازی کردند که البته باگذشت زمان توطئه‌های دشمنان نظام بر مردم آستارا آشکار شد. تمام تلاش‌ها در آن مقطع برای حمایت از رییس ستاد انتخاباتی آقای احمدی‌نژاد بود. طوری‌که خانم پروین احمدی‌نژاد، خواهر رییس‌جمهور و خانم بداغی معاون ایشان، علیه ما فعالیت‌های گسترده‌ای انجام دادند. جالب توجه این‌که در آن مقطع تایید صلاحیت من از سوی شورای نگهبان صادر شد؛ اما وزارت کشور با اتلاف وقت از ابلاغ آن به عوامل اجرایی در شهرستان ممانعت کرد و فرماندار وقت نیز پس از تاییدیه نهایی بنده از سوی شورای نگهبان صریحا اعلام کرد در صورت تایید بنده، امنیت انتخابات را برعهده نخواهد گرفت و تهدید به استعفا نمودند. در هر حال رفتار ما بعد از انتخابات هم تمکین به تصمیم و صلاحدید نظام بود و مصلحت را در این دیدیم که به نشاط و شادابی انتخابات کمک کنیم و مردم را به صحنه دعوت کنیم.

dalghpoosh

 در ماه‌های گذشته، ادعای جدایی آستارا از گیلان دوباره به صدر اخبار آمده است.در میان اظهار نظرات مسوولین مختلف، آقای نعیمی نماینده کنونی آستارا نیز در این خصوص مواضعی داشتند از جمله اینکه جدایی آستارا به سایر نمایندگان گیلان ارتباطی ندارد. نظر شما درباره این اظهارنظر و اساسا مساله جدایی آستارا از گیلان چیست؟

در مورد دیدگاه‌های نماینده محترم آستارا اظهارنظری نخواهم کرد و معتقدم مردم باید در این خصوص نظر دهند. اما در خصوص بحثی که مطرح کردید اعتقاد دارم طرح این مسائل ریشه در گذشته‌ها دارد. افرادی بودند که نمی‌توانستند کارهای بزرگ برای آستارا و استان انجام دهند و بالاجبار دست به  فرافکنی می‌زدند و با ادبیات این‌چنینی عوام فریبی می‌کردند. مطرح کردن این بحث که آستارا با گیلان قرابت فرهنگی و تاریخی دارد یا خیر، به نظرم یک اصل اثبات شده‌ توسط پژوهشگران و مجامع علمی است و تردیدی نیست که آستارا از دیرباز در حوزه گیلان بوده و قرابت فرهنگی از جمله آداب و رسوم و همچنین نزدیکی زبانی با مردم گیلان و تالش دارد. من سال‌ها در عرصههای مختلف فرهنگی در گیلان خدمت کردم، در طول این سال‌ها فرهنگ و مدنیت گیلان را بی‌مانند یافتم. بنابراین اگرچه طبق قانون نماینده حق اظهارنظر در همه امور را دارد اما معتقدم که آستارا دارای چنان ظرفیت و پتانسیل بالایی است که نیازی به چنین ادبیات و فرافکنی نیست که نتیجه‌اش فقط درگیری ذهنی مردم باشد.

 عملکرد دولت یازدهم را به طور کلی در کشور و به طور ویژه در آستارا چطور ارزیابی می‌کنید؟

آستارا دارای موقعیتی بسیار استثنایی ژئوپلتیک در منطقه است که می‌تواند محور مواصلات ریلی، دریایی و جاده‌ای باشد. آستارا باید به عنوان یک قابلیت بالا برای توسعه دیده شود که اگر مدیریت، خوب در آن اعمال شود، قطعا به سوی رشد و توسعه پیش خواهد رفت. فعالیتهایی هم که اکنون پس از روی کار آمدن دولت دکتر روحانی در سطح شهرستان مشاهده می‌شود نشانگر عملکرد مناسب تیم اجرایی دولت به خصوص فرماندار شهر جناب آقای مهندس سیروس شفقی است. ایشان فرد با تجربه و با بینشی هستند و اهداف دولت را به خوبی اجرایی می‌کنند و ما هم ایشان را یک نیروی لایق می‌دانیم و از همینجا اعلام میکنم به عنوان یک شهروند آمادگی آن را دارم که این اندوخته‌ها را در خدمت خادمان مردم قرار دهم. در خصوص دولت دکتر روحانی نیز معتقدم این دولت برآمده از رای مردم و البته وارث مشکلات بسیاری است. دولت یازدهم سعی کرده است تا از باتجربهترین افراد نظام استفاده کند و علیرغم اینکه قدم‌های اساسی به سمت ثبات سیاسی و اقتصادی برداشته شده اما نباید انتظار معجزه داشت. این دولت در بدترین شرایط موجود داخلی و خارجی زمام امور را در دست گرفته است. از تحریمهای ظالمانه گرفته تا سقوط بیسابقه قیمت نفت و فضای ملتهب سیاسی منطقه. من این دولت را یک دولت قابل و توانمند ارزیابی می‌کنم و انتظار دارم که همه به دولت کمک کنند.

در خصوص وظایف شرکت مادر تخصصی بارگانی دولتی ایران که این روزها در آن مشغول هستید توضیح دهید ؟

در خصوص حوزه کاری شرکت می‌توان به وظیفه حساس تامین نیازها و کالاهای اساسی کشور همچون گندم، آرد، نان، برنج، روغن، شکر و این قسم کالاها اشاره کرد. تنظیم بازار و همچنین واردات و صادرات این کالاها متناسب با اوضاع اقتصادی کشور به طور مستقیم برعهده این شرکت است که بر حسب این مسوولیت سنگین، شرکت مادر تخصصی در جرگه شرکت‌های بسیار حساس دولتی قرار گرفته است.

 و سوال آخر این‌که آیا فرهاد دلق‌پوش را در قبای کاندیداتوری مجلس دهم خواهیم دید ؟

همان‌طور که عرض کردم من از ابتدا برخاسته از متن مردم و جامعه بودم و هم اکنون نیز به عنوان کسی که اخلاق را سر لوحه کار خود دارم دخالت در امور شهرستان را اخلاقی نمی‌دانم اما در زمانی که مصلحت الهی ایجاد کند و مردم از ما بنا بر مصلحت کشور و نظام مطالبه کنند مطمئنا سر تعظیم بر خواسته و مطالبات مردم فرو خواهم آورد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

سومین نشست اعضای شورای حزب موتلفه اسلامی بندر آستارا با کاندیداهای احتمالی مجلس شورای اسلامی

تاریخ:جمعه 24 بهمن 1393-10:40 ب.ظ

به گزارش درد نیوز dardnews.ir:سومین جلسه حزب موتلفه اسلامی آستارا با كاندیدا این بار: دكتر شاپور مرحبا عضو هیات مدیره سازمان هدفمندی یارانه كشور و سه دوره نماینده استارا  و برادر شهید وفرماندهان  جانباز هشت سال دفاع مقدس 

 در حال بروزرسانی است .....

 در ادامه درخواست برخی از کاندیداهای مطرح در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی سومین دوره از نشستهای اعضای شورای حزب موتلفه اسلامی بندر آستارا با کاندیداهای احتمالی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزار گردید و جناب دكتر مرحبا   با حضور در دفتر این حزب برنامه های خود در دهمین دوره انتخابات مجلس را ارئه دادند. این جلسه که با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید رأس ساعت 1530روز پنچ شنبه  مورخه93/11/23 در مکان جدید دفتر حزب واقع در کوچه روبروی مسجد فاطمه زهرا (س)برگزار شد در ابتدا آقای لقمان نیا دبیر حزب موتلفه اسلامی آستارا  ضمن تبریك فرارسیدن ایام الله دهه مبارك فجر اظهار داشتند


وقتی سالگرد انقلاب فرا می رسد باید بیشتر خدا را یاد كنیم زیرا این نصرت را خداوند به ما اعطا نمود . البته برای رسیدن به این پیروزی چه خونها كه به زمین نریخته و چه شهدایی تقدیم انقلاب نكرده ایم بهمین علت حساسیتها به این انقلاب بسیار .............


و شركت بی نظیر مردم  آستارا  در راهپیمایی  22 بهمن را ستود.

 .وی در ادامه سخنانشان ضمن عرض خیر مقدم به آقای شاپور مرحبا  كاندیدای احتمالی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی اظهار داشتند برنامه هایمان طوری تنظیم شده كه بصورت دوره ای در خدمت عزیزانی باشیم كه قرار است بعنوان كاندیداهای احتمالی در انتخابات مجلس شركت كنند بنابراین هدف شنیدن برنامه های كاندیداهاست و هیچگونه اظهار نظری تا زمان انتخابات نخواهیم داشت وی در پایان سخنانشان با اشاره به جمله ای از رهبر فرزانه انقلاب خطاب به نمایندگان فرمودند اولین شرط نمایندگی تقواست كسانی كه مردم و نظام را قبول ندارند لازم نیست وارد انتخابات شوند، تقوا یعنی خلوص نیت یعنی اخلاص وی در خاتمه اظهار داشتند  اقدام شما در كاندیدا شدن برای نمایندگی مجلس را به فال نیك گرفته وبرایتان آرزوی موفقیت داریم.

حاج شاپور مرحبا گفت‌: ازاینكه حزب موتلفه چنین طرح را اجرا می كند از تمام كاندیدا برای ارایه برنامه دعوت می كند خوشحالم و تقدیر وتشكر می كنم..واعتصموا بحبل الله جمیعا و لاتفرقوا

همگی چنگ به ریسمان الهی بزنید و پراكنده نشوید  سوره آل عمران- آیه 103

 

وی در ادامه گفت :تا آخرین نفس وقف مردم هستم و بعنوان یک سرباز ولایت و نظام در خدمت مردم و اسلام و انقلاب و ولایت خواهم بود و پاداشم را از خدا می خواهم چون این ماندگار است همانطور که در تاریخ دیده ایم آنچه را که دنیا پرستان بنا کرده اند فنا شده و آنچه را که دین داران و متقین بنا کرده اند تا ابد باقی و پایدار است.

وی افزود : زمانیكه می خواستم كاندیدا نمایندگی در سن جوانی بشوم آنوقت پاسدار سپاه بودم خدمت پدر رسیدم تا اجازه بگیرم پدرم مخالفت كرد وقتی گفتم این تكلیف شرعی است كه بمن محول شده و پدرم گفت حالا كه تكلیف شرعی است برو ثبت نام بكن اما مواظب باش و...

وی ادامه داد : در آستارا بالای 9 هزار بیكار تحصیل كرده است همگی دانشگاه رفته هستند كه بالای 2 هزا نفر آنها مهندس عمران هستند و در هر ماه بالای بیست طلاق داریم كه بیشتر طلاق ها بخاطر فقر و بیكاری است ..

دكتر شاپور مرحبا گفت : در سال 1371 بندر چند منظوره را زمانیكه من نماینده بودم  تصویب و تایید واجرایی شد  و بندر دایمی شد ومتاسفانه بعداز من  تبدیل به اسكله  شیلات شد پشت قضیه مسایل دیگر بود... كه هماكنون دوباره چند منظوره شده است كه غیر استاندارد است و اسكله را آمدند كوچكش كردند ..بندر و نقشه ای نشان داد و  دراسلكه بندره چند منظوره كه قراربود كشتی های 7000هزارتنی پهلو بگیرند  و كشتی های زیادی پهلو بگیرند اینطور كردند ..آخه كشتی كه می خواهد پهلو بگیرد بارش را كجا پیاده كند تاجر می بیند اینطور است استاندار نیست و بارش خراب می شود می رود انزلی ...

وی تاكید نمود : بندر آستارا با صرفه ترین بنادر كشور است اما تخصصی به ان عمل نشده است و می بینم اینطور شد پشت پرده مسایل دیگر است كه  می خواهند بندر انزلی و....

نماینده اسبق آستارا گفت : بیمارستان آستارا را با هزار زحمت موافقتش را گرفتیم امروز می بینم بیمارستان تازه افتتاح نشده حتی غیر استاندارد ساخته شده است در جای كه رطوبت باشد با سنگ بیمارستان می سازنند بتون و...بیایند از مهندسین عمران بپرسند

 وی تاكید نمود : استارا در گیلان و كشور به حاشیه رفته است و من از خدایم است اینبار نیز از من رفع تكلیف شود هركس دفعه بعد نماینده یم شود كارش خیلی سخت است وضعیت آستارا و لوندویل را بینید

سه دوره نماینده استارا تصریح كرد : اقایون كه هی می گویند مرجبا رد صلاحیت می شود  از وجدان خود سوال نمی كنند چطور پس مردم چرا هی می گویند مرحبا باید بیاید و دوره ه نهم دیدید با اینكه من رد صلاحیت شدم بماند بی انصافی بود بدون مدرك وسند..

دیدید و فیلم وعكس موجود است مردم از فرمانداری تا فلكه گاز پر شده بودند من بخاطر مصالح نظام از همه خواهش كردیم تابع قانون باشند با اینكه در حق من بی عدالتی شده است اما باید تحمل كرد من چون سرباز ولایت هستم...

وی تاكید نمود : چها بانده شدن جاده آقچای تا ....را تایید و موافقت اجرایی شده بود چرا تاكنون مسكوت مانده است

مرحبا تصریح كرد : ما در موقع نماینده بودن مقدار  440 هكتار از ساحل روبروی دانشگاه آزاد را كه  متعلق به دولت بود و صاحب شخصی نداشت برای مناطق آزاد گذشتم ..الان بینید زمینها كه سند نداشت ویلا سازی شده و بعضی ها سند گرفتند حتی برای تاسیس منطقه ویژه زمین نیست مجبور شدند اسكله و بندر را جزو منطقه انجام دهند


وی افزود‌: بعضی مسخره می كنند اینجا نمی شود فرودگاه زد : آن زمان ما با مطالعه علمی و كارشناسی دولت را موافقت گرفتم روی دریا فرودگاه برای آستاراب سازد كار شدنی شده بود چرا بعدا اقایون ادامه ندانند..

بازارچه مرزی آستارا همین طور مانده است روز گاری گمرك آستارا حرف اول و مقام اول چمدانی ر ا داشت و هزاران نفر اشتغال زایی شده بود امروز می بیند خبری نیست ...

وی تاكید نمود ك وضعیت اب و فاضلاب را  می بیند باید اینها برنامه ریزی دوباره و تخصصی  و علمی شود

مرحبا تاكید نمود ك در دنیایی امروز برای اداره یا برنامه ها باید تخصصی عمل شود و حتی مكتوب شود چطور آقایون یك جلد طرح یا برنامه تخصصی برای آینده‌استارا ندارنند

این نماینده اسبق گفت‌: چطور شد بندر چند منظوره استارا توصیب و نهایی شده بود چقدر كار كارشناسی و موافقت و اجرا شده بود و بندر دایمی بود قابل لغو نبود در دوره ششم مجوز بندر باطل و  به فقط شیلات تبدیل شد و اما بندر انزلی ارتقا یافت  و به 19 اسكله تبدیل شد  و بندر‌استارا یك كشتی ساده لایروب ندارد  ..شما جای تاجرباشید وقتی برای تخیله بار چند روز در انتظار یا  مكانی بمناسبی برای تخلیه نباشد  چطور می وشد تاجر تریج می دهد برود انزلی اینها پشت پرده چیز هایی است كه به موقع خواهم گفت

وی ادامه داد : آیا از در امد سرانه مردم استارا خبر دارنند

نماینده اسبق آستارا گفت : آیا كسی كه قسم به قر آن خورد ه آیا به قسم خود عمل نموده  و فكر می كنند مردم اینها درك نمی كنند  مردم آستارا با فرهنگ با درك هستند به موقع جواب را خواهند داد ...

مرحبا تاكید كرد : اسناد و مدارك دارم روبروی دانشگاه آزاد ساحل  و جنب حیات وحش لوندیول ساحل 440 هكتار  زمین های بلا منازع داشت یعنی متعلق به دولت بود چطور همه تصرف شدند و سند ساز یو ویلا سازی شده است  این چه را نشان می دهد  و حرفها زیادی است بموقع خواهم گفت

 وی ادامه داد: تمام اسناد ومدارك را دارم چطور به حساب فرماندار وقت چه كسانی پول واریز كردند چه كسانی بودند چطور شد فرماندارمورد نظر سقوط نمود...

مرحبا گفت : چطور می شود  فرماندار بعداز عزلش   وسایل خانه سازمانی را به غارت ببرد و حتی به توالت فرنگی هم رحم نكند و آن را هم ببر د كسی كه دم از درستكاری  و اصولگرایی می زد

دكتر مرحبا در ادامه افزود :بعضی ها در نبود بنده در شهرستان آستارا جایگاهی برای خود جستجو می کنند وآنقدر بر من برچسب زدند که هر چه به من برچسب میزنند چند برچسب قبلی را می پوشانند من بخاطر مصلحت جامعه و نظام سكوت كردم و حق قانونی و شرعی  برای من محفوظ است واگر خلاف عرف و اخلاق از من و خانواده ام پیدا کردند حاضر به چندین برابر مجازات معمول هستم در غیر اینصورت تهمت زنان را مجازات کنند تا درس عبرتی برای آنهایی باشد که تخریب را برای خود پل ترقی قرار می دهند.

چه به من مسئولیت بدهند و چه مسئولیت ندهند تب نمی کنم و چه رد صلاحیت شوم و چه تایید ناراحت یا خوشحال نمی شوم،من میدانم چه چیزی خوب است و چه چیزی بد،بالاخره چه در امنیت و چه در گرفتاری همه اینها می گذرد. اما قیامت نمیگذرد و پابرجاست پس من به تکلیف خود عمل میکنم و تا آخرین نفس پاسدار انقلاب و اسلام و قران هستم و بدون چون و چرا تابع محض ولایت هستم.

بنده 60 جلد کتاب قطور از اسناد و مدارک دارم از این به بعد در برابر کسانی که به مردم دروغ گفته و می گویند در مقابل ادعاهای آنان اسناد و مدارک لازم را در این سایت قرار خواهم داد.

در سالهای اخیر و بخصوص بعد از انتخابات ریاست جمهوری 92 صحبت هایی در مورد ارتباط نزدیک من  با آیت الله هاشمی و حزب کارگزاران    صحبت هایی می شود اینكه در انتخابات بخاطر هاشمی من رد صلاحیت شدم و...

-در جواب این سوال باید عرض کنم که امام جعفر صادق (ع) می فرمایند: شیعیان ما کسانی هستند که با عمل خودشان به ما زینت می دهند نه اینکه خود را به ما وصل کرده و از ما زینت بگیرند.من نیز خود را به کسی وصل نمی کنم تا از آنها زینت بگیرم من هر کس را با ولایت می سنجم که ولایت اساس و ریشه اسلام است.ملت آستارا ملت بزرگی هستند و به علم و فرهنگ والایشان شهرت دارند عملکرد و خدمات ما در طول این 35 سال نظام انقلاب اسلامی زینت بخش ماست که مردمان این دیار نیز همواره با حمایت خویش بر خدمات اینجانب صحه گذاشته اند.من با سابقه پوشیدن لباس مقدس پاسداری و حضور متعدد خالصانه و داوطلبانه در بحبوحه انقلاب اسلامی و جبهه های جنگ و خانواده شهید بودن و افتخار درجه جانبازی ام و نیز سه دوره نمایندگی مردم شریف و فهیم شهرستان آستارا و لوندویل و حومه و نیز مشاور چندین وزیر در طی 23 سال گذشته و تجربه،مهارت و پاکدامنی خود و خانواده ام  چه کم دارم که از کسی زینت بگیرم،زینت من خدمت به مردم و اسلام و ولایت و پاکدامنی خود و خانواده ام است و بس.اگر در طول این مدت خلاف مرا ثابت کنند حاضرم ده برابر اندازه معمول مجازاتم کنند.مرا به این و آن وصل نکنند.من و خانواده ام بخاطر عملکردمان بعد از گذشت 35 سال خدمت آبرو داریم و این آبرو را با هیچ چیز عوض نمیکنم.خداوند متعال در آیه 13 سوره حجرات قرآن مجید میفرماید :

یا أیُّهَا النّاسُ إِنَّا خَلَقناکُم مَن ذَکَرٍ وَ أُنثَی وَ جَعَنَاکُم شُعُوباً وقَبَائِلَ لِتَعارَفُوا إِنَّ أَکرَمَکُم عِندَاللّهِ أَتقَاکُم إِنَّ اللهَ عَلیم خبیر

ای مردم! بی تردید ما همه افراد نوع شما را از یک مرد وزن (آدم وحوا) آفریدیم و شما را قبیله ای بزرگ و کوچک قرار دادیم تا همدیگر بشناسید مسلماً گرامی ترین شما نزدخدا پرهیزکارترین شماست همانا خداوند بسیار دانا وآگاه است.

در جواب کسانی که می گویند من با حزب کارگزاران ارتباط دارم باید این سوال را از آنها بپرسم که در انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی این حزب از چه کسی حمایت کرد؟آیا از من حمایت کردند؟

من هیچگاه وجه المصالحه جریانهای چپ یا راست نبوده ام و همواره موضع ارشاد گونه و پدرانه ای نسبت به این دو جریان داشتم  چون بر این معتقدم که نماینده ملت باید صدای رسای مردم برای حل و فصل مشکلات مردم باشد نه صدای جریان یا حزب خاص!

خیلی ها را از اوایل انقلاب دیده ام که مسئولیت داشتند اما از مسیر انقلاب خارج شده و بی آبرو شدند.ما گوش به فرمان رهبر معظم انقلابمان هستیم،نه یک قدم جلوتر نه یک قدم عقب تر بلکه همراه و هم پای ولایت.که امام جعفر صادق (ع) فرمودند : ای تند روها به ما برگردید و ای کندروها به ما ملحق شوید.

بعدازصحبت ها تصویر حمایت حزب كار گزاران در دوره های قبلی نشان داد گفت  من ا نزدیكان هاشمی بود پس چرا از ... در انتخابات استارا حمایت كردند و در ادامه گفت من سرابز ولایت و عاشق ولایت هستم هركس با ولایت باشد من به ایشان ارادات دارم و لاغیر ..

در ادامه وی در خصوص شایعات در خصوص رد صلاحیت من می گویند عرض كنم ...از صدر اسلام تا کنون انسان های زیادی تقدیم اسلام شده است و این نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز حاصل زندانها،تبعیدها،جانبازی ها و شهادت ها بدست آمده که امام راحل  و عظیم الشان فرمودند: «حفظ این انقلاب از اوجب واجبات است.» ما باید از زحمات و رشادت های پاسداران سرافراز در جبهه جنگ و جبهه های متعدد و شهادت عزیزان و فرزندان این آب و خاک،خون دلهای مردم بزرگوار و حضور آنها در تمامی صحنه ها پاسداری کنیم و به آنها به نحو شایسته ای ارج نهیم تا انشالله این انقلاب به صاحب اصلی اش حضرت ولی عصر(عج) تحویل گردد.

مردم شریف و بزرگوار آستارا نیز در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی علی رغم بی مهری هایی که در حق اینجانب شد با اکثریت قاطع در آخرین شب پاسخ عملکرد ما را دادند و من از این ملت آگاه و شریف بی نهایت سپاسگزارم و همواره منافع ملی را به منافع شخصی ترجیح میدهم.

اما بعضی ها ...؟!! طوری صحبت می کنند و مسئولیت می دهند که انگار اینها بر تمام علوم اشراف دارند و بس و دیگران علم و تجربه و تخصص و تعهد و مهارت گفتاری و نوشتاری و شنیداری ندارند ولی اینطور نیست!!!!

برخی فکر می کنند چاپلوسی و دروغ گفتن زرنگی است و آنهایی که از این صفات رذیله برخوردار نیستند چیزی نمی فهمند و ساده لوح اند ولی غافل از اینکه باید بدانند در وهله اول،مسئولیت ها برای دین و خدمت به مردم است و بس.

به شیخ بهایی بعد از چندین چله ندا داده شد که ای شیخ برو و به مردم خدمت کن

و یا پروین اعتصامی که چه زیبا گفته : «خرم آن کس که در این محنت گاه / خاطری را سبب تسکین است»

بنده تا آخرین نفس وقف مردم هستم و بعنوان یک سرباز در خدمت مردم و اسلام و انقلاب و ولایت خواهم بود و پاداشم را از خدا می خواهم چون این ماندگار است چنانکه در تاریخ دیده ایم آنچه را که دنیا پرستان بنا کرده اند فنا شده و آنچه را که دین داران و متقین بنا کرده اند تا ابد باقی و پایدار است.

در انتها از خداوند منان برای همه خدمتگذاران نظام اسلامی آرزوی موفقیت،سربلندی و سرافرازی مسئلت دارم.

خلاصه عرض كنم من عاشق سمت نیستم دعا كنید  م نباشم چون مرا از مسئولیت بزرگ معاف می كنند چون  این كار بزرگی است من هم سه دوره نماینده شدم و برای اولین بار كه نیست نماینده می شوم...

به گزارش درد نیوز dardnews.ir:حاج شاپور مرحبا پیش از این نماینده ادوار چهارم، پنجم و هفتم مردم شریف شهرستان مرزی بندر آستارا در مجلس شورای اسلامی، مشاور در وزارت کشور، بازرگانی، کشاورزی، جهاد سازندگی، هیئت رییسه کانون نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی و دارای چندین سمت پارلمانی و استانی مهم نیز بوده است و هماكنون عضو هیات مدیره سازمان هدفمند سازی یارانه كشور است ..

توضیح دوم :

طبق ماده 8 و 9 «اساسنامه سازمان هدفمندسازی یارانه‎ها» بشماره 101975 /ت44252ه‍ـ 27/5/1389 مجمع عمومی سازمان هدفمندسازی یارانه‎ها مرکب از اعضای زیر می‎باشد: 

1ـ رئیس‎جمهور (رئیس مجمع عمومی) 2ـ معاون اول رئیس‎جمهور (نایب رئیس مجمع عمومی) 3ـ وزیر امور اقتصادی و دارایی 4ـ وزیر بازرگانی 5 ـ وزیر جهاد کشاورزی 6 ـ وزیر راه و ترابری 7ـ وزیر رفاه و تامین اجتماعی 8 ـ وزیر صنایع و معادن 9ـ وزیر کشور 10ـ وزیر نفت 11ـ وزیر نیرو 12ـ معاون حقوقی رئیس‎جمهور 13ـ معاون امور مجلس رئیس‎جمهور 14ـ معاون برنامه‎ریزی و نظارت راهبردی رئیس‎جمهور 15ـ معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‎جمهور 16ـ رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران 

که اعضای هیئت‎ مدیره با پیشنهاد معاون اول رئیس‎جمهور و تصویب مجمع عمومی با رعایت قوانین و مقررات مربوط و حکم رئیس ‎جمهور ( که در حال حاضر به معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور تفویض شده است ) تعیین می‎شوند.

dardnews.irخبرنگار اعزامی به جلسه-بندر آستارا

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دکتر بختیار حیدرنیا - كاندیدا مطرح دوره دهم مجلس - آستارا

تاریخ:جمعه 24 بهمن 1393-10:40 ب.ظ

زند گی نامه دكتر (پزشك )بختیار حیدرنیا استاد دانشگاه  و  ریس اسبق  شبكه بهداشت  و درمان آستارا  و مشاور  قایم مقام  وز یر بهداشت  كشور  و مسئول بسیج جامعه پزشکی شهرستان آستارا از خیرین مطرح شهرستان - اصلاح طلب

دكتر حیدرنیا( پزشك ) كه مورد حمایت جمعی از اهل قلم وروز نامه نگاران و پزشكان و پرستاران  و فرهنگیان و تاجر منطقه و دانش  اموختگان استارا  و اصلاح طلب ها و اعتدالیون  شهرستان استارا است  ودر مدت كوتاهی كه بعنوان كاندیدا دیده شده با تیم بر نامه ریز ی شده انتخاباتی  و كارشناسی كه دارد خوب توانسته در بین مردم استارا و لوندویل و حومه جایگاه ویژه ای بعنوان كاندیدای مطرح باز كند و از افراد مطرحی است كه در انتخابات دوره دهم شانش پیروزی دارد .

دکتر بختیار حیدر نیا در تیرماه ۱۳۵۰ در یک خانواده مذهبی در  چوبر  بدنیا آمد ودر کودکی علاقه وافری به فعالیت های مذهبی وورزشی داشت  و بیشتر مواقع زندگی خود را در شهر استارا گذارنده  است  ( مردمان چوبر و حویق  همین الان هم بیشتر با مردمان استارا در امور تجاری و كاری در ارتباط هستند تا تالش  و مردمان چوبر تحصیلات دبیر ستانی و دانشگاهی  را بیشتر ترجیح می دهنددر آستارا انجام دهند تا تالش  با اینكه طبق تقسیمات كشوری بخش حویق جزو تالش است اما مردمان بخش حویق و چوبر  خود را آستارا یی  می دانند)ودر همان دوران کودکی پدر خود را ازدست داد و در دامان مادری شجاع ،با غیرت وعلاقه مند به اهل بیت(ع) پرورش یافت .به این دلیل در فعالیت های مسجد محل ومدرسه حضور فعال داشت ودر مسابقات مختلف مدرسه در زمینه های علمی و مذهبی همیشه جزء نفرات ممتاز  گیلان  بود ودر امتحانات  چهارم دبیرستان در رشته تجربی بعنوان شاگرد ممتاز  استان گیلان  شناخته شد . ودر سال ۱۳۶۹ در کنکور سراسری از منطقه ۲ در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گیلان پذیرفته شد.و در دانشگاه همیشه جزء دانشجویان ممتاز دانشگاه بود ودر برنامه های علمی حضور چشمگیر داشت و بار ها مورد تشویق مسئولین و استانداران وقت قرار گرفت و در مهر ماه ۱۳۷۶ با معدل ۱۷٫۲۳ در رشته پزشکی فارغ التحصیل شد وپس از فارغ التحصیلی وگذراندن دوره طرح در راستای خدمت به ایران اسلامی مسئولیتهای متعددی را عهده دار شد ودر طول مسئولیت صادقانه بارها توسط مسئولین استانی و کشوری مورد تقدیر و تشویق قرار گرفت . باتوجه به اینکه بسیاری از بستگان ودوستان نزدیک در شهرستان آستارا ساکن بودند و همچنین عشق و علاقه ای که به  زادگاه   و خود و مردم نجیب و بافرهنگ آستارا داشت  و ریشه خانواده اش آستارایی بود بعداز  فارغ التحصیلی از دانشگاه محل کار و زندگی خود را شهرآستارا اقامت دایمی نمود   و بیش از 25 سال است در این دیار فرهنگ در میان مردم زندگی می کند در خدمت  رسانی در امور پزشكی ... مردم است  و همه وی را آستارایی  می شناسند و همچنین تمام توان خود را در راستای توسعه و رشد و بالندگی این شهرستان استارا  بکار برده و از هیچ تلاشی دریغ نکرده است و امروز این دیار فرهنگ و ادب را به عنوان زادگاه و ملجاء خود می پندارد. در ذیل به گوشه ای از فعالیتهای علمی ،پژوهشی ،اجتمای از دوران دانشجوی تا به امروز اشاره می شود

۱)بازرس انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۷۶ در رشت.

۲)سردبیر بولتن علمی و آموزشی دانشجوی .

۳)ترجمه کتاب پزشکی (موزبی ،بخش شکم ) و انتشار در دانشگاه علوم پزشکی گیلان ۱۰۰۰ جلد.

۴)مدرس کارگاههای روش تحقیق دانشجوی.

۵)ارائه مقا لات متعدد پژوهشی در زمینه مدیریت جامع کیفیت(TQM) و پزشکی در سمینارها و همایش های استانی.

۶)ارئه مقاله وسخنرانی در همایش های مرتبط با توسعه واقتصاد مقاومتی وگردشگری.

۷)مسئول دانشجوی طرح غربالگری سرطان مری در غرب گیلان .

۸)عضو تیم تحقیقاتی غربالگری سرطان مری در بندر ترکمن.

۹)مدرس کارگاههای مدیریت جامع کیفیت (TQM) دانشگاه علوم پزشکی گیلان.

۱۰)حضور در مناطق محروم استان گیلان در قالب طرحهای ویزیت رایگان.

۱۱)گذراندن دوره های متعدد مدیریتی و سیاستگذاری بالغ بر ۲۰۰۰ ساعت از جمله الف)دولت الکترونیک ب)تفکر سیستمی پ)اصول و مبانی امنیت ملی و سیاستگزاری ج)مدیریت بحران چ)شناسای و استفاده از ظرفیتهای ذهنی ت)رهبری تحول در سازمانها ث)شفافیت و سلامت اداری د)اندیشه های نو در مدیریت ذ)برنامه ریزی استراتژیک مبتنی بر کیفیت ل)فرایند وفنون تصمیم گیری م)راهبردهای آموزش وتوان افزای ک)مدیریت عملکرد گ)مدیریت منابع انسانی ع)برنامه ریزی در دستگاه های دولتی غ)طراحی فرایند ساختارهای سازمانی ف)مدیریت منابع ق)اصول برنامه ریزی ص)حل مسئله ض)فن اداره جلسات س)مدیریت خصوصی سازی ش)سیستم های اطلاعات مدیریت MIS ل)برنامه ریزی در اصلاحات نظام سلامت م)کارگاه تربیت مربیگری ارتقاء کیفیت.

۱۲)عضویت در هیات های اجرای انتخابات.

۱۳)عضویت در کمیته های اجتماعی،فرهنگی،سیاسی ، عمرانی فرمانداریهای استان گیلان. ۱۴)عضویت در عوامل اجرای حج تمتع وحج عمره وتوفیق خدمتگذاری حجاج بیت الله الحرام وعتبات عالیات بعنوان پزشک ،معاون ومدیر کاروان.

۱۵)عضو معتمدین شهرستان آستارا.

۱۶)مدیریت بسیج جامعه پزشکی شهرستان آستارا.

۱۷)انتخاب بعنوان مدیر نمونه شهرستانی و استانی برای سالهای متمادی و دریافت تقدیرنامه از استانداران ،مدیران کل وفرمانداران وقت از جمله ۱۷٫۱)سلطانی فر استاندار وقت ۱۷٫۲)عبدالهی    استاندار وقت ۱۷٫۳)قهرمانی چابک  استاندار وقت ۱۷٫۴)نورمحمدی قائم مقام وزیر در استان گیلان ۱۷٫۵)منصور قناعی قائم مقام وزیر بهداشت در اسان گیلان ۱۷٫۶)بهبودی ریس دانشگاه علوم پزشکی گیلان ۱۷٫۷)تشویقی های متعدد از از معاونین وزیر بهداشت وسازمانهای کشوری  

18) مشاور قایم مقام وزیر بهداشت كشور

19) از خیرین  و حامیان  مطرح ورزشكاران  در  شهرستان بندر آستارا

dardnews.ir
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

بخشدار لوندویل و معاون سیاسی فرماندار آستارا مشخص شد.

تاریخ:جمعه 24 بهمن 1393-10:39 ب.ظ

بنابر شنیدها ....

پیروزی آن نیست که هرگز زمین نخوری

آن است که بعد از هر زمین خوردن

دوباره برخیزی

 

1- معاون سیاسی فرماندار آستارا چنگیز شكوری می شود..چنگیز شكوری كه سابقه سالها مدیریت در وزارت كشور  و بخشدار مر كزی استارا است و از نویسندگان و شاعران و شاعران  گیلان است  و از مكدیران موفق وزارت كشور است .. بعنوان معاون سیاسی فرماندار آستارا كلید خورده است

2-بنابر شنیدها: توكل مافی مسئول بازرسی فرمانداری بندر استارا  كه در سوابق خود بخشدار لوندویل و بخشداری مر كزی و مسئولیت متعدد را داردو از بخشداران و مدیران با سابقه  و موفق  وزارت كشور ودر انتخابات هوا دار دولت تدبیر و امید بود.... در اینده نزدیك بعنوان بخشدارلوندویل معرفی شود ... افرادی ازمشاركتی های گیلان در صدد بود خانم ش یك غیر بومی را بخشدار لوندویل نصب كنند بنابر شنیدها موفق نشدند  مافی این مدیر موفق وكاردان و اعتدالگرا قرار است سكان بخشدار ی لوندویل را بعهده بگیرد و مردم و رحال سیاسی  و اهل قلم لوندویل از شنیدن بخشدارشدن وی خوشحال هستند  و حتی بنرها و نوشته ها از خوشحالی نوشتن و اماده كردن به محض معارفه وی ... هفته آینده احتمالا معاوفه وی است ..

http://www.e-astara.com/Gallery/news/hotnews/1128.gif

 بنبار شنیدها : هنوز طلسم تغییرات روسای ادارات احمدی نزاد در استارا به كندی انجام می شود و مقا ومت هی زیادی  می شود ...و منبع موثق گفت : هنوز چند گزینه در لیست معاونت سیاسی است كه با توجه به دخالت مشاركتی های گیلان كار را سخت تر كردند  چون مشاركتی در استانداری گیلان اصرار دارنندیك فرد مشاركتی معاون سیاسی شود  كه پرونده و سوابق در جریان 88 دارد ... تاكنون اقایون ب خ  و ج م و ن معرفی شدند اما مشاركتی ها  كارشكنی می كنند فرد مورد نظر خود كه یك اصلاح طلب تندرو است می خواهد معاون سیاسی بكنند ..

این منبع گفت : فرماندار آستارا مهندس شفقی فردی جسور و مدیر لایق و كاردان و با تجربه ا ست  اما با اینكه با تمام توانش كارمی كنند بعض روسای ادارات در پشت پرده سنگ اندازی و هماهنگ نیستند چون باقیمانده دولت قبلی هستند و از طرفی كار فرماندار‌آستارا آنقدر سنگین شده است كه بازوی اصلی فرماندار آستارا معاون سیاسی است پست خالی است ..درست است اتاقش كسی دیگر است اما مسئولیتش چیز دیگر است ..فرماندارآستارا كه عادت به شعار ندارد و فردی عمل گراست با نزدیك شدن انتخابات كار طاقت فرسایی دارد و با یانكه تا پاسی از كار جلسات و مسایل را رصدد می كند اما با این وضعیت نامبرده با شجاعت و مدیرت خاص اما خسته ناپذیر شهرستان را اداره  می كند...

وی در ادامه گفت : از استاندارگیلان و مدیران كل گیلان درخواست داریم  در تاریخ فرمانداری آ ستارا دونفر فرماندار به‌استارا آمده یكی طالبی   و دومی مهندشفقی بوده...زمان طالبی با كمك نماینده وقت افراد موافق با معیار دولت و فرماندارنصب شدند و عالی مدیرت كرد اما بد خواهان آستارا نگذشتند وی چند سالی بماند اگر طالبی مانده بود حداقل سه سال دیگر آستارا هماكنون فرمانداریویژه شده بود و بجای منطقه ویژه  ..منطقه ازاد شده بود...

درخواست مرد م استارا از استاندار و مدیران كل این است دولت سابق رفته است و افرا دی  باید سر كاربیاند كه با دولت تدبیر و ا مید و  نماینده عایل دولت در‌ آستارا هماهنگ باشند لطفا دراسرع وقت قبل از عید روسا و معاون سیاسی و بخشدارلوندویل را با هماهنگی و معرفی فرماندار نصب كنند .. این فرمانداری با سابقه و شجاع و مدیر یك لطف الهی است به مردم استارا ..كاری نكنید وی هم  استعفابدهد از استارا برود ..باز ما یك فرماندار كاردان در طول تاریخ آستارا را از دست بدهیم.. ادامه دارد

..DARDNEWS.IR
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اخبار و تفسیر ایران و جهان +حقوق بشر و محیط زیست

تاریخ:جمعه 24 بهمن 1393-10:39 ب.ظ

برای دریافت اخبار روز روی نوشته های دلخواه كلیك فرمایید..اخبار مربوطه را مشاهده خواهید كرد ..با تشكردكتر محمد علی هالو
Dardnews.ir

سومین نشست اعضای شورای حزب موتلفه اسلامی بندر آستارا با کاندیداهای احتمالی مجلس شورای اسلامی

مصاحبه آستارا نیوز با دكتر شاپور مرحبا

اعلامیه جهانی حقوق بشر

متن اعلامیه حقوق بشر اسلامی

چهارده سایت خبری و تحلیلی اول ایران را بشناسید

 

بخشدار لوندویل و معاون سیاسی فرماندار آستارا مشخص شد.

فعال حقوق بشر کیست

به یاد فرشاد فاضلی مقدم فیلم ساز و بازیگر ملی و خبرنگار

مهندس شفقی بعنوان فرماندار ماندنی شد..

بیزن خالقوردی پور پشتیاز انتخابات دوره دهم مجلس - آستارا می باشد ...

دكتر بختیار حیدرنیا

راهپیمایی 22 بهمن بندر آستارا

سومین نشست اعضای شورای حزب موتلفه اسلامی بندر آستارا با کاندیداهای احتمالی مجلس شورای اسلامی

حضور ملی و همصدای ایرانیان/ راهپیمایی 22 بهمن در بازتاب جهانی

حکم حبس رسایی به جزای نقدی تبدیل شد/کاهش حکم به خاطر حفظ حیثیت فردی!


مدیر توریسم سلامت آستارا: کارگروه ویژه توریسم بین‌المللی سلامت در آستارا تشکیل شود

زیباکلام :از دروغگویی مدیرکل محیط زیست گیلان

راهپیمایی 22 بهمن بندر آستارا

آسمان آستارا همزمان با جشن بزرگ فجر انقلاب نورافشانی شد-با تصویر--- تكرار خبرمهندس شفقی بعنوان فرماندار ماندنی شد..

تقدیر و تشكراز مردم بندر آستارا - شركت بی نظیر درراهپیمایی 22بهمن امسال

شهرستان آستارا در سال 94 به كارگاه سازندگی تبدیل می شود

نعیمی‌رز: بیداری اسلامی امروز در دنیا، تداوم انقلاب اسلامی ایران است

دادستان آستارا: حماسه ۲۲ بهمن ملت ایران پاسخ کوبنده به استکبار است

نخستین مدرسه تخصصی ورزش سما در آستارا افتتاح شد

تبریك 22 بهمن - فرهاد دلق پوش

فرماندار تالش: حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن نمایش عزت ملی بود

فرزندان و نوه‌های امام خامنه ای .. در راهپیمایی ۲۲ بهمن

بازتاب حضور پرشور مردم مرزنشیبن استارا در راهپیمایی 22 بهمندر رسانه های جمهوری آذربایجان

مراسم تشییع مادر احمدی‌نژاد( محمود مردمی نژاد)-تصاویر

سومین نشست اعضای شورای حزب موتلفه اسلامی بندر آستارا با کاندیداهای احتمالی مجلس شورای اسلامی

رهبر معظم انقلاب درگذشت والده آقای احمدی نژاد را تسلیت گفتند

چندنفر به یك نفر...

استقبال مردم و كاندیدا های مطرح دوره دهم آستارا از طرح حزب موتلفه اسلامی آستارا

رییس جمهور درگذشت والده احمدی نژاد را تسلیت گفت

فعالیت رسانه ای نمایندگان گیلان با رویکرد انتخابات مجلس دهم

شبکه های مجازی وابسته به کشور های غربی و دشمنان اسلام و انقلاب هستند

اظهارنظر احمدی‌نژاد درباره موضوع هسته‌ای

اظهارات پورمحمدی درباره اجرای حکم رحیمی

تجلیل از خبرنگاران شهرستان آستارا در دهه مبارك فجر

مسابقات طناب کشی در آستارا برگزار شد

رقابت های فوتسال کارکنان ادارات آستارا خاتمه یافت

رقبا علیه رییس جمهور!


تاسیس فرودگاه در بندر آستارا

توهین به خبرنگاران آستارا

محفل انس با کلام خدا در آستارا برگزار شد

روسبه و ایران

قیام مردمی بحرین با رهبری شیخ عیسی قاسم پیروز میدان است

720 قطعه مرغ زنده غیرقابل مصرف در آستارا ضبط شد

6 آیه ای که ظریف پیش از مذاکرات می خواند

خواسته ملت از انقلاب مشروطه تا انقلاب اسلامی

میراث شوم پهلوی در مغزهای فسیل شده!

پیروز این جنگ جهانی فقط خداست

امام جمعه آستارا :مواضع مقام معظم رهبری در مذاکرات هسته ای عین مطالبات مردم است.

یك بام و دو هوا - آستارا


تالاب بین المللی آق آستارا - چگونگی احیا تالاب در سال 1392

تالاب بین المللی استیل آستارا (دریاچه متحرك )


 کتاب اسماعیل اسدی دارستانی

 

کاریکاتور ماهیت غرب (آمریكا و اروپا و توافق هسته ای و داعش و..)

 

داعش قصد تصرف چه کشورهایی را دارد؟ + نقشه

اوباما نامه‎ای محرمانه به رهبر ایران ارسال كرده است

نابودی دو سوم از جهان با فتنه و بیماری های آخرالزمان

آخرین خاندان پادشاهی حجاز در آخرالزمان

شکستن قلیان؛ نیازمند فتوایی دیگر

بسیجی

كشور واحد اسلامی به رهبری ایران در حال تاسیس است...

فعال حقوق بشر و محیط زیست( عقاب سفید یا دكتر محمد هالو)

حسین اشمرِ بی بی سی... بود

من امروز پناهنده شدم

حذف عکس عیادت روحانی از یک زن +عکس

اگر نامه روحانی به رهبری را احمدی‌نژاد می‌نوشت

تفاوت سپاه و ارتش

عکس/ برخورد lمردمی نژاد( احمدی نزاد ) و روحانی با خبرنگاران

مثلث توحید

دامنه (Domain ) چیست ؟

دوستان...هر گونه انتقاد و پشنهاد و شكایت  و ارسال درد دل و اخبار از سراسر ایران و جهان ...مدیر سایت ااد - دكتر محمد علی هالو

-09119812795---ASTARAO@YAHOO.COM

آستارا نیوز:   

 www.astaranews.com

درد نیوز :

www.dardnews.ir

ایران نیوز:

www.irannews1.ir

 آستارا نیوز

astaranews1.blogfa.com

.طالع بینی دكتر محمد هالو


برای دریافت اخبار روز روی نوشته های دلخواه كلیك فرمایید..اخبار مربوطه را مشاهده خواهید كرد ..با تشكردكتر محمد علی هالو
Dardnews.ir

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

جن كیست و....جن برتر است یا انسان؟-

تاریخ:جمعه 24 بهمن 1393-10:38 ب.ظ

برای دریافت اخبار روز روی نوشته های دلخواه كلیك فرمایید..اخبار مربوطه را مشاهده خواهید كرد ..با تشكردكتر محمد علی هالو
Dardnews.ir

جن ها -کربلا

روح چیست و در کجاست؟-خروج روح از بدن-ارواح شریر- نوشته دكتر هالو

جن كیست و....جن برتر است یا انسان؟- دكترهالو

جن های هم خانه" هستند اما با انسانها كاری ندارنند

عمر جن"

غذای جن- دكتر هالو

جنی كه عاشق یك خبرنگار شده بود

مکان زندگی جن

مکان زندگی جن- دكتر هالو

 

دعای دوری از بلا , دعای رفع ترس , دعای رزق

بهترین و جامعترین روش برای باطل کردن طلسم و سحر

 

روش های ارتباط با جن ها

این اعمال جهت بانوان و تیسیر ازدواج آنان است:

عملیات تسخیر همزاد

خلقت جن

تغییر شکل جن - یمان جن

شخصیت کلی از روی خطوط کف دست

مکان زندگی جن- دكتر هالو

"پیشگویی و پیش بینی"

طلسمات و دعاهای محبت بسیار قوی و مجرب

دعا برای بچه دار شدن

دفع اضطراب و دستیابی به آرامش

دعای دفع چشم زخم

دعاهایی برای جلوگیری از سحر شدن

دعاهای طلب رزق و روزی

فضیلت و خواص سوره مبارکه حمد

دعاى توبه

دعاهای بسیار مجرب برای نابودی و دفع دشمنان

دوستان...هر گونه انتقاد و پشنهاد و شكایت  و ارسال درد دل و اخبار از سراسر ایران و جهان ...مدیر سایت ااد - دكتر محمد علی هالو

-09119812795---ASTARAO@YAHOO.COM

آستارا نیوز:   

 www.astaranews.com

درد نیوز :

www.dardnews.ir

ایران نیوز:

www.irannews1.ir

 آستارا نیوز

astaranews1.blogfa.com

.طالع بینی دكتر محمد هالو

 

برای دریافت اخبار روز روی نوشته های دلخواه كلیك فرمایید..اخبار مربوطه را مشاهده خواهید كرد ..با تشكردكتر محمد علی هالو
Dardnews.ir

 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

رقبا علیه رییس جمهور!

تاریخ:پنجشنبه 23 بهمن 1393-10:41 ب.ظ

این در حالی است که قالیباف و رسانه های او نیز هیچ فرصتی را برای زیر سوال بردن دولت از دست نمی دهند. قالیباف در اجتماع رزمندگان و فرماندهان و پیشکسوتان دوران دفاع مقدس آذر ماه در کنایه ای به دولت روحانی گفته بود:‌ همه مدیران در هر سطحی باید بدانند که حل مشکلات کشور…

2

روز گذشته محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و رقیب روحانی در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم به شبکه اجتماعی آپارات پیوست و در اولین مطلب خود بخش تقطیع شده ای از مناظره خودش با روحانی در رقابت های انتخاباتی در ۱۷ خرداد ۹۲ را به اشتراک گذاشت. بخشی که در آن محسن رضایی خطاب به روحانی گفته بود: “ببینید سوال من چقدر مودبانه است آقای روحانی اگر بخواهد با این عصبیانت و این داد و بیداد کردن سکان کشور را در دست بگیرد خدا رحم کند به این کشور. ما باید خونسردی مان را حفظ کنیم. من که کسی را تخریب نکردم من یه سوال مودبانه کردم.”
اما سوال محسن رضایی در آن مناظره چه بود و روحانی چه واکنشی به این سوال داشت که رضایی از آن عصبانیت رییس جمهور را برداشت کرده بود؟

مناظره کاندیداهای ریاست جمهوری با رویکرد فرهنگی و اجتماعی (7)
در آن مناظره محسن رضایی بعد از شنیدن سخنان روحانی و جلیلی درباره پرونده هسته ای گفته بود:‌ “… واقعیت این است که چه در زمان آقای جلیلی و چه در زمان آقای روحانی افراط و تفریط هایی صورت گرفته است. زمان آقای جلیلی ما با آقای سولانا ۲۷۰۰ سانتریفیوژ را توافق کردیم اما اگر قراردادی درست منعقد کرده بودیم و جای پایش محکم می شد بهتر نبود؟ من در جریان جزئیات مذاکرات هسته ای هستم و این افراط و تفریط ها از سیاست های نظام دور بود…. رضایی با طرح این سوال که آیا می خواهیم از گذشته بدون کم و کاست دفاع کنیم، گفته بود: نباید این طور خود را حق مطلق بدانیم ، پس اشکال ها و ضعف های ما کجا بود؟ …”.
اما بعد از این سخنان روحانی اینطور پاسخ داد که: “اقای رضایی با یک لحنی صحبت می کنند، مثل اینکه ایشان نظرات دقیقی داشتند و آن نظرات اجرا نشد. اقای رضایی؛ جنابعالی همان کسی هستید که درجمع گفتید که شورای امنیت سازمان ملل به مراتب بهتر از شورای حکام است و اقای روحانی چرا جلوی این کار را گرفته است که پرونده از شورای حکام نرود به شورای امنیت، شما همان هستید، شما ان وقت اینجا ما را نصیحت می کنید. روحانی گفت: من نمی خواهم اینها را بگویم چون شما اغاز کننده هستید من اینها را می گویم ، من نظرات دیگر شما را هم دارم. اولین جلسات هسته ای که ماگذاشتیم و به کلی سری بود، کدام سایت افشا کرد ، چه کسانی در جلسه سران بودند که همه ناراحت شدند. اقای دکتر ولایتی حضور داشت انجا و دید که کدام سایت بود افشا کرد و اینجا خیلی حرفهاست و نباید گفته شود و جای این بحث ها نیست. ما اگر می خواهیم رقابت کنیم ، رقابت سالم کنیم یعنی بیاییم بگوییم من در فلان جا همچین برنامه ای داشتیم من هم جواب بدهم بگویم این برنامه این چنین بوده است.

در ادامه مناظره نیز محسن رضایی که تلاش می کرد از کنار سخنان روحانی بدون پاسخ بگذرد با اشاره به اقدامات روحانی در مذاکرات هسته ای گفت که “بحث من این بود که آیا نمی شد شما با هزینه کمتری این کار را می کردید؟” و بعد هم همان جملاتی را گفت که حالا و بعد از یک سال و هشت ماه از آن مناظرات بخشی را به صورت تقطیع شده در صفحه آپارات خود منتشر کرده است.
ائتلاف نانوشته رقبای دیروز روحانی

1156484_823
اما این حرکت معنادار رقیب انتخاباتی روحانی در کمتر از دو سال از عمر دولت در حالی صورت می گیرد که سایر رقبای رییس جمهور نیز بیکار ننشسته اند. همسویی رقبای دیروز و امروز روحانی آن هم با نزدیک شدن به انتخابات مجلس وقتی بیشتر عیان می شود که به برخی انتصابات و تحرکات رسانه ای آنها توجه کنیم.
روز گذشته حجت الاسلام شهاب مرادی از چهره های همراه با قالیباف در انتخابات ریاست جمهوری و رییس فعلی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران آگهی تبریکی به مناسبت نوه دار شدن حداد عادل در صفحه یک همشهری منتشر کرد. حداد عادل نماینده مجلس و دیگر رقیب روحانی است که البته دو روز مانده به انتخابات به نفع ائتلاف اصولگرایان و به امید پیروزی قالیباف از انتخابات کناره گیری کرده بود.

قالیباف؛ حداد؛ جلیلی و دیگران
این در حالی است که قالیباف و رسانه های او نیز هیچ فرصتی را برای زیر سوال بردن دولت از دست نمی دهند. قالیباف در اجتماع رزمندگان و فرماندهان و پیشکسوتان دوران دفاع مقدس آذر ماه در کنایه ای به دولت روحانی گفته بود:‌ همه مدیران در هر سطحی باید بدانند که حل مشکلات کشور در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و حتی اقتصادی آن طرف آب و یا پای میز مذاکره نیست. قالیباف با تأکید بر اینکه هرکس برای حل مشکلات کشور به بیرون نگاه داشته باشد محکوم به شکست است،‌ گفته بود: ما با دنیا حرف می‌زنیم، اما باید باور داشته باشیم که مشکلات کشور با نشستن پشت میز مذاکره حل نمی‌‌شود.
دیگر رقیب روحانی یعنی حداد عادل هم اگرچه این روزها کمتر سخن می گوید  ولی ریاست فراکسیون اصولگرایان را بر عهده دارد که تاکنون بیش از سه سوال در هر روز از وزیران دولت در کنار تذکرها و کارت های زرد به وزرای دولت آماری است که عمدتا توسط نمایندگان عضو این فراکسیون پدید آمده است.
از سوی دیگر سعید جلیلی استاد دانشگاه امام صادق که بعد از شکست در انتخابات ریاست جمهوری بنا به تصمیم خود یا بنا بر تصمیم جبهه پایداری، سکوت کرد بعد از مذاکرات وین و تمدید مذاکرات، اولین انتقادهای خود از تیم مذاکره کننده هسته‌ای دولت را مطرح کرد.
جلیلی با بیان اینکه توافق ژنو توافق «ضعیفی» بود اعلام کرده بود که:« حفظ رژیم تحریم‌ها نشانه تداوم دشمنی با ملت ایران است و پاسخ متناسب خود را می‌طلبد.»
این ها همه در حالی است که محمود احمدی نژاد هم اخیرا از پیله سکوت خارج شده و با انتقاد از عملکرد دولت و فعالیت های رسانه ای گسترده وعده بازگشت به هوادارانش می دهد. او چند روز پیش در مراسم افتتاح سایت جدید خود خطاب به دولتی ها گفته بود اگر عرضه ایستادن مقابله آمریکا را ندارید از مسئولیت های اجتماعی کناره گیری کنید. این سخنان احمدی نژاد در حالی بود که در دوره ریاست جمهوری اش تلاش های بی سابقه ای برای برقرار رابطه با آمریکا کرده بود. احمدی نژاد روز گذشته هم در مسجد دولت آباد شهر ری گفت: برخی مشکلات قابل تحمل نیست.اگر قرار باشد کسی نقدی انجام دهد آن شخص من هستم زیرا من جای‌جای ایران و جهان را دیده‌ام و نسبت به مشکلات اطلاع دارم.

دور تازه تلاش رقبای روحانی آن هم با گذشت کمتر از دو سال از عمر دولت و با نزدیک شدن به انتخابات مجلس در حالی آغاز شده است که روحانی در تلاش است تا چالش اقتصادی و همینطور مذاکرات هسته ای را حل کند. دو چالشی که میراث به جا مانده از دولت قبل برای روحانی است. آیا او می تواند یک بار دیگر ائتلاف اصولگرایان را شکست دهد؟ باید منتظر ماند و دی
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تاسیس فرودگاه در بندر آستارا

تاریخ:پنجشنبه 23 بهمن 1393-10:32 ب.ظ

با ابطال لایحه الحاق فرودگاه سردار جنگل رشت به منطقه آزاد انزلی در اداره کل قوانین مجلس، امید شهرستان های مظلوم واقع شده و محروم مانده ی غرب گیلان برای تاسیس دومین فرودگاه گیلان در منطقه غرب گیلان قوت یافت.

به گزارش درد نیوز : مطالعات تخصصی تاسیس فرودگاه دربندر استارا سالهاست انجام شده و با كار  تخصصی چند ساله طرح تاسیس فرودگاه بندر استارا در روی دریا عملی و شدنی است...

فرودگاهی که می‌تواند در شهرستان محروم استارا پس از سالها موجبات توسعه یکپارچه استان گیلان را فراهم سازد و از تمرکز گرایی که موجبات نارضایتی غرب گیلان را فراهم ساخته است بکاهد، فرودگاهی که میتواند نه تنها کمک حال منطقه آزاد انزلی بلکه کمک حال بندر آستارا و تالش  و رضوانشهذ  نیز باشد و صد البته به توسعه بندر آستارا نیز کمک کند.

لازم به ذکر است فرودگاه سردار جنگل رشت برای رسیدن به استانداردهای لازم هزینه های هنگفتی را برای توسعه خود طلب می‌کند و اولین منطقه شهری است که به منطقه آزاد انزلی خواهد پیوست! و این در حالی است که اهالی شهر بندرانزلی سالهاست از مزایای منطقه آزاد به جز گرانی و تورم هیچ سودی نبرده اند و با ورود این منطقه به صنعت گردشگری، اقتصاد شهر انزلی نیز نفس های آخرش را می‌کشد و محدودیت سازمان برای تحت پوشش قرار دادن مناطق شهری تاکنون تنها بهانه‌ایست که در قبال عدم الحاق شهر بندرانزلی به منطقه آزاد انزلی مطرح گردیده است.

حال آنکه با نفوذ خوب دکتر نوبخت در دولت تدبیر و امید، افزوده شدن فرودگاه سردار جنگل رشت که در یک منطقه شهری واقع است، به عنوان یک لکه به منطقه آزاد انزلی قرار است برای دومین بار! به عنوان یک لایحه تقدیم مجلس شورای اسلامی گردد.

لازم به ذکر است سازمان منطقه آزاد انزلی طی همه این سالها در کنار گوش بزرگترین و قدیمی ترین بندر شمال کشور اقدام به تاسیس دومین اسکله بزرگ گیلان نموده است و آن را به صراحت بندر می‌خواند، بندرگاهی که با طرح توسعه بندرانزلی باز هم در رتبه دوم بنادر شمال کشور باقی خواهد ماند اما در کنار تمام هزینه هایی که طی همه این سالها به جای هزینه شدن در زیر ساختهای منطقه صرف تاسیس این بندر (با وجود قرار داشتن بندرانزلی در محدوده منطقه آزاد انزلی) گردید شاهدیم که این سازمان از تاسیس دومین فرودگاه گیلان کماکان سر باز میزند و علاقه مندی غیر معقولی برای افزوده شدن فرودگاه سردار جنگل به منطقه آزاد انزلی از خود نشان می‌دهد، حال آنکه مبلغ بسیار هنگفتی پس از الحاق این فرودگاه تنها باید صرف هزینه ی آزاد سازی زمین های اطراف فرودگاه سردار جنگل شود که در منطقه شهری شهر رشت واقع شده است، تا طرح توسعه و تجهیز آن که خود رقم قابل ملاحظه ای را طلب می‌کند آغاز شود …

با همه این اوصاف باید منتظر ماند و دید که گیلان نیز می‌تواند مانند سایر استانهای کشور که دارای چندین فرودگاه هستند، صاحب دومین فرودگاه خود شود یا خیر و این سوالی است که کلید آن تنها در دستان مردان دولت تدبیر و امید است

حال با اینكه مردم غرب گیلان درخواست تاسیس فرماندار ویژه استارا(یا حداقل دو شهرستان آستارا وتالش یك فرمانداری ویژه باشند) ، مركز صدا سیما غرب گیلان در تالش ،بندر تالش ،منطقه آزاد تجاری آستارا و.. حال مردم غرب گیلان در خواست تاسیس فرودگاه در بندر استارا هستند..اگر درخواست مردم استارا در خصوصص تاسیس فرودگاه‌و فرمانداری ویژه ومنطقه آزاد تجاری محقق نشود مردم آستارا چاره ای جز ندارنند كه بفكر الحاق به اردبیل باشند

اا دارستانی نویسنده و محقق و روز نامه نگار


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نگاهی به کاندیداهای احتمالی انتخابات مجلس دهم در تالش، رضوانشهر و ماسال

تاریخ:پنجشنبه 23 بهمن 1393-10:29 ب.ظ

آنچه در ادامه خواهید خواند مربوط به معرفی کاندیداهای احتمالی این دوره از انتخابات مجلس تالش خواهد بود.

منصور یوسفی:  مدرس دانشگاه و رئیس سابق دانشگاه پیام نور رشت از یاران سابق بهمن محمد یاری است و با حمایتهای وی به ریاست دانشگاه پیام نور تالش دست یافت. وی را می توان نزدیک به نیروهای ارزشی تالش محسوب نمود. یوسفی علاوه بر هشتبر در ماسال، شاندرمن و رضوانشهر فعالیتهایی را آغاز نموده اما تاکنون  نتوانسته آنچنان که باید اقبال عمومی را برانگیزد. وی در انتخابات اخیر همانند بهمن محمد یاری از محمد باقر قالیباف در انتخابات ریاست جمهوری حمایت کرده بود. یوسفی علاوه بر دانشجویان درصدد جلب اعتماد بازاریان شهر هشتبر است.

 
حسین نیرومند: در دوره قبل به دلیل نداشتن شرایط لازم(مدرک تحصیلی) نتوانست در انتخابات شرکت کند اما به خوبی با انتخابات و فضای آن آشناست. روابط خوب این جوان شاندرمنی با مسولین شهرستان و استان میتواند از امتیازت وی باشد. نیرومند در سخنوری انتخاباتی خبره است و کلامی صریح دارد. وی در شهر خود یعنی شاندرمن از آرای قابل ملاحظه ای برخوردار است ولی خارج از شاندرمن محبوبیت زیادی نداشته و می توان پایگاه رای او را بیشتر شاندرمن و تا حدودی رضوانشهر محسوب کرد. حسین نیرومند یکی از قضات موفق گیلان است و در صورت تلاش و افزایش فعالیتهایش در ماسال، رضوانشهر و اسالم تبدیل به رقیب جدی برای سایر کاندیداها خواهد شد.
.
 
محمد رضا سلامی: عضو اسبق شورای حل اختلاف ۱۳ شهری تالش و مدرس دانشگاه. محمد رضا سلامی سابقه نامزدی انتخابات دوره نهم مجلس شورای اسلامی در شهرستانهای تالش – رضوانشهر و ماسال را در کارنامه دارد. جوانی و رابطه ی نزدیک وی با فرهنگیان و جوانان و همچنین تعداد زیاد آرای تالش در دوره قبل نشان می دهد که نمی توان از نام وی در کنار سایر کاندیداها به سادگی گذشت.
 
 
 سیروس شفقی:  عضو سابق شورای شهر تالش وفرماندار فعلی آستارا  و از افراد ستادی تاثیر گذار در ستاد انتخابات دکتر روحانی که زمزمه هایی مبنی بر حضورش برای انتخابات مجلس از حوزه تالش رضوانشهر و ماسال شنیده می شود و در صورت صحت این شنیده ها بر جذابیت های انتخابات این حوزه در سال آینده افزوده خواهد شد البته ورود وی به این عرصه توام با ریسک بالایی خواهد بود. مشکلات وی در اخذ صلاحیت در دوره گذشته و مصوبه جدید وزارت کشور مبنی بر استعفای مدیران یکسال قبل از انتخابات قطعا تاثیر زیادی بر روی تصمیم وی خواهد گذاشت.
 
 
احسن الله رادمهر: مشاور اقتصادی سرمایه گذاری مدیر عامل خودرو سازی سایپای کشور و مشاور سرمایه گذاری مدیرعامل هلدینگ صنایع عمومی تامین اجتماعی(شستا) یکی دیگر از کاندیداهای احتمالی این حوزه می باشد. وی با اینکه در دولت قبلی هیچ پست و مقامی در دولت نداشت اما هیچگاه از فعالیت های مردمی خود دست برنداشت. رادمهر از چهره های فرا استانی محسوب می شود. وی عضو هیئت مدیره خیرین مدرسه ساز است و احداث چندین مسجد و مدرسه و خانه برای محرومان به او چهره ای مردمی داده است. تمامی فعالین سیاسی وی را یکی از قدرتمند ترین رقبای انتخاباتی می دانند. رادمهر در دور قبل انتخابات نشان داد که در صورت ورود یکی از پر شانس ترین افراد برای نشستن بر کرسی نمایندگی خواهد بود.
 
 
 بهمن محمد یاری: نماینده ادوار گذشته مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه تالش که بار دیگر بر سر زبانها افتاده است و حتی شنیده هایی از احتمال کاندیداتوری وی از حوزه انتخابی شهرستان رشت  به گوش می رسد. البته  یاری شرکت در انتخابات مجلس از شهرستان رشت را تا کنون تایید ننموده است. گویا این موضوع بی ارتباط با نتیجه مذاکرات وی و ولی عظمتی بر سر حضور یکی از آنها در انتخابات مجلس رشت نیست. از طرفی وی ترس روی دادن اتفاق دوره ی گذشته را در ذهن دارد و میداند اگر کار به دور دوم برسد این بار نیز از شانس بسیار کمتری برخوردار خواهد بود. وی در هر دوره طرفداران ثابت خود را دارداما اکثر مردم اعتقاد دارند که اگر او می خواست کاری انجام دهد در آن چند دوره انجام می داد.
 
 
محمود شکری: نماینده فعلی مردم تالش در مجلس که البته  انتقادات زیادی بر عملکرد وی وجود دارد و میتوان ادعا کرد که تا به امروز نتوانسته است رضایت عمومی را جلب نماید.  مرد خوش شانسی که اگر اتفاقات دوره قبلی مجلس در تالش روی نمی داد هرگز نمی توانست به مجلس راه یابد. از خصیصه های ویژه شکری  شفافیت وی است  فعالان سیاسی معتقدند شکری قصد دارد در زمان باقی مانده از دوران خدمتش در مجلس اقداماتی صورت دهد تا از انتقادات زیادی که بر وی وارد میشود کاسته شود. این اقدامات در زمینه ایجاد اشتغال برای جوانان در تالش خواهد بود. باید دید که تا چه اندازه در این مدت باقیمانده می تواند به وعده های اساسی خود عمل نماید.
 
 
بهرام کاوکار: یکی از مدیران شهرداری تهران که به دلیل سالها زندگی در تهران، آنچنان که باید برای مردم این حوزه شناخته شده نیست. کاوکار با طیفهای مختلفی در ارتباط است. یکی از امتیازات کاوکار ارتباط بسیار نزدیکش با تالشان مقیم تهران بوده که می تواند برای او یک مزیت محسوب گردد و آرای این افراد را جلب نماید.  با ورود کاوکار به این عرصه باید منتظر رقابت احتمالی وی و یاری در شهر ماسال باشیم.
 
 
سید مجتبی عرفانی: نماینده سابق تالش، رضوانشهر و ماسال و فرزند مرحوم میر یونس عرفانی، روحانی بزرگ کشور  که همواره جایگاه مناسبی در بین مردم داشته است. وی با اینکه تاکنون به صورت رسمی اعلام کاندیداتوری نکرده است اما حضور فعال وی در اجتماعات احتمال حضور وی در این انتخابات را قوت  می بخشد. وی متولد قم بوده و طرفداران خاص خود را در این حوزه انتخابیه دارد.
.
 
عسگر اسلام دوست: نماینده دوره ششم تالش، ماسال و رضوانشهر در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل سابق تعاون استان تهران و کاندیدای اصلاح طلب این حوزه که در دور قبل انتخابات نتوانست مجوز حضور در انتخابات را اخذ نماید. با توجه به تغییر دولت شنیده می شود که وی عزم خود را برای ورود به این عرصه جزم نموده است. اسلام دوست در صورتی که بتواند صلاحیت خود را از سوی شورای نگهبان اخذ کند قطعا گزینه اول اصلاح طلبان خواهد بود در غیر اینصورت باید منتظر حمایت وی از کاندیدای اصلاح طلب دیگری که احتمالا در لیست اعلامی ائتلاف اصلاح طلبان و اعتدالگرایان اعلام خواهد شد باشیم.
 
 
رضا حقجو: وی بازنشسته یکی از نهادهای نظارتی استان گیلان بوده و از فعالان سیاسی و انتخاباتی تالش بزرگ است. حقجو تاثیرگذارترین فرد انتخابات ۹۰ بود که تا قبل از انتخابات دوره گذشته مردم کمتر با او آشنا یی داشتند و تنها در بین مسئولان شهرستان چهره شناخته شده ای بود . با اینکه حضور وی در انتخابات سال آینده مشخص نشده است اما یکی از کاندیداهایی است که  این روزها بر سر زبانها افتاده است. حقجو در دوره قبل انتخابات مجلس در آخرین روزهای انتخابات دوره قبل موفق به اخذ صلاحیت از شورای نگهبان شد و توانست آرای قابل قبولی کسب کند. وی در صورت کاندیداتوری قطعا نقش تعیین کننده ای را در انتخابات پیش رو و مخصوصا بر آرای بهمن محمدیاری خواهد داشت.
.

عزیز پورعزیزی: مدیر کل سابق اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان و رئیس فعلی هیئت بازرسی از سواحل کشور که طبق شنیده ها یکی از کاندیداهای احتمالی انتخابات ۹۴ خواهد بود. می توان لیسار، حویق و اسالم را از جمله پایگاه های رای وی محسوب کرد. پور عزیزی قبل از اینکه مدیرکل در استانداری بشود پاسدارسپاه هشت سال دفاع مقدس و بخشدار لوندویل‌استارا بود .

 

سید محمد اسحاقی: دبیر اجرایی ستاد علی اکبر ولایتیدر انتخابات دوره یازدهم ریاست جمهوری و  یکی از مدیران نظارتی استان گیلان میباشد و رابطه خوبی با مسئولین استانی و کشوری دارد پیش از این از حسین نیرومند به عنوان تنها کاندیدای شاندرمن یاد می شد و همگان منتظر رقابت وی با احسن اله رادمهر در این بخش بودند اما با ورود اسحاقی شاهد تغییر اتی در این بخش خواهیم بود. با توجه به فعالیت های اخیر می توان از وی به عنوان یکی تاثیرگذارترین افراد در انتخابات ۹۴ نام برد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

حضور صادق زیباکلام در همایش اعتدالیون گیلان

تاریخ:پنجشنبه 23 بهمن 1393-10:27 ب.ظ


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

انگشتر سیاسیون

تاریخ:پنجشنبه 23 بهمن 1393-10:25 ب.ظ

اگرچه «انگشتر» در بین عوام بیشتر یادآور حلقه های ازدواج است اما در بین سیاسیون کشور انگشتر عاملی منحصربفرد برای به نمایش درآوردن اعتقادات مذهبی آنهاست.

عقیق، فیروزه، در نجف، یاقوت، حدید و ... که در روایات شیعه به آثار مادی و معنوی آنها بر انسان اشاره شده از جمله انگشترهایی هستند که سیاسیون آنها را به دست می کنند.

در این گزارش به بررسی این موضوع پرداخته شده است  که هرکدام از سیاسیون برجسته کشور چه انگشترهایی به دست می کنند.

1.امام خمینی(ره):
بنیانگذار جمهوری اسلامی در اغلب تصاویری که از ایشان وجود دارد عقیق سرخ به دست دارند.


2.حضرت آیت الله خامنه ای:
مقام معظم رهبری از جمله شخصیت هایی هستند که در موقعیت های مختلف انگشترهای مختلفی به دست دارند.
تاکنون در دستان ایشان انگشتر شرف الشمس، انگشتر عقیق قرمز و زرد، در نجف، انگشتری با نگینی که روی آن نوشته شده « یا علی بن ابیطالب» و انگشتری با نگین حدید که رویش نوشته شده «یا ظافر» به چشم خورده است.

3.علی اکبر هاشمی رفسنجانی:
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در تمام سخنرانی‌های خود همیشه یک تسبیح شاه مقصود با یک انگشتر عقیق به دست دارد.

او همچنین اغلب انگشتر حرز به انگشت کوچک خود دارد.

4.حسن روحانی:
رییس جمهور کشورمان عموما انگشتر عقیق زرد رنگ به انگشت کوچک سمت راست خود دارد

وی همچنین انگشتر حرز به انگشت کوچک خود دارد.

5.سید حسن خمینی:
نوه امام خمینی و تولیت آستان امام(ره) انگشتر عقیق قرمز بر دست چپ خود دارد.


6.محمدرضا مهدوی کنی:
رییس فقید مجلس خبرگان رهبری انگشتری با نگین عقیق به دست راست خود داشت و معتقد بود اگر کسی شیعه است باید انگشتر را به دست راستش بیاندازد.


7.علی اکبر ناطق نوری:
رییس اسبق مجلس انگشتر فیروزه به دست چپ و انگشتر عقیق به دست راست خود دارد.


8. سید محمد خاتمی:
رییس جمهور اسبق کشورمان عموما انگشتر عقیق سرخ و فیروزه به دست می کند.


9.محسن رضایی:
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همواره با انگشتر فیروزه به دست در انظار ظاهر می شود.


10. محمدباقر قالیباف:
شهردار تهران اغلب انگشتر عقیق سرخ به دست دارد.


11.سرلشگر حسن فیروزابادی:
رییس ستاد کل نیروهای مسلح اغلب با انگشتر عقیق، در نجف و فیروزه دیده می شود.


12.حبیب الله عسگراولادی:
دبیرکل فقید حزب موتلفه در دوران حیات خود انگشتر عقیق و در نجف و فیروزه به دست می کرد.


13. محمود احمدی نژاد:
رییس جمهور سابق کشورمان عادت داشت انگشتر عقیق زرد به دست داشته باشد.


14.سردار قاسم سلیمانی:
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران عموما انگشتری با نگین عقیق سرخ به دست دارد.


15.سردار یحیی رحیم صفوی:
فرمانده سپاه پاسداران اغلب انگشتری از عقیق سرخ به دست دارد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

سخنان ضد انقلابی زیباکلام در همایش اعتدالیون گیلان/ آمریکا و انگلیس شاه را بیرون کردند! + حواشی

تاریخ:پنجشنبه 23 بهمن 1393-10:20 ب.ظ

جمعی از اعتدالیون و اصلاح طلبان گیلان امشب(سه شنبه) همایشی با عنوان “یاد انقلاب” و سخنرانی صادق زیبا کلام برگزار نمودند.

سخنرانی زیبا کلام حواشی زیادی داشت و در آن چندین بار حرفهای بی پایه و اساسی درخصوص نظام و انقلاب اسلامی مطرح نمود.

این برنامه که قرار بود در سالن اجتماعات بانک صادرات برگزار شود با تغییر مکان روبرو شده و به سالن تختی ورزشگاه عضدی رشت انتقال یافت.

برنامه با نیم ساعت تاخیر و دقیقا در وقت نماز مغرب و عشاء بر گزار شد و سرودهایی چون“یار دبستانی من” و  ” الله الله تو پناهی بر ضعیفان پخش شد.

در این مراسم از گروه موسیقی دلشدگان برای اجرای مراسم دعوت شده بود و نیز بیانیه جوانان حامی تدبیر امید گیلان قرائت شد.

صادق زیبا کلام در این مراسم ابتدا شعر مهتاب نیما یوشیج را خواند (می تراود مهتاب/می درخشد شب تاب
نیست یکدم شکند خواب به چشم کس ولیک/غم این خفته چند/خواب در چشم ترم می شکند….)


بخشی از سخنان زیبا کلام:

محیط بانان سازمان محیط زیست گیلان ۶۰۰ هزار تومان حقوق می گیرند.

چیزی که در گیلان دردناک تر است اداره کل محیط زیست گیلان جایی که بزرگترین جنگل های ما وجود دارد حتی یک فروند هلی کوپتر آب پاش ندارد.

نسل های جدید خیلی برای آنها انقلاب اسلامی معنا و مفهوم ندارد، مثل مریم دخترم. 

یکی از دلایل این گسل نوع تبلیغاتی است که در مورد انقلاب شد چون این تبلیغات آنقدر  توخالی است که شما را با انواع و اقسام سوالات روبرو می کند.

یکی از دلایل جنایت های شاه که مطرح می شود این است که صنایع به نفع سرمایه داران غرب وارد کشور می کرد و جلوی رشد و توسعه صنایع کشور را می گرفت مشکل از اینجا شروع می شود اگر این صنایع اسباب بدبختی ما بودند باید بعد از انقلاب کارخانه ها را با خاک یکسان میکردیم حال سوال این است چند تا از این کارخانه ها را بعد از انقلاب خراب کردید.

سند خیانت شاه ذوب آهن آریا مهر است که به ذوب آهن اصفهان تبدیل شد و بالای ۱۰۰ هزار نفر نیرو دارد.

علت نفرت مردم ایران از آمریکا این است که آمریکا تا آخرین لحظه از رژیم شاه حمایت می کرد و رژیم شاه وابسته به آمریکا بود و نکته جالب در پوچ بودن این ادعا است که شاه می گوید آمریکا و انگلیس من را برداشتند و اعتقاد داشت که غربی ها دارند من را بر می دارند و شاه دلایلی برای خود در این حوزه داشت.


در اجلاس  الجزایر نمایندگان دولت بازرگان و آمریکا مهمان رسمی دولت الجزایر بودند نماینده ایران یادادشتی دریافت می کند که هیات آمریکایی می خواهد شما را ملاقات کند، آنچه که رد وبدل شده بین هیات ایران و آمریکا ثبت شده است.

آمریکا می گوید ما جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی را به رسمیت می شناسیم و دعوا و تضادی باهم نداریم بعد از این  ملاقات جریانات تندرو که الان هم هستند و دلواپس حمله کردند که شما با اجازه چه کسی با آمریکا ملاقات کردید همان هایی که الان به ظریف می گویند چرا رفتید قدم زدید.


انقلاب اسلامی برای یکسری از مطابات مدنی انجام شد یعنی دعوا سر آزادی بود، دعوا سر این بود که انتخابات مطبوعات باید آزاد باشد و قدرت حکومت باید در حد قانون اساسی که به شاه اجازه می دهد باشد و آزادی زندانیان سیاسی مدنظر بود.

اگر ۹۸ درصد به جمهوری اسلامی رای دادند به این دلیل بود که در نظام جمهوری اسلامی خواسته های مدنی خود را تحقق یافته می دیدند.

 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

سومین نشست اعضای شورای حزب موتلفه اسلامی بندر آستارا با کاندیداهای احتمالی مجلس شورای اسلامی

تاریخ:پنجشنبه 23 بهمن 1393-10:17 ب.ظ

به گزارش درد نیوز dardnews.ir:سومین جلسه حزب موتلفه اسلامی آستارا با كاندیدا این بار: دكتر شاپور مرحبا عضو هیات مدیره سازمان هدفمندی یارانه كشور و سه دوره نماینده استارا  و برادر شهید وفرماندهان  جانباز هشت سال دفاع مقدس 

 در حال بروزرسانی است .....

 در ادامه درخواست برخی از کاندیداهای مطرح در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی سومین دوره از نشستهای اعضای شورای حزب موتلفه اسلامی بندر آستارا با کاندیداهای احتمالی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزار گردید و جناب دكتر مرحبا   با حضور در دفتر این حزب برنامه های خود در دهمین دوره انتخابات مجلس را ارئه دادند. این جلسه که با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید رأس ساعت 1530روز پنچ شنبه  مورخه93/11/23 در مکان جدید دفتر حزب واقع در کوچه روبروی مسجد فاطمه زهرا (س)برگزار شد در ابتدا آقای لقمان نیا دبیر حزب موتلفه اسلامی آستارا  ضمن تبریك فرارسیدن ایام الله دهه مبارك فجر اظهار داشتند


وقتی سالگرد انقلاب فرا می رسد باید بیشتر خدا را یاد كنیم زیرا این نصرت را خداوند به ما اعطا نمود . البته برای رسیدن به این پیروزی چه خونها كه به زمین نریخته و چه شهدایی تقدیم انقلاب نكرده ایم بهمین علت حساسیتها به این انقلاب بسیار .............


و شركت بی نظیر مردم  آستارا  در راهپیمایی  22 بهمن را ستود.

 .وی در ادامه سخنانشان ضمن عرض خیر مقدم به آقای شاپور مرحبا  كاندیدای احتمالی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی اظهار داشتند برنامه هایمان طوری تنظیم شده كه بصورت دوره ای در خدمت عزیزانی باشیم كه قرار است بعنوان كاندیداهای احتمالی در انتخابات مجلس شركت كنند بنابراین هدف شنیدن برنامه های كاندیداهاست و هیچگونه اظهار نظری تا زمان انتخابات نخواهیم داشت وی در پایان سخنانشان با اشاره به جمله ای از رهبر فرزانه انقلاب خطاب به نمایندگان فرمودند اولین شرط نمایندگی تقواست كسانی كه مردم و نظام را قبول ندارند لازم نیست وارد انتخابات شوند، تقوا یعنی خلوص نیت یعنی اخلاص وی در خاتمه اظهار داشتند  اقدام شما در كاندیدا شدن برای نمایندگی مجلس را به فال نیك گرفته وبرایتان آرزوی موفقیت داریم.

حاج شاپور مرحبا گفت‌: ازاینكه حزب موتلفه چنین طرح را اجرا می كند از تمام كاندیدا برای ارایه برنامه دعوت می كند خوشحالم و تقدیر وتشكر می كنم..واعتصموا بحبل الله جمیعا و لاتفرقوا

همگی چنگ به ریسمان الهی بزنید و پراكنده نشوید  سوره آل عمران- آیه 103

 

وی در ادامه گفت :تا آخرین نفس وقف مردم هستم و بعنوان یک سرباز ولایت و نظام در خدمت مردم و اسلام و انقلاب و ولایت خواهم بود و پاداشم را از خدا می خواهم چون این ماندگار است همانطور که در تاریخ دیده ایم آنچه را که دنیا پرستان بنا کرده اند فنا شده و آنچه را که دین داران و متقین بنا کرده اند تا ابد باقی و پایدار است.

وی افزود : زمانیكه می خواستم كاندیدا نمایندگی در سن جوانی بشوم آنوقت پاسدار سپاه بودم خدمت پدر رسیدم تا اجازه بگیرم پدرم مخالفت كرد وقتی گفتم این تكلیف شرعی است كه بمن محول شده و پدرم گفت حالا كه تكلیف شرعی است برو ثبت نام بكن اما مواظب باش و...

وی ادامه داد : در آستارا بالای 9 هزار بیكار تحصیل كرده است همگی دانشگاه رفته هستند كه بالای 2 هزا نفر آنها مهندس عمران هستند و در هر ماه بالای بیست طلاق داریم كه بیشتر طلاق ها بخاطر فقر و بیكاری است ..

دكتر شاپور مرحبا گفت : در سال 1371 بندر چند منظوره را زمانیكه من نماینده بودم  تصویب و تایید واجرایی شد  و بندر دایمی شد ومتاسفانه بعداز من  تبدیل به اسكله  شیلات شد پشت قضیه مسایل دیگر بود... كه هماكنون دوباره چند منظوره شده است كه غیر استاندارد است و اسكله را آمدند كوچكش كردند ..بندر و نقشه ای نشان داد و  دراسلكه بندره چند منظوره كه قراربود كشتی های 7000هزارتنی پهلو بگیرند  و كشتی های زیادی پهلو بگیرند اینطور كردند ..آخه كشتی كه می خواهد پهلو بگیرد بارش را كجا پیاده كند تاجر می بیند اینطور است استاندار نیست و بارش خراب می شود می رود انزلی ...

وی تاكید نمود : بندر آستارا با صرفه ترین بنادر كشور است اما تخصصی به ان عمل نشده است و می بینم اینطور شد پشت پرده مسایل دیگر است كه  می خواهند بندر انزلی و....

نماینده اسبق آستارا گفت : بیمارستان آستارا را با هزار زحمت موافقتش را گرفتیم امروز می بینم بیمارستان تازه افتتاح نشده حتی غیر استاندارد ساخته شده است در جای كه رطوبت باشد با سنگ بیمارستان می سازنند بتون و...بیایند از مهندسین عمران بپرسند

 وی تاكید نمود : استارا در گیلان و كشور به حاشیه رفته است و من از خدایم است اینبار نیز از من رفع تكلیف شود هركس دفعه بعد نماینده یم شود كارش خیلی سخت است وضعیت آستارا و لوندویل را بینید

سه دوره نماینده استارا تصریح كرد : اقایون كه هی می گویند مرجبا رد صلاحیت می شود  از وجدان خود سوال نمی كنند چطور پس مردم چرا هی می گویند مرحبا باید بیاید و دوره ه نهم دیدید با اینكه من رد صلاحیت شدم بماند بی انصافی بود بدون مدرك وسند..

دیدید و فیلم وعكس موجود است مردم از فرمانداری تا فلكه گاز پر شده بودند من بخاطر مصالح نظام از همه خواهش كردیم تابع قانون باشند با اینكه در حق من بی عدالتی شده است اما باید تحمل كرد من چون سرباز ولایت هستم...

وی تاكید نمود : چها بانده شدن جاده آقچای تا ....را تایید و موافقت اجرایی شده بود چرا تاكنون مسكوت مانده است

مرحبا تصریح كرد : ما در موقع نماینده بودن مقدار  440 هكتار از ساحل روبروی دانشگاه آزاد را كه  متعلق به دولت بود و صاحب شخصی نداشت برای مناطق آزاد گذشتم ..الان بینید زمینها كه سند نداشت ویلا سازی شده و بعضی ها سند گرفتند حتی برای تاسیس منطقه ویژه زمین نیست مجبور شدند اسكله و بندر را جزو منطقه انجام دهند


وی افزود‌: بعضی مسخره می كنند اینجا نمی شود فرودگاه زد : آن زمان ما با مطالعه علمی و كارشناسی دولت را موافقت گرفتم روی دریا فرودگاه برای آستاراب سازد كار شدنی شده بود چرا بعدا اقایون ادامه ندانند..

بازارچه مرزی آستارا همین طور مانده است روز گاری گمرك آستارا حرف اول و مقام اول چمدانی ر ا داشت و هزاران نفر اشتغال زایی شده بود امروز می بیند خبری نیست ...

وی تاكید نمود ك وضعیت اب و فاضلاب را  می بیند باید اینها برنامه ریزی دوباره و تخصصی  و علمی شود

مرحبا تاكید نمود ك در دنیایی امروز برای اداره یا برنامه ها باید تخصصی عمل شود و حتی مكتوب شود چطور آقایون یك جلد طرح یا برنامه تخصصی برای آینده‌استارا ندارنند

این نماینده اسبق گفت‌: چطور شد بندر چند منظوره استارا توصیب و نهایی شده بود چقدر كار كارشناسی و موافقت و اجرا شده بود و بندر دایمی بود قابل لغو نبود در دوره ششم مجوز بندر باطل و  به فقط شیلات تبدیل شد و اما بندر انزلی ارتقا یافت  و به 19 اسكله تبدیل شد  و بندر‌استارا یك كشتی ساده لایروب ندارد  ..شما جای تاجرباشید وقتی برای تخیله بار چند روز در انتظار یا  مكانی بمناسبی برای تخلیه نباشد  چطور می وشد تاجر تریج می دهد برود انزلی اینها پشت پرده چیز هایی است كه به موقع خواهم گفت

وی ادامه داد : آیا از در امد سرانه مردم استارا خبر دارنند

نماینده اسبق آستارا گفت : آیا كسی كه قسم به قر آن خورد ه آیا به قسم خود عمل نموده  و فكر می كنند مردم اینها درك نمی كنند  مردم آستارا با فرهنگ با درك هستند به موقع جواب را خواهند داد ...

مرحبا تاكید كرد : اسناد و مدارك دارم روبروی دانشگاه آزاد ساحل  و جنب حیات وحش لوندیول ساحل 440 هكتار  زمین های بلا منازع داشت یعنی متعلق به دولت بود چطور همه تصرف شدند و سند ساز یو ویلا سازی شده است  این چه را نشان می دهد  و حرفها زیادی است بموقع خواهم گفت

 وی ادامه داد: تمام اسناد ومدارك را دارم چطور به حساب فرماندار وقت چه كسانی پول واریز كردند چه كسانی بودند چطور شد فرماندارمورد نظر سقوط نمود...

مرحبا گفت : چطور می شود  فرماندار بعداز عزلش   وسایل خانه سازمانی را به غارت ببرد و حتی به توالت فرنگی هم رحم نكند و آن را هم ببر د كسی كه دم از درستكاری  و اصولگرایی می زد

دكتر مرحبا در ادامه افزود :بعضی ها در نبود بنده در شهرستان آستارا جایگاهی برای خود جستجو می کنند وآنقدر بر من برچسب زدند که هر چه به من برچسب میزنند چند برچسب قبلی را می پوشانند من بخاطر مصلحت جامعه و نظام سكوت كردم و حق قانونی و شرعی  برای من محفوظ است واگر خلاف عرف و اخلاق از من و خانواده ام پیدا کردند حاضر به چندین برابر مجازات معمول هستم در غیر اینصورت تهمت زنان را مجازات کنند تا درس عبرتی برای آنهایی باشد که تخریب را برای خود پل ترقی قرار می دهند.

چه به من مسئولیت بدهند و چه مسئولیت ندهند تب نمی کنم و چه رد صلاحیت شوم و چه تایید ناراحت یا خوشحال نمی شوم،من میدانم چه چیزی خوب است و چه چیزی بد،بالاخره چه در امنیت و چه در گرفتاری همه اینها می گذرد. اما قیامت نمیگذرد و پابرجاست پس من به تکلیف خود عمل میکنم و تا آخرین نفس پاسدار انقلاب و اسلام و قران هستم و بدون چون و چرا تابع محض ولایت هستم.

بنده 60 جلد کتاب قطور از اسناد و مدارک دارم از این به بعد در برابر کسانی که به مردم دروغ گفته و می گویند در مقابل ادعاهای آنان اسناد و مدارک لازم را در این سایت قرار خواهم داد.

در سالهای اخیر و بخصوص بعد از انتخابات ریاست جمهوری 92 صحبت هایی در مورد ارتباط نزدیک من  با آیت الله هاشمی و حزب کارگزاران    صحبت هایی می شود اینكه در انتخابات بخاطر هاشمی من رد صلاحیت شدم و...

-در جواب این سوال باید عرض کنم که امام جعفر صادق (ع) می فرمایند: شیعیان ما کسانی هستند که با عمل خودشان به ما زینت می دهند نه اینکه خود را به ما وصل کرده و از ما زینت بگیرند.من نیز خود را به کسی وصل نمی کنم تا از آنها زینت بگیرم من هر کس را با ولایت می سنجم که ولایت اساس و ریشه اسلام است.ملت آستارا ملت بزرگی هستند و به علم و فرهنگ والایشان شهرت دارند عملکرد و خدمات ما در طول این 35 سال نظام انقلاب اسلامی زینت بخش ماست که مردمان این دیار نیز همواره با حمایت خویش بر خدمات اینجانب صحه گذاشته اند.من با سابقه پوشیدن لباس مقدس پاسداری و حضور متعدد خالصانه و داوطلبانه در بحبوحه انقلاب اسلامی و جبهه های جنگ و خانواده شهید بودن و افتخار درجه جانبازی ام و نیز سه دوره نمایندگی مردم شریف و فهیم شهرستان آستارا و لوندویل و حومه و نیز مشاور چندین وزیر در طی 23 سال گذشته و تجربه،مهارت و پاکدامنی خود و خانواده ام  چه کم دارم که از کسی زینت بگیرم،زینت من خدمت به مردم و اسلام و ولایت و پاکدامنی خود و خانواده ام است و بس.اگر در طول این مدت خلاف مرا ثابت کنند حاضرم ده برابر اندازه معمول مجازاتم کنند.مرا به این و آن وصل نکنند.من و خانواده ام بخاطر عملکردمان بعد از گذشت 35 سال خدمت آبرو داریم و این آبرو را با هیچ چیز عوض نمیکنم.خداوند متعال در آیه 13 سوره حجرات قرآن مجید میفرماید :

یا أیُّهَا النّاسُ إِنَّا خَلَقناکُم مَن ذَکَرٍ وَ أُنثَی وَ جَعَنَاکُم شُعُوباً وقَبَائِلَ لِتَعارَفُوا إِنَّ أَکرَمَکُم عِندَاللّهِ أَتقَاکُم إِنَّ اللهَ عَلیم خبیر

ای مردم! بی تردید ما همه افراد نوع شما را از یک مرد وزن (آدم وحوا) آفریدیم و شما را قبیله ای بزرگ و کوچک قرار دادیم تا همدیگر بشناسید مسلماً گرامی ترین شما نزدخدا پرهیزکارترین شماست همانا خداوند بسیار دانا وآگاه است.

در جواب کسانی که می گویند من با حزب کارگزاران ارتباط دارم باید این سوال را از آنها بپرسم که در انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی این حزب از چه کسی حمایت کرد؟آیا از من حمایت کردند؟

من هیچگاه وجه المصالحه جریانهای چپ یا راست نبوده ام و همواره موضع ارشاد گونه و پدرانه ای نسبت به این دو جریان داشتم  چون بر این معتقدم که نماینده ملت باید صدای رسای مردم برای حل و فصل مشکلات مردم باشد نه صدای جریان یا حزب خاص!

خیلی ها را از اوایل انقلاب دیده ام که مسئولیت داشتند اما از مسیر انقلاب خارج شده و بی آبرو شدند.ما گوش به فرمان رهبر معظم انقلابمان هستیم،نه یک قدم جلوتر نه یک قدم عقب تر بلکه همراه و هم پای ولایت.که امام جعفر صادق (ع) فرمودند : ای تند روها به ما برگردید و ای کندروها به ما ملحق شوید.

بعدازصحبت ها تصویر حمایت حزب كار گزاران در دوره های قبلی نشان داد گفت  من ا نزدیكان هاشمی بود پس چرا از ... در انتخابات استارا حمایت كردند و در ادامه گفت من سرابز ولایت و عاشق ولایت هستم هركس با ولایت باشد من به ایشان ارادات دارم و لاغیر ..

در ادامه وی در خصوص شایعات در خصوص رد صلاحیت من می گویند عرض كنم ...از صدر اسلام تا کنون انسان های زیادی تقدیم اسلام شده است و این نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز حاصل زندانها،تبعیدها،جانبازی ها و شهادت ها بدست آمده که امام راحل  و عظیم الشان فرمودند: «حفظ این انقلاب از اوجب واجبات است.» ما باید از زحمات و رشادت های پاسداران سرافراز در جبهه جنگ و جبهه های متعدد و شهادت عزیزان و فرزندان این آب و خاک،خون دلهای مردم بزرگوار و حضور آنها در تمامی صحنه ها پاسداری کنیم و به آنها به نحو شایسته ای ارج نهیم تا انشالله این انقلاب به صاحب اصلی اش حضرت ولی عصر(عج) تحویل گردد.

مردم شریف و بزرگوار آستارا نیز در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی علی رغم بی مهری هایی که در حق اینجانب شد با اکثریت قاطع در آخرین شب پاسخ عملکرد ما را دادند و من از این ملت آگاه و شریف بی نهایت سپاسگزارم و همواره منافع ملی را به منافع شخصی ترجیح میدهم.

اما بعضی ها ...؟!! طوری صحبت می کنند و مسئولیت می دهند که انگار اینها بر تمام علوم اشراف دارند و بس و دیگران علم و تجربه و تخصص و تعهد و مهارت گفتاری و نوشتاری و شنیداری ندارند ولی اینطور نیست!!!!

برخی فکر می کنند چاپلوسی و دروغ گفتن زرنگی است و آنهایی که از این صفات رذیله برخوردار نیستند چیزی نمی فهمند و ساده لوح اند ولی غافل از اینکه باید بدانند در وهله اول،مسئولیت ها برای دین و خدمت به مردم است و بس.

به شیخ بهایی بعد از چندین چله ندا داده شد که ای شیخ برو و به مردم خدمت کن

و یا پروین اعتصامی که چه زیبا گفته : «خرم آن کس که در این محنت گاه / خاطری را سبب تسکین است»

بنده تا آخرین نفس وقف مردم هستم و بعنوان یک سرباز در خدمت مردم و اسلام و انقلاب و ولایت خواهم بود و پاداشم را از خدا می خواهم چون این ماندگار است چنانکه در تاریخ دیده ایم آنچه را که دنیا پرستان بنا کرده اند فنا شده و آنچه را که دین داران و متقین بنا کرده اند تا ابد باقی و پایدار است.

در انتها از خداوند منان برای همه خدمتگذاران نظام اسلامی آرزوی موفقیت،سربلندی و سرافرازی مسئلت دارم.

خلاصه عرض كنم من عاشق سمت نیستم دعا كنید  م نباشم چون مرا از مسئولیت بزرگ معاف می كنند چون  این كار بزرگی است من هم سه دوره نماینده شدم و برای اولین بار كه نیست نماینده می شوم...

به گزارش درد نیوز dardnews.ir:حاج شاپور مرحبا پیش از این نماینده ادوار چهارم، پنجم و هفتم مردم شریف شهرستان مرزی بندر آستارا در مجلس شورای اسلامی، مشاور در وزارت کشور، بازرگانی، کشاورزی، جهاد سازندگی، هیئت رییسه کانون نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی و دارای چندین سمت پارلمانی و استانی مهم نیز بوده است و هماكنون عضو هیات مدیره سازمان هدفمند سازی یارانه كشور است ..

توضیح دوم :

طبق ماده 8 و 9 «اساسنامه سازمان هدفمندسازی یارانه‎ها» بشماره 101975 /ت44252ه‍ـ 27/5/1389 مجمع عمومی سازمان هدفمندسازی یارانه‎ها مرکب از اعضای زیر می‎باشد: 

1ـ رئیس‎جمهور (رئیس مجمع عمومی) 2ـ معاون اول رئیس‎جمهور (نایب رئیس مجمع عمومی) 3ـ وزیر امور اقتصادی و دارایی 4ـ وزیر بازرگانی 5 ـ وزیر جهاد کشاورزی 6 ـ وزیر راه و ترابری 7ـ وزیر رفاه و تامین اجتماعی 8 ـ وزیر صنایع و معادن 9ـ وزیر کشور 10ـ وزیر نفت 11ـ وزیر نیرو 12ـ معاون حقوقی رئیس‎جمهور 13ـ معاون امور مجلس رئیس‎جمهور 14ـ معاون برنامه‎ریزی و نظارت راهبردی رئیس‎جمهور 15ـ معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‎جمهور 16ـ رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران 

که اعضای هیئت‎ مدیره با پیشنهاد معاون اول رئیس‎جمهور و تصویب مجمع عمومی با رعایت قوانین و مقررات مربوط و حکم رئیس ‎جمهور ( که در حال حاضر به معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور تفویض شده است ) تعیین می‎شوند.

dardnews.irخبرنگار اعزامی به جلسه-بندر آستارا
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مراسم تشییع مادر احمدی‌نژاد( محمود مردمی نژاد)-تصاویر

تاریخ:پنجشنبه 23 بهمن 1393-02:47 ب.ظ

مراسم تشییع پیکر مادر محمود احمدی نژادی(مردمی نژاد ) ریس جهمور محبوب ایران‌(سابق )صبح در شهرک محلاتی تهران برگزار شد. برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری  و تحلیلی درد نیوز : در این مراسم که با حضور چهره های سیاسی ، مسئولان و دوستداران رییس جمهور سابق برگزار شد، آیت الله موحدی کرمانی بر مرحومه سیده فاطمه قادری نماز خواند.

اسفندیار رحیم‌مشایی(ریس جریان انحرافی در دولت اسبق )، فریدون عباسی، علی‌اکبر جوان فکر، غلامحسین الهام، مرتضی تمدن،‌ صادق خلیلیان، سیدمحمد حسینی، محمدعلی رامین، مجتبی ثمره‌هاشمی و سعید مرتضوی از حاضران در این مراسم بودند.
 به گزارش درد نیوز : جمع كثیری از مردم تهران و شهرستانها و مقامات كشوری در این مراسم حضور داشتند .

خبرنگار اعزامی درد نیوز اا دارستانی dardnews.ir

 

 

 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

قدردانی نماینده ولی فقیه در گیلان، استاندار و رئیس مجمع نمایندگان از حماسه حضور مردم

تاریخ:پنجشنبه 23 بهمن 1393-12:55 ق.ظ


نماینده ولی فقیه در گیلان، استاندار و رئیس مجمع نمایندگان از  حماسه حضور مردم ولایتمدار گیلان در راهپیمایی بزرگ 22بهمن قدردانی كردند .


 متن این پیام به شرح ذیل است:

راهپیمایی پرشور امروز مردم ولایتمدار گیلان همگام با ملت بزرگ ایران در سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی حماسه دیگری از دلبستگی به ارزشهای والای این نظام مقدس و چهره ای برجسته، شکوفنده و زنده از انقلاب اسلامی را در برابر دیدگان جهانیان آفرید و نشان داد، تمامی زنان و مردان، اقوام، گروه‌ها و سلیقه‌های مختلف سیاسی درلبیك به ندای رهبر معظم انقلاب  و دفاع از آرمانهای والای معمار كبیر انقلاب ید واحده اند  و ایمان اسلامى در اعماق دل مردم، از همه‏ى قشرها، نفوذ دارد.

 

بی‌شک حضور آگاهانه مردم  در عرصه های  مختلف انقلاب اسلامی حافظ حقیقی دستاوردهایی است  که حاصل ایثار هزاران شهید و جانباز دلاور است.

 

اینجانبان از مردم هوشیار گیلان كه دراین حماسه حضور به خوبی سهیم بودند ، تشکر و قدردانی نموده و سعادت و سربلندی همگان را در مسیر دستیابی همه جانبه به آرمان‌های درخشان انقلاب اسلامی، از درگاه خداوند منان مسألت می‌نماییم.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


  • تعداد صفحات :10
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
  • 5  
  • 6  
  • 7  
  • ...  


Admin Logo
themebox Logo