تبلیغات
انصار حزب الله گیلان - مطالب اسفند 1393

فریاد مردم گیلان- ASTARAo@YAHOO.COMایمیل ارسال خبر و عضویت

تور نوروزی آستاراگردی آغاز به کار کرد

تاریخ:جمعه 29 اسفند 1393-03:18 ب.ظ

تور نوروزی آستاراگردی با هدف معرفی جاذبه ها و قابلیت های فرهنگی و گردشگری شهرستان مرزی بندر آستارا به مسافران آغاز به کار کرد.

  این تور گردشگری عصر پنجشنبه توسط شهرداری ، فرمانداری و اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری راه اندازی شده و مسافران ورودی به شهر آستارا می توانند به طور رایگان از خدمات این تور برای آستاراگردی استفاده کنند.

فرماندار شهرستان آستارا در خصوص هدف از راه اندازی این تور گردشگری به خبرنگار ایرنا گفت: آستارا به عنوان یکی از 20 شهر گردشگرپذیر ایران دارای جاذبه های زیادی در زمینه طبیعت گردی ، تاریخی ، فرهنگی و اقتصادی است که باید برای مسافران پرشمار این شهرستان از طریق راه اندازی این قبیل تورها معرفی شود.

سیروش شفقی افزود: این تور همه روزه در دو نوبت صبح ساعت 10 و عصرها ساعت 15 با بهره گیری از یک دستگاه اتوبوس و یک دستگاه مینی بوس در مسیرهای تعیین شده خیابان سفیر امید ، درب گمرک ، خیابان حکیم نظامی ، باغ ملی ، گمرک ، خیابان مرزی ، ساختمان قدیمی و تاریخی گمرک ، روستای مرزی باغچه سرا ، جاده کمربندی ، تالاب استیل ، پناهگاه حیات وحش لوندویل ، باغ پرندگان ، بندر آستارا در تردد خواهد بود و در طول مسیر راهنمایان ، جاذبه های گردشگری آستارا را برای مسافران معرفی خواهند کرد.

وی این تور را نخستین تور معرفی جاذبه های گردشگری محلی در استان گیلان عنوان و اظهار کرد: این تور در همه ایام تعطیلات نوروز تا 14 فروردین ماه فعال خواهد بود.

 طبیعت زیبای اطراف دریاچه استیل ، باغ پرندگان در ورودی شهر ، پارک حیات وحش ، نوار ساحلی آستارا ، بازارچه مرزی و ساحلی ، منطقه زیبای دربند ، گردنه حیران ، باغ چای عباس آباد ، بهشت کاکتوسها ، آبشار لاتون ، حوضچه های طبیعی لاتون ، منطقه بهارستان و آبگرم کوته کومه در کنار بقعه پیر قطب الدین صفوی ، قلعه شیندان یا سندان ، بقعه امام زاده سیدابراهیم و سیدقاسم در هفت کیلومتری جنوب آستارا از جمله جاذبه های شهرستان آستارا محسوب می شود که همه ساله مسافران زیادی را راهی این گوشه از کشورمان می کند.

شهرستان آستارا در ایام تعطیلات نوروز سال 93 با پذیرایی از یک میلیون و یکصد هزار نفر مسافر و گردشگر نوروزی ، پس از لاهیجان دومین شهر استان گیلان در پذیرایی از مسافرن و گردشگران نوروزی بود.

وجود یک هزار و 200 واحد تجاری در بازارچه مرزی آستارا و نیز وجود سواحل و طبیعت بکر و نیز واقع شدن در مسیر تردد شمالغرب کشور مهمترین دلایل موثر در افزایش تعداد مسافران ورودی به شهرستان آستاراست.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دستور ایجاد منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا صادر شد

تاریخ:جمعه 29 اسفند 1393-12:56 ب.ظ

دستور ایجاد منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا پس از سالها انتظار در واپسین روزهای سال 1393 توسط دولت تدبیر و امید صادر شد.

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا  گفت: برای ایجاد منطقه ویژه اقتصادی، سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان سازمان متولی و مسوول اجرایی تعیین و توسط هیات دولت ابلاغ شده است.

سیروس شفقی افزود: ایجاد منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا یک عیدی برای مرزداران بندر آستارا بود که پس از سال ها انتظار و در پاسخ به مطالبات مردمی و توسط دولت تدبیر و امید محقق شد.

وی بیان کرد: در جلسه 17 اسفند ماه 1393 هیأت وزیران که به پیشنهاد دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی تشکیل و اداره مناطق ویژه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران مصوب 1384 ایجاد منطقه ویژه اقتصادی آستارا به تصویب رسید.

شفقی ادامه داد: در این جلسه دستور ایجاد منطقه ویژه اقتصادی بندرآستارا در استان گیلان با گرایش هایی از قبیل فعالیت های دریایی، بندری ، صنایع و خدمات وابسته و لجستیکی و ایجاد ارزش افزوده تصویب و توسط اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری ابلاغ شد.

وی اظهار کرد: منطقه ویژه اقتصادی آستارا در 61 هکتار محدوده بندر چندمنظوره آستارا در خشکی و شاخه های موج شکن دریایی آن ایجاد می شود.

وی با اشاره به تبدیل بندر آستارا به بندر و منطقه ویژه اقتصادی آستارا گفت: در محدوده بندر آستارا پس از ایجاد رسمی منطقه ویژه اقصتادی می توان واحدهای صنعتی ، خدماتی ، صنایع تبدیلی ، صنایع سبز و همچنین واحدهای سوختی طراحی و احداث کرد.

شفقی اضافه کرد: با ایجاد منطقه ویژه اقتصادی می توان سرمایه گذاران بخش خصوصی را در این منطقه با توجه به قوانین و تسهیلات مناطق ویژه جذب کرد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

ورود انبوه مسافران نوروزی به شهرستان آستارا

تاریخ:جمعه 29 اسفند 1393-12:55 ق.ظ

انبوهی از مسافران نوروزی با آغاز تعطیلات و در واپسین روزهای سال 1393 ، در هوایی بهاری وارد شهرستان آستارا شده و در اماکن و اقامتگاه های موجود در شهر مستقر شدند.

  مسافران نوروزی این شهرستان که از دیروز و با آغاز تعطیلات نوروزی سفر خود را به این منطقه آغاز کرده اند ، رنج سفر خویش را با گرمای دیدارها و گشت و گذار در مناظر دیدنی این شهرستان عوض کردند.

این عده از مسافران هم اکنون به تعداد زیاد در سطح شهر آستارا به چشم می خورند و انتظار می رود که حجم گسترده مسافران نوروزی این شهرستان طی دو روز آینده وارد این شهرستان شوند.

تعداد کثیری از مسافرانی که به خصوص از مسیرهای آذربایجان شرقی و اردبیل وارد آستارا شده اند و قصد سفر به شهرهای شمالی کشور در استان های گیلان و مازندران را دارند ، در مسیر خود علاوه بر حضور در مناطق مختلف دیدنی این شهرستان ، ساعاتی را در آستارا به تعطیلات گذرانی می پردازند.

همچنین مسافرانی که قصد دیدار از مناطق شمالغرب کشور به خصوص استان های اردبیل ، زنجان ، آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی و کردستان را دارند و از مسیر استان گیلان قصد سفر به این مناطق از کشورمان را دارند، حتما سری به مناطق دیدنی و به خصوص بازار مرزی و ساحلی پررونق و معروف شهرستان آستارا می زنند.

برخی از مسافرانی که دیروز و امروز وارد آستارا شده و اقامت کرده اند، از اهالی سابق این شهرستان محسوب می شوند که طی سالیان گذشته به مناطق دیگری از کشورمان مهاجرت کرده اند و با آغاز تعطیلات نوروزی به منظور دیدار با بستگان خود به این دیار سفر کرده اند.

فرماندار شهرستان مرزی آستارا با پیش بینی افزایش ورود مسافران نوروزی به این شهرستان گفت: از امروز ده ها هزار گردشگر و مسافر نوروزی سفر خود به شهرستان آستارا را آغاز کرده اند.

سیروس شفقی  برنامه ریزی برای اسکان ، اطلاع رسانی و ارایه خدمات در ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی آستارا را مقبول ارزیابی کرد و افزود: با مساعدتر شدن هوا در روزهای آتی، ورود مسافران به این شهرستان افزایش می یابد.

امسال برای اسکان مسافران نوروزی فرهنگی 160 کلاس درس در 19 واحد مدرسه شهرستان آستارا پیش بینی شده و 18 واحد مسجد نیز برای ارایه خدمات عمومی به خصوص ادای فریضه نماز مسافران آماده سازی شده است.

علاوه بر این، برای اسکان مطلوب مسافران سه واحد کمپ اقامتی به اضافه هشت واحد هتل و مهمانپذیر موجود شهرستان بهسازی شده و ارایه خدمات آنها آغاز شده است.

طبیعت زیبای اطراف دریاچه استیل ، باغ پرندگان در ورودی شهر ، پارک حیات وحش ، نوار ساحلی آستارا ، بازارچه مرزی و ساحلی ، منطقه زیبای دربند ، گردنه حیران ، باغ چای عباس آباد ، بهشت کاکتوس ها ، آبشار لاتون ، حوضچه های طبیعی لاتون ، منطقه بهارستان و آبگرم کوته کومه در کنار بقعه پیر قطب الدین صفوی ، قلعه شیندان یا سندان، بقعه امام زاده سیدابراهیم و سیدقاسم در هفت کیلومتری جنوب آستارا از جمله جاذبه های شهرستان آستارا محسوب می شود که همه ساله مسافران زیادی را راهی این گوشه از کشورمان می کند.

آستارا در ایام تعطیلات نوروزی سال 93 با پذیرایی از یک میلیون و یکصد هزار نفر مسافر و گردشگر نوروزی ، پس از لاهیجان دومین شهر استان گیلان در پذیرایی از مسافرن و گردشگران نوروزی بود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نقاط ورودی شهر و پایانه مرزی آستارا مزین به سفره های بزرگ هفت سین شد

تاریخ:پنجشنبه 28 اسفند 1393-09:12 ب.ظ

نقاط ورودی شهر و پایانه مرزی آستارا در آستانه عید باستانی نوروز مزین به سفره های بزرگ هفت سین شد.

سفره هفت سین بخش جدایی ناپذیری از فرهنگ دیرینه ایران زمین است که با فرا رسیدن عید باستانی نوروز در خانه ها ، اماکن عمومی و حتی در نقاط مختلف شهر خودنمایی می کند.

هفت سینی که نمادهای خرمی ، شادی ، خیر و برکت ، مهر و مهرورزی ، تحرک ، سلامتی و حیات را در دل خود جای داده که البته همه این چیزها در کنار کتاب خدا ، معنای کاملی را به خود می گیرد.

امسال در آستانه عید نوروز به همت شهرداری و پایانه مرزی آستار سفره هفت در دو نقطه مهم شهر بر پا شده است.

نخستین سفره هفت سین در نقطه ورودی شهرستان آستارا در محل پارک مقابل مسجد حضرت محمد رسول الله(ص) و دومین سفره هفت سین نیز در محل ورود و خروج مسافران در پایانه مرزی آستارا پهن شده تا این سفره هفت رنگ برای اتباع خارجی معرف بخشی از فرهنگ نوروزی ایرانیان باشد.

هر کدام از سفره ها در مساحتی حدود 12 متر مربع پهن شده است.

شهرستان 86 هزار نفری آستارا در 200 کیلومتری شمال غرب مرکز استان گیلان و در نوار مرزی جمهوری آذربایجان واقع شده و به علت وجود جاذبه های متعدد گردشگری جزو 20 شهر گردشگر پذیر ایران به شمار می رود.

بنا به اعلام نمایندگی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آستارا در نوروز سال 93 یک میلیون و یکصد هزار نفر از مناطق مختلف گردشگری این شهرستان ساحلی دیدن کردند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

در آستانه سفرهای نوروزی ، دوره آموزشی همیاران پلیس آستارا برگزار شد

تاریخ:پنجشنبه 28 اسفند 1393-06:18 ب.ظ

مدیر آموزش و پرورش شهرستان آستارا از برگزاری دوره آموزشی همیاران پلیس در این شهرستان خبر داد.

محمدجعفر هاشمی گفت: در این دوره آموزشی یکروزه 10 همیار پلیس با حضور در اداره راهنمایی و رانندگی بندر آستارا قوانین و مقررات مهم رانندگی را فرا گرفتند.

وی با اشاره به اینکه محدوده فعالیت همیاران پلیس در داخل وسایل نقلیه شخصی در سفرهای درون و برون شهری داخل کشور تعیین شده است ، افزود: همیاران پلیس موظف هستند در صورت مشاهده تخلفات حادثه ساز به رانندگان وسایل نقلیه که سرنشین آن می باشند موارد خلاف را با لحنی مودبانه یادآوری کنند.

وی با اشاره به اینکه این افراد از بین دانش آموزان دوره اول دبیرستان هستند ، اضافه کرد: دانش آموزان همیار پلیس حین آموزش با قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی از جمله بستن کمربند ایمنی ، صحبت نکردن با تلفن همراه ، پرهیز از خوردن و آشامیدن ، رعایت سرعت و سبقت مجاز ، صحبت نکردن با دیگران و توجه به جلوی و مسیر راه توسط راننده خودرو در هنگام رانندگی آشنا شدند.

مدیر آموزش و پرورش آستارا همچنین از آمادگی 12 پلیس یار نوجوان در این ایام خبر داد و اظهار کرد: این دانش آموزان از بین تشکل های دانش آموزی انتخاب شده اند تا موارد احتمالی خلاف را به رانندگان خودرویی که در آن نشسته اند ، یادآوری کنند و در صورت عدم توجه مراتب را به اولین مامور پلیس اطلاع دهند.

هاشمی همچنین از آغاز فعالیت ستاد اسکان مسافران فرهنگی از روز 28 اسفندماه در این شهرستان خبر داد و بیان کرد: مسافران فرهنگی نوروزی در 160 کلاس درس در قالب 19 مدرسه اسکان داده می شوند.

وی با اشاره به طبقه بندی کلاس ها به دو بخش تمام تجهیز و نیمه تجهیز افزود: 60 کلاس تمام تجهیز و 100کلاس نیمه تجهیز از شرایط مطلوبی برای جذب و اسکان برخوردار هستند.

وی کلاس های درس را دارای امکاناتی نظیر فرش ، یخچال ، تلویزیون ، اجاق گاز و سیستم سرمایشی عنوان کرد و ادامه داد: در محل خانه معلم نیز شش اتاق و 22 تخت برای اسکان مسافران فرهنگی آماده سازی شده است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

جشن نوروزی مردم جمهوری آذربایجان با میوه و آجیل ایرانی

تاریخ:پنجشنبه 28 اسفند 1393-01:54 ب.ظ

مردم مناطق جنوبی جمهوری آذربایجان برای تامین مایحتاج خود در عید نوروز با استفاده از تسهیلات حذف روادید به ایران روی آورده اند و با خرید اقلام مورد نیاز ، نوروز باستانی پیش رو را با میوه ها و آجیل ایرانی جشن می گیرند.

گرانی میوه و برخی اقلام پرمصرف در آستانه سال جدید در جمهوری آذربایجان، موجب شده که شهروندان این کشور به ویژه آنهایی که در شهرهای آستارا ، لنکران ، ماساللی ، جلیل آباد ، یاردیملی ، لریک و سلیان ساکن هستند؛ به منظور تامین مایحتاج خود با گذر از دروازه مرزی آستارا به کشورمان وارد شده و پس از تامین این اقلام و کالاهای مورد نیاز خود به کشورشان مراجعت کنند.

در روزهای اخیر و با نزدیک شدن به عید باستانی نوروز تعداد کثیری از اتباع جمهوری آذربایجان با گذر از مرز زمینی آستارا و با حضور در شهرهای آستارا و اردبیل، اقدام به خرید انبوه کالاهای مصرفی مورد نیاز شب عید خود از قبیل انواع میوه ، خشکبار ، آجیل و سایر کالاهای مصرفی روزمره می کنند.

این روزها بازار خرید و فروش اقلام مورد نیاز اتباع جمهوری آذریابجان در شهر آستارای ایران نیز رونق گرفته و تامین مایحتاج مورد نیاز آذری ها به خصوص میوه و آجیل به دغدغه اصلی بازاریان این شهرستان تبدیل شده است.

گفتگوی حضوری خبرنگار ایرنا با تعدادی از اتباع جمهوری آذربایجان در مرز آستارا نشان می دهد که قیمت اقلام و کالاهای مصرفی از قبیل میوه و خشکبار در ایران و جمهوری آذربایجان گاهی تا چهار برابر تفاوت دارد به طوری که قیمت برخی کالاها در این کشور همسایه 200 تا 400 درصد بیشتر از نرخ های فروش در ایران است.

میوه شب عید از قبیل پرتقال تامسون که به قمیت 30 تا 40 هزار ریال در شهر آستارای ایران به فروش می رسد ، هم اکنون در شهرهای مختلف جمهوری آذربایجان به قیمت 100 تا 120 هزار ریال به فروش می رسد.

هم اکنون محوطه پایانه مسافری شهرستان آستارا مملو از اقلامی از جمله انواع میوه ها ، محصولات جالیزی همچون کلم ، خیار ، گوجه فرنگی و هویج است که اتباع آذری برای انتقال به آن سوی مرز خریداری کرده و منتظر نوبت خود برای انتقال به آن سوی مرز هستند.

یکی از شهروندان جمهوری آذربایجان که از مرز زمینی آستارا وارد ایران شده و در حال انتقال میوه و مایحتاج خریداری شده خود به آن سوی مرز بود، به خبرنگار ایرنا گفت: بسیار خوشحالیم که این مرز باز شده و دولت ایران با حذف مرحله اخذ روداید ، تسهیلاتی را برای ما به وجود آورده است.

ناطق رحیملی ایران را کشوری با نعمات فراوان و سرزمین محبت خواند و افزود: ما مرزنشینان جمهوری آذربایجان بدون تسهیلاتی که ایران در زمینه عبور و مرور مرزی ایجاد کرده، زندگی سختی خواهیم داشت.

یک زن آذری نیز به خبرنگار ایرنا گفت: ما تسهیلات عبور و مرور آسان در مرز آستارا را ارج می نهیم و خوشحالیم که سال جدید را با تامین مواد غذایی و سایر مایحتاج خود از خاک جمهوری اسلامی ایران آغاز خواهیم کرد.

سکینه حیدراوا افزود: از اینکه در کشور همسایه ایران براحتی می توانم اقدام به خرید و فروش و تامین مایحتاج خود کنم ، خرسند و شکرگزار خدمات دولت و ملت ایران هستم.

افت ارزش مانات پول ملی جمهوری آذربایجان تا 40 درصد و افزایش قیمت برخی از اجناس و مواد غذایی مورد نیاز مردم در روزهای اخیر در جمهوری آذربایجان، سبب شده که مبادی گمرکی این کشور در دو مرز آستارا و بیله سوار به مرزهای تامین مایحتاج عمومی مردم این کشور تبدیل شود.

روزانه حدود دو هزار و 500 نفر از اتباع آذری با گذر از دروازه مرزی آستارا وارد کشورمان شده و به تامین مایحتاج و اقلام مورد نیاز خود می پردازند.

جمهوری آذربایجان کشوری در منطقه جغرافیایی قفقاز و در ساحل غربی دریای خزر واقع شده و پایتخت، آن شهر باکو است.

جمهوری خودمختار نخجوان که از خاک اصلی جمهوری آذربایجان جدا مانده ، واحد فدرال این کشور محسوب می شود.

نوع حکومت جمهوری آذربایجان ، جمهوری پارلمانی چند حزبی با یک مجلس قانونگذاری بوده و از سال ۲۰۰۱ میلادی به عضویت شورای اروپا درآمده است.

بیشتر جمعیت هشت میلیون نفری جمهوری آذربایجان را مسلمانان شیعه تشکیل می دهند و آیین های نوروزی ، پر رنگ تر از سایر کشورهای حوزه فرهنگی نوروز ، در این کشور برگزار می شود.

زبان رسمی جمهوری آذربایجان که در روز ۳۰ اوت ۱۹۹۱ اعلام استقلال کرد، ترکی آذربایجانی می باشد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

بازارچه مرزی و ساحلی آستارا در آستانه عید نوروز رونقی مضاعف گرفت

تاریخ:پنجشنبه 28 اسفند 1393-01:52 ب.ظ

بازارچه مرزی و ساحلی شهرستان آستارا با یک هزار و 200 واحد تجاری فعال، در آستانه عید باستانی نوروز با حضور مسافران و خریداران از اقصی نقاط کشورمان، رونق مضاعفی گرفته است.

واحدهای تجاری این بازار در دو هفته اخیر به خصوص در ایام پایانی هفته، روزهای پر کاری را تجربه می کنند و شاهد حضور خریدارانی از شهرستان های استان گیلان ، اردبیل ، آذربایجان شرقی و مازندران هستند.

در طول سال خرید و فروش در بازار ساحلی و مرزی آستارا ، هر هفته در روزهای پنجشنبه و جمعه با حضور خریداران و مسافران رونق می گیرد ولی رونق این روزها ، حال و هوای نوروزی و شلوغی بازار عید را نیز به همراه دارد.

پیش بینی می شود که طی دو روز باقیمانده تا عید نوروز، حجم انبوهی از خریداران و مسافرانی که به قصد خرید مایحتاج عید به شهرستان آستارا می آیند ، وارد این شهر شوند.

در روزهای اخیر و نیز در ایام باقیمانده سال ، اغلب یک هزار و 200 واحد تجاری بازارچه ساحلی و مرزی آستارا که در امر خرید و فروش انواع البسه فعالیت می کنند ، فروش مناسب شب عید را تجربه کرده اند.

این روزها در شهر آستارا مشاهده اتوبوس هایی از اقصی نقاط کشور که تورهایی را به مقصد بازارچه مرزی آستارا آورده و خریداران را به این مرکز تجاری مرزی هدایت می کنند ، به امری عادی تبدیل شده و خرید مسافران این تورها بزرگترین عیدی به متصدیان واحدهای تجاری این بازارچه محسوب می شود.

بازارچه ساحلی و مرزی آستارا که از معروفیت خوبی در سال های اخیر در شمال و شمالغرب کشور برخوردار شده ، به علت قیمت مناسب پوشاک، جزو بازارهای موردپسند گردشگران و مسافران نوروزی محسوب می شود.

خرید و فروش پوشاک و لوازم خانگی و ملزومات عمومی سفر در هر فصلی از سال ، مهمترین علت مراجعه مسافران و گردشگران شهرستان آستارا به این بازار است و همین جاذبه باعث شده که در ایام عید سال گذشته، قریب به یک میلیون نفر به این شهرستان مرزی مسافرت کنند.

علت این میزان مسافرت و رغبت حضور گردشگران در آستارا ، تنوع در اجناس عرضه شده در بازار ساحلی و مرزی و نیز قیمت مناسب و پایین کالاهای عرضه شده به خصوص البسه در این بازار می باشد.

این بازار همه ساله در دو مناسبت اواخر تابستان و اواخر سال و در ایام نزدیک به تعطیلات عید، رونق مضاعفی می گیرد ولی این رونق هیچگاه به افزایش قیمت منجر نشده چرا که وجود مغازه ها و واحدهای متعدد موجب شده که رقابت بین فروشندگان شدت گرفته و قیمت ها به صورت خودکار کنترل شود.

در چند هفته اخیر نیز طبق اعلام اداره صنعت، معدن و تجارت و بررسی اولیه بازار ، افزایش قیمت در فروش البسه در این بازار پر مراجعه مشاهده نشده است.

بیژن خالقوردی پور رییس اداره صنعت ، معدن و تجارت آستارا عصر چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا در خصوص کنترل قیمت های پوشاک در بازارچه این شهرستان مرزی گفت: بازرسان این اداره به همراه بازرسان اتاق اصناف به صورت مداوم به کنترل قیمت فاکتور خرید و فروش و هرگونه تخلف مربوط به اصناف رسیدگی می کنند و تاکنون گزارش جدی از فروش با قیمت های نامتعارف ثبت نشده است.

دروازه مرزی شهرستان مرزی آستارا که با 86 هزار جمعیت در شمال غربی استان گیلان و در نوار مرزی جمهوری آذربایجان واقع است ، از سال 1368 برای اتباع دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان بمنظور انواع تبادلات اقتصادی و رفاهی گشوده شده است.

در پی رونق تجارت مرزی ، از سال 1377 در نزدیکی سواحل دریای خزر در حومه شهر آستارا ، 900 واحد مغازه (غرفه) برای ساماندهی مبادلات مرزنشینان ساخته شده و با رونق گرفتن مبادلات مرزی در شهر آستارا طی 10 سال اخیر ، اطراف بازارچه ساحلی و مرزی آستارا حدود 60 پاساژ و بیش از یک هزار و 200 مغازه احداث شده که وجود این میزان واحد تجاری، نشانگر رونق این بازار در شمال غربی استان گیلان است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

پاکسازی تالاب استیل آستارا برای پذیرایی از مسافران نوروزی

تاریخ:پنجشنبه 28 اسفند 1393-11:20 ق.ظ

جمعی از دوستداران محیط زیست و مسوولان محلی آستارا محدوده اطراف تالاب استیل این شهرستان را برای پذیرایی از مسافران نوروزی پاکسازی کردند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست آستارا در حاشیه این اقدام زیست محیطی گفت: زباله و نخاله مهم ترین عامل تهدید اکوسیستم تالاب استیل آستارا محسوب می شود به همین سبب شایسته است مسافران و گردشگران شهرستان از ریختن زباله در حاشیه این تالاب خودداری کنند.

شهروز قلی نژاد با اشاره به فرا رسیدن ایام تعطیلات نوروز و سرازیر شدن مسافران و گردشگران داخلی و خارجی به این شهر گردشگرپذیر افزود: تالاب استیل یکی از سرمایه طبیعی و خدادادی شهرستان آستاراست که همه باید در راستای صیانت از این منطقه کوشا باشیم و آن را به درستی برای نسل های آینده حفظ کنیم.

وی تاکید کرد: شایسته است با ریختن زباله در سطل های تعبیه شده در اطراف این مناطق، نسبت به حفظ و صیانت از محیط سبز و زیبای خود همت کنیم.

رییس اداره حفاظت محیط زیست اضافه کرد: تخلیه زباله ، تغییر کاربری اراضی تالاب به ویلا و عدم رعایت حریم تالاب ، تخلیه فاضلاب های خانگی ، شکار غیرمجاز پرندگان آبزی و کنار آبزی ، شستشوی ماشین ها و کامیون ها در کنار تالاب و ریختن روغن ، نفت و گازوییل به آب در حجم بالا از جمله عوامل تهدید کننده تالاب استیل محسوب می شود.

قلی نژاد تالاب استیل عباس آباد را جزو مناطق نمونه گردشگری در سطح استان گیلان خواند و اظهار کرد: همین جمع آوری زباله های اطراف تالاب توسط دوستداران محیط زیست، می تواند قدم موثر فرهنگی در راستای حفاظت از تالاب استیل باشد.

جمعی از شهروندان و مسوولان محلی شهرستان آستارا با در دست داشتن کیسه های زباله، نسبت به جمع آوری زباله ها و پاکسازی طبیعت اطراف تالاب استیل اقدام کردند.

تالاب استیل آستارا با وسعت 138 هکتار و با داشتن درختان توسکا، در هفت کیلومتری جاده آستارا به رشت قرار دارد و یکی از مهم ترین قطب های گردشگری در شهرستان آستارا محسوب می شود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آستارا میزبان جشنواره ملی اقوام ایرانی است

تاریخ:پنجشنبه 28 اسفند 1393-12:19 ق.ظ

شهرستان مرزی بندر آستارا در آستانه عید نوروز از فردا (28 اسفندماه) میزبان جشنواره ملی اقوام ایرانی است.

مسوول میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آستارا  گفت: این جشنواره با محوریت معرفی صنایع دستی ، سوغات ، هدایا و اجرای برنامه های آیینی و موسیقی سنتی و بومی استان های مختلف کشور در شهرستان آستارا برگزار می شود.

پردل امیری نژاد با اشاره به اینکه این جشنواره با برخورداری از فضای فرهنگی و هنری تا 15 فروردین سال آتی در دو بخش جداگانه ادامه پیدا می کند ، افزود: در قالب این جشنواره از فردا تا پنجم فروردین ماه سال جدید ، نمایشگاهی با محوریت معرفی جاذبه های گردشگری و روستاهای هدف گردشگری گیلان ، صنایع دستی و سوغات استان های کشور ، معرفی سبک زندگی اقوام ایرانی و نمایش آداب ، سنن و شیوه های زندگی مردم در نوار ساحلی بازارچه بزرگ آستارا برپا می شود.

وی اضافه کرد: در این نمایشگاه صنایع دستی هنرمندان استان های گیلان ، چهارمحال و بختیاری ، مازندران ، خوزستان ، خراسان شمالی ، آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی و کردستان در 70 غرفه در معرض عموم گردشگران و شهروندان قرار می گیرد.

امیری نژاد با بیان اینکه این جشنواره با همکاری فرمانداری و متولیان امور فرهنگی شهرستان و با مشارکت بخش خصوصی برگزار می شود ، اظهار کرد: بخش دوم این جشنواره به شکل اجرای موسیقی محلی و فولکلوریک اقوام ایرانی و برگزاری مسابقات و جشنواره بادبادک ها پس از اتمام ایام فاطمیه(س) از ششم فروردین ماه سال آتی در پارک ساحلی خیابان شریعتی شرقی اجرا می شود.

مسوول میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آستارا در ادامه با بیان اینکه برگزاری چنین جشنواره هایی می تواند آیینه تمام نمای فرهنگ اصیل ایرانی را در قاب هنر باشد ، افزود: پویایی اقتصاد ، توریسم تجاری و نیز ماندگاری مسافر در شهر از جمله مزایای دیگر این جشنواره می تواند باشد.

امیری نژاد زمان اجرای برنامه های این جشنواره را در دو محدوده زمانی صبح و عصر عنوان کرد و گفت: پیش بینی می شود در چهار روز نخست عید نوروز، استقبال گردشگران داخلی و خارجی از این جشنواره پررنگ باشد.

وی ادامه داد: آستارا با توجه به توانمندی های مرزی ، ساحلی و بندری می تواند کارنامه درخشانی را از برگزاری چنین جشنواره های ملی و فرهنگی برای تاریخ پرافتخار خود رقم بزند.

وی افزود: شهرستان آستارا پیش از این در روز یکم خرداد ماه سال جاری میزبان جشنواره گیاهان دارویی با محوریت گل گاو زبان در منطقه حیران بود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آغاز طرح نوروزی پلیس راه آستارا در گردنه حیران

تاریخ:چهارشنبه 27 اسفند 1393-07:15 ب.ظ

فرمانده پلیس راه آستارا از آغاز طرح نوروزی این نهاد امنیتی در گردنه حادثه خیز حیران در مسیر آستارا به اردبیل خبر داد.

سروان محمود امیدی  گفت : طرح نوروزی پلیس راه آستارا با تدابیر ترافیکی در محور آستارا به اردبیل و آستارا به تالش آغاز شده و تا 16 فروردین سال آتی ادامه دارد.

وی افزود : تیم های پلیس راه آستارا در ایام نوروز با توجه به حضور چشمگیر مسافران در مسیر رفت و برگشت به استان اردبیل در محدوده گردنه حیران مستقر است.

وی اضافه کرد : تیم نامحسوس پلیس راه نیز در محور آستارا به اردبیل حضور فعال دارد و با هر گونه تخلفات رانندگی نظیر سبقت و سرعت غیر مجاز به شدت برخورد می کند.

وی به گره ترافیکی در محور تالش به آستارا در منطقه خطبه سرا و استقرار یک تیم پلیس راه در آن نقطه اشاره کرد و ادامه داد : گره های ترافیکی پس از ورود به محور تالش به آستارا در منطقه خطبه سرا قابل رویت بوده و علت آن به قیفی شکل درآمدن بزرگراه در این منطقه مربوط می باشد.

وی اضافه کرد : به دلیل اینکه در این نقاط جاده به صورت لاین رفت و برگشت و کم عرض است ، حجم تردد در آن به کندی صورت گرفته و باعث ترافیک سنگین می شود.

سروان امیدی به ترافیک موجود در سه راهی عنبران در نقطه خروجی از شهر آستارا اشاره کرد و افزود : در این منطقه نیز در ایام تعطیلات شاهد ترافیک هستیم که باید رانندگان با گذشت و صبوری سعی در کنترل احساسات و هیجانات کرده و به آرامی مسیر خود را ادامه دهند.

وی اضافه کرد : البته در این مناطق پلیس راه ، عوامل انتظامی و پلیس افتخاری حضور داشته و ترافیک را کنترل می کنند.

فرمانده پلیس راه آستارا ـ تالش با اشاره به همکاری دهیاران به عنوان راهوران محله در طرح نوروزی پلیس راه بیان کرد : عوامل پلیس راه آستارا برای محقق شدن کاهش تصادفات در طرح نوروزی به صورت مضاعف کنترل ترافیک و ارتقای قانونمندی در عبور و مرور و کاهش سوانح رانندگی را انجام می دهند که در این راستا نصب بنر توسط دهیاران ، خطرات ترافیک در سه راهی عنبران را به مسافرین یاد آوری می کند.

وی در ادامه افزود : در برخی از محورهای بزرگراهی سرعت مجاز از 110 کیلومتر به 95 کیلومتر تقلیل یافته که لازم است رانندگان با تجزیه و تحلیل تصادفات به علت عبور عابرین پیاده در این مناطق ، سرعت خود را کاهش داده و توجه کافی به تابلوهای محدودیت سرعت داشته باشند و سرعت خود را مدیریت کنند.

سروان امیدی همچنین گفت : برخورد با رانندگان موتور سیکلت خطرآفرین و رانندگانی که دو تخلف همزمان داشته باشند در این طرح در دستور کار پلیس راه قرار دارد.

وی در ادامه بیشترین تصادفات فوتی را مربوط به اهالی بومی محل ذکر کرد و افزود : این افراد بدون آشنایی به قوانین رانندگی بیشتر بر اساس تجربه در محور رانندگی می کنند و این تجربه قبلی باعث می شود تا رانندگان بومی سرعت خود را افزایش دهند ولی در هنگام خطر قادر به عکس العمل مناسبی نبوده و به همین علت تصادفات آنها با شدت بیشتری صورت می گیرد که متاسفانه منجر به فوت یا جراحت شدید می شود.

فرمانده پلیس راه بندر آستارا بیان کرد : بیشترین علت در تصادفات عدم توجه به جلو است که مسافرین باید آن را مدنظر قرار دهند و توجه داشته باشند که خستگی و خواب آلودگی یکی از عوامل این امر به شمار می رود و نیاز است مسافران در مسافت های طولانی پس از هر دو ساعت رانندگی یک ربع به استراحت پرداخته و با انجام حرکات کششی و نوشیدن یک لیوان چای رفع کسالت کرده و هوشیاری خود را افزایش دهند.

وی با بیان اینکه وضع روحی مناسب همراه با ویژگی هایی چون دید کافی ، هوشیاری ، تغذیه مناسب ، خواب کافی ، دمای مناسب درون خودرو و تمرکز لازم در حین رانندگی از بروز احتمالی حوادث جلوگیری می کند ، اظهار کرد : همکاری مردم با پلیس در کاهش تصادفات جاده ای از اهمیت ویژه ای برخوردار است و اگر این مشارکت تدوام داشته باشد میزان تصادفات و تخلفات به حداقل می رسد.

وی با اشاره به فرا رسیدن عید نوروز و تعطیلی مدارس اظهار کرد : با فرا رسیدن ایام تعطیلات سال نو و با وجود جاذبه های گردشگری فراوان در بندر آستارا میزان سفرها به این شهرستان به حداکثر می رسد و این افزایش حجم سفرها با توجه به حجم و ظرفیت و کشش جاده ها ، مشکلاتی را به همراه دارد که یکی از این مشکلات افزایش حوادث جاده ای است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

شهرستان تالش آماده استقبال از میهمانان و گردشگران نوروزی است

تاریخ:چهارشنبه 27 اسفند 1393-03:50 ب.ظ

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری تالش گفت : این شهرستان با همه امکانات آماده استقبال و پذیرایی از گردشگران و مسافران نوروزی است.

سید جلال سید محمدی روز چهارشنبه در سومین جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر تالش با اشاره به برنامه ریزی و تمهید انجام شده توسط اعضای ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان افزود: طرح خدمات مسافرت های نوروزی شهرستان از 25 اسفندماه آغاز شده و تا 15 فروردین ماه 1394 نیز ادامه خواهد داشت.

وی همچنین از تشکیل کمیته های 10 گانه در ستاد خدمات سفر خبر داد و بیان کرد: با هدف خدمات رسانی بهتر و مطلوب به مسافران تعداد 10 کمیته شامل کمیته حمل و نقل ، امداد و نجات ، انتظامی ، خدمات اسکان و رفاه ، نظارت و تنظیم بازار ، ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات ، خدمات بهداشتی ، آمار و اطلاع رسانی و کمیته پشتیبانی ، خدمات شهری و اطلاع رسانی تشکیل شده است.

معاون فرماندار تالش افزود : از دیروز شهرستان تالش با تمامی امکانات و ظرفیت های خود به استقبال و پذیرایی از گردشگران نوروزی رفته است.

سید محمدی اضافه کرد : تعداد هفت واحد هتل با بیش از 335 تخت و تعداد 60 واحد ثبت شده مسافرکاشانه و 21 آموزشگاه با بیش از 180 کلاس تجهیز شده و وسایل خدماتی ، هفت طرح ساحلی با سوییت های مجهز از ظرفیت های خدماتی آماده شده شهرستان برای ارائه خدمات به مسافران و گردشگران نوروزی است.

معاون فرماندار تالش همچنین با بیان اینکه تالش در حوزه گردشگری دارای ظرفیت های خوبی است و سفرهای نوروزی فرصتی بسیار خوبی برای معرفی این ظرفیت هاست ، افزود : شهرستان تالش دارای قابلیت های مهم و جاذبه های تاریخی و گردشگری بسیار زیادی است که هر ساله حجم زیادی از مسافران را به خود جذب می کند.

وی گفت : منطقه نمونه گردشگری سیاهداران و پروژه هیجان افزای سورتمه چمنی ، طرح های ساحلی قروق و گیسوم ، مجموعه شهر باستانی مریان و آق اولر ، جاده زیبا و حیرت افزای اسالم به خلخال ، آبشار زمرد در حویق و قلعه باستانی و تاریخی صلصال در لیسار از جاذبه های مهم گردشگری شهرستان هستند.

سیدمحمدی اظهار کرد : شهرستان تالش 94 کیلومتر ساحل دارد که این خطه با تلاش مسوولان محلی و استانداری ساماندهی شده و به عنوان شهرستان ساحلی معرفی شده است و برنامه هایی در جهت تحرک بخشی شهرستان برای توسعه اقتصادی از جمله توسعه سایت های گردشگری ساحلی با اجرای هفت طرح گردشگری ساحلی توسط شهرداری ها اجرا شده است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

سخنان حسن کربلایی پیرامون مسائل سیاسی و فرهنگی گیلان

تاریخ:دوشنبه 25 اسفند 1393-04:08 ب.ظ

سخنان حسن کربلایی پیرامون مسائل سیاسی و فرهنگی گیلان/ نماینده ای با تفکر اصلاح طلبی، خود را اصولگرا هم می داند! یکشنبه، 24 اسفند 1393ساعت: 11:17 ق.ظ سخنان حسن کربلایی پیرامون مسائل سیاسی و فرهنگی گیلان/ نماینده ای با تفکر اصلاح طلبی، خود را اصولگرا هم می داند! دبیر حزب موتلفه اسلامی گیلان گفت: دلم برای جوانان اعتدالگرای استان می سوزد زیرا مشاور و بزرگترهایشان از فتنه گران معروف گیلان هستند. | کد خبر: 3-67387 به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی ۸دی نیوز، حسن کربلایی شامگاه شنبه در نشستی با جمعی از اصحاب رسانه و با حضور عده ای از چهره های شاخص اصولگرایی گیلان به تشریح و تحلیل مسائل سیاسی، اقتصادی و فرهنگی استان و کشور پرداخت. دبیر حزب موتلفه اسلامی استان گیلان در این نشست ضمن شنیدن دغدغه ها و نکات مهم اعضای جلسه، به سوالهای اصحاب رسانه هم پاسخ داد. وی در سخنان خود با اشاره به وضعیت فرهنگی کشور و استان اظهار کرد: متاسفانه وزارت ارشاد به خوانندگی زنان مجوز می دهد و جالب اینجاست که همان زن با گروهش به خارج از کشور می رود و در حین اجرای کنسرت کشف حجاب می کند و با پررویی تمام می گوید “کشف حجاب کردم تا بگویم که زنان ایران آزاد نیستند”. کربلایی به وضعیت نامطلوب فرهنگی گیلان و همچنین برگزاری کنسرت های موسیقی مختلط اشاره کرد و تصریح نمود: از اداره کل ارشاد گیلان به دلیل کم کاری های صورت گرفته و بی خیالی در برخی مسائل دلخوریم. عضو شورای مرکزی جبهه متحد اصولگرایان گیلان با انتقاد از سخنرانهای حامی فتنه ای که در گیلان برای همایش ها دعوت می کنند، ابراز نمود: دلم برای جوانان اعتدالگرای استان می سوزد زیرا مشاور و بزرگترهایشان از فتنه گران معروف گیلان هستند. وی در پاسخ به سوال یکی از مدیران رسانه ها درخصوص تحرکات و مصاحبه های عجیب یکی از نمایندگان گیلان در مجلس اذعان داشت: این نماینده که تفکر اصلاح طلبی دارد، خود را اصولگرا معرفی می کند تا رای افراد مذهبی را هم از دست ندهد. کربلایی ضمن تشریح گذشته ی کاری این نماینده و با بیان اینکه این شخص در حالی با نام اصولگرایی بازی می کند که ما هیچگاه شاهد مواضع اصولگرایی واقعی از او در مجلس نبودیم، تصریح کرد: بنده اگر در شورای نگهبان بودم به هیچ وجه صلاحیت این شخص را تائید نمی کردم. دبیر حزب موتلفه گیلان با بیان اینکه بنده با هیچ کدام از نمایندگان استان نشست و برخاستی ندارم، افزود: ان شاءلله انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی را با وحدت نیروهای مومن و ارزشی به پیش می بریم. وی با اشاره به مجلس خبرگان رهبری و انتخاب آیت الله محمد یزدی برای ریاست این مجلس اظهار کرد: هاشمی رفسنجانی اگر جزء فتنه گران سال ۸۸ نبود، جزء ساکتین فتنه که بود. در این بین برخی از اعتدالگرایان کشور و حامیان دولت با اعضای خبرگان سراسر کشور تماس هایی می گرفتند که به هاشمی رای دهند. عضو شورای مرکزی جبهه متحد اصولگرایان گیلان به انتخابات مجلس خبرگان رهبری در گیلان هم اشاره ای نمود و گفت: برای این انتخابات امیدواریم جوان ترها به صحنه بیایند و این را بدانید هر بزرگواری را که شورای نگهبان صلاحیت آنان را تأیید کردند، صد در صد مورد اعتماد هستند و جای نگرانی ندارد. کربلایی افزود: در بین کاندیداهای خبرگان رهبری، ما از آن ۴ نفری حمایت می کنیم که جامعه مدرسین و جامعه روحانیت آنان را برای گیلان معرفی کرده باشند. دبیر حزب موتلفه گیلان با شاره به اینکه اگر برای دولت و مجلس و برخی از کارهایشان ناراحت هستیم باید دنبال دلیل اصلی باشیم، تأکید کرد: آیا مقصر اصلی غیر از خودِ ما هستیم؟ این ما مردم هستیم که گاهی اوقات در انتخابات دقت لازم را نمی کنیم. وی در پایان به تحرکات تلاش هایشان جریانات استان برای انتخابات مجلس اشاره کرد و خاطرنشان نمود: در این بین اصلاح طلبان گیلان به چندین شاخه تبدیل شده اند و اتحاد خاصی ندارند. کربلایی افزود: این مژده را بدهم ، برای انتخابات آینده مجلس در گیلان و رشت خوشبختانه با جلسات متعددی که داریم، شاهد اتحاد خوبی از جانب اصولگرایان خواهیم بود. لازم به ذکر است که در این نشست تعدادی از حاضرین دقایقی به سخنرانی پرداخته و تحلیل هایی هم از وضعیت استان و کشور ارائه دادند. مدیر یکی از رسانه ها نیز از آمار بالای مبالغ میلیاردی و امکاناتی که برای رسانه های خاص در نظر گرفته اند تا انتخابات استان به نفع افراد مسئله دار پیش رود خبر داد و گفت: برخی از جریانات سیاسی و خاص گیلان مثل یک “تمساح” می خواهند با دهانشان استان را ببلعند اما این نیروهای مومن و انقلابی همانند “چوب دهان این تمساح” هستند و با مقاومت و استقامت همیشگی خود مانع بزرگی برای آنان شده اند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تیم هیات کشتی آستارا منتخب نوشهر را شکست داد

تاریخ:شنبه 23 اسفند 1393-09:51 ق.ظ

تیم هیات کشتی آستارا به مناسبت روز بزرگداشت شهدا در یک دیدار دوستانه منتخب نوشهر را شکست داد.

این مسابقه که شامگاه جمعه در حضور جمع کثیری از علاقمندان به ورزش کشتی در سالن تختی شهرستان آستارا برگزار شد 52 کشتی گیر در 26 وزن به رقابت پرداختند.

در این مسابقه ورزشی که در رده های سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان برگزار شد تیم کشتی آستارا با نتیجه تیمی 20 بر شش با امتیاز فنی 81 بر 26 تیم منتخب نوشهر مازندران را مغلوب کرد.

مربی گری تیم آستارا را شهریار شاد منفعت و رحیم پروردگاری و مربیگری تیم نوشهر را رامین قربانی و امیر حسین بالی لاشک بر عهده داشتند.

داوران این دیدار نیز کیهان فهیم زاد ، غلامعلی فکریان ، سقراط نباتی و محمدرضا نهانی بودند.

این مسابقه ورزشی با همکاری هیات کشتی و اداره ورزش و جوانان بندر آستارا برگزار شد.

چهار هزار ورزشکار در قالب 37 هیات ورزشی در شهر آستارا و بخش لوندویل در رشته های مختلف سازماندهی شده اند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

همایش پیاده روی خانوادگی از مزار تا مزار در آستارا برگزار شد

تاریخ:شنبه 23 اسفند 1393-02:08 ق.ظ

همایش پیاده روی خانوادگی از گلزار شهدای آستارا تا مزار شهدای گمنام، روز جمعه به مناسبت سالروز بزرگداشت شهدا در این شهرستان مرزی برگزار شد.

شرکت کنندگان در این همایش فرهنگی و ورزشی ابتدا با نثار فاتحه به ارواح طیبه شهدا در محل گلزار شهدای آستارا یاد و نام آن مردان سفر کرده خدایی را گرامی داشته و سپس مسیر یک کیلومتری تا مزار پنج شهید گمنام آستارا را طی کردند.

ورزشکاران و ورزش دوستان آستارایی با سردادن شعارهایی نظیر در جستجوی سلامت پیاده باید رفت و شهروند سالم ، شهر سالم مسیر تعیین شده پیاده روی را طی کردند.

عکس های نصب شده شهدا در مسیر پیاده روی یاد و خاطره آن قهرمانان همیشه پیروز نظام اسلامی را در اذهان شرکت کنندگان تداعی می کرد.

فرق عمده ای که پیاده روی امروز با پیاده روی های خانوادگی دیگر داشت حضور چشمگیر خانواده های شاهد و ایثارگر در آن بود که با دیدن عکس های فرزندانشان در مسیر پیاده روی به یاد آخرین وداع خود می افتادند و زیر لب زمزمه یا حسین (ع) و یا فاطمه (س) سر می دادند.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران آستارا در آیین اختتامیه این همایش گفت: همایش پیاده روی از مزار تا مزار با همکاری تنگاتنگ اداره ورزش و جوانان ، هیات ورزش های همگانی و تمامی مسوولان محلی شهرستان آستارا برگزار شد.

ایرج غنی پور قدم برداشتن در راه شهدا را خالص ترین و بی ریاترین حرکت خواند و افزود: هرکس در راستای رضایت خداوند قدمی را به منظور اعتلای فرهنگ شهادت در این نظام مقدس بردارد؛ نزد باریتعالی جایگاه و منزلت ویژه ای دارد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر آنچه که آسایش و آبادانی را به کشور پر افتخارمان هدیه داده، همان رشادت های فراموش ناشدنی جوانان غیور و با اخلاص در دوران هشت سال دفاع مقدس است.

غنی پور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را در بین جوانان یک اصل مهم دانست و افزود: تمامی شهدا با جانفشانی های خود به ملت ایران به خصوص جوانان این مرز و بوم درس وحدت و یکپارچگی را آموختند.

رییس هیات ورزش های همگانی آستارا نیز در ادامه این همایش ورزشی بیان کرد: با ماشینی شدن زندگی جوامع ، احتیاج انسان به ورزش بیش از پیش ملموس و مشهود است.

داوود دوستدار با اشاره به اینکه برای داشتن جامعه ای پویا همه باید به سمت ورزش سوق پیدا کنند، افزود: پدیدار شدن روحیه نشاط جمعی در ورزش های همگانی نظیر پیاده روی خانوادگی زمینه های لازم برای تحرک و تلاش بیشتر برای پیشرفت در زندگی را فراهم می کند.

وی اظهار کرد: علاوه بر اهمیت دادن به بعد قهرمانی در ورزش بایستی به بعد آمادگی جسمانی نیز در ورزشکاران توجه شود.

این همایش فرهنگی ورزشی در جوار مزار پنج شهید گمنام شهرستان آستارا با اهدای جوایز نقدی و غیر نقدی به 22 نفر از شرکت کنندگان به قید قرعه بمناسبت 22 اسفند سالروز بزرگداشت شهدا خاتمه یافت.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

سردارسیلمانی سردار كبیر اسلام

تاریخ:جمعه 22 اسفند 1393-01:06 ب.ظ

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آذربایجان شمالی باید به ایران سرزمین مادری الحاق گردد

تاریخ:جمعه 22 اسفند 1393-01:05 ب.ظ

باید در سرزمین اشغالی آذربایجان شمالی رفراندوم الحاق  به سرزمین مادری   ایران انجام گیرد : اسماعیل اسدی دارستاتی

 بنده به مسئولان نظام بخصوص وزارت امورخارجه پشنهاد می كنم طرحی با دستان ایران به سازمان ملل داده شود تا در سرزمین های جدا شده ایران از جمله اذربایجان شمالی (اشغالی ) و بحرین  ( اشغالی ) و كویت(كورش ) ، بصره (افشار ) ، كردستان عراق و سرریه و تركیه( كردستان ایران ) و امارات عربی ( فارس جنوبی ) ، قطر(علوی )، عمان ، هرات ، تاجیسكتان ، تركمنستان و سیستان و بلوچستان پاكستان انتخابات انجام گردد كه ایشان آیا تمایل به الحاق به ایران دارنند یا نه بنابر  نظر سنجی سرزمین های اشغالی ایرانی 87 درصد تمایل به الحاق به سرزمین مادری دارنند و این وظیفه دولت ایران است كه درخواست مردم ایران كه در اسارت و اشغال  اجنبی ها ها هستند به وطن بازگرداند.. زنده باد ایران زمین و به ایمد بازگشت سرزمین اشغالی به سرزمین مادری ایران تحت حاكمیت جمهوری اسلامی ایران با اداره  فدرالی كشور.

 جا دیدیم مطالب را خدمت شما بنویسم وقتی دیدیم الهام علی ایف كه از نزاد روسهای متجاوز به اذربایجان است و از یهویان مسامان شده روس است و پسرش با یك یهودی ازدواج نموده است ..حكومت علی ایف دیكتاتور  غیر قانونی  استانهای آذربایجان شمالی و ایالات تالشان و نخجعوان را اشغال نموده است باید سرزمین  آذربایجان شمالی در سال 1378 طبق قرارداد  گلستان به سرزمین مادری بر می گشت این مطالب را می نویسم  دینی كه به وطن داشتم ادعا كرده باشم گر ایرن نباشد جان چه كنم جانم فدای ایران زمین

روز دهم فروردین ماه- ۳۰ مارس- از سوی حزب موسوم به «جبهه آزادی ملی آذربایجان جنوبی»! همایشی با عنوان «فردای آذربایجان جنوبی» در سالن اجتماعات یکی از هتل های باکواشغالی  برگزار شد. در این همایش که علاوه بر تعدادی از اعضای این حزب برخی از مقامات و شخصیت های سابق حكومت خود خوانده و اشعغالگر  جمهوری آذربایجان نیز حضور داشتند، ادعاهای سخیف و کودکانه ای علیه حاکمیت و تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران مطرح شده بود و احضار سفیر خود خوانده جمهوری آذربایجان از سوی معاون محترم آسیا و اقیانوسیه وزارت خارجه کشورمان در اعتراض به برپایی این همایش صورت پذیرفته بود.

ایشان درباره علت احضار سفیرخود خوانده  جمهوری آذربایجان گفته است «در حالی که جمهوری اسلامی ایران همواره تلاش کرده است روابط دو کشور در مسیر پیوندهای عمیق دو ملت تداوم یابد، انجام اینگونه اقدامات می تواند آسیب جدی به روند مثبت و رو به توسعه روابط فیمابین وارد کند»... این سکه اما، روی دیگری هم دارد که نباید از نگاه مسئولان محترم سیاست خارجی کشورمان نادیده گرفته شود. بخوانید؛ ایران باید سفارت خد را در باكو اشغالی تعطلیل و سفارت خود خوانده آذربایجان شمالی را تعطلیل كند چه لزومی دارد وقتی آذربایجان شمالی از سال 1387 جزو رسمی ایران شد طبق قرارداد گلستان و یكی از استاهنای ایران محسوب می شود دولت ایران در یك استان اشغالی  سفارت داشته باشد.

۱-  آذربایجان اشغالی  شمالی نزدیک به ۱۰ میلیون نفر جمعیت دارد که اکثریت نزدیک به تمامی آنها مسلمان و شیعه هستند و پیوندهای عمیق فرهنگی و عقیدتی با مردم آذربایجان ایران دارند و 30 درصد آنها تالش مسلمان هستند .

مردم آذربایجان شمالی  اگرچه سال های متمادی تحت سلطه شوروی سابق بوده اند ولی علی رغم تلاش و برنامه ریزی گسترده حزب کمونیست شوروی از عقاید دینی و فرهنگ و سنت های آذری خود دست نکشیدند. آنها بعد از فروپاشی شوروی سابق خواستار بازگشت به فرهنگ و عقاید خود بودند و از آن هنگام تاکنون ایران اسلامی را قبله آمال خود می دانند.

شواهد موجود و رصدهای پیوسته کمترین تردیدی باقی نمی گذارند که مردم  آذربایجان شمالی اشغالی ، خود را عضو جدا شده ای از ایران اسلامی تلقی می کنند و تلاش فراوان و برنامه ریزی گسترده صهیونیست ها که بعد از فروپاشی شوروی در جمهوری خود خوانده  آذربایجان نفوذ قابل توجهی یافته اند، تاکنون نه فقط موفق به تغییر این دیدگاه در مردم شریف  آذربایجان شمالی اشغالی  نشده است بلکه دشمنی و جنایات وحشیانه صهیونیست ها علیه ملت های مسلمان ، اشتیاق مردم  آذربایجان شمالی  را به پیوند با ایران اسلامی شتاب بیشتری داده است.

همایش مورد اشاره یکی از دهها و صدها اقدام مشترک صهیونیست ها و برخی از دولتمردان جمهوری اشغالگر آذربایجان برای مقابله با احساس همبستگی مردم آن خطه با ایران اسلامی و پیشگیری از فوران این احساس عمیق دینی و فرهنگی است. برپایه شواهد موجود تأسیس حزب موسوم به «جبهه آزادی ملی آذربایجان جنوبی»! یک اقدام ناشیانه از نوع «فرار به جلو» است که به منظور پیشگیری از خواسته مردم دولت خود خوانده جمهوری آذربایجان برای الحاق به ایران اسلامی و یا تشکیل یک نظام اسلامی مشابه ایران، سازماندهی شده و تاکنون نیز کمترین موفقیتی نداشته است.

گفتنی است «وفاقلی زاده» مشاور سابق رئیس جمهوری آذربایجان اشغالی  در دوران ریاست جمهوری حیدر علی اف سفرهای چندباره خود به اسرائیل و رایزنی با مقامات رژیم صهیونیستی را پنهان نمی کند. او به همراه نمایندگانی از احزاب «جبهه خلق» و «آزادی و مساوات» از جمله برپا کنندگان و شرکت کنندگان در همایش مورد اشاره بوده اند.

۲- برای شناخت روحیات و بینش و فرهنگ مردم جمهوری آذربایجان می توان نیم نگاهی به مردم مسلمان، غیور و پاکباخته آذربایجان خودمان انداخت. مردمی که پایداری و فداکاری آنها در دفاع از انقلاب اسلامی و حضور همیشگی آنان در حمایت از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، مثال زدنی و کم نظیر است. مردمی که در تمامی فراز و نشیب ها و روزهای حادثه- از جمله در مقابله با رژیم طاغوت و در جریان جنگ تحمیلی- از امام راحل(ره) و خلف حاضر او به یک اشاره بوده است و از آنها در دفاع از انقلاب و میهن اسلامی، به سر دویدن.

۳- شرکت کنندگان اندک و کم شمار همایش یاد شده، اگرچه علیه تمامیت ارضی ایران اسلامی یاوه سرایی کرده اند ولی این فقط ظاهر ماجراست و در پشت این ظاهر ساختگی شور و اشتیاق وصف ناشدنی مردم مسلمان جمهوری آذربایجان اشغالی  برای الحاق به جمهوری اسلامی ایران موج می زند و اگر چنین نیست- که هست- اینهمه تلاش حزب صهیونیستی جبهه آزادی ملی آذربایجان جنوبی! برای چیست؟!
این ماجرا و دهها ماجرای مشابه دیگر کمترین تردیدی باقی نمی گذارد که مردم در  آذربایجان شمالی  اشغالی  از حضور و نفوذ آشکار و پنهان صهیونیست ها در آن مرز و بوم به تنگ آمده اند. و این دقیقاً همان پیامی است که بایستی مسئولان محترم سیاست خارجی کشورمان دریافت کنند و در پی آن برای نجات مردم جمهوریخود خوانده  آذربایجان دست به کار شوند. چگونه؟! بخوانید؛

۴- مسئولان محترم کشورمان می توانند به دولت خود خوانده و یهودی جمهوری آذربایجان پیشنهاد کنند که الحاق  آذربایجان شمالی  اشغال شده به آذربایجان ایران را در میان مردم آن کشور به رفراندوم بگذارند. این ابتدایی ترین گام در تحقق دموکراسی و مردم سالاری است. نتیجه اما، از هم اکنون به آسانی و با قاطعیت قابل پیش بینی است و یا، خواسته واقعی آنان برای تشکیل یک نظام اسلامی شبیه جمهوری اسلامی ایران را از طریق یک رفراندوم با دو گزینه «آری» و «نه» جویا شوند. آنچه در میان مردم شریف  آذربایجان شمالی  جریان دارد به وضوح نشان می دهد که آنها در گام اول خواستار الحاق به ایران اسلامی هستند و اولویت دوم را در تشکیل یک نظام اسلامی با ساختاری برگرفته از ساختار جمهوری اسلامی ایران می دانند و بنابر نظر سنجی در میان مردم آذربایجان شمالی  بیشتر از 92 درصد مردم   خواستار به الحاق به ایران هستند و این را آروزی خود می دانند//حال وظیفه دولت جمهوری اسلامی ایران است كه سرزمینهای اشغال شده را بازپس بگیرد...

۵-در جریان خیانت رژیم آمریکایی شاه در جدا کردن بحرین از میهن اسلامی به شواهد و قرائن معتبری اشاره کردیم که نشانه نفرت عمیق مردم بحرین از حکومت دست نشانده آل خلیفه و اشتیاق آنان برای بازگشت به وطن اصلی یعنی ایران اسلامی بود.ولی امروزه شاهد انقلاب اسلامی مردم بحرین برای سرنگونی رژیم آل خلیفه هستیم و اكثریت مردم بحرین خواستار الحاق به جمهوری اسلامی ایران هستند خود را یكی از استانهای ایران می دانند.

اکنون نیز همه شواهد و اسناد موجود حکایت از آن دارد که روزهای فوران شور آمیخته به شعور مردم شریف  آذربایجان اذربایجان شمالی اشغالی  نزدیک است و احزاب صهیونیست ساخته آن سامان چاره ای جز نقل مکان به تل آویو نخواهند داشت.

----------------------------------------------------------

بنابر درخواست مكرر همنوطنان ایرانی در آذربایجان و تهران و نقاط سراسر ایران و اتباع ایران در آمریكا و اروپا عین مصاحبه  اسماعیل اسدی دارستانی   نویسنده و محقق و فعال حقوق بشر دوباره چاپ شد.

آذربایجان شمالی و ارمنستان و 17 شهر قفقاز طبق قرارداد گلستان باید در سال 1378 به سرزمین مادری ایران الحاق  می شد: نویسنده و محقق و پزوهشگر بین المللی

 

 اسماعیل اسدی دارستانی نویسنده و محقق :جمهوری آذربایجان و نخجوان  و ارمنستان سه استان جدا شده از ایران هستند و مطابق قرارداد گلستان در سال 1388 بادی به خاك وطن الحاق می شد كه بعلت  عدم پی گیری از مسئولان وزارات خارجه و سیاست گذار این عمل تحقق نشد و مطابق قانون بین الملل این عهدنامه گلستان قانون ی است ایران  تا سال 1388 آذربایجان  را به روسیه واگذار نموده بود و بعداز قرارداد روسیه موظف بود  آذربایجان  را تحویل ایران كند  و قانونا آذربایجان شمالی  شامل استان تالشان  و استان آذربایجان شمالی و استان نخجعوان  به خاك ایران الحاق می شد..و دولت ایران باید وظیف دارد كاری كه در سال 1388 نكرده و خاك ایران را به ایران الحاق نكرده پی گیری كند و سه استان ایران و 17 شهر قفقاز را بخاك ایران باز گرداند و تاسیس دولت و جمهوری  در استان آذربایجان شمالی غیر قانونی است از سال 1388  و باید  به خاك ایران ملحق شود

آستارا نیوز سوال: نظر شما دربارة حقیقت عهدنامه‏های گلستان و تركمانچای چیست؟

 

جواب اسماعیل اسدی دارستانی : درست است كه بعد از فروپاشی شوروی در جمهوری آذربایجان (ایران شمالی) تاریخ از نو نوشته شده است، اما مسایل مصادف با اوایل قرن نوزدهم، جنگهای اول و دوم روسیه به عنوان نمونه‏های تاریخی همچنان به گونه‏ای كه بود، باقی مانده و تغییر نیافته است. من به عنوان یك تاریخ شناس اینگونه می‏اندیشم كه، نگاه امروزی ما به این مسایل بایستی متفاوت از نگرش مسكو به این مسایل در دورة شوروی سابق باشد. متأسفانه این كار، امروز در كشور ما به واقعیت نمی‏پیوندد. در آن زمان [دورة‌ شوروی]، اینگونه ادعا می‏شد كه در جنگ روسیه و ایران، ایران طرف اشغالگر است و البته تزار روس را نیز اشغالگر می‏نامیدند و از طرف دیگر، به طور ضمنی، اشغال اراضی شمال ارس توسط روسیه را وحدت می‏نامیدند و حتی چنین می‏نوشتند كه ، مردم گنجه با میل خود به تابعیت روسیه درآمدند، البته این مسأله‏ای جز تحریف تاریخ نیست. نگاه درست این است كه روسیه اشغالگر است و بخشی از مناطق شمال ارس [قفقاز جنوبی] را اشغال كرده است و بعداً با عهدنامه‏های گلستان و تركمانچای به این اشغالگری رسمیت بخشیده است. معرفی كردن ایران به عنوان اشغالگر، اساساً اشتباه است. به این دلیل كه بعد از صفویه، اگر نادر شاه را در نظر بگیریم، می‏بینیم كه بعد از نادرشاه دولت مركزی به ملوك الطوایفی (خانات) تقسیم شد و در اواخر قرن هیجدهم میلادی برای تشكیل دولت مركزی مبارزه انجام شد. خانات [در قفقاز جنوبی] ، در مبارزه علیه روسیه، عباس میرزا را متفق خود می‏دانستند. در زمان جنگ با روسیه، عباس میرزا به شمال ارس لشكر كشید و مردم مسلمان برای حمایت از وی بپا خاستند. واقعیت‏های تاریخی صراحت دارد كه جواد خان گنجه‏ای [حاكم گنجه] در دفاع از شهر گنجه توسط روسها كشته شده است، حال  چگونه ممكن است كه جواد خان قاجار را به عنوان قهرمان ملی بشناسیم. اما عباس میرزا فرمانده ارتش ایران را اشغالگر بنامیم؟ همة‌ اینها اشتباه و اتهام سیاسی است كه بایستی با نوشته‏های تازه و درست این تاریخ جعلی را از میان برداریم.

سوال آستارا نیوز : دلیل تحریف حقیقت عهدنامه‏های گلستان و تركمانچای در دورة‌ اتحاد شوروی چیست و چرا این تحریفات پس از فروپاشی شوروی نیز ادامه دارد؟

 

جواب اسماعیل اسدی دارستانی : من در این باره نظر خاص خود را دارم. متخصصان، دكتر‏ها و پروفسورهای دانشگاه تاریخ و مراكز علم تاریخ در جمهوری آذربایجان در زمان شوروی تحصیل كرده‏اند و تحت تأثیر آموزه‏های تاریخی آن دوره هستند. اینها نمی‏خواهند از مواضع خود عقب‏نشینی كنند. برعكس ، می‏خواهند درستی نوشته‏های تحریفی آن دوره را ثابت كنند. اما به نظر من، بعد از استقلال ، تاریخ پژوهان بایستی با اعتماد به نفس، به دنبال حقیقت باشند. من باور دارم كه با پیشرفت درست علمی و اقتصادی به آموختن تاریخ درست خودمان نایل خواهیم شد.

 

سوال    استارا نیوز : در دوره‏ای كه عهدنامه‏های گلستان و تركمانچای منعقد شد، اراضی شمال ارس كه اكنون «جمهوری آذربایجان» نامیده می‏شود، چه نام داشت؟

جواب آ  اسماعیل اسدی دارستانی : به علت اینكه مردم جمهوری آذربایجان با موضوعات تاریخی به حد كافی آشنایی ندارند [به دلیل تحریف سازمان یافتة تاریخ در دورة شوروی]، بعضی وقت‏ها حرفهایی گفته می‏شود كه بسیارتأسف انگیز است. بعد از دورة‌ نادر شاه، خانات (خان‏نشین‏ها) به وجود می‏آید. اینها [خان‏نشین‏ها] در خاك ایران بوده‏اند و اسم واحدی نداشت؛ خان‏نشین‏ قبا، خان‏نشین باكو، خان‏نشین گنجه، خان‏نشین ایروان، خان‏نشین نخجوان وایالات و خان نشین تالشان در لنكران آستارا  سایر. یعنی بیش از 17 خان‏نشین پدید می‏آید. این‏ها گروههای كوچكی بودند كه در نتیجة تقسیم قدرت دولت مركزی پدید آمده بودند. در دورة تحمیل عهدنامه‏های گلستان و تركمانچای بر ایران، اراضی شمال ارس [جمهوری آذربایجان كنونی] آران یا آلبانیای قفقاز نامیده می‏شد. روسیه با استفاده از شرایط به وجود آمده در نتیجة تضعیف دولت مركزی ایران، از فرصت سود جسته و اراضی ایران را اشغال كرد. در سال 1803 میلادی، خان‏نشین گنجه در محاصرة روسها تنها و بدون كمك می‏ماند و خان‏نشین‏های دیگر از جمله خان‏نشین قره‏باغ در این شرایط هیچ كمكی به گنجه نمی‏كند. اینكه می‏گویند این را چه می‏توان نامید و چگونه قابل درك است، پاسخ این است كه همة‌ خان‏نشین‏ها در فكر خود بودند. همة‌ خان‏نشین‏ها می‏خواستند خان‏نشین‏های دیگر را تحت نظارت خود درآورند و به این سبب همیشه در میان آنها مبارزه جریان داشت. در دورة انعقاد عهدنامة‌ تركمانچای وضعیت شمال ارس با این مسأله درهم آمیخته بود و جنوب ارس تحت حاكمیت دولت قاجار بود. اگر در جنگ ایران و روسیه، ایران پیروز می‏شد، جمهوری آذربایجان، در حال حاضر، همانند دورة صفویه در تابعیت حكومت مركزی ایران و بخشی از خاك ایران بود. هم اكنون خیلی‏ها نمی‏خواهند این حقیقت را بپذیرند و حتی برخی‏ها در جمهوری آذربایجان می‏گویند كه حكومت صفویه از آنِ ماست و هیچ ارتباطی با ایران ندارد. شاه اسماعیل نه از آنِ ایران كه از آنِ ماست. این یك فكر اشتباه است. بدینگونه كه ما همه [مردم جمهوری آذربایجان و ایران]و شاهان صفوی و قاجار در اصفهان حكومت می كردن پس بگویم  حكومت ایران در زمان دنبوده بلكه حكومت اصفهان بوده بعدا هم كه پایخت به تهران منتقل شد و یا مازندارانی ها بگویند  حكومت پهلوی   ایران  حكومت مازندارانی بوده ایران  یكی از استانهای   كشور مازنداران بوده است این منطقی نیست ، هموطنان یك كشور بودیم و جنگ با روسیه سبب جدایی بین ما شده است. و بعد از فروپاشی شوروی، جمهوری آذربایجان به عنوان یك كشور مستقل از سوی سازمان ملل شناخته شدو اگر در آنزمان یا در سال 1388 كه قرارداد گلستان پایان می یافت  دولت ایران پی گیری می كرد آذربایجان و ارمنستان نمی تونست عضوسازمان ملل شود و حالا از سال 1388 آذربایجان شمالی  و ارمنستان و 17 شهر قفقاز به سر زمین مادری الحاق شده بودند. نباید با تكیه بر اشتباهات، گذشته خودمان را از یاد ببریم و باید جلوی این اشتباهات گرفته شود و باز هم دیر نشده باید سرزمین های جدا شده از ایران به ایران محلق شود این یك قانون طبیعت است همانند آلمان و یمن كه دو قسمت بودند  با پی گیری دولت یك كشور شدند و حالا هم دولتن ایران باید پی گیر كند و تا آذربایجان و ارمنستان و 17 شهر قفاز كه از سال 1388 طبق قوانین بین المللی  به خاك مادری بازگردانده شود  نمونه اش هنك كنك چین كه دست انگلیس بود و چند پیش قرارداد انگلی تمام شد و هنگ كنك به سر زمین مادری برگشت...

 

سوال: به نظر شما تحریف تاریخ چه تأثیرات منفی بر نسل جوان دارد؟

 

جواب اسماعیل اسدی دارستانی :اگر نسل جوان گذشته را به خوبی نشناسد، نمی‏تواند آیندة خود را پی‏ریزی كند. همانگونه كه درخت با تكیه بر ریشه‏های خود رشد می‏كند، نسل جوان نیز با تاریخ خود پیشرفت می‏كند... در رأس این فجایع تاریخی اتحاد شوروی قرار دارد كه دوست را به عنوان دشمن، و دشمن را به عنوان دوست به ما معرفی كرده است. دولت اتحاد شوروی، دولتی كمونیست و ضد دین بود. اینها نگاه نفرت‏باری به شرق داشتند و در این باره، در میان نسل جوان تبلیغات می‏كردند كه دروغهای آنها بعد از هفتاد سال افشا شد. اگر ما امروز حقایق و دلایل تاریخی را به نسل جوان معرفی نكنیم، بعد از 70 سال دیگر آنها ما را سرزنش خواهند كرد و نخواهند بخشید.

ما نسل میان سال و سالمند  برخود وظیفه می‏دانیم كه نسل جوان را با تاریخ درست آشنا كنیم تا آنها بتوانند در آینده دوست و دشمن را از هم تمیز دهند. اكنون زمان آن نیست كه نتوانیم دوست را از دشمن تشخیص بدهیم و آنقدر كه به تاریخ عرب پرداخته شده اگر به تاریخ ایران و سرزمینهای از دست رفته پرداخته می شد همین الان  آذربایجان و تاجیكستان و تركمنستان ، كشورهای حاشیهد خلیج فارس ، كردستان سوریه عراق و تركیه و هرات ، سیستان و بلوچستان پاكستان و بصره  به سرزمین مادری ایران  الحاق شده بود

ما نباید اجازه دهیم كه تحریف تاریخ ادامه یابد و این وظیفة ماست

 سوال طبق قرارداد گلستان و.. در سال 1388 آذربایجان و 17 شهر قفقاز باید به خاك ایران ملحق شوند یا با این وضعیت این امكان پذیر است :

 بله اگر در دولت  خاتمی و احمدی ن‍اد اراده كافی  بود این امكان پذیر بود و باز فرصت بازپس گیری  سر زمین های  آذربایجان و 17 شهر قفقاز را داریم نمونه اش   هونگ كنك كه دولت مستقل  و انتخاباتی داشت  چون بریتانیا با دولت اسبق چین قرارداد  داشت  چند سال پیش  هنك كنك رسما به چین باخودمختاری داخلی محلق شد و برای مثال  موارد زیادی است  و این قراردادها همچون گلستان نیاز به جنگ نیست  می شود با قانون بین الملل و روابط بین المل  می شودبه زودی آذربایجان شمالی  و 17 شهر  قفقاز را مطابق قانون به  سرزمین مادری محلق كرد  و حتی با پی گیری دولت ایران  می شود دیگر خاكهای از دست رفته ایران در قدیم همانند بصره ، كویت ، قطر ، بحرین و امارات متحده و عمان و كردستان تركیه و كردستان عراق  و سوریه  و هرات و تاجیستان و سیستان و بلو چستان پاكستان  و تركمنستان و قسمت ساحلی عربستان را با پی گیری به سرزمین مادری ایران باز گرداند و مطمن هستم در اینده   كشورهای حاشیه سرزمین های از دست رفته ایران به سرزمین مادری ایران محلق خواهند شد و این در اینده نزدیك امكان پذیر است نمونه اش در جهان زیاد است  آلمان شرقی و غربی یا یمن شمالی و جنوبی همگی یك كشور شدند ..بله امكان دارد ما برای الحاق سرزمین های از دست رفته ایران نیاز به خانه فكر داریم .....

 با تشكر از شما جناب آقای اسماعیل اسدی دارستانی 

 مصاحبه كننده : مهندس نیما سیفی نزاد خبر نگار آستارا نیوز

+ نوشته شده در  جمعه بیست و دوم اسفند ۱۳۹۳ساعت 9:25  توسط دکترمحمد علی هالو  |  نظر بدهید


دو  مساله بسیار دردناک ، نگرانی و. دل مشغولی شدید مردم مسلمان جمهوری آذربایجان را  موجب شده است.  آغاز هجمه ای پیچیده علیه دین مبین اسلام و افزایش اعمال فشار علیه  دینداران و مساجد در چارچوب یک طرح بسیار حیله گرانه  از یک طرف و  دعوت رییس رژیم جنایت پیشه و اسلام ستیز و انسان سوز صهیونیستی به باکو  از طرف دیگر ، حقیقتا  حمله بی سابقه ای است که علیه مردم مسلمان جمهوری آذربایجان آغاز شده است.  حمله ای که  به اعتقاد کارشناسان مسایل جمهوری آذربایجان ، بسیار خطرناک تر از  اشغال فیزیکی قره باغ و شهرستانهای اطراف آن می باشد.  چرا که رویدادهای اخیر اشغال معنوی – سیاسی و یکپارچه جمهوری آذربایجان تلقی می شود. در شرایطی که گرایش مردم جمهوری آذربایجان به احیای هویت اسلامی خود به میزان بی سابقه ای رسیده و  انزجار مردم این کشور از رژیم جنایت پیشه صهیونیستی بخاطر تشدید جنایات ضدانسانی این رژیم به اوج خود رسیده است،  تظاهر نمودهای جدید اسلام ستیزی در باکو و نیز دعوت رییس رژیم صهیونیستی به باکو  به معنای تجاوز به اراده مردم جمهوری آذربایجان تلقی می شود. تجاوزی که  به هیچ عنوان براساس ملاحظات داخلی و شرایط درونی جمهوری آذربایجان قابل توجیه نیست و  روشن است که این تعدی به اراده و خواست مردم جمهوری آذربایجان براساس منافع جریان صهیونیسم و اسلام ستیزان وابسته به این جریان خطرناک انجام می شود.  به همین علت بروز مظاهر جدید سیاست اشغالگرانه معنوی – سیاسی علیه جمهوری آذربایجان  که بسیار خسارت بارتر از  اشغال منطقه قره باغ و شهرستانهای اطراف آن به حساب آمده ،  حل مشکل قره باغ و بازگرداندن این منطقه به جمهوری آذربایجان را نیز دشوارتر کرده است.  چراکه با  تعدی به هویت معنوی جمهوری آذربایجان و جداکردن این جمهوری از پیکره جهان اسلام و تحکیم سلطه  رژیم صهیونیستی بر این جمهوری ، وضعیتی همچون وضعیت فلسطین اشغالی را بر جمهوری آذربایجان تحمیل می کند. این درحالیست که مردم فلسطین اشغالی با خودآگاهی الهی که طی سالهای اخیر قوت گرفته است ، برای رفع اشغال از سرزمین خود تلاش می کنندو این درحالیست که چنین تلاشی در جمهوری آذربایجان هنوز شکل نگرفته است. داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

امام جمعه آستارا: راه شهدا را باید به درستی ادامه دهیم

تاریخ:جمعه 22 اسفند 1393-12:48 ق.ظ

امام جمعه شهرستان بندر آستارا گفت: راه و مرام شهدا را باید به درستی ادامه دهیم تا شرمنده جانفشانی ها و دلاورمردی های آنان نشویم.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا عصر پنجشنبه در حاشیه غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدای آستارا در آستانه روز گرامیداشت شهدا گفت: شهادت بزرگترین درجه و رتبه ای است که خدواند به برخی از بندگان خاص خود عطا می کند.

وی زنده بودن شهیدان را یک حقیقت الهی عنوان و اضافه کرد: شهیدان در ظاهر کنار ما نیستند ولی آن مردان خدایی برای همیشه در نزد خداوند روزی می خوردند و در بهشت جایگاه والایی دارند.

وی اظهار کرد: برای اینکه راه و هدف شهیدان را بشناسیم، باید وصیت نامه های آنان را بخوانیم و به درستی عمل کنیم.

وی با اشاره به اینکه هشت سال دفاع مقدس در حقیقت جنگ ایران برابر تمام ابرقدرت های دنیا بود ، اضافه کرد: امروز ایران اسلامی به آن درجه از قدرت و اعتبار رسیده که تمام قدرت های بزرگ از کشور ما حساب می برند.

امام جمعه آستارا ترس دشمنان از خون شهدا و از عزم و اراده آهنین این ملت بصیر و آگاه را حقیقتی غیر قابل انکار برشمرد و اظهار کرد: نباید با انجام برخی رفتارها و کردارهای نسنجیده به خون شهدا خیانت کنیم.

رییس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان آستارا نیز در حاشیه این آیین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به خبرنگار ایرنا گفت: در آستانه سالروز تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران امروز تابلوی یادمان پنج شهید محله مسجد حضرت علی بن ابی طالب (ع) آستارا در همین مسجد مقدس رونمایی شد.

ایرج غنی پور به برگزاری آیین قرائت دسته جمعی دعای کمیل در ساعت 19 امروز در محل مسجد فاطمه زهرا (س) اشاره کرد و گفت: این آیین روحبخش به نیت شهدا و به یاد زمزمه های عاشقانه دعای کمیل توسط آن مردان خدایی در شب های عملیات به صورت دسته جمعی قرائت می شود.

وی از برگزاری همایش پیاده روی از مزار تا مزار بمناسبت 22 اسفندماه سالروز بزرگداشت شهدا در شهرستان آستارا خبر داد و بیان کرد: همایش پیاده روی خانوادگی فردا از روبه روی گلزار شهدای آستارا تا مزار پنج شهید گمنام این شهرستان ساعت هشت صبح برگزار می شود.

وی افزود: در این همایش به 22 نفر از شرکت کنندگان به قید قرعه جوایز نفیسی اهدا می شود.

آیین غبارروبی گلزار شهدای آستارا و همچنین مزار شهدای آرام گرفته در جوار آستان امام زادگان ابراهیم و قاسم (ع) با حضور خانواده های معظم شهدا و جمعی از مسوولان محلی این شهرستان با هدف تجدید پیمان با آرمان های رهبر کبیر انقلاب و شهدای هشت سال دفاع مقدس برگزار شد.

حاضران با ذکر فاتحه ، نثار شاخه گل و همچنین عطر افشانی قبور شهدا یاد و خاطره تمامی شهیدان انقلاب و دوران هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشتند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

موتلفه از نگاه بزرگان

تاریخ:پنجشنبه 21 اسفند 1393-07:54 ب.ظ

موتلفه از نگاه بزرگان

امام خمینی (ره):

شما ( موتلفه اسلامی ) از انقلابیون اول نهضت اسلامی هستید من مرحوم عراقی را از اولی که نهضت شروع شد می شناختم. انصافاً مرد بود که  عمرش را صرف خدمت به اسلام کرد. مثل آقای عسگراولادی که ایشان هم نظیر مرحوم عراقی از اول نهضت همراه بود و زحمت کشید من او را بسیار صالح و فداکار می دانمََ

مقام معظم رهبری:

موتلفه اسلامی ریشه دار ترین تشکلّ مرتبط با فقهاءی سالهای 42، آن وقتی که هیئات موتلفه اسلامی ، ریشه دار ترین و داغ ترین مبارزه را علیه دستگاه طاغوت داشتند.موتلفه بودند که معتقد بوند مبارزه شان، صد در صد باید در رابطه با فقیه انجام بگیرد با امام ارتباط داشتند.

یادگار امام  حاج سید احمد خمینی:

پاسداران ستاره آزادی در شب طولانی و تاریک اختناق ستمشاهی، جمعی از مومنین در ارتباط و همفکری با شخصیتهای  نظیر شهید مطهری و شهید دکتر بهشتی بر اساس رهنمود های امام خمینی و با هدایت و حمایت آن حضرت هیئتهای موتلفه اسلامی را تشکیل دادند.                                 شما برادران واقعاً از بهترین های انقلاب هستید.

شهید رجایی:

من و شهید صادق اسلامی شاگرد شهید صادق امانی ( از بنیانگذاران موتلفه اسلامی بودیم ) در سال 1346 دوستان ما که زندان بودند من و آقای فارسی و آقای باهنر  یک تیم شدیم و بقایای موتلفه را اداره کردیم.

شهید بهشتی:

مردمی کردن حرکت انقلاب، نتیجه کار موتلفه اسلامی بود هیئتهای موتلفه پرکار ، پر توان ، با ایمان ، پر شور و پر حرکت بود همچنین اینکه متعهد بود که حرکت باید در رابطه با مرجعیت و روحانیت مبارز و متعهد جلو برود و هویت اصیل خودش را حفظ کند.

 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فرق انسان ها با قطار !

تاریخ:پنجشنبه 21 اسفند 1393-07:50 ب.ظ

دقت کردین ؟ وقتی قطار ساکن هست کسی باهاش کار نداره . اما به قطار در حال حرکت همه سنگ پرتاب میکنن ! ما آدما خیلی عجیب هستیم . تا میبینیم یکی پویا و در حال حرکته ، جلو پاش سنگ میندازیم . کاری هم نکنیم حسادت میکنیم ، رقابت نمیکنیم . اما اگر کسی در حال سکون باشه هیچ کس باهاش کاری نداره ! به محض شروع حرکت کلی انتقاد های نادرست به همراه  دلهره در دل طرف راه میندازیم . وای اگه این کار رو بکنی فلان میشه ، اگر این کار رو بکنی شکست میخوری و به حالت انفجار در میای ، کلنگ از آسمان افتاد و نشکست ، وگرنه ما کجا و بی وفایی ! نمیدونم اما این رو دیدم که همیشه تشویق کردن دیگران  برای رسیدن به اهدافشون باعث پیشرفت میشه . کسی که به کاری علاقه داره میتونه به درجات بالایی از موفقیت برسه اگر دلسرد نشه و مشوق داشته باشه … موفقیت یک جامعه به موفقیت تک تک افراد بستگی داره …

حالا جزیان منه ..تا زمانیكه من درجه دار ارتش بودم ....كارم نظامی بود بعللی بازنشست (پزشكی) شدم..مستمری بگیر ...چند سال دنبال پیشرفت نبودك یعنی سه سالی كلا بیمار كلی و قادر به حركت و زندگی معلومی  نبودم و زحمتم با همسرم بود .. در زمانیكه سه سال بیمار زمین گیر بودم... از روی  بیكاری و بیماری شروع بكا نویسندگی نمودم ..ای كاش نمی كردم. همسرم و خانواده ام تشویق كردند ..قبل آن هم در كودكی و نوجوانی كارم خبرنگاری برای نشریات ملی  بود مثال مجله بینادشهید و.. بعضی وقتها مطالب برای كیهان و اظلاعات و نشریات می فرستادم بعنوان یك خردسال برای چاپ می فرستادند خیلی خوشحا بود ..در 9 سالگی  خاطرات فتح آبادان و خرمشهر و دیگر واقع پدر جانباز بسیجی ام را می فرستادم در مجله بیناد شهید و چند بار در مجلات چاپ مس شد  و حتی زمان ارتش هم با نشریان ادامه كار دادم چون نظامی بودم با اسم مستعار تحلیل  و خر های مرا چاپ می كردند در تهران ... از سال 1372 تا 1373 كه بخاطر كارم جزو اولین دوره دیدگان رسمی انترنت بودم بعنوان طراح سایت و... فعالیت كردم در كنار كارم بعداز بازنشستگی از ارتش اولین وبلاگ نویس ایرانی بودم .... بگذریم..در همین آستارا من فردی حز باللهی می شناختند و نیروی انتظامی و واحد اطلاعات سپاه روی تحلیل  اخبار من حساب می كردند بدون بازدید و دژبانی وارد اداره اشان می شدم و از فرماندار تا بخشدار و گمرك و اداره سفید مرا خیلی دوست داشتند   اسم من آچار فرانسه ادارات و سازمانها حتی در رشت  و تهران بود.....همین كه اولین كتابم چاپ شد و وبلاگ نویس را از سال دهه 80 شروع كردم  و بعنوان سر دبیر هفته نامه استانی و سر پرست غرب گیلان و دیگر نشریات فعالیت كردم تا آن روز هنوز آستارا نشریه بنام استارا نداشت من بعدا با علی نژاد هم كار كردم ....ادامه دارد ..از روزی كه  ... من معروف شدم  یعنی كتاب می نوشت و اول و دوم وسوم و چهارم و پنجم  و .. وبلاگهای مختلف ..حتی برای چند نفر دوستان من در گیلان و‌استارا در وزارت ارشاد مجوز هفته نامه گرفتم ...همین كه خوب شدم یعنی بیماری كه مرا زمین گیر كرده بود فرار كرد ... من معروف شدم ...كاندیدای نمایندگی مجلس از استارا و گیلان دوست داشتند من طرف ایشان باشم.....بیشتر ضربات و پرونده سازی از آجا شروع شد  ..روز های بدبختی های من بخصوص از زمانیكه صفر نعیمی را با  بردارم وپدرم بود دوست شدم یعنی حدود های 1380 و بدبختی من از روزی شروع شد  كه سال 1383 صفر نعیمی بازنسشت شد و تنها  دوست عزیز و 24 صفر در استارا  من بودم ..... پرونده سازی و بعضی سازمانهاذ مرا تبدیل به غول سیاسی و بعضی لطف كردند غول امنیتی و انتخاباتی  كه متاسفانه پرونده امنیتی مرا ملی كردند دیگر به پرونده من تهران رسیدگی می كنند... بله ساكت باشی كسی كارت ندارد ..

 حتی چند ماهی  است از وقتیكه در شورا رد صلاحیت شدم با اینكه ریس شورا سیبلی بود  و در مجوز دادن به كتابهایم مشكل تراشی  و مجوز روز نامه الكترونیكی درد نیوز و‌استارا نیوز مرا ندادند  و مجوز هفته نامه آبادگر ان شمال من كه حتی پروانه اش صادر شده با یك تلفن امنیتی باطل شد و.. حكم شهادت پدر جانباز 65 درصد بسیجی صادر شده بود با یك تلفن لغو شد و.... زندان و شنكجه و هر ماهی چند بار مهمان بود... دیگر تصیم گرفتم دیگر در انتخابات  شركت نكنم و هوا دار كسی نباشم و رسما هم اعلام  كردم.. اولین ضربه از از دست و بردارم صفر نعیمی خوردم....در شورا رد صلاحیت شدم  و دوسال بود برای خبر گزاری .. كار می كردم  با یك تلفن یك مسئوول سیاسی دولتی در فرمانداری  و ریس دفتر نماینده از خبر گزاری اخراج شدم بدون حتی یك سوال و دلیل را بگویند.... كتاب هایم را كه 7جلد دیگر نوشته بودم و 6 جلد دیگر درحال نگارش بودم  و با مجموعه اشعار اسمایعل بابا در مله عام آتش زدم گفتم كتاب نمی نویسم و وبلاگ نمی نویسم.....وبلاهای كه سرم اورده بودند ماهها زندان و شنكجه خواستم مهاجرت به غرب بكنم و بعنوان یك كارگر خدماتی كار كنم..دیدم مرا ممنوع خروج از كشور نمودند بدون حكم دادگاه یا محاكمه حتی خانه ام را در سیبلی فروخته  هر چه سعی كردم حل نشد ( من فقط می خواهم برای كار به كشوری دیگر بروم نه پناهندگی دیگر از زندان و شنكجه و پرونده سازی و اذیت و ازار خسته شده بودم مشكلی با نظام نداشتم وومشكل من افراد بودند كه تا دیروز علیه نظام بودند ..امروز خود را انقلابی می نامند..)

خلاصه...حتی چند نشریه بمن گفتند با آنها همكاری كنم قبول نكردم... هفته نامه ندای كشاورز كه باجناق دوست صمیمی ام بود چند بار گفت من تمایل به خبرنگاری نداشتم روحیه ام مرده بود قبول كردم .....چون نشریه سیاسی نبود.....

با كما تعجب دیدم با اینكه ساكتم با ز دنبال من هستند چند بار افرادی آمدند در زمانیكه من نبودم خانه ام را گشتند ..معلوم نیست كی هستند  از همسایه سوال می كنند ...لباس شخصی ها ...بارها تلفنی و حضوری مرا تهدید بمرگ كردند و اینكه اول پسرم و زنم را می كشند ومرا .. در كارهای اقتصادی كلا تعلل  بوجود آوردند بارها گفتند شما ضد انقلاب هستید باید با ما همكاری كنید  حتی گفتند حكم شهادت پدرت و مجوز هفته نامه‌ابادگران شمال و در د نیوز را می دهیم..من گفتم من فقط سكوت می كنم ... سكوت كردم ....مدتی پیش تلفن همراه مرا دزدیدند به مسئولان پیامك امنیتی از تلفن من فرستادند و روز بعد 7  روز بازداشت و شنكجه شدم ..حالا هم در حال محاكمه هستم ... یا در وبلاگم نفوذ كردند  رمز گشایی كردند بر علیه سروش وظیفه و چند نفر دیگر مطلب نوشتند  دوبار بازداشت و شنكجه و كتك خوردم و حتی  دو روز نیز دو هفته پیش بازداشت شدم ..چه بگویم مدركی ندارم ..مدرك هم داشته باشم كسی حرف مرا گوش نمی كنند ...پرونده ای كه برایم در سازمانها درست كردند مگر كسی حرف مرا می خواند..از طرفی ممنوع الخروج هستم ..نمی توانم بروم حتی المقدور در سومالی یا اوگاندا زندگی كنم  چون آنجا كسی مرا نمی شناسد تا زبان آنها را یاد بگیرم  عمرم بسر رسیده  و مردم ....

خلاصه دوستان دنیا همین است ...می خواهی ساكت بمانی نمی گذرند ساكت باشی ..من بدانم دیگر كسی بكار من كارندارد همین روز نامه نگاری  و وبلاگ نویس ی را كنار می گذرم ...وبلاگ ننویسم چكار كنم .. تمام دوستانم شدند بپایی من ..وضعیت اقتصادی هم خراب است می گویند شادی امساعیل را فروختم یك ..... بگذرذ دنیا .... خلاصه این را نوشتم نه من كارب ه كسی دارم و نه كسی  كاربه كار من داشته باشد  و عید  هم ببینم ممنوع الخروج ام درست شد ..می روم یك كشوری  یك زندگی  دوباره با خانوده شروع كنم چون چیزی برای باختن ندارم... توصیه ام به افراد لباس شخصی این است بابا دست از سر من بردارید من نه از آمریكا و اسراییل خوشم می آید ...و نه ..... بس مرا ورل كنید من یك ... ساخته شده توخالی هستم ... بروید ضد انقلاب ها یا خرابكارها پیدا كنید..می دانم دو پرونده اخیر هم زیر سر شماست ..باشد با این كارها دلتان خنك شود...

 اا دارستانی  نویسنده و محقق و روز نامه نگار  و فعال حقوق بشر و محیط زیست و وبلاگ نویس و مستند ساز و.. بقیه اش بماند..

 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار نمایندگان مجلس خبرگان رهبری:

تاریخ:پنجشنبه 21 اسفند 1393-07:50 ب.ظ

آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (پنج شنبه) در دیدار رئیس و اعضای مجلس خبرگان، تحقق «اسلام کامل» را خواست پروردگار متعال و هدف اصلی نظام جمهوری اسلامی خواندند و با اشاره به ضرورت ارائه اسلام ناب در مقابل تلاش مستکبران برای ترویج اسلام هراسی در میان ملتها تأکید کردند: در بررسی علل و راه حلهای چالشهای موجود، باید از سطحی نگری پرهیز کرد و با ریشه یابی مسائل، به مدیریت منطقی آنها پرداخت. 

ایشان با اشاره به شخصیت، سوابق و خدمات آیت الله یزدی، انتخاب رئیس جدید خبرگان را انتخابی مناسب و بجا خواندند و خاطرنشان کردند: این انتخابات، بسیار متین، و بدون حاشیه های رایج برگزار شد و می تواند الگویی برای دیگر دستگاهها باشد.
رهبر انقلاب اسلامی با استناد به آیات متعدد قرآن مجید توجه به همه ارکان و احکام دین را، مطالبه اسلام برشمردند و تأکید کردند: در معارف اسلامی، چیزی به نام دین حداقلی نداریم و باید تحقق همه اجزاء اسلام و تحقق کامل دین مبین را هدف قرار داد و در این مسیر تلاش و حرکتِ رو به پیشرفت انجام داد.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به ضرورت حفظ و تقویت همه ابعاد اسلام در «صورت و سیرت» آن افزودند: حفظ «سیرت اسلام» یعنی در همه ظرفیتهایی که حرکت عمومی کشور، مردم و مسئولان را شکل می دهد، اسلام، هدف و آرمان قرار گیرد و برای رسیدن به آن برنامه ریزی رو به کمال بشود و همه در این مسیر حرکت کنند.
ایشان قلدرهای جهانی را معارض اصلی حرکت به سمت تحقق اسلام کامل برشمردند و افزودند: ترویج اسلام هراسی بوسیله دستگاههای تبلیغاتی و سیاسی صهیونیستها، نشانه هراس آنها از نابودی منافع نامشروعشان است.
رهبر انقلاب با اشاره به برخی سخنان دشمنان نظام که می گویند دنبال تغییر رفتار جمهوری اسلامی هستیم نه تغییر نظام، افزودند: تغییر رفتارِ نظام، یعنی ملت ایران از لوازم حتمی حرکت به سمت تحقق آرمانهای خود و اجرای اسلامِ کامل کوتاه بیاید و این هدف، در واقع همان تغییر نظام و نابودی سیرتِ دین در حرکت عمومی نظام اسلامی است که این بار، از این طریق دنبال می شود.
ایشان پرهیز از برخورد منفعلانه با پدیده «اسلام هراسی» را کاملاً ضروری برشمردند و افزودند: اسلام هراسی در حقیقت ترجمه هراس و سراسیمگی زورگویان بین المللی از اسلام سیاسی و اسلام حاضر در متن زندگی ملتهاست که ملت ایران با انقلاب اسلامی پرچمدار ایجاد، تثبیت و تقویت آن شده است.
حضرت آیت الله خامنه ای، تبدیل اسلام هراسی از تهدید به فرصت را کاملاً ممکن دانستند و افزودند: تلاش بیوقفه برای ترساندن ملتها و جوانان از اسلام، این پرسش را در کانون توجه افکار عمومی جهان قرار می دهد که علت این همه هجوم و حمله به اسلام چیست؟
رهبر انقلاب پاسخ صحیح به این پرسش را از طریق ارائه اسلام ناب به ملتها، دربر دارنده برکات بی پایان برشمردند و افزودند: باید همه توان خود را در این راه بکار بگیریم.
ایشان در تبیین ویژگی های اسلام ناب، خاطرنشان کردند: طرح اسلام طرفدار مظلوم و ضد ظالم، جوانان را در هر جای جهان، به ابتهاج و هیجان می آورد و به آنان می فهماند اسلام در حمایت از مظلومان و بی پناهان، برنامه عملی دارد.
حضرت آیت الله خامنه ای، اسلام طرفدار عقلانیت، ضد «قشری گری و تحجر» و ضد اوهام و خرافات را از دیگر ابعاد اسلام ناب برشمردند و افزودند: باید اسلام متعهد در مقابل لاابالی گری، اسلام حاضر در متن زندگی مردم در مقابل اسلام سکولار، اسلام رحمت به ضعفا و اسلام جهاد با مستکبران را به جهان معرفی کنیم و از این طریق، پروژه اسلام هراسی دشمنان را به فرصتی برای جلب توجه ملتها به اسلام ناب تبدیل نماییم.
رهبر انقلاب در بخش دیگری از سخنانشان با اشاره به چالشهای موجود میان ایران و آمریکا و برخی کشورهای اروپایی از جمله موضوع هسته ای، افزودند: باید با پرهیز از سطحی نگری، چالشها و مشکلات موجود را ریشه یابی کرد و از این طریق به راه حل منطقی دست یافت.
ایشان به عنوان یک مثال عینی، به صدمات ناشی از تحریم ها اشاره و خاطرنشان کردند: موشکافی دقیق، آشکار می کند که علت آسیبهایی که بخاطر تحریم متحمل شده ایم، وابستگی کشور به نفت و اقتصاد دولتی و عدم حضور مردم در متن اقتصاد است.
رهبر انقلاب با طرح سئوالاتی مهم افزودند: آیا اگر اقتصاد کشور و زندگی ملت را به درآمد نفتی وابسته نمی کردیم و با پرهیز از ادامه اشتباه اوایل انقلاب مبنی بر دولتی شدن همه مسائل، مردم را حقیقتاً وارد فعالیتهای اقتصادی می کردیم دشمن می توانست با تحریم نفتی و تحریم دستگاههای دولتی، این آسیبها را وارد آورد؟
حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: اگر مسائل را اینگونه ریشه یابی و علاج کنیم، مشکلات حل می شود و نگاهمان به محبت دشمن نخواهد بود.
رهبر انقلاب با اشاره به کارآیی این نگاه عمیق و منطقی در مدیریت چالشهای آشکار و پنهان با زیاده خواهان جهانی از جمله مسئله هسته ای افزودند: تیم هسته ای که رئیس جمهور محترم انتخاب کرده انصافاً خوب، امین، مورد قبول و دلسوزند و در حال کار و تلاشند اما با وجود این برادرانِ خوب، من نگرانم، چون طرف مقابل حیله گر و اهل خدعه و نیرنگ است و از پشت خنجر می زند.
ایشان با اشاره به یک اشتباه رایج مبنی بر اینکه اشخاص قدرتمند، نیازی به حیله گری ندارند افزودند: برخی فکر می کنند امریکا با این قدرت سیاسی، اقتصادی و نظامی، احتیاجی به نیرنگ و موذیگری ندارد اما برخلاف این تصور، امریکایی ها به حیله و فریب نیاز فراوانی دارند و الان هم همینگونه عمل می کنند و این واقعیت، ما را نگران می کند.
رهبر انقلاب با تأکید بر مراقبت از شگردهای امریکایی خاطرنشان کردند: امریکایی ها همیشه در آستانه زمان تعیین شده برای پایان مذاکرات، لحن خود را سخت تر، تندتر و خشن تر می کنند تا اهداف خود را محقق کنند که باید مراقب این حیله بود.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به سخنان سخیف و مشمئز کننده امریکایی ها در هفته ها و روزهای اخیر افزودند: یک دلقک صهیونیست در آنجا سخنانی گفت، مقامات امریکایی هم برای اینکه خود را کنار بکشند مطالبی گفتند اما در همان مطالب، ایران را به حمایت از تروریسم متهم کردند که واقعاً حرف خنده آوری است.
ایشان خاطرنشان کردند: امریکایی ها و هم پیمانانشان در منطقه، خبیث ترین و جرارترین تروریستها یعنی «داعش» و امثال آن را ایجاد کردند و همچنان آنها را حمایت می کنند آن وقت اینگونه کارها را متوجه ملت ایران و نظام اسلامی می سازند!
رهبر انقلاب حمایت صریح دولت امریکا از دولت جعلی صهیونیست ها را یادآوری کردند و افزودند: واشنگتن از دولتی که رسماً به اقدامات تروریستی معترف است به زشت ترین شکل ممکن حمایت می کند و در عین حال جمهوری اسلامی را متهم می سازد.
رهبر انقلاب نامه اخیر سناتورهای امریکایی را حاوی نشانه های متعدد فروپاشی اخلاق سیاسی در نظام امریکا برشمردند و افزودند: همه کشورهای جهان طبق مقررات پذیرفته شده بین المللی، پس از تغییر دولتهایشان نیز به تعهدات خود پایبندند اما سناتورهای امریکایی رسماً اعلام می کنند اگر این دولت برود تعهدات او کأن لم یکن تلقی می شود، آیا این نهایت فروپاشی اخلاق سیاسی و متلاشی شدن درونی نظام امریکا نیست؟
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: مقامات جمهوری اسلامی کار خود را بلدند و می دانند اگر هم به توافقی برسیم چگونه عمل کنیم که دولت امریکا بعدها نتواند زیر آن بزند.
رهبر انقلاب همچنین با بزرگداشت یاد مرحوم آیت الله مهدوی کنی او را عالمی عامل و دارای مجاهداتی تأثیرگذار خواندند و غفران و رحمت الهی را برای آن عالم فقید مسئلت کردند.
پیش از سخنان رهبر انقلاب، آیت الله یزدی رئیس مجلس خبرگان رهبری گزارشی از برگزاری هفدهمین اجلاس مجلس خبرگان بیان کرد.
آیت الله یزدی، بررسی روند مذاکرات هسته ای و مسائل داخلی کشور، تاکید بر لزوم تحقق عملی اقتصاد مقاومتی و پرهیز از شعار زدگی، ارائه گزارش از جایگاه اسلام در شرایط کنونی جهان و مسئله اسلام‌هراسی در غرب و نگرانی از برخی مسایل فرهنگی را از جمله مهمترین محورهای مباحث، نطق‌ها و مذاکرات اعضای مجلس خبرگان در اجلاسیه اخیر بیان کرد.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نشست جبهه مقاومت گیلان جهت برخورد با فتنه گران در مزارشهدای رشت/ تصاویر

تاریخ:پنجشنبه 21 اسفند 1393-07:49 ب.ظ

بنابه تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر افزایش بصیرت و آگاهی جوانان، اولین جلسه روشن گری جوانان دلسوز و انقلابی شهرستان رشت شامگاه چهارشنبه در حسینیه مزار شهدای این شهر برگزار شد.mazar-fetne94 (3)

پس از بیان اهمیت موضوع توسط عباس مؤید (از فعالان جبهه مقاومت در راستای برخورد با فتنه گران)، افراد حاضر در جلسه به بیان نظرات خود پرداختند.

واکاوی حوادت فتنه ۸۸، رصد اتفاقات استان و کشور، تبادل نظر پیرامون مسائل عقیدتی و سیاسی و بصیرت افزایی از دستورات این جلسات است.

mazar-fetne94 (1) mazar-fetne94 (2)  mazar-fetne94 (4)

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۹۳ساعت 19:42  توسط دكتر محمد علی اسلامی   |  نظر بدهید

به اتهام رشوه خواری مدیر عامل سابق یک نهاد نیمه دولتی گیلان به سه سال حبس محکوم شد

یک منبع آگاه ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: م. ع که شهریور ماه امسال به اتهام رشوه خواری در پرونده فروش چای دستگیر شده بود سرانجام با حکم دادگاه به سه سال حبس محکوم شد.

وی افزود: این فرد، چای انبار شده در انبارهای این نهاد نیمه دولتی را به برنده مزایده مربوط به آن تحویل نمی داد و جهت در اختیار قرار دادن چای، اقدام به اخذ رشوه می کرد.

به گفته این منبع، فرد مذکور یک بار اقدام به اخذ رشوه از برنده مزایده مربوط کرده بود اما در مرحله دوم دریافت رشوه، برنده مزایده با نهادهای اطلاعاتی هماهنگی نموده و وی را بر سر قرار دریافت رشوه گرفتار نمود.

این فرد، علاوه بر پرونده دریافت رشوه، پرونده در جریانی با موضوع قاچاق مشروبات الکلی دارد که براساس رأی اولیه به جزای نقدی محکوم شده، اما تاکنون رأی قطعی دادگاه در این زمینه صادر نشده است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

جذب 17 کارمند بوق در اداره کل بوق و بوق داری گیلان! / طنز

تاریخ:پنجشنبه 21 اسفند 1393-07:49 ب.ظ

با توجه به کمبود نیرو در برخی ادارات بوق و بوق داری شهرستان های گیلان، اداره کل بوق و بوق داری استان که زیر نظر سازمان بوق ها، بواقع و بوق داری کشور فعالیت می کند اخیرا اقدام به جذب 17 نفر کارمند بوق نموده است که با توجه به بضاعت اندک مالی فامیل های دور مسئولان بوق این اداره کل، نیروهای بوق جدید تنها از بین فامیل های دور انتخاب شدند که نسبت های برخی از فامیل های دور این مسئولان بوق جهت تنویر افکار بوق استان به شرح زیر است:

1- آقای د خواهرزاده  آقای ف. ن معاون برنامه ریزی و پشتیبانی این اداره کل

2- ا. ب فرزند ر . ب معاون روابط عمومی اداره بوق و بوق داری شهرستان م

3- پسر عمه آقای م. ر معاون فنی اداره کل بوق و بوق داری

4- پسر آقای م. ع! مسئول طرح و برنامه اداره کل بوق و بوق داری گیلان

5- برادر ح ش مسئول حقوقی اداره کل بوق و بوق داری که در رضوانشهر استخدام شده اند

6- پسر آقای ی از مسئولان اداره کل که در شرکت بوق شفارود استخدام شده است

7- پسر آقای ا. خ رئیس اداره بوق انزلی که در اداره بوق رضوانشهر استخدام شده است

8- برادر آقای ا از مسئولان اداره کل که در اداره کل استخدام شده است

9-  پسر ا. ق پسرش در شرکت بوق شفارود استخدام شده است

10- پسر فرمانده یگان حفاظت بوق و بوق داری گیلان

11- خواهرزاده ح از مسئولان معاونت برنامه ریزی اداره کل بوق و بوق داری گیلان

....

ظاهرا 4  نفر از 17 نفر کارمند بوق نیز توسط بوقداری گیلان معرفی شده اند. 

لذا از متقاضیان بوق و فارغ التحصیلان منابع بوق می خواهیم برای اینکه توفیق استخدام در چنین اداره کلی را داشته باشند حتما با این مسئولان بوق نسبت فامیلی دوری ردیف کنند. مثلا دخترهای بوق، مخ پسرهای بوق  و پسرهای بوق مخ دخترهای بوق این مسئولان بوق را بزنند تا بلکه فرجی از این ناحیه شود.

هر چند بوق نیوز امیدی به این راهکار ندارد.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

شکست تیم والیبال آستارا برابر شهرداری رضوانشهر

تاریخ:دوشنبه 18 اسفند 1393-05:41 ب.ظ

تیم والیبال بازرگانی دریانورد آستارا از سری مسابقات والیبال لیگ باشگاه های گیلان جام خزر برابر شهرداری رضوانشهر شکست خورد.

  این بازی از سری رقابت های هفته سوم لیگ والیبال باشگاه های استان روز یکشنبه در حضور 500 نفری علاقمندان به این رشته ورزشی در سالن ورزشی انقلاب بندر آستارا برگزار شد.

تیم شهرداری رضوانشهر با نتیجه سه بر صفر تیم بازرگانی دریانورد آستارا را شکست داد تا تیم آستارایی برای دومین بار در این مسابقات طعم شکست را بچشد.

تیم والیبال شهرداری رضوانشهر در جریان این بازی در سه ست پی در پی به ترتیب با نتایج 25 بر 21 ، 25 بر 18 و 25 بر 19 برابر تیم میزبان به برتری دست یافت.

تیم والیبال آستارا پیش از این در نخستین دیدار خود در این رقابت ها با نتیجه سه بر صفر برابر میزبان خود تیم والیبال رودبار مغلوب شده بود.

تیم والیبال بازرگانی دریانورد آستارا در ادامه این مسابقات 22 اسفند میزبان تیم صلصال لیسار و 28 اسفند میهمان فولاد گیلان است.

در نخستین دوره رقابت های والیبال قهرمانی باشگاه ها و دست های آزاد استان گیلان جام خزر 10 تیم حضور دارند که در دو گروه با هم به رقابت می پردازند.

در گروه اول لیگ والیبال گیلان ، تیم های فولاد گیلان ، رودبار ، صلصال لیسار ، بازرگانی دریانورد آستارا و شهرداری رضوانشهر حضور دارند و در گروه دوم این مسابقات ، تیم های والیبال آریا لنگرود ، شهرداری رودسر ، مرداویج سیاهکل ، شهرداری کوچصفهان و ملوان جوان رشت با هم به رقابت خواهند پرداخت.

در پایان مرحله مقدماتی ، تیم های حاضر در هر گروه به صورت دوره ای و رفت و برگشت با هم به رقابت می پردازند که در نهایت از هر گروه ، چهار تیم به مرحله بعدی راه پیدا خواهند کرد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

برپایی سفره هفت سین فاطمی(س) در آستان امامزادگان آستارا

تاریخ:دوشنبه 18 اسفند 1393-04:46 ب.ظ

سرپرست اداه اوقاف و امور خیریه بندر آستارا از برپایی سفره هفت سین فاطمی(س) در آستان مطهر امامزادگان ابراهیم و قاسم(ع) خبر داد.

  جمشید مهدوی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: در سفره هفت سین فاطمی (س) که رنگ و بویی معنوی و عشق و ارادت به ساحت بانوی دو عالم حضرت زهرا(س) را دارد تلاش می شود تا هموطنان از فضای روحانی امامزادگان در هنگام تحویل سال بهره گرفته و بیش از گذشته با معارف علوی و فاطمی آشنا شوند.

وی افزود: در سفره هفت سین فاطمی هفت لقب حضرت زهرا(س) که در قالب نوشته هایی قاب گرفته شده است ، با یک طراحی زیبا و درخور بر روی سفره قرار می گیرد.

وی اضافه کرد: این سفره معنوی مزین به هفت عنوان مقدس و مبارک نظیر سلیمه، سید النساء، سرالله، سرالعظمه، سعیده، ساجده و سماویه می شود.

وی با بیان اینکه در کنار برپایی این سفره هفت سین فاطمی ، 20 خیمه معرفت نیز در امامزادگان دایر می شود، افزود: در این خیمه ها مشاوره های وقف ، خانوادگی ، پاسخگویی به سؤالات شرعی و برخی فعالیت های دیگر قرآنی و ادعیه خوانی انجام می شود که تلاش ما بر این است تا با حضور جوانان و نوجوانان در این خیمه های معرفت بتوانیم در حد وسع و توان ، جوانان خود را با مسائل دینی و معرفتی آشنا کنیم.

مهدوی برگزاری مراسم تحویل سال نو با پخش بیانات معظم رهبری و پیام نوروزی ایشان به صورت مستقیم ، برگزاری مسابقات جذاب و متنوع ، برپایی ایستگاه های صلواتی برای مسافرین و گردشگران ، آماده سازی قسمتی از محوطه امامزادگان با حداقل تجهیزات و وسایل برای کودکان و اقامه نمازهای یومیه به صورت جماعت را از برنامه های دیگر این بقعه در این ایام عنوان کرد.

وی گفت: همچنین برای برندگان مسابقات فرهنگی و دینی این بقعه در طول ایام نوروز بیش از هشت هزار جایزه در نظر گرفته شده است.

سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آستارا با بیان اینکه تمامی این برنامه ها در قالب طرح آرامش بهاری اجرا می شود ، گفت: طرح آرامش بهاری در راستای فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی از 28 اسفند آغاز و تا 15 فروردین سال آتی اجرا می شود و هدف از اجرای این طرح بالا بردن سطح معلومات دینی و شرعی مردم به ویژه نوجوانان و جوانان است.

وی با اشاره به زیباسازی محیط های سرپوشیده و فضای آزاد برای اسکان مسافرین و زائران نوروزی در آستان حرم مطهر امام زادگان آستارا پیش بینی کرد؛ امامزادگان آستارا در طول ایام نوروز پذیرای بیش از دو هزار زائر و مسافر باشد.

آستان مقدس امام زادگان ابراهیم و قاسم(ع) در هفت کیلومتری جاده آستارا به رشت واقع شده است.

امامزادگان ابراهیم و قاسم(ع) از فرزندان امام موسی کاظم(ع) هستند که در سال 253 هجری قمری در راه ترویج اسلام به شهادت رسیدند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نمایشگاه بهاره آستارا در یکصد غرفه افتتاح شد

تاریخ:دوشنبه 18 اسفند 1393-12:38 ق.ظ

با همکاری اداره صنعت ، معدن و تجارت ، اتاق اصناف و با مشارکت واحدهای مختلف صنفی نمایشگاه بهاره عرضه مستقیم کالا در محل بازار میوه و تره بار شهرستان آستارا افتتاح شد.

رییس اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان آستارا عصر یکشنبه در آیین افتتاح این نمایشگاه گفت: با همکاری بیش از یکصد واحد صنفی و تولیدی این نمایشگاه تا 28 اسفند در شهرستان آستارا برپاست.

بیژن خالق وردی پور با اشاره به اینکه تنظیم بازار و تسهیل خرید مایحتاج عمومی از عمده اهداف برپایی این نمایشگاه است ، افزود: کالاهای پر مصرف ایام عید نظیر مواد غذایی ، آجیل و خشکبار ، کیف ، کفش و پوشاک با تخفیف 10 تا 15 درصد در 100 غرفه این نمایشگاه عرضه می شود.

رییس اداره صنعت ، معدن و تجارت آستارا با بیان اینکه تعداد غرفه های امسال نمایشگاه نسبت به سال گذشته با 20 در صد افزایش روبه روست ، افزود: در این نمایشگاه 21 غرفه اختصاص به آجیل و خشکبار دارد و در 21 غرفه نیز لوازم خانگی و عیدانه عرضه می شود.

وی شهرت صنایع دستی آستارا را در نوع خود جالب توجه خواند و ادامه داد: در راستای حمایت از آثار تولیدی هنرمندان صنایع دستی شهرستان پنج غرفه نمایشگاه بهاره اختصاص به عرضه انواع گلیم ، جاجیم ، کیف های دستی و مسافرتی ، نازک کاری روی چوب دارد.

به گفته خالقوردی پور، 10 بازرس همه روزه از ساعت 9 تا 18 در راستای مقابله با هر گونه تخلف احتمالی در نمایشگاه نظارت کامل دارند.

وی در ادامه با اشاره به عرضه گوشت مرغ منجمد ، سیب و پرتقال در شب عید افزود: طی روزهای آتی عرضه 10 تن گوشت مرغ منجمد نیز در نمایشگاه بهاره به منظور تنظیم بازار به قیمت هر کیلوگرم 59 هزار ریال آغاز می شود.

وی در خصوص توزیع میوه شب عید گفت: 30 تن سیب و 30 تن پرتقال برای شب عید ذخیره شده که در هفته پایانی اسفندماه در چهار نقطه شهر عرضه می شود.

وی با اشاره به آغاز طرح نظارتی نوروز 93 از 15 اسفندماه جاری در شهرستان آستارا بیان کرد: این طرح با مشارکت و همکاری بازرسان اداره صنعت ، معدن و تجارت و اتاق اصناف با توجه به افزایش تقاضای مردم برای خرید کالاها و ارائه خدمات در آستانه سال نو بمنظور حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه ، رفاه حال شهروندان با نظارت ، کنترل قیمت ها و جلوگیری از افزایش بی رویه نرخ کالاها تا 15 فروردین سال آتی اجرا می شود.

وی یادآور شد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف اقتصادی مراتب را از طریق تماس با شماره تلفن 124 به اداره صنعت ، معدن و تجارت اطلاع دهند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

منابع طبیعی آستارا خواستار کاشت نهال های توزیع شده در این شهرستان شد

تاریخ:شنبه 16 اسفند 1393-01:48 ب.ظ

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا با اشاره به توزیع پنج هزار اصله نهال مثمر و غیر مثمر در این شهرستان از شهروندان خواست به کاشت نهال های دریافتی اقدام کنند.

سرخوش کرمزاده گفت: برای نهادینه شدن فرهنگ کاشت درخت و در جهت ارزش گذاری بیش از پیش به ایجاد فضای سبز در محیط زندگی روز 15 اسفند که هم زمان با آغاز هفته منابع طبیعی است روز درخت کاری نامیده شده است.

وی درخت کاری را یکی از سنت های پسندیده در دین اسلام عنوان کرد و افزود: بارها در روایات و احادیث مختلف از پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار به کاشت درخت به عنوان یک امر واجب تاکید شده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه عمده نهال های توزیع شده بین شهروندان آستارایی از نوع گردو ، صنوبر ، بلوط ، اقاقیا ، توسکا ، زربین و کاج است ، اضافه کرد: روز گذشته در نخستین روز از هفته منابع طبیعی یکهزار نهال در بین نمازگزاران آستارایی در محل مصلای نماز جمعه توزیع شد.

وی اظهار کرد: در طول هفته منابع طبیعی با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران 160 نهال به نیت 160 شهید گلگون کفن آستارا در سطح این شهرستان کاشته می شود.

وی همچنین از توزیع 200 اصله نهال در سطح مدارس آستارا خبر داد و بیان کرد: فرهنگ کاشت درخت باید از مدارس آغاز شود تا کودکان و نوجوانان این مرز و بوم با اهمیت گذاشتن به سرمایه های ملی در جهت حفظ آنها کوشا باشند.

کرمزاده در ادامه با تاکید بر حفظ و نگهداشت بیش از پیش نهال ها با مشارکت و همکاری مردم ، اظهار کرد: از مردم با فرهنگ آستارا خواستاریم پس از دریافت نهال ها نسبت به کاشت آنها اقدام کنند تا بتوانیم ضمن داشتن فضای سبز ، آیندگان را نیز از برکات این درختان بهره مند بکنیم.

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا با اشاره به اینکه در سال گذشته 10 هزار اصله نهال بین شهروندان آستارایی به مناسبت هفته منابع طبیعی توزیع شده بود، گفت: نهالکاری در محوطه سپاه ناحیه آستارا، پارک جنگلی بی بی یانلو ، مزار شهدا ، مرکز فنی و حرفه ای و محوطه روستای داداش آباد و همچنین بازدید از پروژه های آبخیزداری در حیران از جمله برنامه های هفته منابع طبیعی در این شهرستان مرزی است.

کرمزاده در ادامه حیات انسان ها را در گرو حیات و بقای طبیعت عنوان کرد و گفت: جنگل تنظیم کننده و تصفیه کننده جریان آب است، بدین طریق که آب با عبور از لابه لای برگ های ریخته شده و نفوذ در خاک جنگل تصفیه می شود.

وی ادامه داد: هر هکتار جنگل می تواند تا 68 تن گرد و غبار را در هر بار در خود رسوب دهد.

اراضی ملی آستارا 40 هزار هکتار است که در این میان 32 هزار هکتار از اراضی را مناطق جنگلی تشکیل می دهد که در آن انواع گونه های جنگلی از قبیل بلوط ، راش ، توسکا ، ممرز ، نمدار ، ملج ، لیلکی ، انجیلی ، آزاد ، افرا ، گردو ، شیردار ، گیلاس وحشی ، فندق ، شمشاد جنگلی و ون وجود دارد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

بیش از 161 هزار عدد مواد محترقه غیرمجاز در آستارا کشف شد

تاریخ:شنبه 16 اسفند 1393-12:35 ب.ظ

فرمانده انتظامی آستارا از کشف 161 هزار و 270 عدد مواد محترقه در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ رحیم مهدی زاده گفت: ماموران پلیس امنیت عمومی آستارا با اطلاع از اینکه فردی با اجیر کردن افراد ساده لوح در امر تهیه و فروش مواد محترقه فعالیت غیر مجاز می کند ، پیگیری موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی اضافه کرد: ماموران پس از اطمینان از صحت خبر و شناسایی محل نگهداری مواد محترقه که در طبقه دوم یک واحد مسکونی بود با هماهنگی مقام قضایی محل مورد نظر را مورد بازرسی قرار دادند و 103 هزار و 888 عدد مواد محترقه غیرمجاز کشف کردند.

وی با بیان اینکه فرد متهم پس از تشکیل پرونده به مقام قضایی معرفی شد ، افزود: از خانواده ها انتظار داریم در روزهای پایانی سال نظارت بیشتری بر اعمال فرزندان خود داشته باشند.

فرمانده انتظامی شهرستان آستارا همچنین اضافه کرد: در ادامه اجرای طرح مبارزه با توزیع کنندگان و فروشندگان مواد محترقه غیر مجاز ، ماموران پلیس آگاهی و امنیت عمومی موفق شدند در دو عملیات جداگانه 57 هزار و 382 عدد انواع مواد محترقه غیر مجاز را در سطح شهرستان کشف کنند.

مهدی زاده گفت: در راستای اجرای این طرح دو نفر از عاملان توزیع عمده مواد محترقه غیرمجاز دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه قاچاق مواد محترقه پدیده ای است که اثرات نامطلوبی بر نظم و امنیت جامعه می گذارد ، اظهار کرد: برابر ماده 618 قانون مجازات اسلامی هرکسی با هیاهو ، جنجال ، حرکات غیرمتعارف یا با تعرض با افراد مخل نظم و آرامش عمومی شود یا مردم را از فعالیت بازدارد به حبس از سه ماه تا یک سال و 74 ضربه شلاق محکوم می شود.

وی با اشاره به نزدیکی به چهارشنبه آخر سال ، ادامه داد: پلیس با بر هم زنندگان نظم و امنیت عمومی برخورد جدی می کند و از شهروندان انتظار می رود در صورت اطلاع از فعالیت افرادی در زمینه خرید و فروش مواد محترقه با مرکز فوریت های پلیسی 110 تماس حاصل نمایند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

بهروز آقا بیگ زاده كاندیدای دوره دهم مجلس-آستارا می شود

تاریخ:شنبه 16 اسفند 1393-01:11 ق.ظ

بهروز آقا بیگ زاده كاندیدای دوره دهم مجلس-آستارا می شود
http://s6.picofile.com/file/8175155100/Picture_020.jpg

«فاذهب أنت وربّک فقاتلا إنّا هاهنا قاعدون» كلام خدا ...
بهروز آقا بیگ زاده كارشناس ارشد متولد  و ساكن شهر لوندویل آستارا  ..معلم  دبیرستانهای آستارا با 26 سال سابقه كار  و استاد دانشگاه آستارا - عضو شورای اسلامی شهر لوندویل ...
 در نشستی كه با اصحاب رسانه و جمعی از فرهنگیان و فرهیختگان و صیادان و كشاورزان و بازنشستگان لشكری  و كشوری در آستارا امشب ساعت 11 شب داشت رسما اعلام نمود من این دوره كاندیدا نمایندگی مجلس می شوم.. بهروز آقا بیگ زاده اضحار داشت من پول برای خرج كردن ندارم و این دوره با اصرار مردم و بخصوص فرهنگیان استارا آمده ام تا در خدمت مردم باشم و مطمئن هستم این دوره با حمایت مردم فرهنگی آستارا نماینده دوره دهم خواهم شد و من  وابسته بهیچ گروه و جناح نیستم و مستقل خواهم آمد.. و گفت رسما تبلیغات چهره به چهره  و جلسات  خود راشروع كردم و ستاد من مردمی خواهد بود چون پول برای خرج كردن ندارم  و برای خدمت آمده ام بر حسب وظیفه از كسی باكی ندارم و وام داركسی نیستم و نخواهم  شد...
وی گفت: انقلاب اسلامی با محوریت و معماری حضرت امام خمینی(ره) و بر اساس سیاست‌های فقه آل محمد(ص) شکل گرفت و با دو شعار اساسی «نه شرقی نه غربی» و «جمهوری اسلامی» در جهان معرفی و به دست ما به امانت گذاشته شد.
این كاندیدای دوره دهم در جمع هو داران خود گفت :امام راحل که معمار انقلاب اسلامی و دلسوز امت اسلامی است، در وصیتنامه سیاسی ـ الهی خویش مانند همیشه به اهمیت مجلس شورای اسلامی و نقشی که نمایندگان واقعی مردم می توانند ایفا کنند و وظیفه ای که امت انقلابی در این زمینه دارند، اشاره فرموده است. ایشان همچنین به تاریخ مجالسی که بعد از مشروطیت در ایران تشکیل شده و فسادها و خرابی هایی که نمایندگان وابسته در طول تاریخ مشروطیت به بار آورده اند و توجیه گر حاکمیت ظالمان و طاغوتیان بوده اند، اشاره کرده اند. ایشان با تأکید فراوان، از امّت مسلمان و انقلابی ایران می خواهد با هوشیاری و بیداری مواظب باشند افرادی را برای نمایندگی مجلس برگزینند که پاسدار حقوق مردم و نگه دارنده حرمت قرآن و ارزش های دینی باشند و از استقلال و آزادی و عظمت آنان دفاع کرده، در مقابل اجانب با قدرت و قاطعیت بایستند.
آقا بیگ زاد اضافه نمود :با همه احترامی که تمام نهادهای انقلابی در جمهوری اسلامی و قوای حاکم بر آن دارند و هرکدام از آنها دارای جایگاه رفیع و بلندی است، لیکن مجلس شورای اسلامی در میان آنان از عظمت و رفعت خاصی برخوردار است. به طوری که حضرت امام(ره) پیوسته می فرمودند: «مجلس در رأس تمامی قوای مملکت می باشد». شاید فلسفه آن این باشد که در هیچ کدام از نهادها و قوای حاکم بر نظام اسلامی، اراده و عزم آهنین مردمی، مانند مجلس شورای اسلامی تبلور و تجلی نمی کند. در حقیقت مجلس شورای همان مردم است، ولی به صورت فشرده و به تعبیر حضرت امام(ره) «مجلس عصاره فضایل ملت انقلابی ایران است». بنابراین مجلس شورای اسلامی به عنوان یک نهاد و یکی از قوای حاکم بر نظام جمهوری اسلامی ایران مقامی بس رفیع و بلند دارد.

و تاكید نمود :معمار بزرگ و بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی(ره) مجلس را «قوه مجتمع ملت»، «دارای حق نظارت بر همه امور»، «بالاترین مقام کشور، ما حصل خون وفاداران به اسلام، عصاره زحمت های طاقت فرسای ملت مسلمان، فراهم آمده از اللّه اکبرهای مردم» و «در رأس همه امور» می دانستند. از دیدگاه مقام معظم رهبری نیز مجلس «به عنوان جایگاهی رفیع برای ا نعکاس نظریات و اراده ملت»، «قاعده نظام» و «تأمین کننده مصالح اسلام و کشور» مطرح است. قانون اساسی جمهوری اسلامی نیز اختیارات و وظایف بسیار مهمی برای مجلس شورای اسلامی و نمایندگان آن در نظر گرفته است که همگی حاکی از اهمیت مجلس و رسالت خطیر آن است. در اهمیت مجلس همین بس که امام می فرماید: «مجلس است که اساس یک کشور را به اصلاح می کشد یا اساس یک کشور را به فساد می برد»؛ «یعنی مجلس خوب، همه چیز را خوب می کند و مجلس بد همه چیز را بد می کند».


آقا بیگ زاده ادامه داد : نماینده مجلس باید راستگو و صادق باشد و بعداز انتخابات به شعارهای كه داده عمل كند و به قانون اساسی و وظایف نماینده در قانون متقعد و متعهد باشد
 وی تاكید نمود :نماینده مجلس باید اخلاق و رفتار و كردارش  زهد و شجاعت وشرافت علم ،قناعت و کرامت،بی نیازی در کمال فقر،نظم،اظهار حق و نفی باطل ،اخلاق سیاسی اسلامی ،سیاست در اندیشه،  متعقد به  کلام امام(ره)،مردمی بودن ،شجاعت و قاطعیت در مجلس متعقد به اینكه مجلس، در رأس قوا است  و تابعیت از قانون اساسی و ولایت فقیه باشد 
 وی تصریح نمود : نماینده باید وام دار كسی نباشد  و در زد  و بند سیاسی نادرست  شراكت نكند و همیشه منافع ملی و اسلامی و مردم  را در نظر بگیرد

به گزاش در د نیوز : بهروز معروف به دكتر  محبوبیت خاصی در بین مردم لوندویل حتی شهر استارا و روستاها دارد وكسی نیست كه این معلم كهنه كار با اد ب و با شخصیت را نشناسد و ی در كنار معلمی بعنوان استاد دانشگاه در شهر استارا تدریس می كند و از ایثارگران هشت سال دفاع مقدس می باشد ..
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نمایشگاه فرهنگی بصیرت فاطمی (س) در آستارا بر پا شد

تاریخ:شنبه 16 اسفند 1393-12:29 ق.ظ

نمایشگاه فرهنگی بصیرت فاطمی (س) به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در شهرستان مرزی بندر آستارا بر پا شد.

  این نمایشگاه روز پنجشنبه با همکاری اعضای هیات فاطمیون شهرستان آستارا در خیابان فارابی این شهر افتتاح شد.

در این نمایشگاه پوستر ، کتابچه هایی از زندگی نامه حضرت فاطمه زهرا (س)، عکس و لوح های فشرده با موضوعات مختلف دینی عرضه شده است.

در نمایشگاه بصیرت فاطمی (س) 200 پوستر با عنوان اسلام زیباست، شرح حال اسلام آوردن شخصیت های مختلف علمی ، فرهنگی و سیاسی از اقصی نقاط جهان را به تصویر کشیده است.

اعضای هیات فاطمیون آستارا در این نمایشگاه غرفه ای را نیز با عنوان پاسخ به شبهات دینی برپا کرده اند.

این نمایشگاه به مدت یک هفته، صبح و عصر در خیابان فارابی آستارا دایر است.

اسماعیل حسن زاده از مدرسان دانشگاه روز پنجشنبه در آیین گرامیداشت ایام فاطمیه (س) در محل هیات فاطمیون شهرستان آستارا افزود: محبت به حضرت فاطمه زهرا (س) اگر بر مبنای فضیلت و معرفت باشد، به طور یقین نام و یاد آن بانوی بزرگوار در قلب ها ماندگار می شود.

وی اضافه کرد: تمامی ائمه اطهار (ع) در هنگام مواجه با مشکلات گوناگون به مادر خودشان حضرت زهرای اطهر (س) متوسل می شدند که این امر، نشان از اوج عرت و کرامت آن بانوی بزرگوار می باشد.

وی با بیان اینکه حضور در این مجالس باید بر معنویت ما بیفزاید ، اظهار کرد: زمانی می توانیم ادعای پیروی راستین از حضرت فاطمه (س) را داشته باشیم که کردار و رفتار خودمان رنگ و بوی فاطمی بگیرد.

وی حضرت زهرا(س) را شایسته ترین فرد برای الگوگیری زنان دانست و افزود: فاطمه(س) را باید با عظمت وجودی خودش بشناسیم.

حسن زاده گفت: تمسک عزاداران فاطمه(س) به آن بانو باید از یک اطمینان و ایمان قلبی پاک نشأت بگیرد تا در نهایت هیچ وقت زمینه های سرگردانی و گمراهی مومنان فراهم نشود.

شعر خوانی ، ذکر مصیبت توسط شاعران و مداحان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) از دیگر بخش های این آیین معنوی بود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

110 نفر از دانشجویان آستارایی به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند

تاریخ:جمعه 15 اسفند 1393-04:07 ب.ظ

110 نفر از دانشجویان آستارایی ، روز جمعه به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند.

  110 نفر از دانشجویان دانشگاه های آزاد و پیام نور آستارا در قالب سه اتوبوس برای آشنایی با مناطق جنگی و تجدید بیعت با آرمان های شهدای هشت سال دفاع مقدس، عازم این سفر مقدس و معنوی شدند.

80 نفر از دانشجویان دانشگاه آزاد و 30 نفر از دانشجویان دانشگاه پیام نور شهرستان آستارا متشکل از 55 نفر مرد و 55 نفر زن در این اردوی سیاحتی و زیارتی حضور دارند.

دانشجویان در این اردوی پنج روزه از مناطق عملیاتی شلمچه ، هویزه ، دهلاویه و اروندرود بازدید می کنند.

زیارت مرقد مطهر حضرت امام خمینی (ره) و حضور در مسجد مقدس جمکران نیز از جمله برنامه های جانبی نخستین اردوی راهیان نور دانشجویی آستارا در سال جاری محسوب می شود.

یادواره شهدا ، شب های خاطره گویی و روایت گری از ایام جنگ نیز جزو برنامه های پیش بینی شده کاروان راهیان نور آستاراست.

سه هزار دانشجو در دانشگاه آزاد آستارا و یک هزار و 750 دانشجو در دانشگاه پیام نور این شهرستان در حال تحصیل هستند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


  • تعداد صفحات :4
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  


Admin Logo
themebox Logo