تبلیغات
انصار حزب الله گیلان - مطالب اردیبهشت 1393

فریاد مردم گیلان- ASTARAo@YAHOO.COMایمیل ارسال خبر و عضویت

طبل انتخابات تالش به صدا درآمد

تاریخ:دوشنبه 29 اردیبهشت 1393-10:30 ب.ظ

نزدیک به دو سال به زمان برگزاری انتخابات دوره ی آتی مجلس باقی مانده است؛ اما با این حال شش تن از کاندیداهای احتمالی در کورس رقابت خود را از بقیه جدا نموده و برای راهیابی به بهارستان از وضعیت بهتری برخوردار شده اند.

 هر چند زمان زیادی تا انتخابات مجلس باقی مانده است اما با این حال از هم اکنون میتوان عنوان نمود که به احتمال بسیار زیاد، یکی از اسامی شش نفره احسن ا... رادمهر، حسین نیرومند، محمد رضا سلامی، محمود شکری، بهمن محمدیاری و رضا حقجو راهی بهارستان خواهند شد.

 

 

اگر به لیست این افراد نگاهی اجمالی بیاندازیم متوجه رقابت حساس این اسامی در شهرهای مختلف خواهیم بود.

 

 

به طور کلی افراد رای های حوزه ی خود را کسب نموده و ورودشان به مجلس در شرایطی برایشان ممکن خواهد بود که بتوانند میزان رای بیشتری را خارج از محل زندگی خود کسب نماید.

 

 

رضوانشهر و شاندرمن:

 

 

احسن ا... رادمهر: به نظر می رسد در رضوانشهر و بخشهایی از شاندرمن طرفداران بسیار زیادی را داشته و هم اکنون در حال گسترش نفوذ خود در تالش و همچنین شهر ماسال است.

 

 

رادمهر البته توانسته پیشرفتهای محسوسی را در این زمینه کسب نماید و به نظر از بختهای اصلی راهیابی به بهارستان است.

 

 

حسین نیرومند: وی در زادگاهش شاندرمن طرفداران بسیار پرو پا قرصی را داشته که مشوق اصلیش برای ورود به انتخابات بوده اند.

 

 

وی همچنین در بخشهایی از شهرستان هشتبر طرفدارانی ویژه را به خود اختصاص داده است. با این حال آرای رادمهر تاثیرات مستقیمی بر سرنوشت سیاسی وی خواهد داشت.

 

 

تالش:

 

 

محمود شکری: هر چه که در دو سال اول نمایندگی اش بی تحرک به نظر می رسیده است، این روزها روزهای پر جنب و جوشی را سپری می نماید.

 

 

به نظر شاه کلید راه یابی محمد شکری به مجلس آتی، فعالیتهای وی در خصوص ایجاد فضای کار برای تعداد کثیر بیکاران ناحیه تالش، رضوانشهر و ماسال خواهد بود.

 

 

وی وعده هایی را در خصوص اشتغالزایی برای جوانان تالش داده است که در صورت اجرایی شدن آن، راه ورودش به مجلس را بسیار هموار خواهد نمود.

 

 

از نکات جالب توجه مربوط به محمود شکری، نگاه ویژه وی به شهرستان ماسال بوده است که در این زمینه توانسته اقدامات بسیار مثبتی را برای شهرستان به همراه داشته باشد. از جمله آسفالت راه خلخال به ماسال و بحث پیرامون مشکلات زمینهای منابع طبیعی.

 

 

محمد رضا سلامی: وی که از کاندیداهای نسبتا جوان این دوره به شمار می رود علاقه مندان زیادی را در سطح تالش برای خود می بیند.

 

 

با این حال مشکل اساسی وی را می توان عدم نفوذ در دو شهرستان دیگر دانست. با توجه به کسب آرای احتمالی نسبتا خوب وی در شهرهای هشتبر و اسالم، در صورتی که وی بتواند درصد اندکی از آرای دو شهرستان دیگر را از آن خود کند از شانس بالایی برخوردار خواهد بود.

 

 

به هر حال با توجه به اعلام اسماعیل حسن زاده در خصوص عدم شرکت در انتخابات آتی سلامی و شکری دو رقیب اصلی کسب آرای شهر هشتبر خواهند بود.

 

 

ماسال:

 

 

رضا حقجو: در شرایطی وارد انتخابات دوره گذشته شد که کمتر کسی انتظار آن را داشت که بتواند آرای نسبتا بالایی را در سه شهرستان به خود اختصاص دهد.

 

 

آنطور که به گوش می رسد وی در این دوره از انتخابات نیز شرکت خواهد نمود و می تواند نقش تعیین کننده ای را در انتخابات بازی کند.

 

 

دور از انتظار نخواهد بود اگر همچون گذشته شاهد رقابت او و یاری در شهر ماسال باشیم.

 

 

با این حال اما آرای وی تنها به ماسال محدود نخواهد بود و در بخشهایی از تالش وی طرفدارانی افراطی مختص به خود را داراست. از عمده ضعفهای حقجو میتوان به عدم توان نفوذ در رضوانشهر و اسالم اشاره نمود. باید به انتظار نشست تا دید که در این دوره این ضعف از سوی وی چگونه برطرف خواهد شد.

 

 

بهمن محمد یاری: می گوید برای حضور در انتخابات مجلس در حوزه ی تالش مردد است. شنیده شده وی در تازه ترین اظهاراتش گفته است: در شرایطی پا به انتخابات خواهد گذاشت که دریابد بیش از 60 درصد تالش از وی استقبال خواهند نمود.

 

 

با این حال، چه آمدن و چه نیامدن وی در انتخابات پیش رو میتواند صحنه ی انتخابات را به طور کلی دگرگون نماید.

 

 

از نقاط قوت ویژه ی محمد یاری میتوان به درصد آرای وی در هر سه شهرستان اشاره نمود که به این لحاظ در بین سایر کاندیداها شرایط ویژه ای را برایش ایجاد نموده است.

 

 

با این حال اما صحنه انتخابات تالش برای ورود وی کمی دشوارتر از دوره های گذشته شده است. به نظر می رسد که با توجه به میزان رای سنتی یاری در هشتبر و رضوانشهر؛ شاه کلید موفقیت یاری، جلب رضایت مردم ماسال جهت همراهی وی در انتخابات خواهد بود.

 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت: اعضای شورای شهر رشت به وعده هایشان عمل کنند

تاریخ:دوشنبه 29 اردیبهشت 1393-07:13 ب.ظ

شیرزاد گفت: در جلسه اخیر صحن شورا که به صورت عادی برگزار شد، پیشنهاد گشایش پایگاه الکترونیکی در ساختمان درآمدهای عمومی شهرداری رشت با هدف اخذ عوارض از مالکان تاکسی های ویژه رشت مطرح شد.

  فاطمه شیرزاد در گفتگو با خبرنگار  با بیان اینکه فاز نخست اتوماسیون اداری شورای اسلامی شهر رشت در چهل و ششمین صحن علنی افتتاح شد، افزود: برای نخستین بار در صحن علنی شورا بعد از گذشت ۹ ماه  جلسه اخیر از طریق اتوماسیون اداری برگزارشد که افزایش سرعت و دقت و کاهش هزینه ها از مزایای اجرای این طرح است.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه شورای اسلامی شهر رشت طی چند ماه گذشته از شهرداری رشت درخواست کرده بود تا این مجموعه نیز به اتواسیون اداری مجهز شود اما شورا در اجرای این طرح از شهرداری پیشی گرفت که جای تشکر دارد.

شیرزاد ادامه داد: در جلسه اخیر صحن شورا که به صورت عادی برگزار شد، پیشنهاد گشایش پایگاه الکترونیکی در ساختمان درآمدهای عمومی شهرداری رشت با هدف اخذ عوارض از مالکان تاکسی های ویژه رشت مطرح شد.

وی با اشاره به دیگر لوایح و طرح های مطروحه در چهل و ششمین صحن شورای شهر رشت افزود: پرداخت غرامت به وراث ابراهیم راسخی، اصلاحیه خدمات پسماند پیشنهادی سال ۹۳ شهرداری و واگذاری و تفویض حق امضای لوایح ارسالی به دیوان عدالت اداری به مدیران مناطق که با مخالفت اکثریت اعضا روبرو شد دستورهای جلسه این نشست را تشکیل می دهد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه رفیعی، روزان و شوقی نطق پیش از دستور داشتند، ادامه داد: نایب رئیس شورا با استفاده از قسمتی از زمان رئیس شورا نسبت به تخلفات صورت گرفته در میادین میوه و تره بار گله مند و خواستار صیانت شهرداری از حقوق شهروندان شد.

وی واگذاری و بهره برداری تبلیغاتی از سایبان ایستگاه های اتوبوس را از دیگر طرح های مورد بررسی در صحن شورا اعلام کرد و یادآور شد: در پایان این جلسه سردار محمدحسین امیرگل به عنوان مشاور رئیس شورای شهر رشت به طور رسمی حکم خود را با امضای رضا جمشیدی چناری دریافت کرد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

برگزاری مراسم بزرگداشت محقق و ادب پژوه گیلانی در رشت

تاریخ:دوشنبه 29 اردیبهشت 1393-07:11 ب.ظادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

عزل ۴ قاضی متخلف/ آزادی متهم پرونده ستاد سوخت با وثیقه صد میلیاردی صحت ندارد

تاریخ:دوشنبه 29 اردیبهشت 1393-07:10 ب.ظادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

با حضور استاندار گیلان سالن «ناک» شرکت مخابرات گیلان افتتاح شد

تاریخ:دوشنبه 29 اردیبهشت 1393-07:06 ب.ظ

محمدعلی نجفی ظهر امروز در مراسم جشن روز ارتباطات در سالن اجتماعات مخابرات گیلان ضمن بزرگداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدا به ویژه شهدای مخابرات و ارتباطات، از مدیریت بحران شرکت مخابرات در برف بهمن 92 قدردانی کرد.

وی با بیان اینکه اکنون گستردگی مخابرات با 30 سال پیش بسیار تفاوت دارد و پیشرفته شده است، افزود: انسان موجودی اجتماعی بوده و ایجاد ارتباط با دیگران جزو اصول اولیه انسانیت است.

استاندار گیلان ادامه داد: امروز در دورانی قرار داریم که هر ملتی و کشوری که از نظر ارتباطات پیشرفته‌تر باشد قدرت زیادی در دنیا دارد.

وی نقد منصفانه و هوشمندانه را یکی از راهکارهای بازبینی عملکرد دستگاه‌ها دانست و تصریح کرد: ایجاد ارتباطات یکی از وظایف روابط عمومی‌هاست و این امر تنها با آویزان کردن پرده به دیوار محقق نمی‌شود.

نجفی با تاکید بر تدوین چشم‌انداز در امر توسعه ارتباطات کشور تصریح کرد: مخابرات در دنیای فعلی چیزی فراتر از سیم و تلفن بوده و نماد ارتباطات است.

وی با اشاره به رشد و پیشرفت سریع فناوری در این عرصه و تاثیرگذاری آن بر جامعه، خاطرنشان کرد: پیشرفت و رشد تکنولوژی در بیشتر کشورها به دلیل استفاده هوشمندانه و خردمندانه از این فناوری بوده است.

استاندار گیلان با بیان اینکه پیشرفت سریع فناوری موجب شده تا از اتفاق‌های لحظه‌ها و ثانیه‌ها در جهان باخبر شویم، یادآور شد: امروز ضرورت توسعه دولت الکترونیک بر همه ما واضح و مبرهن است.

وی توسعه و فراگیر شدن دولت الکترونیک را موجب کاهش هزینه‌ها و جلوگیری از اتلاف وقت شهروندان برای انجام کارهای مختلف دانست.

نجفی گفت: همه باید در راستای توسعه دولت الکترونیک گام برداشته و دراین راستا از حسد و خودبینی و جمود شدن در اندیشه‌های حزبی و جناحی بپرهیزیم.

وی با بیان اینکه امروز همه باید از خدمات دولت الکترونیک بهره بگیرند افزود: مخابرات بهترین هدایت‌گر در این عرصه است.

به گزارش فارس، در حاشیه مراسم مذکور سالن «ناک» مرکز عملیات شبکه شرکت مخابرات گیلان با حضور استاندار گیلان و مرکز فروش خدمات مخابرات شامل ارائه خدمات فروش و واگذاری تلفن ثابت، شارژ، اینترنت و ... با عنوان «برند شاپ» با حضور مادر شهیدان نهی‌قناد در ساختمان شرکت مخابرات گیلان افتتاح شد.

  ناک مخفف network oprations center به معنای مرکز کنترل عملیات بر شبکه است.

پخش کلیپی از عملکرد مخابرات در گیلان نیز از دیگر بخش‌های برنامه مذکور بود.

«ارتباطات باند پهن کلید توسعه پایدار» شعار امسال روز جهانی فناوری ارتباطات است.

به گزارش فارس، سامانه 24 ساعته 2020 نیز آماده پاسخگویی به نیازهای اینترنت پرسرعت مشترکان گیلانی است.

ارسال شده توسط روز نامه الكترونیكی درد نیوز – 1377 مدیر مسئول و سردبیر : ااد در ساعت 07:03 ب.ظ | نظرت شما (0)

دوشنبه 29 اردیبهشت 1393

«ایرج روغن‌چی» مدرس و رکاب‌زن جمهوری اسلامی ایران با استقبال مسئولان شهرستان مرزی آستارا وارد خاک جمهوری آذربایجان شد.

به گزارش فارس از آستارا، ایرج روغن‌چی مربی و مدرس فدراسیون کوهنوردی و فدراسیون دوچرخه‌سواری جمهوری اسلامی ایران با استقبال مسئولان شهرستان آستارا وارد این شهر شد.

این رکاب‌زن ایرانی بعد از ظهر امروز با بدرقه مسئولان از طریق مرز آستارا وارد کشور جمهوری آذربایجان شد.

روغن‌چی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستارا با اشاره به اینکه 12 سال است رکاب‌زنی می‌کند، گفت: امروز این رکاب‌زنی چهارمین طرح و برنامه بنده است.

وی درباره مسیرهای رکاب‌زنی خود اظهار کرد: مسیر 5 هزار و 600 کیلومتری پنج کشور ایران، آذربایجان، روسیه، قزاقستان و ترکمنستان در حاشیه دریای خزر را با دوچرخه‌سواری طی می‌کنم.

این مدرس دوچرخه‌سواری، آغاز دوچرخه‌سواری خود به کشورهای حاشیه دریای خزر را با مجوز اداره حفاظت محیط زیست استان البرز در 20 اردیبهشت ماه ذکر کرد.

وی افزود: اجرای این طرح بین‌المللی پس از گفت‌وگو با معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور حاصل شده و شعار این برنامه «یک دریا و 5 ملت دوست در قالب صلح پایدار» است. 

روغن‌چی خاطرنشان کرد: پیش از این در قالب دو طرح ملی در حمایت و زنده نگه داشتن نام همیشه جاویدان خلیج فارس و نیز یک طرح دیگر ملی دیگر با شعار «آب پاک، خاک پاک، انسان سالم» مسیرهای طولانی و دشوار را با دوچرخه طی کرده‌ام.

ارسال شده توسط روز نامه الكترونیكی درد نیوز – 1377 مدیر مسئول و سردبیر : ااد در ساعت 07:03 ب.ظ | نظرت شما (0)

دوشنبه 29 اردیبهشت 1393

کلنگ احداث کارخانه میلگرد نورد آستارا بر زمین زده شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، کلنگ احداث کارخانه میلگرد نورد شرکت «دمیرداران آستارا» با حضور فرماندار آستارا و مسئولان شهرستان به زمین زده شد.

رئیس هیئت مدیره شرکت دمیرداران آستارا بعد از ظهر امروز در حاشیه آغاز عملیات کارخانه میلگرد به خبرنگار فارس اظهار کرد: فاز نخست این کارخانه با زیربنای یک‌هزار و 200 متر مربع و در زمینی به مساحت 4 هزار متر مربع احداث می‌شود.

شهرام میرزایی، با بیان اینکه در فاز نخست ظرفیت تولید روزانه این کارخانه 100 تن است، افزود: ظرفیت تولید روزانه کارخانه در دو نوبت 200 تن و ظرفیت اسمی این واحد تولیدی 300 تن در روز است.

وی با اشاره به اینکه کارخانه مذکور در دو فاز می‌تواند اجرا شود ، خاطرنشان کرد: این کارخانه برای تولید با ظرفیت اسمی به 150 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری نیاز دارد.

این مسئول با بیان اینکه پس از افتتاح فاز نخست برای 50 نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی می‌شود گفت: برای خط تولید از نیروهای متخصص و با تجربه استفاده می‌شود.

وی زمان افتتاح این کارخانه را طبق نظر و برآورد کارشناسان 24 ماه و در صورت همکاری بیشتر مسئولان و مهیا بودن شرایط حداکثر یک‌سال بیان کرد.

میرزایی با اشاره به غنی بودن کشور از نظر مواد اولیه خاطرنشان کرد: در این کارخانه میلگرد نورد 32-8 میلی‌متر به صورت کلاف و شاخه‌ای و از نوع عاج‌دار و ساده تولید می‌شود.

وی از تاسیس باشگاه فوتبال واحد تولیدی مذکور در راستای فعالیت‌های فرهنگی ورزشی در آینده خبر داد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

ارتش جمهوری اسلامی ایران

تاریخ:دوشنبه 29 اردیبهشت 1393-06:40 ب.ظ

درد نیوز:dardnews.ir   /ااد درجه داربازنشسته ارتش

ارتش وظیفه پاسداری از استقلال و تمامیّت ارضی نظام مقدس جمهوری اسلامی را بر عهده دارد و در اولین روز های انقلاب قبل اعلام جمهوری اسلامی ایران ارتشیان قبل از22 بهمن 1357 اعلام بی طرفی كردن و از بدنه رزیم شاه جدا شدند  و همافران با امام بیعت كردند و اولین فرمانده ارتش جمهوری اسلامی بعداز انقلاب یك تیمسار شاهنشاهی بود كه با امام بیعت كرد  شهید تیسمار سپهبد قرنی اولین فرمانده كل ارتش در سال 1357 از طرف امام منصوب شد ....
ارتش جمهوری اسلامی ایران یا به اختصار آجا که به صورت عامیانه، ارتش خطاب می‌شود، در کنار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از ارکان نظامی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌آید.

بر اساس اصل یک‌صد و چهل و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، ارتش وظیفه پاسداری از استقلال و تمامیّت ارضی نظام مقدس جمهوری اسلامی را بر عهده دارد.

همچنین طبق این اصل، ارتش جمهوری اسلامی ایران، ارتشی اسلامی، مکتبی و مردمی است که باید افرادی شایسته را به خدمت بپذیرد و به اهداف انقلاب اسلامی مؤمن و در راه تحقق آن فداکار باشد.

ارتش ایران، متشکل از نیروی زمینی، نیروی هوایی، نیروی دریایی و پدافند هوایی است.

* فرماندهان ارتش

امیر سرلشکر "عطاالله صالحی" از شهریور ۱۳۸۴ تا امروز فرمانده کل ارتش

امیر سرتیپ "سید عبدالرحیم موسوی" جانشین فرمانده کل ارتش

امیر سرتیپ "محمدحسن دادرس" معاون هماهنگ‌کننده و رئیس ستاد مشترک ارتش

امیر سرتیپ "رضا خرم‌طوسی" جانشین رئیس ستاد مشترک ارتش

امیر سرتیپ "احمدرضا پوردستان" فرمانده نیروی زمینی ارتش

امیر سرتیپ "حسن شاه‌صفی" فرمانده نیروی هوایی ارتش

امیر دریادار "حبیب‌الله سیاری" فرمانده نیروی دریایی ارتش

امیر سرتیپ "امیرهوشنگ یاری" فرمانده هوانیروز ارتش

امیر سرتیپ "فرزاد اسماعیلی" فرمانده قرارگاه پدافند هوائی خاتم‌الانبیاء(ص) ارتش
ارتش دارای دو سازمان مستقل و متمركز دارد كه غیر مستقیم توسط رهبر معظم عزل و نصب می شوند 1- سازمان حفاظت اطلاعات ارتش  2- سازمان عقیدتی و سیاسی ارتشداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

تاریخ:دوشنبه 29 اردیبهشت 1393-06:36 ب.ظ

بنابر درخواست مكرر هموطنان داخل و خارج كشور فارسی زبان برای اطلاع از شرایط چگونگی كار وزارت اطلاعات و سپاه مطالب در سایت درد نیوز  dardnews.irآوردیم امیدوراریم مورد توجه باشد.. دكتر محمد علی هالو


سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سازمانی نظامی است که در نخستین روزهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ به فرمان امام خمینی(ره) تشکیل شد و اما امروز سپاه در زمینه هوا و فضا و صنعت نفت و سد و اقتصادی و امور فرهنگی و سیاسی پیشرفت زیادی نموده است و این برای غرب و اسراییل یك ترس بزرگ است و درصدد تعضیف سپاه بخصوص نیروی قدس سپاه در راس آن سر لشكر سیلمانی بطوریكه  سران اسراییل و عرب از ترس سیلمانی شب خواب ندارنند
"سپاه پاسداران انقلاب اسلامی"، سازمانی نظامی است که در نخستین روزهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ به فرمان امام خمینی (ره) بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی تشکیل شد.

امام خمینی(ره) در دوم اردیبهشت ۱۳۵۸ طی فرمانی به شورای انقلاب اسلامی رسماً تأسیس این نهاد را اعلام کردند و شورای انقلاب با تأسیس شورای فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گامی اساسی را در جهت سازماندهی این نهاد برداشت.

قانون اساسی کشورمان در خصوص سپاه پاسداران تصریح کرده است: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در نخستین روزهای پیروزی این انقلاب تشکیل شد، برای ادامهٔ نقش خود در نگهبانی از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن پا برجا می‌ماند. حدود وظایف و قلمرو مسئولیت سپاه پاسدارن در رابطه با وظایف و قلمرو مسئولیت نیروهای مسلح دیگر با تأکید بر همکاری و هماهنگی برادرانه میان آن‌ها به وسیله قانون تعیین می‌شود.

فرمانده کل سپاه، مستقیماً توسط مقام معظم رهبری انتخاب می‌شود و جانشین و فرماندهان ستاد مشترک و نیروها به پیشنهاد فرمانده کل سپاه و با تصویب و حکم رهبری انتخاب می‌شوند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علاوه بر ستاد مشترک، شامل نیروی زمینی، نیروی هوافضا، نیروی دریایی، نیروی قدس و سازمان بسیج مستضعفین است.

همچنین دو ساختار دیگر در سپاه با عنوان حوزه نمایندگی ولی فقیه و سازمان حفاظت اطلاعات وجود دارند که اولی کاملاً مستقل از ساختار فرماندهی و مستقیماً زیر نظر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده کل قوا قرار دارد و دومی نیز تقریباً مستقل از فرماندهی است و فرمانده آن را مقام معظم رهبری با پیشنهاد فرمانده سپاه انتخاب می‌کند.

پس از اینکه "سردار سرلشکر محمدعلی جعفری" در سال ۱۳۸۶ مسئولیت فرماندهی کل سپاه پاسداران را عهده‌دار شد تغییرات و نوآوری‌هایی در سپاه به وجود آمد که از جمله آن‌ها می‌توان به تشکیل سازمان بسیج مستضعفین و تشکیل ۳۱ سپاه استانی اشاره کرد.

گفتنی است سردار "حسین سلامی" در حال حاضر جانشین فرمانده کل سپاه است و سرداران "پاکپور"، "حاجی‌زاده" و "فدوی" به ترتیب فرماندهی نیروی زمینی، نیروی هوا فضا و نیروی دریایی سپاه را بر عهده دارند.
ریس سازمان حفاظت اطلاعات  و ریس سازمان عقدتی و سیاسی سپاه مسقیم توسط رهبر معظم عزل و نب می شود سازمانی مستقل و متمزكز در سپاه هستند
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

38دانستنی درباره وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران

تاریخ:دوشنبه 29 اردیبهشت 1393-06:08 ب.ظ

 بنابر درخواست مكرر هموطنان داخل و خارج كشور فارسی زبان برای اطلاع از شرایط چگونگی كار وزارت اطلاعات و سپاه مطالب در سایت درد نیوز  dardnews.irآوردیم امیدوراریم مورد توجه باشد.. دكتر محمد علی هالو
 

وزارت اطلاعات بر روی سایت اطلاع رسانی خود دانستنی هایی را در ارتباط با ستاد خبری این وزارتخانه منتشر کرده و در بندی از آن شماره سامانه پیامکی ستاد خبری وزارت اطلاعات را 6000113 اعلام کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در این اطلاعات آمده است:

1- آیا می دانید؟ پل ارتباطی مردم با وزارت اطلاعات ستاد خبری می باشد.

2- آیا می دانید؟ شماره تلفن ستاد خبری وزارت اطلاعات 113 می باشد.

3- آیا می دانید؟ از طریق شماره گیری پیش کد استانی امکان ارتباط با ستاد خبری های سراسر کشور مقدور می باشد.

4- آیا می دانید؟ دریافت اخبار سیاسی،فرهنگی و اجتماعی با رویکرد امنیتی در حوزه فعالیت ستاد خبری وزارت اطلاعات است.

5- آیا می دانید؟ شماره سامانه پیامکی ستاد خبری وزارت اطلاعات 6000113 می باشد.

6- آیا می دانید؟ ارسال اخبار امنیتی به موقع به ستاد خبری وزارت اطلاعات،ثمرات ارزشمندی را برای نظام ج .ا.ا به همراه دارد.

7- آیا می دانید؟ سرنخ بسیاری از کیس های امنیتی ،اخبار مردمی بوده است.

8- آیا می دانید؟ ستاد خبری وزارت اطلاعات به نوعی مرکز فوریت های امنیتی به شمار می آید.

9- آیا می دانید؟ ارتباط با ستاد خبری وزارت اطلاعات از 3 طریق تماس تلفنی،مکاتبه و مراجعه مردمی امکان پذیر است.

10- آیا می دانید؟ با اطلاع رسانی به موقع به ستاد خبری وزارت اطلاعات،چه نقش مهمی در تحقق اهداف عالیه نظام خواهید داشت.

11- آیا می دانید؟ ستاد خبری وزارت اطلاعات در راستای تکریم و قدردانی از گزارش دهندگان سالانه به تعداد قابل توجهی از آنان هدایایی به رسم یادبود اهداء می نماید.

12- آیا می دانید؟ طبق آمار رسمی وزارت اطلاعات میزان همکاری مردم با سیستم امنیتی در کشور ایران به مراتب بیشتر از سایر کشورها می باشد.

13- آیا می دانید؟ ستاد خبری وزارت اطلاعات همواره سپاسگزار و قدردان همکاری شما مردم عزیز می باشد.

14- آیا می دانید؟ ستادهای خبری وزارت اطلاعات با شماره 113 به صورت شبانه روز آماده دریافت گزارشات امنیتی،اجتماعی،اقتصادی و فرهنگی شما می باشد، در ستادهای خبری وزارت اطلاعات کارشناسانی جهت ارائه مشاوره امنیتی حضور دارند.

15- آیا می دانید؟ بزرگترین مشکلات امنیتی با گزارشات شما مردم غیور در وزارت اطلاعات مرتفع گردیده است.

16- آیا می دانید؟ شماره صندوق پستی ستاد های خبری در سراسر کشور 113 می باشد.

17- آیا می دانید؟ امکان ارتباط از خارج از کشور با شماره 113 مقدور می باشد.

18- آیا می دانید؟ امنیت در سایه سار همکاری مردمی محقق می گردد.

19- آیا می دانید؟ همکاری شما در ایجاد امنیت تا چه حد حائز اهمیت است، آهنگ دلنشین زندگی اجتماعی در گرو تامین امنیت عمومی می باشد.

20- آیا می دانید؟ سایت رسمی وزارت اطلاعات با آدرس www.vaja.ir در فضای مجازی فعالیت خود را آغاز نموده است.

21-ایا می دانید خبر گزاریهای دولتی  و صدا وسیما وحتی روز نامه نگاران  غیر دولتی  یكی از اصلی ترین خبر های وزارت اطلاعات راتامین می كنند

22-آیا می دانید ؟ روز نامه ها و سایت ها خبری یكی از منابع جمع آوری اخبار وزارت اطلاعات است .

23- ایا می دانید ؟ سفارت خانه ها یكی منابع جمع اوری برای اخبار وزارت اطلاعات است

24-ایا می دانید ؟وزارت دفاع آمریکا، وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران را یکی از بزرگ‌ترین و فعال‌ترین سرویس‌های اطلاعاتی جهان توصیف کرده است

25- ایا می دانید ؟تاكنون چندین بار سازمان اطلاعاتی جاسوسی غربی به داخل وزارت رخنه خوشبختانه لو رفته اند همانند فتنه 88

26- آیا می دانید : آسراییل و آمریكا بالاترین هزینه را برای شناسایی  و نفوذ به وزارت اطلاعات هزینه می كنند.

27-ایا می دانید : اگر كاركنان وزارت اطلاعات شكایتی داستید می توانید به معاونت اطلاعات ( امنیت داخلی ) وزارت شكایت كنید سریعا رسیدگی می كنند و در شهرستان ها هم مستقر هستند..معاونت اطلاعات همانند سازمان حفاظت اطلاعات ارتش یا سپاه است ..مستقل  و متمركز عمل می كند 

28-  ایا می دانید : وزارعات اطلاعات عملی عمل می كند بیشتر نیروهایش توسط دانشگاه وزارعات اطلاعات جذب می شوند و مقداری از نیروهای یش توسط معرف ها همانند معرفی همكاران یا مخبران مورد اعتماد جذب  وزارت جذب می شود

29- ایا می دانید : وزارت اطلاعات بصورت مستقیم با متهمان برخورد نمی كند با شیوه جدید برخورد می كند سعی می كند اثری از خودشان نگذرنند.

30- ایا می دانید ؟ در بازجویی ها از متهمان یا برقراری ارتباط با متهمان یك بازجو خوب و دیگری بازجو بد می شود هماكنون نیز است و درر تمام دنیا این مورد تكرار می وشد اكثرا جواب می دهد
31- ایا می دانید در خاورمیانه وزارت اطلاعات علمی ترین وپاكترین نیروها را دارد .
32- ایا می دانید ؟كاركنان وزاغرت اطلاعات با وضو برای بازجویی می روند ...
33- ایا می دانید ؟مطابق قانون وزیر اطلاعات باید مجتهد به روز و مورد تایید مقام معظم رهبری باشد.
34- آیا می دانید .. وزارت اطلاعات ایرانفقط كارمندان ایرانی استخدام می كند ، کارمندان خارجی از جمله شهروندان انگلیسی و یهودیان اسرائیلی را نیز استخدام می کند و این جای سوال برای وزارت دفاع اسراییل و آمریكا شده است ..
35-وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران همچنین از طریق شبکه‌ها و انجمن‌های دفاع از پناهندگان، در میان ایرانیان خارج از کشور فعال است.
36-وزارت اطلاعات ایران در دهۀ ١٩٩٠ به همراه سوریه، به قصد محدود کردن نفوذ آمریکا در آسیای مرکزی و پیش گیری از آشوب‌های قومی در این منطقه صورت گرفته است و غرب و اسراییل ستاد برای این بحرا تاسیس كردند
37-در پی حملۀ سایبری اسراییل و غرب به تأسیسات اتمی و حساس ایران به وسیلۀ ویروس "استاکس‌نت" وزارت اطلاعات ایران ستاد ویژه ای را در زمینۀ دفاع و حملۀ سایبری تشکیل داده است و امکانات فنی ایران در زمینۀ اطلاعاتی هنوز محدود  بود و اما غرب از پیشرفت فوالقاده وزارعات در این زمینه  خشمگین است
38-وزارت اطلاعات  یکی از بزرگ‌ترین و فعال‌ترین سرویس‌های اطلاعاتی جهان  تبدیل شده است  و منابع تخصصی غربی و اسراییل اضافه می کنند که سرویس های اطلاعاتی ایران در تمام زمینه ها و در کشورهایی که ایران دارای منافع است فعالیت دارند. برخی از این کشورها عبارتند از: عراق، افغانستان، آذربایجان، کویت، لبنان، آسیای مرکزی، آفریقا، کروآسی، اتریش، فرانسه، گرجستان، آلمان، ترکیه، بریتانیا، کشورهای آمریکای جنوبی و ایالات متحد آمریکاو حتی در خود آمریكا و اسراییل  وزارعات اطلاعات نفوذ كرده و این برای غرب و اسراییل سوال و تهدید بزرگ مطرح شده است.
بقیه اش محرمانه است نمی نویسم بماند ...فقط برای دوستان قابل اعتمادم ارسال می كنم ..
ادامه دارد دكتر هالوداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

شرایط استخدام در وزارت اطلاعات چیست؟

تاریخ:دوشنبه 29 اردیبهشت 1393-06:05 ب.ظ

 بنابر درخواست مكرر هموطنان داخل و خارج كشور فارسی زبان برای اطلاع از شرایط چگونگی كار وزارت اطلاعات و سپاه مطالب در سایت درد نیوز  dardnews.irآوردیم امیدوراریم مورد توجه باشد.. دكتر محمد علی هالو

تأمین كادر و امكانات مورد نیاز این وزارتخانه، حتی‌المقدور از طریق انتقال كاركنان ذی‌صلاح و امكاناتی كه در اختیار سایر نهادها و ارگان‌ها است، انجام خواهد گرفت.

به نقل از سایت خبری وزارت اطلاعات؛ قوانین استخدام در وزارت اطلاعات به شرح ذیل است:

ماده 1ـ به منظور كشف و پرورش اطلاعات امنیتی و اطلاعات خارجی و حفاظت اطلاعات و ضدجاسوسی و بدست آوردن آگاهی‌های لازم از وضعیت دشمنان داخلی و خارجی جهت پیشگیری و مقابله با توطئه‌های آنان علیه انقلاب اسلامی، كشور و نظام جمهوری اسلامی ایران، وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران تشكیل می‌گردد.

تبصره 1ـ اطلاعات نظامی با حفظ هماهنگی با وزارت اطلاعات بر عهده ارگان‌های نظامی خواهد بود.

تبصره 2ـ اطلاعات تخصصی آشكار در هر زمینه به عهده ارگان تخصصی مربوط می‌باشد.

تبصره 3ـ هر یك از وزارتخانه‌ها و مؤسسات و شركت‌های دولتی و نهادها و نیروهای نظامی و انتظامی كه در كسب اطلاعات تخصصی خود به مسایل امنیتی برخورد نمایند، همچنین هرگونه اطلاعاتی كه مورد تقاضای وزارت اطلاعات باشد، موظفند آن اطلاعات را در اختیار وزارت اطلاعات قرار دهند.

ماده 2ـ به منظور انجام مشورت‌های لازم جهت هماهنگی امور اجرایی اطلاعات، درحدود قانونی هر ارگان شورایی مركب از اعضای زیر تشكیل می‌گردد:

1
ـ وزیر اطلاعات.
2
ـ دادستان كل كشور.
3
ـ وزیر كشور یا نماینده تام‌الاختیار او.
4
ـ مسئول حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران.
5
ـ مسئول واحد اطلاعات سپاه پاسداران.
6
ـ مسئول حفاظت اطلاعات ارتش.
7
ـ مسئول واحد اطلاعات ارتش.
8
ـ وزیر امورخارجه یا نماینده تام‌الاختیار او.
9
ـ مسئول حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی.

ماده 3ـ اطلاعات انتظامی بر عهده نیروی انتظامی متشكل از شهربانی، ژاندارمری، كمیته انقلاب می‌باشد. حوزه مأموریت اطلاعاتی هر یك از نیروهای انتظامی طبق آیین‌نامه‌ای خواهد بود كه به تصویب وزیر كشور می‌رسد و هماهنگی بین آنها بر عهده وزیر كشور می‌باشد.

ماده 4ـ كلیه امور اجرایی امنیت داخلی بر عهده ضابطین قوه قضائیه می‌باشد.

تبصره 1ـ وزارت اطلاعات قبل از عملیات، اطلاعات لازم را در اختیار ضابطین قرار خواهد داد.

تبصره 2ـ ضابطین، كلیه اسناد و مدارك اطلاعاتی را كه در حین عملیات بدست می‌آورند، بلافاصله به وزارت اطلاعات تحویل خواهند داد.

ماده 5ـ سپاه پاسداران ضمن تبعیت از خط مشی وزارت اطلاعات در مورد مبارزه با ضد انقلاب داخلی و مأموریت‌های محوله در اساسنامه سپاه تا اعلام آمادگی وزارت اطلاعات، اطلاعات داشته و حق كسب و جمع‌آوری اخبار و تولید اطلاعات و تجزیه و تحلیل آن و شناسایی ضدانقلاب را داشته و این وزارتخانه را كمك می‌كند.

ماده 6ـ واحد اطلاعات سپاه پاسداران وظایف زیر را بر عهده دارد:

1
ـ اطلاعات نظامی.

2
ـ گرفتن اطلاعات لازم از وزارت اطلاعات قبل از عملیات به عنوان ضابط قوه‌قضائیه.

3
ـ تحویل اخبار واصله امنیتی به وزارت اطلاعات.

ماده 7ـ حفاظت اطلاعات در ارتش جمهوری اسلامی ایران در قالب یك سازمان متمركز و مستقل وابسته به ستاد مشترك با حفظ هماهنگی با وزارت اطلاعات انجام می‌شود.

مسئول این سازمان از بین افراد مورد تأیید مقام رهبری و فرماندهی كل نیروهای مسلح با حكم رئیس ستاد مشترك نصب می‌گردد، عزل وی نیز با تأیید مقام رهبری با حكم رئیس ستاد مشترك انجام می‌شود.

تبصره 1ـ كلیه افرادی كه در این سازمان خدمت می‌نمایند پس از تأیید سازمان سیاسی ایدئولوژیك ارتش بوسیله رئیس حفاظت اطلاعات ارتش نصب و عزل می‌گردند.

تبصره 2ـ افراد حفاظت اطلاعات ارتش از نظر مقررات انضباطی تابع فرمانده یگان خود می‌باشند.

ماده 8ـ حفاظت اطلاعات درسپاه پاسداران انقلاب اسلامی در قالب یك سازمان متمركز مستقل وابسته به ستاد مركزی سپاه پاسداران انجام می‌شود. مسئول این سازمان از بین افراد مورد تأیید مقام رهبری و فرماندهی كل نیروهای مسلح با حكم فرمانده كل سپاه پاسداران نصب می‌گردد. عزل وی نیز با تأیید مقام رهبری و حكم فرمانده كل سپاه پاسداران انجام می‌شود.

تبصره 1ـ كلیه افرادی كه در این سازمان خدمت می‌نمایند پس از تأیید نماینده مقام رهبری در سپاه پاسداران بوسیله رئیس سازمان حفاظت اطلاعات سپاه نصب و عزل می‌گردند.

تبصره 2ـ افراد حفاظت اطلاعات سپاه از نظر مقررات انضباطی تابع فرمانده یگان خود می‌باشند.

ماده 9ـ حفاظت اطلاعات در نیروهای انتظامی در قالب یك سازمان متمركز در وزارت كشور انجام می‌شود. مسئول این سازمان بوسیله وزیر كشور نصب و عزل می‌گردد. این سازمان در هر یك از نیروهای انتظامی واحدی مستقل و وابسته به همان نیروها خواهد داشت.

تبصره 1ـ كلیه افرادی كه در این سازمان و واحدهای مربوطه خدمت می‌نمایند پس از تأیید سازمان سیاسی ایدئولوژیك در شهربانی و ژاندارمری و نماینده وزیر كشور در كمیته انقلاب اسلامی بوسیله رئیس سازمان حفاظت اطلاعات نیروهای انتظامی نصب و عزل می‌گردند.

تبصره 2ـ افراد حفاظت اطلاعات در نیروهای انتظامی از نظر مقررات انضباطی تابع فرمانده یگان خود می‌باشند.

ماده 10ـ شرح وظایف وزارت اطلاعات:

الف ـ كسب و جمع‌آوری اخبار و تولید، تجزیه، تحلیل و طبقه‌بندی اطلاعات مورد نیاز در ابعاد داخلی و خارجی.

ب ـ كشف توطئه‌ها و فعالیت‌های براندازی، جاسوسی، خرابكاری و اغتشاش علیه استقلال و امنیت و تمامیت ارضی كشور و نظام جمهوری اسلامی ایران.

ج ـ حراست اخبار، اطلاعات، اسناد، مدارك، تأسیسات و پرسنل وزارتخانه.

د ـ آموزش و كمك‌های لازم به ارگان‌ها و نهادها جهت حفاظت از مدارك، اسناد و اشیاء مهم آنها.
تبصره ـ هر یك از ارگان‌ها و نهادها، مسئول حفاظت از مدارك، اسناد و اشیاء مهم خود می‌باشند.
هـ ـ ارائه خدمات اطلاعاتی ضروری به سازمان‌ها و ارگان‌ها و آگاه ساختن به موقع آنها نسبت به توطئه‌ها.

و ـ همكاری و تبادل اطلاعات و تجارب اطلاعاتی با كشورهایی كه حائز صلاحیت لازم باشند.

تبصره ـ تعیین صلاحیت كشور مورد نظر و حوزه همكاری و میزان تبادل اطلاعات و تجارب اطلاعاتی به عهده هیأت وزیران كه به ریاست رئیس‌جمهور تشكیل شود خواهد بود.

ماده 11ـ خط مشی كلی و اهداف اطلاعاتی این وزارتخانه باید به تصویب هیأت وزیران كه با حضور رئیس‌جمهور تشكیل می‌شود برسد.

ماده 12ـ هیچ‌یك از كاركنان این وزارتخانه و سازمان‌های حفاظت اطلاعات و واحدهای اطلاعاتی نباید عضو هیچ حزب یا سازمان و گروه سیاسی باشند.

ماده 13ـ دولت موظف است پس از تصویب این قانون حداكثر ظرف سه ماه لایحه ضوابط استخدام نیروهای مورد نیاز این وزارتخانه را تهیه و جهت تصویب به مجلس شورای اسلامی تقدیم نماید.

ماده 14ـ كلیه نهادها و ارگان‌ها موظفند همكاری‌های لازم را در زمینه در اختیار قرار دادن نیروی انسانی، امكانات و تجربیات اطلاعاتی به منظور تسهیل در انجام مسئولیت‌های وزارت اطلاعات معمول دارند.

تبصره ـ آیین‌نامه اجرایی این ماده بوسیله وزارت اطلاعات با هماهنگی ارگان‌ها و نهادهای ذیربط حداكثر ظرف مدت سه ماه تهیه و به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.

ماده 15ـ بودجه وزارت اطلاعات همه ساله بوسیله این وزارتخانه برآورد و در لایحه بودجه كل كشور منظور می‌گردد.

تبصره 1ـ اعتبارات وزارت اطلاعات با امضاء نخست‌وزیر و وزیر اطلاعات تخصیص یافته و به حساب هزینه قطعی منظور می‌گردد.

تبصره 2ـ اعتبارات این وزارتخانه از شمول قانون محاسبات عمومی مستثنی و تابع آیین‌نامه‌ای است كه بوسیله وزارتین اطلاعات و اقتصاد و دارایی تهیه و به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.
ماده 16ـ اعتبارات لازم جهت تأسیس وزارت اطلاعات از محل اعتبارات ردیف 503001 و 102001 قانون بودجه در سال جاری تأمین خواهد شد.

تبصره 1ـ تأمین كادر و امكانات مورد نیاز این وزارتخانه حتی‌المقدور از طریق انتقال كاركنان ذی‌صلاح و امكاناتی كه در اختیار سایر نهادها و ارگان‌هاست انجام خواهد گرفت.

تبصره 2ـ بودجه، امكانات، مدارك و اسناد و ابزارهای امور اطلاعاتی كلیه ارگان‌ها، نهادهایی كه در این قانون وظیفه اطلاعاتی به آنها محول نگردیده و یا حدود كار اطلاعاتی آنها محدود شده است در اختیار وزارت اطلاعات قرار می‌گیرد.

قانون فوق مشتمل بر شانزده ماده و هیجده تبصره در جلسه روز پنجشنبه بیست و هفتم مردادماه یك هزار و سیصد و شصت و دو مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ 1362/6/3 به تأیید شورای نگهبان رسیده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

گردنه حیران آستارا میزبان جشنواره گیاهان دارویی است

تاریخ:دوشنبه 29 اردیبهشت 1393-02:14 ب.ظادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

جعفر زاده : نسبت به اجرای پروژه های آبی گیلان کم توجهی شده است

تاریخ:دوشنبه 29 اردیبهشت 1393-02:13 ب.ظادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

رییس جمهوری: مذاکرات با 1+5 در نهایت به توافق خواهد رسید

تاریخ:دوشنبه 29 اردیبهشت 1393-02:12 ب.ظادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران

تاریخ:دوشنبه 29 اردیبهشت 1393-02:10 ب.ظادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

باقری‌منش مدیر کل پست گیلان شد

تاریخ:دوشنبه 29 اردیبهشت 1393-02:09 ب.ظ

باقری منش مدیر کل پست گیلان شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، مراسم تودیع و معارفه مدیرکل پست گیلان پیش از ظهر امروز با حضور حسین مهری رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت پست کشور در سالن اجتماعات این شرکت برگزار شد.

در این مراسم از تلاش‌های سیروس رضایتی قدردانی و ابوالفضل باقری‌منش به عنوان مدیر کل پست گیلان منصوب شد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

سردار جزایری: اجازه عبور آمریکایی‌ها و دیگران از خطوط قرمز را نمی‌دهیم/ لازم باشد با آنها برخورد می‌کنیم

تاریخ:دوشنبه 29 اردیبهشت 1393-02:08 ب.ظ

سردار جزایری:
اجازه عبور آمریکایی‌ها و دیگران از خطوط قرمز را نمی‌دهیم/ لازم باشد با آنها برخورد می‌کنیم

ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

احمد توکلی جزئیات تازه‌ای از پرونده رانت‌خواری واردات خوراک دام را تشریح کرد

تاریخ:دوشنبه 29 اردیبهشت 1393-02:06 ب.ظادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

درخواست کمک به یک پیرزن 57 ساله بدون خانه و غذا ...

تاریخ:دوشنبه 29 اردیبهشت 1393-02:05 ب.ظادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

جنبش ۹۶۹

تاریخ:دوشنبه 29 اردیبهشت 1393-02:01 ب.ظادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

ردپای خونین جنبش 969 در کشتار مسلمانان میانمار

تاریخ:دوشنبه 29 اردیبهشت 1393-01:59 ب.ظادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تروریسم دولتی

تاریخ:دوشنبه 29 اردیبهشت 1393-01:58 ب.ظادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تروریسم دولتی چیست؟

تاریخ:دوشنبه 29 اردیبهشت 1393-01:57 ب.ظادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

سازمان تروریستی جیش‌العدل

تاریخ:دوشنبه 29 اردیبهشت 1393-01:56 ب.ظادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

موساد

تاریخ:دوشنبه 29 اردیبهشت 1393-01:55 ب.ظادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

۲۰حقیقت هولناک درمورد سازمان سیا

تاریخ:دوشنبه 29 اردیبهشت 1393-01:54 ب.ظادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

سازمان تروریستی القاعده

تاریخ:دوشنبه 29 اردیبهشت 1393-01:53 ب.ظ

القاعده تشکیلات بین‌المللی نظامی و بنیادگرای اسلامی است که در دوران جنگ شوروی در افغانستان توسط اسامه بن لادن در شهر پیشاور تاسیس شد. این سازمان در قالب شبکه‌های نظامی گوناگون فراملی و به عنوان یک جنبش رادیکال اسلام سنی فعالیت می کند که با آن‌چه که تأثیرات و دخالت‌های غیرمسلمانان بر دنیای اسلام می‌نامند، مبارزه کرده و برای گسترش اسلام در جهان فعالیت می‌کنند. اکثریّت اعضای شبکه القاعده را پیرو مسلک سلفی می‌دانند.

این سازمان در فهرست سازمان‌های تروریستی بسیاری از دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی از جمله شورای امنیت ملل متحد، ناتو، اتحادیه اروپا . ایالات متحده قرار گرفته‌است. رهبر این سازمان اسامه بن لادن بود.اکنون نیز به احتمال زیاد ایمن الظواهری رئیس این سازمان است.

پیشینه

تشکیلات القاعده در سال ۱۹۸۸ توسط اسامه بن لادن جهت مبارزه (به‌لفظ اسلامی: غزو) با اتحاد جماهیر شوروی در افغانستان تأسیس شد. القاعده از سازمان «مکتب الخدمة» که هدف آن مسلح‌کردن و آموزش مجاهدین اسلامی برای جنگ با شوروی بود گسترش و پیشرفت یافت. این سازمان از حمایت و پشتیبانی دولت‌های اسلامی به‌ویژه عربستان سعودی و پاکستان و همچنین ایالات متحده آمریکا برخوردار بود.

در سال ۲۰۰۰ ایمن ظواهری سازمان جهاد اسلامی مصر را با سازمان القاعده ادغام نمود و به شخص دوم این تشکیلات تبدیل شد.


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران

تاریخ:دوشنبه 29 اردیبهشت 1393-01:53 ب.ظ

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران به اختصار «واجا» نام یکی از وزارتخانه‌های دولت ایران است که به مسائل امنیتی می‌پردازد و وظیفه جمع‌آوری اطلاعات، حفاظت اطلاعات و فعالیت‌های ضداطلاعاتی در داخل و خارج از ایران را بر عهده دارد.[۴] تصدی این وزارت را حجت‌الاسلام سید محمود علوی بر عهده دار

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران
واجا
وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران.png
بنیادگذاری ۲۷ مرداد ۱۳۶۳
جایگاه تهرانمختصات: ۳۵.۷۵۲۳° شمالی ۵۱.۴۵۷۱° شرقی
رییس وزیر: سید محمود علوی
سازمان‌های وابسته دانشکده امام باقر[۱]
موسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی[۲]
مركز برنامه‌های استراتژیک امنیت ملی[۳]
وب‌گاه www.vaja.ir
نام پیش سازمان اطلاعات و امنیت کشور

پرسنل

هیچ آمار رسمی در مورد تعداد کارمندان، افسران اطلاعاتی و پرسنل شاغل در وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد. با این حال، وزارت دفاع آمریکا، در ژانویه ۲۰۱۳ میلادی، با انتشار یک گزارش ۶۴ صفحه‌ای دربارۀ وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران، نوشته است که این وزارت‌خانه دارای حدود ٣٠ هزار عضو است.

ماموران این وزارتخانه در ادبیات رسانه‌ای ایران با لقب «سربازان گمنام امام زمان روحی له الفداء» شناخته می شوند


ساختار کلی تشکیلات وزارت اطلاعات وزارت اطلاعات از ۱۵ معاونت تشکیل شده که به ترتیب عبارتند از:

 1. امنیت
 2. ضدجاسوسی
 3. خارجی
 4. حفاظت :رییس کل:حیدر جونانامی
 5. بهداری
 6. سیاسی
 7. بررسی ها و امور استراتژیک
 8. آموزشی
 9. پژوهشی
 10. آرشیو و اسناد
 11. نیروی انسانی
 12. اداری –مالی
 13. پارلمانی
 14. اقتصادی
 15. فرهنگی
 16. فناوری

ادارات کل وزارت و اطلاعات

 1. معاونت امنیت
 2. اداره کل امنیت
 3. اداره کل عملیات
 4. اداره کل حراست

معاونت ضدجاسوسی

 1. اداره کل ضد جاسوسی

معاونت خارجی

 1. اداره کل اروپا
 2. آفریقا
 3. آمریکا
 4. اسراییل
 5. آمریکا (قاره)
 6. خاورمیانه
 7. اسراییل و فلسطین
 8. آسیا و اقیانوسیه
 9. التقاط

معاونت حافظت اطلاعات احمد احمدی

 1. اداره کل حفاظت
 2. اداره کل پیگیری و شکایت

معاونت سیاسی

 1. اداره کل سیاسی
 2. معاونت اقتصادی
 3. اداره کل اقتصادی
 4. اداره کل مبارزه با فساد اقتصادی

بررسی ها

 1. اداره کل بررسی ها

معاونت فرهنگی –اجتماعی

 1. اداره کل فرهنگی
 2. اداره کل اجتماعی

معاونت نیروی انسانی

 1. اداره کل نیروی انسانی
 2. اداره کل خدمات رفاهی

معاونت اداری –مالی

 1. اداره کل ملی
 2. اداره کل امور اداری

معاونت فناوری

 1. اداره کل فناوری‌های‌نو
 2. اداره کل فناوری های جاسوسی

معاونت اموزشی

 1. اداره کل آموزشی

معاونت پژوهشی

 1. اداره کل پژوهشی

معاونت حقوقی – پارلمانی

 1. اداره کل پارلمانی
 2. اداره کل حقوقی

معاونت آرشیو و اسناد

 1. اداره کل آرشیو و اسناد. به علاوه ۳۱ اداره کل مرکز استان وجود دارد.

سایر ادارات کل عبارتند از:

 1. حوزه مشاوران
 2. حوزه وزارت
 3. بولتن ها

دانشکده

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی دارای دانشکده‌ای تخصصی به نام «دانشکده امام باقر» است[۱۱] که نام آن اشاره‌ای به امام محمد باقر، امام پنجم شیعیان است.

وزیران وزارت اطلاعات

نامتصویرمدترئیس جمهوررهبر
محمد ری شهری Mohammad Reyshahri (cropped).jpg ۱۳۶۳ تا ۱۳۶۸ سید علی خامنه ای
روح الله خمینی
علی فلاحیان   ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۶ اکبر هاشمی رفسنجانی
سیدعلی خامنه ای
قربانعلی دری نجف‌آبادی Dorri najaf Abadi.jpg ۱۳۷۶ تا ۱۳۷۸ سید محمد خاتمی
علی یونسی   ۱۳۷۸ تا ۱۳۸۴ سید محمد خاتمی
غلامحسین محسنی اژه‌ای   ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۸ محمود احمدی نژاد
مجید علوی   ۱۳۸۸( ۱روز سرپرست) محمود احمدی نژاد
محمود احمدی نژاد Mahmoud Ahmadinejad.jpg ۱۳۸۸(۳۸روز سرپرست) محمود احمدی نژاد
حیدر مصلحی Heydar Moslehi.jpg ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۲ محمود احمدی نژاد
سید محمود علوی محمود-علوی.jpg

۱۳۹۲ تاکنون

حسن روحانیداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تقدیر و تشكر از فرماندار آستارا

تاریخ:دوشنبه 29 اردیبهشت 1393-12:26 ق.ظ

جناب آقای مهندس شفقی فرماندار بندر استارا ..

از حسن مدیریت و رسیدگی به امور لوندویل بخصوص عمرانی و پل و دیگر مسایل از جنابعالی تقدیر و تشكر می كنیم ..

جمعی از اصناف و بازاریان و فرهنگیان لوندویل - استارا


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فرماندار شهرستان آستارا اعلام کرد: جاذبه ها و قابلیت های گردشگری و فرهنگی این شهرستان با برگزاری جشنواره های متعدد در سطح ملی و استانی معرفی می شود.

تاریخ:دوشنبه 29 اردیبهشت 1393-12:24 ق.ظ

 سیروس شفقی روز یکشنبه در جلسه هماهنگی برگزاری جشنواره گیاهان دارویی و گل گاوزبان افزود: شهرستان آستارا در همه زمینه های گردشگری سلامت ، گردشگری طبیعت ، گردشگری تجاری و توریسم تفریحی ساحلی و جنگلی قابلیت های زیادی دارد که برای معرفی هر کدام از این قابلیت ها ، جشنواره های متعدد طراحی و به اجرا در می آید.

وی با تاکید بر برگزاری و اجرای مناسب جشنواره گیاهان دارویی آستارا گفت: علاوه بر جنبه های تبلیغاتی ، سایر قابلیت های گردشگری و فرهنگی آستارا و همچنین مباحث علمی و تخصصی در این زمینه نیز باید در کنار برگزاری این رویداد اجتماعی و فرهنگی مد نظر قرار گیرد.

شفقی همچنین بیان کرد: در استان گیلان به بحث تولید و فرآوری گیاهان دارویی چندان توجهی نشده در حالی که به علت تنوع گیاهی ، این استان می تواند یکی از قطب های تولید ، فرآوری و حتی صادرات گیاهان دارویی باشد.

وی با اشاره به وجود 11 اقلیم از 14 اقلیم جغرافیای جهانی و نیز300 روز آفتابی در کشور و نیز اختلاف دمایی 40 تا 50 درجه سانتیگراد همزمان در کشور افزود: این ظرفیت ها باعث تنوع رشد گیاهان دارویی در کشور و به خصوص در استان گیلان شده است.

وی گیاهان دارویی را فرصت طلایی شهرستان آستارا و استان گیلان برشمرد و گفت: ما باید از همه ظرفیت های بومی و محلی خود در زمینه گردشگری و توسعه اقتصادی بهره بگیریم.

شفقی شهرستان آستارا را با توجه به رویش انواع متعدد گیاهان دارویی جزو مناطق مستعد برای توسعه کشت و فرآوری گیاهان دارویی ذکر کرد و گفت: تولید و فروش گیاهان دارویی می تواند نقش موثری در افزایش درآمد و رفاه روستاییان ایفا کند.

وی افزود: در صورت مدیریت اصولی و اقتصادی کشت ، صنایع جانبی گیاهان دارویی نیز می تواند در شهرستان مستقر شده و مازاد تولید هم به سایر استانها و حتی خارج از کشور صادر شود.

وی اظهار کرد: تولید گیاهان دارویی اگر به صورت اقتصادی و متناسب با الگوهای محیطی و قابلیت های اقلیمی منطقه انجام شود ، می تواند موجب حفظ منابع طبیعی و محیط زیست منطقه نیز شود.

شفقی اضافه کرد: اگر کشاورزان و روستاییان به ارزش اقتصادی گیاهان دارویی واقف شوند و بدانند که مقرون به صرفه تر و اقتصادی تر از سایر کشت هاست ، به یقین در این حوزه فعالتر خواهند شد.

فرماندار آستارا همچنین گفت: گیاهان دارویی فقط منحصر به دارو و درمان نیست بلکه تولید این گیاهان در امور بهداشتی و آرایشی و عرقیات و نوشیدنی ها نیز قابلیت استفاده دارد.

بخشدار مرکزی شهرستان آستارا و دبیر اجرایی جشنواره گیاهان دارویی شهرستان آستارا نیز در این جلسه هدف از برگزاری این جشنواره را نشان دادن اهمیت گیاهان دارویی در سلامت عمومی جامعه و معرفی قابلیت ها و توانمندی های گردشگری آستارا ذکر کرد.

چنگیز شکوری گفت: با برگزاری این جشنواره زمینه برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه تولید و فرآوری و حتی صادرات گیاهان دارویی در منطقه فراهم می شود.

وی پر کردن اوقات فراغت مردم ، معرفی سایر جاذبه های فرهنگی و گردشگری آستارا را از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره ذکر و زمان برگزاری آن را یکم خردادماه از ساعت 15 تا 19 عنوان کرد.

وی ادامه داد: در روز برگزاری این جشنواره ، در مکان تعیین شده که در یکی از مناظر طبیعی و در رویشگاه گیاه گل گاوزبان در دهستان حیران خواهد بود ، نمایشگاه فرهنگی و هنری به همراه بازیهای بومی و محلی نیز برگزار می شود.

شکوری اضافه کرد: در این جشنواره عرقیات گیاهی ، گیاهان دارویی موجود در منطقه به همراه چایی گل گاوزبان عرضه خواهد شد.

بخشدار مرکزی آستارا اظهار کرد: جشنواره گیاهان دارویی با محوریت گل گاوزبان خواهد بود و در این جشنواره گل گاوزبان به عنوان یکی از گیاهان دارویی پرمصرف تولیدی مناطق کوهستانی شهرستان آستارا به صورت علمی و تخصصی معرفی خواهد شد.

در شهرستان آستارا گیاهان دارویی متعددی از قبیل گزنه ، پونه وحشی ، مرزه ، گل گاوزبان ، بالدیرغان ، بولاق اوتی ، آویشن و دههد گونه دیگر به صورت خودرو در مناطق جلگه ای و کوهستانی شهرستان آستارا شناسایی شده و مورد استفاده مردم قرار می گیرد.

گل گاوزبان به عنوان پرمصرف ترین گیاه طبیعی با وسیع ترین رویشگاه جزو شناسنامه پوشش گیاهی شهرستان آستارا محسوب می شود.

برداشت گیاه دارویی و چای سنتی گل گاوزبان در روستاهای کوهستانی غرب شهرستان آستارا باتوجه به شرایط آب و هوایی از نیمه نخست اردیبهشت ماه آغاز می شود.

رویشگاه اصلی این گیاه ارتفاعات شمال ایران است و علاوه بر کشت دستی ، در مناطق وسیعی که سطح آن در کوهستان های شهرستان آستارا به صدها هکتار می رسد ، این گیاه به صورت پراکنده و خودرو می روید.

ارزش اقتصادی هر کیلوگرم گل گاوزبان تر 500 هزار ریال و ارزش هر کیلوگرم خشک شده آن یک میلیون ریال است و اهالی منطقه سالانه بالغ بر یک و نیم میلیارد ریال از فروش این محصول به دست می آوردند.

گل گاوزبان در طب سنتی از گذشته های دور تاکنون در ایران مصرف فراوان داشته و از نظر طب سنتی ، برگ و گل گاوزبان با طبیعت گرم دارای اثر نشاط آور ، مقوی قلب و اعصاب و شاداب کننده رخساره است.

در طب سنتی این گیاه دارویی برای ناراحتی های تنفسی به ویژه در رفع عوارض گریپ و سرماخوردگی مفید بوده و در درمان بیماری های کلیوی به ویژه ورم کلیه مورد استفاده قرار می گیرد.

گل گاو زبان با نام علمی Echium amoenum گیاهی دو یا چند ساله از تیره Boraginaceae است که بومی ارتفاعات جنگلهای شمال ایران بوده و از دیرباز در ایران مورد استفاده دارویی قرار می گرفته است.

عمل گل چینی این گیاه نسبت به شرایط آب و هوایی مناطق مختلف ، از اوایل اردیبهشت ماه آغاز شده و تا پایان گلدهی آن در تابستان ادامه می یابد و گل های برداشت شده در فضای باز و با نور غیرمستقیم آفتاب خشک می شود.

گل گاوزبان به صورت سنتی کشت ، برداشت و فرآوری می شود به طوری که این گیاه از اواخر زمستان از خاک می روید و از اوایل اردیبهشت ماه تا پایان فصل تابستان گلهای آن در چندین مرحله برداشت می شود.

جوشانده گیاه طبی ˈگل گاوزبانˈ در طب سنتی ایران ، چین و هندوستان موارد استفاده فراوانی دارد.

در طب گیاهی ایران از گذشته های دور از جوشانده ˈگل گاوزبانˈ به عنوان نوشیدنی آرامبخش و دارویی مفید برای درمان بیماریهای رماتیسم ، کلیه ، سرماخوردگی ، تپش قلب و اعصاب استفاده می شود.

این گیاه به صورت خودرو در اراضی و دامنه های جنگلی شهرستان های رودسر ، تالش ، رودبار ، رضوانشهر و آستارا می روید.

در استان گیلان 516 هکتار از اراضی کشاورزی به کشت گل گاو زبان اختصاص دارد و شهرستان رودسر با 450 هکتار مقام نخست کاشت این گیاه دارویی را در استان دارد و شهرستان آستارا در غرب استان گیلان نیز یکی از قطب های تولید این گیاه دارویی به شمار می رود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

راه‌اندازی موزه تخصصی ورزش در گیلان

تاریخ:دوشنبه 29 اردیبهشت 1393-12:22 ق.ظ

رضا علیزاده عصر امروز در مراسم اهدای مدال‌های ورزشی قهرمانان گیلان به موزه این شهر با بیان اینکه این همایش پیوند بین حوزه ورزش و میراث فرهنگی است، اظهار کرد: با پیوند این حوزه‌ها باید هم‌افزایی سازنده‌ای را فراهم کنیم.

وی با اشاره به اینکه در تاریخ ایران از نام پهلوانان همواره به نیکی یاد شده است، تصریح کرد: تجلیل از پهلوانان باید در زمان حیات آنها صورت گیرد.

این مسئول مدال‌های ورزشکاران را جزو آثار فاخر فرهنگی دانست و افزود: باید شرایطی فراهم شود تا مجموعه‌داران بخش خصوصی به منظور ایجاد جاذبه‌های جدید آثارشان را به موزه‌ها اهدا کنند.

وی فراهم شدن زمینه ایجاد موزه‌های تخصصی در گیلان را مهم دانست و گفت: مقدمات راه‌اندازی موزه تخصصی ورزش در این استان انجام شده است.

علیزاده یادآور شد: با ایجاد موزه‌های تخصصی می‌توان مباحث فرهنگی گیلان را به نحو مطلوبی معرفی کرد.

وی با بیان اینکه اکنون از بناهای تاریخی نمی‌توان استفاده بهینه کرد، افزود: در سال‌های گذشته کمترین توجه و بیشترین آسیب‌ها در حوزه میراث فرهنگی صورت گرفته است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان اضافه کرد: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری، حوزه میراث فرهنگی می‌تواند در برابر هجمه‌های دشمن ایستادگی کند.

وی از ثبت یک‌هزار و 100 بنای باستانی گیلان خبر داد و تصریح کرد: باید احساس مسئولیت بیشتری نسبت به میراث فرهنگی داشته باشیم.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

معاون استاندار گیلان خبر داد نصب دستگاه زباله‌سوز در تالش

تاریخ:دوشنبه 29 اردیبهشت 1393-12:17 ق.ظ

معاون عمران استاندار گیلان از نصب دستگاه زباله‌سوز در تالش خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از تالش، حجت‌ شعبان‌پور عصر امروز در جریان بازدید از پروژه‌های عمرانی این شهرستان اظهار کرد: از آنجا که ایام توزیع اعتبارات عمرانی سال 93 و پایان مالی سال 92 تا 31 تیر ماه امسال است، فصل توزیع اعتبارات با دستور استاندار گیلان در تمام شهرستان‌ها آغاز شده است.

وی با بیان اینکه قبل از ورود به شهرستان‌ها مکاتبه‌ای با فرمانداران به عنوان رئیس کمیته برنامه‌ریزی توزیع اعتبار شهرستانی صورت گرفت، ادامه داد: در این سفر شهرستانی نقاط ضعف، مشکلات پروژه‌های نیمه‌تمام، پروژه‌هایی که با اندک اعتبار به بهره‌برداری می‌رسند مورد بازدید میدانی قرار گرفت.

معاون عمران استاندار گیلان بررسی وضعیت عمرانی شهرستان تالش را از دلایل این بازدید میدانی عنوان کرد و گفت: در کمیته برنامه‌ریزی استانداری باید به گونه‌ای تامین اعتبار کنیم که پروژه‌های قابل افتتاح در هفته دولت یا دهه فجر مورد بهره برداری قرار گیرند.

وی مطالبه مردم تالش از مسکن مهر را مهم‌ترین مسئله این شهرستان ذکر کرد و یادآور شد: 800 واحد مسکن مهر تالش به صورت یک‌جا و حدود 390 واحد دیگر نیز توسط سپاه در قالب تعاونی‌ها ساخته می‌شوند.

شعبان‌پور خاطرنشان کرد: بنا داریم در سال 93 باب مسکن مهر در تالش بسته شود.

وی درباره بازدید از فاضلاب شهری تالش با نام طرح آبرسانی دور، اظهار کرد: این طرح از اهمیت زیادی برخوردار است.

معاون عمران استاندار گیلان گفت: فعالیت تصفیه‌خانه فاضلاب تالش آغازشده اما عملاً عملیات اجرایی آن آغاز نشده و تنها زمینی برای این کار اختصاص داده‌اند که مشکل بزرگی برای فاضلاب است.

شعبان‌پور پیگیری پسماند شهر تالش توسط شهردار و اجرای طرح تفکیک زباله از مبدأ را جزو اقدام‌های مهم این شهرستان عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه منطقه سورتمه تالش اقامتگاه گردشگری ندارد، یادآور شد: این منطقه نیاز به فراهم شدن امکانات رفاهی برای گردشگران دارد.

این مسئول احداث کنار گذر تالش را نیازمند 50 میلیارد تومان اعتبار دانست و خاطرنشان کرد: دفن زباله گیلان و شهرستان‌های این استان علمی نیست و شهرداری تالش به‌‌زودی دستگاه زباله‌سوز را در شهر نصب می‌کند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


 • تعداد صفحات :17
 • 1  
 • 2  
 • 3  
 • 4  
 • 5  
 • 6  
 • 7  
 • ...  


Admin Logo
themebox Logo