تبلیغات
انصار حزب الله گیلان - مطالب خرداد 1393

فریاد مردم گیلان- ASTARAo@YAHOO.COMایمیل ارسال خبر و عضویت

وجود 30 بلای طبیعی در گیلان

تاریخ:شنبه 31 خرداد 1393-08:24 ب.ظ

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، رضا علیزاده پیش از ظهر امروز در جمع مدیران استان جاذبه‌های گردشگری گیلان را بسیار جذاب ذکر کرد.

وی اظهار کرد: دولت تدبیر و امید با منطقی که در مناسبات خارجی برقرار کرده است و از طریق دیپلماسی فعال در حال هموارسازی مسیر توسعه کشور است باید از این فرصت نهایت بهره را به نفع گردشگری گیلان ببرد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان برنامه‌ریزی دقیق را در زمینه حضور گردشگران خارجی در استان تاثیرگذار دانست.

وی با اشاره به ظرفیت گیلانیان مقیم خارج  از کشور تصریح کرد: ایجاد انگیزه در این افراد می‌تواند فرصتی برای سرمایه‌گذاری در گیلان باشد.

علیزاده با بیان اینکه درک برطرف شدن مشکلات در مدیران استان وجود دارد، خاطرنشان کرد: جهت‌دهی برنامه‌های توسعه‌ای مدیران استان به طرف توانمندسازی و اشتغال است که باید شرایط مطلوب فراهم شود.

وی یادآور شد: امروز فارغ از تمام مباحث سیاسی باید به بحث توسعه‌ای استان و اشتغال بپردازیم و فرصت خدمتگزاری برای مدیران دلسوز و تلاش سرزنده تمام گروه‌های فعال را فراهم کنیم.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان متذکر شد: اکنون دولت با نگاه منافع ملی و مدبرانه و مقتدرانه در حال هدایت و راهبردی فضای موجود است.

وی با تاکید بر جذب سرمایه‌گذاری گیلانیان مقیم خارج، خاطرنشان کرد: گیلان به دلیل قرار گرفتن در یک موقعیت استراتژیک جغرافیایی در کشور می‌تواند همواره مناسبات دیپلماتیک فعال داشته باشد.

--------------------

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، علی‌اکبر پراوزان ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تاکید بر دمیدن روح امید در جامعه اظهار کرد: توسعه فرهنگ مبارزه و پیشگیری از اعتیاد بسیار مهم است.

وی به فراهم شدن ساختار اجرایی برای مبارزه با مواد مخدر در جامعه اشاره کرد و افزود: 11 سازمان مردم نهاد برای پیشگیری از اعتیاد در گیلان فعالیت می‌کنند.

پراوزان از وجود 46 مرکز درمانی تیپ «ب» اعتیاد در گیلان خبر داد و بیان کرد: معتادان در مدت 21 روز باید در مراکز مذکور درمان شوند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان با بیان اینکه 340 مرکز درمانی «ام‌ام‌تی» درمان دارویی معتادان در استان را انجام می‌دهند، تصریح کرد: راه‌اندازی مرکز درمانی ماده 16 از جمله برنامه‌های شورای مذکور در گیلان است.

وی بر مقابله جدی با قاچاقچیان تاکید کرد و گفت: توان لازم وجود دارد و مقابله با قاچاقچیان باید عقل و تدبیر انجام شود. پراوزان تعدیل در روحیه و ویژگی‌های انسانی را سبب قوام اجتماع دانست و خاطرنشان کرد: شجاعت وقتی حاصل می‌شود که ملکه غصب در چنبره عقل باشد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان رسانه‌ها را در مقابله با اعتیاد تاثیرگذار خواند و اظهار کرد: رسانه‌ها طلایه‌دار عرصه فرهنگی در جامعه هستند.

وی با بیان اینکه کمپ‌های ترک اعتیاد باید محلی برای ترک اعتیاد فرزندان خانواده‌ها باشد، تصریح کرد: معتاد باید احساس کند جامعه به او با نگاه معتاد برخورد نمی‌کند.

پراوزان خواستار اقدام معتادان برای ترک اعتیاد شد و بیان کرد: معتاد باید امیدوار به درمان باشد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان در ادامه از افزایش 50 درصدی انهدام باند قاچاق مواد مخدر از ابتدای امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته در این استان خبر داد و افزود: از ابتدای امسال تاکنون تعداد 26 باند قاچاق مواد مخدر در گیلان منهدم شده است.

وی با اشاره به برنامه‌های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان در هفته مبارزه با مواد مخدر، گفت: تعداد 15 نمایشگاه مبارزه با مواد مخدر در نقاط مختلف گیلان دایر می‌شود.

پراوزان دیدار مسئولان با خانواده شهدای مواد مخدر را از برنامه‌های هفته مبارزه با مواد مخدر در گیلان دانست و اظهار کرد: مسابقه‌های ورزشی به صورت روزانه در هفته مذکور برگزار می‌شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان رشته‌های کشتی، شطرنج، دومیدانی و ورزش‌های همگانی را از جمله ورزش‌های تدارک دیده شده در هفته مبارزه با مواد مخدر در این استان اعلام کرد.

-----------------------

به گزارش خبرگزاری فارس از رودبار، حدود 30 نوع حادثه و بلای طبیعی در گیلان وجود دارد که این احتمال باید موجب هوشیاری و آمادگی همیشگی مسئولان باشد.

24 سال پیش در 30 دقیقه بامداد 31 خرداد ماه سال 1369 و در شبی که هواداران فوتبال در حال تماشای بازی داغ اسکاتلند و برزیل در جام جهانی 90 ایتالیا بودند زلزله مهیبی با قدرت 7.3 ریشتر در رودبار به وقوع پیوست که فاجعه عظیم و فراموش نشدنی آفرید. 

بیش از 12 هزار نفر مردم در این زلزله مهیب کشته و هزاران نفر نیز مصدوم و زخمی شدند و 108 هزار واحد مسکونی و 14 هزار واحد آموزشی، بهداشتی و کارگاه خدماتی و تولیدی تخریب شد. 

زلزله دلخراش سال 69 رودبار مصیبت بزرگ مردم گیلان

استاندار گیلان امروز برای گرامیداشت یاد و خاطره قربانیان حادثه تلخ زلزله رودبار وارد این شهرستان شد و با بازماندگان آن دیدار کرد.

محمدعلی نجفی اظهار کرد: مردم پرتلاش شهرستان رودبار با وجود مصیبت‌های سنگینی که به آنها وارد شد اما با همت مثال‌زدنی به بازسازی مناطق زلزله‌زده و اداره زندگی خود پرداختند.

وی با بیان اینکه زلزله دلخراش سال 69 مصیبت بزرگ مردم گیلان است، افزود: امروز با جمعی از معاونان خود و مدیران کل استان به منظور عرض تسلیت و ابراز همدردی با بازماندگان این حادثه و رسیدگی به مشکلات مردم و روند توسعه مناطق محروم به شهرستان رودبار آمده‌ایم.

استاندار گیلان تصریح کرد: حدود 30 نوع حادثه و بلای طبیعی در استان وجود دارد که این احتمال باید موجب هوشیاری و آمادگی همیشگی ما باشد.

وی گفت: سالگرد زلزله سال 69 فرصتی به وجود آورد تا پیگیر مسائل و مشکلات مردم شویم.

نجفی گیلان را جزو حادثه‌خیزترین مناطق کشور خواند و خاطرنشان کرد: در هر شرایطی باید آمادگی لازم برای مقابله با حوادث وجود داشته باشد.

وی با اشاره به برخی مشکلات مردم رودبار افزود: امیدواریم با برنامه‌های مختلفی که برای برطرف شدن مشکلات در نظر گرفته‌ایم شاهد پیشرفت روز افزون رودبار باشیم.

استاندار گیلان یکی از تکالیف مدیران جهاد کشاورزی را مقابله با مگس‌های آفت زیتون عنوان کرد و ادامه داد: برای حل این مشکل اعتبار در نظر گرفته‌ایم. 

تاکید استاندار به گازرسانی دو شهر جیرنده و بره سر رودبار تا پایان سال جاری

وی اتمام گازرسانی به جیرنده و بره‌سر تا پایان سال جاری تاکید کرد و یادآور شد: تکمیل آزاد راه و راه‌آهن و برطرف شدن مشکل آب شرب برخی مناطق شهری و روستایی از برنامه‌هایی است که مدیران مربوطه باید نسبت به حل مشکل آن اقدام کنند.

نجفی با اشاره به کوهستانی بودن بخش خورگام، گاز رسانی به این بخش را از مهم‌ترین دغدغه‌های مردم عنوان کرد و گفت: شرکت گاز باید عملیات گازرسانی به این بخش و شهر جیرنده را تا پایان سال جاری به اتمام برساند.

وی تأمین آب شرب روستایی، روکش و بهسازی آسفالت راه‌های روستایی و اصلی مناطق ییلاقی رودبار را از دیگر مواد مورد تاکید مسئولان قرار داد.

استاندار گیلان درباره درخواست‌های مردم «بره‌سر» مبنی بر بهره‌مندی از ایستگاه هواشناسی و اینترنت پرسرعت تصریح کرد: این درخواست‌ها نشان از فرهیختگی مردم بره‌سر دارد که باید پاسخ مناسب به آن داد.

وی با اشاره به اینکه دولت به تنهایی قادر به حل تمام مشکلات نیست، یادآور شد: همکاری و همیاری مردم نقش مهمی در تسریع حل مشکلات دارد.

نجفی متذکر شد: با توجه به کوهستانی بودن مناطق روستایی شهرستان رودبار، فصل بهار و تابستان بهترین فرصت برای اجرای طرح‌های عمرانی در این منطقه است.

وی از مدیران مربوطه خواست تا پیش از پاییز و زمستان نسبت به اجرای طرح‌های مذکور تمام همت خود را به‌کار گیرند.

به گزارش فارس، در نشست رسیدگی به مسائل و مشکلات رودبار به ریاست استاندار گیلان در بخشداری خورگام این شهرستان فرماندار، رؤسای سازمان جهاد کشاورزی، آبفای روستایی، بنیاد مسکن، راه و شهرسازی، صنعت معدن و تجارت و مدیرعامل شرکت گاز درباره شتاب بخشیدن به توسعه شهرستان رودبار تصمیم‌گیری شد.

تسریع در عملیات گاز رسانی، آبرسانی، آسفالت راه‌های روستایی و مبارزه با مگس زیتون از مهم‌ترین تأکیدات استاندار در این نشست بود.

--------------------

به گزارش خبرگزاری فارس از تالش، مراسم تودیع و معارفه سرپرست  جهاد کشاورزی این شهرستان بعد از ظهر امروز با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی جهاد کشاورزی گیلان و مسئولان شهرستانی برگزار شد.

در این مراسم از تلاش‌های حسین عابدی قدردانی و سید علی موسوی‌جولندان به عنوان سرپرست جدید اداره جهاد کشاورزی شهرستان تالش منصوب شد.

موسوی‌ پیش از این مسئولیت تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی شهرستان تالش را به‌عهده داشت.

سرپرست جدید اداره جهاد کشاورزی تالش در مراسم مذکور یکی از اساسی‌ترین برنامه‎های دوران مدیریتی پیش روی خود را به‌کارگیری علم و دانش و فناوری‎های نوین در عرصه کشاورزی عنوان کرد.

موسوی‌جولندان اظهار کرد: اجرای سیاست‌های سازمان برای توسعه کشاورزی با هماهنگی و تعامل مسئولان اجرایی شهرستان تالش به ویژه فرماندار و نماینده از برنامه‌های مهم است.

وی سوق دادن کشاورزان به طرف مکانیزه کردن در تالش را از دیگر برنامه‌های مهم این شهرستان برشمرد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

هفت هزار نفر آْستارایی در دیدار دوستانه پرسپولیس با صداقت آستارا

تاریخ:شنبه 31 خرداد 1393-08:22 ب.ظ

شنبه 31 خرداد 1393
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا خبر داد
اجرای طرح نظارتی ویژه ماه رمضان در آستارا

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا از اجرای طرح نظارتی ویژه ماه مبارک رمضان در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، بیژن خالق‌وردی‌پور عصر امروز در نشست اداره صنعت، معدن و تجارت این شهرستان تمهیدات اندیشیده در ماه مبارک رمضان را تشریح کرد.

وی از اجرای طرح نظارتی ویژه ماه مبارک رمضان در آستارا خبر داد و اظهار کرد: در اجرای این طرح در چگونگی عرضه، فروش و قیمت کالای اساسی و پرمصرف خانوار نظارت ویژه صورت می‌گیرد و با متخلفان به شدت برخورد می‌شود.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا نظارت ویژه بر فعالیت نانوایی‌های سطح این شهرستان را از دیگر برنامه‌ها ذکر کرد و تصریح کرد: در صورت تعطیلی غیرموجه و هرگونه تخلف نانوایی‌ها در ماه مبارک رمضان با متخلفان به شدت برخورد قانونی می‌شود.

خالق‌وردی‌پور، نظارت در حوزه مواد غذایی مانند گوشت مرغ و گوشت قرمز، برنج، شکر، سبزیجات، حبوبات، خرما، لبنیات و مواد غذایی پروتئینی، زولبیا و بامیه و... را از جمله برنامه‌های نظارتی برشمرد.

وی خاطرنشان کرد: این نظارت‌ها با همکاری بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت، بازرسان اصناف و گشت‌های سیار تعزیرات حکومتی آستارا صورت می‌گیرد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا از فعالان واحدهای صنفی و اتحادیه‌ها و صنوف مرتبط با عرضه و فروش اقلام اساسی مصرف سبد خانوار خواست تا با رعایت قوانین نظام صنفی، درج قیمت روی کالا و ارائه فاکتور فروش با اداره مذکور همکاری کنند.

وی یادآور شد: شهروندان آستارایی می‌توانند در اجرای طرح نظارتی ضیافت در ماه مبارک رمضان، گزارش‌های خود را برای رسیدگی به تخلفات از طریق سامانه 124 ستاد خبری این اداره در اختیار کارشناسان اداره قرار دهند.

خالق‌وردی‌پور برپایی فروش فوق‌العاده عرضه کالا در آستارا و لوندویل را از دیگر برنامه‌ها ذکر کرد.

ارسال شده توسط روز نامه الكترونیكی درد نیوز – 1377 مدیر مسئول و سردبیر : ااد در ساعت 08:17 ب.ظ | نظرت شما (0)

شیه دیدار دوستانه پرسپولیس با صداقت آستارا
مصاف سرخپوشان پایتخت در آستارا/تشویق تیم ملی در ورزشگاه آستارا

تیم فوتبال پرسپولیس تهران به مصاف دوستانه با تیم صداقت آستارا رفت.

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، تیم پرسپولیس تهران از ساعت 17 امروز مسابقه دوستانه‌ای را با تیم صداقت آستارا در ورزشگاه این شهر آغاز کرد.

*تیم فوتبال پرسپولیس برای برگزاری دومین دیدار تدارکاتی خود در اردوی اردبیل در دیداری تدارکاتی به مصاف تیم فوتبال صداقت رفت.

*بازیکنان تیم پرسپولیس از هتل اسپیناس محل اقامت خود در آستارا با اسکورت ویژه به ورزشگاه رفتند.

*هواداران یک ساعت قبل از برگزاری مسابقه ورزشگاه آستارا را پر کردند و این در حالی صورت گرفت که از صبح امروز هر بلیت به قیمت 8 هزار تومان برای تماشای این دیدار فروخته شد.

*هواداران حاضر در ورزشگاه آستارا تیم ملی فوتبال در جام جهانی را تشویق و برای موفقیت آنها در  مقابل آرژانتین دعا کردند.

 

*علی دایی با مشاهده نامناسب بودن وضعیت زمین ورزشگاه به بازیکنان خود تذکر داد مراقب باشند مصدوم نشوند.

*حضور تیم پرسپولیس در آستارا پس از 36 سال صورت گرفت.

----------------

نتیجه بازی دو پرسولیس  و باشگاه صداقت آستارا یك خاتمه یافت

حدود هفت هزار نفر جمعیت حضور داشتند با اینكه نیروی انتظامی و نیروی های امنیت كنترل خوبی داشتند ااما جاده منتهی به  سالن ورزسی انقلبا بسته بود  و نیروی انتطامی با حضور فرماندهی انتظامی آستارا و هنگ مرزی به سختی مردم را كنترل می كردند

مرد م ورزش دوست‌استارا بعداز پایان بازی تیم پرسپولس را تا هتل اسپیناس بدرقه كردند و خیابان شهر تا هتل پر از جمعیت بود كه شادی می كردند با اینكه  تیم آستارا باخته بود مردم از حضور تیم تهران و علی دایی  خوشحال بودند ....مردم استارا علاقه خاصی به علی دایی دارنند

هواداران دو ساعت قبل از برگزاری مسابقه ورزشگاه  انقلاب آستارا را پر کردند و این در حالی صورت گرفت که از صبح امروز هر بلیت به قیمت 8 هزار تومان برای تماشای این دیدار فروخته شد.

جایگاه خبرنگاران توسط ریس هیات فوتبال آستارا با حالت توهین دستور تخلیه داد و گفت اینجا باید هلا ل احمر مستقر شود...در ورودی یكی از هیات های ورزشی فوتبای كه چهره موجه در شهر نمی باشد به خبرنگاران بی احترامی می كرد ..با اینكه ریس اداره ورزش دستور مستقیم خبرنگارفارس در جایگاه را داد  این فرد  به دربان گفت درب را روی خبرنگار فارس بنبد و توجیه می كرد بادی خبرنگار دو ساعت قبل می امدند نه ساعت چهار و نیم ...خلاصه با نامبرده  بسوی خبرنگارفارس حمله ور شد  فرد مورد نظر از ستاد موسوی بود و  سابقه ضدیت با فارس در سابقه اش دارد .

خلاصه  با اینكه ریس اداره ورزش فردی است تعامل خوبی با خبرنگاران دارد اما برخورد با خبرنگاران درست نبود و با اینكه نیروی انتظامی  آستارا با حضور فرماندهی نظم خوبی به محیط داده بود  اما افراددخیل در هیات ورزسی با دوست و رفیق بازی و آوردن دوستان جوان خود به داخل محوطه مسئولان و دعوت شوندگان نظم را بهم زدند ...
پروزه مجتمع 240 واحدی لوندویل - شركت تعاونی مسكن حامیان فدك فاز نخست شروع بكار نمود

ارسال شده توسط روز نامه الكترونیكی درد نیوز – 1377 مدیر مسئول و سردبیر : ااد در ساعت 08:29 ب.ظ | نظرت شما (0)

شنبه 31 خرداد 1393
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا خبر داد
اجرای طرح نظارتی ویژه ماه رمضان در آستارا

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا از اجرای طرح نظارتی ویژه ماه مبارک رمضان در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، بیژن خالق‌وردی‌پور عصر امروز در نشست اداره صنعت، معدن و تجارت این شهرستان تمهیدات اندیشیده در ماه مبارک رمضان را تشریح کرد.

وی از اجرای طرح نظارتی ویژه ماه مبارک رمضان در آستارا خبر داد و اظهار کرد: در اجرای این طرح در چگونگی عرضه، فروش و قیمت کالای اساسی و پرمصرف خانوار نظارت ویژه صورت می‌گیرد و با متخلفان به شدت برخورد می‌شود.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا نظارت ویژه بر فعالیت نانوایی‌های سطح این شهرستان را از دیگر برنامه‌ها ذکر کرد و تصریح کرد: در صورت تعطیلی غیرموجه و هرگونه تخلف نانوایی‌ها در ماه مبارک رمضان با متخلفان به شدت برخورد قانونی می‌شود.

خالق‌وردی‌پور، نظارت در حوزه مواد غذایی مانند گوشت مرغ و گوشت قرمز، برنج، شکر، سبزیجات، حبوبات، خرما، لبنیات و مواد غذایی پروتئینی، زولبیا و بامیه و... را از جمله برنامه‌های نظارتی برشمرد.

وی خاطرنشان کرد: این نظارت‌ها با همکاری بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت، بازرسان اصناف و گشت‌های سیار تعزیرات حکومتی آستارا صورت می‌گیرد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا از فعالان واحدهای صنفی و اتحادیه‌ها و صنوف مرتبط با عرضه و فروش اقلام اساسی مصرف سبد خانوار خواست تا با رعایت قوانین نظام صنفی، درج قیمت روی کالا و ارائه فاکتور فروش با اداره مذکور همکاری کنند.

وی یادآور شد: شهروندان آستارایی می‌توانند در اجرای طرح نظارتی ضیافت در ماه مبارک رمضان، گزارش‌های خود را برای رسیدگی به تخلفات از طریق سامانه 124 ستاد خبری این اداره در اختیار کارشناسان اداره قرار دهند.

خالق‌وردی‌پور برپایی فروش فوق‌العاده عرضه کالا در آستارا و لوندویل را از دیگر برنامه‌ها ذکر کرد.

ارسال شده توسط روز نامه الكترونیكی درد نیوز – 1377 مدیر مسئول و سردبیر : ااد در ساعت 08:17 ب.ظ | نظرت شما (0)

شنبه 31 خرداد 1393
-
حاشیه دیدار دوستانه پرسپولیس با صداقت آستارا
مصاف سرخپوشان پایتخت در آستارا/تشویق تیم ملی در ورزشگاه آستارا

تیم فوتبال پرسپولیس تهران به مصاف دوستانه با تیم صداقت آستارا رفت.

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، تیم پرسپولیس تهران از ساعت 17 امروز مسابقه دوستانه‌ای را با تیم صداقت آستارا در ورزشگاه این شهر آغاز کرد.

*تیم فوتبال پرسپولیس برای برگزاری دومین دیدار تدارکاتی خود در اردوی اردبیل در دیداری تدارکاتی به مصاف تیم فوتبال صداقت رفت.

*بازیکنان تیم پرسپولیس از هتل اسپیناس محل اقامت خود در آستارا با اسکورت ویژه به ورزشگاه رفتند.

*هواداران یک ساعت قبل از برگزاری مسابقه ورزشگاه آستارا را پر کردند و این در حالی صورت گرفت که از صبح امروز هر بلیت به قیمت 8 هزار تومان برای تماشای این دیدار فروخته شد.

*هواداران حاضر در ورزشگاه آستارا تیم ملی فوتبال در جام جهانی را تشویق و برای موفقیت آنها در  مقابل آرژانتین دعا کردند.

 

*علی دایی با مشاهده نامناسب بودن وضعیت زمین ورزشگاه به بازیکنان خود تذکر داد مراقب باشند مصدوم نشوند.

*حضور تیم پرسپولیس در آستارا پس از 36 سال صورت گرفت.

----------------

نتیجه بازی دو پرسولیس  و باشگاه صداقت آستارا یك خاتمه یافت

حدود هفت هزار نفر جمعیت حضور داشتند با اینكه نیروی انتظامی و نیروی های امنیت كنترل خوبی داشتند ااما جاده منتهی به  سالن ورزسی انقلبا بسته بود  و نیروی انتطامی با حضور فرماندهی انتظامی آستارا و هنگ مرزی به سختی مردم را كنترل می كردند

مرد م ورزش دوست‌استارا بعداز پایان بازی تیم پرسپولس را تا هتل اسپیناس بدرقه كردند و خیابان شهر تا هتل پر از جمعیت بود كه شادی می كردند با اینكه  تیم آستارا باخته بود مردم از حضور تیم تهران و علی دایی  خوشحال بودند ....مردم استارا علاقه خاصی به علی دایی دارنند

هواداران دو ساعت قبل از برگزاری مسابقه ورزشگاه  انقلاب آستارا را پر کردند و این در حالی صورت گرفت که از صبح امروز هر بلیت به قیمت 8 هزار تومان برای تماشای این دیدار فروخته شد.

جایگاه خبرنگاران توسط ریس هیات فوتبال آستارا با حالت توهین دستور تخلیه داد و گفت اینجا باید هلا ل احمر مستقر شود...در ورودی یكی از هیات های ورزشی فوتبای كه چهره موجه در شهر نمی باشد به خبرنگاران بی احترامی می كرد ..با اینكه ریس اداره ورزش دستور مستقیم خبرنگارفارس در جایگاه را داد  این فرد  به دربان گفت درب را روی خبرنگار فارس بنبد و توجیه می كرد بادی خبرنگار دو ساعت قبل می امدند نه ساعت چهار و نیم ...خلاصه با نامبرده  بسوی خبرنگارفارس حمله ور شد  فرد مورد نظر از ستاد موسوی بود و  سابقه ضدیت با فارس در سابقه اش دارد .

خلاصه  با اینكه ریس اداره ورزش فردی است تعامل خوبی با خبرنگاران دارد اما برخورد با خبرنگاران درست نبود و با اینكه نیروی انتظامی  آستارا با حضور فرماندهی نظم خوبی به محیط داده بود  اما افراددخیل در هیات ورزسی با دوست و رفیق بازی و آوردن دوستان جوان خود به داخل محوطه مسئولان و دعوت شوندگان نظم را بهم زدند ...

 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

پروزه مجتمع 240 واحدی لوندویل - شركت تعاونی مسكن حامیان فدك فاز نخست شروع بكار نمود

تاریخ:شنبه 31 خرداد 1393-03:44 ب.ظ

این اولین و بزرگترین پروزه  تعاونی و خصوصی مسكونی در طول تاریخ لوندویل است.....شركت تعانی حامیان فدك آستارا ..
با تشكر از فرماندار ر، نماینده آستارا  و بخشدار لوندویل  و ریس بنیاد مسكن آستارا و ریس اداره تعاون  آستارا
..
شركت تعاونی مسكن حامیان فدك آستارا

تقدیر و تشکر  اعضای تعاونی مسکن فدک از نماینده وریس بنیاد مسکن و تعاون آستارا و فرماندار

خبرگزاری فارس: احداث دیواره حفاظتی رودخانه چلوند آستارا

جمعی از مردم لوندویل طی نامه از زحمات  فرماندار  و ریس بنیاد مسکن مهندس بصیر  و تعاون آستارا یاور پور  و بخشدار لوندویل  مهندس پور حضرتی    در خصوص پی گیری کارها  وبخصوص  تعاونی مسکن فدک لوندویل تقدیر و تشکر نمکودند... این نامه توسط مدیر عامل شرکت تعاونی مسکن فدک آستارا مهندس نیما سیفی نزاد تقدیم نماینده آستارا شد..داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

عنبران محله شهر می شود

تاریخ:شنبه 31 خرداد 1393-03:44 ب.ظ

پس از لوندویل، روستای تاریخی «عنبران محله» از توابع شهرستان آستارا به شهری جدید با نام «مرزداران» تبدیل می شود.

صفر نعیمی رز با اعلام خبر فوق خاطر نشان کرد: طرح تبدیل روستای عنبران محله به شهر تنظیم شده است و جهت بررسی و تصمیم گیری قانونی به وزارت کشور ارسال می شود.

وی در خصوص جزئیات این تبدیل توضیح داد: در سال های اخیر، توسعه شهرهای كوچك از طریق ارتقای روستاها به شهر، به عنوان یكـی از سیاست های اصلی بهبود كیفیت زندگی نواحی روستایی در کشور پهناور ایران اسلامی مورد توجه قرار گرفته است و در این مسیر طی چند دهه اخیر، تعداد زیادی از نقاط روستایی به شهر ارتقا یافته اند.

نعیمی رز در پایان سخنان خود، منطقه پر جمعیت تاریخی و مرزی عنبران محله را دارای پتانسیل های لازم برای ارتقا به شهر عنوان و تصریح کرد: در طرح پیشنهادی برای این منظور، محله ها و روستاهای واقع شده در حومه عنبران از قبیل «خانه های آسیاب، شهرک هجرت، شیخ‌محله، شیخ‌ علی‌محله، لمیرمحله و عسگر محله»، تحت عنوان شهری جدید با نام «مرزداران» ایجاد خواهد شد.

 «عنبران محله» اسم یکی از روستاهای دهستان ویرمونی از توابع بخش مرکزی شهرستان آستارا است.

این روستای کوهپایه ای، قدیمی ترین منطقه در 6 کیلومتری شهرستان آستارا با ابنیه های تاریخی بسیار است که بیش از 85 درصد اهالی آن باسواد و دارای تحصیلات عالیه دانشگاهی هستند.

بقعه 750 ساله شیخ محمود خیوی، قبرستان های قدیمی و تپه باستانی عنبران از مهمترین آثار تاریخی آن به شمار می روند.

روستای عنبران محله با چشم اندازی از کوهستان های تالش و جنگل و رودخانه خواجه کری، دارای دهیاری و شورای اسلامی است و امکانات برق، گاز، آب لوله کشی و تلفن را دارد.

در این روستا مدارس نوساخت و تجدید بنا شده، مسجد، خانه بهداشت، بانک، زمین ورزشی، نانوایی، تأسیسات دامپروری، استخر پرورش ماهی، کارخانه برنجکوبی و تعداد متعددی گلخانه ایجاد شده است.

اکثر راه های مواصلاتی بین روستاها و مناطق مختلف عنبران به خصوص منطقه توریستی «خانه های آسیاب» آسفالت می باشد و با بهره مندی از صنعت سفال گری به عنوان یکی از مهمترین مراکز ساخت ظروف سفالی گیلان محسوب می شود.

مردم عنبران محله به زبان تالشی با یک لهجه ای خاص تکلم می کنند و دارای آیین ها و مراسم های ویژه ای هستند که مختص به خود اهالی منطقه است.

ارسال شده توسط روز نامه الكترونیكی درد نیوز – 1377 مدیر مسئول و سردبیر : ااد در ساعت 03:36 ب.ظ | نظرت شما (0)

شنبه 31 خرداد 1393

سیروس شفقی عصر گفت: شهرستان آستارا به جهت شرایط جغرافیایی و فرهنگی خود پیشانی و ویترین نظام جمهوری اسلامی محسوب می شود و باید در شأن این نظام مردمی و اسلامی آباد و ساخته شود.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت های فرهنگی و اجتماعی منطقه در مواجهه با اتباع خارجی بیان کرد: ما باید توان تبلیغاتی و تبیین ویژگی های متمایز کشورمان را در این شهرستان چند برابر کنیم و ناگفته های نظام و توانمندی کشورمان را در این شهرستان مرزی به همه خارجی هایی که به ایران وارد می شوند ، نشان دهیم.

شفقی اضافه کرد: به خاطر موقعیت ویژه شهرستان آستارا ، هم مسوولان کشوری و هم مسوولان استانی باید نگاه ویژه ای به آستارا داشته باشند و باید سعی کنیم این منطقه را در راستای حفظ عزت کشور آباد کنیم.

وی با اشاره به بی مهری های انجام شده به غرب گیلان در دوره های مدیریتی گذشته ، وضعیت اسفناک محل دفن و شیوه مدیریت پسماند در آستارا را مثالی بارز بر کم توجهی به شهرستان آستارا ذکر کرد.

وی اضافه کرد: هر کس وضعیت و محل دفن زباله شهرستان آستارا را ببیند ، متاثر شده و تاسف خواهد خورد در حالی که با مدیریت صحیح می توان در شرایط بهتری وضعیت پسماند و زباله را در آستارا مدیریت کرد.

شفقی همچنین گفت: شهرستان آستارا در ایام نوروز امسال مقام نخست جذب مسافر را کسب کرده و به یک شهر گردشگری ملی تبدیل شد ولی همین مسافران زباله های انبوهی را از خود بر جای گذاشتند که باید با حمایت های ملی مدیریت و به شیوه اصولی و بهداشتی دفع شود.

فرماندار آستارا اضافه کرد: بحث زباله های شمال کشور بر اساس مفاد برنامه چهارم توسعه باید در سالهای گذشته به سرانجام می رسید ولی متاسفانه در زمان مناسب اقدام موثری نشد و به همین علت این معضل روز به روز دامنگیرتر می شود.

ارسال شده توسط روز نامه الكترونیكی درد نیوز – 1377 مدیر مسئول و سردبیر : ااد در ساعت 03:34 ب.ظ | نظرت شما (0)

شنبه 31 خرداد 1393

علی کوهی عصر دوشنبه در جریان بازدید  گفت: این میزان تولید و دفع زباله بالاتر از میانگین کشوری بوده و به علت گردشگرپذیر بودن شهرستان در اوج مسافرتهای داخلی و خارجی به حداکثر ظرفیت خود می رسد.

وی بیان کرد: محل دفن و دفع زباله شهرستان آستارا در کنار ساحل و در محلی نامناسب واقع شده و به همین علت مسائل زیست محیطی نیز ایجاد کرده ولی چاره ای جز دفع و دفن زباله در این مکان نیست.

وی اظهار کرد: دفع و دفن زباله در مکان فعلی در جوار سواحل روستای داداش آباد آستارا مشکلات عدیده ای برای آبهای جاری ایجاد کرده و شیرابه زیاله به آبهای جاری و زیرزمینی راه پیدا و منابع آب را آلوده کرده است.

کوهی زباله را تهدید جدی زندگی شهری و روستایی آستارا عنوان کرد و گفت: زباله های صنعتی و بیمارستانی شهرستان آستارا نیز به علت نبود زیرساختها و امکانات لازم فنی به صورت خام در محل فعلی دفع زباله های آستارا به صورت خام دفن می شود که این امر نیز مطابق با استانداردهای لازم نیست.

وی با انتقاد از کم توجهی مسوولان استانی و کشوری به موضوع زیاله در شمال کشور و به خصوص آستارا بیان کرد: مناطق غربی گیلان به خصوص آستارا از سامانه دفع اصولی زباله بی بهره است.

وی از سازمان همیاری شهرداری های استان گیلان خواست تا با استفاده از توان تخصصی و فنی خود، شهرهای غرب گیلان و به خصوص آستارا را در جمع آوری ، دفع و مدیریت اصولی و بهداشتی زباله یاری کنند.

کوهی با اشاره به وجود مشکل ماشین آلات در زمینه جمع آوری و حمل زباله در شهرداری آستارا بیان کرد: هم اکنون در سطح 20 درصد از شهر آستارا به صورت پایلوت طرح جمع آوری و تفکیک زباله از مبدا انجام می شود ولی به علت نبود امکانات این طرح به هدف تعیین شده خود نرسیده است.

ارسال شده توسط روز نامه الكترونیكی درد نیوز – 1377 مدیر مسئول و سردبیر : ااد در ساعت 03:33 ب.ظ | نظرت شما (0)

شنبه 31 خرداد 1393
شهرستان مرزی آستارا كه از ابتدای سال 92 كلمه بندر هم به آن اضافه شد، یكی از عجیب ترین شهرستان های كشور است كه با ویژگی های منحصر به فرد خود هیچ نمونه ای در ایران ندارد. در طی 9 سالی كه از انتشار مداوم نشریات محلی در آستارا می گذرد تاكنون چندین بار به این ویژگی ها به صورت جسته و گریخته پرداخته شده است ولی گذشت زمان و تغییر این ویژگی ها بویژه از نظر مولفه های اقتصادی آن قدر در وضعیت این منطقه اهمیت داشته كه امروز هیچ شهروندی و هیچ نشریه ای نمی تواند از كنار آن با بی تفاوتی عبور كرده و با یك تبریك عید نوروز، سال جاری را به پایان برساند! مهمترین ویژگی شهرستان مرزی بندر آستارا همسایه بودن با یك كشور عجیب و غریب و بی خیر (به قول آستارایی ها بِخیر !) است كه در سراسر مرزهای زمینی ایران با 7 كشور همسایه هیچ نمونه ای ندارد! بازارچه مشترك مرزی تعطیل، بار همراه مسافر لغو قرارداد شده، راه آهن و پل های مرزی جدید فراموش شده ... از جمله مواردی است كه با بهانه تراشی های متعدد مسئولین جمهوری آذربایجان بایكوت شده اند. ولی این تنها عامل ركود بی سابقه كسب و كار و كسادی بازار آستارا و تفاوت فاحش آن با سایر شهرستان ها نیست. آستارا تنها شهر كوچك و بی حومه كشور است كه در هیچ جای ایران نمونه ندارد. در حالی كه همه شهرهای بزرگ و كوچك كشور در محاصره انبوهی از روستاها و بخشهای مختلف قرار دارند و بازار مركزی آن شهر از چندین برابر جمعیت مركز شهر به ازدحام می رسند، ولی آستارا به دلیل قرار داشتن در یك كنج پرت مرزی از داشتن جمعیت حومه عملا محروم است. به طور مثال در یك شهر كوچكی مانند تالش كه مركز آن با مركز شهر آستارا تفاوت چندانی ندارد حدود 150 هزار نفر از روستاهای اطراف، بازار مركزی آن را در 4 فصل سال و بدون چشم دوختن به مسافرین فصلی رونق می دهند ولی آستارا كمتر از 30 هزار نفر روستایی دارد كه 15 هزار نفر از آنها نیز در حومه شهر لوندویل بوده و خرید روزانه خود را از همین شهر انجام می دهند. یعنی ظرفیت جمعیت حومه آستارا فقط 15 هزار نفر است كه می توان آن را در مقایسه با شهرهای معمولی و به اصطلاح گرد كشور در حد صفر دانست! شاید این مسئله به ظاهر اهمیت چندانی نداشته باشد ولی همین ویژگی ناشناخته آستارا عامل اصلی به اشتباه افتادن برخی از مسئولین، بازاریان، و حتی مردم این شهر است. در حالیكه بازاریان یك شهر توریستی باید بدانند كه پس از برگشت مسافرین نوروزی (با رونق 5 روزه از تعطیلات 15 روزه !) و برگشت مسافرین تابستانی (با رونق یك ماهه از ایام سه ماهه تابستان !) شهر مجددا خلوت شده و با یك شهر كوچك با جمعیت كمتر از 50 هزار نفر و بدون حومه طرف هستند و باید مانند یك مورچه كه فكر زمستان خود را می كند، حساب ایام بازار بدون مسافر را بكنند كه نمی كنند! و خیال می كنند جای خالی حداقل 150 هزار نفر جمعیت شهری و روستایی را می توانند با 200 نفر مسافر روزانه و بدبخت تبعه جمهوری آذربایجان (مشتریان نان و سیب زمینی !) پر كنند! از طرف دیگر برخی مسئولین عجیب و غریب این شهر نیز به جای تمركز در توسعه صنعت توریسم و ظرفیت سازی در شهر با هدف پذیرایی بیشتر و روان تر از مسافرین، احداث خیابان های جدید (خارج كردن حكیم نظامی غربی از بن بست 25 ساله)، برقراری ارتباط بیشتر بین خیابان های اصلی (فارابی و امام) با اتمام پل در حال احداث و رها شده ولی عصر و همچنین توسعه راه ها و جاده های ارتباطی آستارا متاسفانه، درآمدها و اعتبارات را در برخی طرح های غیر اقتصادی و عجیب و غریب مانند بازارچه میوه و تره بار، آن هم در 5 كیلومتری مركز شهر هزینه می كنند! كه مثلا مردم با صرف صدها تومان كرایه تاكسی، یك كیلو سیب 4 هزار تومانی را 200 تومان ارزان تر از مركز شهر بخرند آن هم به صورت درهم! – البته كاری نداریم كه كسبه این بازار می گویند 9 باب از این مغازه ها در بهترین جای بازارچه برای از ما بهتران رزرو شده است! – حالا جالب تر اینكه برای چنین شهر كوچكی كه یك دستگاه خاور می تواند مصرف روزانه میوه و یك دستگاه وانت نیسان می تواند نیاز روزانه سبزی آن را تامین كند، مسئولین محترم! یك مجوز احداث میدان، بله! میدان میوه و تره بار صادر كرده اند! (انگار آستارا مركز استان است !) كه در كمربندی آستارا در حال احداث است و از سرنوشت آن هم خبری نیست. در صورتی كه همین بازارچه میوه و تره بار شهری نیمه خالی مانده و به دلیل كمبود جمعیت و مشتری در حال ورشكستگی است! همچنین یكی دیگر از اقدامات انقلابی! مسئولین نهضت پاساژ سازی است. در حالیكه تعداد پاساژهای اصلی و مجهز در بهترین مراكز توریستی و 4 فصل كشور از تعداد انگشتان یك دست فرا تر نمی رود ولی آستارا با مسافرین فصلی خود صدها پاساژ بزرگ و كوچك دارد كه هیچ كدام از آنها تكمیل نشده و به رونق نیفتاده و تازه دهها پاساژ دیگر هم در حال ساخت است! اینگونه اقدامات مسئولین كه تعداد واحدهای صنفی آستارا را به حدود 6 هزار مغازه رسانده (در حد یك شهر بزرگ !!) و بازاریان بسیاری را به حد ورشكستگی و تعطیلی واحد صنفی كشانده، در حالی است كه در شهر توریستی و 120 هزار نفری بندر انزلی (بدون احتساب حومه) شهرداری و شورای اسلامی این شهر برای صدور مجوز مغازه در یك كوچه یا خیابان فرعی به دقت بررسی می كنند كه آیا در آن محل مغازه ای وجود دارد یا خیر؟ اگر نباشد غیر تجاری محسوب شده و به هیچ وجه مجوزی صادر نمی شود و اگر هم باشد با رعایت یكسری قوانین و دریافت عوارض صادر می شود ولی در بندر آستارا بارها مشاهده شده است كه طرف به راحتی اتاق خواب منزل یا سرویس دستشویی خود را رو به یك كوچه پرت و خلوت مغازه كرده است! نتیجه اینگونه كارها، آشفتگی بازار و كسب و كار و به تبع آن به اشتباه افتادن مردم، بازاریان و حتی سرمایه گذاران و غفلت از رو آوردن به كارهای تولیدی، كشاورزی، صنعتی و نوآوری در اشتغالزایی است كه در بسیاری از شهرستان های كشور رایج است. كارهای خنده داری كه برخی مواقع تقلید و چشم و هم چشمی هم چاشنی كار شده و مثلا در عرض چند هفته تمام نانوایی ها تبدیل به نان سنگگ شده و در عرض چند ماه هم همه با هم ورشكست شده و مجددا تغییر پخت می دهند! و یا احداث دهها آتلیه بزرگ عكس كودك با اجاره های میلیونی و تقلید چشم و گوش بسته از آتلیه های تهران! بدون اینكه از خود سئوال كنند كه به راستی مخاطب ما كیست و این شهر كوچك مگر چند مهد كودك دارد؟! و چندین مورد دیگر از ویژگی های عجیب و غریب آستارا كه به دلیل پرهیز از اطاله كلام، پرداختن به آنها را فاكتور می گیریم. در هر صورت امید است همه مسئولین این شهرستان با دقت و تامل در ویژگی ها و شرایط آستارا در نحوه تشخیص اولویت ها، نیازها و مشكلات بازاریان از هدر دادن هزینه ها و اعتبارات شهرستان در طرح های غیر اقتصادی و غیر عملی خودداری و مردم، بیكاران و بویژه خانواده ها و جوانان را به رو آوردن به كارهای جدید و ابتكاری در زمینه های گوناگون ترغیب و متناسب با شرایط، در راه بهره گیری از نعمت های خدادادی آستارا گام بردارند كه این شهرستان هیچگونه مشابهی نداشته و آستارا فقط آستارا است! رسول علی نژاد
ارسال شده توسط روز نامه الكترونیكی درد نیوز – 1377 مدیر مسئول و سردبیر : ااد در ساعت 03:32 ب.ظ | نظرت شما (0)

شنبه 31 خرداد 1393

ساخت مستند 'ˈحیات وحش و اماكن گردشگری و میراث فرهنگی استارا و لوندویل توسط  ااد شركت تعاونی مستند سازان نور  مستند ساز وفیلمساز باسابقه آستارایی   بعداز یكسال  كار به اتمام رسید.


به گزارش آستارا نیوز اسماعیل اسدی دارستانی  روز  شنبه در گفتگو با خبرنگار درد نیوز  با بیان اینکه کار تصویربرداری این اثر از اوایل سال  قبل  آغاز شده بیان کرد: این مستند با حمایت شركت تعاونی مستند سازان نور  در مجموع 120 دقیقه خواهد بود و در40 دقیقه ای تولید و پخش می شود.


وی در خصوص ویژگی های این اثر افزود: در طول فعالیت هنری ام مستند ˈحیات وحش و اماكن گردشگری و زیارتی ˈ بزرگترین پروژه ای است که تهیه کنندگی و کارگردانی آن را بر عهده داشته ام و د شمال كشور نمونه است و در غرب گیلان برای اولین بار این كار بزرگ انجام می شود.


وی اضافه کرد: تصویر برداری این مستند در پارک ها ، پناهگاه های حیات وحش و تالاب های آستارا  و ساحل و امكن زیارتی و سیاحتی و میراث فرهنگی آستارا  انجام شده است

ششمین فیلم مستند اا دارستانی به اتمام رسید

اسماعیل اسدی دارستانی مدیر عامل شركت تعاونی مستند سازان نور در مصاحبه با درد نیوز گفت : ششمین فیلم مستند به تهیه و كارگردانی اسماعیل اسدی دارستانی بنام گردشگری و اماكن تفریحی و زیارتی آستارا كلید خورد بعداز یكسال به اتمام رسید

 

 

 

 


 


ارسال شده توسط روز نامه الكترونیكی درد نیوز – 1377 مدیر مسئول و سردبیر : ااد در ساعت 03:24 ب.ظ | نظرت شما (0)
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دلنوشته رو زنامه گار به د كتر احمدی نژاد از جنس مردم

تاریخ:شنبه 31 خرداد 1393-09:16 ق.ظ

آقاجان وقتی می خندی سربازت از جان دل خوشحال می شود

 

ولی حیف که نا اهلان و نامحرمان چندیست این اندک لبخند را نیز از تو ربوده اند

 

نمیدانم جواب مادرت زهرا را چگونه می خواهند بدهند . شاید آنجا هم از روی رافت اسلامی

 

این نابخردان و کوردلان زمانه را همچون جد غریبتان علی می بخشید ... 

 

    امیدمان به لبخند  شماست تا جان بگیریم 


بسم الله الرحمن الرحیم

من لم شکر المخلوق لم یشکرالخالق


جنبش وبلاگی خدا قوت مردمی نژاد


امام خامنه ای:یکی از شعارهای این دولت، عدالت است. عدالت یقیناً محور انقلاب بود؛ در این شکی نیست. هیچ دولتی هم از اول نیامده صریحاً بگوید من نمی‌خواهم طبق عدالت رفتار کنم. لیکن من باید از آقای احمدی‌نژاد تشکر کنم که ایشان کار جدیدی کردند. عدالت محوری را به عنوان یک شعار گذاشتند وسط؛ این کار خیلی بزرگی بود. (از بیانات مقام معظم رهبری دراولین دیدار بادولت دکتر احمدی نژادمورخ 8/6/84)لینک منبع

امام خامنه ای:آنچه كه من امروز باید به دوستان عرض كنم، در درجه‌ى اول خداقوّتى است؛ ان‌شاءالله كه خسته نباشید. هشت سال كار كردید، تلاش كردید، كارهاى خوبى انجام گرفت، تحمل زحمات كار شبانه‌روزى را شماها نشان دادید؛ یعنى دیده شد، احساس شد، همه فهمیدند كه رئیس جمهور محترم و همكارانشان در دولت حجم كارشان بسیار بالا و پرشتاب نسبت به همه‌ى دوره‌هاى دیگر بود و هست؛ این نقطه‌ى برجسته‌اى است كه نباید این را نادیده گرفت. همه‌ى كسانى كه میخواهند درباره‌ى دولتها، درباره‌ى كابینه‌ها، درباره‌ى رؤساى جمهور قضاوت كنند - چه پیش خودشان، چه در منظر عموم - و نظرى بدهند، خوب است به این نكته هم توجه كنند: حجم كار بالا و تلاش خستگى‌ناپذیر و اعراض از آسایشها و آسودگى‌ها و امتیازاتى كه معمولاً مسئولان كشورها در دنیا دارند؛ استراحت میكنند، تفریح میروند، امتیاز میگیرند؛ اینها را نخواستن، ندیدن، طلب نكردن، امتیاز بزرگى است كه این دولت بحمدالله از این امتیاز برخوردار بود.
 یك نكته‌ى دیگر هم كه در مورد این دولت در طول این هشت سال مورد نظرم بود و بارها هم به آن اشاره كردم، این است كه این دولت بحمدالله توانست شعارهاى انقلاب را سر دست بگیرد و به آنها افتخار كند و آنها را در جامعه مطرح كند.(از بیانات مقام معظم رهبری در آخرین دیدار بادولت دکتر احمدی نژادمورخ ۲۳/۴/۹۲)


وَاللّهُ أَعْلَمُ بِأَعْدَائِکُمْ وَکَفَى بِاللّهِ وَلِیًّا وَکَفَى بِاللّهِ نَصِیرًا

و خدا به [حال] دشمنان شما داناتر است کافى است که خدا سرپرست [شما] باشد و کافى است که خدا یاور [شما] باشد


درباره سایت

اون كه بدون ادعا
گردن دشمن رو شكست
اون كه تو قلب مردم
كشور دشمنش نشست
اون كه تموم وقتشو
صرف عدالت می كنه
اون كه توی هر ثانیه ای
یه جور عبادت می كنه
رسید به ساحل نگاهت
كشتی امن اعتماد
ما به تو داریم اعتقاد
ای دكتر احمدی نژاد
تویی فقط رمز نجات
تو فصل بی رحمی باد
ما به تو داریم اعتماد
ای دكتر احمدی نژاد
نذاشت كه خون شهدا
دوباره باز هدر بشه
به نام آزادی نذاشت
دعایی بی اثر بشه
انرژی هسته ای رو
به روی دشمناش كشوند
امنیت و شهامتو
به اونور مرزا رسوند
تویی فقط رمز نجات
تو فصل بی رحمی باد
ما به تو داریم اعتماد
ای دكتر احمدی نژاد


می نویسم برای شناخت کسی که نمی شناسیمش. کسی که در میان تاریخ شاید شناخته شد و وای به حال ماست آنروز که فرزندانمان برما لعنت می فرستند که چرا حامیش نبودیم. چرا او را نشناختیم وچرا اهل کوفه شدیم.

لطفا منو با نظراتتون راهنمایی کنید. با تشکر
احمدی نژاد:

ا = آزاده

ح = حامی رهبر

م = متعهد

د = دانا

ی = یاور محرومان

ن = ناجی ایران

ژ = ژرف نگر

ا = آماده نبرد

د = دنباله رو شهیدان
*باورم نیست ز بد عهدی ایام هنوز

قصه غصه که در دولـت یـار آخر شد*

وقتى دختر دكتر ازدواج كرد، همه منتظر بودیم از طرف نهاد یك خانه به آنها در جهیزیه ى اغلب دخترانى كه پدرانشان كارمند ساده هستند، همان پاستور بدهند.امّا آنها در یكى از محلات تهران خانه اى اجاره كرده و درآنجا زندگى جدیدشان را شروع كردند.چند بارى دكتر براى دیدن دخترش به منزلشان رفت و هربار ما؛بچه هاى حفاظت توى در دسر مى افتادیم. اینكه باید دكتر را ازمسیرى مى بردیم كه شناخته نشود.وبراى دختر و دامادش از لحاظ امنیتى مشكلى به وجود نیاید.امّا با همه ى اینها باز مردم متوجه شدند.ممكن بود از طرف ضد انقلاب برایشان خطرناك باشد.آن قدر به دكتر فشار آوردیم تا بالاخره پذیرفت آن دو بیایند بنشینند در طبقه ى دوم منزل یكى از كارمندهاى نهاد در پاستور.داماد دکتر ماه به ماه كرایه ى آن جا را به حساب نهاد واریز مى كند.

آهسته

فتح کردی

با چشم هایت...

فتح كردی چون مرد عمل بودی

فتح كردی چون شهید رجایی بودی

فتح كردی

چون تابع امام وقت بودی

فتح كردی

چون از جنس مردم بودی

فتح كردی

چون جاویدانی هستی

هر چه داشتم را !

حالا تمام جهان من

مستعمره توست ... !

 

خاموش شمشیر بزن در دفاع از این حریم الهی ...

 ما ساکت می نشینیم و نظاره می کنیم. . .!!!

     اما یقین داریم که بزرگی نگاه روشنت تا همیشه ی

         تاریخ از فراز کوه های صبور عــشــق پیداست.

 یقین داریم بهار دوباره خواهد ماند

تا آنروز منتظر خواهیم بود ...اسماعیل اسدی دارستانی نویسنده و محقق و وبلاگ نویس


                                                            

 


 

رئیس جمهور عزیزم خدا قوت!درست است قانونا روحانی ریس جمهور است و من هم مسئول تبلیغات ستاد روحانی در شهر مان بودم ...اما قبل از ان مسئول تبلیغات مردمی نزاد بود ....عشق ام احمدی نزاد بود و خواهد بود...اسماعیل اسدی دارستانی - آستارا

بعضی ها در خیال خود میخواهند بعد از رفتنتان مردم چیزی از احمدی نژاد به یاد نداشته باشند! اما باید بدانند این خیالشان توهمی بیش نیست.چرا که خوبی ها و پاکی های شما آنقدر زیاد بوده و هست که محال است از یاد برود.

مگر میشود لحظات زیبایی را که در سفر های استانی دیدیم از یاد ببریم؟!

مگر میشود نوای " اللهم عجل لولیک الفرج " شما که در مجامع بین المللی طنین انداز میشد و نام ویاد امام عصر(عج) را در سراسر جهان زنده میکرد؛ فراموش کرد؟!

مگر میشود بوسه ای که از سر محبت و تواضع بر دستان پدران شهید میزدید را از خاطر برد؟!

رئیس جمهور خوب و دوست داشتنی ما ؛ زحمات بی دریغ شما تا ابد دریاد ها باقی ست و هیچ گاه به دست فراموشی سپرده نخواهد شد...

دکتر عزیز ، احساس میکنم بعد از رفتن شما ، در این سمت ریاست جمهوری دیگر این لحظات و صحنه های زیبا پدید نخواهد آمد...

چرا که شما مردی از جنس مردم هستید ، شما خاضع و فروتن و ساده زیست هستید،شما با درد مردم درد کشیدید ، با مردم گریه کردید و با لبخند مردم لبخند بر چهره ی مهربانتان می نشست...

نمیدانم! سراسر قلبم آکنده از دلهره و نگرانی شده! ترس از آینده ی بدون شما؛ ترس از ایران بدون رئیس جمهوری به نام " احمدی نژاد " یا بهتر بگویم : " مردمی نژاد "

اما به قول خودتان با تغییر عنوان مسئولیت عوض نمی شود! همچنان باید تلاش کنیم برای پیشرفت و اعتلای ایران عزیزمان.باید دست در دست هم،با همدلی و اتحاد به رئیس جمهور جدید کمک کنیم تا در این مسئولیت خطیری که بر عهده گرفته است،موفق شود.

رئیس جمهور مهربانمان، بدانید بی اندازه دلتنگ می شویم برای شما....

برای شما که با تقوا و پاک دستی ثابت کردید می شود دریک مقام عالی بود ، ولی پاک بود. میشود رئیس جمهور بود اما ملعبه ی دست احزاب و باند های گوناگون نبود. می شود با جرات ، شهامت و توکل به خدا و اعتماد به نفس کارهای بزرگ و به ظاهر انجام نشدنی را انجام داد و...

شما بهترین معلم و استادمن در زندگیم بودید...

آری؛ دلتنگ می شویم برای لحظاتی که هرچند کوتاه  شما را در صفحه ی رسانه ی ملی می دیدیم و به کارهای بزرگتان افتخار می کردیم...

رئیس جمهور عزیزم، بدانید همیشه دعاگویتان هستیم و تا ابد مهربانی هایتان در قلبمان جاودانه خواهد ماند و هستیم بر آن عهد که بستیم...

امیدواریم هرکجا که هستید در پناه خداوند و الطاف امام عصر(عج) سالم و سلامت باشید.

دکتر عزیز ، مهربانترین رئیس جمهور دنیا ، خدا نگهدار ... اسماعیل اسدی دارستانی - استارا astarao@yahoo.com 09119812795

قطار میرود

تو میروی

تمام ایستگاه می رود

          ..

و من چقدر ساده ام

 که سال های سال

در انتظار تو

کنار این قطار رفته ایستاده ام

و همچنان به نرده های ایستگاه رفته

                                تکیه داده ام!!!!!!

                                                                               

 

به تو خیانت می کنند، تو مکن.
تو را تکذیب می کنند، تو مکن.
تو را می ستایند، فریب مخور.
تو را نکوهش می کنند، شکوه مکن.
مردم شهر از تو بد می گویند، اندوهگین مشو.
همه مردم تو را نیک می خوانند، مسرور مباش.
آنگاه تو از ما خواهی بود.
حضرت امام باقر(ع)

بهتر آن بود که این یادداشت، هم اینجا به پایان می رسید چه براین چند سطر نورانی، هیچ نمی توان افزود. اگر ما قادر باشیم نیروهایی با چنین خصوصیاتی (که در فرمایش حضرت محمدابن علی(ع) آمده است)، تدارک ببینیم، و اگر داریم، آنان را تکثیر کنیم، این عظیم ترین اتفاقی خواهد بود که در تاریخ «کادرسازی» به وقوع پیوسته است.
مردانی از جنس پولاد که درعین حال، سرآمد «جمال شناسان» عالم باشند، آرام و درعین حال، ناآرام باشند. گرم باشند و همان دم سرد باشند. «انعطاف» و «صلابت» را در یک سینه جای دهند و آب و آتش را به عقد یکدیگر درآورند.
برادر و خواهر بسیجی!
در کوره راه های پس از جنگ از خدا بخواهید که بسیجی بمانید و در اتفاقات سیاسی و معیشتی و اجتماعی وقتی به شما خیانت می کنند مقابله به مثل نکنید. اگر شما را تکذیب می کنند و راه و رسم شما را «دروغ» می خوانند دل آرام باشید و تردید نکنید.
اگر تملق تان می گویند (و معمولا طمعی دارند!) باری نخورید و کوتاه نیایید و به روی ناپاکان و آزمندان لبخند نزنید، و اگر بد شما را می گویند دچار یاس و غم نشوید و احساس تنهایی و بی چیزی نکنید.
در عالم سیاست و فرهنگ، با موجودات خنثی و تفکرات «دوجنسی» بسیاری برمی خورید که ممکن است تا ابد هم نتوانید ایشان را بشناسید. ما اگر بتوان مراقب درستکاری خویش بود و پای در رکاب «اصول» ماند، چه باک که دیگران کیستند و که خواهند بود! هرچند سال که از جنگ می گذرد، طبیعی است که حفظ «تفکر بسیجی»، مساله تر خواهد شد و خطرات و آفات، بیش از پیش، دندان خود را نشان می دهند، کم نیستند و نخواهند بود (و هیچ وقت هم کم نبوده اند) کسانی که به تعبیر فاطمه صدیقه(س)، ارزش ها را پس از مدتی از دست می دهند و هرچه از زیبایی ها که به مرور جذب کرده بودند، کنار می گذارند و به راستی با فشار در و دیوار «طبیعت» و ملزومات زندگی، پس نیاوردن و تاب آوردن، هنری بس بزرگ و انسانی است. هنری بزرگ است که آدمی از «پاک ماندن» نترسد و در مسیر پاکیزگی نیز، از «اقلیت بودن» در بعضی محیط ها وحشت نکند. وقتی کسانی از سر بی دردی شما را «هو» می کنند و به دلیل پایبندی و التزام عملی به حرف هایی که می زنید، «ساده لوح» می خوانند، در دل برآنان بگریید و با چهره بدیشان بخندید و سلام بگویید و بگذرید. احتمالات در زندگی و در مبارزه، هیچ وقت به صفر نمی رسند و شما همواره به آن نیروی بزرگ که «بسیجی ماندن» اش می نامند، نیازمند خواهید بود.
به امام باقر(ع) بنگرید، به روشنایی ایشان بنگرید و راهی را که تا بدینجا آمده اید به همان سو که تا حال آمده اید ادامه دهید که بر طریق ولایت بوده اید و صراط مستقیم همان است که پیموده اید.

 

 


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نماینده عراقی: موصل را سعودی‌ها اشغال کرده‌اند/عراق در رأس مذاکرات ملک عبدالله و السیسی

تاریخ:شنبه 31 خرداد 1393-09:14 ق.ظ

بحران امنیتی در عراق امروز شنبه وارد روز دوازدهم شد حال آنکه «گفت‌وگوی رئیس جمهور روسیه با نخست‌وزیر عراق»، «تهدید نمایندگان عراقی به قطع رابطه با آمریکا»، و «دیدارهای پشت پرده رئیس جمهور آمریکا با مخالفان بغداد برای برکناری مالکی» از مهم‌ترین اخبار روز یادزدهم بود.

گزارش‌های خبری نشان می‌دهد همان کشورهایی که از «داعش» در سوریه حمایت می‌کردند تا «بشار اسد» رئیس جمهور آن را ساقط کنند، پس از ناکامی، اکنون همان «داعش» را در عراق حمایت می‌کنند تا «نوری المالکی» نخست‌وزیر عراق را برکنار کنند.

از طریق این خبر، قادرید‌ تمام اخبار مرتبط با بحران عراق را که امروز (شنبه) در خبرگزاری فارس منتشر شده است، دنبال کنید. در صورت تمایل به دیدن مشروح اخبار روی ساعت خبر کلیک کنید. همچنین اخبار روز گذشته در ایـنـجــا قابل دسترسی است.

* * * * *

8:04 رئیس کمیته نیروهای مسلح سنا آمریکا: رهبران عراق از آمریکا رسماً درخواست نکنند، حمله هوایی علیه داعش صورت نمی‌گیرد.

رئیس کمیته نیروهای مسلح سنا آمریکا تأکید کرد که اگر تمامی رهبران گروههای قومی و مذهبی و اقلیت‌های عراق از آمریکا رسماً درخواست حمایت نظامی نکنند، آمریکا در عراق برای مبارزه با داعش اقدام نظامی انجام نمی‌دهد.

3:43 اوباما: مقامات عراقی باید راهکاری سیاسی برای بحران این کشور بیابند

رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه‌ با شبکه سی‌ان‌ان تصریح کرده است که مقامات عراقی باید برای پایان دادن به درگیری‌ها در این کشور، راهکاری سیاسی بیابند.

00:54   داعش در موصل از مسیحی‌ها جزیه می‌گیرد

           کمیساریای عالی حقوق بشر در عراق اعلام کرد اقدام گروهک داعش در جزیه گرفتن از مسیحیان موصل، با هدف کوچاندن آنان انجام می‌شود. این نهاد عراقی از دولت و جامعه بین‌الملل خواست هر چه زودتر مانع این امر بشوند.

00:43  بحران عراق در رأس موضوعات مورد بحث در دیدار شاه عربستان سعودی با رئیس جمهور مصر

          یک منبع در ریاست جمهوری مصر اعلام کرد که بحران عراق یکی از مهم‌ترین موضوعات در دیدار ملک عبدالله با عبدالفتاح السیسی در قاهره است.

00:05  موصل را سعودی‌ها اشغال کرده‌اند

          «حنان الفتلاوی» نماینده پارلمان عراق از ائتلاف «دولت قانون» (به ریاست نوری المالکی نخست‌وزیر عراق)، ائتلاف «متحدون» (به ریاست اسامه النجیفی رئیس پارلمان عراق) را به خودداری از دفاع از عربستان فرا خواند و گفت:

عربستان حامی اول تروریسم شده است و اکنون «سعودی‌ها و افغان‌ها» موصل را اشغال کرده‌اند. به جای دلسوزی و دفاع از عربستان، از موصل دفاع کنید.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مدیرکل ارشاد گیلان: هنر زندگی را قابل تحمل می‌کند

تاریخ:شنبه 31 خرداد 1393-09:13 ق.ظ

مدیرکل ارشاد گیلان:
هنر زندگی را قابل تحمل می‌کند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: هر جا تنگنایی هست هنر به کمک انسان می‌آید و زندگی را قابل تحمل می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندر انزلی، فیروز فاضلی شامگاه جمعه در مراسم اختتامیه هفته فیلم و عکس این شهرستان اظهار کرد: هنر بازنمایی از واقعیت است.

وی بازنمایی از واقعیت را با تقلید صرف متفاوت خواند و افزود: هنرمند پیش از دیگران صدای جامعه را می‌شنود و باید به او اجازه داد تا صدای جامعه را انتقال دهد.

فاضلی با اشاره به ابزار هنرمند، بیان کرد: هنرمند دارای درک صداهای متفاوت است و با ابزار ساده می‌تواند صداهای متفاوت را به دیگران منتقل کرده و در جامعه حرکت ایجاد کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان هنرمند را جلوتر از افرادی دانست که در حال زندگی می‌کنند و گفت: هنرمند با داشتن روح بلند یک گام از دیگران پیش است.

وی با بیان اینکه یک پای هنرمند در زمین و پای دیگرش در آسمان است، تصریح کرد: روح لطیف هنرمند با آسمان پیوند خورده و به این دلیل از آسمان به زمین می‌نگرد و کژتابی‌های زمین را در می‌یابد.

فاضلی یادآور شد: هنرمند موضوع‌ها را با بزرگ کردن در مقابل دیگران می‌گذارد تا جامعه بداند به کدام طرف حرکت کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در ادامه با اشاره به فیلم «سرزمین رها» ساخته فرهاد مهران‌فر، خاطرنشان کرد: هر جا تنگنایی هست هنر به کمک انسان می‌آید و زندگی را قابل تحمل می‌کند. 

وی با تبریک موفقیت فیلم مستند «رسم عاشقی همینه» ساخته الله‌کرم رضائی‌زاده در جشنواره فیلم ربیع‌الشهاده کربلای عراق، اظهار کرد: ملیت و هویت ایرانی با تلاش هنرمندان تبیین می‌شود.

*نشست‌های تخصصی اصحاب هنر انزلی برگزار شود

نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی نیز در مراسم مذکور گفت: بندر انزلی همواره جزو نخستین‌ها در موضوع‌های هنری بوده و پیشینه درخشانی در این زمینه دارد.

حسن خسته‌بند خواستار گردآوری زندگینامه و آثار هنرمندان بندر انزلی در قالب کتاب شد و افزود: جمع‌آوری آثار هنرمندان در حوزه فرهنگ و هنر بندر انزلی حائز اهمیت است.

وی با تاکید بر برگزاری نشست‌های تخصصی هنرمندان بندر انزلی، بیان کرد: برگزاری نشست‌های تخصصی موجب رونق فرهنگ و هنر در جامعه می‌شود.

خسته‌بند احترام به پیشکسوتان را مهم دانست و تصریح کرد: پیشکسوتان مشاوران خوبی در عرصه‌های مختلف هستند.

*مستند «رسم عاشقی همینه» ترویج‌دهنده فرهنگ تشیع است

الله‌کرم رضائی‌زاده کارگردان فیلم مستند «رسم عاشقی همینه» نیز در مراسم اختتامیه هفته فیلم و عکس بندر انزلی اظهار کرد: فیلم مذکور با هدف ترویج آیین‌ها و سنتی‌های ایرانی و گیلان به‌ویژه فرهنگ تشیع در جهان اسلام تهیه شده است.

به گزارش فارس، در مراسم مذکور از کارگردان فیلم مستند «رسم عاشقی همینه» توسط مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی تجلیل شد.

تجلیل از فرهاد مهران‌فر، رضا بهرامی‌نژاد و حامد خسروی فیلم‌سازان بندر انزلی توسط شورای اسلامی و شهرداری این شهر و همچنین اهدای جایزه به کاوه چلمبری، شقایق خاکسار و زهرا نویدشاد برگزیدگان بخش عکس از دیگر برنامه‌های مراسم اختتامیه هفته فیلم و عکس بندر انزلی بود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دستگیری متهم 25 ساله اهل و ساکن آستارا عامل تشویش اذهان عمومی در فیس‌بوک توسط ناجا

تاریخ:شنبه 31 خرداد 1393-09:01 ق.ظ

درد نیوز dardnews:فرمانده انتظامی شهرستان آستارا از دستگیری عامل تشویش اذهان عمومی در فیس‌بوک خبر داد.

سرهنگ `پاسدار رحیم مهدی‌زاده در تشریح این خبر گفت: ماموران در رصد سایت‌های مختلف، سایتی را شناسایی کرده که فردی در آن اقدام به تشویش اذهان عمومی در فیس‌بوک می‌کرد.

وی با بیان اینکه عامل انتشار شناسایی شده و دستگیری وی با هماهنگی مقام قضایی در دستور کار قرار گرفت، گفت: ماموران پلیس امنیت عمومی، متهم ۲۵ ساله اهل و ساکن آستارا را شناسایی و وی را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان آستارا با بیان اینکه متهم دستگیر شده به پلیس امنیت عمومی انتقال و در تحقیقات اولیه به بزه انتسابی معترف شده، اظهارداشت: متهم با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مقام قضایی معرفی شد.

توضیح درد نیوز : جوان 25 ساله ساكن استارا . دانش آموخته  عمران، از نخبگان سایبری و علمی كشور است و از وبلاگ نویسان و فعالان حقوق بشر و محیط زیست بین الملی  است  و هماكنون با قید وثیقه آزاد شده است ..

مهندس مورد نظر طی تماسی اعلام نمود ..این یك توطئه است من كلا در فیس بوك عضو نیستم فقط وبلاگ نویس است و علاقه در عضویت در فیسوبوك ندارم  و مقصر نیروی انتظامی و دستگاه قضا نیست چون من فعال حقوق بشر و محیط زسیست هستم و بنبار درخواست جوانانم شهر آستارا برای كاندیدا توری مجلس آماده می شوم  برای اینكه پرونده مرا مختوش كنند رقبای انتخاباتی این باز سیاسی را بازی كردند و به اسم من در فیسوبوك صحفه باز كردند ..من عضو فیس بوك نیستم ... در انتخابات شوراها هم رقابی انتخاباتی بدون مدرك قضایی و انتظامی و هیچ مدرك مرا متهم به فساد اخلاقی نمودند و رد صلاجحیت نمودند  كه با پی گیریی در نظارت استان موفق شدم توطئه را ثابت كنم اما بعلت اینكه دو روز به رای گیری بود و من انصراف دادم ...در صورتیكه رد صلاحیت نمی شدم الان عضو شورا بودم و هماكنون هم رقبایی انتخاباتی می داند من در بین جوانان و تحصیل كردگان هوا خواه زیاد دارم با این كار می خواهند برایم پرونده سازی كنند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

ششمین فیلم مستند اا دارستانی به اتمام رسید

تاریخ:شنبه 31 خرداد 1393-09:00 ق.ظ

ششمین فیلم مستند اا دارستانی به اتمام رسید

اسماعیل اسدی دارستانی مدیر عامل شركت تعاونی مستند سازان نور در مصاحبه با درد نیوز گفت : ششمین فیلم مستند به تهیه و كارگردانی اسماعیل اسدی دارستانی بنام گردشگری و اماكن تفریحی و زیارتی آستارا كلید خورد بعداز یكسال به اتمام رسید

 

 

 

 


 

 

شهید جانباز بسیجی حاج اسدالله اسدی دارستانی (59 تا 63)

 

  
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

جنبش وبلاگی خداقوت مردمی نژاد

تاریخ:شنبه 31 خرداد 1393-08:57 ق.ظ

بسم الله الرحمن الرحیم

من لم شکر المخلوق لم یشکرالخالق

 جنبش وبلاگی خدا قوت مردمی نژاد


امام خامنه ای:یکی از شعارهای این دولت، عدالت است. عدالت یقیناً محور انقلاب بود؛ در این شکی نیست. هیچ دولتی هم از اول نیامده صریحاً بگوید من نمی‌خواهم طبق عدالت رفتار کنم. لیکن من باید از آقای احمدی‌نژاد تشکر کنم که ایشان کار جدیدی کردند. عدالت محوری را به عنوان یک شعار گذاشتند وسط؛ این کار خیلی بزرگی بود. (از بیانات مقام معظم رهبری دراولین دیدار بادولت دکتر احمدی نژادمورخ 8/6/84)لینک منبع

امام خامنه ای:آنچه كه من امروز باید به دوستان عرض كنم، در درجه‌ى اول خداقوّتى است؛ ان‌شاءالله كه خسته نباشید. هشت سال كار كردید، تلاش كردید، كارهاى خوبى انجام گرفت، تحمل زحمات كار شبانه‌روزى را شماها نشان دادید؛ یعنى دیده شد، احساس شد، همه فهمیدند كه رئیس جمهور محترم و همكارانشان در دولت حجم كارشان بسیار بالا و پرشتاب نسبت به همه‌ى دوره‌هاى دیگر بود و هست؛ این نقطه‌ى برجسته‌اى است كه نباید این را نادیده گرفت. همه‌ى كسانى كه میخواهند درباره‌ى دولتها، درباره‌ى كابینه‌ها، درباره‌ى رؤساى جمهور قضاوت كنند - چه پیش خودشان، چه در منظر عموم - و نظرى بدهند، خوب است به این نكته هم توجه كنند: حجم كار بالا و تلاش خستگى‌ناپذیر و اعراض از آسایشها و آسودگى‌ها و امتیازاتى كه معمولاً مسئولان كشورها در دنیا دارند؛ استراحت میكنند، تفریح میروند، امتیاز میگیرند؛ اینها را نخواستن، ندیدن، طلب نكردن، امتیاز بزرگى است كه این دولت بحمدالله از این امتیاز برخوردار بود.
 یك نكته‌ى دیگر هم كه در مورد این دولت در طول این هشت سال مورد نظرم بود و بارها هم به آن اشاره كردم، این است كه این دولت بحمدالله توانست شعارهاى انقلاب را سر دست بگیرد و به آنها افتخار كند و آنها را در جامعه مطرح كند.(از بیانات مقام معظم رهبری در آخرین دیدار بادولت دکتر احمدی نژادمورخ ۲۳/۴/۹۲)
لینک منبع

 

سوم تیر 84، حادثه ای روی داد و دولتی "احمدی"باشعار"عدالت" بر سر کار آمد تا "امید مهدوی" را بر دلها خسته  بنشاند و باور خفته انقلاب اسلامی را که خود وسیله بود به سوی قله نور و معدن حکمت و صاحب اصلی ولایت و صاحب الامر، بار دگر احیا کند و امروز هشت سال از حضور دولتی عدالت محور گذشت و به پاس خدمات هشت ساله دولت عدالت محور جناب آقای دکتر احمدی نژاد این جنبش وبلاگی "خداقوت مردمی نژاد " توسط وبلاگ ذاکرولایت110  و  پایگاه وبلاگ نویسان ارزشی -پاونا راه اندازی شد تا از زحمات هشت ساله ایشان و همکارانش در دولت های نهم و دهم تشکر شود.

جناب دکتر احمدی نژاد شخصیت کم نظیری بود که به سرعت به شخصیت جهانی تبدیل شد ،احمدی نژاد رئیس جمهوری بود ساده و مردمی که در داخل با حضورش در  نقاط دوردست ایران اسلامی ساده و مردمی و خاکی بودنش را ثابت کرد وحتی در جهان نیز به  چهره‌ای محبوب تبدیل شدند و این ظرفیت بزرگی برای انقلاب اسلامی است که چنین شخصیتی مردمی از جنس مردم شعار های ارزش های انقلاب را احیا و زنده نمود .

در ذهن هااز احمدی نژاد استکبار ستیزی ومقابله با ابرقدرتها و دشمنان اسلام چون آمریکا ورژیم پوشالی صهیونیستی تا ابد  باقی خواهد ماند  که این چنین در مقابل حق و حقوق ملت ایران و ارزشهای نظام ایستاد و هیچ باجی به دشمن نداد و با توجه به تحریم های دشمن و کارشکنی هایی در داخل احمدی نژاد خدمات کم نظیری انجام داد که واقعا بی نظیر و نمونه است و نمی توان چشم را بست و آن ها را ندید.

1-از وبلاگ نویسان ارزشی دعوت می شود جهت شرکت در این جنبش وبلاگی در بخش نظرات  پیام داده تا نام وبلاگشان در جنبش درج گردد.

 2-وبلاگ هایی که بیانیه جنبش را در وبلاگ هایشان باز نشر نموده اند نیز اطلاع دهند تا لینک وبلاگشان در بخش اطلاع رسانی جنبش درج گردد

3-اعضای پاونا و تمامی وبلاگ نویسان عزیز که در این خصوص مطلبی درج نموده اند لینک مطلبشان را ارسال تا در جنبش وبلاگی قرار گیرد.

وبلاگ نویسان جهت حمایت و تقدیر از دولت نهم و دهم کامنت گذاشته تا نام وبلاگتان در زیر این متن درج شود

                                                         با تشکر

وبلاگ ذاکرولایت110                   پایگاه وبلاگ نویسان ارزشی-پاونا

                                                http://pw-arzeshi.com/i/avatars/thumbs1/_noavatar_user.gif             

ای دوست نگو خدانگهدار

نشكن دل دوستان غمخوار

تا لحظه سبز بازگشتت

ماییم و تو و امید دیدار..


بیانات مقام معظم رهبری در آخرین دیدار با دکتر احمدی نژاد و هیئت دولت 

 دانلود فیلم/هشت سال تلاش جهادی دکتر احمدی نژاد

دانلود فیلم/آخرین گفتگوی زنده دکتر احمدی نژاد با مردم


لینک مطالب وبلاگ نویسان دراین خصوص:

کاش زودتر می رفتی آقای رئیس جمهور

 به بهانهٔ غروب آخرین روز دولت احمدی‌نژاد

راهی که می ماند

سپاس خستگی ناپذیر، احمدی نژاد 

 احمدی نژاد و هشت سالی که گذشت ...

خداحافظ

 خداحافظ دکتر...

  خداحافظ احمدی نژاد...

  نمازِ روز آخر!

امروز آه مان را بلند کردی...سلامت باشی دکتر

دستت نمک نداشت "ای‌احمدی‌نژ اد "

خداحافظ ای "شبیه ترین مردم به مردم"

خدانگهدار..

لعل لب احمدی‌نژاد

 آن مرد در باران رفت...

احــــمـــــدی نــــــــژاد...

پایان احمدی نجاد…

 لطفا در هر صورت انصاف داشته باشید

خدا یارت باد تا چهار سال دیگر تو خواهی امد

احمدی نژاد و روحانی مردان روزگار

مردی از جنس مردم وآرمانهایشان..

دکتر محمود احمدی نژاد

 خدا نگهدارت باشد ای مرد روزهای سخت...

خــــداحـــافـــظـ ای نــوبــهــار هــمـــیــشــهـ

تـنـهـاتـریـن رئـــیـس جـمـهـور ِ انـقـلـابـی!

خسته نباشی آقای رئیس ...

 دکتر دلمان برایت تنگ می شود...

آن مرد میرود

 خدانگهدارت مردمی نژاد...دلمان برای سادگیت تنگ میشود...

خداحافظ آقای رئیس جمهور

 اصولگرایان قبیله ای چوبهای دو سرنجس
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

برهم زنندگان سخنرانی جلیلی، حاضران در جشن روحانی

تاریخ:شنبه 31 خرداد 1393-08:56 ق.ظ

1393

برهم زنندگان سخنرانی جلیلی، حاضران در جشن روحانی

صبح امروز پنج شنبه گردهم آیی حامیان دولت در وزارت کشور برگزار شد تا سالگرد پیروزی رییس جمهور در انتخابات سال گذشته را جشن بگیرند.

این جشن دولتی حواشی متعددی داشت، اما یکی از نکات جالب توجه آن حضور دسته جمعی تعدادی از اخلال گران در مراسم دو ماه قبل سخنرانی دکتر جلیلی در دانشگاه امیرکبیر در برنامه امروز بود که در حمایت از رییس جمهور شعار می دادند.

پیش از این نیز عکس تعدادی دیگر از برهم زنندگان سخنرانی دکتر جلیلی در دانشگاه امیرکبیر که در جلسه ای با هاشمی رفسنجانی مشغول سخنرانی هستند، منتشر شده بود.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دلنوشته رو زنامه به د كتر احمدی نژاد از جنس مردم

تاریخ:شنبه 31 خرداد 1393-08:50 ق.ظ

آقاجان وقتی می خندی سربازت از جان دل خوشحال می شود

 

ولی حیف که نا اهلان و نامحرمان چندیست این اندک لبخند را نیز از تو ربوده اند

 

نمیدانم جواب مادرت زهرا را چگونه می خواهند بدهند . شاید آنجا هم از روی رافت اسلامی

 

این نابخردان و کوردلان زمانه را همچون جد غریبتان علی می بخشید ... 

 

    امیدمان به لبخند  شماست تا جان بگیریم 


بسم الله الرحمن الرحیم

من لم شکر المخلوق لم یشکرالخالق


جنبش وبلاگی خدا قوت مردمی نژاد


امام خامنه ای:یکی از شعارهای این دولت، عدالت است. عدالت یقیناً محور انقلاب بود؛ در این شکی نیست. هیچ دولتی هم از اول نیامده صریحاً بگوید من نمی‌خواهم طبق عدالت رفتار کنم. لیکن من باید از آقای احمدی‌نژاد تشکر کنم که ایشان کار جدیدی کردند. عدالت محوری را به عنوان یک شعار گذاشتند وسط؛ این کار خیلی بزرگی بود. (از بیانات مقام معظم رهبری دراولین دیدار بادولت دکتر احمدی نژادمورخ 8/6/84)لینک منبع

امام خامنه ای:آنچه كه من امروز باید به دوستان عرض كنم، در درجه‌ى اول خداقوّتى است؛ ان‌شاءالله كه خسته نباشید. هشت سال كار كردید، تلاش كردید، كارهاى خوبى انجام گرفت، تحمل زحمات كار شبانه‌روزى را شماها نشان دادید؛ یعنى دیده شد، احساس شد، همه فهمیدند كه رئیس جمهور محترم و همكارانشان در دولت حجم كارشان بسیار بالا و پرشتاب نسبت به همه‌ى دوره‌هاى دیگر بود و هست؛ این نقطه‌ى برجسته‌اى است كه نباید این را نادیده گرفت. همه‌ى كسانى كه میخواهند درباره‌ى دولتها، درباره‌ى كابینه‌ها، درباره‌ى رؤساى جمهور قضاوت كنند - چه پیش خودشان، چه در منظر عموم - و نظرى بدهند، خوب است به این نكته هم توجه كنند: حجم كار بالا و تلاش خستگى‌ناپذیر و اعراض از آسایشها و آسودگى‌ها و امتیازاتى كه معمولاً مسئولان كشورها در دنیا دارند؛ استراحت میكنند، تفریح میروند، امتیاز میگیرند؛ اینها را نخواستن، ندیدن، طلب نكردن، امتیاز بزرگى است كه این دولت بحمدالله از این امتیاز برخوردار بود.
 یك نكته‌ى دیگر هم كه در مورد این دولت در طول این هشت سال مورد نظرم بود و بارها هم به آن اشاره كردم، این است كه این دولت بحمدالله توانست شعارهاى انقلاب را سر دست بگیرد و به آنها افتخار كند و آنها را در جامعه مطرح كند.(از بیانات مقام معظم رهبری در آخرین دیدار بادولت دکتر احمدی نژادمورخ ۲۳/۴/۹۲)


وَاللّهُ أَعْلَمُ بِأَعْدَائِکُمْ وَکَفَى بِاللّهِ وَلِیًّا وَکَفَى بِاللّهِ نَصِیرًا

و خدا به [حال] دشمنان شما داناتر است کافى است که خدا سرپرست [شما] باشد و کافى است که خدا یاور [شما] باشد


درباره سایت

اون كه بدون ادعا
گردن دشمن رو شكست
اون كه تو قلب مردم
كشور دشمنش نشست
اون كه تموم وقتشو
صرف عدالت می كنه
اون كه توی هر ثانیه ای
یه جور عبادت می كنه
رسید به ساحل نگاهت
كشتی امن اعتماد
ما به تو داریم اعتقاد
ای دكتر احمدی نژاد
تویی فقط رمز نجات
تو فصل بی رحمی باد
ما به تو داریم اعتماد
ای دكتر احمدی نژاد
نذاشت كه خون شهدا
دوباره باز هدر بشه
به نام آزادی نذاشت
دعایی بی اثر بشه
انرژی هسته ای رو
به روی دشمناش كشوند
امنیت و شهامتو
به اونور مرزا رسوند
تویی فقط رمز نجات
تو فصل بی رحمی باد
ما به تو داریم اعتماد
ای دكتر احمدی نژاد


می نویسم برای شناخت کسی که نمی شناسیمش. کسی که در میان تاریخ شاید شناخته شد و وای به حال ماست آنروز که فرزندانمان برما لعنت می فرستند که چرا حامیش نبودیم. چرا او را نشناختیم وچرا اهل کوفه شدیم.

لطفا منو با نظراتتون راهنمایی کنید. با تشکر
احمدی نژاد:

ا = آزاده

ح = حامی رهبر

م = متعهد

د = دانا

ی = یاور محرومان

ن = ناجی ایران

ژ = ژرف نگر

ا = آماده نبرد

د = دنباله رو شهیدان
*باورم نیست ز بد عهدی ایام هنوز

قصه غصه که در دولـت یـار آخر شد*

وقتى دختر دكتر ازدواج كرد، همه منتظر بودیم از طرف نهاد یك خانه به آنها در جهیزیه ى اغلب دخترانى كه پدرانشان كارمند ساده هستند، همان پاستور بدهند.امّا آنها در یكى از محلات تهران خانه اى اجاره كرده و درآنجا زندگى جدیدشان را شروع كردند.چند بارى دكتر براى دیدن دخترش به منزلشان رفت و هربار ما؛بچه هاى حفاظت توى در دسر مى افتادیم. اینكه باید دكتر را ازمسیرى مى بردیم كه شناخته نشود.وبراى دختر و دامادش از لحاظ امنیتى مشكلى به وجود نیاید.امّا با همه ى اینها باز مردم متوجه شدند.ممكن بود از طرف ضد انقلاب برایشان خطرناك باشد.آن قدر به دكتر فشار آوردیم تا بالاخره پذیرفت آن دو بیایند بنشینند در طبقه ى دوم منزل یكى از كارمندهاى نهاد در پاستور.داماد دکتر ماه به ماه كرایه ى آن جا را به حساب نهاد واریز مى كند.

آهسته

فتح کردی

با چشم هایت...

فتح كردی چون مرد عمل بودی

فتح كردی چون شهید رجایی بودی

فتح كردی

چون تابع امام وقت بودی

فتح كردی

چون از جنس مردم بودی

فتح كردی

چون جاویدانی هستی

هر چه داشتم را !

حالا تمام جهان من

مستعمره توست ... !

 

خاموش شمشیر بزن در دفاع از این حریم الهی ...

 ما ساکت می نشینیم و نظاره می کنیم. . .!!!

     اما یقین داریم که بزرگی نگاه روشنت تا همیشه ی

         تاریخ از فراز کوه های صبور عــشــق پیداست.

 یقین داریم بهار دوباره خواهد ماند

تا آنروز منتظر خواهیم بود ...اسماعیل اسدی دارستانی نویسنده و محقق و وبلاگ نویس


                                                            

 


 

رئیس جمهور عزیزم خدا قوت!درست است قانونا روحانی ریس جمهور است و من هم مسئول تبلیغات ستاد روحانی در شهر مان بودم ...اما قبل از ان مسئول تبلیغات مردمی نزاد بود ....عشق ام احمدی نزاد بود و خواهد بود...اسماعیل اسدی دارستانی - آستارا

بعضی ها در خیال خود میخواهند بعد از رفتنتان مردم چیزی از احمدی نژاد به یاد نداشته باشند! اما باید بدانند این خیالشان توهمی بیش نیست.چرا که خوبی ها و پاکی های شما آنقدر زیاد بوده و هست که محال است از یاد برود.

مگر میشود لحظات زیبایی را که در سفر های استانی دیدیم از یاد ببریم؟!

مگر میشود نوای " اللهم عجل لولیک الفرج " شما که در مجامع بین المللی طنین انداز میشد و نام ویاد امام عصر(عج) را در سراسر جهان زنده میکرد؛ فراموش کرد؟!

مگر میشود بوسه ای که از سر محبت و تواضع بر دستان پدران شهید میزدید را از خاطر برد؟!

رئیس جمهور خوب و دوست داشتنی ما ؛ زحمات بی دریغ شما تا ابد دریاد ها باقی ست و هیچ گاه به دست فراموشی سپرده نخواهد شد...

دکتر عزیز ، احساس میکنم بعد از رفتن شما ، در این سمت ریاست جمهوری دیگر این لحظات و صحنه های زیبا پدید نخواهد آمد...

چرا که شما مردی از جنس مردم هستید ، شما خاضع و فروتن و ساده زیست هستید،شما با درد مردم درد کشیدید ، با مردم گریه کردید و با لبخند مردم لبخند بر چهره ی مهربانتان می نشست...

نمیدانم! سراسر قلبم آکنده از دلهره و نگرانی شده! ترس از آینده ی بدون شما؛ ترس از ایران بدون رئیس جمهوری به نام " احمدی نژاد " یا بهتر بگویم : " مردمی نژاد "

اما به قول خودتان با تغییر عنوان مسئولیت عوض نمی شود! همچنان باید تلاش کنیم برای پیشرفت و اعتلای ایران عزیزمان.باید دست در دست هم،با همدلی و اتحاد به رئیس جمهور جدید کمک کنیم تا در این مسئولیت خطیری که بر عهده گرفته است،موفق شود.

رئیس جمهور مهربانمان، بدانید بی اندازه دلتنگ می شویم برای شما....

برای شما که با تقوا و پاک دستی ثابت کردید می شود دریک مقام عالی بود ، ولی پاک بود. میشود رئیس جمهور بود اما ملعبه ی دست احزاب و باند های گوناگون نبود. می شود با جرات ، شهامت و توکل به خدا و اعتماد به نفس کارهای بزرگ و به ظاهر انجام نشدنی را انجام داد و...

شما بهترین معلم و استادمن در زندگیم بودید...

آری؛ دلتنگ می شویم برای لحظاتی که هرچند کوتاه  شما را در صفحه ی رسانه ی ملی می دیدیم و به کارهای بزرگتان افتخار می کردیم...

رئیس جمهور عزیزم، بدانید همیشه دعاگویتان هستیم و تا ابد مهربانی هایتان در قلبمان جاودانه خواهد ماند و هستیم بر آن عهد که بستیم...

امیدواریم هرکجا که هستید در پناه خداوند و الطاف امام عصر(عج) سالم و سلامت باشید.

دکتر عزیز ، مهربانترین رئیس جمهور دنیا ، خدا نگهدار ... اسماعیل اسدی دارستانی - استارا astarao@yahoo.com 09119812795

قطار میرود

تو میروی

تمام ایستگاه می رود

          ..

و من چقدر ساده ام

 که سال های سال

در انتظار تو

کنار این قطار رفته ایستاده ام

و همچنان به نرده های ایستگاه رفته

                                تکیه داده ام!!!!!!

                                                                               

 

به تو خیانت می کنند، تو مکن.
تو را تکذیب می کنند، تو مکن.
تو را می ستایند، فریب مخور.
تو را نکوهش می کنند، شکوه مکن.
مردم شهر از تو بد می گویند، اندوهگین مشو.
همه مردم تو را نیک می خوانند، مسرور مباش.
آنگاه تو از ما خواهی بود.
حضرت امام باقر(ع)

بهتر آن بود که این یادداشت، هم اینجا به پایان می رسید چه براین چند سطر نورانی، هیچ نمی توان افزود. اگر ما قادر باشیم نیروهایی با چنین خصوصیاتی (که در فرمایش حضرت محمدابن علی(ع) آمده است)، تدارک ببینیم، و اگر داریم، آنان را تکثیر کنیم، این عظیم ترین اتفاقی خواهد بود که در تاریخ «کادرسازی» به وقوع پیوسته است.
مردانی از جنس پولاد که درعین حال، سرآمد «جمال شناسان» عالم باشند، آرام و درعین حال، ناآرام باشند. گرم باشند و همان دم سرد باشند. «انعطاف» و «صلابت» را در یک سینه جای دهند و آب و آتش را به عقد یکدیگر درآورند.
برادر و خواهر بسیجی!
در کوره راه های پس از جنگ از خدا بخواهید که بسیجی بمانید و در اتفاقات سیاسی و معیشتی و اجتماعی وقتی به شما خیانت می کنند مقابله به مثل نکنید. اگر شما را تکذیب می کنند و راه و رسم شما را «دروغ» می خوانند دل آرام باشید و تردید نکنید.
اگر تملق تان می گویند (و معمولا طمعی دارند!) باری نخورید و کوتاه نیایید و به روی ناپاکان و آزمندان لبخند نزنید، و اگر بد شما را می گویند دچار یاس و غم نشوید و احساس تنهایی و بی چیزی نکنید.
در عالم سیاست و فرهنگ، با موجودات خنثی و تفکرات «دوجنسی» بسیاری برمی خورید که ممکن است تا ابد هم نتوانید ایشان را بشناسید. ما اگر بتوان مراقب درستکاری خویش بود و پای در رکاب «اصول» ماند، چه باک که دیگران کیستند و که خواهند بود! هرچند سال که از جنگ می گذرد، طبیعی است که حفظ «تفکر بسیجی»، مساله تر خواهد شد و خطرات و آفات، بیش از پیش، دندان خود را نشان می دهند، کم نیستند و نخواهند بود (و هیچ وقت هم کم نبوده اند) کسانی که به تعبیر فاطمه صدیقه(س)، ارزش ها را پس از مدتی از دست می دهند و هرچه از زیبایی ها که به مرور جذب کرده بودند، کنار می گذارند و به راستی با فشار در و دیوار «طبیعت» و ملزومات زندگی، پس نیاوردن و تاب آوردن، هنری بس بزرگ و انسانی است. هنری بزرگ است که آدمی از «پاک ماندن» نترسد و در مسیر پاکیزگی نیز، از «اقلیت بودن» در بعضی محیط ها وحشت نکند. وقتی کسانی از سر بی دردی شما را «هو» می کنند و به دلیل پایبندی و التزام عملی به حرف هایی که می زنید، «ساده لوح» می خوانند، در دل برآنان بگریید و با چهره بدیشان بخندید و سلام بگویید و بگذرید. احتمالات در زندگی و در مبارزه، هیچ وقت به صفر نمی رسند و شما همواره به آن نیروی بزرگ که «بسیجی ماندن» اش می نامند، نیازمند خواهید بود.
به امام باقر(ع) بنگرید، به روشنایی ایشان بنگرید و راهی را که تا بدینجا آمده اید به همان سو که تا حال آمده اید ادامه دهید که بر طریق ولایت بوده اید و صراط مستقیم همان است که پیموده اید.

 

 


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تهدید دوباره داعش علیه ایران+تصاویر

تاریخ:جمعه 30 خرداد 1393-01:49 ق.ظ

جمعه 30 خرداد 1393

درد نیوز dardnews:فرمانده انتظامی شهرستان آستارا از دستگیری عامل تشویش اذهان عمومی در فیس‌بوک خبر داد.

سرهنگ `پاسدار رحیم مهدی‌زاده در تشریح این خبر گفت: ماموران در رصد سایت‌های مختلف، سایتی را شناسایی کرده که فردی در آن اقدام به تشویش اذهان عمومی در فیس‌بوک می‌کرد.

وی با بیان اینکه عامل انتشار شناسایی شده و دستگیری وی با هماهنگی مقام قضایی در دستور کار قرار گرفت، گفت: ماموران پلیس امنیت عمومی، متهم ۲۵ ساله اهل و ساکن آستارا را شناسایی و وی را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان آستارا با بیان اینکه متهم دستگیر شده به پلیس امنیت عمومی انتقال و در تحقیقات اولیه به بزه انتسابی معترف شده، اظهارداشت: متهم با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مقام قضایی معرفی شد.

توضیح درد نیوز : جوان 25 ساله ساكن استارا . دانش آموخته  عمران، از نخبگان سایبری و علمی كشور است و از وبلاگ نویسان و فعالان حقوق بشر و محیط زیست بین الملی  است  و هماكنون با قید وثیقه آزاد شده است ..

مهندس مورد نظر طی تماسی اعلام نمود ..این یك توطئه است من كلا در فیس بوك عضو نیستم فقط وبلاگ نویس است و علاقه در عضویت در فیسوبوك ندارم  و مقصر نیروی انتظامی و دستگاه قضا نیست چون من فعال حقوق بشر و محیط زسیست هستم و بنبار درخواست جوانانم شهر آستارا برای كاندیدا توری مجلس آماده می شوم  برای اینكه پرونده مرا مختوش كنند رقبای انتخاباتی این باز سیاسی را بازی كردند و به اسم من در فیسوبوك صحفه باز كردند ..من عضو فیس بوك نیستم ... در انتخابات شوراها هم رقابی انتخاباتی بدون مدرك قضایی و انتظامی و هیچ مدرك مرا متهم به فساد اخلاقی نمودند و رد صلاجحیت نمودند  كه با پی گیریی در نظارت استان موفق شدم توطئه را ثابت كنم اما بعلت اینكه دو روز به رای گیری بود و من انصراف دادم ...در صورتیكه رد صلاحیت نمی شدم الان عضو شورا بودم و هماكنون هم رقبایی انتخاباتی می داند من در بین جوانان و تحصیل كردگان هوا خواه زیاد دارم با این كار می خواهند برایم پرونده سازی كنند.

ارسال شده توسط روز نامه الكترونیكی درد نیوز – 1377 مدیر مسئول و سردبیر : ااد در ساعت 11:11 ب.ظ | نظرت شما (0)------------


گروهک تروریستی داعش اعلام کرد: «رافضی»ها بدانند، که هدف ما تخریب نماد شرک آلود در نجف، کربلاء و سامرا است. بدانید که بعد از تخریب این نمادها در عراق به ایران خواهیم آمد و مشهد ایران را با خاک یکسان خواهیم کرد.

در چند روز گذشته گروهک تروریستی - تکفیری داعش، در تهدیدات گسترده ی خود مدعی شده بود که قصد دارد عتبات عالیات در عراق را با خاک یکسان کند، از این رو بسیاری از محبین اهل بیت علیهم السلام از تمامی نقاط جهان به عراق آمده اند تا که از مراقد شریف دفاع و حمایت کنند.

تهدید دوباره داعش علیه ایران+تصاویر


* قادسیه صدام تکرار خواهد شد

 تهدید دوباره داعش علیه ایران+تصاویر


 گروهک «داعش» امروز در صفحات توئیتر خطاب به تمامی شیعیان نوشت: «رافضی»ها بدانند که هدف ما تخریب نماد شرک آلود در نجف، کربلاء و سامرا است. بدانید که بعد از تخریب این نمادها در عراق به ایران خواهیم آمد و مشهد ایران را با خاک یکسان خواهیم کرد.

در پایان، «داعش» از تمامی مسلمانان درخواست کرد که برای تطهیر زمین از «رافضی»ها بسیج شوند، تا هر چه سریعتر اسلام اصیل در جهان جریان یابد.

تکفیری ها بر اساس فتوای شیوخ وهابی، علاقه و عزیز داشتن فرزندان پیامبر (ع) و در دل داشتن محبت آنها و ابراز آن را شرک و بت پرستی می دانند. بسیاری از علمای اسلامی و حتی جامعه شناسان و روان شناسان تلاش کرده اند با توضیح و استدلال به تکفیری ها تفهیم کنند که بوسیدن پیراهن یوسف توسط یعقوب یا احترام گذاشتن پیامبر به سنگ سیاه کعبه به علت منسوب بودن به ابراهیم نبی شرک و بت پرستی نیست. اما تمام زحمات علما بی نتیجه بوده و وهابی هایی که نعلین چرمی و کهنه عبدالعزیز، بنیانگذار حکومت آل سعود را در محفظه ای تزئین شده نگهداری می کنند و آن را عزیز و متبرک می دانند، همچنان دوست داشتن و حب اهل بیت پیامبر و درخواست از آنها برای دعا و شفاعت نزد پروردگار را بت پرستی می خوانند.

تهدید دوباره داعش علیه ایران+تصاویر


اگرچه حمله به ایران و تخریب حرم فرزند پیامبر خیال خام و دور از دسترس وهابی ها و حرامیان است و آنها دو هفته قبل طعم دست درازی به مقدسات شیعه در سامرا را چشیده اند، اما وحشیگری آنها در نینوای عراق چندان بعید نیست و به احتمال زیاد بزودی تمام آثار باستانی و تاریخی تمدن بین النهرین را همانند مجسمه های بودا در بامیان افغانستان تخریب خواهند کرد.

بزرگان تکفیری ها در عربستان، طی سال های اخیر بیش از نود درصد بناهای تاریخی این کشور را به همین بهانه ها نابود کرده اند، اما دانشمندان و علاقمندان به تاریخ و فرهنگ، امیدوارند بناها و آثار تاریخی که همچنان زیر خاک هستند، از جمله آثار قوم عاد دور از دسترس وهابی ها بماند.

-------------------

امام جمعه موقت رشت:
مخالف بداخلاقی‌ها هستیم/مسئولان آمار بدهکاران بانکی را شفاف‌سازی کنند

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه با بداخلاقی‌ها مخالفت هستیم، گفت: دو آمار 82 هزار میلیارد تومانی و 150 هزار میلیارد تومانی بدهی بانکی توسط مسئولان ارائه شده که زیبنده دولت اسلامی نیست.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حجت‌الاسلام والمسلمین اسماعیل پوررضا امروز در نماز جمعه این شهر با بیان اینکه سبک زندگی از موضوع‌های مهم جامعه است، اظهار داشت: علما، اساتید دانشگاه‌ها و معلمان مسئولیت بزرگی در تدوین سبک زندگی دارند.

وی بر مراقبت از سیرت انقلاب اسلامی تاکید کرد و افزود: سبک زندگی یکی از مباحث بنیادی در انقلاب اسلامی است.

وی مقام معظم رهبری را پرچمدار حاکمیت اسلامی دانست و گفت: سبک زندگی در تمام عرصه‌ها وجود دارد.

پوررضا نامگذاری توسط مقام معظم رهبری در ابتدای سال‌ها را دارای نقش راهبردی و کلیدی برای کشور عنوان کرد و یادآور شد: نخبگان جامعه باید راهبردهای مقام معظم رهبری را مستندسازی کنند و به اثبات برسانند.

وی اقتصاد را از موضوع‌های مهم در جامعه خواند و خاطرنشان کرد: عزت مسلمانان با توسعه اقتصادی محقق می‌شود.

امام جمعه موقت رشت در آستانه ماه مبارک رمضان افزود: رمضان ماه مهمانی خداوند است و مومنان با دوری از غفلت‌ها و توجه بیشتر به پروردگار انرژی مضاعف کسب می‌کنند.

وی تقوا را بلندترین شعار در نماز جمعه عنوان کرد و گفت: تقوا دوری از حرام و توجه به واجبات است.

پوررضا با اشاره به فعالیت گروه‌های تروریستی در عراق گفت: آمریکا اعلام کرده که آمادگی مقابله با گروهک‌های تروریستی را دارد که این هم از ترفند و دروغ او است.

وی به موضوع مذاکرات هسته‌ای ایران اشاره کرد و افزود: مذاکرات را با نگاه مثبت پیگیری می‌کنیم و مردم ایران به این باور رسیده‌اند که نمی‌توان بر عهد و پیمان دشمن ایمان داشت.

خطیب موقت رشت اضافه کرد: مذاکرات هسته‌ای ملت ایران را به این باور رساند که برطرف شدن مشکلات کشور نباید به حل مذاکرات هسته‌ای گره زده شود.

وی بر ضرورت استفاده از نیروهای داخلی و متخصص برای برطرف شدن مشکلات و مسایل کشور تاکید کرد.

پوررضا با اشاره به ارائه آمار بدهی بانکی توسط مسئولان کشور متذکر شد: دو آمار 82 هزار میلیارد تومانی و 150 هزار میلیارد تومانی بدهی بانکی توسط مسئولان ارائه شده که زیبنده دولت اسلامی نیست.

وی با بیان اینکه با بداخلاقی‌ها مخالفت هستیم، خاطرنشان کرد: دولت روحانی به مردم آمار شفاف ارائه کند.

پوررضا در ادامه از مسئولان خواست تا در ماه مبارک رمضان به مباحث اعتقادی و اسلامی بیشتر بپردازند.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

جلوه هایی زیبا از نقاط مختلف شهرستان رودبار-روستای دارستان

تاریخ:جمعه 30 خرداد 1393-01:49 ق.ظ

عكس: اسماعیل اسدی دارستانی

بهار روستای دارستان

 

 

 

 

جلوه هایی زیبا از روستاهای دارستان

 

 

 


 

 

 

 

 

-----------------------

رودبار

در قرن ۴ و ۵ هجری دولت آل بویه اقدام به ساخت مهاجرنشینانی زد که به آن‌ها رودبار می گفتند. در این قلعه‌های نظامی مهاجران شیعه مذهب گیل و دیلم در سراسر ایران و عراق اسکان داده می شدند. بعدها بسیاری از این مراکز به قلعه‌های اسماعیلیه تبدیل شدند. چنان چه الموت و سلسکوه در اصل یک رودبار بودند.
زلزله رودبار که در ۳۱ خردادماه۱۳۶۹ به وقوع پیوست از عوامل تقیل جمعیت این شهر به حساب می آید
شهرستان رودبار  با وسعت 2574 کیلومتر مربع دومین شهرستان استان گیلان به لحاظ وسعت است که از شمال به رشت از جنوب به استان قزوین و از غرب به فومن  و استان زنجان محدود می شود. سرزمین زیتون و سرو پیر؛ نوروز آمدنی است و تحفه‌ای برای یکان‌یکان مردم سرزمین‌مان و گیلان ضیافتی است برای جشن سفر. "60 ثانیه با نوروز"ˈ ایرنا لحظه‌ای است در این گذر، تنها برای سلام به روزگاری نو...
سفر آن زمان آغاز می شود که اندیشه اش در ذهن نمایان شود؛ و آنان که از ذوق سفر سرشارند نیک می دانند که گیلان ، سفرنامه ایست بی منتهی ...
گیلان با استشمام هوای لوشان آغاز می شود و با فاصله اندک ، شهر بادها و توربین های بادی منجیل و از پسش شهر شاخه های زیتون و سرو چند هزار ساله ؛ هرزویل...
روز هم خوب است اما شب ، رودبار در جنوب گیلان بر دامنه کوه های البرز و تالش و در کنار رودخانه سپید رود ، سراسر نور می شود و دکان های زیتون به وسعت بسیار و از پی هم ، بخشنده عطر و نور و طعم زیتون هستند .
اگرچه رودبار شهری میان راهیست و موقعیت جغرافیایی آن منظره زیبایی ، از ترکیب شهرسازی و طبیعت خلق کرده است؛ اما گیراییهایش سفری مستقل نیاز دارد.
رودبار پیشترها ˈ رودبار زیتون ˈ بوده و نام رودبار بدلیل گذر سپیدرود از این شهر برگرفته شده و گاه شبهایش مامن آسمان شناسان می شود و نجومیان در این شهر گرد هم می آیند و آسمان می کاوند.


سرو هرزویل ، درختی است بسیار کهن – بیش از هزاران سال – و با حریم 10 هزار متر مربع که در رودبار قرار دارد و ناصرخسرو در سفرنامه اش از آن یاد کرده و در دهه 1250 خورشیدی، در سفرنامه ناصرالدین شاه به فرنگ نیز نوشته شده: در سایه این درخت غول پیکر عصرانه خوردیم و موزیکانت ها که در لای شاخ و برگ درخت مخفی شده بودند نغمات دلپذیر نواختند و ما تعجب کردیم.
آب و هوای رودبار مدیترانه ای است و دارای زمستان های معتدل، اندکی مرطوب و تابستان های گرم و خشک است؛ سخاوت طبیعت بر ارتفاعاتش ، شاخه های زیتون همیشه سبز است ؛ آب های معدنی گوارا و پیشینه تاریخی و دیرینه فرهنگی منطقه که تپه مارلیک از بارزترین نشانه های آن است ، این شهرستان را به یکی از استعدادهای مهم گردشگری گیلان تبدیل کرده است.
زیتون ، هرزویل ، تپه تاریخی مارلیک ، غار درفک و سوسن چلچراغ سهم رودبار است ؛ چشمه آب گرم لویه ، آب معدنی سنگ رود ، کلشتر ، ییلاق سلانسر و سیدشت دریاچه تاریک و کوه آسمانسرا ، روستای انار افشان انبوه ، بقعه شاه شهیدان و ... دیگر گیرایی های رودبار برای میزبانی گردشگران نوروزی است .
البته که در رودبار کمتر از جاهای دیگر زباله می بینیم اما گاه حتی یک به یک از مردمان سرزمین، تنها با رها نکردن زباله های تولید خود در طبیعت، پایداری آن را را پاس می دارند چه رسد به اجرای فرهنگ جمع آوری زباله اطراف اسکان خود در طبیعت ، از سر لطف؛ کاش طبیعت را بیاندیشیم و گلوی رودهایش را به قوطی های کنسرو نخراشیم.
نوروز آمدنی است و تحفه ای برای یکان یکان مردم سرزمینمان؛ و گیلان ضیافتی است برای جشن سفر؛ ˈ60 ثانیه با نوروزˈ ایرنا لحظه ای است در این گذر ، تنها برای سلام به روزگاری نو ...

مهم‌ترین صنایع‌دستی این شهرستان، سبدبافی،حصیربافی،نمدمالی، صنعت‌ریسندگی و بافندگی و شیشه‌گری، است. نمدمالی، یکی از صنایع دستی مهم شهرستان رودبار است که، در اصل گونه‌ای فرش است که از رخنه رطوبت و سرما جلوگیری می کند و از پشم ساخته می‌شود.

حصیر، سبد، کلاه، زیرانداز و کف‌پوش، که جنبه‌ی تزیینی دارند؛ از دیگر صنایع دستی شهرستان رودبار، محسوب می‌شود.

«چشمه آب معدنی سنگرود، چشمه آب گرم ماسخنور، دره گوهر رود، آرامگاه آقا سید محمود مرندی، آرامگاه پیر مومنی، بقعه امام‌زاده طیب و طاهر، بقعه امام زاده محمد حنیفه، پل تاریخی، تپه باستانی مارلیک و روستای تاریخی هرزویل؛ از جمله مناطق دیدنی و تاریخی شهرستان رودبار»، محسوب می‌شود.

 

 


عمر روستای‌ استثنایی‌ هرزویل، براساس‌ مدارک‌ معتبر، بیش‌ از ۱۰۰۰ سال‌ می‌باشد و درنزدیکی‌ شهر منجیل‌، واقع است. ناصرخسرو، شاعر نام‌آور ایران‌؛ به‌ این‌ روستا سفر کرده‌ و از آن‌ در سفرنامه‌ خود سخن گفته است‌.

در این‌ روستا، درخت‌ سرو کهنسالی‌ به‌ قدمت‌ روستا وجود دارد که‌؛ هر ساله‌، بسیاری از مردم‌ از آن دیدن می‌کنند. آرامگاه‌ آقا سید محمود مرندی‌ و امام‌زاده‌ ابراهیم‌، که‌ مورد توجه‌ مردم‌ هستند، در این‌ روستا واقع هستند. زیباترین‌ فضاهای‌ روستایی‌ کشور، در سرزمین‌های‌ شمالی‌ ایران‌ و از جمله‌ در استان‌ گیلان‌، ایجاد شده اند قابلیت‌های‌ گردشگری‌ ملی‌ و جهانی‌، دارند.

چشمه آب معدنی سنگرود: دهستان عمارلو – بخش رودبار؛
چشمه آب گرم ماسخنور: ۵ کیلومتری رودبار؛
دره گوهر رود: کرانه خاوری سفید رود، نزدیکی رودبار؛
آرامگاه آقا سید محمود مرندی : ۳ کیلومتری خاور منجیل؛
آرامگاه پیر مومنی: ۱۶ کیلومتری شمال رودبار؛
بقعه امامزاده طیب و طاهر: ۳۰ کیلومتری شمال خاوری لوشان؛
بقعه امام زاده محمد حنیفه : ۱۲ کیلومتری شمال خاوری لوشان؛
پل تاریخی: لوشان رودبار؛
تپه باستانی مارلیک: رودبار؛
روستای تاریخی هرزویل: نزدیکی شهر منجیل.

راز

 

صنایع موجود در رودبار، در ارتباط با کشاورزی و باغ‌داری می‌باشد. معادن خاک نسوز و سنگ آهک نیز، از جمله مهم ترین معادن این شهرستان، محسوب می‌شوند.

 

رودبار از خاک حاصل‌خیز و آب کافی برای کشاورزی برخوردار، می‌باشد. آب کشاورزی از طریق سد منجیل، رودهای فرعی و چشمه ها فراهم شده و فرآورده های آن عبارتند از: زیتون، گندم، برنج، جو، ‌گردو، سیب و فندق. دام‌داری در کنار کشاورزی، ولی در ابعاد ضعیف تر از کشاورزی و باغ‌داری، انجام می‌پذیرد.

بقعه‌ امام‌زاده‌ محمّد حنیفه‌ – لوشان:‌ این‌ بقعه‌ در (بیورزین‌), و در ۱۲ کیلومتری‌ شمال‌ شرقی‌ لوشان‌, واقع است. براساس‌ شجره‌ نامه‌ موجود در بقعه‌ و به‌ اعتقاد اهالی‌، امام‌زاده‌ محمّد حنیفه‌، از فرزندان‌ حضرت‌ علی‌ (ع‌)، همراه‌ با سید ابوالقاسم‌ حمزه ، یکی‌ از پسران‌ امام‌ موسی‌ کاظم‌ (ع‌)، در این‌ محل‌ مدفون هستند.

محوطه‌ باستانی‌ مارلیک‌ – رودبار: در کرانه‌ شرقی‌ سفیدرود رودبار، دره‌ زیبایی‌ به‌ نام‌ (گوهررود)، قرار دارد. که‌ درمیان‌ آن‌، تپه‌های‌ کوچک‌ و بزرگی‌ از دوران‌ باستان‌ به‌ جای‌ مانده‌ است‌. در میان‌ تپه‌ها، پنج‌ تپه‌ مارلیک، زینب‌ بیجار، پیلاقلعه‌ و جازم‌ کول‌؛ مهّم‌تر و غنی‌تر از دیگر تپه‌ها می‌باشند. تپه‌ مارلیک‌ یک‌ تپه‌ طبیعی‌ و صخره‌ای‌ ازسنگ‌های‌ سولفات‌ آهن‌ است‌.

پل‌ تاریخی‌ لوشان‌ – لوشان:‌ این‌ پل‌، پیش‌ از احداث‌ شاهراه‌ کنونی‌ قزوین‌ – رشت‌ و پل‌ جدید بتونی‌، تنها راه‌ ارتباطی‌ دو سوی‌ رودخانه‌ شاهرود بود.

رودبار، دیار زیتون، نگین سرزمین سبز شمال، بستر رودهای خروشان و پهنه رویش سوسن چلچراغ و جایی که سفیدرود و کوهستان؛ روی در هم می‌سایند و شب و روز امواج خروشان آب بر ساحل زیتونی آن، بوسه می‌زنند!

 

 


 از مسیر قزوین – رشت، به اولین شهری که می رسید؛ “شهر لوشان، یا همان شهر آفتاب” با فرهنگی متفاوت از سایر نقاط استان و مردمی که عمدتا کرد یا لر هستند، و جاذبه‌هایی همچون پل خشتی مربوط به دوران قاجار؛ که روزگاری محل عبور و مرور مردم بوده است.

رودبار، با داشتن کارخانه سیمان۲۰۰۰تنی، نیروگاه شهید بهشتی، شهرک صنعتی آینده سازان، و… یکی از قطب های صنعتی استان، محسوب می‌شوند. از مکان های مذهبی و زیارتی لوشان، “امامزاده محمد حنفیه در روستای بیورزن” بوده که؛ سالانه پذیرای تعداد زیادی زائر از سراسر کشور است!

 

 دومین شهر در مسیر سفر به رودبار، «شهر منجیل، شهر توربین های بادی» است. وزش باد شدید در طول فصول سال، می تواند برای هر ایرانگردی جالب و مورد توجه قرار گیرد.

از نقاط ییلاقی آن می توان، قله آسمانسرا، را ذکر نمود. شهرک هرزویل، با سرو هزارساله، شهری تاریخی که وصف آن در سفر نامه ناصر خسرو، نیز آمده است در دل کوههای منجیل، ارزش دیدن چندباره را دارد.                                              
یکی از جاذبه‌های دیر آشنای رودبار و منجیل، “سفیدرود و سد احداث شده بر روی آن”، هست جریان خروشان آب پس از عبور از شهرهای لوشان، منجیل، رودبار و رستم آباد … به دریا خزر می ریزد. دریاچه‌ای که در پشت سد ساخته شده بر روی سفیدرود، به وجود آمده به سهم خود از مناظر زیبای رودبار، محسوب می‌شود.

 

سد منجیل رودبار 

 رودبار شهر شکوفه های زیتون، از شهرهای کوهپایه‌ای گیلان و در دامنه البرز، دارای آب و هوای معتدل کوهستانی با زمستان‌های سرد و تابستان های معتدل  می‌باشد.

چشم اندازهای آرام بخش، درختان زیتون به موازات سفیدرود بزرگ، دسترسی گردشگران را برای تجربه ای دیگر مشتاق می‌نماید!

رودبار  در کناره سفید رود و در امتداد آن میان انبوهی از باغ‌های زیتون، واقع شده است، رودبار، یکی از مناطق باستانی بیش از ۳۰۰۰ هزار سال است، ۲۵۰۰ کیلومتر وسعت و ۷۰ کیلو متر با مرکز استان فاصله دارد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

شهردار آستارا: آستارا جزو 20 شهر گردشگرپذیر کشور معرفی شد

تاریخ:پنجشنبه 29 خرداد 1393-11:52 ب.ظ

جمعه 30 خرداد 1393

فرماندار آستارا اعلام کرد : 100 میلیارد ریال برای ساماندهی پایانه مرزی آستارا اختصاص یافته است .

 

درد نیوز :سیروس شفقی  در  جلسه هماهنگی اجرای مصوبات سفر معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان حمل و نقل جاده ای کشور به آستارا به خبرنگار ایرنا گفت : با این میزان اعتبار محوطه پایانه مرزی آستارا نوسازی شده و مسیرهای ورود و خروج کامیونها و مسافران ایرانی و خارجی پیاده و سواره متناسب با استانداردهای روز دنیا طراحی و نوسازی می شود .

وی مرز ورودی آستارا را یکی از مهمترین مرزهای ورودی کشور عنوان کرد و افزود : سال گذشته بالغ بر 700 هزار نفر مسافر از این مرز وارد کشورمان شدند ولی زیرساختها و ظرفیت پایانه مرزی این شهرستان متناسب با این میزان ورود مسافر خارجی نیست .

وی بیان کرد : به همین علت با موافقت معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان حمل و نقل جاده ای کشور یک گروه مشاور ، طرح ساماندهی پایانه مرزی را تحت عنوان مهباد آماده کرده که بر اساس آن وضعیت مسافری و حمل و نقل بار در این واحد مرزی با هدف ارائه خدمات سریع و آسان ساماندهی می شود .

وی ادامه داد : با اعتبار اختصاص یافته 100 میلیارد ریالی ، طرح ساماندهی پایانه مرزی آستارا در دو فاز اجرا می شود و مقدمات لازم برای این کار با هماهنگی ادارات آغاز شده تا کار با سرعت لازم به مرحله اجرا برسد .

شفقی اظهار کرد : با ساماندهی پایانه مرزی آستارا ، چهره خوب و مطلوبی در ورودی مرز و در انظار مسافران خارجی ایجاد خواهد شد .

وی در ادامه از موافقت برای احداث پل مسافری در مرز آستارا بر روی رودخانه آستاراچای خبر داد و گفت : نماینده تام الاختیار وزارت حمل و نقل کشور جمهوری آذربابجان موافقت خود را برای احداث پل مسافری به موازات پل موجود فعلی اعلام کرده و این پل با هماهنگی دو کشور احداث می شود .

فرماندار آستارا ادامه داد : با احداث پل مسافری جداگانه ، پل موجود فعلی تنها اختصاص به تردد کامیون ها و خودروها خواهد داشت .

به گزارش ایرنا ، شهرستان مرزی بندر آستارا با 85 هزار نفر جمعیت در 200 کیلومتری مرکز استان گیلان و در جوار مرز جمهوری آذربایجان واقع شده و با 700 هزار نفر مسافر ورودی خارجی سالانه ، پرترددترین مرز زمینی کشور محسوب می شودوی اعزام رایزن بازرگانی و تیم های بازاریاب و شناخت بازار به کشورهای خارجی را از جمله برنامه های امسال سازمان توسعه تجارت ایران ذکر کرد و افزود: در همین راستا تاکنون 11 رایزن بازرگانی به کشورهای خارجی طرف تجاری و بازار هدف ایران اعزام شده و امسال تعداد این رایزن ها به 30 رایزن بازرگانی افزایش می یابد.

وی ایجاد توافقات تعرفه ترجیحی با پنج کشور دیگر را از جمله اهداف کاری سازمان توسعه تجارت در سال جاری ذکر کرد و گفت: علاوه بر این، برگزاری نمایشگاه های خارجی را که یکی از ابزارهای مهم بازاریابی به شمار می رود ، هم به صورت مشارکت در نمایشگاه های خارجی و هم به صورت برپایی نمایشگاه های اختصاصی در خارج از کشور در سالجاری دنبال خواهیم کرد.

شفقی گفت : در ماه های گذشته هیات های متعدد از کشورهای اروپایی برای سرمایه گذاری به ایران آمده و شرکت های بزرگی در پی بحران مالی در اروپا و جهان، به دنبال فرصت های سرمایه گذاری در ایران هستند و ما باید از این فرصت نهایت استفاده را ببریم و زمینه های سرمایه گذاری را برای آنها معرفی کنیم.


شفقی :  اقای بدری  طی دیداری كه از آستارا دشاتند و از بندر چند منظوره، گمرک و بازارچه مرزی آستارا بازدید و فرصت های سرمایه گذاری شهرستان آستارا شناسایی شد و مایل هستند که سرمایه گذاران خارجی مشتاق به سرمایه گذاری در ایران را به این استان و از جمله آستارا هدایت کنیم.

وی گفت: زیرساخت های خوبی در حوزه تجارت خارجی ، حمل و نقل و امور بندری در آستارا فراهم شده و سرمایه گذاران خارجی با توجه به قابلیت های موجود در آستارا بیشتر مایل خواهند بود تا در این شهرستان مرزی سرمایه گذاری کرده و از مزیت مرز نیز در امور تجاری استفاده کنند.

فرماندار آستارا تصریح كرد : هدف ما سوق دادن سرمایه گذاران خارجی به سمت سرمایه گذاری در امور توسعه تجارت خارجی و گردشگری در آستاراست و شواهد نیز نشانگر آن است که آستارا قابلیت مناسبی در این حوزه ها دارد.

شفقی  همچنین با اشاره به اینکه جغرافیای تجارت خارجی ایران در چند سال اخیر تغییر یافته و شرکای عمده ما از اروپا به علت تحریم به سمت شرق آسیا و کشورهای همسایه سوق داده شده، اظهار کرد: بر همین اساس در زمینه صادرات و واردات علاوه بر چین و هند، اغلب با کشورهای همسایه مراودات زیادی داریمو آستارا دوازه ورود سرمیاه گذاران به ایران است باید برنامه ریزی و جذب شوند.


  به گزارش درد نیوز :در سفر میرابوطالب بدری معاون بازاریابی و تنظیم روابط سازمان توسعه تجارت ایران به همراه هیاتی متشکل از کارشناسان این حوزه، در سفر به آستارا، قابلیت های این شهرستان را برای سرمایه گذاری مسیر تجاری و ترانزیت چین ـ قزاقستان ـ ایران بررسی کردند.

گروه کارشناسی و اقتصادی سازمان توسعه تجارت ایران در جریان این سفر از بندر چندمنظوره آستارا ، پایانه و گمرک مرزی آستارا و نیز بازارچه مرزی آستارا بازدید کرده و از نزدیک با قابلیت های اقتصادی و تجاری شهرستان آستارا آشنا شدند.

ارسال شده توسط کوروش كبیر دكتر محمد علی هالو /09119812795astarao@yahoo.com در ساعت 03:17 ب.ظ | نظرت شما (0)

جمعه 30 خرداد 1393

مصلای نماز جمعه شهرستان آستارا در آستانه ماه مبارک رمضان تجهیز شد.

امام جمعه آستارا گفت: مصلای نماز جمعه با مشارکت ستاد نماز جمعه این شهرستان ساماندهی و تجهیز شد.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا با اشاره به اینکه تجهیز مصلای نماز جمعه از جمله دغدغه های نمازگزاران شهرستان بود ، افزود: در این راستا تمامی فرش های مصلا تعویض و با خریداری فرش های نو ، رنگ آمیزی و نیز تجهیز سیستم روشنایی ، مصلای نماز جمعه آستارا جلوه زیبایی به خود گرفت.

وی اضافه کرد: تجهیز مصلای نماز جمعه آستارا دو ماه به طول انجامید.

به گفته امام جمعه آستارا؛ برای تجهیز مصلای نماز جمعه این شهرستان بالغ بر 800 میلیون ریال صرف شده است.

حجت الاسلام حافظ نیا در ادامه گفت: تکمیل سیستم گرمایشی از دیگر برنامه های ستاد نماز جمعه شهرستان آستارا محسوب می شود که انتظار یاری خیرین را در این امر داریم.

وی در ادامه حضور مردم دیندار و مومن شهرستان آستارا را در نمازجمعه مثال زدنی خواند و افزود: مردم ولایتمدار و مرزدار آستارا همواره با حضور پرشور خود هیچ وقت نگذاشته اند سنگر نماز جمعه خالی بماند.

امام جمعه آستارا اظهار کرد: این سنگر عبادی سیاسی با حضور گسترده مردم رونق می گیرد و می توان با بصیرت بخشی آن را در عالی ترین سطح دید.

000000000000000000


شهردار آستارا گفت: آستارا در ردیف 20 شهر گردشگرپذیر کشور قرار گرفته است.

علی کوهی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستارا اماکن تفریحی و مجتمع ساحلی و گردشگری این شهر در قالب طرح سالم‌سازی دریا را آماده خدمات‌رسانی به شهروندان و گردشگران آستارا عنوان کرد.

وی اظهار کرد: با مشارکت واحد فضای سبز شهرداری با کاشتن گل‌ها و گیاهان ویژه این منطقه جلوه‌ای از طبیعت شهرستان در معرض دید گردشگران قرار می‌گیرد.

شهردار آستارا ایجاد فضای سبز، گلکاری حاشیه خیابان شریعتی به طرف پایانه ترانزیتی گمرک، ترمیم فضای سبز شهرک عباس‌آباد و ... را از جمله اقدام‌ها برشمرد.

وی گفت: با همکاری شورای شهر و مدیریت شهرداری آستارا  زمین‌های ورزشی فنس‌کشی شده برای برگزاری کلاس‌های مدارس فوتبال برای کودکان و نوجوانان این شهر ترمیم می‌شوند.

کوهی ادامه داد: قرار گرفتن آستارا در نقطه مرزی و رونق مبادلات مرزی در این شهر جذابیت گردشگری تجاری را برای آستارا به ارمغان آورده است.

به گفته وی، حدود یک هزار و 500 واحد تجاری در بازارچه ساحلی و مرزی آستارا کالای خارجی را وارد بازار کرده و به گردشگران عرضه می‌کنند.

شهردار آستارا خاطرنشان کرد: آستارا با آمیزه‌ای از جاذبه‌های گردشگری کوهستان ساحل و رودخانه، تجارت، زیست‌محیطی و مرزی گام‌های بزرگی برای تبدیل شدن به قطب مهم گردشگری کشور برداشته است.

وی با بیان اینکه از سال گذشته آستارا در ردیف 20 شهر گردشگرپذیر کشور قرار گرفته است، یادآور شد: شهر آستارا در تابستان سال گذشته جزو 20 شهر گردشگر پذیر ایران اعلام شد.

کوهی تصریح کرد: امسال با توسعه طرح سالم‌سازی دریا در مرکز شهر و نیز با توجه به شناخته شدن بیش از پیش جاذبه‌های طبیعی آستارا، گردشگران و مسافران زیادی جذب این شهر  مرزی و توریستی می‌شوند.

به گزارش فارس، بندر آستارا با 85 هزار نفر جمعیت در 200 کیلومتری مرکز استان گیلان و در جوار مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.

آستارا با 600 هزار نفر گردشگر ورودی و خارجی در سال پرترددترین مرز زمینی کشور محسوب می‌شود.

سالانه میلیون‌ها گردشگر داخلی و خارجی از شهر آستارا بازدید و اقامت می‌کنند.
نوچه‌های کدخدا را بهتر بشناسیم
جمعه 30 خرداد 1393
 آمریکا هر جا منافعش ایجاب کند از نوچه‌هایش در سراسر جهان حمایت می‌کند، فرقی ندارد آن نوچه، دالایی لامای تبتی باشد یا تیموشنکوی اوکراینی.

حتی لازم نیست آن نوچه مثل نوری زاده کراوات بزند بلکه می‌شود مثل کدیور عبا و قبا به تن داشته باشد یا مثل مهاجرانی کت و شلوار بپوشد یا اصلاً مثل شیرین عبادی، یک زن باشد اما به پاس نوچگی جایزه صلح نوبل بگیرد یا اینکه مفتخر به دریافت اسکار شود.

برخی از نوچه‌ها شناخته شده‌اند و برخی در پشت صحنه فعالیت می‌کنند و کسی آنها را نمی‌شناسد؛ بعضی خارج نشین شده‌اند و بعضی دیگر در داخل کشور به فعالیت می‌پردازند اما نوع حرف زدن و رفتارشان نشان می‌دهد که مدال نوچگی آمریکا را بر گردن دارند.

و جالب اینجاست که برخی از همین نوچه‌ها چنان خود را روشنفکر و تحصیلکرده به حساب می‌آورند و با آب و تاب از آزادی سخن می‌گویند که انگشت به دهان می‌مانی چگونه این افراد که با نوچگی آمریکا خود را به بردگی درآورده‌اند دم از آزادی و روشنفکری می‌زنند.

بردگی فقط این نیست که جسمت در بند باشد، بزرگترین بردگی این است که تفکرت در بند استکبار باشد اما ادای آزاداندیشی درآوری و دیگران را به افکار پوپولیستی متهم کنی.

بعضی از نوچه‌ها در روزنامه‌ها قلم می‌زنند و برخی در سایت‌ها و وبلاگ‌ها؛ آنان به گونه‌ای سخن می‌گویند و می‌نویسند که گویا وظیفه دارند با هر ترفندی چهره آمریکا را تطهیر کرده و بزک کنند و سیاهه جنایاتش را سفید جلوه دهند و چهره‌ای محبوب از کدخدایشان بسازند تا شاید بتوانند جای پایی برایش باز کنند و با حرص و ولعی وصف ناشدنی، بازگشایی مجدد لانه جاسوسی آمریکا در ایران را انتظار می‌کشند.

آمریکا براساس منافعش، هوای نوچه‌هایش را دارد؛ بیانیه صادر می‌کند که فلانی و فلانی را آزاد کنید و طبق معمول؛نوچه‌های داخلی و خارجی نیز یکصدا با اربابشان این خواسته را تکرار می‌کنند و خواستار رفع حصر فتنه گران می‌شوند.

اما اکنون زمان رفع حصر نیست؛ امام عزیز ما فرمود: « آن روزی را که آمریکا از ما تعریف کند باید عزا گرفت.» بنابراین حامیان فتنه و فتنه‌گران به جای اینکه تلاش کنند و از هر سو فشار بیاورند و چانه زنی کنند تا از سران فتنه رفع حصر شود باید بروند عزا بگیرند و ببینند چه خدمت شگرفی به شیطان بزرگ کرده‌اند که باز هم آمریکا برای حمایت از آنان به میدان آمده است.

باید ببینند آنکه خود را نخست وزیر امام می‌دانست و آنکه مدعی بود اجازه‌هایی از امام (ره) دارد که دیگران ندارند چه خدمت بزرگی به استکبار کرده‌اند که اسمشان بر سر زبان اوباما و سخنگوی وزارت خارجه اش جاری شده است.

باید به جای اینکه دم از «آشتی ملی» بزنند تا خیانت‌های خود را بپوشانند، بگویند با کدام منطق می‌توان به کسانی که نورچشمی دشمن شده‌اند اعتماد کرد؛ اعتماد به اینگونه افراد، آشتی ملی نیست بلکه این کار، خیانت به انقلاب است.

آشتی ملی فقط با کسانی صورت می‌گیرد که مدال نوچگی دشمن را بر سینه نداشته باشند؛ ملت ایران با انواع اختلاف سلیقه‌هایی که داشته و دارند هیچگاه با هم قهر نبودند که اکنون بخواهند آشتی ملی به راه بیندازند؛ مردم فقط با سرسپردگان و نوچه‌های داخلی دشمن که خط قرمزها را شکسته‌اند، آشتی ناپذیرند.

اما نوچگی هم تاریخ مصرف دارد وقتی تاریخ مصرف یک نوچه تمام می‌شود حتی اگر بالاترین مقام را هم داشته باشد بدون هیچ نگرانی از طرف اربابانش در زباله دان انداخته می‌شود، چه رضاخان پهلوی باشد چه صدام عفلقی یا... توصیه ما خطاب به همه نوچه‌های داخلی این است که: نوچه و برده آمریکا نباشید زیرا خدا شما را آزاد آفریده است.

ارسال شده توسط کوروش كبیر دكتر محمد علی هالو /09119812795astarao@yahoo.com در ساعت 11:01 ق.ظ | نظرت شما (0)

جمعه 30 خرداد 1393
حضرت یوسف علیه السلام چندین سال در زندان بود. وقتی خواب پادشاه مصر را تعبیر کرد و پادشاه دستور داد که او را به نزدش ببرند، حضرت یوسف به فرستاده پادشاه گفت «ارجع إلی ربک فسئله ما بال النسوة الـتی قطعن أیدیهن؛  بازگرد و از اربابت بپرس چه شد که زنان مصری، همه دست خود را بریدند؟»

حضرت یوسف با اینکه قبلاً به واسطه شهادت یکی از اطرافیان زلیخا، بی‌گناهی‌اش برای عزیز مصر به اثبات رسیده بود و همگان نیز زلیخا را مقصر می‌دانستند و زبان به ملامت زلیخا گشوده بودند با این حال بعد از گذشت سال‌ها از آن ماجرا به یادآوری آن اقدام کرد و تا وقتی زنان مصری به صورت علنی اعتراف نکردند، حاضر نشد از زندان خارج شود.

این نکته قرآنی را خطاب به کسانی می‌گویم که هنوز هم وقتی اسم «فتنه» را می‌شنوند موضع می‌گیرند و می‌گویند «اینقدر گذشته را یادآوری نکنید و از آن بگذرید و مسئله را کش ندهید»؛ این افراد متوجه نیستند که بحث فتنه، بحث یک حزب و جناح و شخص نیست؛ مسئله خیلی مهم‌تر از این حرف‌هاست.

علاوه بر خسارت‌های فراوان جانی و مالی که فتنه 88 برای کشور به بار آورد، مهم‌تر از همه حیثیت نظام اسلامی بود که خدشه دار شد. امام خمینی(ره) می‌فرمودند: «حفظ نظام جمهوری اسلامی از اهم واجبات عقلی و شرعی است»؛ نظام جمهوری اسلامی ایران، نظامی مقدس است، نظامی است که بر پایه خون هزاران شهید شکل گرفته است.

اما در سال 88 عده‌ای به دروغ، این نظام مقدس اسلامی را متهم به تقلب کردند و بعد بعضی از همین افراد در محافل خصوصی گفتند که از قبل هم می‌دانستند تقلبی صورت نگرفته بود.

با برگزاری انتخابات 92 و حراست مجدد نظام از آرای مردم و قبول رأی اکثریت حتی با اختلاف 261 هزار رأی، حقانیت نظام بیش از پیش روشن و ظلمی که فتنه گران در سال 88 روا داشتند نیز آشکارتر شد.

اما برای اینکه چه در زمان حال و چه در آینده هیچ کسی نتواند نظام اسلامی را متهم کند حداقل کاری که سران فتنه و فتنه‌گران باید انجام دهند این است که به صورت علنی و با صدای رسا به ظلم بزرگی که در حق نظام اسلامی روا داشتند اعتراف کنند و بگویند این ما بودیم که با دروغ بزرگ تقلب به نظام اسلامی خیانت کردیم.

افرادی که امروز به دنبال این هدف هستند که فتنه گران را بدون عذرخواهی و اعتراف به جرمشان وارد صحنه کرده و چهره آنان را تطهیر کنند، دارند به نظام اسلامی ظلم می‌کنند. آنها خواسته یا ناخواسته، دارند حیثیت و آبروی نظام اسلامی را به پای چند شخص و حزب قربانی می‌کنند.

دلسوزان انقلاب باید تا وقتی که فتنه‌گران به صورت علنی به جرم خویش اعتراف نکرده‌اند به مرور حوادث فتنه 88 بپردازند و نگذارند فتنه‌گران، برای حفظ آبروی حزب و جناحشان، پرونده فتنه 88 را مختومه اعلام کنند؛ مگر این نظام، ارزان به دست آمده است که بخواهیم پای حیثیت آن نایستیم؟
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فرماندار آستارا : 100 میلیارد ریال برای ساماندهی پایانه مرزی آستارا هزینه می شود

تاریخ:پنجشنبه 29 خرداد 1393-11:48 ب.ظ

فرمانده انتظامی شهرستان آستارا از توزیع سه هزار و 800 نسخه بروشور پیشگیری از آسیب های اجتماعی در سطح این شهرستان خبر داد.

 

سرهنگ ˈرحیم مهدی زادهˈگفت: این اقدام فرهنگی به منظور آگاه سازی شهروندان و مسافران در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی انجام شد.

وی موضوع این بروشورها را پیشگیری از سرقت منزل ، مغازه و نیز آسیب های مربوط به ماهواره و فضای مجازی عنوان کرد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه رعایت موارد امنیتی از سوی مسافران هنگام اقامت در شهر ضروری است ، افزود: مسافران از برپایی چادر در نقاط خلوت و خارج از کمپینگ های شهرداری خودداری کنند.

وی در ادامه طرح های سالمسازی سواحل آستارا را با حضور ناجیان غریق و پلیس محل مناسبی برای تفریح سالم عنوان و اظهار کرد: از مسافران و شهروندان انتظار داریم برای امنیت جانی خود و خانواده شان از محل های تعیین شده برای شنا استفاده کنند.

فرمانده نیروی انتظامی آستارا در بخش دیگری ازسخنان خود با بیان اینکه مبارزه با سرقت در سطح شهرستان توسط عوامل انتظامی با جدیت ادامه دارد، افزود: نیروی انتظامی آستارا هفته گذشته یک شبکه سرقت را که از شهرهای مختلف اقدام به سرقت کرده بودند ، شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه حین سرقت دستگیر و تحویل مقامات قضایی داد.

سرهنگ مهدی زاده با اشاره به اینکه افراد دستگیر شده غیربومی بودند، افزود: دستگیر شدگان در تحقیقات پلیسی به شش فقره سرقت در شهرستان های رودسر، آستارا و انزلی اعتراف کردند.

------------------

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا اعلام کرد: با موافقت وزارت راه و شهرسازی سه کیلومتر از جاده کمربندی شهر آستارا که جزو نقاط حادثه خیز به شمار می رود ، به جاده چهاربانده و عریض تبدیل می شود.

 

سیروس شفقی  با اشاره به بازدید ˈمجتبی خدادادیˈ معاون شمالغرب شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور از این محور گفت: در دو سال و نیم گذشته در این مسیر که از فلکه لا شهر آستارا تا سه راهی ویرمونی امتداد دارد، تصادفات زیادی با 12 کشته و 38 مورد جرحی اتفاق افتاده و نیازمند تعرض و استانداردسازی است.

وی اظهار کرد: خط شرقی این محور برای اجرای طرح آماده شده و خط غربی آن نیز برای تعریض جاده پس از آزادسازی و بازگشایی مسیر احداث شده و در نهایت به بزرگراه آستارا به تالش وصل می شود.

وی تامین مصالح احداث این جاده چهاربانده را مهمترین دغدغه مسوولان شهرستان ذکر کرد و افزود: هنگام آغاز عملیات اجرایی که در اسرع وقت انجام می شود ، مصالح مورد نیاز نیز برای تعریض مسیر این جاده از شهرستان تامین خواهد شد.

وی ترمیم آسفالت ورودی محور آستارا به لوندویل در داخل شهر لوندویل را نیز جزو تعهدات شرکت توسعه و ساخت راههای کشور در سفر معاون شمالغرب این شرکت ذکر کرد و افزود: در این محور پل داخل شهری لوندویل تکمیل شده و گره داخل شهری لوندویل با این کار گشوده شده است.

وی در ادامه اجرای یک واحد دوربرگردان در محور آستارا به لوندویل را نیز از جمله تعهدات شرکت توسعه و ساخت راههای کشور در سفر معاون شمالغرب این شرکت اعلام کرد و ادامه داد: این دور برگردان مقابل تالاب استیل عباس آباد در عرض 56 متر و به طول 700 متر احداث می شود تا با اجرای آن تردد و برگشت به لاین مخالف از هر دو طرف جاده آستارا به لوندویل با سرعت و امنیت مطلوب انجام شود.

فرماندار آستارا همچنین از پیش بینی اجرای یک واحد تقاطع غیرهمسطح در مسیر کمربندی آستارا خبر داد و گفت: اجرای این تقاطع غیرهمسطح هم اکنون با 800 میلیون ریال اعتبار در دست مطالعه است و مکان آن پس از مطالعه کارشناسی تعیین خواهد شد.

---------------------------

فرماندار آستارا اعلام کرد : در پی سفر هفته گذشته داوود کشاورزیان معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان حمل و نقل جاده ای کشور 100 میلیارد ریال برای ساماندهی پایانه مرزی آستارا اختصاص یافته است .

 

سیروس شفقی گفت : با این میزان اعتبار محوطه پایانه مرزی آستارا نوسازی شده و مسیرهای ورود و خروج کامیونها و مسافران ایرانی و خارجی پیاده و سواره متناسب با استانداردهای روز دنیا طراحی و نوسازی می شود .

وی مرز ورودی آستارا را یکی از مهمترین مرزهای ورودی کشور عنوان کرد و افزود : سال گذشته بالغ بر 700 هزار نفر مسافر از این مرز وارد کشورمان شدند ولی زیرساختها و ظرفیت پایانه مرزی این شهرستان متناسب با این میزان ورود مسافر خارجی نیست .

وی بیان کرد : به همین علت با موافقت معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان حمل و نقل جاده ای کشور یک گروه مشاور ، طرح ساماندهی پایانه مرزی را تحت عنوان مهباد آماده کرده که بر اساس آن وضعیت مسافری و حمل و نقل بار در این واحد مرزی با هدف ارائه خدمات سریع و آسان ساماندهی می شود .

وی ادامه داد : با اعتبار اختصاص یافته 100 میلیارد ریالی ، طرح ساماندهی پایانه مرزی آستارا در دو فاز اجرا می شود و مقدمات لازم برای این کار با هماهنگی ادارات آغاز شده تا کار با سرعت لازم به مرحله اجرا برسد .

شفقی اظهار کرد : با ساماندهی پایانه مرزی آستارا ، چهره خوب و مطلوبی در ورودی مرز و در انظار مسافران خارجی ایجاد خواهد شد .

وی در ادامه از موافقت برای احداث پل مسافری در مرز آستارا بر روی رودخانه آستاراچای خبر داد و گفت : نماینده تام الاختیار وزارت حمل و نقل کشور جمهوری آذربابجان موافقت خود را برای احداث پل مسافری به موازات پل موجود فعلی اعلام کرده و این پل با هماهنگی دو کشور احداث می شود .

فرماندار آستارا ادامه داد : با احداث پل مسافری جداگانه ، پل موجود فعلی تنها اختصاص به تردد کامیون ها و خودروها خواهد داشت .

 شهرستان مرزی بندر آستارا با 95 هزار نفر جمعیت در 220 کیلومتری مرکز استان گیلان و در جوار مرز جمهوری آذربایجان واقع شده و با 700 هزار نفر مسافر ورودی خارجی سالانه ، پرترددترین مرز زمینی کشور محسوب می شود .

كككككككككككككككك

مسوولان شهرستان آستارا و جمعی از خانواده های معزز شاهد و ایثارگر با 37 شهید آرام گرفته در جوار امام زادگان ابراهیم و قاسم (ع) تجدید بیعت کردند.

این آیین که با هدف تجدید پیمان با آرمان های رهبر کبیر انقلاب و شهدای هشت سال دفاع مقدس برگزار شد حاضران با ذکر فاتحه و همچنین غبارروبی قبور شهدا یاد و خاطره تمامی شهیدان انقلاب و دوران هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشتند.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران آستارا  گفت: هر خیر و برکتی که نصیب انقلاب اسلامی ایران شده به برکت خون شهدا و مجاهدت های دلاورمردانه رزمندگان و جانبازان است.

ایرج غنی پور با اشاره به اینکه شهدای انقلاب اسلامی آرامش ملت ایران را تا ابد بیمه کرده اند، افزود: هر کس یا هر کشوری که در مقابل ارزش ها و اهداف انقلاب اسلامی ایران بایستد با اقتدار برخورد خواهد کرد چرا که نظام اسلامی ایران حقیقتی روشن است.

وی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را بین جوانان یک اصل دانست و گفت: تمامی شهدای والامقام با جانفشانی هایشان به ملت ایران به خصوص جوانان این مرز و بوم درس وحدت و یکپارچگی دادند.

غنی پور بیان کرد: وظیفه همه ما در وضعیت کنونی و در مقابل هجمه های مختلف فرهنگی از جانب دنیای غرب و استکبار ، حفظ وحدت، یکپارچگی و حمایت و پشتیبانی مطلق از ولی فقیه است.

وی با اشاره به اینکه ملت غیور ایران اسلامی عزت و سربلندی خود را مدیون فداکاری ها و ایثارگری های شهدا ، جانبازان و آزادگان می دانند، اضافه کرد: حماسه فداکاری ها و از خود گذشتگی های جوانان این مرز و بوم در ذهن مردم قدرشناس این سرزمین همواره باقی مانده و سینه به سینه و نسل به نسل به عنوان چراغ راه آیندگان انتقال می یابد.

غنی پور یاد کردن از خانواده های شهدا وظیفه مردم و مسوولان نظام جمهوری اسلامی عنوان کرد و افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران آستارا 251 مورد بازدید و مسوولان ادارات مختلف نیز 108 مورد بازدید و دلجویی از خانواده های شهدای شهرستان آستارا داشته اند.

مراسم تجدید بیعت با شهدا در طول سال توسط اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان و نیز با مشارکت سایر دستگاه ها و ارگان های دولتی علاوه بر مناسبت های مختلف به صورت مرتب در آخرین پنجشنبه هر ماه در راستای تجدید پیمان با ارزش ها و آرمان های اصیل انقلاب اسلامی برگزار می شود.

شهرستان آستارا 160 شهید گلگون کفن را به نظام مقدس جمهوری اسلامی تقدیم کرده است
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

شهید جانباز بسیجی حاج اسدالله اسدی دارستانی (59 تا 63)

تاریخ:پنجشنبه 29 خرداد 1393-11:46 ب.ظ

پنجشنبه 29 خرداد 1393
ارسال شده توسط روز نامه الكترونیكی درد نیوز – 1377 مدیر مسئول و سردبیر : ااد در ساعت 10:59 ب.ظ | نظرت شما (0)

پنجشنبه 29 خرداد 1393

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان خبر داد انتشار 920 هزار نسخه عنوان کتاب در گیلان

تاریخ:پنجشنبه 29 خرداد 1393-11:46 ب.ظ

فیروز فاضلی بعد از ظهر امروز در نشست با اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه این شهرستان با بیان اینکه مدیریت فرهنگی با مدیریت در حوزه های دیگر تفاوت دارد، اظهار کرد: نخستین چیزی که از یک مدیر فرهنگی انتظار می‌رود مدیریت کردن با نگرش فرهنگی است.

وی هم‌سویی را در پیشرفت انجام کارها مهم دانست و افزود: باید تلاش کرد که در انجام امور کارها به تقابل کشیده نشود و با هم‌سو حرکت کردن موجب پیشرفت کارها می‌شود.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه منابع و امکانات استان برای در اختیار قرار دادن اصحاب فرهنگ و هنر محدود است، خاطر نشان کرد: تلاش و پشتکار فعالان این گروه اصل است.

وی افزود: با حمایت‌های خود از اصحاب فرهنگ و هنر برای گشایش کارها و پاسخ به مطالبات آنها اقدام می‌کنیم.

فاضلی دنیای فرهنگ را آرمان خواهی دانست و تصریح کرد: یک هنرمند آرمان‌خواه است و فرهنگ و هنر مانند مجمع‌الجزایر هستند نه یک جزیره.

به گفته وی سال گذشته در گیلان 400 عنوان کتاب در قالب 920 هزار نسخه چاپ شده است.

 در این نشست فعالان عرصه فرهنگ و هنر رودسر مشکلات و سایل خود را مطرح کردند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

رئیس قوه قضائیه با گرامیداشت یاد شهدای هفتم تیر و شهدای قوه قضائیه گفت: کارآمدی و سلامت دستگاه قضایی کشور مهم‌ترین موضوعی است که دستگاه قضا باید دنبال کند.

تاریخ:پنجشنبه 29 خرداد 1393-11:45 ب.ظ

صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه شامگاه امروز در گفت‌وگوی ویژه تلویزیونی خود به مناسبت آغاز هفته قوه قضاییه ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه و تشکر از کارکنان دستگاه قضایی گفت: کار قضا مشقت های زیادی دارد و بدون شک مشکلات زیادی را برای خانواده های کارکنان دستگاه قضایی به همراه دارد من برای خانواده این افراد طلب شکیبایی دارم.

وی در پاسخ به این سوال که قوه قضائیه برای مطالبات رهبری مبنی بر سلامت و کارآمدی دستگاه قضایی چه کرده است، گفت: اگر از هدف نهایی یعنی عدالت پایین بیاییم بحث کارآمدی و سلامت دستگاه قضایی کشور مهم ترین موضوعی است که دستگاه قضایی باید دنبال کند.

رئیس قوه قضاییه گفت: عواملی که کارآمدی و سلامت قوه قضائیه را تأمین می کند متفاوت است اما مهم ترین اصل نیروی انسانی در قوه قضائیه است، مسأله نیروی انسانی ذهن مرا قبل از ورود به قوه قضائیه مشغول کرده بود.

آیت الله آملی لاریجانی گفت: وقتی مشکلات دستگاه قضایی را بررسی می کنیم به کمبود نیرو بر می خوریم.

وی افزود: برای مثال در بحث اطاله دادرسی مهم ترین دلیل کمبود نیروی انسانی است، اگر تعداد شعبات و نیروی انسانی ما بیشتر باشد به جای 3 ماه در دو هفته رسیدگی می شود.

رئیس قوه قضاییه افزود: برای حل این معضل در طول این 5 سال تلاش‌های بسیاری کرده‌ایم و با مقدماتی که طی شد و در برنامه پنجم که از الطاف خاص مقام معظم رهبری تشکر می‌کنم و توصیه‌هایی که ایشان به مجلس کردند اجازه پیدا کردیم که 4 هزار قاضی اضافه کنیم.

آملی لاریجانی گفت: این یک دگرگونی را به همراه خواهد داشت زیرا ما 8 هزار قاضی داریم که اگر 4 هزار تای دیگر به آنها اضافه کنیم قطعا نوسازی بزرگی را شاهد خواهیم بود.

رئیس قوه قضاییه گفت: به علاوه بحث آموزش های بدو و ضمن خدمت مطرح بود، لذا یکی از ارکان سلامت و کارآمدی ارتقای نیروی انسانی است و آموزش ها تأثیر بسزایی دارد.

آملی لاریجانی گفت: بحث استفاده از فناوری های نوین در دستگاه قضایی و نظارت های مستمر را گسترش دادیم، همچنین بحث پژوهش های دستگاه قضایی جهت بهینه سازی اطلاعات در دستور کار است، اصلاح ساختارها نیز یکی دیگر از راه های رسیدن به کارآمدی است که در این جهت گام های بلندی برداشته شده است.

وی در خصوص اصلاح ساختارها در دستگاه قضایی گفت: اصل اول برای ما این است که دیوان سالاری راه نیندازیم، ما برای اصلاح ساختار چند گام برداشتیم که یکی از گام ها بحث برنامه و برنامه محوری بود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

شهید محمدابراهیم همت

تاریخ:پنجشنبه 29 خرداد 1393-11:42 ب.ظ

شهید محمدابراهیم همت

 

در سال 1359، همراه عده‌ای دیگر از خواهران كه همگی دانشجو بودیم، به صورت داوطلب به پاوه اعزام شدیم. در آن ‌جا، همراه خواهران دیگری كه در كانون فرهنگی سپاه و جهاد مستقر بودند، به كار معلمی و امدادرسانی در روستاهای اطراف پاوه پرداختیم. حاجی هم آن زمان در سپاه پاوه بود.

 

مهرماه همان سال، پس از این ‌كه مأموریتم تمام شد، به اصفهان برگشتم و اواخر تابستان سال 1360، بار دیگر به منطقه اعزام شدم. ابتدا با یكی، دو نفر از دوستان خود به كرمانشاه رفتیم و آموزش و پروش آن ‌جا، ما را به شهرستان پاوه فرستاد. وقتی وارد شهر شدیم، هوا تاریك شده بود. باران همه‌ جا را خیس كرده بود و هم چنان می‌بارید. یك راست به ساختمان روابط عمومی سپاه رفتیم.

 

وقتی رسیدیم، دیدیم همت در آن ‌جا نیست. سؤال كردیم. گفتند كه به سفر حج رفته است.

 

آن شب در اتاقی كه برای خواهران در نظر گرفته شده بود، مستقر شدیم و از روز بعد، فعالیت خود را در مدارس شهرستان پاوه آغاز كردیم.

 

شهر پاوه، این بار حال و هوای خاصی پیدا كرده بود. با دفعه قبل كه آن را دیده بودم، فرق داشت. بخش عمده‌ای از منطقه پاك­سازی شده بود و تعداد زیادی از نیروهای بومی، با تلاش مستمر و شبانه‌روزی «ناصر كاظمی» و همت، جذب كانون فرهنگی جهاد و سپاه شده بودند.

 

بازگشت همت از سفر حج، یك ماه به طول انجامید. در این فاصله، به اتفاق سایر خواهران اعزامی، خانه‌ای را برای سكونت خود در شهر اجاره كردیم.

 

یك شب، پیش از آمدن حاجی به پاوه، خواب عجیبی دیدم. او بالای قله كوهی ایستاده بود و من از دامنه كوه او را تماشا می‌كردم. خانه سفیدی را به من نشان داد و گفت: «این خانه را برای تو می‌سازم. هر وقت آماده شد، دستت را می‌گیرم و بالا می‌كشم»

 

فردای آن شب خبر رسید كه همت از حج بازگشته است. یكی، دو روز بعد، از فرماندار شهر برای سخنرانی در مدرسه دعوت كرده بودیم ولی وقتی زمان سخنرانی فرا رسید، خبر آوردند كه كسالت دارد و نمی‌تواند سخنرانی كند، و به جای ایشان حاج همت می‌آید.

 

در اواسط سخنرانی، یكی از برادران سپاه آمد و خبری در ارتباط با مناطق اطراف پاوه به او داد. حاج همت هم عذرخواهی كرد و سخنرانی را نیمه‌تمام رها كرد و رفت.

 

آن روزها ما هم چنان در منطقه، به مسؤولیت­هایی كه داشتیم، می‌پرداختیم. چند وقت بعد، اولین مرحله خواستگاری پیش آمد.

 

من یك انگشتر عقیق به دست می‌كردم. حاج همت شخصی را به نام «فیض» پیش من فرستاد تا ببیند آیا این انگشتر مناسبتی دارد یا نه. به عبارت دیگر می‌خواست بداند متأهل هستم یا نه. بعد از این‌ كه متوجه شد متأهل نیستم، همسر یكی از دوستانش به نام «كلاهدوز» را نزد من فرستاد. آقای كلاهدوز به عنوان دبیر زیست‌شناسی از اصفهان به منطقه اعزام شده بود. همسر او موضوع درخواست ازدواج با حاج همت را مطرح كرد. من هم بهانه‌ای آوردم و جواب منفی دادم.

 

در آن لحظه، اصلاً آمادگی پاسخ­گویی به چنین موضوعی را نداشتم. چرا كه قبل از عزیمت به پاوه، از طرف خانواده‌ام نیز برای ازدواج تحت فشار بودم. خواستگاری داشتم كه مهندس بود و وضعیت مالی خوبی هم داشت. خانواده‌اش هم برای سرگرفتن این وصلت مُصر بودند و از طرفی، خانواده من هم راضی شده بودند و همه اینها مرا در شرایط سختی قرار داده بود. سفر من به پاوه، تا حدودی مرا از این دغدغه‌ها رها می‌كرد.

 

وقتی جواب منفی به همسر آقای كلاهدوز دادم، او اصرار كرد و شروع به تعریف از خلق و خو، شجاعت، شهامت، اخلاص، فداكاری، صفا و صفات نیك اخلاقی حاج همت كرد. وقتی در تأیید او گفت:

 

«دیگران روی شهادت حاج همت قسم می‌خورند»، گفتم: «بسیار خوب! روی این موضوع فكر می‌كنم.»

 

وقتی خواهرانی كه با هم صمیمی بودیم، از موضوع با خبر شدند، آنها نیز سعی كردند مرا نسبت به این امر راضی كنند. تا آن ‌جا كه اصرار كردند حداقل یك‌ بار بنشینیم و با هم صحبت كنیم.

 

بالاخره قرار شد كه ما اولین برخورد را با هم داشته باشیم. دو، سه روز بعد در منزل آقای كلاهدوز، با حاج همت حرف زدم. او آدرس منزل ما را در اصفهان یادداشت كرد و قرار شد كه برای خواستگاری به آ‌ن‌ جا بیاید؛ در آن زمان عملیات «محمد رسول‌الله (ص)» در پیش بود و او می‌خواست در عملیات شركت كند.

 

پس از عملیات، فرصتی پیدا شد تا حاج همت همراه با خانواده خود به منزل ما برود. من در آن موقع در پاوه بودم. بعدها فهمیدم كه آن روز، فقط مادرم در خانه بوده است. مادرم تعریف می‌كرد وقتی موافقت خود را اعلام می‌كند، حاج همت بلافاصله بلند می‌شود می‌رود كنار طاقچه، به پاوه تلفن می‌كند و به برادر «حمید قاضی» می‌گوید كه مقدمات سفر مرا به اصفهان فراهم كنند.

 

در پاوه، توی خانه بودم كه خانم كلاهدوز آمد و گفت: «حاج همت به اصفهان رفته، با خانواده‌ات صحبت كرده و قرار شده كه بری اصفهان»

 

برادر قاضی هم بلیت تهیه كرده بود.

 

بلافاصله حركت كردم؛ به طوری كه فردا صبح در اصفهان بودم.

 

دومین جلسه‌ای كه با حاج همت صحبت كردم، همین زمان بود. در این جلسه كه مادرم نیز حضور داشت، صحبت­های مختلفی مطرح شد؛ از جمله این ‌كه او از من سؤال كرد: «اگر من مجروح یا جانباز شدم، باز هم سر تصمیم خودت، در رابطه با ازدواج، باقی می‌مانی یا خیر؟»

 

در جواب گفتم:

 

«كسی كه با یك پاسدار ازدواج می‌كند، در واقع همه چیز را در زندگی‌اش پذیرفته است. من هم بر همین اساس می‌خواهم ازدواج كنم. در واقع پای شهادت هم نشسته‌ام»

 

تا این حرف را زدم، مادرم عصبانی شد و از جایش بلند ‌شد تا اتاق را ترك كند. گفت: این چه حرفی است كه می‌زنی؛ یعنی چی كه پای مرگ جوان مردم می‌نشینی؟»

 

در واقع مادرم به حاج همت علاقه پیدا كرده بود. بارها می‌گفت: «من نمی‌دانم این چه كسی است كه از همان اول مهرش به دلم نشسته. اصلاً چیزی در وجود این جوان هست كه با همه كسانی كه تا به حال پایشان را توی این خانه گذاشته‌اند، فرق می‌كند»

 

در آخر صحبت، به من گفت: یك خواهش دارم گفتم: بفرمایید!

 

گفت: خواهشم این است كه از من نخواهی تا برای خطبه عقد نزد حضرت امام (ره) برویم. با تعجب پرسیدم: برای چی؟!

 

گفت: «به خاطر این‌كه من نمی‌توانم وقت مردی را كه به یك میلیارد مسلمان تعلق دارد، به خاطر كار شخصی خود تلف كنم. در عوض هر كس دیگری را بگویی، حرفی ندارم.»

 

من هم پذیرفتم.

 

قرار خرید و عقد گذاشته شد. در روز خرید، یك حلقه طلا برای من خرید و خودش هم یك انگشتر عقیق انتخاب كرد؛ به قیمت صد و پنجاه تومان.

 

آن شب وقتی پدرم قیمت حلقه، یا بهتر بگویم انگشتر او را فهمید، ناراحت و عصبانی شد و گفت: «این دختر آبرو برای ما نگذاشته است.» به همین خاطر، وقتی كه حاج همت به خانه ما زنگ زد، پدرم به مادرم گفت: كه از ایشان بخواهید بیایند یك حلقه بهتر بخرند. ولی او در جواب گفت: «حاج آقا! من لیاقت این حرف­ها را ندارم. شما دعا كنید كه بتوانم حق همین را هم ادا كنم.»

 

دو روز بعد، هفدهم ربیع‌الاول بود و به خاطر میمنت و مباركی آن، قرار شد مراسم عقد در همین روز انجام بگیرد.

 

آن روز، یك لباس ساده تنم بود و یك جفت كفش ملی به پایم. به حاج همت زنگ زدم و گفتم: «وقتی می‌آیی برای عقد، لباس سپاه تن كن.»

 

گفت: «مگر قرار است چه چیزی بپوشم كه چنین توصیه‌ای می‌كنی؟!»

 

وقتی آمد، دیدم لباسی كه به تن كرده، كمی گشاد است و اندازه تنش نیست. بعدها متوجه شدم كه چون خودش لباس نو سپاه نداشته، لباس برادرش را پوشیده است.

 

به اتفاق خانواده، به منزل یكی از روحانیون شهر رفتیم و به این ترتیب، خطبه عقد خوانده شد. روز بعد، دوباره عازم منطقه بود. قبل از حركت، بر سر مزار شهدا رفتیم. بعد از زیارت قبور شهدا، گوشه‌ای نشست و گریه كرد. البته نمی‌دانست جایی كه نشسته است بعدها محل دفن او خواهد شد.


 
من به خال لبت ای دوست گرفتار شدم
پاسدارجانبازشهیدجعفرعباسی از چپ
شعری از پسراین شهید
 
شعرم نگفتنی شد وقتی که رفته بودی
من ماندم و غروبی در غربت کبودی

گفتی می آیی اما رفتی و برنگشتی
از آسمان چشم دیدم که پرگشودی

رنگ غروب دارد بغض سکوت سردم
ای مهربان تو هرگز نا مهربان نبودی

بر روی خاطراتم امروز می نویسم
یادت بخیر بابا آن روزها که بودیداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

عکس وقضاوت باشما

تاریخ:پنجشنبه 29 خرداد 1393-11:40 ب.ظ

دید در معرض تهدید دل و دنیش را
رفت با مرگ خود احیا کند آیینش را

رفت و حتی کسی از جبهه نیاورد به شهر
چفیه و قمقمه اش کوله و پوتینش را

رفت و یک قاصدک سوخته تنها آورد
مشت خاکستری از حادثه مینش را

 


استخوان های نحیفی که گواهی می داد
سن و سال کم از بیست به پایینش را

ماند سردرگم و حیران که بگیرد خورشید
زیر پابوس سبک یا غم سنگیش را


بود ناچیز تر از آن که فقط جمجمه ای
کند آرام دل مادر غمگینش را


باز هم خنده به لب داشت کدر کرد و کبود
تلخی غربت در چهره شیرینش را

شب آخر پس از اتمام مناجات انگار
گفته بود از همه مشتاق تر آمینش را      

ماجرای تو خدا خواست کند تازه عزیز
قصه یوسف و پیراهن خونینش را

کفن پاک تو سجاده پلاکت تسبیح
ابتدا بوسه ثواب است کدامینش را

 


عکس های از دوران دفاع مقدس


عکس های از دوران دفاع مقدس


عکس های از دوران دفاع مقدس


عکس های از دوران دفاع مقدس


عکس های از دوران دفاع مقدس


عکس های از دوران دفاع مقدس


عکس های از دوران دفاع مقدس


عکس های از دوران دفاع مقدس
 
عکس های از دوران دفاع مقدس
 
عکس های دوران ۸ سال دفاع مقدس
 
عکس های از دوران دفاع مقدس
 
عکس های دوران ۸ سال دفاع مقدس

عکس های از دوران دفاع مقدس
 
عکس های دوران ۸ سال دفاع مقدس

عکس های از دوران دفاع مقدسوصیت نامه شهید جانباز ۶۵ درصدبسیجی هشت سال دفاع مقدس سردار حاج اسدالله اسدی دارستانی
 
بسم الله الرحمن الرحیم

 

«یا اَیتُها النَفسُ المُطمَئِنَه اِرجِعی اِلی رَبِک راضیه مَرضیه فَادخُلی فی عِبادی و ادخُلی جَنّتی»
به نام الله.پاسدار حرمت خون شهیدان،درهم کوبنده ی کاخ ستمگران.او که عالم هستی را از هیچ آفرید و همه را از حکمتش تعادل بخشید.

 

و با سلام و درود بی کران بر تمامی رهروان راه حسین.آنان که در این راه قدم نهادند و گلوی خود را با شربت شیرین شهادت تر کردند و جان خود را فدای اسلام و قرآن نمودند.

«ما بندگان خدا هستیم و در راه او قیام می کنیم اگر شهادت نصیب شد،سعادت است»

اینجانب بیسجی داوطب و لبیک گویی امام …اسدالله اسدی دارستانی فرزند کربلایی قرباتعلی   لازم دانستم که چند سطر وصیتی با امت حزب اللهو همسر و فرزندانم  داشته باشم.و حال که وقت آزاد شدن من از قفس دنیوی رسیده است لازم دانستم که به جهاد در راه خدا بپردازم که اگر به درگاه باریتعالی قبول گردید به سوی زندگی سعادتمند و جاوید دیگری پر بکشم.

من یکی از بسیجی هایی هستم که برای اجرای احکام اسلام به جهاد پرداخته ام و از ریخته شدن خونم در این راه باکی و اسلام و امام  ندارم.چون راه،راه انبیا و اولیای خداست و بایستی پیروی از شهید تشنه لب کربلا نمود و به عشق امام و لبیک یا خمینی جزو۵ نفر اول بسیجی اعزامی به جبهه های حق علیه باطل هستمو این افتخار بزرگ برای من  می باشد.

«اِن کانَ دینِ محمدٍ لَم یَستَقِم اِلا بِقَتلی فَیا سُیُوفَ خُزینی»

بعد از شهادت من این سعادت را جشن بگیرید که سنگر خونین من بهشت دنیوی  من بوده است و ما شهادت را جز سعادت نمی دانیم.چون شهادت ارثی است که از انبیا به ما رسیده است.

سفارش من به کسانی که این وصیت نامه را می خوانندبخصوص همسر و فرزندانم  این است که سعی کنید که یکی از افرادی باشید که همیشه سعی در زمینه سازی برای ظهور صاحب الامر دارند و بکوشید اول خود و بعد جامعه را پاک سازی کنید و دعا کنید که این انقلاب به انقلاب جهانی آقا امام زمان متصل شود.پس اگر می خواهید دعاهایتان مستجاب شود به جهاد اکبر که همان خودسازی درونی است بپردازید.

ای برادر و خواهر مسلمان و همسر و فرزندان خردسالم بدانید که با شعار در خط امام بودن ولی در عمل دل امام را به درد آوردن،وظیفه انسانی و اسلامی ما نیست.

ای برادران و خواهران  ما که هنوز خود را نساخته ایم و تمام کارهایمان اشکال دارد چگونه می خواهیم دیگران را بسازیم و انقلابمان را به تمام جهان صادر کنیم.

در کارها از خود محوری و تفسیر کارها به میل خود بپرهیزیم و سعی در خودسازی داشته باشیم و خیال نکنیم با کمی فکری که داریم،فکرمان از همه بالاتر است و از همه خودساخته تر و خلاصه نظرمان بهتر است.

برادران گرامی و ملت شهید پرورو همسر و فرزندان گرامی همیشه از درگاه خداوند بخواهید که به شما توفیقی عنایت فرماید که بتوانید در خط امام عزیزمان و برای رضای خدا گام بردارید.

ای جوانانو فرزندان عزیزم نکند در رختخواب ذلت بمیرید که حسین (ع) در میدان نبرد شهید شد و مبادا در غفلت بمیرید که علی (ع) در محراب عبادت شهید شد و مبادا در حال بی تفاوتی بمیرید که علی اکبر در راه حسین و با هدف شهید شد.

و ای مادران و همسر مهربانم  مبادا از رفتن فرزندانتان به جبهه جلوگیری کنید که فردای قیامت در محضر خدا نمی توانید جواب زینب را بدهید که تحمل ۷۲ شهید را نمود همه مثل خاندان وهب جوانانتان را به جبهه های نبرد بفرستید و حتی جسد او را هم تحویل نگیرید،زیرا مادر وهت فرمود:پسری را که در راه خدا داده ام پس نمی گیرم.

و از خواهران و همسر و دختران گرامی تقاضامندم که از فاطمه (س) یگانه سرور زنان سرمشق بگیرید و حجاب اسلامی خود را رعایت فرمایید.

امیدوارم روزی فرا رسد که همه ملت از زن و مرد و تا جوان و کودک به وظیفه اسلامی خود آشنا شوند و مرتکب گناه نشوند.

در آخر از همسر مهربان و گرامی خودم حلالیت می طلبم و امیدوارم از زحماتی که برای من کشید مزد آن را از زینب (س) بگیرد و امیدوارم همچون دیگر خانواده ی شهدا استوار و مقاوم بمانید و کاری نکنید که دشمنان را شاد کند

ای جوانان و فرزندان عزیز و ارجمند همانطور که امام فرمود:من چشم امیدم به شماست.

پس شما هم به ندای هل من   …حسین  زمان لبیک بگویید و به سوی جبهه ها حرکت کنید و نگذارید اسلام و قرآن و امام  بی یاور بماند و درصورت به شهادت رسیدن من تابع امام باشید و خود رابرای جهاد و شهادت در راه امام و اسلام آماده سازید و اگر امام صلاح دانستد و روزی  دستور جهاد برای زنان داد و بر دختران و همسر  خود نیز واجب می دانم خود را برای جهاد و شهادت آماده سازنندو تابع امام و اسلام باشند و به وجه از خط امام خمینی و ولایت فقیه خارج نشوید که همانا خارج شدن از اسلام و خط حسینی است…

پاییز ۱۳۵۹ منطقه علمیاتی جبهه حق عیله باطل/ جنوب کشور اسلامی

خدایا خدایا از عمر من بکاهو به عمر امام بیفزا ارمین یا رب العالمین..یا مهدی

        بسیجی اعزامی از آستارا اسدالله اسدی دارستانی

والسلام…
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

شهیدی که بی سر به دیدار مادر رفت

تاریخ:پنجشنبه 29 خرداد 1393-11:35 ب.ظ

شهیدی که بی سر به دیدار مادر رفت
آقای مردشور گفت تا شما بیرون نروید من او را نمی شویم، داخل یک پلاستیک پیچیده بودنش، گفتم برید کنار، چادرم را انداختم، گفتم من خودم پسرم را می شویم. طاقتش را هم دارم.

فارس، روایت خاطراتی از سال‌های دفاع مقدس به خصوص از لحظاتی که یک مادر با فرزندش وداع می‌کند، از جمله لحظات داغدار تاریخ ایران اسلامی است. خاطره که در زیر می‌آید لحظه‌ای است که پیکر شهید مصطفی عربی نوده را برای مادرش می‌آورند:

مصطفی را به هنرستان بردم که ثبت نام کنم. آنجا مرکزی بود، مثل یک دارالتدریس، شبانه روزی. به مدیرش گفتم: آقای مدیر باید هفته ای یک بار مصطفی به خانه بیاید. چون بهم خیلی وابستگی دارد.

مدیر گفت: مادر مصطفی ما نمی توانم این کار را بکنیم، مصطفی باید عادت کند. یاد بگیرد بزرگ که شد، مرد که شد، تنهائی و سختی و مشقت او را از پا در نیاورد.

گفتم: آقای مدیر یکی از دوستان مصطفی به من گفت که مصطفی شب ها یواشکی و مخفی گریه می کند. گریه اش برای این بود که دلش برایم تنگ می شد.

اما نمی دانم چرا حالا دیگه دلش برای من تنگ نمی شود، یادم نمی کند، به خوابم نمی آید. همیشه موقع خوابیدن سرش را روی زانوی من می گذاشت و من هم موهای او را دست می کشیدم و او آرام می گرفت. اما موقعی که بالای سرش رسیدم نه صورت داشت که ببوسم نه سر داشت که دست به موهایش بکشم.

صبح بود که در زدند، رفتم در را که باز کنم، به دلم افتاد که از طرف مصطفی هستند. در را که باز کردم، پاهایم لرزید.

گفتند: مصطفی زخمی شده، دو نفر با لباس سبز پاسداری بودند. سوارم کردند، گفتم اگر مصطفی شهید شده بگوئید، من طاقتش را دارم، ولی انکار کردند. ماشین که به طرف امامزاده عبدالله پیچید، یک مرتبه دلم برای مصطفی تنگ شد. دلم هوری ریخت، ته دلم خالی شد. یاد زینب کربلا افتادم. وقتی به داخل امامزاده رسیدیم، وارد مزار شهدا که شدیم. پشت سر آمبولانس، دیدم دو تا خواهرش، خواهرهای مصطفی از حال رفته اند، اما من طاقت داشتم.

آقای مردشور گفت تا شما بیرون نروید من او را نمی شویم، داخل یک پلاستیک پیچیده بودنش، گفتم برید کنار، چادرم را انداختم، گفتم من خودم پسرم را می شویم. طاقتش را هم دارم. مگر زینب طاقت نداشت، من مگر زینب نیستم. من هم زینب هستم. من پسرم را می شویم. بروید کنار، همه رفتند من ایستادم. اما بدنم می لرزید. گفتم هیچ کسی حق ندارد به پسر من دست بزند. دستام را بالا بردم، گفتم: خدایا همانطور که به حضرت زینب (س) قدرت دادی به من هم قدرت بده. وقتی پلاستیک را کنار زدم دیدم مصطفی سر ندارد، دست در بدن ندارد، پاهایش نیست، دیگر چیزی نفهمیدم.


خدایا!!!!

گاهی تورا بزرگ میبینم و گاهی کوچک....

این تو نیستی که بزرگ میشوی یا کوچک....

این منم که گاهی نزدیک میشوم و گاه دور....


http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQC4koNZfFvVaIwcWW9L7XRZ0ID69ICtmfqQqwAG0OiPUQiggALiw
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اخبار نمایندگان گیلان

تاریخ:پنجشنبه 29 خرداد 1393-11:34 ب.ظ

حسن خسته‌بند نماینده بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در نطق میان دستور خود در جلسه علنی اظهار داشت: ملت ایران از بهمن ماه سال 57 مسیر تاریخی سربلندی و عزت را برای خود برگزید که سال‌ها با تقدیم خون هزاران شهید در پی دستیابی به آن بود و اینگونه توانست الهام‌بخش مستضعفان جهان باشد که می‌توان بدون تکیه بر قدرت‌های ظالم جهان با استقلال به پیش رفت.

وی افزود: سرشکستگی ملت ایران که به عنوان اقمار قدرت‌ها شناخته می‌شد با وقوع انقلاب اسلامی و رهبری امام راحل به پایان رسید و اینگونه مسیری نو برای بشریت در اواخر قرن بیستم گشوده شد.

نماینده بندر انزلی خاطرنشان کرد: بر خلاف عده‌ای که خوش‌بینانه مذاکره را راه‌ حل پایان کارشکنی غربی‌ها می‌دانند، باید گفت که موضوع هسته‌ای، نقطه پایان تعامل غرب با ملت ما نیست و یقینا دخالت‌های آنها در امور داخلی ما پایان‌پذیر نخواهد بود.

خسته‌بند تصریح کرد: در جهان ظالمانه کنونی زورمدارانی به تفسیر خود حقوق بشر را تعریف می‌کنند و از یک سو چشم خود را بر جنایات تکفیری‌ها و حامیان آنها در منطقه می‌بندند و از سوی دیگر به سرکوب فلسطینی‌ها توسط رژیم صهیونیستی می‌پردازند، با چنین وضعیتی چگونه می‌توان انتظار داشت که حقوق ملت ما توسط صحنه‌گردانان این نظام مبتنی بر زور و فساد به رسمیت شناخته شود.

وی ادامه داد: در شرایط حاضر بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب توجه ما تنها باید معطوف به توان داخلی و استعدادهای جوانان این مرز و بوم باشد، زیرا استقلال مسیری جز خودکفایی و خوداتکایی ندارد و دیگران باید ما را به چشم رقیب ببینند، نه بازار مصرف.

عضو کمیسیون عمران مجلس بیان داشت: توجه به اصول اقتصاد مقاومتی باید سرلوحه عملکرد و برنامه‌ها قرار گیرد و مطمئنا در این راستا اصلاح جدی عملکرد بانک‌ها به عنوان بازوهای اقتصادی و دستگاه‌های اجرایی که بیشترین مانع محسوب می‌شود، اولین اقدام است.

خسته‌بند اضافه کرد: تا زمانی که بانک‌ها سرمایه‌های خود را در جهت تولید به کار نگیرند و همچنان مشغول بازار خرید و فروش ملک و مشارکت‌هایی با سود نجومی باشند و تسهیلات خود را نیز با دردسر زیاد و شروط فراوان و ضمانت‌های سنگین با عنوان نوش‌دارو پس از مرگ سهراب در اختیار مردم قرار دهند، به هیچ عنوان شاهد تحقق شکوفایی اقتصادی نخواهیم بود.

وی گفت: اصرار بر خام‌فروشی در اقتصاد مقاومتی جایگاهی ندارد و از فرصتی که تحریم‌ها در اختیار ما قرار داده است باید استفاده بهینه صورت پذیرد و این میسر نیست جز با عزم ملی و مدیریت جهادی.

نماینده مردم بندرانزلی خاطرنشان کرد: رئیس ‌جمهور بداند کسانی که در روزهای حساس فتنه 88 مقابل نظام ایستاده و قصد براندازی و خوش‌خدمتی به استکبار و صهیونیست‌ها را داشتند، نباید مدعی باشند، ایستادن مقابل زیاده‌خواهی این عده معدود افراطی حتما حمایت مردم را در پی خواهد داشت، زیرا مردم با خواست این عده پای صندوق رأی حاضر نشده و رئیس ‌جمهور خود را انتخاب نکردند.

خسته‌بند در ادامه تصریح کرد: آیا استفاده از سران فتنه در استان‌ها و شهرها، آشتی در سطح جامعه است، با توجه به اهداف فتنه‌گران سال 88 که هنوز توبه و از مردم عذرخواهی نکرده‌اند و نیروهای بدخیم آنها به دنبال حرکت فتنه‌گرانه خود هستند، این آشتی در سطح جامعه است، یا آتش در سطح جامعه.

وی افزود: آقای رئیس ‌جمهور اجازه ندهید که از محبوبیت شما در سطح جامعه سوءاستفاده کنند، چراکه این افراد خود را عامل پیروزی شما معرفی می‌کنند و دورخیز برای انتخابات مجلس دهم و خبرگان رهبری و این بار با شیوه و روش جدید فتنه‌ای دیگر کامل‌تر از مجلس ششم را در سر دارند، غافل از اینکه شورای نگهبان هوشیارتر از همیشه به وظیفه شرعی و قانونی خود عمل کرده و با کسی مصامحه نمی‌کند.

خسته‌بند در پایان با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود در بخش‌های مختلف از مسئولان خواستار رسیدگی به این مشکلات شد.

چهارشنبه ۲۸ خرداد


 

جبار کوچکی نژاد عصر دوشنبه در جمع مسئولان شهرستان رشت افزود: شهر کوچصفهان به لحاظ امکانات ورزشی بسیار محروم است.

وی همچنین اظهارداشت: کمبود فضاهای ورزشی در کوچصفهان از دغدغه های مهم جوانان این بخش است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: کوچصفهان بیش از 50 هزار نفر جمعیت دارد که نیمی از این جمعیت را جوانان تشکیل می دهند.

وی با بیان اینکه کوچصفهان فقط  یک سالن ورزشی دولتی دارد، افزود: مسئولان برای ایجاد فضاهای ورزشی در این شهر به ویژه استخر شنا و زمین فوتبال باید تلاش مضاعف داشته باشند.

کوچکی نژاد درادامه با بیان اینکه کوچصفهان تنها شهر در رشت هست که زمین فوتبال ندارد، اظهارداشت: این بخش از استعدادهای ورزشی بی نظیری بهره مند است.

وی با تصریح اینکه شهرهای سنگر و لشت نشا کمربندی ندارد، اذعان داشت: در روزهای تعطیل گره ترافیکی در شهرهای سنگر، کوچصفهان  و لشت نشا کلافه کننده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی همچنین با بیان اینکه مردم شهر سنگر بیشترین آسیب را از ترافیک سنگین به ویژه در ایام تعطیل سال متحمل می شوند، افزود: با احداث کمربندی امام زاده هاشم ( ع)  خمام بار ترافیکی رشت، سنگر، کوچصفهان و لشت نشا به شدت  کاهش می یابد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: کمربندی شهر لشت نشا به دلیل کمبود منابع مالی هنوز آغاز نشده است.

دوشنبه 26 خرداد

 

jafarzadeh

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، بهبود رابطه دولت و مجلس را راهگشای حل مسائل کشور دانست و ابراز کرد: در چند ماهی که دولت یازدهم بر سر کار آمده یکی از بهترین دوران برقراری رابطه بین دولت و مجلس را شاهد بوده ایم و در مجموع دولت نشان داده با حضور پررنگ وزرا در مجلس به دنبال استفاده از آرا نمایندگان برای حل مشکلات است.

جعفرزاده ایمن‌ابادی افزود: حضور وزا در صحن و همچنین جلسات کمیسیون ها برای ارائه گزارش که بدون احضار مجلس بوده است موجب همگرایی بین دولت و مجلس شده است و دولت تلاش می کند به دنبال ایجاد فضای خوب در روابط خود با مجلس باشد که البته با توجه به حضور نمایندگانی که دید انتقادی نسبت به دولت دارند گاهی اوقات انتقادات نسبت به عملکرد دولت افزایش می یابد اما در این زمینه مجلس آماده است که هرچقدرنیاز باشد به دولت کمک کند.

وی با با بیان اینکه دولت برای توجه بیشتر به احزاب تلاش کرده است تصریح کرد: وجود اسمی چند حزب و جمع شدن عده ای نیاز واقعی کشور نیست و دولت باید در این زمینه برنامه های آموزشی و فرهنگی انجام دهد تا نحوه انجام کارهای حزبی به درستی درک شود و احزابی که فعالیت می کنند به قانون پایبند باشند و دیگر شاهد خاطرات تلخی که برخی از احزاب در انتخابات 88 به جای گذاشتند نباشیم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به شعار روحانی مبنی بر از بین بردن فضای امنیتی در کشور گفت: انتظار بیشتری از وزرای مرتبط در این زمینه می رود ودولت نتوانسته موفق باشد و هنوز یکسری فضای امنیتی بازمانده از دولت را از میان بردارد و در این مینه دولت نیز به تلاش بیشتری وادارد.

وی افزود: دولت در انتصاب هایش سعی کرده که فراجناحی عمل کند و تندروها را کنار بگذارد هرچند بدون خطا هم عمل نکرده اما بیشتر مسئولیت ها را به اشخاص معتدل سپرده است. 

جعفرزاده ایمن آبادی در پاسخ به این سئوال که دستاورد های دولت در عرصه سیاست خارجی چگونه بوده است اظهار کرد: همه  مشکلات دولت به مسائل خارج از کشور وابسته نیست و بسیاری از مسائل را می توان در داخل کشور حل کرد و تعامل می تواند موانع را از سر راه بردارد که می توان گفت در این زمینه دولت روحانی توانسته با دیپلماسی تا حدود زیادی در برداشتن این موانع موفق باشد و بر دیوار دژی که علیه ایران ساخته شده بود ترک بیاندازد.

وی ادامه داد: ظریف در مذاکرات هسته ای با پنج کشورقدرتمند جهان مچ می اندازد که در این چندماه توانسته به خوبی مقاومت کند و موفقیت های زیادی به دست آورد و به خاطر همین اقداماتش می توان ظریف را یکی از بهترین وزاری دولت نام برد.

وی با بیان اینکه انجام مذاکرات با روندی که دولت پیش رو گرفته یک نوع تدبیر است خاطرنشان کرد: همین که دولت به دنیا ثابت کرد که ایران منزوی نیست و با حفظ منافع ملی در مذاکرات حضور می یابد توانسته نقشه  صهیونیست ها را نقش برآب کند و با تعریفی که دولت برای خود مشخص کرده و با دید برد برد بر سر میز مذاکرات حاظر می شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس افزود: وقتی مقام معظم رهبری استفاده از هرگونه صلاح کشتار جمعی را حرام اعلام می کند می شود برد آنها و برای ما هم خروج از تحریم می شود برد

شنبه 24خرداد


ناصر عاشوری ظهر امروز در مراسم تجلیل از جوانان برتر این شهرستان به نقش مهم جوانان در برهه‌های تاریخی ایران اسلامی اشاره کرد.

وی اظهار کرد: جوانان ایران اسلامی پیش از انقلاب با حضور در راهپیمایی‌ها لبیک به امام (ره) گفتند و در همه حال از جنبشی که به راه می‌افتاد حمایت می‌کردند.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی افزود: نقش‌آفرینی جوانان در پس از انقلاب موجب شد تا فتنه‌گری‌ گروهک‌های منافق، توده‌ای و … نتواند به سرانجام برسد.

عاشوری ایران را کشوری به سوی پیری خواند و تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب مدت‌هاست به ما هشدار می‌دهند که کشور به نیاز به جوانان بیشتری دارد و ما نیز باید تمام تلاش خود را به‌کار گیریم تا بتوانیم به این حرف رهبری که قطعاً از روی دانش و آگاهی است عمل کنیم.

وی با تبریک هفته سربازان گمنام، شغل این سربازان را در ایجاد امنیت برای کشور مهم دانست.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی ایجاد انگیزه ورزش برای جوانان را مهم دانست و خاطرنشان کرد: یک ورزشگاه ورزشی بزرگ با استاندارهای کشوری در فومن احداث می‌شود.

وی از اختصاص بالغ بر یک میلیارد تومان اعتبار برای ساخت ورزشگاه ورزشی در فومن خبر داد و گفت: به دلیل لغو بسیاری از پروژه‌ها، این اعتبار قطع شد اما کار را به بخش‌خصوصی سپردیم که تا دو سال آینده به اتمام می‌رسد.

شنبه 24 خرداد


jafarzadeh

غلامعلی جعفرزاده نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی ‌صبح امروز (چهارشنبه) خانه ملت، در تذکری آیین‌نامه‌ای نسبت به عدم رعایت عدالت در جریان قرائت تذکرات کتبی نمایندگان توسط هیأت رئیسه مجلس انتقاد کرد و اظهار داشت: همه نمایندگان و اعضا و به خصوص اعضای هیأت رئیسه سوگند یاد کردند که عدالت را رعایت کنند.

وی با بیان اینکه روز گذشته اتفاقی در صحن علنی رخ داد که خیلی خوب نبود، تصریح کرد:‌ در جریان قرائت تذکرات کتبی توسط آقای سبحانی‌نیا زمانی که تذکر یکی از اعضای هیأت رئیسه قرائت شد، او متن این تذکر را به صورت کامل قرائت کرد در حالی که این اقدام درباره سایر نمایندگان مجلس انجام نمی‌شود، این اقدام پسندیده‌ای نیست و هیأت رئیسه باید از این مسئله مراقبت کند تا دیگر تکرار نشود.

چهارشنبه 21 خردادجبار کوچکی‌نژاد نماینده مردم رشت به رئیس جمهور در مورد علت عدم پرداخت هزینه درمانی جانبازان بازنشسته و شاغل تذکر داد


محمود شکری نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال به عنوان نائب رئیس اول اتاق اصناف کشور انتخاب شد.

علی فاضلی در انتخابات داخلی اتاق اصناف کشور، به عنوان رییس موقت این اتاق و محمود شکری به عنوان نائب رئیس اول اتاق اصناف کشور انتخاب شدند.

 این انتخابات در محل دبیرخانه هیات عالی نظارت برگزار شد و محمود شکری از گیلان به عنوان نایب رییس اول، سید محمود هاشمی از فارس به عنوان نایب رییس دوم، فرهاد عزت پور از سنندج به عنوان خزانه دار و جعفر معماریان از خراسان به عنوان دبیر انتخاب شدند.

 برگزاری این انتخابات به صورت داخلی و به دلیل استعفای قاسم نوده فراهانی رئیس سابق اتاق اصناف ایران و تغییر نماینده دولت در این نهاد غیردولتی، انجام شد

یکشنبه 18 خرداد 

 tamini

حسن تأمینی‌لیچایی در تشریح دستور کار امروز کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: امروز نشست مشترک اعضای این کمیسیون با محسنی‌بندپی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایرانیان در محل این سازمان برگزار شد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در این نشست مسئولان سازمان بیمه سلامت گزارشی را درباره وضعیت بیمه در کشور ارائه کردند.

وی افزود: مشکلات بیمه درمانی با حمایت‌های دولت و مجلس تا حدودی رفع شده، از طرف دیگر این نگرانی وجود داشت که آیا بیمه توان حل مشکلات را دارد، از این‌رو در این نشست این دغدغه‌های مورد بررسی قرار گرفت.

تأمینی‌ لیچایی گفت:‌ با توجه به جایگاه بیمه به‌عنوان تنها متولی حوزه سلامت و وجود قانون برای تجمیع بیمه‌ها، هنوز این متولی کارایی اصلی خودش را ندارد و تمام بیمه‌ها زیر پوشش این سازمان نیستند.

نایب رئیس اول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، افزود: در این نشست همچنین این کمیسیون اعلام آمادگی کرد که در صورت نیاز می‌تواند طرحی را برای حمایت از سازمان بیمه سلامت ایرانیان و حوزه بیمه کشور به صحن علنی مجلس ارائه کند.

یکشنبه ۱۸ خرداد


سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از اختصاص دو میلیارد و 200 میلیون دلار برای واردات چهار درصد دارو و تجهیزات پزشکی مورد نیاز کشور خبر داد.

یکشنبه ۱۸ خرداد

 


محمود شکری عصر شنبه در جلسه سرمایه گذاری و توسعه شهرستان رضوانشهر،افزود: آمایش سرزمین یك امر علمی با رویكردی فضایی و منطقه ای در شناخت توانمندی های توسعه با توجه به قابلیت های مكانی است.

وی اظهارداشت: در آمایش سرزمین یكی از قابلیت های فضایی مورد بررسی قابلیت گردشگری هر منطقه است تا با شناسایی این مهم و در چارچوب پایداری، بستری برای توسعه فضایی فراهم شود.

عضو کمیسیون اقتصاد مجلس شورای اسلامی گفت: آمایش سرزمین در زمینه گردشگری در هر منطقه از طریق امكان - سنجی توسعه گردشگری صورت می گیرد تا از این طریق قابلیت های توسعه گردشگری، باز شناخته شود.

وی افزود: توریسم یكی از صنایع بسیار مهمی كه در دهه های اخیر جایگاه ویژه ای در توسعه اقتصادی -اجتماعی مناطق روستایی داشته است.

شکری تاکید کرد: صنعت گردشگری امروزه به یكی از فعالیت های رو به توسعه در دنیا و همچنین به عنوان ابزاری برای افزایش درآمد ملی تبدیل شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه گردشگری امروزه یكی از بزرگترین بخش های اقتصادی در بسیاری از كشورها به شمار می رود، گفت: گردشگری برای ایران كه وابستگی شدیدی به درآمدهای نفتی دارد می تواند به عنوان راهی برای رهای از وابستگی شدیدی به درآمدهای نفتی و خروج از اقتصاد تك محصولی باشد.

عضو کمیسیون اقتصاد مجلس شورای اسلامی یادآورشد: توسعه گردشگری متضمن توجه به ابعاد توسعه در تمامی سطوح فردی، سازمانی و ملی است.

وی در ادامه ظرفیت های گردشگری رضوانشهر را بی نظیر دانست و بر ضرورت سرمایه گذاری در این حوزه تاکید کرد.

شکری تصریح کرد: با تمام توان از سرمایه گذاران واقعی در این شهرستان  حمایت و مسیر سرمایه گذاری تسهیل خواهد شد.

وی بیان داشت: برای دستیابی به اقتصاد قوی و همچنین فرهنگ لازم  نیازمند نقشه راه، ترسیم و تدوین برنامه های لازم است که این مهم با ایجاد زیرساخت ها امکان پذیر خواهد بود.

شنبه ۱۷ خرداد


محمد مهدی رهبری املشی عصر شنبه طی یک دیدار مردمی در املش افزود:  امسال یک میلیارد و 400 میلیون تومان اعتبار به این بیمارستان اختصاص یافت و در همه دولت امسال به بهره برداری می رسد.

وی همچنین به طرح تحول نظام سلامت اشاره کرد و اظهارداشت: اجرای طرح تحول نظام سلامت حق مردم و وظیفه دولت است.

نماینده مردم رودسر و املش و عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت، فرمایش رهبر معظم انقلاب برای رفع نگرانی های مردم در زمان بیماری محقق می شود.

وی همچنین به احداث جاده 7.5 کیلومتری املش به شلمان اشاره کرد و افزود: از این میزان تاکنون پنج کیلومتر به اتمام رسیده و 2.5 کیلومتر باقی مانده است.

رهبری املشی با بیان اینکه قطعه 2.5 کیلومتری این پروژه شش پل زیر گذر طراحی شده است، افزود:  مسیر مزبور از میان مزارع برنج می گذرد بنابراین با ساخت پل های زیر گذر امنیت جانی و مالی کشاورزان تامین خواهد شد.

وی اظهارداشت: در سال 1392 این پروژه چهار میلیارد تومان اعتبار داشت که از این میزان 2.5 میلیارد تومان تخصیص یافت.

نماینده مردم رودسر و املش و عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی پیشرفت فیزیکی این پروژه را  60 درصد اعلام کرد و افزود: تسریع در ساخت این پروژه از مطالبات به حق مردم منطقه است.

شنبه ۱۷ خرداد

حنه سیاسی منطقه و جهان شد

محمود شکری ظهر سه شنبه در جمع مدیران این شهرستان افزود: امام به عنوان تاثیرگذارترین شخصیت قرن اخیر برای رضای حق علیه رژیم ستمشاهی قیام کرد و توانست پس از 15 سال مبارزه سرانجام انقلاب اسلامی را به پیروزی برساند.

وی همچنین با بیان اینکه امام امت ایران اسلامی را از زیر یوغ استعمار نجات بخشید، اظهارداشت:  امام راحل در مقابل رژیم شاهنشاهی ایستاد تا اسلام ناب محمدی (ص) را در کشور احیا کند.

عضو کمیسیون اقتصاد مجلس شورای اسلامی گفت: حضرت امام با توکل به خدای بزرگ بنای انقلابی را گذاشت که چیزی جزء عزت، استقلال و سربلندی برای ملت ایران به همراه نداشت.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال افزود: افکار و  اندیشه حضزت امام خمینی رحمت الله علیه در میان مردم و به خصوص نسل جوان زنده و پویا است و بدون شک چراغ راه ملت ایران برای رسیدن به سعادت و عزت ابدی خواهد بود.

شکری تصریح کرد: امام خمینی (ره) با رهبری انقلاب اسلامی ایران و ایستادن در مقابل قدرت های بزرگ استعماری به همه مستضعفان رنج کشیده دنیا ثابت کرد که می توان با اتکا به قدرت خداوند در مقابل قدرت های مادی و دنیوی ایستاد و برای سرنوشت خود تصمیم گرفت.

وی  یادآورشد: امام با افکار و اندیشه های خود نه تنها برای ایران بلکه برای همه مردم جهان تاثیر بسیاری برجا گذاشت و موجب تحولی بزرگ در صحنه سیاسی منطقه و جهان شد.

سه شنبه ۱۳ خرداد


ناصر عاشوری امروز ،با اشاره به در اختیار داشتن 130 میلیارد تومان بودجه نمایندگان گیلان اظهار کرد: نماینده به دلیل اینکه عضو ناظر مجامع، بودجه و کمیته برنامه‌ریزی است، روی تمام بودجه گیلان نظارت دارد.

وی عنوان کرد: این بحث در مجلس مبنی بر اینکه 10 میلیارد تومان برای پروژه‌های عمرانی که اولویت دارد در اختیار نماینده داشته شود در راستای تفکیک قوای ما که نماینده در کار اجرایی دخالت نکند مغایرت داشت و این را در ماده 180 لحاظ کردند که بر اساس شاخص‌های برخورداری و عدم برخورداری بین شهرستان‌ها توزیع شود.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس با بیان اینکه عدد و رقم این پول ثابت نیست، تصریح کرد: در مجموع 128 میلیارد تومان سهم استان گیلان است که بر اساس شاخص‌های محرومیت و برخوردار بودن بین شهرستان‌های گیلان در کمیته برنامه‌ریزی توزیع می‌شود.

وی ادامه داد: اینکه گفته می‌شود 10 میلیارد تومان در اختیار هر کدام از نمایندگان گیلان است چنین چیزی نیست و این پول با نظر نماینده در کمیته برنامه‌ریزی توزیع می‌شود.

عاشوری گفت: قرار نیست مبلغی که در اختیار نمایندگان است به گونه‌ای رسانه‌ای و برداشت شود که هر کس انتظار کمک داشته باشد.

این مقام مسئول با بیان اینکه این اعتبارات عمرانی بوده و برای آب، برق، راه، آسفالت، پروژه عمرانی است، خاطرنشان کرد: این مبلغ بر اساس شاخص‌هاست.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس خاطرنشان کرد: داشته‌ها و نداشته‌های گیلان باید بر اساس این پول تعریف و در کمیته برنامه‌ریزی هر شهرستان تقسیم شود و حتی یک ریال از این پول در اختیار نماینده نیست که هزینه‌های غیر عمرانی انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه از مبلغ 130 میلیارد تومان حتی یک ریال را نمی‌توانیم برای کارهای جاری و هدیه به فلان خانواده‌ و یا جهیزیه عروس خانم هزینه کنیم، یادآور شد: این پول برای فعالیت‌های عمرانی شهرستان‌ها هزینه می‌شود.

به گفته عاشوری، میزان تخصیص مبلغ مذکور شاخص‌هایی است که برنامه و بودجه اعلام می‌کند و به مناطق کمتر توسعه یافته پول بیشتری تعلق می‌گیرد و مناطقی که برخوردار از توسعه هستند کمتر تعلق می‌گیرد تا عدالت رعایت شود.

دوشنبه ۱۲ خرداد


jafarzadeh

غلامعلی جعفرزاده عصر یکشنبه در جمع مدیران این شهرستان افزود: ترویج اندیشه ها و تفکرات امام راحل گامی موثر در حفظ دستاوردها و انتقال ارزش های انقلاب اسلامی به نسل آینده است.

وی با بیان اینکه ترویج اندیشه های معمار کبیر انقلاب اسلامی خضرت امام خمینی (ره) از نیازهای اساسی جامعه امروز است، اظهار داشت: پیروزی انقلاب اسلامی تحولی در بخش های مختلف کشور ایجاد کرد و استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی عصاره دستاوردهای انقلاب است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: استقلال باعث خودباوری در زمینه های مختلف از جمله تولید علم در کشور شده است.

وی افزود: این خودباوری موجب شده که فرزندان ایران اسلامی در حوزه علم و دانش به پیشرفت های قابل توجهی در بخش های مختلف دست یابند و هم اکنون نیز با وجود همه دشمنی و تحریم ها، ایران اسلامی مسیر پیشرفت را می پیماید.

جعفرزاده با بیان اینکه امروز به برکت انقلاب اسلامی پیشرفت های فراوانی در کشور به دست آمده، اظهارداشت: همه پیشرفت‏ های ایران اسلامی، حاصل خودباوریی‏ است که انقلاب اسلامی به ملت ایران ارزانی داشته است.

وی در ادامه بر ضرورت برگزاری هر چه باشکوهتر مراسم سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و اعزام کاروان ها به حرم مطهر یادآورشد: این حرکت مهم نشانگر تجدید پیمان مردم و بویژه نسل جوان با آرمان های بنیانگذار انقلاب اسلامی است.

یکشنبه ۱۱ خرداد


محمدمهدی املشی عصر امروز در مراسم معارفه معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرمانداری این شهرستان اظهار کرد: در رودسر زمینه خوبی برای کار کردن فراهم است.

وی با بیان اینکه رودسر یکی از معدود شهرستان‌های آرام کشور و استان است، افزود: به‌دور از مسایل سیاسی و با تدبیر و روحیه کار و خدمت به مردم باید برای منافع نظام و عزت اسلام و مسلمانان تلاش کرد.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نظام ما از حیث سیاسی دنیا را مبهوت خود کرده است، تصریح کرد: نظام اسلامی مستحکم در جای خود  ایستاده است.

وی ادامه داد: کشور از نظر عمرانی، اقتصادی و معیشتی مردم از ضعیف‌ترین کشورهای دنیا عقب‌تر است و باید تلاش کنیم تا در این زمینه نیز رشد داشته باشیم.

رهبری‌املشی با تصریح بر اینکه دولت تدبیر و امید گام‌های مثبتی برای اقتصادی و معیشتی مردم برداشته است، گفت: امیدواریم از این نظر کشور دگرگون شود و عقب ماندگی‌ها جبران شود.

یکشنبه ۱۱ خرداد


غلامعلی جعفرزاده ظهر شنبه در جمع مدیران استان افزود: این اقتصاد بهترین الگو برای برون رفت کشور از مشکلات و چالش های اقتصادی است.

وی اظهارداشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در فرمایشات خود بارها بر اجرای اقتصاد مقاومتی تاکید داشته و از مسئولان و مردم خواستار هرچه سریعتر تحقق این مهم در جامعه هستند.

 

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سیاست های اقتصاد مقاومتی بر حمایت بیشتر از تولید داخلی تاکید دارد، گفت: از منابع ملی، داخلی و سرمایه های اجتماعی باید در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی بهره گیری شود.

 

وی افزود: تاکید بر اقتصاد بومی و برآمده از فرهنگ انقلابی، اصیل و افزایش کیفیت کالاهای ایرانی از مواردیست که در چهار چوب سیاست های اقتصاد مقاومتی بر این مهم بیان شده است.

 

جعفرزاده با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی سرمنشا تحولات مهم در عرصه اقتصادی کشور است، اظهارداشت: اقتصاد مقاومتی یک اقتصاد تدافعی و بسته نیست بلکه یک اقتصادیست که در روابط بین الملل قابلیت رقابت را برای عوامل خود ایجاد می کند.

 

وی تصریح کرد: تمامی سرمایه گذاران داخلی و خارجی را باید به این سمت سوق داد تا توانمندی اقتصاد استان و کشور افزایش یابد.

 

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: نتایج این اقتصاد که تحولی بر پایه خوداتکایی اقتصادی در کشور است باید هرچه سریعتر در جامعه متبلور شود. 

شنبه ۱۰ خرداد

 

 


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اخبار نمایندگان گیلان

تاریخ:پنجشنبه 29 خرداد 1393-11:28 ب.ظ

jafarzadeh

غلامعلی جعفرزاده عصر چهارشنبه در جمع مسئولان استان افزود: ملت ایران به رهبری امام خمینی رحمت الله علیه ضمن پیروزی انقلاب اسلامی همیشه دست دشمنان را از سرنوشت کشور کوتاه کردند.

وی همچنین با بیان اینکه دشمن برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی از هر ترفندی استفاده می ‌کند، اظهارداشت: ملت ایران با برگزاری با شکوه ایام الله  14 و 15 خرداد ماه بار دیگر به دشمنان ثبات خواهند کرد که هرگز اهداف و آرمان های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را فراموش نکرده و بر عهد و پیمان خود مصمم هستند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی برگزاری هرچه باشکوهتر سالروز ارتحال ملکوتی امام راحل را ادای دین به این بزرگ ‌مرد تاریخ دانست و گفت: این مراسم ها فرصتی مغتنم برای بهره جستن از اندیشه ‌های والای امام راحل خواهد بود.

وی افزود: امام خمینی رحمت الله علیه با نفوذ بر قلوب مسلمانان و آزادی خواهان جهان و با توکل به خداوند متعال و به پشتوانه مردم انقلابی، نهضتی را پایه ریزی و به پیروزی رساند که به امید تمامی مستضعفان و مسلمانان جهان تبدیل شد.

جعفرزاده اظهارداشت: جایگاه ویژه و رفیع ایران اسلامی درسطح منطقه و کشورهای جهان مرهون ایثار و از خودگذشتگی بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران است.

وی تاکید کرد:  قدرت های استکباری امروز به برکت رهبری و هدایت های امام راحل و مقام معظم رهبری از مقابله با ایران اسلامی مایوس شده اند و همواره باید قدردان نعمت الهی این نظام الهی بود.

چهارشنبه ۷ خرداد

ب اسلامی است

غلامعلی جعفرزاده عصر شنبه در مراسم گرامیداشت فتح خرمشهر افزود: حماسه فتح خرمشهر از بزرگترین معجزات رزمندگان اسلام و امداد های غیبی در طول تاریخ هشت سال دفاع مقدس است.

وی همچنین مدیریت جهادی را مهمترین عامل فتح خرمشهر دانست و اظهارداشت: مقاومت مردم خرمشهر، حماسه ای از یاد نرفتنی است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: مردم این شهر با سلاح عزم و ایمان به مکتب و عشق و علاقه به میهن اسلامی شان، با دست خالی چنان مقاومت کردند که در تاریخ، بی نظیر ماند.

وی افزود: خرمشهر برای ملت ایران اسلامی تنها یک شهر نیست بلکه تاریخ گویای پایداری، ایثار و جاودانگی انقلاب است.

جعفرزاده اظهارداشت: سوم خرداد و فتح این شهر آئینه گویایی از تاریخ و جغرافیای دفاع مقدس و جهاد آگاهانه و شجاعت مظلومانه این امت است.

وی تصریح کرد: فتح خرمشهر موجب برانگیختگی احساسات و عواطف پاک ملت ایران شد و همدلی و وحدت را میان اقشار ملت پدید آورد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: حماسه شگرف آزادسازی خرمشهر پیروزی سرو قامتانی را پدید آورد که با فتح آفرینی خود نهایت ایثار، اوج مظلومیت، انتهای پاک بازی و منتهای توکل را رقم زدند.

شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۳ت

tamini

حسن تامینی عصر شنبه به مناسبت سالروز فتح خرمشهر  افزود: حماسه پیروزی رزمندگان اسلام در خرمشهر مقابل دشمن تا بن دندان مسلح و مورد حمایت اکثر کشورهای جهان، امروز نمادی از فتح و امدادهای الهی و غیبی است.

وی اظهارداشت: خرمشهر، حدیث مقاومت و رشادت دلیر مردان ایران اسلامی و سمبلی از شجاعت و پایمردی ملت ایران در دفاع از میهن اسلامی به شمار می رود که هرگز از یادها و خاطره ها فراموش نخواهد شد.

 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی فتح خرمشهر را نمونه ای عینی از صلابت جوانان این مرز و بوم دانست و گفت: زنده نگهداشن این روز تاریخی در جامعه ضرورتی انکار ناپذیر است.

 

وی در ادامه بر لزوم انتقال تفکر مقاومت و ایثار به نسل جوان جامعه تاکید و افزود: جایگاه فتح خرمشهر در تاریخ انقلاب اسلامی بسیار ارزشمند و والا است.

 

تامینی اظهارداشت: عملیات بیت المقدس علاوه بر ارزش نظامی دارای ارزش های بزرگ معنوی است که قدرت و همت ملت مسلمان ایران را در دفاع از تمامیت ارضی کشور را به رخ جهانیان کشاند.

 

وی اذعان داشت: بدون شک فتح خرمشهر یک مسئله عادی نبود بلکه معجزه الهی و امداد غیبی بود که به دست توانای رزمندگان اسلام رقم خورد.

 

 نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فتح خرمشهر معجزه الهی و امداد غیبی است، یادآورشد: حاکمیت فرهنگ جهاد و شهادت رمز فتح خرمشهر بود.

شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۳

 

jafarzadeh

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات و نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی منابع سازمان هدفمندی یارانه ها طی سال جاری را 593 هزار میلیارد ریال اعلام کرد.

غلامعلی جعفرزاده ،ضمن تحلیل فاز دوم هدفمند كردن یارانه ها افزود: در تبصره (21) قانون بودجه سال 1393 درآمد چهارصد و هشتاد هزار میلیارد ریال از محل افزایش قیمت حامل های انرژی برای این سازمان پیش بینی شده است.

وی اظهارداشت: همچنین اجازه داده شد منابع مربوط به یارانه نان، برق و سایر كالاها و خدمات مندرج در قانون بودجه یكصد و سیزده هزار میلیارد ریال بعنوان منابع سازمان هدفمندی استفاده شود كه جمع منابع سازمان هدفمندی یارانه ها پانصد و نود و سه هزار میلیارد ریال می شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات و نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی به مصارف تبصره (21 ) قانون بودجه سال 1393 نیز اشاره کرد و گفت: در این قسمت مواردی همچون موضوع ماده(7 ) قانون " پرداخت نقدی و غیر نقدی بین خانوارها چهارصد و بیست و پنچ هزار میلیارد ریال" موضوع ماده (8) قانون " حمایت از تولید، بهبود حمل و نقل عمومی و بهینه سازی مصرف انرژی در واحدهای تولیدی، خدماتی و مسكونی یكصد هزار میلیارد ریال " پیش بینی شده است.

وی افزود: از دیگر موارد می توان به اجرای بند (ب) ماده (34) قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه (سلامت) چهل و هشت هزار میلیارد ریال و اجرای بیمه بیكاری بیست هزار میلیارد ریال را نام برد.

جعفرزاده اظهارداشت: در رابطه با ماده (8) در قانون بودجه سال 1392 مبلغ چهل هزار میلیارد ریال و در بخش سلامت بند (ب) ماده (34) مبلغ پنجاه هزار میلیارد ریال در نظر گرفته شده كه هیج گونه عملكردی حاصل نشد.

وی اذعان داشت: مطابق ماده (12) قانون هدفمند كردن یارانه ها دولت مكلف است تمام منابع حاصل از اجرای این قانون را در قالب قوانین بودجه سنواتی به مصارف پیش بینی شده اختصاص دهد و این اعتبارات باید در چهار ردیف مستقل در لایحه بودجه سنواتی، یک ردیف درآمدی و سه ردیف هزینه ای برای مواد (7) و (8) و (11) درج شود كه این حكم در قانون بودجه سال 1393 همانند سال های قبل اجرا نشده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات و نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: طبق قانون هدفمند كردن یارانه ها دولت اجازه دارد تا حداكثر 60 درصد از منابع حاصل از افزایش قیمت ها را بین خانواده ها توزیع كند كه با تبصره (21) قانون بودجه سال 1393 این اجازه بیش از 88 درصد رسید.

وی افزود: در بند (ب) ماده (34) قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه مقرر شده است 10 درصد خالص كل وجوه حاصل از اجرای قانون هدفمند كردن یارانه ها (افزایش قیمت حامل های انرژی) به اعتبارات بخش سلامت افزوده شود كه این حكم در قانون بودجه سال 1393 لحاظ شده است.

جعفرزاده اظهارداشت: پیش بینی می شود منابع حاصل از بنزین معمولی، سوپر، سی ان جی، نفت گاز و كوره سفید، گاز مایع و طبیعی، برق و آب در مجموع  افزون بر ششصد و سی هزار میلیارد  ریال شود، اگر مالیات و عوارض شامل عوارض مقابله با آلودگی محیط زیست و كمك به توسعه حمل و نقل عمومی و سهم شركت ما از جمله منابع ناشی از افزایش قیمت برق در سال 1393 كه عینا به شركت توانیر پرداخت می شود كسر شود، سهم سازمان هدفمندی بصورت تقریبی چهارصد و 10 هزار میلیارد ریال خواهد بود.

وی تصریح کرد:  اگر جمعیت یارانه بگیر حدود هفتاد و سه میلیون  نفر و سرانه چهارصد و پنجاه و پنج هزار و پانصد ریال منظور شود حدود چهارصد هزار میلیارد ریال سرجمع یارانه نقدی خانوارها خواهد بود و مانده تقریبی افزون بر دوازده هزار میلیارد ریال می شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات و نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: بنابراین پیش بینی می شود در سال 1393 كسری پرداخت یارانه نقدی به خانواده ها جبران شده و حدود دوازده هزار میلیارد ریال نیز از محل افزایش قیمت ها و یكصد و سیزده هزار میلیارد  ریال از محل ردیف های پیش بینی شده در بودجه عمومی برای انجام سایر تكالیف و یا باز پرداخت بدهی های قبلی سازمان هدفمند كردن یارانه ها ازجمله بدهی پنجاه و هفت هزار میلیارد  ریال سازمان به بانك مركزی كه معادل 28 درصد بدهی شركت های دولتی است در اختیار دولت قرار گیرد.

وی اذعان داشت: مصارف هدفمندی در سال 1393 بیش از پانصد و نود و سه هزار میلیارد  ریال است در حالیكه فرض تداوم مصرف حامل های انرژی در سال 1393 منابع سهم سازمان هدفمند كردن یارانه ها از منابع حاصل از افزایش قیمت ها حدود چهارصد و ده هزار میلیارد ریال و با فرض تخصیص یكصد و سیزه هزار میلیارد ریال از منابع بودجه عمومی به این رقم ، مجموع هدفمند كردن یارانه ها حدود پانصد و بیست و سه هزارمیلیارد  ریال است و كسری حدود هفتاد هزار میلیارد ریال قطعی است.

جعفرزاده افزود: این مهم گویای این است كه دولت به رغم افزایش قیمت صورت گرفته برای انجام همه تكالیف پیش بینی شده (حمایت از تولید، بخش سلامت و پرداخت بیمه بیكاری) با مشكل مواجه است.

چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت


 

محمود شکری عصر سه شنبه در بازدید از پروژه های عمرانی این شهرستان افزود: به دلیل این معضل تحول اقتصادی در ماسال خیلی کند است.

وی همچنین با بیان اینکه ماسال بیشتر از اینکه شبیه یک شهرستان باشد شبیه یک روستا است، اظهارداشت: ماسال یکی از قدیمی ترین شهرهای گیلان با توانمندی های ویژه طبیعی و محیطی است.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی گفت: ماسال از ظرفیت های بکر و بی نظیر گردشگری در ایران برخوردار است که متاسفانه این ظرفیت ها هنوز از بالقوه به بالفعل در نیامده است.

وی افزود: ماسال از عمده شهرستان های استان است که بیشتر اراضی این منطقه، ملی است.

شکری در ادامه با اشاره به اینکه مردم از دولتمردان هیچ گونه درخواست غیر قانونی ندارند، اظهارداشت: منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان بدون اطلاع مردم بیشتر اراضی این شهرستان را به به نام دولت سند مالکیت گرفته است.

وی اذعان داشت: دولتمردان نباید به گونه ای رفتار کنند که باعث ناراحتی مردم شوند.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی به پروژه 200 هکتاری بام سبز ماسال اشاره کرد و افزود:  سرمایه گذار بخش خصوصی آماده سرمایه گذاری در این پروژه است اما به دلیل ملی بودن اراضی و واگذاری کوتاه مدت زمین ( پنج ساله ) این پروژه همچنان مسکوت مانده است.

وی تصریح کرد: با این شرایط هیچ سرمایه گذاری حاضر به سرمایه گذاری در این پروژه نیست مگر اینکه واگذاری زمین بصورت قرارداد بلند مدت باشد.

شکری یادآورشد: بر اساس تبصره (3) امور راضی و جنگلداری، اراضی ملی را می توان تا 30 سال هم واگذار کرد.

وی همچنین با بیان اینکه اعتبار پروژه راهسازی ماسال به گیلوان تامین و تاکنون 50 درصد از این میزان اعتبار جذب شده است، اذعان داشت: هم اکنون ماشین آلات راهسازی در منطقه مستقر و عملیات اجرایی آغاز شده است.   

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی افزود: احداث پروژه چهار خطه مسیر کلید بر – ماسال به دلیل عدم تامین اعتبار به کندی پیش می رود و همینطور عملیات اجرایی مسیر ماسال – پونل هنوز شروع نشده است

سه شنبه 30 اردیبهشت


از سوی مسئولان است

مهرداد لاهوتی ظهر دوشنبه در جمع مدیران افزود: استان های در این زمینه موفق هستند که برنامه داشته باشند.

وی همچنین با بیان اینکه کارخانجات کشور با 50 درصد ظرفیت در حال کار هستند، اظهارداشت: این کاهش ظرفیت به دلیل مسائل مالی و نقدینگی است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی گفت: سیستم بانکی باید حمایت های لازم را از صنعتگران و تولیدکنندگان داشته باشد.

وی افزود: سیستم بانکی باید حمایت همه جانبه از واحدهای تولیدی داشته باشد و تسهیلات با نرخ سود بانکی کم به آنان اعطا کند.

لاهوتی در ادامه به مصرف انرژی در کشور اشاره کرد و اظهارداشت: سرانه هر نفر در مصرف انرژی در دنیا 900 کیلو وات ساعت است ولی در ایران دو هزار و 900 کیلووات ساعت است.

وی با تاکید بر اینکه نگاه مردم به مصرف برق و انرژی باید تغییر پیدا کند، اظهارداشت: اقتصاد جوامع امروز بر پایه اصل تولید، توزیع و مصرف استوار است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اذعان داشت: جوامع انسانی سعی دارند با مدیریت صحیح منابع از حداقل امکانات، بیشترین و بهترین بهره‏ برداری را داشته باشند و با تکیه بر دانش و فناوری و کار و تلاش از هدر رفتن سرمایه و منابع جلوگیری کنند.

دوشنبه ۲۹ اردیبهشت

 

محمد حسین قربانی، در تشریح جزییات جلسه امروز یکشنبه ( 28 اردیبهشت ) کمیسیون بهداشت و درمان افزود: در ابتدای جلسه طرح تبدیل صندوق تامین اجتماعی به سازمان تامین اجتماعی بررسی و به تصویب شد.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با بیان این که تعداد بسیاری از بهداشت کاران دهان و دندان برای ادامه تحصیل با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می کنند، تصریح کرد: اعضای کمیسیون پس از بررسی جوانب مختلف الحاق رشته بهداشت دهان و پرستاری دندان پزشکی به بهداشت کاران دهان و دندان آن را تصویب کردند.

وی همچنین با اشاره به امضاء طرح جذب دانشجو در رشته های تکمیلی توسط بیش از 80 نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: اکثریت قاطع اعضای کمیسیون پس از مخالفت با این طرح آن را از دستور کار خارج کردند.

این نماینده مجلس نهم همچنین از قرائت گزارش معاونت غذا و دارو و تجهیزات پزشکی وزارت بداشت و درمان و بررسی چگونگی کاهش پرداخت های مردم در طرح بیمه سلامت در جلسه امروز کمیسیون متبوعش خبر داد

یکشنبه ۲۸ اردیبهشت

عضو کمیسیون اقتصاد مجلس شورای اسلامی گفت: سد شفارود شهرستان رضوانشهر از پروژه های مهم کشور در بخش فاینانس است

محمود شکری ،افزود: این سد از طرح های بزرگ و مهم گیلان است که در شهرستان رضوانشهر اجرا می شود.

وی همچنین با بیان اینکه با ساخت این سد آب کشاورزی غرب استان تامین خواهد شد، اظهارداشت: طرح مطالعاتی سد شفارود از 20 سال قبل آغاز شده است.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عملیات اجرایی سد شفارود از سال 87  آغاز شده است، گفت: روند اجرایی این سد به کندی پیش می رود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه طی چند هفته اخیر منابع طبیعی جلوی ساخت و ساز سد شفارود را به دلیل اینکه پروژه مزبور مطالعات زیست محیطی ندارد گرفته بود، افزود: خوشبختانه سالیان گذشته مطالعات زیست محیطی سد انجام  و به تصویب رسیده است.

شکری اظهارداشت: این تصویب نامه به رئیس شورایعالی جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور ارائه شد.

وی با یادآوری اینکه قرارداد جمهوری اسلامی ایران و چین در خصوص احداث سد شفارود به اتمام رسیده است، اذعان داشت: دوبار رئیس جمهور این مملکت با توجه به اهمیت موضوع به چین سفر کرده تا این قرارداد تنظیم شود.

عضو کمیسیون اقتصاد مجلس شورای اسلامی سهم دولت ایران و چین به ترتیب 15 و 85 درصد است، گفت: در حال حاضر 85 درصد سهم منابع مالی دولت چین تامین و قسط  نخست نیز به میزان 40 میلیارد تومان واریز شده است.

وی افزود: سهم 15 درصدی منابع مالی دولت ایران هم بزودی تامین خواهد شد.

شکری اظهارداشت: ماشین آلات سنگین و لازم برای احداث سد از سوی پیمانکار ایرانی تامین شده است.

وی در ادامه بخشی نگری در تمامی عرصه ها به ویژه اجرای پروژه های عمرانی را یک معضل بزرگ در کشور دانست و اذعان داشت:  به ازای هر ساعت تاخیر از سوی دولت ایران در اجرای پروژه سد شفارود باید به دولت چین جریمه پرداخت کرد.

شنبه ۲۷ اردیبهشت


31704637858073198062.gif

جبار کوچکی نژاد، ظهر امروز در بازدید از حوزه معاونت اجتماعی پلیس گیلان سرمایه‌گذاری، برنامه‌ریزی و اقدام‌های اجتماعی را در پیشگیری از جرم موثر دانست.

وی اظهار کرد: با انجام اقدام‌های فرهنگی و اجتماعی و ایجابی می‌توان از برخورد مستقیم و مواجهه با جرایم مشهود کاست و در بلند مدت در برخورد با جرایم موفق‌تر عمل کرد.

نماینده مردم رشت تصریح کرد: انجام اقدام‌های فرهنگی و اجتماعی در بلندمدت موجب آگاه‌سازی شهروندان شده و با هنجارسازی، پیشگیری از وقوع جرم را به همراه دارد.

وی پیشگیری از وقوع جرم را نیازمند همکاری و همیاری تمام نهادهای مسئول دانست و تصریح کرد: انجام اقدام‌های فرهنگی کم‌هزینه موجب کاهش بار انتظامی و پرونده‌های مطروحه قضایی در آینده می‌شود.

کوچکی‌نژاد روند پیشگیری از وقوع جرم را زمان‌گیر خواند و خاطرنشان کرد: با ترسیم راهبرد می‌توان برنامه مدونی برای آموزش و آگاه‌سازی شهروندان در زمینه پیشگیری از جرم و آسیب‌های اجتماعی تدوین کرد.

وی فعالیت‌ و اقدام‌های انجام شده توسط حوزه معاونت اجتماعی را خوب توصیف کرد و گفت: در برخورد موثر با آسیب‌های اجتماعی، اقدام‌های ایجابی مهم‌تر از اقدام‌های سلبی است.

پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت

 


حسن خسته‌بند پیش از ظهر در نشست محمود گودرزی با مجمع نمایندگان گیلان اظهار کرد: ورزش شهرستان‌ها به ویژه تیم‌های پرطرفدار داماش و ملوان نیاز به توجه دارد. وی خواستار ایجاد روابط گسترده در حوزه برگزاری مسابقات بین‌المللی پنج کشور حاشیه خزر شد و به بدهکاری اداره‌های ورزشی گیلان اشاره کرد و گفت: در این زمینه با مشکل مواجه هستیم.

پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فعالیت 130 مرکز درمانی ترک اعتیاد در گیلان

تاریخ:پنجشنبه 29 خرداد 1393-11:28 ب.ظ

سعید سادات‌منصوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت تهدید اعتیاد را شایع‌ترین مشکل در دنیا دانست و اظهار کرد: هفته مبارزه با مواد مخدر فرصت مناسبی است که وضعیت اعتیاد کشور را در مقایسه با دیگر کشورها مورد بررسی قرار دهیم.

وی با بیان اینکه همگان به این باور رسیده‌اند که اعتیاد یک بیماری است، افزود: اثرات و تبعات این پدیده خانمانسوز باید بررسی شود.

معاون پیشگیری بهزیستی گیلان با اشاره به اینکه شهدای زیادی در عرصه مبارزه با مواد مخدر جان خود را از دست داده‌اند، افزود: ایران به دلیل همجواری با کشورهای تولیدکننده و قرار گرفتن در مسیر ترانزیت موادمخدر دارای موقعیت استراتژیکی خاصی است.

سادات‌منصوری با اشاره به اینکه بیش از 130 مرکز درمانی ترک اعتیاد در گیلان تحت نظارت بهزیستی قرار دارند، افزود: از این تعداد، 41 مرکز با همکاری معتادان بهبود یافته در قالب کمپ ترک اعتیاد و 78 مرکز بیماران سرپایی را تحت درمان قرار می‌دهند.

وی سیاستگذار کلان کشوری در حوزه اعتیاد را ستاد مبارزه با مواد مخدر نامید و یادآور شد: شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گیلان با تشکیل کمیته‌های تخصصی نقش چشمگیری در هماهنگی دستگاه‌های مرتبط به‌عهده دارد.

معاون پیشگیری بهزیستی گیلان رویکرد این نهاد در حوزه پیشگیری را اجتماع‌محور خواند و تاکید کرد: نقش خانواده و اجتماع در درمان اعتیاد تاثیر گذار است.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های مردمی در پیشگیری از اعتیاد، خاطرنشان کرد: در بحث مهارت‌های اجتماعی آموزش‌های مختلفی در نظر گرفته شده است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

وصیت نامه ها و نامه شهید بسیجی هشت سال دفاع مقدس (59 تا 63) جانباز 65 درصد حاج اسد الله اسدی دارستانی

تاریخ:پنجشنبه 29 خرداد 1393-11:19 ب.ظ

1393
خانوادة عزیزم، من امانتی از جانب خدا پیش شما بودم و بعد از اینكه خبر كشته شدن مرا شنیدید، دو ركعت نماز بخوانید و شكر خدای را به جای آورید و از درگاه خداوند تشكر كنید و اجر و منزلت خود را از میان نبرید و اینبار شما را و همة خانوادة شهدا را به صبر و مقاومت دعوت می‌كنیم، زیرا خدا صابران را دوست دارد.

---------------------

ای برادران و خواهران، روزی را به یاد آورید كه در منجلاب غوطه ‌ور بودیم و هر روز در این مرداب بیشتر فرو می‌رفتیم.ای مردم، شكر كنید خدایی را كه ما را توسط سیّدی پاك از نسل حسین(ع) نجات داد.مبادا شكر این نعمت را فراموش كنید كه در این صورت این نعمت الهی از شما گرفته خواهد شد.وصیت شهید جانباز هشت سال دفاع مقدس (65 درصد )حاج  اسدالله اسدی دارستانی

------------------

 شهید جانباز هشت سال دفاع مقدس (65 درصد ) حاح اسد الله اسدی دارستانی  به نظر من یك فرشته بود. من فرشته را ندیدم؛ ولى اگر این صفاتى را كه در مورد فرشته ذكر مى‏ كنند درست باشد، حاح اسدالله  یك پله بالاتر از فرشته بود؛ چرا كه واقعا عشق واقعى به خداوند متعال و اهل بیت علیهم‏السلام داشت و خدا را با تمام وجود ستایش مى‏ كرد.

قبل از شهادت، از شدت زخم ‏ها بدنش چنان ناتوان شده بود كه نمى ‏توانست در چند سال عرش از جایش بلند شود و زمین گیر  بود  ... لذا براى جبران فقط قرآن  و شعر مى‏ خواند و واقعا هم با قرآن مأنوس بود.

با آن بیماری و زمین گیری بر اثر جانبازی اخبار هسته ای و  مسئله 88 خبر ها پی گیر می د و بفكر كشور و آینده كشور بود و درد خودش را فراموش می كرد ..در اخرین لحظات زندگی از من پرسید می دانم  امروز به‌انمدنیا می روم  واقعا بین مسئله فتنه تمام می شود و ما در مسئله ای هسته ای موفق می شوم ..خدا كند خون شهدا و زحمات امام به باد نرود و با اینكه خودش  می دانست در بیمارستان اخرین لحظات زندگی اش است  بفكر مردم  ایران و كشور بود ....

 می گفت : من در سال 1359 جزو اولین نفرات اعزامی از آستارا به جببهه بودیم و ما را با سنگ  كمونیست ها می زدنند اما رفتیم  مزرعه و و زندگی ام و فرزندان خردسال خود را رها كردم و به لبیك امام آری گفتم .. خوشحالم كه رستگار می روم ..

از من خواست می دانم بخاطر كارهای حقوق بشری و وبلاگ نویسی تو حكم شهادت مرا نمی دهند  اما حتما مرا در مزار شهدا دفن و حكم شهادت مرا بگیر و مادرم  و خواهرانم بارها می گفت فقط تنها آروزی پدرم دفن در مزار شهدا و حكم شهادتش بود ...چون می خواست بعداز مرگ هم انقلابی می ماند واقعا پدرم فرشته بود تا آخرین رزو بفكر ولایت و كشور و مردم بود با اینكه می دانست  از این دنیا چند لحظه بعد می میرد و حتی  با كمك من شب پیش موهای بدنش را تمیز و گفت اسماعیل من با افتخار می روم امیدوارم تو هعم با افتخار بمیری  چون تو فرزند خلف من هستی ....من آروز داشتم خودم  در جبهه و تو در ارتش شهید بشویم ...اما می دانم تو با مرگ طبیعی نمی میری..مواظب خودت باش .تابع  امام وقت باش  و از حق همیشه دفاع كن  می دانم در این راه كشته خواهی شد .با افتخار بمیر ....می بینم تمام آینده نگریهای وی درست  بود ..

 اسماعیل ا د

-----------------

بچه‌های كوچك را از همین حالا به نماز خواندن عادت دهید و فطرت پاك آن‌ها را به سوی پروردگارشان جلب كنید.

----------------------چ

دلم بدجوری هوای جبهه را كرده است، به طوری كه یك لحظه نمی‌توانم تحمل كنم. دلم همه‌اش شور می‌زند و می‌خواهم بال در بیاورم و هرچه سریعتر خودم را به خط اول برسانم می خواهم در سرزمینی كه امام زمان آن را كربلا نامید وارد بشوم و همچنان كه خدا این توفیق را نصیبم كرد به هر صورت به جبهه بیابم این توفیق را نیز نصیبم كند كه در این دشت كربلا شهید بشوم وقتی برادران بسیجی‌ام را می‌بینم كه با چه شوقی در اینجا فداكاری می‌كنند از خودم و از خدای خودم خجالت می‌كشم كه سالم برگردم.  نامه   اسدالله اسدی دارستانی  زمان اعزام به جبهه بعداز ترخیص از بیمارستان بعلت جانبازی 1360

----------------------------

ما اكنون در زمانی زندگی می‌كنیم كه از هر طرف كفار و منافقین برای نابودی اسلامی واین انقلاب اسلامی سینه سپر كرده‌اند و از هیچ جنایتی دریغ ندارند از قبیل كشتن پیر و جوان و سوزاندن طفل پنج ساله و ترور كردن بهشتی‌ها و مطهری‌ها و رجایی‌ها و ... اما خواهر و برادر، این وظیفة فردفردماست كه از اسلام و انقلابمان – كه از خون هزاران شهید پای گرفته است- دفاع كنیم و برای تداوم بخشیدن انقلابمان كوشش كنیم تا ان‌شاءالله دست ابرجنایبتكاران شرق و غرب را از میهن اسلامیمان كوتاه كنیم.

-------------------

برادران، دوستان، هدف شما یكی است، نگذارید كه جهالتها و خودرأییها جای دوستی و محبت و گذشت و صفا را بگیرد. قدر یكدیگر را بدانید و از هم پشتیبانی نمایید زیرا كه زندگی محل گذر است. بسیج را تقویت كنید و آن را تبدیل به یك كانون پرمحبت و باصفا كنید. از مجالس دعا و حلسات قرآن غافل مباشید كه ما هر چه دایم از اینها داریم. قدر نعمت نماز شب و نماز جمعه و جماعت را بدانید و آن را برپا دارید.

----------------------------

من جبهه رفتن را بر خود واجب عینی می‌دانم، و می‌روم تا با این مزدوران بعثی و این خودفروختگان ـ كه حامی منافع ابرقدرت‌ها و در رأس آنها امریكای جنایتكار می‌باشد ـ تا آخرین قطرة خونی كه در رگهایم جاری است نبرد كنم. امیدوارم كه بتوانم از عهدة چنین عملی برآیم.

 اسدالله اسدی دارستانی بسیجی اعزامی از استارا

-----------------

من به همه این پیام را مى‏دهم كه از این انقلاب و امام كه اهدایى خداوند به این ملت است تا آخرین قطره خون خود پاسدارى نمایید . هیچ گاه از فكر خدا غافل نشوید و همیشه دوستدار روحانیت و خط امام باشید كه تا كنون این قشر عزیز با نثار خون‏ها و شكنجه‏ها اسلام را زنده نگهداشته‏اند . سال 1359 جبهه های حق علیه باطل - جنوب كشور

اسدالله اسدی دارستانی بسیجی اعزامی از‌استارا

-----------------

سال 59 در  جنوب كشور  جبهه  بودم. پیرمردى بود با حدود 50 سال سن. وقتى به او مى گفتیم حالا وقت استراحت شماست لااقل چند روز بروید مرخصى مى گفت: اگر برگردم مى ترسم قبولم نكنند. چیزى نگذشت كه نامه اى از خانواده اش به دستش رسید كه پسرش سخت مریض است و در بیمارستان بسترى. با اصرار برادران یك هفته مرخصى گرفت و رفت اما بعد از 24 ساعت آمد. گفت: به برادرزنم سپرده ام به كارش رسیدگى كند. بعدها در سنگر كمین در كنار خودم  خمپاره  در كنار وی خورد و چهل روز بیهوش بود ..زمانی كه به هوا پرت شدم یكی دادمی زند یا ابوالفضل...در آلمان در بیمارستان بن وی را دیدم همان حاج اسدلله اسدی دارستانی خودم بود با روحیه با اینكه بالای 50 درصد توان خود را از دست داده بود  وقتی به ایران برگشتیم من به جبهه آمدم دیدم حاج اسدالله با عصا و با یك چشم كور ( تخلیه شده بود براثر تركش ) در جبهه است .. خدا را شكر كردم ...

نقل  شهید همرزم حاج اسدالله اسدی دارستانی

--------------------------------------

اگر با كشته شدن، اسلام و رهبریت امام و ولایت فقیه تثبیت مى‏شود پس از خمپاره‏ها و اى توپها و تفنگهاى امریكائى و روسى من را در برگیرید و قطعه قطعه كنید.

--------------------

درود بى كران بر رهبر عزیز و ارجمندمان و بت شكن زمان امام خمینى،رهبرى كه از كفر و ستم نفرت دارد و بر علیه آنها قیام كرد، رهبر شجاع و آزاده‏اى كه تن به ذلت و خوارى نداده است

-------------------------

بسم الله الرحمن الرحیم

 

«یا اَیتُها النَفسُ المُطمَئِنَه اِرجِعی اِلی رَبِک راضیه مَرضیه فَادخُلی فی عِبادی و ادخُلی جَنّتی»
به نام الله.پاسدار حرمت خون شهیدان،درهم کوبنده ی کاخ ستمگران.او که عالم هستی را از هیچ آفرید و همه را از حکمتش تعادل بخشید.

 

و با سلام و درود بی کران بر تمامی رهروان راه حسین.آنان که در این راه قدم نهادند و گلوی خود را با شربت شیرین شهادت تر کردند و جان خود را فدای اسلام و قرآن نمودند.

«ما بندگان خدا هستیم و در راه او قیام می کنیم اگر شهادت نصیب شد،سعادت است»

اینجانب بیسجی داوطب و لبیک گویی امام …اسدالله اسدی دارستانی فرزند کربلایی قرباتعلی   لازم دانستم که چند سطر وصیتی با امت حزب اللهو همسر و فرزندانم  داشته باشم.و حال که وقت آزاد شدن من از قفس دنیوی رسیده است لازم دانستم که به جهاد در راه خدا بپردازم که اگر به درگاه باریتعالی قبول گردید به سوی زندگی سعادتمند و جاوید دیگری پر بکشم.

من یکی از بسیجی هایی هستم که برای اجرای احکام اسلام به جهاد پرداخته ام و از ریخته شدن خونم در این راه باکی و اسلام و امام  ندارم.چون راه،راه انبیا و اولیای خداست و بایستی پیروی از شهید تشنه لب کربلا نمود و به عشق امام و لبیک یا خمینی جزو۵ نفر اول بسیجی اعزامی به جبهه های حق علیه باطل هستمو این افتخار بزرگ برای من  می باشد.

«اِن کانَ دینِ محمدٍ لَم یَستَقِم اِلا بِقَتلی فَیا سُیُوفَ خُزینی»

بعد از شهادت من این سعادت را جشن بگیرید که سنگر خونین من بهشت دنیوی  من بوده است و ما شهادت را جز سعادت نمی دانیم.چون شهادت ارثی است که از انبیا به ما رسیده است.

سفارش من به کسانی که این وصیت نامه را می خوانندبخصوص همسر و فرزندانم  این است که سعی کنید که یکی از افرادی باشید که همیشه سعی در زمینه سازی برای ظهور صاحب الامر دارند و بکوشید اول خود و بعد جامعه را پاک سازی کنید و دعا کنید که این انقلاب به انقلاب جهانی آقا امام زمان متصل شود.پس اگر می خواهید دعاهایتان مستجاب شود به جهاد اکبر که همان خودسازی درونی است بپردازید.

ای برادر و خواهر مسلمان و همسر و فرزندان خردسالم بدانید که با شعار در خط امام بودن ولی در عمل دل امام را به درد آوردن،وظیفه انسانی و اسلامی ما نیست.

ای برادران و خواهران  ما که هنوز خود را نساخته ایم و تمام کارهایمان اشکال دارد چگونه می خواهیم دیگران را بسازیم و انقلابمان را به تمام جهان صادر کنیم.

در کارها از خود محوری و تفسیر کارها به میل خود بپرهیزیم و سعی در خودسازی داشته باشیم و خیال نکنیم با کمی فکری که داریم،فکرمان از همه بالاتر است و از همه خودساخته تر و خلاصه نظرمان بهتر است.

برادران گرامی و ملت شهید پرورو همسر و فرزندان گرامی همیشه از درگاه خداوند بخواهید که به شما توفیقی عنایت فرماید که بتوانید در خط امام عزیزمان و برای رضای خدا گام بردارید.

ای جوانانو فرزندان عزیزم نکند در رختخواب ذلت بمیرید که حسین (ع) در میدان نبرد شهید شد و مبادا در غفلت بمیرید که علی (ع) در محراب عبادت شهید شد و مبادا در حال بی تفاوتی بمیرید که علی اکبر در راه حسین و با هدف شهید شد.

و ای مادران و همسر مهربانم  مبادا از رفتن فرزندانتان به جبهه جلوگیری کنید که فردای قیامت در محضر خدا نمی توانید جواب زینب را بدهید که تحمل ۷۲ شهید را نمود همه مثل خاندان وهب جوانانتان را به جبهه های نبرد بفرستید و حتی جسد او را هم تحویل نگیرید،زیرا مادر وهت فرمود:پسری را که در راه خدا داده ام پس نمی گیرم.

و از خواهران و همسر و دختران گرامی تقاضامندم که از فاطمه (س) یگانه سرور زنان سرمشق بگیرید و حجاب اسلامی خود را رعایت فرمایید.

امیدوارم روزی فرا رسد که همه ملت از زن و مرد و تا جوان و کودک به وظیفه اسلامی خود آشنا شوند و مرتکب گناه نشوند.

در آخر از همسر مهربان و گرامی خودم حلالیت می طلبم و امیدوارم از زحماتی که برای من کشید مزد آن را از زینب (س) بگیرد و امیدوارم همچون دیگر خانواده ی شهدا استوار و مقاوم بمانید و کاری نکنید که دشمنان را شاد کند

ای جوانان و فرزندان عزیز و ارجمند همانطور که امام فرمود:من چشم امیدم به شماست.

پس شما هم به ندای هل من   …حسین  زمان لبیک بگویید و به سوی جبهه ها حرکت کنید و نگذارید اسلام و قرآن و امام  بی یاور بماند و درصورت به شهادت رسیدن من تابع امام باشید و خود رابرای جهاد و شهادت در راه امام و اسلام آماده سازید و اگر امام صلاح دانستد و روزی  دستور جهاد برای زنان داد و بر دختران و همسر  خود نیز واجب می دانم خود را برای جهاد و شهادت آماده سازنندو تابع امام و اسلام باشند و به وجه از خط امام خمینی و ولایت فقیه خارج نشوید که همانا خارج شدن از اسلام و خط حسینی است…

پاییز ۱۳۵۹ منطقه علمیاتی جبهه حق عیله باطل/ جنوب کشور اسلامی

خدایا خدایا از عمر من بکاهو به عمر امام بیفزا ارمین یا رب العالمین..یا مهدی

        بسیجی اعزامی از آستارا اسدالله اسدی دارستانی

والسلام…

 

عکس های از دوران دفاع مقدس

برادران و خواهران ایرانی من بندگیتان کجاست؟

بعضی دنبال جاه و مقام میروند،اشتباه است!

جاه و مقام در این دنیای یکروزه چیست که انسان شب و روز جان بکند؟!

آنقدر کار کنید که به خاطر خدا باشد .

و به مستضعفین کمک کنید.

صلح خوب است ما ایرانیان صلح طلب هستیم ودر این زمان صلح و سازش ننگ است،جواب جنگ جنگ است.

برادران خواهران ایرانی به ولای علی قسم،به جان حسین و رزمندگان و به لحظه ای از عمر امام خمینی ،آنقدر به جبهه خواهیم رفت و جنگ خواهیم کرد که امام تنها نماند؛

و آنقدر به جبهه میروم که قطعه قطعه گردم و آنوقت است که رستگار خواهم شد.

بار خدایا اگر من شهید شدم- شهید راه خودت- بگذار به صورتی که جنازه ام را پور کنند یعنی مثل خاک ،تا باد جنازه ی پودر شده ی مرا ببرد تا زمین را اشغال نکند…" خدیا مرا شهدا و جانبازان خط امام و حضرت ابوالفضل قرار بده …

بعداز چند سال کار افتادگی و بیماری وخانه نشینی در اثر جراحالت جانبازی  و بارها بستر یو.. در بیمارستان آستارا در تاریخ  12 مهر ماه ۱۳۸۸  دنیا را ودا گفت وپیکر مطهر ایشان پس از چند سال چشم انتظاری به آغوش   شهدا بازگشت…

وصیت نامه جانباز شهید بسیجی هشت سال دفاع مقدس حاج اسدالله اسدی دارستانی

———————————————

 

وصیت نامه شهید جانباز حاج اسدالله اسدی دارستانی اولین بار موقع اعزام به جبه در پاییز ۱۳۵۹  به جبهه های حق  علیه باطل

 بنام الله کوبنده کخ ستمگران

ای را که نظر لطف و کرمش مردم ایران را در برگرفت و این چنین آنان را از خواب دو هزار و پانصد ساله بیدار کرد و مشت های آنان را گره کرده و قدم هایشان را استوار کرده و با بر کندن خزانه دو هزار و پانصد سال ظلم و نابرابری خورشید اسلام را از پشت ابرهای سیاه الحاد و مادیت و دنیا دوستی برابر اینان نمایان کرد تا آنها بوسیله اسلام خود و خدای خود را بشناسند و در نتیجه این شناخت به وی نزدیک گردند و این نزدیکی باعث عشقی شود که برای رسیدن به معشوق از هیچ وسیله ای نترسند و این چنین خود با آغوش باز به استقبال شهادت بروند بار پروردگارا تو هزاران هزار مرتبه شکر می گویم برای این که زندگی مرا در این دوره از زمان قرار دادی تا بتوانم ترا بجویم و به هدفم برسم.خدایا شکر که شیطان و نفس اماره مرا از من دور کردی که مرا در ادامه راه حسین نفریبند.ای دنیا به قول مولا علی ما ترا سه طلاقه کرده ایم و به سوی دیار عاشقان خواهیم شتافت حتی اگر با دادن هستی مان باشد در این جا لازم می دانم این را بگویم که دنیا بداند که جز در سایه مکتب اسلام آن مدینه فاضله خیال های سال های سال بوجود نخواهد آمد دنیا بداند تا اصلی به نام شهادت در اسلام وجود دارد هیچگاه مسلمان ذلیل نخواهد بود آخرین سرحد مشکلات و ناملایمات و تهدیدها مرگ است وقتی ما مسلمانان مرگ را شیرین و شروع زندگی راحت ابدی بدانیم دیگر از هیچ کس و هیچ سلاحی نخواهیم ترسید و علت پیروزی ما همین روحیه شهادت طلبی است به قول شاعر:

مرگ اگر مرد است گونزد من آی،تا در آغوشش بگیرم تنگ تنگ

 

 خدا را شکر می کنم بعنوان یک  مسلمان پیروخط اما م   جزو اولین نفرات  اعزام به جبهه هستم  و وقتی     می بینم من جزو ۵ نفر اعزامی به جبه از آستارا هستم  هزاران بار  خدا را شکر می کنم که   مرا  مورد لطف خود قرار داده تا در راه   اسلام و وطن و امام شهید شوم …. به  همسر خوب و مهربانم    تقدیر و تشکر م یکنم  و توصیه دمی کنم اگر من شهید  شدم خدا را شکر کند و گریه نکند و فرزندانم را پیرو خط امام و اسلام تربیت کند  و به فرزند ارشدم  ساسان اسدی  توصیه می کنم    وقتی به سن قاونی رسیدی  و در خود حس کردی می توانی  سلاح برداری   از خط و راه اما م دفاع و به بردار و خواهرانت نیز    راه اسلام و جهاد  را نشان بده و هیچ وقت    به سخنان دشمنان اسلام و امام گوش نده و کوش بفرمان امام   باش  و اگر من شهید شدهم افتخار کنید و اگر نیاز شد   شما هم راه مرا ادامه بدهید  و از اسلام و امام  و وطن دفاع کنید که این دنیا گذرا می باشد و ما همه مهمان هستیم و اما م خمینی تنها ناجی جهان و ایران است ..

 خدا را شکر کنید به پدرتان عنایت کرده تا در راهش جهاد کنم..انشا الله این انقلاب را به رهبری امام جهانی کنیم…وصیت نامه شهید جانباز بسیجی حاج اسدالله اسدی دارستانی

 خدا یا خدایا  تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

  بسیجی اسدالله  اسدی دارستانی  …منطقه عملیاتی …..

  ---------

 

امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) منتظر ظهور است ، او می خواهد که هرچه زودتر ظهور کند و ریشه ظلم و فساد را از این عالم براندازد و عدل و داد را به جای آن برقرار سازد.

 

 

 

خدایا از تو می خواهم تا مرا در رکاب امام زمانت قرار دهی تا آنقدر با دشمنان قسم خورده دینت بجنگم تا به فیض شهادت برسم.

 

 

 

طلایه داران سپاه صبح سر رسیده اند و ظلمت را تا پنهان ترین زوایای دیار عدم پس می رانند . جهان در انتظار عدالت است. هیبت آنکه خواهد آمد و انتظار انسان را پایان خواهد داد از هم اکنون همه قلبها را فراگرفته است. انقلاب اسلامی فجری است که بامدادی در پی خواهد داشت. شب حیات انسان با انقلاب اسلامی در فجر صادق خویش داخل شده است و شایسته است که اکنون منتظر صبح باشیم ، صبح دولت یار .

 

 

 

                                                                 شـادی روح شــهدا صــلوات

--------------------------

 

وصیت نامه شهید جانباز هشت سال دفاع مقدس ایران سردار حاج اسدالله اسدی دارستانی

زنـــده کردی اسلام را با خونت و 


با خون انــصار و اصــحاب باوفایت ای که اسلام را تا ابــــد پایدار و بیمـه کردید . یا حسین(ع) دخیلم آقا جانم وقتی که ما به جبهه می رویم به این نیت می رویم که انتقام آن سیلی که آن نامردان برروی مادر شیعیان زده برای انتقام آن بازوی ورم کرده و گرفتن انتقام آن سینه ســــوراخ شده می رویم . سخت است شنیدن این مصیبتها خدایا به ما نیرویی و توانی عنایت کـن تا بتوانیم بـرای یـاری دینت بکار ببندیم . خدایا به ما توفیق اطاعت و فــرمانبرداری به این رهبر و انقـــلاب عنایت بفرما.خـــــدایا توفیق شناخت خودت آنطور که شـــــهداء شناختند به ما عطا فرما و شهداء را از ما راضـی بفرمــا و ما را به آنها ملحق بفرما .خدایا عملی ندارم که بخواهم به آن ببالم ، جز معصیت چیزی ندارم و الله اگر تو کمک نمی کردی و تو یاریم نمی کردی به اینجا نمی آمدم و اگر تو ستــارالعــیوبی را بر می داشــتی میدانم کـه هیچ کدام از مردم پیش من نمی آمدند ، هیچ بلکه از من فرار می کردند حتی پدر و مادرم  شادروان من . خدایا به رحمت و مهربانیت ببخش آن گناهانی راکه مانع از رسیدن بنده به تو می شود .خدایا تا روز شهادت و مرگم مرا تابع و مدافع ولایت فقیه و جمهوری اسلامی ایران  قرار بده خدایا تا انقلاب مهدی از نهضت خمینی محافظت بفرما و خدایا خانواده و فرزندان مرا در مسیر انقلاب و ولایت فقیه و اسلام فرار بده و نگذار منحرف شوند و خدایا ما را به خیل شهدا اسلام مفختر فرما الهی العفو... بر روی قبرم فقط و فقط بنویسید (شهید جانباز بسیجی  ) که میدانم بر سر قبرم رهبر و بسیجان می آیند. جانباز بسیجی حاج اسدالله اسدی دارستانی  24/6/1379


--------------

بسم الله الرحمن الرحیم

وصیت نام شهید جانباز هشت سال دفاع مقدس ایران حاج اسدالله اسدی دارستانی

سـتایش خدای را که ما را به دین خود هدایت نـمود و اگر مـا را هـــدایت نمی کردما هـدایت نمی شــدیم السلام علیک یاثارا... ای چراغ هدایت و کشتی نجات ، ای رهبر آزادگان ، ای آموزگار شهادت بر حران ای که زنـــده کردی اسلام را با خونت و 
با خون انــصار و اصــحاب باوفایت ای که اسلام را تا ابــــد پایدار و بیمـه کردید . یا حسین(ع) دخیلم آقا جانم وقتی که ما به جبهه می رویم به این نیت می رویم که انتقام آن سیلی که آن نامردان برروی مادر شیعیان زده برای انتقام آن بازوی ورم کرده و گرفتن انتقام آن سینه ســــوراخ شده می رویم . سخت است شنیدن این مصیبتها خدایا به ما نیرویی و توانی عنایت کـن تا بتوانیم بـرای یـاری دینت بکار ببندیم . خدایا به ما توفیق اطاعت و فــرمانبرداری به این رهبر و انقـــلاب عنایت بفرما.خـــــدایا توفیق شناخت خودت آنطور که شـــــهداء شناختند به ما عطا فرما و شهداء را از ما راضـی بفرمــا و ما را به آنها ملحق بفرما .خدایا عملی ندارم که بخواهم به آن ببالم ، جز معصیت چیزی ندارم و الله اگر تو کمک نمی کردی و تو یاریم نمی کردی به اینجا نمی آمدم و اگر تو ستــارالعــیوبی را بر می داشــتی میدانم کـه هیچ کدام از مردم پیش من نمی آمدند ، هیچ بلکه از من فرار می کردند حتی پدر و مادرم  شادروان من . خدایا به رحمت و مهربانیت ببخش آن گناهانی راکه مانع از رسیدن بنده به تو می شود .خدایا تا روز شهادت و مرگم مرا تابع و مدافع ولایت فقیه و جمهوری اسلامی ایران  قرار بده خدایا تا انقلاب مهدی از نهضت خمینی محافظت بفرما و خدایا خانواده و فرزندان مرا در مسیر انقلاب و ولایت فقیه و اسلام فرار بده و نگذار منحرف شوند و خدایا ما را به خیل شهدا اسلام مفختر فرما الهی العفو... 

بر روی قبرم فقط و فقط بنویسید (شهید جانباز بسیجی  ) که میدانم بر سر قبرم رهبر و بسیجان می آیند. 

جانباز بسیجی حاج اسدالله اسدی دارستانی  24/6/1379

 

 

نوجوان ترین جانباز بسیجی هشت سال دفاع مقدس 1366تا 1367 مهدی اسدی دارستانی

نوجوان ترین جانباز بسیجی هشت سال دفاع مقدس 1366تا 1367 مهدی اسدی دارستانی

مهدی اسدی دارستانی  نوجوان ترین جانباز بسیجی هشت سال دفاع مقدس 1366تا 1367 مهدی اسدی دارستانی بعلت وخامت بیماری موج گرفتگی در بیمارستان ایثار اردبیل مدتی ایست بستری است ..دعا كنید...

 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

شهر باستانی شیروان»/ آستارا

تاریخ:پنجشنبه 29 خرداد 1393-11:16 ب.ظ

کشف شهر باستانی شیروان توسط خبرنگار فارس و قبلا نیز  ریس حیاطی تاریخچه با تصویر توسط خبرنگار فارس با کمک مدیر کل گمرک استارا شناسایی شده بو.د تاکون سه آثار باستانی و تاریخی در آستارا توسط خبر نگار فارس کشف و شناسایی شده است
توضیح اینکه قلعه سنیدان یا سیروان در خاک اذربایجان واقع شده است  .. و چون شهر شیرئان در زیر خاک و درختان از قدیم تخریب شده  از یاد رفته و حتی اکثریت مردم فقط شهر شنیدان را می شناسند اما از بودن شهر باستانی شنیدان با خبر نیستند .. چون در صفر مرزی است  کسی راغب نیست شهر باستانی شیروان بازسازی و ثبت ملی شود..
———————————————————

فارس گزارش می‌دهد
«شیندان» شهری بین نقطه صفر مرزی آستارا و جمهوری آذربایجان

شهر باستانی «شیندان» بدون سیم‌خاردار در نقطه صفر مرزی آستارا و قلعه آن در خاک جمهوری آذربایجان قرار دارد.

خبرگزاری فارس: «شیندان» شهری بین نقطه صفر مرزی آستارا و جمهوری آذربایجان

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، شهر باستانی شیندان ایران «شهر باستانی شیروان» در روستای مرزی «ونه‌بین» بخش مرکزی آستارا قرار دارد.

حسن شاهور یکی از اهالی «ونه‌بین» در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: قلعه شیندان «شیروان» و سه آرامستان از جمله سید طوربه و … دارد.

وی افزود: طبق گفته قدیم‌ها و بزرگان محلی که فوت شدند این شهر و قلعه تا زمان بوده و پس از جنگ بابک خرم‌دین به مرور زمان رها شده است.

این فرد روستایی روی سنگ شهر شیروان به زبان شجری نوشته است و قدیم‌ها می‌گفتند این قلعه و شهر قدمت از زمان ساسانیان انوشیروان دارد.

وی درباره معنای «شیندان» تصریح کرد: شیندان به معنای طلسم و جادو است که به زبان «شجری» نوشته شده و این قلعه در زمان انوشیروان قدمت دارد.

شاهور ادامه داد: عموی بنده قبل از مرگ ۱۰۰ سال داشت و می‌گفت بنده دیواره قلعه ‌شیندان را زمان کودکی دیده بودم و ساختمان‌های باستانی شهر شیندان را دیده بودم و قلعه داخل خاک آذربایجان و شهر داخل خاک ایران در مرز قرار دارد.

وی تصریح کرد: این منطقه مرزی سیم خاردار ندارد و جویندگان زیرخاکی به راحتی رفت و آمد می‌کردند و به همین دلیل قلعه و شهر به مرور زمان تخریب شده است.

این مردم روستای ونه‌بین، اظهار کرد: عده‌ای از مسئولان مدت‌ها قبل آمدند فیلم‌برداری کردند و آنها راهنمایی کردم و مطالب را ثبت کردند.

وی با اشاره به اینکه چهار آرامستان در روستای شیندان وجود دارد، گفت: سه قبرستان این منطقه باستانی است و روی قبر‌های قدیم نوشته باستانی بود که توسط یغماگران زیرخاکی از بین رفت.

شاهور از مسئولان خواست تا دیر نشده شهر باستانی شیندان را ثبت ملی کنند.

به گزارش فارس، شهر شیندان داخل خاک ایران در مرز آستارا است و قلعه آن در جمهوری آذربایجان قرار دارد.

با توجه به اینکه سیم‌خاردار مرزی نیست قلعه شیندان به طور کلی تخریب شده اما محدوده شهر باستانی شیندان که در خاک و مرز ایران قرار دارد با وجود تلاش یغماگران نوشته‌های شجری آن روی سنگ‌ها هنوز باقی مانده است.

«شیندان» در خط صفر مرزی خاک ایران در آستارا قرار دارد و ردپای کمترین مسئولی در آنجا یافت می‌شود.

———–

 

ریس حیاطی در مدیریت های قدیم در خصوص تخریب این بنا اقدامهای شده اما مدیر کل گمرک استارا که یک غیر بومی است شدیدا با این موضوع مخالف است و با میراث فرهنگی مکاتبات زیادی کرده که این در آثار ملی ثبت شود .. من هم از این مدیر کل فرهنگی که بفکر احیا میراث فرهنگی  استارا و ایران است تشکر می کنم و اولین بار خبر نکار فارس  خبر و تاریخچه و تصویر این بنا تاریخی را منتشر کرد…

 ساختمان ریس حیاطی /‌اثار ملی ایران

  ساختمان تاریخی ریس حیاطی  در داخل محوطه گمرک آستارا گفت

 بنابر تحقیقات  و استعلام از کارمندان بازنشسته  گمرک آستارا ساختمان در سال ۱۲۰۵ هجری شمسی همزمان با ساخت ساختمان  گمرک ساخته شده است

  ساختمان برای خانه سازمانی و اقامت مدیر گمرک استارا ساخته شده بود و در زبان محلی ریس حیاطی گفته می شد توسط یک بلژیکی ساخته شده است با نقش و معماری اروپایی شرقی و با بام سفالی که مختصص آستارا قدیم بود.

به گفته  مدیرکل گمرک استارا دکتر بخشی : با توجه به اینکه ساختمان تاریخ گویا آستارا  و کشور آست و از آثار ملی است طی مصوبات در گمرک آستارا و نامه نگار ی و پی گیری ویژه از طریق اداره گمرک استارا با نمایندگی سازمان گردشگری و میراث فرهنگی درخواست  ترمیم  تخصصی ساختمان مطابق معیار سازمان شده است  و برای اینکه صدمه به ساختمان ریس حیاطی  که از اثار ملی است  نشود تحت حفاظت  اداره کل گمرک آستارا می باشد

مدیرکل گمر ک آستارا  تصریح کرد : این ساختمان اوراق هویت ملی و شهرستانی است  و با توجه به قدمت  این ساختمان  بصورت ویژه  امور پی گیریی می شود تا انشا الله  امور ومراحل قانونی مرمت ساختمان را سازمان میراث فرهنگی و گردشگری قرار گیرد

خبرنگار
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

شهید جانباز بسیجی حاج اسدالله اسدی دارستانی (59 تا 63)

تاریخ:پنجشنبه 29 خرداد 1393-11:13 ب.ظ

پنجشنبه 29 خرداد 1393
ارسال شده توسط روز نامه الكترونیكی درد نیوز – 1377 مدیر مسئول و سردبیر : ااد در ساعت 10:59 ب.ظ | نظرت شما (0)

پنجشنبه 29 خرداد 1393

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فرمانده سپاه قدس گیلان: ایجاد داعش برای فروش سلاح‌ از طرف آمریکا در منطقه است

تاریخ:پنجشنبه 29 خرداد 1393-04:14 ب.ظ

فرمانده سپاه قدس گیلان:
ایجاد داعش برای فروش سلاح‌ از طرف آمریکا در منطقه است

فرمانده سپاه قدس گیلان گفت: ایجاد داعش و گروهک‌های تروریستی به منظور فروش سلاح از طرف آمریکا در منطقه است

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، هامون محمدی پیش از ظهر امروز در کارگاه هم‌اندیشی تخصصی مدیران عرصه صنعت و تولید گیلان اظهار کرد: تشکیل اتاق فکر بر مبنای علمی و پژوهشی در حوزه تولید حائز اهمیت است.

وی به ظرفیت‌های موجود در گیلان اشاره کرد و افزود: مشکلات استانی حوزه صنعت و تولید را با تدبیر می‌توان برطرف کرد.

فرمانده سپاه قدس گیلان با تاکید براینکه بخش اقتصادی باید از انفعال خارج شود، بیان کرد: موضوع مذکور نیازمند برنامه‌ریزی علمی است.

*ساخت 70 سوله ورزشی در گیلان

وی از ساخت 70 سوله ورزشی در استان خبر داد و تصریح کرد: شش کیلومتر سوله ورزشی در گیلان احداث شده است.

این مسئول، مقاوم‌سازی سوله‌های ورزشی را به صورتی عنوان کرد که در بحران برف سال گذشته آسیبی به آنها وارد نشده است.

محمدی با اشاره به اختصاص بودجه به فعالیت‌های پژوهشی، خاطرنشان کرد: اعتبارات به بخش پژوهشی اختصاص پیدا می‌کند اما از نتیجه فعالیت‌ها بهره لازم گرفته نمی‌شود.

فرمانده سپاه قدس گیلان فعالیت‌های وزارت علوم و دفاع را بر پایه برنامه‌های علمی دانست.

این مسئول به توان علمی جوانان ایرانی اشاره کرد و گفت: هواپیمای بدون سرنشین آمریکا را یک جوان ایرانی به زمین کشید.

محمدی بر توجه به کلیدواژه‌های ارائه شده توسط مقام معظم رهبری تاکید کرد و افزود: اقتصاد با تغییر سبک زندگی متحول می‌شود.

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه تمام ظلم‌های آمریکا دارای ریشه اساسی است، اظهار کرد: پر مصرف بودن و رفاه‌طلبی ریشه ظلم آمریکا در جهان است.

*اعضای دائم شورای امنیت بزرگ‌ترین صادرکننده سلاح در جهان

وی اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل را بزرگ‌ترین تولیدکننده و صادرکننده سلاح در جهان خواند و بیان کرد: قدرت‌های بزرگ با ایجاد جنگ به دنبال فروش سلاح هستند.

محمدی، ایجاد داعش و گروهک‌های تروریستی را به منظور فروش سلاح از طرف آمریکا در منطقه دانست.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دستگیری دو کارمند ارشد منابع طبیعی گیلان به اتهام اخذ رشوه

تاریخ:پنجشنبه 29 خرداد 1393-04:10 ب.ظ

پنجشنبه 29 خرداد 1393

ارسال شده توسط روز نامه الكترونیكی درد نیوز – 1377 مدیر مسئول و سردبیر : ااد در ساعت 03:52 ب.ظ | نظرت شما (0)

پنجشنبه 29 خرداد 1393
با پیگیری و هدایت مستقیم بازرسی استان گیلان دو کارمند ارشد منابع طبیعی استان که قصد اخذ رشوه از یک شهروند گیلانی داشتند دستگیر و بازداشت شدند.
imagesCAFUDLFQ این دستگیری با حکم دادستان محترم عمومی و انقلاب مرکز استان و توسط پلیس آگاهی رشت و درحین دریافت رشوه صورت گرفت و تحقیقات تکمیلی و سیر مراحل قضائی ادامه دارد.
در پایان این روابط عمومی به نقل از مسرور بازرس کل گیلان خاطرنشان کرد : از برخورد با ارتکاب مفاسد به وسیله عده ای قلیل از کارکنان دولت اغماض ننموده و اجازه خدشه دار کردن خدمات صادقانه اکثریت قریب به اتفاق کارکنان دولت را که در خدمت مردم هستند را نخواهیم داد.
ارسال شده توسط روز نامه الكترونیكی درد نیوز – 1377 مدیر مسئول و سردبیر : ااد در ساعت 03:50 ب.ظ | نظرت شما (0)

پنجشنبه 29 خرداد 1393

هاشمی رفسنجانی می‌گوید با توجه به ملاحظاتی که دارم، فعلا حضورم را در نمازجمعه مناسب نمی‌بینم.

آن‌گونه که دفتر آقای هاشمی خبر داده وی اخیرا با خانواده دو شهید ملاقات کرده و گفته است: شهدای ما فرهنگی را در جامعه نهادینه کرده‌اند که برخاسته از عاشوراست.
در این دیدار خانم دیرباز به بیان خاطرات خویش از زمان دوران دفاع مقدس پرداخت و گفت: هر زمان که به خاطر شهادت فرزندانمان دلسرد می‌شدیم، خطبه‌های شما را گوش می‌دادیم و احساس می‌کردیم فرزندانمان زنده هستند.
هاشمی در پاسخ تصریح کرد: با توجه به ملاحظاتی که دارم، فعلا حضورم را در نمازجمعه مناسب نمی‌بینم.
آخرین حضور هاشمی در نمازجمعه مربوط به 26 تیرماه 1388 بود که با فراخوان فتنه‌گران همراه بود و هاشمی نیز در آن خطبه به جای ایستادن در کنار نظام، از فتنه‌گران حمایت کرد. بدین ترتیب حضور در نمازجمعه نظام اسلامی برای کسی که نتوانست حساب خود را از آشوب‌طلبان و جریان برانداز جدا کند، امکانپذیر نبود. آشوب‌طلبان وابسته به بیگانه هر چند در آغاز مدعی بودند به تقلب اعتراض دارند، اما به تدریج شعار دادند «انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است». آنگاه در شهریور همان سال - روز قدس- برای اولین‌بار در تاریخ جمهوری اسلامی به مراسم روز قدس دهن‌کجی کردند و ضمن روزه‌خواری و سیگار کشیدن، شعار «نه غزه نه لبنان» را به پیشنهاد سایت وزارت خارجه اسرائیل علم کردند؛ سپس خواستار حذف مرگ بر آمریکا در 13 آبان شدند - موضوعی که چند سال بعد در آستانه توافق ژنو مطرح شد - و در روز 16 آذر روی جمهوری اسلامی خط کشیدند، به تصویر حضرت امام(ره) اهانت کردند. این طیف ضمن فحاشی علیه ولایت‌فقیه، نهایتا در روز 6 دی- عاشورا - هتاکی و اهانت را به ساحت امام حسین علیه‌السلام کشاندند اما هرگز از سوی آقای هاشمی محکوم نشدند.
با این وصف عجیب است که آقای هاشمی هم‌ پشتیبان حرمت‌شکنان روز عاشورا و اهانت‌کنندگان به بسیج و بسیجی باشد و در عین حال به خانواده‌ شهدا بگوید «شهدای ما فرهنگی را در جامعه نهادینه کرده‌اند که برخاسته از عاشورا است». موسوی از سران فتنه، حرمت‌شکنان روز عاشورا را که از جمله عناصر سیاسی و عضو سازمان منافقین بود، مردمان خداجو خوانده بود.
خانواده شهدای حاضر در این ملاقات نیز خطبه‌های اول انقلاب آقای هاشمی را به یاد او آورده‌اند که در دفاع از نظام در مقابل ضدانقلاب و گروهک‌ها سخن می‌گفت.
گفتنی است «فواد-ش» از عناصر ضد انقلاب که سال گذشته به همراه جمعی از فتنه‌گران با هاشمی ملاقات کرد، در تاریخ 28 اردیبهشت 92 ضمن انتشار یادداشتی در سایت ضد انقلابی گویانیوز به تبیین نسبت دیروز و امروز گروهک‌ها با آقای هاشمی و نمازجمعه 26 تیر 88 وی پرداخت. وی ضمن مرور خاطرات خود تصریح می‌کند«در سال 72 هاشمی را عامل فقر و بدبختی مردم قلمداد می‌کردم و در سال 76 خوشحال از اینکه دوران ریاست هاشمی تمام شده است. زمستان سال 78 هاشمی کاندیدای مجلس شده بود. با «سلطان علی پروین» عکس یادگاری می‌انداخت. من هم پرسپولیسی دو آتیشه کلی فحش به علی پروین دادم که چرا با «عالیجناب سرخ‌پوش» عکس انداخته. می‌گفتیم باید هاشمی رای نیاورد. عاقبت همه هم بهش گفتند آغاسی.»
همکار گویانیوز ادامه می‌دهد: 18 تیر سال 1380 در سالگرد کوی دانشگاه تهران روبروی درب اصلی کوی شعار می‌دادیم «عالیجناب سرخپوش ما همه گنجی شدیم.» و هنوز هاشمی منفور بود.
وی آنگاه به خطبه‌های هاشمی در نمازجمعه 26 تیر 1388 اشاره می‌کند و می‌نویسد: آن روز شعار می‌دادیم هاشمی هاشمی سکوت کنی خائنی! من در عمرم نماز نخوانده بودم. آن روز هم نمازی نمادین خواندم با کفش و بدون وضو. آخر نماز هم با یک خانم جوان کنار دستم که نمی‌شناختم  دست دادم با خنده قبول باشید گفتیم(!) تا میدان ولی‌عصر رفتیم و آنجا صف ما را درهم شکستند، چشممان از گاز اشک‌آور خیس بود. اما در قلبمان خوشحال که هاشمی با ماست.
فواد-ش در ادامه با بیان اینکه در جریان اغتشاشات بازداشت شد، خبر می‌دهد چند روز پیش از ثبت‌نام هاشمی جزو شماری از روزنامه‌نگاران (و برخی افراد بازداشت شده) بوده که در محل مجمع تشخیص مصلحت نظام به ملاقات هاشمی رفته و با او ملاقات کرده است!
ارسال شده توسط روز نامه الكترونیكی درد نیوز – 1377 مدیر مسئول و سردبیر : ااد در ساعت 03:50 ب.ظ | نظرت شما (0)

پنجشنبه 29 خرداد 1393
در حالی مذاکرات دومین روز نشست "وین" پایان پذیرفت که اصرار تیم مذاکره کننده ایرانی برای تدوین پیش نویس "توافق نهایی" کمی دور از انتظار و غیر منتظره است.

این دور از مذاکرات که تا 30 خرداد ادامه خواهد داشت، قصدی جز تدوین متن توافق نامه نهایی ندارد. ولی با توجه به شرایط کنونی و پیش شرط های 5+1، آیا ایران می‌تواند تدوین پیش نویس قدرتمند را که متضمن حق هسته ای ایران باشد، تضمین کند؟

به گزارش گروه سیاسی صراط، مقامات 5+1 حاضر در مذاکرات با انجام مصاحبه های متناقض، خود را در برخی موارد متمایل به انجام مذاکرات و ادامه روند چند ماهه کنونی، نشان می دهند و در جای دیگر خود را بی رغبت  دانسته و در برخی موارد حتی توافق نهایی با ایران را دور از دسترس می پندارند.

پس از پایان جلسه سه ساعته عباس عراقچی با مسئولین آمریکایی، که زودتر از دیگر دیپلمات‌ها به محل مذاکره رسیده بود ماری هرف، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، برداشت خود از مذاکرات را این گونه بیان کرد: «این جریانی طولانی است که ما  با شرکای خود در گروه 5+1 درباره آن در تعاملی نزدیک هستیم. ما هرگز ارزیابی پله به پله از آنچه در مذاکرات دو جانبه (ژنو) روی داده است ارائه نکرده ایم زیرا به نظر نمی‌رسد که سازنده باشد».

اما درست به فاصله یک روز و پس از نشست روز سه شنبه تیم مذاکره کننده ایرانی به ریاست ظریف با تیم کارشناسی 5+1 مایکل مان سخنگوی کاترین اشتون به میان خبرنگاران آمد و بدون پرداختن به جزئیات مذاکره گفت:" فقط می توانم بگویم که مذاکرات در مسیر دستیابی به عناصر مورد نظر در توافق جامع در جریان است."

نعل وارونه غربی ها در روند مذاکره

در حالی که مقامات آمریکایی و همچنین مسئولین سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گذشته ای نه چندان دور از لزوم امضای "توافق‌نامه" هسته ای با ایران برای صلح و ثبات در جهان و همچنین پیش برد سیاست خارجی خود در جهان و منطقه خاورمیانه سخن به میان آورده بودند و آن را حیاتی می دانستند، ولی در چند روز گذشته و با موج خبری ای که رسانه های غربی به آن دامن زدند، خود را بی تفاوت نسبت به امضای "توافق نامه مد نظر ایران" دانسته اند.

لوران فابیوس در گفت‌وگو با یک شبکه رادیوی فرانسوی با اشاره به یکی از اختلافات اصلی در مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 تاکید کرد که ایران تنها باید چند صد سانتریفیوژ داشته باشد در حالی که ایران در حال حاضر 19 هزار سانتریفیوژ دارد.

موسسات اقتصادی، وضعیت اقتصادی اروپا و خصوصا فرانسه را در بعد از امضای توافق نامه هسته‌ای در آذر ماه سال 92 رو به بهبود دانسته‌اند.

بر این اساس، برخی از بیمه‌های نفت کش اروپایی که تا قبل از این و با روند تحریم ایران تا لبه ورشکستگی رفته بودند، اما با اجرایی شدن "توافق‌نامه ژنو"، جانی تازه گرفتند. حال سوال اینجاست که چرا اتحادیه اروپا و آمریکا در شرایط فعلی خود را بی تفاوت نسبت به امضای "توافق نامه هسته‌ای" می‌بیند؟!

سیاست گذاران اصلی دیپلماسی کشورهای 5+1 از این نکته به خوبی باخبر هستند که با توجه به دست آوردهای ضعیف دولت روحانی در زمینه اقتصاد داخل و خارج کشور و همچنین بالارفتن فشار افکار عمومی برای پاسخ گویی بعد از گذشت 11ماه از عمر دولت او، باید خروجی خاصی از مذاکرات هسته ای را برای مردم ایران به ارمغان آورد. بنابراین دستگاه سیاست گذاری 5+1 با آگاهی کامل به نیاز وزارت خارجه روحانی به یک توافق نامه - هر چند ضعیف و حداقلی - بر روی گرفتن امتیاز حداکثری از ایران تاکید دارد.

ارسال شده توسط روز نامه الكترونیكی درد نیوز – 1377 مدیر مسئول و سردبیر : ااد در ساعت 03:49 ب.ظ | نظرت شما (0)

پنجشنبه 29 خرداد 1393
محمد رضا.ش» خواننده فتنه‌گر، نشان ملی شوالیه فرانسه را دریافت کرد.
«محمد رضا.ش» خواننده فتنه‌گر، نشان ملی شوالیه فرانسه را دریافت کرد.
در بحبوحه فتنه 88 و زمانی که دشمنان قسم‌خورده ملت ایران، با ادعای مضحک تقلب، کمر به نابودی نظام جمهوری اسلامی بسته بودند، «محمد رضا.ش» خواننده فتنه‌گر، در حالی که کسب شهرت، ثروت و موقعیت هنری خود را مدیون انقلاب اسلامی بود، در نامه‌ای به رئیس صدا و سیما، رسانه ملی را از پخش آثارش منع کرد. وی پس از این اقدام عجیب، به گفتگو با شبکه بی‌بی‌سی فارسی پرداخت و ادعاهای پوچ دشمنان ملت ایران را تکرار کرد. این خواننده فتنه‌گر در ادامه اقدامات وطن‌فروشانه خود، به لندن سفر کرد و به دیدار مدیران و مجریان شبکه بی‌بی‌سی فارسی رفت. در این دیدار، علی.ه (خبرنگار مخصوص بی‌بی‌سی فارسی در امور حمایت از فرقه ضاله بهاییت) و ف.آ (خواننده مبتذل در رژیم پهلوی و از فعالین فتنه 88) نیز حضور داشتند. وی در سفر به آمریکا نیز به دیدار هوشنگ سیحون، معمار عضو فرقه ضاله بهاییت و از نزدیکان دربار رژیم پهلوی رفت.
دولت فرانسه در راستای جنگ نرم کشورهای غربی و با پوشش جایزه فرهنگی و هنری، هر از چند گاهی نشان شوالیه را به فعالین ناتوی فرهنگی اعطا می‌کند. شوالیه‌های تمپلر یا معبد، کسانی بودند که در جنگ‌های صلیبی ده‌ها هزار مسلمان را تکه‌تکه کردند و از دست، پا، سر و بدنشان کوه‌هایی ساختند و در بیت‌المقدس سیلاب خون راه انداختند. افرادی که این نشان را می‌گیرند نیز با ایفای نقشی مشابه همان شوالیه‌ها تقدیر می‌شوند! البته در قلع و قمع کردن فرهنگ اسلامی ایرانی مردمان این سرزمین.
لازم به ذکر است که «شیرین عبادی» (شخصی که صهیونیست‌ها وی را بانوی صلح ایران! نامیده‌اند و فقط در یک مورد وطن‌فروشی، 15 هزار یورو از دولت فرانسه دریافت کرده است)، «محسن مخملباف» (این کارگردان، چند سالی است که در خارج از کشور به ساخت فیلم‌هایی با سفارش جشنواره‌های غربی با درونمایه پورنوگرافیک و سیاه‌نمایی بر ضد ایران مشغول می‌باشد. مخملباف در تازه‌ترین فیلم خود با عنوان باغبان به تبلیغ مستقیم فرقه ضاله بهاییت پرداخته است. این کارگردان، در فتنه 88 نیز به فعالیت گسترده علیه ملت ایران پرداخت و سرسپردگی خود به رژیم غاصب صهیونیستی را با شرکت در جشنواره اورشلیم در سرزمین‌های اشغالی فلسطین، ثابت کرد)، «یدالله رویایی» (شاعر هتاک که در جریان فتنه سال 88 از خارج کشور آشوب‌طلبان را حمایت می‌کرد که این حمایت‌ها همواره همراه با فحاشی علیه مقدسات اسلامی بود. وی همچنین چندین بیانیه علیه نظام اسلامی امضاء کرده است) و «عباس کیارستمی» (کارگردان ایرانی که در مصاحبه با خبرنگار ایتالیایی که از او پرسیده بود آیا مذهبی است؟ گفته بود: بله به شیوه خودم، اما هم گوشت خوک می‌خورم و هم شراب) برخی دیگر از دریافت‌کنندگان نشان شوالیه فرانسه می‌باشند.
گفتنی است، روزنامه‌های زنجیره‌ای و رسانه‌های مدعی اصلاح‌طلبی، در عین حال که با ذوق‌زدگی به بزرگنمایی این خواننده فتنه‌گر در رأس اخبار خود پرداختند، به هیچ عنوان به اسامی دیگر دریافت‌کنندگان این جایزه اشاره‌ای نکردند.
ارسال شده توسط روز نامه الكترونیكی درد نیوز – 1377 مدیر مسئول و سردبیر : ااد در ساعت 03:49 ب.ظ | نظرت شما (0)

پنجشنبه 29 خرداد 1393
جمعی از مدیران سازمان بسیج کارمندان استان به همراه سردار علیزاده مسئول شورای عالی قشر بسیج استان دیداری صمیمانه با مدیر کل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان در محل این اداره کل داشتند.

در این دیدار مهندس علیزاده مدیر کل سازمان میراث فرهنگی استان در سخنانی با اشاره به نقش بسیج به عنوان تشکل شاخص نظام اسلامی گفت : امنیت امروز مرهون روحیه بسیجی وار مردم ماست .

وی در ادامه افزود: امروزه به دلیل پیچیدگی خاص مسائل فرهنگی مواجه ما با این مسائل باید متناسب با تهدیدهای موجود در این زمینه باشد .

وی با اشاره به رویکرد دولت جدید در عرصه فرهنگی گفت : با روی کار آمدن دولت جدید تلقی های ناصحیحی از مدیریت ها در برخی بخش ها وجود دارد ولی بنده به عنوان یکی از مدیران در عرصه اجرایی تاکید می کنم که ما همچنان به آرمان های نظام پایبندیم و ولایت فقیه به عنوان ستون خیمه انقلاب برای همیشه خط قرمز ما بوده و هیچگاه از آن عدول نمی کنیم .

وی همچنین گفت : در بسیج خط کشی های سیاسی اساسا وجود ندارد و بنده نیز تعلق خاطر ویژه نسبت به سپاه دارم و شخصا آماده هرگونه همکاری با بسیج هستم .

در ادامه این جلسه سردار علیزاده در سخنانی گفت : در نظام اداری ما  بسیج باید فضا را به سمت حفظ ارزش ها ببرد . این استاد دانشگاه در ادامه گفت : حضرت آقا در روز تنفیذ خطاب به رئیس جمهور گفتند : رئیس جمهور ما باید بداند رئیس جمهور ،جمهوری اسلامی است.

وی در ادامه گفت : تاکید حضرت آقا بر روی لفظ اسلامی برای همه ما پیام دارد و این گفته حضرت آقا در خطاب به همه مدیران ما  می باشد .

وی همچنین با اشاره به رعایت اخلاق اسلامی در ادارات  گفت : ما هنوز در کشورمان انقلاب اداری نکرده ایم و فقر و فساد و تبعیض که وجود دارد به نوعی در ادارات نیز شاهد آن هستیم و ریشه فقر و فساد در واقع در تبعیض موجود در ادارات دولتی است.

ارسال شده توسط روز نامه الكترونیكی درد نیوز – 1377 مدیر مسئول و سردبیر : ااد در ساعت 03:48 ب.ظ | نظرت شما (0)

پنجشنبه 29 خرداد 1393
مراسم ختم رمضان بشردوست، پدر همسر سرلشگر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بعد از ظهر چهارشنبه در مسجد قدس برگزار شد و دست نوازش احمدی نژاد بر صورت خبرنگاران و حضور وزیر دفاع با دست شکسته از حاشیه‌های این مراسم بود.

در این مراسم، سرلشگر حسن فیروزآبادی، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، سرلشگر محمدعلی جعفر فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار علی فضلی جانشین رئیس سازمان بسیج، امیر سرتیپ شاه‌صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش، محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق، حجت الاسلام حیدر مصلحی وزیر اطلاعات دولت سابق، حجت الاسلام علی سعیدی نماینده ولی 2718667-3918475فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، حجت الاسلام میرتاج الدینی معاون پارلمانی سازمان صدا و سیما، سرلشگر رحیم صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا، سردار سرلشگر حسین دهقان وزیر دفاع، حجت الاسلام حسین طائب، سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه، سردار ابوالفضل حاجی‌زاده فرمانده هوافضای سپاه، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، سردار مسعود جزایری معاون فرهنگی و بسیج ستاد کل نیروهای مسلح و برخی دیگر از مقامات کشوری و لشگری حضور داشتند.

- سردار پاکپور در پاسخ به سوال مکرر خبرنگاران درباره وضعیت عراق گفت: همه چیز خوب و مرتب است و هیچ نگرانی از بابت تحرکات داعش نداریم.

- محمود احمدی‌نژاد به همراه ثمره هاشمی برای حضور در این مراسم شرکت کرد که وی در پاسخ به سوال های متعدد خبرنگاران درباره اختلافش با اسفندیار رحیم‌مشایی و حضور وی در انتخابات مجلس شورای اسلامی لبخند139303281926586643034984های مکرری زد و دست نوازش به صورت خبرنگاران کشید.

- حجت الاسلام میرتاج الدینی معاون پارلمانی دولت سابق، درباره حضور احمدی نژاد در انتخابات مجلس گفت: بعید می دانم که احمدی نژاد در انتخابات مجلس شرکت کند.

- دیگر حاشیه های این مراسم، زمانی اتفاق افتاد که سرلشگر فیروزآبادی پس از حضور در جمع خبرنگاران قصد ترک محل برگزاری مراسم را داشت به طوری که در میان انبوه فرماندهان و خبرنگاران نوجوانی خود را به سرلشگر فیروزآبادی رساند و با صدای بلند خطاب به وی گفت شما خیلی بزرگوار هستید که این سخن نوجوان باعث شد سرلشگر فیروزآبادی وی را در آغوش گرفته و صورت نوجوان را نوازش کند.

- از دیگر حواشی این مراسم، حضور سرلشگر حسین دهقان وزیر دفاع بود که با دست شکسته و گچ گرفته در این مراسم بود که شنیده شده این اتفاق در سفر روسیه برای وی رخ داده است.

- حضور تعداد زیادی از فرماندهان و مقامات بلندپایه لشگری با لباس‌های نظامی از نیروهای ارتش جمهوری اسلامی، نیروی انتظامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از دیگر حواشی این مراسم بود که بسیار جلب توجه می‌کرد
ارسال شده توسط روز نامه الكترونیكی درد نیوز – 1377 مدیر مسئول و سردبیر : ااد در ساعت 03:48 ب.ظ | نظرت شما (0)

پنجشنبه 29 خرداد 1393
سید عیسی مهدوی در گفت در مورد استعفاء خود از سمت ریاست هیئت ورزش های سنتی و بومی شهرستان رشت، اظهار کرد: طبق دستور استاندار گیلان به این دلیل که یک فرد با برخورداری از سمت سیاسی نمی تواند در حوزه ورزش مدیریت کند از سمت ریاست  هیئت ورزشهای سنتی و بومی این شهرستان  انصراف دادم.

hE1392743642

 

وی عدم فعالیت مدیری از جنس سیاست در بستر ورزش به ویژه در شهرستان های گیلان را اقدامی منطقی برشمرد و تصریح کرد: تفکیک ورزش از سیاست برای خروج ورزش از مسائل حاشیه ای مدیریتی و سپردن مدیریتی از جنس ورزش در رشته های مختلف با یک نگاه کاملا متمرکز و تخصصی به بالندگی ورزش های شهرستان به ویژ ه ورزش های بومی و محلی کمک می کند.

فرماندار شهرستان رشت با رونمایی از نقش ورزش های سنتی و بومی و محلی در بیان گوشه ای از فرهنگ و تمدن غنی ایرانی و اسلامی در قالب یک ابزار فرهنگی، نمایشگاه های شهرستان را محلی مناسب برای معرفی ورزش هایی مانند کشتی گیله مردی و لافن بازی دانست.

وی اضافه کرد: احیاء بازی های سنتی و ورزش های بومی و محلی به عنوان میراث فرهنگی کشور با برچسب ورزشی راهکاری برای پاسداری از فرهنگ و تمدن غنی ایرانی و اسلامی محسوب می شود.

مهدوی در خاتمه اظهار کرد: با همکاری ارگان های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی انتظامی شهرستان پارک های این شهرستان را برای افراد سود جو و مخلان آسایش و امنیت مردم نا امن خواهیم کرد.

ارسال شده توسط روز نامه الكترونیكی درد نیوز – 1377 مدیر مسئول و سردبیر : ااد در ساعت 03:47 ب.ظ | نظرت شما (0)

پنجشنبه 29 خرداد 1393
فیروز فاضلی ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی در دفتر امام جمعه این شهر با تبریک فرا رسیدن ایام ماه مبارک رمضان اظهار کرد: ماه مبارک رمضان ماه نزول برکات و نور است و باید بیشترین بهره از این ماه پرفیض برده شود.

وی با اشاره به معاونت‌های مختلف در اداره کل ارشاد مانند کانون فرهنگی‌هنری مساجد افزود: کانون‌های فرهنگی‌هنری مساجد بازوان ما هستند و معاونت‌های مختلف در راستای هم‌پوشانی یکدیگر فعالیت می‌کنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان جامعه هدف این اداره کل را جوانان و نوجوانان عنوان کرد و گفت: مصوبات و برنامه‌های تنظیم شده این اداراه در راستای آشنایی آنها با مفاهیم و عملکردهای قرآنی حاکم است.

وی مشق نور، تجلیل از قاریان و حافظان قرآن، اجرای نمایش و قصص قرآنی، نمایشگاه محصولات قرآنی و... را از برنامه‌های این اداره در ماه مبارک رمضان اعلام کرد.

فاضلی متذکر شد: این برنامه‌ها با مشارکت دستگاه‌ها و نهادهای مختلف صدا و سیما، استانداری، فرمانداری، آموزش و پرورش و اداره صنعت معدن و تجارت و ... اجرایی و عملیاتی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه باید تهدیدها در جامعه به فرصت‌ها تبدیل شود، تصریح کرد: سواحل دریای خزر در لبه تهدید قراردارد و در ماه مبارک رمضان به مدت دو شب برنامه شبی با قرآن در نقاط طرح سالم‌سازی دریا به اجرا درمی‌آید.

این مسئول بازخوانی داشته‌های فرهنگی استان را مهم دانست و افزود: اجرای تعزیه به زبان گیلکی ریشه در مناقب‌خوان‌های آل‌بویه در دیلمان گیلان دارد که در دهه عاشورا تعزیه به زبان گیلکی در استان اجرا می‌شود.

وی با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری با عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی بیان کرد: با توجه به فرمایش‌های رهبری فرهنگ مهم‌تر از اقتصاد است که باید بتوانیم با عزم ملی و همکاری اداره‌ها و کسانی که در لوای نظام هستند در راستای کارهای فرهنگی با هم‌پوشانی فعالیت کنیم.

فاضلی خاطرنشان کرد: بتوانیم در راستای فرامین رهبری برای خط‌دهی به ارزش‌های فرهنگی در جامعه تلاش کنیم.

امام جمعه رودسر نیز در ادامه جلسه مذکور با اشاره به اینکه مسائل فرهنگی در نظام اسلامی باید جامعه عمل پوشانده شود گفت: همانگونه که حکومت و دولت در نظام اسلامی مسائل امنیتی و را ترسیم کند قطعاً باید مسائل فرهنگی نیز توسط حکومت در جامعه ترسیم شود تا مردم از خط مشی اسلامی استفاده کنند.

حجت‌‌الاسلام محمدعلی دستجردی، ماه رمضان را ماه بندگی خدا دانست و افزود: در ماه رمضان مسائل وجودی ما حالت خاصی به خود می‌گیرد که باید با بر نامه‌ریزی مبحث معنویت در جامعه جایگاه خود را پیدا کند.

وی برخورد فیزیکی و چکشی با روزه‌خواران در جامعه را مناسب ندانست و تصریح کرد: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرد تا حرمت این ماه توسط مسافران و مردم در جامعه حفظ و صیانت شود.

امام جمعه رودسر آرامش و تعادل روانی را از آثار و برکات ماه رمضان و روزه‌داری عنوان کرد و متذکر شد: کاهش تصادفات و کاهش جرایم از برکات با ارزش این ماه است.

فرماندار رودسر نیز در ادامه جلسه مذکور با تبریک فرا رسیدن ایام ماه مبارک رمضان اظهار کرد: امیدواریم در این ماه بتوانیم وظایف و مسئولیتی که بر عهده ما قرار گرفته به نحو مطلوب و شایسته  انجام دهیم.

امیر جانبازی، عفاف و حجاب را از موارد مورد تاکید در ماه مبارک رمضان دانست و تصریح کرد: عفاف یک امر درونی و حجاب امری بیرونی است.

وی یادآور شد: نمود عفاف به عنوان یک امر درونی به صورت حجاب در ظاهر بروز می‌کند که باید در این ماه به این مبحث فرهنگی توجه ویژه‌ای ش


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


  • تعداد صفحات :11
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
  • 5  
  • 6  
  • 7  
  • ...  


Admin Logo
themebox Logo