تبلیغات
انصار حزب الله گیلان - مطالب فروردین 1394

فریاد مردم گیلان- ASTARAo@YAHOO.COMایمیل ارسال خبر و عضویت

پارسال 212 پرونده قاچاق کالا و ارز در آستارا مختومه شد

تاریخ:شنبه 29 فروردین 1394-11:50 ق.ظ

رییس اداره تعزیرات حکومتی آستارا گفت : پارسال 212 پرونده مربوط به حوزه قاچاق کالا و ارز در این شهرستان مختومه شد.

محمد احمدی مقدم افزود : سال گذشته به یکهزار و 683 پرونده در بخش های کالا و خدمات ، بهداشت ، دارو ، درمان ، دامپزشکی و قاچاق کالا و ارز رسیدگی شد.

وی با اشاره به اینکه احضار متهمان و رعایت تشریفات دادرسی منجر به صدور آرای مناسب قانونی شد ، اضافه کرد : از مجموع پرونده های مختومه ، یکهزار و 175 فقره تخلف مربوط به بخش کالا و خدمات ، 296 فقره تخلف مربوط به بهداشت ، دارو ، درمان و دامپزشکی و تعداد 212 فقره تخلف مربوط به حوزه قاچاق کالا و ارز است.

وی با بیان اینکه اداره تعزیرات حکومتی آستارا به همه پرونده های متشکله در یکسال گذشته رسیدگی کرده است ، افزود: متخلفان در مجموع به میزان 10 میلیارد و 858 میلیون و 586 هزار و 232 ریال توسط اداره تعزیرات حکومتی جریمه نقدی شدند.

وی در ادامه گفت : مبارزه با قاچاق کالا و ارز به صورت جدی در شهرستان آستارا ادامه دارد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

گزارش تصویری کامل از حضور رئیس جمهور در گیلان

تاریخ:پنجشنبه 27 فروردین 1394-01:25 ب.ظ

گزارش تصویری کامل از حضور رئیس جمهور در گیلان-دیدار مردم گیلان با ریس جمهور- تصویر به روایت خبرنگار درد نیوز :dardnews.ir


خبرنگار درد نیوز :محمدرضا اسدی دانشجویی  سما -واحد آستارا

صل علی محمد یاور رهبر آمد و رییس‌ جمهور محبوب حسن روحانی به پایتخت  علم و ادب  و عرفا ایران استان گیلات سرزمین  شهدای ایران و اسلاممیزرا كوچك خان و میر حسن خان تالشان و سردار  كلاه چرمینه تالشان خوش آمدید

 

هوالباقی

وَ إِذْ قالَ إِبْراهِیمُ رَبِّ اجْعَلْ هَذَا الْبَلَدَ آمِناً وَ اجْنُبْنِی وَ بَنِیَّ أَنْ نَعْبُدَ الْأَصْنامَ (ابراهیم - 35)
http://img7.irna.ir/1394/13940127/81573298/81573298-6391254.jpg
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

یونسی:تنوع و تکثر قومی و مذهبی فرصتی مهم برای ملت و جمهوری اسلامی است

تاریخ:پنجشنبه 27 فروردین 1394-12:42 ق.ظ

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی گفت: تنوع و تکثر قومی و مذهبی در ایران، فرصتی مهم برای ملت و جمهوری اسلامی است.

حجت الاسلام علی یونسی عصر چهارشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان آستارا افزود: ما باید در سایه همین تنوع و تکثر، رشد کنیم و هیچ کسی حق ندارد مذاهب و اقوام ایرانی را از مواهب کشور و نظام جمهوری اسلامی محروم کند و هرکسی این کار را بکند؛ دشمن مردم ، انقلاب و نظام اسلامی است.

وی به رسمیت شناختن تنوع و تکثر قومی و مذهبی را سیاست جمهوری اسلامی اعلام و بیان کرد: ایران متعلق به همه ایرانیان است و همگان در این کشور، باید فرصت برابر داشته باشند.

حجت الاسلام یونسی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری برای حفظ وحدت در داخل کشور و جهان اسلام ، گروه های مذهبی و قومی را به مودت و وحدت فراخواند و اضافه کرد: ممکن است کسانی باشند که به علت تعصب و نادانی، دست به اقدامات تحریک آمیز مذهی و قومی بزنند؛ ولی بدانند که این کار آنها خدمت به اسرائیل است.

وی بیان داشت: هرکسی بین شیعه و سنی و بین اقوام اختلاف و دشمنی ایجاد کند ، مزدور رژیم صهیونیستی است.

وی همدلی موجود بین مردم را قابل ستایش خواند و اظهار کرد: هر جا اختلافی بین مردم ایجاد شده ، دست خارجی و دشمنان این ملت و کشور دیده می شود چرا که مردم با هم اختلافی ندارند و با حلاوت و شیرینی در کنار هم زندگی می کنند.

حجت الاسلام یونسی در ادامه سایه شوم جنگ و اختلاف در جهان اسلام و منطقه خاورمیانه را ناشی از تعصبات کور عنوان کرد و گفت: مروجان این امر ، دشمنان اسلام هستند و مزدوران آنها و اسرائیل بر این اختلافات دائم دامن می زنند.

وی با اشاره به حمله و تجاوز ناجوانمردانه عربستان به کشور و مردم مظلوم یمن ادامه داد: این اتفاق به بهانه حضور ایران می افتد در حالی که ایران، در کشور عربی یمن، اصلا حضور ندارد.

حجت الاسلام یونسی تجاوز به خاک یمن را ناشی از اغفال و تحریک مسوولان عربستان توسط رژیم صهیونیستی دانست و افزود: آنها به خیال خود جنگ یمن را راه انداختند تا از این طریق در فرایند مذاکرات هسته ای و توافق ایران با کشورهای پنج به اضافه یک ، وقفه و خلل ایجاد کنند ولی این کار آنها ناشی از یک تحلیل غلط است.

وی به خاک و خون کشیده شدن مردم مظلوم یمن را جنایتی آشکار عنوان کرد و افزود: حضور ایران در یمن، دروغی آشکار و بیان این موضوع، توطئه ای اسرائیلی است.

نماینده و فرستاده ویژه رییس جمهوری در سفر استانی کاروان تدبیر و امید به آستارا همچنین با اشاره به وجود همه ظرفیت های توسعه ای در این شهرستان بیان کرد: ترکیب جمعیتی و مذهبی آستارا در دو زمینه قومی و مذهبی، نعمت و فرصتی الهی و ملی است.

وی اضافه کرد: امروز در این گوشه از کشورمان همه مذاهب اسلامی اعم از شیعه و سنی با صلح و آرامش در کنار هم زندگی می کنند و اختلافی بین آنها وجود ندارد و با هم معاشرت ، مشارکت و رفاقت دارند.

وی این وحدت و مودت را ارثیه ای گرانبها برای مردم این خطه دانست و اظهار کرد: اجازه ندهیم که کسانی بین ما، دشمنی و اختلاف ایجاد کنند.

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی با اظهار خرسندی از وجود انسجام و وحدت قومی در شهرستان آستارا گفت: در این خطه به جای اختلاف ، رقابت سازنده وجود دارد و همه اقوام در کنار هم با صلح و صفا زندگی می کنند.

وی با اشاره به وجود بیکاری در همه مناطق کشور از جمله در شهرستان آستارا ، بیکاری و فقر را بالاترین عذاب خواند و گفت: ریشه بسیاری از مفاسد و ناهنجاری های اجتماعی از قبیل طلاق ، دزدی و فساد اخلاقی از فقر و تنگدستی است.

وی همچینن با اشاره به ظرفیت ها و قابلیت های شهرستان آستارا برای توسعه افزود: آستارا پنجره نگاه به اروپاست و همه در این خطه باید با پرهیز از نگاه جناحی و حزبی ، برای تعالی منطقه تلاش کنند.

حجت الاسلام یونسی ظرفیت گردشگری آستارا را منحصر بفرد دانست و بیان کرد: باید با کار و تلاش بیشتر و با بهره گیری از همه ظرفیت های استانی و محلی، این خطه را به منطقه ای درخشان در کشور تبدیل کرد.

فرماندار آستارا نیز پیش از سخنان حجت الاسلام یونسی، با ارائه گزارشی از نیازمندی های شهرستان گفت: تکمیل خط آهن نیمه تمام رشت - آستارا مهمترین مطالبه مردم آستارا از رییس جمهوری در جریان سفر این هفته به استان گیلان است.

سیروس شفقی، تکمیل بیمارستان 130 تتخوابی آستارا ، اجرای دقیق مصوبه ایجاد منطقه ویژه اقتصادی آستارا ، صدور مجوز افزایش شعاع تردد خودروهای با پلاک منطقه آزاد انزلی تا منطقه ویژه اقتصادی آستارا ، تبدیل اداره بندر آستارا به اداره کل بنادر و دریانوردی ، صدور مجوز ترخیص خودرو از اداره کل گمرک بندر آستارا، فعالسازی بازارچه مرزی و ایجاد تنوع کالایی با اضافه نمودن کیف و کفش و البسه به لیست کالاهای مجاز وارداتی در محدوده این بازارچه را از جمله نیازمندی های اعلام شده در جریان سفر رییس جمهوری به گیلان عنوان کرد.

نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه ، مهمترین مطالبات مردم این منطقه و کاستی های این شهرستان مرزی را بیان کرد.

در پایان این جلسه مدال قهرمان تدبیر و امید که از طرف اهالی شهرستان آستارا تهیه شده است ، برای اهداء به رییس جمهوری و قرار گرفتن در گنجینه هدایای ریاست جمهوری در اختیار حجت الاسلام یونسی قرار گرفت.

حجت الاسلام علی یونسی که در قالب سفرهای استانی کاروان تدبیر و امید و به عنوان نماینده ربیس جمهوری به شهرستان آستارا سفر کرده، پیش از جلسه شورای اداری، از مراحل مختلف ساخت بیمارستان 132 تختخوابی آستارا ، سالن آمفی تئاتر 800 نفری ، عملیات اجرایی فاز دوم بندر چند منظوره آستارا و نیز طرح ساماندهی محوطه گمرک آستارا بازدید کرد.

شهرستان آستارا با 86 هزار نفر جمعیت در 200 کیلومتری غرب گیلان و در جوار مرزهای جمهوری آذربایجان واقع شده است.

رییس جمهوری و کاروان تدبیر و امید، امروز (چهارشنبه) در پانزدهمین سفر استانی، به گیلان آمده اند که دیدار با روحانیون، علما، سرمایه گذاران ، برگزیدگان و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران از جمله برنامه های رییس جمهوری در این سفر است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

سارق سریالی خودرو در آستارا دستگیر شد

تاریخ:چهارشنبه 26 فروردین 1394-03:52 ب.ظ

فرمانده انتظامی شهرستان آستارا از دستگیری سارق سریالی با سابقه خودرو در این شهرستان در کمتر از سه ساعت خبر داد.

سرهنگ رحیم مهدی زاده  گفت: در پی دریافت خبری مبنی بر سرقت یک دستگاه خودروی پراید سفید رنگ با شماره معلوم از شهرستان تالش و احتمال انتقال آن به شهرستان آستارا ، مورد بلافاصله از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 به تمامی واحدهای گشتی سطح حوزه استحفاظی اعلام شد.

وی با اشاره به اینکه ماموران انتظامی فعال در واحدهای گشت به صورت جدی نقاط آلوده و جرم خیز را زیر نظر داشتند، افزود: ماموران انتظامی پاسگاه ویرمونی حین گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی در روستای عباس آباد آستارا به یک دستگاه پراید مشکوک شده و طی بررسی و استعلام پلاک خودرو مشخص شد ، همان خودروی سرقتی از شهرستان تالش است.

وی اضافه کرد: راننده بدون توجه به دستور ایست ماموران پلیس با انجام حرکات مخاطره آمیز و مارپیچ قصد متواری شدن از محل را داشت که با هوشیاری ماموران و به کارگیری شگردهای خاص پلیسی دستگیر شد.

فرمانده انتظامی بندر آستارا با اشاره به کشف خودروی سرقتی در کمتر از سه ساعت اظهار کرد: در بررسی های به عمل آمده مشخص شد راننده 31 ساله خودرو دارای سوابق متعدد و سریالی سرقت خودرو می باشد که بلافاصله با انجام مراتب تشکیل پرونده ، سارق خودرو تحویل مقام قضایی شد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

استقبال هزاران نفری مردم آستارا از رییس جمهوری

تاریخ:چهارشنبه 26 فروردین 1394-11:29 ق.ظ

هزاران نفر از مردم شهرستان مرزی بندر آستارا برای استقبال از رییس جمهوری و پانزدهمین کاروان دولت تدبیر و امید، در قالب کاروان های مردمی و به صورت خودجوش ، به مرکز استان گیلان اعزام شدند.

  اهالی شهرستان مرزی بندر آستارا با تشکیل ستاد اسقبال مردمی از رییس جمهوری، روز چهارشنبه به شهر رشت مرکز استان گیلان عزیمت کردند و تعداد کثیری از آنها با وجود فاصله طولانی 200 کیلومتری تا شهر رشت ، امروز به استقبال رییس جمهوری آمدند.

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا با اشاره به استقبال خودجوش و پرشور مردمی از سفر رییس جمهوری، اعلام آمادگی مردم آستارا برای حضور در مراسم استقبال و سخنرانی رییس جمهوری در شهر رشت را کم نظیر خواند و گفت: با مشخص شدن زمان قطعی سفر رییس جمهوری به گیلان ، مردم آستارا از اوایل هفته جاری از هر قشر و صنفی، عشق و علاقه خود را به منظور دیدار با کاروان دولت تدبیر و امید با تشکیل ستاد مردمی ابراز کردند.

سیروس شفقی افزود: کاروان استقبال کنندگان هزاران نفری آستارا امروز از ساعت پنج صبح، مسافت 200 کیلومتری تا مرکز استان گیلان را با اتوبوس ها و خودروهای شخصی طی می کنند تا ضمن پیشواز از نخستین لحظه ورود کاروان تدبیر و امید به استان گیلان ، در سخنرانی رسمی حجت الاسلام حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران حضور یابند.

وی به مراجعه مستمر و پررنگ مردم به فرمانداری برای پیوستن به صف استقبال از کاروان تدبیر و امید اشاره و اضافه کرد: تمهیدات لازم و ضروری برای پشتیبانی از این کاروان خودجوش توسط فرمانداری بندر آستارا اندیشیده شده است.

شفقی حضور پررنگ مردم آستارا را در قالب کاروان های سواره برای استقبال از رییس جمهوری چشمگیر و بی سابقه خواند و اظهار کرد: به یقین این حضور در کنار سیل استقبال گیلانی های میهمان نواز در عرصه های ملی و بین المللی برجسته خواهد شد.

پانزدهمین سفر استانی رییس جمهوری و کاروان تدبیر و امید امروز (چهارشنبه) به استان گیلان انجام می شود.

رییس جمهوری و کاروان دولت تدبیر و امید پیش از این به استان های خوزستان ، هرمزگان ، سیستان و بلوچستان ، ایلام ، لرستان ، چهارمحال و بختیاری ، اردبیل ، خراسان رضوی ، زنجان ، گلستان ، خراسان جنوبی ، بوشهر ، اصفهان و قم سفر کرده اند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

درخواست مردم استارا از ریس جمهور در سفر به گیلان

تاریخ:سه شنبه 25 فروردین 1394-12:47 ق.ظ

درخواست مردم استارا از ریس جمهور در سفر به گیلان
در آستانه سفر رییس جمهوری و هیات دولت به استان گیلان مردم بندر  آستاراو لوندویل و حومه  خواستار توسعه بیش از پیش این شهرستان مرزی شدند.


توسعه و آبادانی هر شهر و منطقه ای نیازمند همکاری و همدلی مردم و مسوولان است که این امر بدیهی همواره جزء دغدغه های اساسی تلاشگران این عرصه می باشد.

مطالبات و خواسته های مردم از خدمتگزاران خود شاید بهانه ای برای تلاش و همت بیشتر باشد تا بلکه با گشوده شدن  گره های اقتصادی ، اجتماعی در مناطق مختلف شاهد پیشرفت و توسعه پایدار در نظام جمهوری اسلامی باشیم.

 اجرای طرح نیمه تمام راه آهن رشت ، آستارا،....................، تاسیس فرودگاه و مر كز صدا سیما در غرب گیلان در استارا  ، اجرای دقیق مصوبه ایجاد منطقهویژه اقتصادی آستارا ، صدور مجوز افزایش شعاع تردد خودروهای با پلاک منطقه آزاد انزلی تا منطقه ویژه اقتصادی آستارا ،تاسیس فرمانداری ویژه آستارا و تاسیس منطقه آزاد تجاری  و تبدیل اداره بندر آستارا بهاداره کل بنادر و دریانوردی ، صدور مجوز ترخیص خودرو از اداره کل گمرک بندرآستارا ، فعالسازی بازارچه مرزی و ایجاد تنوع کالایی با اضافه نمودن کیف وکفش و البسه به لیست کالاهای مجاز وارداتی در محدوده این بازارچه ازجمله نیازمندی های اعلام شده آستارا در جریان سفر رییس جمهوری به گیلان است.

همچنین تهیه و تامین دستگاه ایکس ری مسافری و چمدانی در اداره کل گمرک آستارا ،انتقال شناورهای نیروی دریایی از اسلکه بندر و منطقه ویژه اقتصادی آستارابه پایگاه نیروی دریایی ، تخصیص و تحویل یکدستگاه لایروب دائمی به بندرآستارا ، تعویض و چهاربانده کردن محور مواصلاتی آستارا به اردبیل به طول ۲۵کیلومتر ، تحویل ۲۰ کیلومتر جاده حوزه استحفاظی شهرستان از اردبیل ، تسریعدر اجرای طرح ساماندهی پایانه مرزی و توسعه ساختمان پایانه مرزی ، احداثپل دوم به موازات پل فلزی و فرسوده فعلی بر روی رودخانه مرزی با توجه بهتوافق حاصله با کشور جمهوری آذربایجان از جمله سایر مطالبات شهرستان ازدولت تدبیر و امید است.

و البته توجه جدی به نوسازی ناوگان و بانک ماشین آلات اداره راه و شهرسازی آستارا ، احداث کمربندی شهر لوندویل ،تکمیل پروژه مسکن مهر ۹۰۰ واحدی آستارا ، اجرای طرح ملی فاضلاب شهر آستارا ،تکمیل طرح ملی آبرسانی شهرستان آستارا ، اصلاح شبکه آبرسانی درون شهری وآبرسانی روستایی آستارا ، احداث دو سد لاستیکی بر روی رودخانه های چلوند وملاهادی و كانرود آستارا  ، دیواره سازی رودخانه مرزی آستاراچایی و رودخانه چلوند و لوندویل و كانرود و سیبلی  ،توجه جدی به مدیریت پسماند ، تکمیل بقاع متبرکه به خصوص امام زادگان قاسم و ابراهیم(ع)253 ه) ، احداث پایگاه امداد و نجات هوایی ، استقرار ادارات درشهر لوندویل ، احداث استخر شنای سرپوشیده ، ساماندهی صیادان و تبدیل فرمانداری آستارا به فرمانداری ویژه  از جمله خواسته ها و نیازهای اساسی شهرستان آستاراست که نمی شود به سادگی از کنارش گذشت.


اا دارستانی نویسنده و محقق و اولین وبلاگ نیوس ایرانی و مستند ساز  گفت در سفر ریس جمهور به گیلان ما در خواست داریم

1- .............

2- ...............................

2- تاسیس منطقه  آزاد تجاری آستارا و بجای منطقه ویژه اقتصادی آستارا ما منطقه آزاد تجاری می خواهیم

3- ارتقا اسكله آستارا از دو اسكله صیادی و كوچك همانند انزلی به 13 اسكله و امكانات رایر وبی

4- تسریع در وصل خط آهن كشور به استارا

5- تسریع در اتمام اتوبان آستارا به تالش   و چهار بانده كردن راه استارا به اردبیل 

6- دستور تحویل 20 كیلومتر راه  آستارا از اداره راه اردبیل

7- تاسیس فرودگاه در آستارا در غرب گیلان  فرودگاه نیست

8- تاسیس مر كزصدا وسیمای خزر ( غرب گیلان یا تالشان  ) در استارا با توجه به اینكه زبان مردم غرب گیلان با گیل ها تفاوت دارد ...

9- آزاد كردن صیادان آزاد بومی برای صید ماهی در فصل صید

10- تاسیس شهر های  1-سیبلی و كانرود  2- عنبران و ویرونی  3- حیران و گلیده 

11-واگذاری مجتمع ساحلی صدف به تعاونی  جمعیت توسعه و عمران لوندویل

12-تكمیل مرقد امام زادگان آستارا سالهاست نیمه كاره است

13- اشتغال جوانان بیكار آستارا كه تحصیل كرده هستند دارنند دق می كنند حتی قادر به ازدواج نیستند و سنشان هر رزو بالا می رود

14- بومی سازی مدیران و كارمندان ادارات دولتی  و اسكله و گمرك  و...حداقل كارمندان و نیروهای شركتی از نیروهای بومی تحصیل كرده تامین شود.

15- فعال كردن شهر صنعتی آستارا از سكوت و...به فعالیت و شكوفایی

16- دستور رسیدگی به ساخت و ساز غیر مجاز در روستاها  بخش مر كزی و لوندویل بخصوص زمین خواری و رانت خواری  در قره سو  و حیران و گلیده و دربند  و روستاهای بخش  مر كزی  و استردادقسمتی از تالاب آق داخل شهر ( سفیر امید ‌استارا ) كه  فروخته شده است از روی رانت دولتی ..مبارزه با شهرك سازی غیر مجاز در بخش مر كزی در محدوده بخش مر كزی

17 - رسیدگی به وضعیت تالاب آق و تالاب استیل  تصرف حاشیه این تالاب توسط  زمین خواران  حتی به تازگی با سندسازی ورودی تالاب آق  تصرف شد و یا  ضلع جنوبی تالاب استیل توسط .........................به بهانه  تعریض جاده   درختان و درختچه ها تخریب و شن ریزی شد حدود چهار هكتار .... در صورتیكه ضلع جنوبی جاده شالیزار بود می تواستند تعریض جاده را به شالیزار بیاندازنند و  تصرف ضلع مشرق تالاب استیل توسط زمین خواران و دیگر موارد ....

18- تاسیس ادارات دولتی  و حوزه انتظامی و دادگستری در بخش و شهر لوندویل و توجه به اشتغال  هزاران دانش آموخته بیكار در این منطقه..

19-......................................

20- خاتمه دادن به  باقیمانده  دولت دهم  در شهرستان‌استارا و یك مسئول سیاسی مشاركتی و اصلاح طلب و نصب مسئولان اعتدال و امید و بومی و فرماندار استارا فردی با مدیریت و وسواد عالی و دارای تدبیر و امید است برای پیشرفت و هماهنگی هر فرمانداری باید افراد متعهد  به دولت جدید در سر مدیرت باشند این قانون و عرف تمام ملل و دولتهای قبلی كشور بوده است ..

21- ............................................

22-  رسیدگی به افراد فقیر و بچه های یتیم و زنان بی سر پرست  آستارا كه كمیته امداد و بهزیستی به بهانه نبود سهیمه از تحت پوشش قرار گرفتن آنها سر باز می زند

23-رسیدگی به وضعیت بهداشت و درمان آستارا جلوگیری از تبدیل این جایگاه به پایگاه سیاسی و زد و بند سیاسی و.... بطوریكه بیمارستان و اداره استارا یك سی تی اسكن ساده ندارد

24- رسیدگی به وضعیت بعضی پزشكان زیر میزی در استارا  در بیمارستان دولتی مردم را عمل جراحی و مداوا می كنند در مطب شخصی پول آزاد می گیرند و در كار و ساعات كار پزشكان دولیت نظارتی نیست ...طبق قانون اساسی دادن مجوز مطب به پزشكان استخدام رسمی دولت ممنوع است ...

25- شهرستان استارا یك شهرستان توریستی است چطور می شود هتل ها و مهمانسرا و آپارتمانهای مسكونی و تجاری بدون پاركینك در داخل شهر آستارا و لوندویل ساخته می شود   خیابان شده پاركینگ آپارتمان نشین ها نمونه اش  كه جدید ساخته می شود ...مجتمع تجاری حسین نزادی است در جنب پارك معلم  و دیگر هتل ها و بازار چه ها و...

26- حریم دریا و رودخانه ها در شهر استارا و لوندویل و روستاها رعایت نمی كنند و مسئولان به این امر رسیدگی  نمی كنند حتی سند شش دانگ در كنار رودخانه  و دریا می گیرند

27- به وضعیت حیات وحش لوندویل  عنایت ویژه شود بخصوص در خصوص تصرفات و زمین خواری و....

28- رسیدگی به وضعیت چذب نیروهای استخدامی و نیروی شركتی  و قراردادی و رزو مزد غیر بومی در ادارات آستارا بخصوص  بندر چند منظوره و گمرم و بهداشت و درمان و... دستور جذب نیروهای بومی در این اماكن بجای نیروهای غیر بومی و....

29- رسیدگی به وضعیت  اداره‌اموزش و پروش و دانشگاهها از نظر علمی و تبدیل نشدن این پایگاههای مقدس به زد وبند سیاسی

30- از زمان هاشمی و خاتمی و احمدی نژاد تمام روسای جمهور گفتند كه سالن آمفی تاتر آستارا ساخته  می شود اما خبری نشد

31 - دستور به مسئولان بخصوص بعضی مسئولان سیاسی دولتی اینكه مشكل تراشی پشت پرده برای خبر نگاران درست نكند مسئول سیاسی  در‌استارا بعلت ضدیت با من با توجه به اینكه من مشاركتی نیستم تلفنی با مسئول خبر گزاری  من تماس بعداز 20 سال خبر نگاری  و 2 سال كار در خبر گزاری دستور اخراج مرا گرفت یا نامه پراكنی  با سواستفاده از موقعیت خود به ارگانها وسازمانها در خصو فعالیت سایبری  و سایتی و وبلاگ نویسی من  فعالیت سایت و وبلاگ شروع كردم آن مسئول شاید هم استخدام نشده بود.... قبلا هم مجوز درد نیوز و هفته نامه آبادگران شمال مرا مانع شدند...

32- دستور نصب تابلو ورود به شهرستان استارا از سوی بخشدار مر كزی آستارا بارها به بخشدار مر كزی مردم گفتند تاكنون تابلو خوش آمد گویی و ورود به شهرستان استارا از تونل آستارا به اردبیل در حاجی امیر حیران آستارا زده نشده است ..اما بخشدار مر كزی در وسط شهرستان مابین  شهر استارا و لوندویل تابلو ورود به بخش مر كزی را زده است ...

در آخر از زحمات فرماندار با درایت و ندبیر و امید آستارا كه یك تنه مسایل و مشكلات آستارا به دوش می كشد و در این مدت كوتاه خدمات زیاد و ایثارگرانه به شهرستان نموده از ایشان و مجموعه دولت تقدیر و تشكر می كنیم...

ادامه دارد
حضور ریس جمهور محبوب ج ا ایران را به گیلان خوش آمد می گوییم


  شورای اسلامی شهرستان بندر استارا - شورای اسلامی شهر بندر استارا - شورای اسلامی شهر لوندویل - شورای اسلامی بخش لوندویل- شورای اسلامی بخش مر كزیداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

شهردار رشت معارفه شد.

تاریخ:سه شنبه 25 فروردین 1394-12:46 ق.ظ

صبح امروز با حضور استاندار گیلان شهردار رشت معارفه شد.

msh8

مراسم معارفه شهردار رشت صبح امروز ۲۴ فروردین با حضور اعضای شورا و معاونان استاندار در دفتر کار استاندار گیلان برگزار شد.

در این مراسم محمدعلی ثابت قدم با حکم وزارت کشور و توسط استاندار به عنوان شصت و چهارمین شهردار کلانشهر رشت معرفی و از کریم سرپرست، سرپرست شهرداری رشت تقدیر شد.

دکتر محمدعلی نجفی استاندار گیلان اظهار کرد: امروز همزمان با هفته گرامیداشت مقام زن و ولادت بانوی دوعالم خوشحال هستیم که حکم شهردار رشت را تقدیم ایشان می‌کنیم و امیدواریم نسبت به ضعف بسیاری از مشکلات شهری که از گذشته‌ها وجود داشته در این مدت به دلیل نبود مدیریت شهری بیشتر شده گام‌های بزرگی بردارند.

وی ادامه داد: اعضای شورا و شهردار باید ارتباط قوی با هم داشته باشند زیرا شهردار با رای و نظر اعضای شورا انتخاب می‌شود در این راستا همکاری و همیاری اعضای شورا با شهردار می‌تواند در توسعه و آبادانی شهر مهم باشد.

دکتر نجفی گفت: همه اعضای شورا که به دکتر ثابت‌قدم رای داده و یا آنانی که مخالف حضور ایشان بودند از این پس که حکم ایشان به عنوان شهردار رشت آمده باید همراه و همیار ایشان باشند.

وی خاطرنشان کرد: از امروز دکتر ثابت‌قدم شهردار همه مردم رشت و اعضای شوراست و اعضای شورا نیز به این مهم توجه داشته باشند که با همفکری و با سالی از سوی مقام معظم رهبری به نام  «دولت و ملت؛ همدلی و همزبانی» نامگذاری شده اعضای شورا باید توجه داشته باشند که بیش از گذشته در این راستا تلاش کنند.

استاندار گیلان با توجه به سفر ریاست جمهور خاطرنشان کرد: ما به سرعت جلسه معارفه شهردار رشت را برگزار کردیم تا شهرداری بعد از تنش‌هایی که پشت سر گذاشته کارکنان با انرژی بیشتری با مشخص شدن شهردار در امور حضور داشته باشند.

در ادامه عباس صابر رییس شورای شهر رشت با اشاره اینکه بخش قابل ملاحظه‌ای از مردم در شهر رشت زندگی می‌کنند، افزود: شهر رشت نقش کلیدی در بین استان دارد و ما امیدواریم در سفر ریاست جمهور که در چند روز آینده شاهد آن هستیم اعتبارات خوبی بدست آوریم.

صابر افزود: با توجه به اینکه همه اعضای شورا در جلسه معارفه شهردار حضور دارند ما این امر را به فال نیک می‌گیریم و این نشان همدلی و همراهی اعضای شورا با شهردار منتخب دارد.

وی با اشاره به اینکه دکتر ثابت‌قدم در گذشته شهردار رشت بوده است گفت: ما حضور ثابت‌قدم را به فال نیک می‌گیریم و چون ایشان به عنوان شهردار رشت بوده‌اند با امور شهری و شهرداری آشنا هستند و نیاز نیست مدت زیادی را به شناسایی شهر و شهرداری کند بر این اساس ما چند گام جلوتر هستیم و امیدواریم عقب افتادگی‌هایی که وجود داشته به زودی جبران شود.

در ادامه دکتر محمدعلی ثابت‌قدم به عنوان شهردار شهر رشت از همه اعضای شورا که به ایشان رای دادند تشکر و قدردانی کرد و گفت: من تلاش دارم وظایف مدیریت شهری خود را به نحو احسن انجام دهیم و فضای شهر را به سمت اعتمادسازی به مجموعه شهرداری سوق دهم و در راستای به حداقل رساندن چالش‌های موجود گام برداریم.

 در پایان این مراسم حکم شهردار رشت توسط استاندار گیلان به دکتر محمدعلی ثابت‌قدم اهدا شد.

ثابت‌قدم که سابقه شهرداری رشت را در دوره سوم شورای اسلامی شهر رشت در کارنامه اجرایی خود دارد، دانش‌آموخته دکترای شهرسازی است.
msh3 msh4 msh5 msh6
نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی خواستار شد: اجرایی شدن منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا

صفر نعیمی رز با بیان این‌که مردم آستارا مرزبانان فی‌ سبیل‌ الله هستند، از مسئولان و کارگزاران کشور خواست در مقابل خواسته‌های آنان کوتاهی نکنند.
نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که مردم آستارا مرزبانان فی‌ سبیل‌ الله هستند، از مسئولان و کارگزاران کشور خواست در مقابل خواسته‌های آنان کوتاهی نکنند.
به گزارش خبرگزاری خانه ملت، صفر نعیمی رز در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی گفت: شهرستان آستارا در شمال غربی استان گیلان واقع و تنها محور ورودی و خروجی شمال استان است. این شهرستان با چهار کشور حوزه دریای خزر همسایه است و تنها راه ترانزیتی زمینی خلیج‌ فارس با کشورهای آسیای میانه است و نزدیک‌ترین بندر تجاری ایران به بنادر حاشیه‌ای دریای خزر است.
وی افزود: آستارا با 64 درصد سهم صادرات استان، یعنی 300 میلیون دلار صادرات غیرنفتی و 20 میلیون دلار صادرات چمدانی در بین گمرکات شمال کشور، یعنی پنج استان مقام اول را به خود اختصاص داده و سومین مرز پرتردد کشور است. از همه مهم‌تر این‌که امن‌ترین مرز کشور شناخته شده است.عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی
مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آستارا از آن‌جایی که هم‌مرز با جمهوری آذربایجان است، به تعبیر بزرگان و کارگزاران نظام ایستگاه اول و خاکریز و پیشانی نظام جمهوری اسلامی نام گرفته است. بنابراین آستارا متعلق به همه ایران است. اما این شهرستان با وجود ویژگی‌های کم‌نظیر و بی‌نظیر و موهبت‌های خدادادی بعد از گذشت بیش از سه دهه از عمر بابرکت جمهوری اسلامی دارای موانع و مشکلاتی است که با رفع این موانع و مشکلات این خطه از سرزمین اسلامی‌مان همانند گوهری در پرتو سازندگی و اشتغال، گذشته پربار علمی و فرهنگی خود را باز خواهد یافت.
نعیمی رز اجرایی شدن راه‌ آهن قزوین ـ رشت ـ انزلی ـ آستارا، اجرایی شدن منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا، صدور مجوز افزایش شعاع تردد خودروها با پلاک منطقه آزاد انزلی تا منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا را از جمله مطالبات مردم این منطقه عنوان کرد.
وی در پایان خواستار صدور مجوز ترخیص خودرو از اداره کل گمرک، فعالیت بازارچه مرزی و ایجاد تنوع کالایی و تعیین دقیق محدوده جغرافیایی شهرستان آستارا با اردبیل شد.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

رئیس مجمع عالی بسیج گیلان: سفر رئیس جمهور به گیلان به نفع جریانی خاص مصادره نشود

تاریخ:سه شنبه 25 فروردین 1394-12:45 ق.ظ

سردار نظرعلی علیزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به درخواست محمدعلی نجفی استاندار گیلان مبنی بر حضور مردم در استقبال از رئیس جمهور اظهار کرد: آقای روحانی، رئیس جمهور تمام ملت ایران است و استاندار توجه داشته باشد سفر رئیس جمهور به نفع جریانی خاص مصادره نشود.

وی ادامه داد: وقتی مردم می‌بینند مشاور و معاون سیاسی‌امنیتی استاندار، فرماندار شهرستان و ... در میتینگ اصلاح‌طلبان حضور می‌یابند و در این جلسه برنامه‌ها و شعارهایی طراحی می‌شود قطعاً احساس می‌کنند آقای رئیس جمهور در چنبره جریان سیاسی خاص قرار دارد در صورتی که سفر رئیس جمهوری مربوط به تمام مردم است.

علیزاده با تاکید براینکه آقای روحانی رئیس جمهوری نظام جمهوری اسلامی ایران است، بیان کرد: ریاست جمهوری ربطی به حزب، جریان و گروه سیاسی خاص ندارد.

رئیس مجمع عالی بسیج گیلان به هزینه بسیار مردم برای حراست از نظام اسلامی اشاره کرد و افزود: شهدای بسیاری برای حفظ جمهوری اسلامی ایران تقدیم شده است.

وی با بیان اینکه انتظار می‌رود آیت‌الله زین‌العابدین قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان در این‌گونه کارهای بزرگ که در دولت‌ها اتفاق می‌افتد به مسئولان تذکر دهد، تصریح کرد: رئیس جمهور متعلق به کل نظام، انقلاب و تمام مردم است.

علیزاده متذکر شد: استاندار باید بداند وقتی معاون سیاسی‌امنیتی‌ وی میتینگ برگزار می‌کند و شعارهایی برای رفع حصر فتنه‌گران در سفر رئیس ‌جمهور طراحی می‌شود این امر با واکنش مردم مواجه شده و اگر موضوعی پیش آید مسئولان باید پاسخ‌گو باشند زیرا مردم نسبت به افرادی خاص که شعارهای غیرمتعارف داده و سوت و کف می‌زنند واکنش نشان می‌دهند.

رئیس مجمع عالی بسیج گیلان با اشاره به اینکه انتظار می‌رود آقای رئیس ‌جمهور دور از جریان‌های سیاسی نگاه ویژه‌ای به این استان داشته ‌باشد، بیان کرد: گیلان در بخش‌های کشاورزی، صنعت و زیرساخت‌های مختلف عمرانی و سازندگی نیاز به توسعه دارد.

وی وجود بیکاری، ایجاد اشتغال و فقر را از موضوع‌های مهم استان برشمرد و یادآور شد: گیلان از استان‌های برخوردار در منابع مختلف زیرزمینی و روی زمینی محسوب می‌شود و نیروهای بالقوه و حتی بالفعل فوق‌العاده‌ای دارد اما به دلیل توجه نکردن به استان از عقب‌ماندگی‌های بزرگی برخوردار است و از آقای استاندار انتظار می‌رود به این نکته‌ها توجه داشته باشد و مسئولان را متوجه این امور کند.

علیزاده خواستار تلاش مسئولان در برطرف کردن مشکلات استان در سفر رئیس جمهور به گیلان شد و اظهار کرد: استان نیازمند توجه ویژه در بخش‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی است و انتظار می‌رود آقای رئیس جمهور در سفر به گیلان به این نکته‌ها توجه داشته باشد.
استقبال از رئیس جمهور با حضور تمام گرایش‌ها انجام می‌شود

استاندار گیلان به دیدار مردمی رئیس جمهور در ورزشگاه شهید عضدی رشت اشاره کرد و گفت: استقبال از رئیس جمهور با حضور تمام گرایش‌ها و سلیقه‌ها انجام می‌شود.

محمدعلی نجفی عصر امروز در جمع اعضای شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به سفر رئیس جمهور در 26 فروردین ماه جاری به گیلان اظهار کرد: سفر رئیس جمهور فرصتی ارزشمند برای استان محسوب می‌شود و از خواسته‌های عمومی مردم است.

وی به دیدار رئیس جمهور در ورزشگاه شهید عضدی رشت با مردم گیلان اشاره کرد و افزود: دیدار با نخبگان، علما، ایثارگران، سرمایه‌گذاران و برگزاری جلسه شورای اداری و نشست خبری از جمله برنامه‌های سفر رئیس جمهور در سفر دو روزه به استان است.

نجفی با بیان اینکه جمعی از وزرا و معاونان رئیس جمهور در سفر دکتر روحانی به گیلان حضور دارند، تصریح کرد: استقبال از رئیس جمهور از تمام گرایش‌ها و سلیقه‌ها انجام می‌شود و تمام مردم در این استقبال مشتاقانه شرکت می‌کنند.

استاندار گیلان برگزاری جلسه‌های کاری متعدد در تهران و گیلان با حضور وزرا و معاونان رئیس جمهور در انجام سفر را حائز اهمیت خواند و بیان کرد: بسیاری از پروژه‌ها با توجه به مشکلات تامین اعتبار با حضور رئیس جمهور در گیلان تحقق پیدا می‌کند.

وی با اشاره به نشست با شورای ایرانیان خارج از کشور در تهران، خاطرنشان کرد: نشست مذکور در مورد سرمایه‌گذاری ایرانیان خارج از کشور با اولویت گیلانی‌ها و تمام افرادی که علاقمند به توسعه سرمایه‌گذاری در این استان هستند برگزار شد.

نجفی از اعلام آمادگی 54 سرمایه‌گذار برای سرمایه‌گذاری در گیلان خبر داد و گفت: جلسه توانمندی‌های گیلان با حضور 70 نفر از روسای بانک‌ها، سازمان‌ها و نهادهای بخش خصوصی برگزار شده است.

وی به عقب‌ماندگی گیلان در بخش‌های آب، راه، آسفالت روستایی، آزادراه و بزرگراه اشاره کرد و یادآور شد: در مدت 18 ماه گذشته بخشی از عقب‌ماندگی‌ها جبران شده اما کافی نیست.


استاندار گیلان با بیان اینکه تورم در استان دو درصد کمتر از متوسط کشوری است، اظهار کرد: نرخ بیکاری با توجه به تلاش‌های انجام شده در گیلان کاهش پیدا کرده است.

نجفی بر ضرورت توسعه سرمایه‌گذاری در حوزه‌های شهری تاکید کرد و افزود: شهر رشت پیشانی و فخر گیلان محسوب می‌شود و با اعتبارات محدود دولتی و عمومی نمی‌توان پاسخ‌گوی نیاز شهروندان در حوزه‌های مختلف شهری بود.

وی خواستار ساماندهی پسماند شهری شد و بیان کرد: تفکیک زباله از مبدا از جمله موارد مهمی است که نیاز به توجه ویژه دارد.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه بسیاری از اعتبارات شهری هزینه جمع‌آوری زباله می‌شود، تصریح کرد: ایجاد کارخانه زباله‌سوز با اعتبارات دولتی پاسخ‌گو نیست و باید به‌دنبال جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی باشیم.

نجفی خواستار توسعه سرانه فضای سبز شهر رشت شد و گفت: در طرح جامع شهر رشت هشت تا 10 متر مربع فضای سبز برای شهروندان پیش‌بینی شده و با برنامه‌ریزی هدفمند باید برای ارتقای سرانه شهروندان تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه پروژه جمع‌آوری آب‌های سطحی از دو سال گذشته در رشت آغاز شده است، خاطرنشان کرد: تکمیل پروژه مذکور نیازمند تمرکز لازم است تا نقص‌های موجود برطرف شود.

استاندار گیلان بر ضرورت زیباسازی و مبلمان شهری رشت تاکید کرد و یادآور شد: منطقه آزاد انزلی بستر مناسبی برای توسعه حمل و نقل شهری محسوب می‌شود.

نجفی کاهش مخاطرات زیست‌محیطی را نیازمند برنامه‌ریزی خواند و اظهار کرد: وضعیت منطقه سراوان در مسائل زیست‌محیطی باید مشخص شود.

وی با اشاره به اینکه مدیران شهری در توسعه حوزه‌های مختلف باید برنامه داشته باشند، بیان کرد: تفاوت‌ها با اتحاد و همدلی باید کاهش پیدا کند و نقاط مشترک پر رنگ شود.

استاندار گیلان شهر رشت را نیازمند نگرش جدید دانست و تصریح کرد: اعضای شورای اسلامی شهر رشت دغدغه شهروندان را دارند و باید از فرصت خدمت‌گزاری به مردم به بهترین نحو استفاده کنند.
حملات هوایی گسترده ائتلاف علیه مردم یمن با حمایت غرب

حملات هوایی گسترده ائتلاف محدود اما تحت حمایت آمریکا به یمن در حالی دومین هفته خود را سپری می کند که این کشور فقیر را با فاجعه‌ای انسانی روبرو ساخته است.

درد و رنجی که مردم «آزادی‌خواه» یمن متحمل شده اند بخشی از سیاست ارعابی است که به موجب آن مردم یمن روند طراحی شده و مورد تایید آمریکا را با هدف احیای رژیم دست نشانده آمریکایی و سعودی عبدربه منصور هادی را بپذیرند؛ امری که حتی در تضاد با ارزشهای مدعیان لیبرال دمکراسی غربی قرار دارد از این منظر که غرب و در راس آن آمریکا در قالب طرح آمریکایی خاورمیانه بزرگ، استقرار لیبرال دمکراسی و ارزشهای دمکراتیک در کشورهای خاورمیانه را نسخه‌ای می دانستند که باید مرحله به مرحله از سوی این کشورها و ملتها اجرا شوند نه اینکه با به کارگیری زور و تغییر ساختار سیاسی به نحو قدرتها ظهور کند.

گرچه ملت انقلابی یمن بدون تمسک به این ارزش‌های لیبرالی و دمکراسی غربی چاره کار را تحول سیاسی در داخل کشور از حکومتی دیکتاتوری به حکومتی مشارکتی می دیدند که در آن تمامی اقوام و احزاب با گرایش‌های مختلف حضور و بروز داشته باشد، اما تغییرات در ساختار سیاسی یمن به نحوی رقم خورد که خاندان آل سعود که نقش نیابتی از سوی آمریکا را طی این سالها در بسیاری از تحولات ایفا کرده، حاضر به پذیرش و تقسیم قدرت در میان تمامی گروه‌های قومی و سیاسی در این کشور نبود و گرچه بسیاری تلاش کردند که دوگانه شیعه-سنی با محوریت حوثی‌ها  را اساس تنشها در داخل یمن و ساختار انتقال قدرت جریان سازی نمایند اما در مسیر تحولات سیاسی یمن و شکل گیری دولت موقت نیز روشن شد که اساسا فردی  چون منصور هادی به واسطه سناریوی سعودی-آمریکایی به دنبال قبضه کردن قدرت به نحوی است که نه تنها نیروی تاثیرگذاری چون جنبش حوثی‌ها در مشارکت در قدرت و شکل گیری روندی دمکراتیک در دوران پساصالح دیکتاتور مخلوع یمن نقش نداشته باشد، بلکه وی مسیری را در پیش می گرفت که علی عبدالله صالح دیگری در حال ظهور بود.

این تحولات در تضاد با شعارهای دمکراتیکی است که آمریکا و متحدانش آروزی عملی شدن آن در یمن را داشتند چرا که مردم یمن به دنبال اصلاحات دمکراتیک و تغییراتی بودند که آینده به بهتری را برای آنها رقم بزند نه آنکه آنها شاهد حکومتی در راس خود باشند که صرفا تامین منافع خاندان سعودی و هیات حاکمه آمریکا را دغدغه خود بداند و این تحولات روشن ساخت که لیبرال دمکراسی صرفا زمانی مقبول است که با منافع آمریکا و متحدانش همخوانی داشته باشد و اصلاحات دمکراتیک نیز هنگامی قابل پذیرش است که در چارچوب تجویزات واشنگتن، ریاض و دیگر مدعیان صلح و آینده بهتر برای منطقه باشد.

اکنون شاهدیم که عربستان خود را متعهد به تداوم حملات هوایی و گسترده علیه خاک یمن دانسته و درخواستهای روسیه و ایران برای آتش بس را رد می کند. جالب آنکه روسیه در پی ارائه پیش نویس قطعنامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل برای "توقف بشردوستانه" بمبارانهای هوایی به منظور دسترسی سازمانهای امدادی به مجروحان و نواحی ویران شده، با این پاسخ شورای امنیت روبرو شد که این شورا برای بررسی پیشنهاد روسیه، "به زمانی برای بررسی نیاز دارد." این هم پاسخ شورایی که ماهیت وجودیش حفظ صلح و امنیت بین المللی است اما برای رسیدگی به کشتار بیگناهان و به خاک و خون کشیده شدن زنان و کودکان وقت ندارد. شکل گیری شورای امنیت نیز از مطالبات آرمانگرایانه قدرتها پس از جنگ جهانی دوم بود که جنگ یمن، برگ دیگری به کارنامه خونین این شورا افزود.

این در حالی است که گزارشهای موثق از این آمار حکایت دارد که بیش از 500 نفر شامل دستکم 90 کودک از آغاز حملات جتهای جنگنده به رهبری عربستان از 26 مارس کشته شدند. در اوایل هفته جاری نیز سه نفر در حملات هوایی جتهای سعودی به یک کاروان حامل کمکهای بشردوستانه در شهر "تعز" کشته شدند.

در حالی که یمن تحت تحریمهای هوایی و دریایی قرار دارد، سازمانهای امدادرسان گزارش می دهند که کمبود آب، غذا، وسایل پزشکی و سوخت برای رسیدگی به وضعیت غیرنظامیان، اوضاع اسفباری را رقم زده است. شهرهای یمن از جمله صنعا-پایتخت- نیز با قطعی برق و دیگر مایحتاجهای ضروری مواجه هستند به گونه ای که برخی از ناظران این اوضاع را حصر عمدی برای افزایش درد و رنج مردم توصیف می کنند.

کشور 24 میلیونی یمن پیش از این نیز به عنوان فقیرترین کشور عربی طبقه بندی شده و اتحادیه عرب که سایه خاندان آل سعود بر تصمیمات آن سنگینی می کند، در حالی جنگ یک طرفه علیه ملت مظلوم و آزادیخواه یمن را تایید کرد که گزارشها از این امر حکایت دارد که تانکرهای آمریکایی در حال سوخت رسانی به جنگنده‌های کشورهای حاضر در جنگ هستند و کاخ سفید نیز اعتراف کرده که در حال ارائه کمکهای اطلاعاتی و لجستیکی برای هماهنگی حملات است.

بان کی مون دبیر کل منفعل سازمان ملل نیز صرفا به ارائه درخواستهایی برای مذاکرات صلح بسنده کرده اما از محکوم کردن حملات هوایی علیه یمن خودداری کرد که به گفته منتقدان به منزله تجاوزی آشکار است که حاکمیت یمن را نقض کرده است.

رسانه‌های غربی و آمریکایی در سناریویی هدفمند اینگونه جریان سازی می کنند که بمباران هوایی تحت حمایت آمریکا با هدف شکست مبارزان حوثی و استقرار مجدد دولت منصور هادی صورت می گیرد و حتی ملک سلیمان شاه تازه به تخت نشسته سعودی در نشست هفته گذشته اتحادیه عرب در مصر در جملاتی تامل برانگیز اعلام کرد که بمبارانهای هوایی "تا زمان دستیابی به هدفش برای مردم یمن به منظور برخوردار شدن از امنیت" ادامه خواهد داشت. باید از شاه سعودی پرسید مردم یک کشور چگونه در زیر بمبارانها و کشته شدن بیگناهان و کودکان می توانند از امنیت برخوردار شوند؟ جالب آنکه مردم یمن به اظهارات شاه سعودی واکنش نشان داده و با توجه به گزارش رسانه‌ها مردم عادی یمن با رد اینکه حملات صرفا حوثی‌ها را هدف قرار می دهند تاکید دارند که "ما اکنون همگی حوثی هستیم" و "یمن خانه ماست و هیچ کسی اجازه تجاوز به خانه ما را نخواهد داشت."

خاندان سعودی و متحدان آمریکایی و عرب آن مدعی هستند که حوثی‌های شیعی از سوی ایران شیعی حمایت می شوند و رسانه های غربی به طور مستمر و برنامه ریزی شده در بخشهای مختلف خبری خود اینگونه ارجاع می دهند که حوثی‌ها تحت حمایت ایران قرار دارد و این ادعا از سوی نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز مطرح شده اما هیچ یک تا به حال مدرکی دال بر حمایت از این ادعا ارائه نداده اند و جمهوری اسلامی ایران و حوثی‌ها نیز قویا هر گونه ارتباط نظامی را رد کرده اند و این در حالی است که در قیام مردم یمن این تنها جنبش حوثی‌ها نبودند برای سرنگونی رییس جمهوری دست نشانده و تحت حمایت سعودی-آمریکایی قیام کردند بلکه اقشار مختلف یمن نیز در مبارزات حضور جدی داشتند.

گرچه خاندان سعودی و متحدان آن به هر نحوی تلاش کرده‌اند قیام مردم یمن را یک حرکت فرقه‌ای زودگذر به رهبر حوثی‌ها به تصویر بکشند، اما واقعیت این است که اعتراضات علیه حکومت هادی، دربرگیرنده بخش اعظمی از اقشار مختلف مردم یمن است و این اعتراضات به تسخیر نهادهای دولتی در اوایل سال جاری میلادی و به فرار هادی از کشور برای پناهندگی به عربستان در دو هفته پیش منجر شد.

عربستان، آمریکا و دیگر کشورهایی که در بمباران مردم بیگناه یمن نقش دارند، مدعی هستند که آنها در واکنش به درخواستهای "دولت مشروع یمن" وارد عمل شده اند اما همگان می دانند که هادی از قدرت به زیر کشیده شد چرا که برای سه سال از تعهد خود برای زمینه سازی انتقال به دمکراسی سر باز زد؛ حال که مردم یمن خود خواهان دمکراسی هستند و به دنبال تحقق یافتن آن هستند و می بینند که این امر از سوی رییس جمهورشان تحقق پذیر نیست و وی را خلع قدرت می کنند، مدعیان دمکراسی به جای آنکه به خواسته مردم یمن تن دهند و درخواست اکثریت را بپذیرند به خواسته رییس جمهور مخلوعی تن می دهند که اساسا دیگر در بین مردم خود مشروعیتی ندارد.

در حقیقت، مبارزه مردم یمن نزاع بین شیعه و سنی یا جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی نیست بلکه حرکتی از سوی مردم آزادیخواه یمن علیه طرح آمریکایی-سعودی است که دهه هاست آمال و خواست مردم یمن برای ساختن کشوری آزاد را سرکوب کرده که تمامی اقوام با هر مذهب و دیدگاهی در صلح و دوستی در کنار یکدیگر زندگی کنند و به هیچ قدرت منطقه‌ای و فرامنطقه ای وامدار و وابسته نباشد.

بمباران مردم یمن که با هماهنگی واشنگتن صورت می گیرد حربه‌ای است که با ارعاب مردم یمن، آنها را مجبور به حضور در میز مذاکره نمایند تا عربستان و آمریکا بر سر آن به خیال خود مردم وحشت زده و تضعیف شده را به پذیرش روندی سیاسی مجبور سازند که مطلوب آمریکا و خاندان سعودی باشد و یمن را همچنان تحت سلطه بیگانه قرار دهد و شکل گیری یک یمن متحد و دمکراتیک که در خدمت منافع مردمش باشد به جای آنکه تامین کننده منافع قدرتهای خارجی باشد، امری است که آمریکایی‌ها و شاهزادگان سعودی به هیچ وجه خواهان دیدن آن نیستند اما خروش ملت یمن نوید روزهای پیروزی می دهد؛ روزهایی که دیگر هیچ بیگانه‌ای برای ملت یمن و ساختار سیاسی آن تصمیم نگیرد؛ روزهایی که این جوانان یمنی باشند که آینده‌ای روشن و آباد را برای کشور و ملت خود رقم بزنند.. به امید آن روز که دیر نیست...


نیروهای قبیله «طخیه» با حمله به پایگاه نظامی «المناره» در جنوب عربستان و در نزدیکی مرز یمن توانستند، 18 نظامی سعودی را کشتند و همچنین مقدار قابل توجهی سلاح و مهمات را به غنیمت بگیرند.

تعدادی از نیروهای نظامی سعودی نیز به اسارت گرفته شدند و همچنین باقی نظامی از بیم حملات مجبور به فرار از پایگاه شدندطبق اطلاعات بدست آمده، هدف حمله قبیله طخیه به مواضع نیروهای عربستانی در خاک عربستان، جواب به حملات نیروهای آل سعود به قبیله و به شهادت رسیدن چهار تن از نیروهای قبیله بوده است

نیروهای نظامی آل سعود مستقر در مرز با یمن در حمله‌ای علیه مواضع قبیله طخیه چهار تن از نیروهای این قبیله را به شهادت رساندند.
قتل‌عام دانش‌آموزان سنی‌مذهب در تجاوزات هوایی سعودی علیه یمن

جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی، امروز (دوشنبه) حملاتی را علیه یک مدرسه دخترانه اهل تسنن در استان مأرب که «عائشه» نام دارد، انجام دادند ودر این تجاوز هوایی چندین نفر از دانش آموزان دختر یمنی کشته و زخمی شدند.این مدرسه در منطقه اهل تسنن استان مأرب واقع شده است و این نشان می دهد که سعودی ها حتی به اهل تسنن هم رحم نمی کنند و آنها را قتل عام می کنند.

نیروهای ائتلاف عربی سعودی برای ایجاد رعب و وحشت در بین مردم منازل و اماکن عمومی و حتی بیمارستان ها را هدف قرار می‎دهند.

سخنگوی نظامی ارتش یمن امروز (دوشنبه) طی سخنانی اعلام کرد که 2500 نفر از مردم بی گناه یمن از آغاز تجاوزات هوایی سعودی به شهادت رسیدند و بیش از 2200 منزل مسکونی در یمن تخریب شده است.
واکنش فرمانده سپاه به اظهارات رفسنجانی

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: خشک مقدس خواندن دلسوزان انقلاب ناشی از یک بغض خطرناک نسبت به جریان ارزشی است.

سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل بنیاد تعاون سپاه پاسداران در واکنش به برخی سخنان مطرح شده در همایش بانوی انقلاب، گفت: وقتی نظام اسلامی می‌خواهد عدالت را جاری کند و دانه درشت‌ها را در محکمه افکار و وجدان عمومی محاکمه کند، معلوم است که صدای وا اسلاما، دادخواهی و تظلم از کسانی که در معرض محاکمه هستند و وابستگان آنها بلند می‌شود. اینها می‌خواهند جای ظلم و عدل را عوض کنند!!
 
وی افزود: امروز همه می‌دانند اینکه فردی خود را معیار حق بداند و حریم دائمی برای خود ایجاد کند در نظام ما منسوخ شده و مردم همه را در برابر قانون برابر می‌دانند.
 
سرلشکر جعفری خاطرنشان کرد: اینکه دلسوزان انقلاب و کسانی را که بیشترین شهید را داده‌اند و هنوز زخم میدان‌های جهاد بر جسم و روح‌شان باقی است را به عنوان خشک مقدس‌های اذیت‌کننده‌ امام معرفی کنیم به چه معنی است؟! این یک بغض خطرناک نسبت به جریان ارزشی انقلاب اسلامی و آرمان‌های حضرت امام‌خمینی(ره) است که ریشه در خواستگاه همین مردم ارزشی و آرمان‌خواه دارد و البته بی‌توجهی آنان نسبت به این‌گونه افراد!!
 
فرمانده کل سپاه پاسداران تاکید کرد: بدانیم همین دلواپسان با شنیدن این اظهارات، از این‌گونه افراد محکم‌تر، مومنانه‌تر و هوشیارانه‌تر در همه صحنه‌ها همچنان از انقلاب اسلامی و آرمان‌های امام و شهیدان دفاع خواهند کرد و ادامه این سخن‌پراکنی‌ها تنها موجب افزایش نفرت جامعه از آنها می‌شود و این سیاه‌نمایی‌ها فقط بذر تردید در دل مسئله‌دار‌های انقلاب می‌پاشد و مردم مومن و انقلابی ما آن قدر آگاه هستند که بتوانند قضاوت‌های دقیقی داشته باشند. آنها خالق 9 دی بوده‌اند، در 22 بهمن‌های انقلاب حماسه‌های باشکوه آفریدند و قبلا طراحان این‌گونه سیاه‌نمایی‌ها را منزوی کرده‌اند، همان‌گونه که نمایندگان خبره آنها اخیرا چنین کردند.
 
سرلشکر جعفری در پایان تصریح کرد: آیا نباید از تاریخ صدر اسلام و حتی تاریخ نزدیک خودمان و حوادث درس‌آموز انقلاب اسلامی به ویژه فتنه 88 عبرت گرفت؟! هرگز در این‌گونه موضع‌گیری‌ها علاقمندی به آرمان‌های امام، نظام و خیراندیشی برای امت اسلامی دیده می‌شود؟!

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

جشن میلاد کوثر در بندر آستارا برگزار شد

تاریخ:شنبه 22 فروردین 1394-01:00 ق.ظ

جشن میلاد کوثر به مناسبت سالروز ولادت حضرت زهرا(س) با حضور جمع کثیری از بانوان آستارا در محل سالن انقلاب این شهرستان برگزار شد.

  امام جمعه شهرستان مرزی بندر آستارا روز جمعه در این آیین گفت: حضرت زهرا(س) بانوی دو عالم در بین زنان از جایگاه و مقامی والا نزد خداوند متعال برخوردار است.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا با اشاره به اینکه به برکت وجود مبارک حضرت فاطمه(س) بانوان جوامع اسلامی عزت و کرامت یافتند ، افزود: خداوند با هدیه فاطمه(س) به پیامبر مکرم اسلام(ص) به تمامی دیدگاه های ناقص و غلط درباره بانوان پایان بخشید.

وی بانوی دو عالم حضرت صدیقه کبری(س) را شایسته ترین الگو برای بانوان برشمرد و اظهار کرد: اگر بانویی در جامعه اسلامی به دنبال الگویی می گردد؛ بهترین الگوی دینداری و ولایتمداری حضرت زهرای اطهر(س) است.

امام جمعه آستارا با اشاره به رعایت حجاب به عنوان اصل ضروری برای دختران و زنان ادامه داد: بانوی دو عالم همواره در راه ترویج دین مبارک اسلام با رعایت کامل حجاب و حیا پیشقدم بود پس شایسته است مقام و منزلت این بانوی بزرگوار بیش از پیش برای اقشار جوان جامعه تبیین شود.

وی با اشاره به اینکه حضرت صدیقه کبری (س) بزرگترین نقش را در زندگی اجتماعی و سیاسی دوره خود ایفا کرد، اظهار کرد: آن حضرت مدافع راستین حریم ولایت بود و به خاطر پاسداری از ارزش های اسلامی بهترین عزیزان خود را تقدیم اسلام کرد.

فرمانده سپاه ناحیه آستارا نیز در این آیین گفت: حضرت فاطمه زهرا(س) مادر کرامت و انسانیت است.

سرهنگ پاسدار محمدعلی علیزاده با بیان اینکه حضرت فاطمه زهرا(س) دختر نبوت ، همسر ولایت و مادر امامت است ، گفت: حضرت زهرا(س) الگویی کامل و برتر برای همه بانوان دنیاست و هر کس این بانو را الگوی خود قرار دهد، هیچوقت اسیر مشکلات دنیوی نمی شود.

اجرای سرود با عنوان مادر ، اجرای میان پرده طنز و اهدای جوایز به دارندگان اسامی مبارک فاطمه و زهرا از دیگر بخش های جشن میلاد کوثر در شهرستان آستارا بود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

هنرمندان بسیجی آستارا در هشت انجمن فرهنگی فعالیت می کنند

تاریخ:جمعه 21 فروردین 1394-12:23 ق.ظ

مسوول کانون بسیج هنرمندان آستارا از فعالیت هنرمندان بسیجی این شهرستان در هشت انجمن فرهنگی و هنری خبر داد.

عطا آهنی روز پنجشنبه به مناسبت سالروز شهادت مرتضی آوینی و روز هنر انقلاب اسلامی و بسیج هنرمندان در جمع خبرنگاران آستارا گفت: هنرمندان با بهره گیری از ذوق و استعداد ذاتی خود در راستای بارور ساختن درخت انقلاب تلاش های وافری را انجام داده اند.

وی افزود: هنرمندان زیادی از اوایل پیروزی انقلاب اسلامی در زمینه های مختلف نظیر شعر ، نمایش ، عکس و فیلم توانستند آرمان های اصیل این نظام را به نسل های جدید منتقل کنند.

وی شهدا را هنرمندان واقعی انقلاب خواند و اضافه کرد: جوانان این مرز و بوم در دوران انقلاب و جنگ تحمیلی با شهادت در راه اسلام ، هنر حقیقی مردان خدایی را به تصویر کشیدند و برای ابد جاودانه شدند.

مسوول کانون بسیج هنرمندان آستارا در ادامه از فعالیت هشت انجمن فرهنگی و هنری در این کانون خبر داد و بیان کرد: انجمن های سرود و موسیقی ، هنرهای تجسمی ، خوشنویسی ، گرافیک ، کاریکاتور ، فیلم و عکس ، شعر و تئاتر از جمله انجمن هایی هستند که فعالیت آنها زیر نظر کانون بسیج هنرمندان به صورت مستمر در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آستارا ادامه دارد.

آهنی با بیان اینکه کانون بسیج هنرمندان آستارا 500 نفر عضو دارد ، گفت: سال گذشته با مشارکت تمامی هنرمندان دلسوز و مسوولان محلی شهرستان آستارا توانستیم دوره های آموزشی نشست های بصیرتی در سطح مساجد شهرستان ، آیین شب شعر غریب کوچه های آشنا ، مراسم گرامیداشت رییس فقید ایرنا آرمان سیف الهی با عنوان آرمان آستارا و جشنواره تولیدات فرهنگی بسیج با عنوان مدرسه عشق را برگزار کنیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه کلاس های نقاشی کانون بسیج هنرمندان هم اینک با حضور علاقمندان به این رشته با شور و حال خاصی برگزار می شود ، اضافه کرد: در اواخر فصل بهار نیز دوره آموزشی مبانی هنرهای نمایشی توسط کانون بسیج هنرمندان آستارا برگزار می شود.

 بیستم فروردین سالروز شهادت مرتضی آوینی و روز هنر انقلاب اسلامی نامگذاری شده است.

شهید مرتضی آوینی روز بیستم فروردین 1372 هنگامی که برای تولید مجموعه ای جدید از روایت فتح به همراه گروه به منطقه عملیاتی فکه عازم شده بود ، بر اثر انفجار مین به شهادت رسید.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مهندس علیرضا نعمتی- كاندیدای دوره دهم مجلس-آستارا

تاریخ:چهارشنبه 19 فروردین 1394-08:04 ب.ظهوالباقی

وَ إِذْ قالَ إِبْراهِیمُ رَبِّ اجْعَلْ هَذَا الْبَلَدَ آمِناً وَ اجْنُبْنِی وَ بَنِیَّ أَنْ نَعْبُدَ الْأَصْنامَ (ابراهیم - 35)

مهندس نعمتی  كاندیدای  اعتدالیون مجلس استارا پیشتاز می باشد .. بنابر بر نظر سنجی ها و شنیدها در گوشی از مردم  در شهرستان استارا
 یكی از كارنامه های عالی این استاد دانشگاه ..قبل از اینكه روحانی ریس جمهور شود وی شعارش اعتدال  بود و با اینكه از ایشان بیشتر اصولگرایان گیلان حمایت می كردند بیشتراعضای ستادی و دوستان نزدیك وی اصلاح طلب ها بودند و وی همیشه در سخنرانی  و میتنگ هایش می گفت من اصولگرایی اصلاح طلب  و معتقد به اعتدال هستم... همیشه هم به شعارش پاینبد می باشد  و این باعث افزایش رای  وی شده است ...


هوالمحبوب
این مهندس و استاد دانشگاه که سالها حضور در جبهه های دفاع مقدس  و از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس ( جانباز  و فرمانده سایبق سپاه استار )را در کارنامه خود دارد یکی از محبوب ترین  و علمی ترین  و با احیا ترین و قان نگرا ترین چهره ها و حتی اصلاح طلب  دارد و همین امر شانس پیروزی را در انتخابات مجلس  دهم برای وی بالا برده است و مردم درزمانی كه وی فرمانده سپاه استاراب ود وی را اعتدالگرا می داستند و می دانند...

وی دارای مدرک کارشناسی ارشد  است و در دوره  شش ساله فرماندهی در سپاه ابندر آستارا   و چندین سال جانشین سپاه آستارا عملکرد موفقی از خود بجای گذاشته است.

تدین، تواضع و شجاعت و قانون گرایی و تعادل و  در مدیریت از شاخص های بارز  مهندس نعمتی  است و بهمین دلیل همه گروهها و تشکل های اصولگرا و اصلاح طلب  از جمله جبهه  اصولگرایان و حتی اصلاح طلب ها و اعتدالیون  و ... ایشان را در صدر لیست انتخاباتی خود در  شهرستان مرزی آتسارا قرار داده اند.

 هوالصابر
علیرضا نعمتی
 و با توجه به اینكه وضعیت صلاحیت ها هم از هماكنون تا حدود زیادی مشخص است و مردم آستارا آینده نگر  و فرهنگی  روشنفكر هستند خیلی مطالب را قبل از سایر شهر های ایران از جمله درك می كنند .. در انتخابات هم مشخص شد و در انتخابات در دو دوره بالاترین رای به خاتمی و روحانی از آستارا بود... چون مردم آستارا پیشتاز سیاسی در یاران هستند و در این میان تمام جناح ها امتحان خود را دادند  و این فرمانده هشت سال دفاع مقدس و استاد دانشگاه اعتدال گرا امتحان خود را بخوبی در آستارا پس داده  است  و دراین میان در جلسات این استاد دانشگاه از تمام جناح افرادی كه در انتخابات آستارا تاثیر گذارهستند  دیه می شوند بیشتر از همه جالب است لیدرهای اصلاح طلب های آستارا در كنار اصولگرایان و اعتدالیون دركنار نعمتی هستند و اعضای ستادی دكتر روحانی نیز درآستارا یكی از پشتبانان سر سخت این استاد دانشگاه هستند...  در میان جلسات نعمتی بغیر از رجال سیاسی تاثیر گذار شهرستان دانشجوایان و دانش آموزان و فرهنگیان و تاجر های خوش نام و بازنشستگان نیروهای مسلح و كاركنان دولت دیده می شود و جالب است بیشترر طرفداران وی اكثرا از اصلاح طلب ها و اعتدالیون و جوانان دانش آموخته هستند....


براین اساس و با توجه به اقبال عمومی مردم نسبت به این کاندیدای(اعتدالیون آستارا  )به نظر می رسد  مهندس نعمتی  بیشترین شانس برای پیروزی در انتخابات مجلس  دهم در این شهر برخوردار است.

 مهندس نعمتی  كاندیدای مستقل و مورد حمایت اصولگرایان  كه دو دوره كاندیدا شده و نفر سوم در انتخابات آستارا شده است ..این بار با شدت تمام
 در حال تبلیغ و دید و بازدید است و بوی سبقت را از رقیبان گرفته است .
 وی كه سرداربازنشسته سپاه  و جانباز می باشد و از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس و فردی  با حیا و قانون گرا می باشد این بار با توان بیشتر حساس
 می شود و با برنامه ریزی دقیق و دیدار چهر ه به چهره درصدد نمانده شدن است..

فرمانده  اسبق  سپاه  شهرستان استارا  اگر چه هیچگاه  با قدرت  از حضور در رقابت های انتخاباتی نیامده است  اما در دوره نهم نیز  او را در فهرست گزیته های احتمالی قرار داده بودند  و در انتخابات جویی كه به نفع وی درست شده بود خیلی از افراد عادی فكر می كردند پیروز انتخابات مهندس نعمتی است ولی وی نفر سوم در انتخابات آستاراشد و سالم ترین كاندیدا از نظر تخلفات و خرید رای بود...وی در گیلان هم اکنون مشاور  اداره كل تعاون گیلان  می باشد .

حضور متمادی در بسیج و سپاه از او چهره ای محبوب ساخته که برخی جهت گیری ها و اظهارات خاص در دوره فرماندهی اش  نتواند از این محبوبیت بکاهد و همه وی را فردی درستكار و با حیا می دانند .نظر مردم آستارا بوی مثبت می باشد..

نعمتی در صورت ورود به رقایت های انتخاباتی با وضعیتی كه در انتخابات بوجود خواهد آمد .. شانس خوبی داشته و می تواند روی حمایت اصولگریان واعتدالیون  و اصلاح طلبها   هم مردم علاقه مند به احمدی نژآد حساب ویژه باز کند والبته حمایت جریان اصولگرای ریشه دار و سنتی در شهرستان استارا  نیز در پیروزی یا شکست وی و  هر نامزد دیگر تاثیر فراوانی دارد  و شنیدهای كه درخصوص رد صلاحیت بعضی افراد مطرح در محافل باشد درست باشد نعمتی یكی از رقیب های اصلی انتخابا شاید هم پیروز انتخابات باشد ..
اما بنابر نظر سنجی ها شانش این مهندس واستاد دانشگاه و از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس رشد زیادی داشته و مردم مدتی ایست متمایل به رای دادن در دوره دهم بوی هستند  و این بر می گردد به كاركرد نماینده های اسبق و كار تخصصی و برنامه ریزی نعمتی و دیدار چهره به چهره با مردم  با توجه به اینكه مردم در ایران بخصوص در‌استارا به افراد اعتدالی بیشتر اعتماد می كند وی شانش بیشتری خواهد داشت چون وی از داخل كاندیدا ها تنها فردی ایست كه در كارنامه مدیریت در سپاه و دیگر كارهایش از اول متعادل و با تعادل برخورد می كرد و می كند..

درباره ی مهندس علیرضا نعمتی

ایشان متولد سال ۱۳۴۱ روستای چوبر ، متاهل و دارای دو فرزند پسر می باشند ، دوران ابتدایی و راهنمایی تحصیل خود را در روستای محل تولدشان گذرانیده اند ، با تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان فوق دیپلم علوم آزمایشگاهی دریافت کرده اند ، دارای مدرک لیسانس کشاورزی از دانشگاه آزاد اسلامی آستارا می باشند و سرانجام با تحصیل در  رشته جفرافیا در دانشگاه رشت موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد گردیده اند.

سوابق :

مربی پرورشی در آموزشگاه های آستارا از سال ۵۹ ،
عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از سال ۶۰ ،
قائم مقام  سپاه پاسداران آستارا از سال ۷۲ تا ۸۱ ،
فرمانده سپاه پاسداران آستارا از سال ۸۱ تا ۸۷ ،
مشاور بازرسی مدیر کل تعاون گیلان از سال ۸۸ تا مهر ماه ۹۰ ،
رئیس هیات مدیره بنیاد توسعه و تعاون و کار آفرینی غرب گیلان ،
کارشناس دادگستری ،
جانباز دوران دفاع مقدس ،
کاندیدای نمایندگی هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابی آستارا ، نفر  سوم با 12 هزار رای در دوره نهم مجلس
تدریس در دانشگاه آزاد اسلامی آستارا و پیام نور تالش ،
دارای ۲۸ سال سابقه مدیریتی ،
عضو جامعه نظام مهندسی استان گیلان

اگر نبود نا عدالتی و تهت ها و جوسازی هدایت شده علیه این استاد دانشگاه برنده انتخابات دوره نهم آستارا ایشان بودند..

  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

شعر بسیجی : بسیجی گمنام

 

فصل های پیش از این هم ابر داشت    بر كویرم بارشی بی صبر داشت

اینك اما عده ای آتش شدند                 بعد كوچ كوه ها آرش شدند

بعضی از آنها كه خون نوشیده اند         ارث جنگ عشق را پوشیده اند

بزدلانی كز هراس ابتر شدند             از بسیجی ها بسیجی تر شدند

تو چه می دانی تگرگ و برگ را          غرق خون خویش، رقص مرگ را

تو چه می دانی سقوط «پاوه» را       «عاصمی» را «باكری» را «كاوه» را

هیچ می دانی «مریوان» چیست؟ هان!  هیچ می دانی كه «چمران» كیست؟ هان!

هیچ می دانی بسیجی سرجداست؟   هیچ می دانی «دوعیجی» در كجاست؟

این صدای بوستانی پرپر است          این زبان سرخ نسلی بی سر است

با همان هایم كه در دین غش زدند       ریشه اسلام را آتش زدند

پای خندق ها احد را ساختند           خون فروشی كرده خود را ساختند

زنده های كمتر از مردارها                   با شما هستم، غنیمت خوارها

بذر هفتاد و دو آفت بر شما                    بردگان سكه! لعنت بر شما

باز دنیا كاسه خمر شماست         باز هم شیطان اولی الامر شماست

با همان هایم كه بعد از آن ولی        شوكران كردند در كام علی

زخمی ام، اما نمك... بی فایده است  درد دارم، نی لبك.... بی فایده است...

---------------

dardnews.ir


 و فقط باید منتظر انتخاب مردم  بزرگ اندیش آستارا بمانند.

هوالحق ...

((اللهم عجل لولیک الفرج))

 دکتر محمد علی هالو  درد نیوز :dardnews.ir

 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مرد نامرئی دفتر رییس‌جمهور کیست؟ +عکس/ من و دایی حسن و دایی حسین!

تاریخ:چهارشنبه 19 فروردین 1394-08:03 ب.ظ

مراسم اولین سالگرد شادروان حاجیه خانم صفورا خانمحمدی همسر جانباز شهید و مادر جانباز بسیجی

مهندس علیرضا نعمتی- كاندیدای دوره دهم مجلس-آستارا

 

مرزنشین های آستارا ها آماده استقبال گسترده از کاروان تدبیر و امید می شوند

نوربخش خوش سلیقه كاندیدا ی مجلس می شود-آستارا

 

بهار خانم آمد....

 

کشته شدن 2 مامور پلیس سعودی در ریاض

 

مادر عزیزم!!

 

مراسم اولین سالگرد شادروان حاجیه خانم صفورا خانمحمدی همسر جانباز شهید و مادر جانباز بسیجی

 

صدور 71 گواهینامه انطباق صادراتی در آستارا

117 نفر از متخلفان واحدهای صنفی آستارا در نوروز 94 جریمه شدند

 

جانشین فرمانده سپاه ناحیه آستارا؛ نام شهدای هسته ای در تاریخ انقلاب اسلامی جاودان است

خفت در مقابل عربستان!/ عذرخواهی وزیر لبنانی به خاطر نصرالله

 

خداحافظی با سیاست؟/ بازگشت محسن رضایی به سپاه

 

هسته‌ای حل شد، نوبت رفع حصر است!

 

مرد نامرئی دفتر رییس‌جمهور کیست؟ +عکس/ من و دایی حسن و دایی حسین!

 

یک برکناری؛ اولین واکنش دولت به پناهندگی یکی از مسئولان ستاد روحانی

علی قربانی مدیرعامل خبرگزاری ایسکانیوز وابسته به دانشگاه آزاد از سوی حمید میرزاده رئیس این دانشگاه برکنار شد.


 وی به دلیل حواشی پیش آمده پیرامون سردبیر این خبرگزاری، که در جریان مذاکرات هسته ای به لوزان اعزام و در همان جا پناهنده شده بود، برکنار شده است.

گفتنی است صراط نیوز پیش از این، در گزارشی، نقش حامیان امیرحسین متقی را که منجر به اوج گرفتن او و سرانجام پناهندگی اش شده بود تشریح کرد.

امیرحسین متقی، "مسئول ارتباط با رسانه های ستاد روحانی در انتخابات سال 92" بود و از این رو، پناهنده شدن او برای اطرافیان حسن روحانی یک آبروریزی بزرگ به شمار می رفت.

حسین فریدون تا کنون به پناهنگی این فرد واکنش مستقیمی نشان نداده است با این وجود، برکناری مدیرعامل ایسکانیوز به فاصله اندکی پس از دیدار حمید میرزاده با حسن روحانی رئیس جمهور صورت گرفته است.

قربانی البته همچنان در سمت نمادین مشاور رسانه‌ای رئیس دانشگاه آزاد باقی مانده است.

امیرحسین متقی، «مسئول ارتباط با رسانه های ستاد روحانی در انتخابات سال 92» در جریان مذاکرات هسته ای در لوزان سوییس درخواست پناهندگی سیاسی کرد.

به گزارش گروه سیاسی صراط، متقی که به عنوان سردبیر ایسکانیوز به لوزان رفته بود بلافاصله مصاحبه ای با «نوری زاده» انجام داد و برخی ادعاهای تکراری و نخ نما را در مورد روابط مسئولین ارشد نظام تکرار کرد.


مصاحبه متقی با نوری زاده


تصویری که متقی از خود در محل مذاکرات در لوزان منتشر کرده است

نکته قابل تامل، آنکه مسئولین ایسکانیوز و برخی مقامات دولتی، به محض انتشار این خبر، در صدد توجیه آن برآمده اند. خبرگزاری ایسکانیوز وابسته به دانشگاه آزاد در اطلاعیه ای سراپا تناقض، مدعی شده است که متقی هیچ گونه حکمی از این خبرگزاری نداشته و با هزینه شخصی به محل مذاکرات رفته است با این وجود، مدیریت ایسکانیوز پیش از سال نو این شخص را اخراج کرده است!


تصویر نامه ایسکانیوز درباره متقی که با تاخیر چندروزه(!) در روز چهارم فروردین منتشر شده است

رسانه وابسته به دانشگاه آزاد البته توضیح نداده است که چگونه فردی را که حکمی از این خبرگزاری نداشته اخراج کرده است؟!

تناقضات و ابهامات اطلاعیه مذکور به اندازه ای کودکانه است که از همان ابتدا، آن را از اعتبار ساقط می کند. به طور مثال معلوم نیست چرا اطلاعیه مذکور پس از برملا شدن درخواست پناهندگی متقی منتشر شده و اگر ایسکانیوز این فرد را پیش از سال نو اخراج کرده، چرا اطلاعیه اش را روز چهارم فروردین صادر کرده است. از سوی دیگر، چگونه می توان پذیرفت فردی "با هزینه شخصی" خود به محل مذاکرات برود و ناگهان درخواست پناهندگی بدهد؟ اگر چنین قصدی وجود داشته  آیا این فرد نمی توانست با هزینه شخصی خود به کشوری دیگر رفته و درخواست پناهندگی سیاسی بدهد؟!

در این میان برخی مسئولین دولتی نیز با همراهی رسانه های همسو با خود، بلافاصله با جوسازی هرگونه سمت این فرد در ستاد انتخاباتی حسن روحانی را از اساس، رد کرده و تلاش کرده اند با نام بردن از چند سمت به صورت همزمان برای او، مانند "مدیر روابط عمومی" و "مسئول رسانه ای"، به زعم خود، این سمت ها را "تقلبی و خودساخته" بدانند.

اما واقعیت آن است که متقی در ستاد انتخاباتی روحانی، "مسئول ارتباط با رسانه ها" بود و فعالیت های او در همان زمان ثبت شده و در رسانه ها منعکس شده است و از این منظر، تلاش برای تغییر واقعیت، بی نتیجه است.

نکته قابل تامل دیگر اینکه، معلوم نیست چرا رسانه ای کم اعتبار و ناشناخته که تنها چند ماه از فعال شدن مجدد آن می گذرد، باید چنان نفوذی در میان مقامات دولتی داشته باشد که نماینده آن، به همراه تیم هسته ای به محل مذاکرات نیز اعزام شود.

البته  حمایت دولتی ها از این رسانه را به راحتی می توان ردیابی کرد. علی قربانی مشاور رسانه ای رییس دانشگاه آزاد، مدیرعامل این خبرگزاری است که تصاویر او در کنار حسین فریدون و حسن روحانی در مراسم و برنامه های مختلفی دیده شده است. هرچند به نظر می رسد دستور سردبیری متقی در ایسکانیوز از سوی مقام بالاتری صادر شده است چراکه امیرحسین متقی با وجود نداشتن سابقه خبری و مدیریتی خاصی، پس از مسئولیت در ستاد انتخاباتی حسن روحانی، ناگهان سردبیر این خبرگزاری شد.

تصاویر زیر مربوط به حضور علی قربانی مدیرعامل ایسکانیوز در مراسم ترحیم مادر رییس جمهور در سرخه است. او در تمامی تصاویر در کنار حسین فریدون دیده می شود

بر اساس اخبار رسیده به صراط، متقی، در ابتدا به عنوان معاون سردبیر وارد ایسکانیوز شده اما پس از آنکه سردبیر اسمی مجموعه، حضوری در خبرگزاری نداشت، عملا سردبیر این خبرگزاری معرفی شده است.


متقی در کنار حسین فریدون

از مجموع اتفاقات و توضیحات، مشخص است فردی که هم اکنون در سوییس درخواست پناهندگی سیاسی کرده، هم سابقه مسئولیت در ستاد حسن روحانی را داشته و هم حامیان او تا حد زیادی مشخص شده اند و تلاش برای تکذیب این موارد مضحک است.

تیم رسانه ای رییس جمهور، از آغاز فعالیت دولت یازدهم با چالش ها و اختلافات درونی فراوانی روبرو بوده است. محمدرضا صادق که از ستاد هاشمی رفسنجانی به امید در دست گرفتن سکان هدایت تیم رسانه ای روحانی آمده بود، با بی محلی دیگر مسئولین نهاد ریاست جمهوری، تنها در حد مشاور رسانه ای روحانی باقی ماند. پرویز اسماعیلی که از ستاد قالی باف به این تیم اضافه شده بود، با اختلاف نظر های شدید، ماه ها از نهاد ریاست جمهوری قهر کرده بود و اکنون دسته گل جدید این تیم، فرار یکی از مسئولین ستاد روحانی و درخواست پناهندگی سیاسی در جریان مذاکرات هسته ای است.

اعزام قبائل «بنی حارث» و «همدان» برای مقابله با تجاوز سعودی /موفقیت تلاش‌های عمان برای توقف حملات هوایی/ آزادی زندانیان القاعده و اعزام به «حضرموت

 

تجاوز جنسی ماموران انتظامی گمرك كشور تروریست عربستان به نوجوان زایر ایرانی

صفورا خانمحمدی
شدم ام پسرک سیگاری؟مادرم

 

 
 

بهار خانم آمد....


 

بعضی وقتا کسایی که روشون خیلی حساب میکینی

پشتتو خالی میکنن ..

بعضی وقتا عاشق میشی

ولی همین که به عشقت عادت میکنی

عشقت تنهات میذاره ..

 

 وقتی كسی را دوست خود می دانی

می بینی از پشت خنجر می زند...

نمونه اش چند روز پیش امانت دار میزی كه فكر می كردم دوست من است

چنان خنجری بمن زد تا حالا بیدار نشدم

بهار خدا  گرمه  .. دمش گرم

زمین از غصه زبیایی و گرمی  کرده .. دمش گرم

تو قاموس خدا لوطی گری نیست ..

خدا نامرده نامرده دمش گرم

تقدیم به کسی که هیچ موقعه انتظار همچین رفتاری  نداشتم

بین داداش من بیست و یك سال پیش می شناسمت...

اگر اراده می كردم اصلا كلا پایت به این میز نمی رسید..

الان هم با اینكه كسی نیستم یك هفته ای  به جای اولت می ... بس بازی را خودت شروع كردی ....من هم كسی نیستم و برای باختن چیزی ندارم...بخاطر بهار می بخشمت همانند قبل كه بمن خنجر از پشت زدی ..دفعه بعد نمی گویم.....من بازی گری خوبیم..ضر رشما می كنید.. بین بهار است من ته چاه آب هستم ...

به بهار احترام نگذاری با خودم می كشانمت به ته چاه....

 بهار خانم آمد خوش باشیم .....

 بیین الان بهار است یخ ها آب شدند ...فكر نكن من نمی دانم چه تاكنون دهها خنجر گزار نوشتی به زور میز برایم نوشتی و چكارهای می كنی  من می دانم ...

می گویم شاید بهار شد آدم شدی.....

بهار آمد زمستا‌ن رفت خودت را اصلاح كن  می گویی اصلاح طلب هستی اما  شما كلا  از دارو دسته هندوانه  احمدی  ..هستی ....

خدا بزرگ است ...كسی در خفا خنجر می زند..در خفا خنجر می خورد..مواظب باش.. بازی بكنی من  هم دیوانه بازی هستم ..بهار است دلت را بهاری كن...

دكتر محمد علی هالو مجموعه اشعار و حكایت های اسماعیل بابا


 

استقبال رسمی روحانی از اردوغان

انتقال 3 هزار تروریست از سوریه به «حضرموت» یمن/«هلی برن» نیروهای سعودی در جنوب یمن/بمباران یک مدرسه در شهر «إب»

 

تجاوز جنسی به به زایر نوجوان ایرانی توسط نیروی انتظامی فرودگاه عربستان

 

نوربخش خوش سلیقه كاندیدا ی مجلس می شود-آستارا

 
 

واکاوی دلایل تقابل داعش با تشیع؛ کشاکش قدرت یا اختلافات مذهبی؟اخبار تحولات عراق

ن

جنایت تروریست های عربستان در یمن-تصویر
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تالشی ها آماده استقبال گسترده از کاروان تدبیر و امید می شوند

تاریخ:سه شنبه 18 فروردین 1394-09:00 ب.ظ

ستاد مردمی استقبال از کاروان تدبیر و امید در آستانه سفر رییس جمهوری و هیات دولت به استان گیلان در تالش تشکیل شده است و مردم و مسوولان این شهرستان برای استقبال از سفر آماده می شوند.

  معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری شهرستان تالش روز سه شنبه در نخستین جلسه ستاد مردمی استقبال از سفر رییس جمهوری به گیلان گفت: ستاد مردمی استقبال از سفر رییس جمهوری به استان گیلان در شهرستان تالش متشکل از اقشار مختلف مردم تشکیل شده و همه کارها با محوریت و مشارکت مردم انجام می شود.

سیدجلال سیدمحمدی افزود: در ستاد مردمی استقبال از سفر کاروان تدبیر و امید شهرستان تالش همه گروه ها و نمایندگان جناح های سیاسی و اجتماعی ، تشکل های غیردولتی ، انجمن ها و اصناف ، شوراهای اسلامی شهر و روستا و اعضا و مسوولان ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در انتخابات 24 خرداد سال 92 حضور گسترده و منسجم و مشارکت فعالانه خواهند داشت.

وی فراهم کردن ارتباط مردم برای استقبال و دیدار با رییس جمهوری را از اهداف تشکیل ستاد استقبال مردمی در شهرستان تالش اعلام کرد.

وی بیان کرد: این سفر به عنوان اولین سفر دولت تدبیر و امید به استان گیلان در سال جدید و پس از موفقیت تیم دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در سوییس می باشد که با استقبال گسترده مردم تبدیل به یک همایش بزرگ و سراسری در تجلیل از اقدامات دولت به خصوص تیم مذاکره کننده خواهد بود.

معاون فرماندار تالش همچنین گفت: سفرهای هیات دولت به استانها و شهرستانها فرصتی برای حل مشکلات مردم است و بایستی از آن به درستی بهره برد.

وی افزود: امیدواریم سفر قریب الوقوع ریاست محترم جمهوری منشاء ثمرات خیر و مفیدی برای استان و شهرستان تالش باشد.

وی اضافه کرد: این سفر فرصت طلایی را در اختیار مدیران استان قرار می دهد تا بتوانند مسائل اساسی و تاثیرگذار استان را که در حقیقت پیشرفت استان را ترسیم می کند ، در قالب برنامه ستاد تدبیر و امید ارائه دهند.

سیدمحمدی با اشاره به پشتیبانی منسجم از برنامه های استقبال از کاروان تدبیر و امید اظهار کرد: برنامه های شهرستان باید در قالب استفاده از منابع غیردولتی ، شرکتها و بخش خصوصی طرح ریزی شود چرا که سفرهای استانی متکی به بودجه عمومی نیست و از ظرفیت شرکت های سرمایه گذاری و نهادهای عمومی غیردولتی استفاده شده و از اعتبارات دولتی در این خصوص هزینه نمی شود.

وی در ادامه بیان کرد: با کارشناسی های انجام گرفته ، اولویت ها و نیازهای شهرستان معین شده و در اختیار هیات دولت قرار گرفته است تا در سفر رییس جمهوری به استان تصمیمات خوبی برای توسعه شهرستان گرفته شود.

معاون فرماندار تالش افزود: با پالایشی که در خصوص مسائل و مشکلات شهرستان تالش صورت گرفته ، همگرایی خوبی بین مقامات محلی ، استانی و ملی ایجاد شده که امید می رود روند توسعه استان را شتاب بیشتری ببخشد.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری تالش با تاکید بر راه اندازی کمیته های اجرایی ، پشتیبانی و تبلیغاتی در شهرستان از شهرداران و بخشداران خواست در اطلاع رسانی و تبلیغات محیطی به صورت مناسب و مطلوب ، مردم را در جریان این سفر قرار دهند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مراسم اولین سالگرد شادروان حاجیه خانم صفورا خانمحمدی همسر جانباز شهید و مادر جانباز بسیجی

تاریخ:سه شنبه 18 فروردین 1394-02:27 ب.ظ

 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تفسیر توافق هسته ای به زبان ساده

تاریخ:دوشنبه 17 فروردین 1394-10:22 ب.ظ

تفسیر توافق هسته ای  به زبان دكتر محمد علی هالو

١- کشورهای قدرتمند دنیا ایران هسته ای را پذیرفتند و ایران رسما قدرت اول اسلامی  در جهان پذیرفته شد مذاكره 6 كشور بزرگ جهانی خود نشان دهنده قدرت ایران بود...رسما ایران قدرت بدون رقیب خاور میانه و جهان اسلام شد.
٢- ایران و امریکا در حال حاضر به هم نزدیک شده اند و احتمالا در آینده دو كشور دوست  شوند و عصبانیت عربها و اسراییل بخاطر همین است كه تشكیل ارتش عربی دادند به یمن حمله كردند تا ایران را احساساتی كنند تا به این كشورهای تروریست اعلام جنگ كند...در كل عربها و اسراییل ها دیوانه شدند...
٣- روسیه و چین و بعد کشور های عربی و نهایتا کانادا و استرالیاو عربستان تروریست  از این توافق رضایت کامل ندارند
۴- تفاله سوخت هسته ای بوشهر که حاوی پلوتونیم است به خارج کشور صادر خواهد شد و فروخته خواهد شد.
۵- ایران می تواند تا حدود ۴٪ غنی سازی را ادامه دهد.
۶- یک مرکز پیشرفته هسته ای در ایران راه اندازی می شود با مشارکت دانشگاه های پیشرفته دنیا و زیر نظر آژانس بین المللی انرژی اتمی
٧- راکتور اب سنگین أراک با همکاری کشور های اروپایی و امریکا تکمیل خواهد شد.
٨- سطح روابط سیاسی و اقتصادی ایران با کشورهای اروپایی و امریکا افزایش خواهد یافت.
٩- اهمیت سیاسی روسیه و چین در روابط خارجی ایران کاهش یافت.
۱۰-برداشته شدن همه تحریمهای اروپائی ،امریکائی وبین المللی

11- كشورهای اسراییل  كودك كش و عربی دیوانه  شدندبخصوص عربستان تروریست  و كشورهای حاشیه خلیج فارس و مصر..سكته كردن محمود عباس و شاه جدید عربستان بخاطر همین مسئله بود.. اسراییل و عربها آنقدر دیوانه شدند دق دلشان را با تشكیل ارتش عربی و اسراییلی بر سر مردم یمن بمب می ریزند..دیگر دیوانه شدند و جرات حمله به ایران راهم ندارنند چون ایران در عرض 48 ساعت خاور میانه را تصرف می كند اگر پای اینها كج شود...

12- دیگر برای كشورهای جهان كه عاقل هستند  ثابت شد كه ایران تروریست نیست و دنبال صلح بوده و است ...

13- ایران به ابرقدرت اسلامی جهان تبدیل شد و دیگر عربستان و اسراییل تروریست  فاتحه صلوات...

------------------------------

 


 

در ایران بر خلاف عموم مردم که خوشحالی شان را از مرتفع شدن بلای هسته ای با حضور در خیابان ها و شبکه های اجتماعی نشان داده دلواپسان و اصول گرایان و صاحبان منافع تحریم بدون در نظر گرفتن هزینه ها و شرایط سختی که مردم در این مدت تحمل کردند دستاوردهای این توافق را بسیار ناچیز شمرده و آن را یک پسترفت بشمار آوردند

اا دارستانی درجه دار بازنشسته ارتش و نویسنده و محقق و پزوهشگر و فعال حقوق بشر و محیط زیست جهانی  و وبلاگ نویس  و روز نامه نگار  با مسرت زیاد توافق هسته‌ای را به مردم و رهبر و ریس جمهورو..ایران صمیمانه تبریک گفت و اظهارداشت

الف: با دقت بخوانید…. این نوشته را به احترام…. سرپا مینویسم…. جناب دکتر ظریف: وزیر محترم امور خارجه چه خرمندانه با استفاده از سالها تجربه در عرضه دیپلماسی امروز چنان شکافی بین دو متحد دیرین یعنی ایالات متحده و رژیم صهیونیستی ایجاد کردی که از جنون سیاسی نتانیاهو و پاسخ اوباما می توان به عمق این شکاف پی برد…. شما به تندروها آموختی صحنه دیپلماسی عرصه شعار نیست… بلکه نیازمند شعور است… سپاس {جناب وزیر} که با خرد … لبخند و متانت جامه برازنده به تن دستگاه دیپلماسی پوشاندی قدر بودنت را می دانیم… سالها پیش به رئیس جمهور گوچه پرت کردند و حق را به اسرائیل میدانند اما اکنون دنیا نتانیاهو را یک منزوی و متوهم میدانند… این است تفاوت سیاست و حماقت…


ب:“بدون تردید نقش تیم مذاکره‌کننده بالأخص آقایان ظریف، عراقچی و تخت‌روانچی در این پیروزی بسیار موثر بود. همه آنان که خواهان سعادت و پیشرفت ایران هستند از این موفقیت به وجد خواهند آمد. شاید اگر بسیاری از هم‌میهنانمان می‌دانستند که برنامه‌های هسته‌ای کشور چه به‌صورت مستقیم و چه به‌صورت غیرمستقیم در قالب تحریم‌ها چه هزینه‌های هنگفتی برای کشور در برداشته‌اند، از خبر دریافت این پیروزی به خیابان‌ها می‌ریختند و به شادمانی می‌پرداختند؛ اما باکمال تأسف مردمی که برای یک بازی فوتبال آن‌گونه شادمانی می‌کنند، برای این پیروزی و موفقیت هیچ واکنشی نشان ندادند. این بی‌تفاوتی یقیناً به‌واسطه همان عدم آگاهی از ابعاد هزینه‌های هسته‌ای برای کشور می‌باشد. روند موفقیت‌آمیز این مذاکرات درعین‌حال بسیاری از باورهای آمریکاستیزانه و غرب‌ستیزانه رایج در ایران را با پرسش‌هایی فراوانی مواجه خواهد ساخت” دكتر محمد علی هالو dardnews.ir

در خارج از مرزها تفاهم ایران و گروه ۱+۵ بر سر چارچوب توافق‌نامه هسته‌ای واکنش‌های گوناگونی را در سطح بین‌المللی به دنبال داشت. برخی چهره‌ها از “گامی بسیار مهم” سخن گفتند و برخی دیگر توافق لوزان را “اشتباهی تاریخی” دانستند.

 

باراک اوباما: توافق تاریخی

 


باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا از توافق “تاریخی” اتمی با ایران استقبال کرد. وی راه حل دیپلماتیک را “بهترین راه حل” برای رفع اختلاف اتمی با ایران دانست، اما در عین حال گفت اگر ایران دست به فریب بزند، جهان خواهد فهمید. اوباما همچنین تصریح کرد که اگر کنگره آمریکا توافق به‌دست آمده را از بین ببرد، آمریکا برای شکست در دیپلماسی مورد نکوهش قرار خواهد گرفت. تصویر: کنفرانس خبری اوباما در باره توافق لوزان.

۱

بیست

 

جان کری: پایه‌ای مستحکم

 


جان کری، وزیر خارجه آمریکا توافق به‌دست آمده در لوزان را زیربنایی مستحکم برای دستیابی به توافقی نهایی و کامل دانست و گفت: «ما در لوزان گامی بسیار بلند و تعیین‌کننده برداشتیم.» به باور وزیر خارجه آمریکا پارامتر‌های موجود در توافق با جمهوری اسلامی همه راه‌های دست‌یابی ایران به بمب اتمی را سد خواهد کرد.

۲

بیست

 

حسن روحانی: سپاسگذاری

 


حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران نخستین فردی بود که پس از قرائت متن تفاهم جمهوری اسلامی و گروه ۱+۵ با انتشار پیامی توئیتری به آن واکنش نشان داد. او از محمد جواد ظریف، وزیر خارجه، علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی و تیم مذاکره‌کننده ایران به‌خاطر “تلاش‌های خستگی‌ناپذیرشان” سپاسگزاری کرد.

۳

بیست

 

آنگلا مرکل: گامی مهم

 


آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان نیز از توافقی که در مذاکرات طولانی در لوزان به دست آمد، استقبال کرد. وی گفت که راه‌ حل‌های لازم که طرفین بر سر آن توافق کرده‌اند، گامی مهم در راه رسیدن به توافقی نهایی با جمهوری اسلامی است. صدراعظم آلمان همچنین تصریح کرد: «ما هیچگاه تا به این اندازه به توافقی نزدیک نبوده‌ایم که دست‌یابی ایران به سلاح‌های هسته‌ای را ناممکن خواهد ساخت.»

۴

بیست

 

فرانک والتر اشتاین‌مایر: چشم‌اندازی برای نسل جوان ایران

 


فرانک ‌والتر اشتاین‌مایر، وزیر خارجه آلمان تصریح کرد که تغییر موضع جمهوری اسلامی نقشی تعیین‌کننده در رسیدن به توافق در مذاکرات لوزان داشت. به اعتقاد وی در سیاست کنونی جمهوری اسلامی پویایی‌ای به وجود آمده که نباید آن را دست کم گرفت. وزیر خارجه آلمان خاطرنشان ساخت که رهبری ایران می‌داند که “باید به نسل جوان این کشور چیز بیشتری عرضه کند تا رویای بدل شدن به قدرتی اتمی در آینده”.

۵

بیست

 

یوکیا آمانو: آماده‌ی نظارت

 


یوکیا آمانو، رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ضمن استقبال از حاصل مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ در لوزان گفت، پس از کسب توافق نهایی میان طرف‌های مذاکره و همچنین موافقت شورای حکام آژانس انرژی اتمی، کارشناسان این آژانس آماده‌ی آن خواهند بود که نظارت بر اجرای مفاد توافق‌نامه را آغاز کنند.

۶

بیست

 

فرانسوا اولاند: امکان بازگشت تحریم‌ها

 


فرانسو اولاند، رئیس‌جمهور فرانسه توافق لوزان را گامی پراهمیت خواند، اما در عین حال تصریح کرد، تحریم‌هایی که برداشته خواهند شد، در صورت عدم اجرای توافق‌نامه نهایی از سوی ایران بار دیگر فعال خواهند شد.

۷

بیست

 

لوران فابیوس: نیاز به اقدامات بیشتر

 


لوران فابیوس، وزیر امور خارجه فرانسه نیز در این رابطه اظهار داشت: « این یک توافقنامه مرحله‌ای است که شامل تحولات مثبت است، اما هنوز به اقدامات بیشتری نیاز است.» وی متذکر شد، طرف‌های مذاکره اکنون در آغاز مرحله‌ای تازه از گفت‌وگوها هستند. فابیوس تاکید کردٰ: «ما هنوز به آخر خط نرسیده‌ایم.»

۸

بیست

 

بنیامین نتانیاهو: خطری برای بقای اسرائیل

 


بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، معتقد است که توافق به دست‌آمده در لوزان میان جمهوری اسلامی و کشورهای عضو گروه ۱+۵ بر سر برنامه جامع اقدام مشترک خطری است که ادامه‌ی بقای اسرائیل را تهدید می‌کند. او در تماسی تلفنی با باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا همچنین تصریح کرد که توافق هسته‌ای به جمهوری اسلامی امکان ساخت سلاح‌های هسته‌ای را می‌دهد و بر خطر بروز “جنگی وحشتناک” می‌افزاید.

۹

بیست

 

دولت اسرائیل: اشتباهی تاریخی

 


مقامات دولت اسرائیل نیز شامگاه پنجشنبه (۲ آوریل) با انتشار بیانیه‌ای مشترک در اورشلیم/بیت‌المقدس به حاصل مذاکرات هسته‌ای در لوزان واکنش نشان داده و آن را “اشتباهی تاریخی” خواندند. به اعتقاد آنان اگر برنامه جامع اقدام مشترک قرار است، چارچوب و اساس توافقی نهایی میان جمهوری اسلامی و کشورهای گروه ۵+۱ باشد، این “اشتباهی تاریخی خواهد بود که جهان را به مراتب‌ خطرناک‌تر خواهد کرد”.

۱۰

بیست

 

رونالد لاودر: پرسش کلیدی

 


رونالد لاودر، رئیس کنگره جهانی یهودیان با انتشار بیانیه‌ای در نیویورک تصریح کرد: «من بیم تحقق این سناریو را دارم که ما تا ده سال دیگر اقتصاد ایران را احیا کرده‌ایم بی‌آنکه جلوی توسعه سلاح‌های هسته‌ای از سوی ایران را گرفته باشیم.» به اعتقاد وی پرسش کلیدی در این ارتباط این است که آیا می‌توان به ایران اعتماد کرد یا نه.

۱۱

بیست

 

جان بینر: فاصله‌ای نگران‌کننده

 


جان بینر از حزب جمهوری‌خواه که ریاست مجلس نمایندگان ایالات متحده را عهده‌دار است، در واشنگتن گفت که توافق حاصله در لوزان “با اهداف اولیه و پیشین باراک اوباما فاصله‌ای نگرانی‌برانگیز دارد”. وی افزود که کنگره آمریکا توافق‌ هسته‌ای نهایی با جمهوری اسلامی را پیش از کاهش تحریم‌ها علیه ایران به دقت بررسی خواهد کرد.

۱۲

بیست

 

باب کورکر: امکان مواخذه ایران

 


باب کورکر از حزب جمهوری‌خواه و رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا تصریح کرد: «اگر توافقی نهایی حاصل شود، مردم آمریکا باید از طریق نمایندگان منتخب خود، فرصت و امکان مشارکت داشته باشد.» وی گفت که کنگره آمریکا باید این امر را مورد بررسی قرار دهد که آیا توافق نهایی با جمهوری اسلامی “خطرات برنامه‌ی هسته‌ای ایران را واقعا رفع می‌کند و آیا می‌توان رژیم جمهوری اسلامی را مورد مواخذه قرار داد یا نه”.

۱۳

بیست

 

مارک کیرک: بدتر از توافق با هیتلر

 


مارک کیرک (وسط)، یکی دیگر از سناتورهای جمهوری‌خواه توافق حاصله در لوزان را با لحنی تند رد کرد و با اشاره به عملکرد نویل چمبرلین، نخست‌وزیر بریتانیا در سال‌های ۱۹۳۷ تا ۱۹۴۰ گفت: «نویل چمبرلین [در مذاکرات] با هیتلر به توافقی بهتر رسیده بود.» چمبرلین که تلفات جنگ جهانی اول را به چشم دیده بود، اعتقاد داشت که از طریق سازش با آدولف هیتلر، رهبر آلمان در دوران نازی می‌توان جلوی بروز جنگی تازه را گرفت.

۱۴

بیست

 

مارکو روبیو: اشتباهی بس عظیم

 


مارکو روبیو، یکی دیگر از اعضای حزب جمهوری‌خواه نیز توافق لوزان و برنامه جامع اقدام مشترک میان ایران و کشورهای گروه ۱+۵ را “اشتباهی بس عظیم” خواند.

بیست

15
741591[1]

سپهبد سرداربازنشسته سپاه دكتر  صفر نعیمی رز  سخنگوی فراکسیون رهروان ولایت مجلس و عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و : توافق لوزان مقبول است؛بنا به تاکید لاریجانی نیازی به تصویب مجلس نیست

نماینده مجلس گفت:ازآنجایی که از بدو شروع مذاکرات، مقام معظم رهبری به نوعی ورود کردند و با رهنمودهایشان راهکار ارائه می دادند و در مراسم تنفیذ حکم آقای روحانی، ایشان را دانشمند خطاب کردند و از سوی دیگر آقای ظریف سالیان سال مورد اعتماد امام (ره)و مقام معظم رهبری بوده است و همچنین علم و سواد تیم مذاکره کننده ایران که مرتبط با موضوع هسته ای و روابط بین المللی است بنده فکر نمی کنم توافقی که حاصل شده ،غیرمنطقی باشد.

وی افزود:باتوجه به تمام شرایط می توان گفت توافق لوزان مقبول و خوب است که علاوه بر دولتمردان ایران و آمریکا مردم دو کشور هم از این توافق رضایت خواهند داشت.

بیست

16

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تجاوز جنسی به به زایر نوجوان ایرانی توسط نیروی انتظامی فرودگاه عربستان

تاریخ:دوشنبه 17 فروردین 1394-10:22 ب.ظ

 جزئیات تكان دهند تجاوز جنسی به نوجوان زایرایرانی توسط پلیس فرودگاه عربستان به زور سلاح كمری ..dardnews.ir

این در حالی است که نمایندگان مجلس شورای اسلامی پس از انتشار این خبر مسئولان مربوطه را احضار کرده اند.

در همین زمینه برای روشن تر شدن ابعاد فاجعه رخ داده در فرودگاه جده، به گفت و گو با اعضای خانواده و پدر دو قربانی، دو نفر از پزشکان حاضر در کاروان و یکی از مدیران کاروان پرداخته است.

عضو خانواده قربانی اول: اگر تکذیب کنند، فیلم ها را در اختیار دانشجویان انقلابی قرار می دهیم
foroodgah-jadde


یکی از اعضای خانواده قربانی اول درباره جزئیات این فاجعه می گوید: «کاروان ما قرار بود ساعت ۱ بامداد هشتم فروردین ماه از فرودگاه جده به سوی تهران پرواز کند، در هنگام بازرسی، ماموران سعودی دو نوجوان ایرانی را به بهانه بازرسی بیشتر از کاروان جدا و به اتاقی منتقل کردند. شرطه عربستانی در اتاق اسلحه خود را پشت سر قربانی اول قرار می دهد و به فارسی به او می گوید فقط خفه شو و حرف نزن و عمل شیطانی(تجاوز جنسی ) خود را انجام می دهد. سپس قربانی اول را به بیرون می فرستند اما وی به دلیل و حشت زدگی و حیرت شدید هیچ چیزی به خانواده و مسئولین کاروان نمی گوید. در این حین شرطه های عربستانی به قربانی دوم نیز تجاوز جنسی می کنند و سپس او را به خارج از اتاق می فرستند. قربانی دوم اما ماجرا را برای خانواده و مسئولین کاروان می گوید، با اعتراض و سر و صدای خانواده و اعضای کاروان، ماجرا دهان به دهان می چرخد و زوار ایرانی در اعتراض به این جنایت از سوار شدن به هواپیما خودداری می کند.»

عضو خانواده قربانی اول می افزاید: «با تماس مدیر کاروان، مسئولان کنسول گری جمهوری اسلامی و نماینده بعثه مقام معظم رهبری در محل حاضر می شوند، پزشکی قانونی در محل به بررسی وضعیت دو قربانی می پردازد و جنایت صورت گرفته را تایید می کند.»

وی درباره پیگیری مسئولان ایرانی برای مجازات عاملان این عمل شنیع می گوید: «روز گذشته یکی از مسئولان کنسول گری ایران در جده در تماس با بنده گفت که ۲ شرطه عربستانی در حال حاضر در بازداشت قرار دارند، اما از مسئولان سازمان حج و زیارت هیچ پیگیری و کمکی تا کنون مشاهده نکرده ایم، دیروز هم از این سازمان پیگیری کردیم اما چیزی برای گفتن نداشتند.»

عضو خانواده قربانی اول در شرایطی که بغض شدید مانع از سخن گفتنش می شود، می افزاید: «این بچه ها بعد از این اتفاق نمی دانستند چه باید بگویند، شرایط روحی شان بسیار وخیم است و حیثیتشان خدشه دار شده است، از شما خواهش می کنم نامی از کسی نبرید و از آبروی این بچه ها حراست کنید، من فقط به مسئولین می گویم غیرت داشته باشد، فکر کنید این دو نوجوان فرزندان خودتان هستند.»

وی با انتقاد شدید از تلاش یک خبرگزاری دولتی مهربرای تکذیب جنایت رخ داده در فرودگاه جده، خاطرنشان کرد: «این جنایت رخ داده و قربانیان حی و حاضرند و پزشکی قانونی نیز در محل این مساله را تایید کرده است. مگر مورد تجاوز قرار گرفتن مایه افتخار و سربلندی است که قربانیان به دروغ آن را منتشر کنند و جار بزنند؟ خبرگزاری مهر چه چیزی را تکذیب می کند؟ من در اخبار دیدم که دانشجویان ایرانی در اعتراض به جنایات رژیم سعودی در حمله به یمن، روز سه شنبه در برابر سفارت عربستان تجمع می کنند. اگر آقایان اصرار به تکذیب این جنایت داشته باشند، فیلم هایی را که خانواده قربانیان به صورت مخفیانه از اتفاقات پس از این جنایت، از جمله حضور پزشکی قانونی و سخنان خلبان پرواز و اتفاقات رخ داده در فرودگاه و … تهیه کرده اند، در اختیار دانشجویان انقلابی قرار خواهم داد.»

پدر قربانی اول: این اتفاق، تجاوز یک دولت به دولت دیگر بود
پدر قربانی اول نیز به خبرنگار دولت بهار می گوید: «مگر جایی امن تر از حرم امن الهی هم داریم؟ ما به آنتالیا نمی رویم، بچه هایمان را به جاهای آنچنانی نمی بریم، بچه هایمان را بردیم به یک مکان مکان مذهبی، بردیم به ام القرای اسلام، ماموران حکومتی عربستان، بچه های ما را ربودند و جنایت کردند، ابعاد این جنایت قابل شرح نیست. عوامل حکومت آل سعود بودند که بچه های ما را ربودند، آن ها مامور اجرای قانون بودند، ما در گیت بازرسی که نمی توانیم به آن ها بگوییم بازرسی نکنید، وقتی می گویند می خواهیم بازرسی بیشتری انجام دهیم، نمی توانیم مخالفت کنیم، شما چه می دانید آن ها چه نیتی دارند، بچه هایی را که سن پایینی داشتند بردند و درب اتاق را قفل کردند…»

وی می افزاید: «من فکر می کنم این جنایت، جنایتی علیه یک شخص و یک خانواده نیست، این تجاوز یک دولت به دولت دیگر است، آن دو پست فطرت اهمیتی ندارند، حکومت سعودی باید جواب بدهد، در فرودگاه های ایران، بهترین و مودب ترین بچه های سپاه پاسداران مشغول خدمتند، در فرودگاه های ایران مگر با عربستانی ها این طور برخورد می شود، ماموران فرودگاه های ما شریف و باشخصیتند، چرا حکومت عربستان از فاسدترین عناصر بهره می گیرد؟ این ها یک نفر، دو نفر نبودند، یک تیم بودند، همه گیت بازرسی با متجاوزین همکاری کردند، همراه این بچه ها هیچ شیء مشکوکی نبود، هیچ موردی نداشتند، تا این لحظه که من با شما حرف می زنم، پسر من حتی یک بار هم تنهایی به مدرسه نرفته است، همواره از ابتدا بنده یا همسرم او را به مدرسه برده و آورده ایم، یک لحظه از خانواده جدا نبوده، ماموران حکومت عربستان بچه ما را دزدیدند و از ما جدا کردند.»

پدر قربانی اول خاطرنشان می کند: «بچه های ما به عنوان یک ایرانی مسلمان مورد تعدی قرار گرفتند، حالا مسئولان کشور ما در برابر این اتفاق می خواهند چه کار کنند؟ اولا باید این بچه ها را نجات دهیم، من نگران ایمان بچه ها هستم، من بچه ام را در شرایطی بردم به حرم امن الهی که مومن بود و با این وضع او را بازگرداندم. این بچه یک کلام به من نمی گوید، اما من می دانم در درون او چه می گذرد. من عاشق کشور و نظامم هستم، ما دوستدار رهبر عزیز انقلاب هستیم. من همه مسئولان کشورمان را دوست دارم چون همه شان را خودمان انتخاب می کنیم، رفتار شرطه های عربستانی، یک دشمنی با ایرانی مسلمان بود، خواستند تحقیرمان کنند، خواستند ملت ما را تحقیر کنند، می دانید که سعودی حمله کرده است به یمن، خواستند عقده گشایی کنند، با ما مثل دشمن رفتار کردند.»

وی درباره اقدامات صورت گرفته توسط وزارت امور خارجه و سازمان حج و زیارت، خاطرنشان کرد: «تا امروز چیزی به ما نگفته اند، مدیر کاروان به ما گفته کنسول گری ایران در حال پیگیری است، کاش بچه های امنیتی ایران در فرودگاه بودند، کاش پیشگیری می شد از این اتفاق، من می گویم لااقل یک نفر که کاملا به زبان عربی مسلط باشد، باید در هر کاروانی حضور داشته باشد. نمی دانم چه می شود، امیداور مسئولان آن کاری را که به نفع و مصلحت این نظام مقدس و این ملت است، انجام دهند.»

پدر قربانی دوم: هیچ یک از مسئولان سازمان حج و زیارت و وزارت امورخارجه به سراغ ما نیامده اند
پدر قربانی دوم نیز به خبرنگار دولت بهار می گوید: «بعد از این جنایت، چند تن از مسولین بعثه مقام معظم رهبری در فرودگاه حاضر شدند و ماجرا را پیگیری کردند. با کنسولگری ایران در جده تماس گرفتیم و نماینده آن در محل فرودگاه حاضر شد و در جریان تنظیم صورت جلسه ماجرا حضور داشت. نزدیک به دو هفته از این موضوع می گذرد و تا به امروز هیچ یک از مسئولان سازمان حج و زیارت و وزارت امورخارجه برای پیگیری موضوع و روشن شدن ابعاد آن به سراغ ما نیامده اند. نماینده کنسولگری ایران در جده به من قول پیگیری داد و گفت شما دیگر پیگیر این ماجرا نباش، من شخصا موضوع را رسیدگی می کنم و نتیجه را به تو اطلاع می دهم، اما تا به امروز خبری به ما نداده اند.»

وی می افزاید: «روحانی کاروان ما به من گفت که طبق قوانین عربستان، آن دو مامور حکمشان اعدام است، به ما گفته اند که فعلا این دو شرطه زندانی هستند اما نمی دانم صحت دارد یا خیر. ما آنجا به سرکنسولگری ایران وکالت دادیم که پیگیر ماجرا باشد و امیدواریم پیگیری های لازم انجام شود و افراد خاطی مجازات شوند. ما به که مسئولین و دستگاه های عربستانی دسترسی نداریم. امید ما به مسئولین کشورمان است که آن ها نیز تا امروز خبری از پیگیری و نتیجه موضوع به ما نداده اند. به یکی از مسئولان کنسولگری ایران در جده گفتم که فکر کن این حادثه برای فرزند خودت اتفاق افتاده است، چه واکنشی نشان می دهی؟ گفتد شما خیالتان راحت باشد، تا حقتان را نگیریم عقب نشینی نمی کنیم. هنوز منتظر جواب آن ها هستیم ولی هیچ خبری نشده است.»

روایت دو شاهد عینی دیگر
دکتر «ک»، پزشک حاضر در کاروان می گوید زوار ایرانی پس از اطلاع از این فاجعه، اقدم به اعتراض می کنند و تا روشن شدن وضعیت، سوار هواپیما نمی شوند. وی می گوید بعضی از ماموران سعودی نیز در واکنش به این اعتراضات، از اعضای کاروان عذرخواهی می کنند. دکتر «ک» خاطرنشان می کند که مجازات این عمل شنیع در عربستان اعدام است اما بعید می داند که این حکم درباره دو مامور جنایتکار اجرا شود. او خواستار پیگیری وزارت خارجه و حفاظت بهتر سازمان حج و زیارت از زوار ایرانی است.

دکتر «الف»، دیگر پزشک حاضر در کاروان نیز می گوید زائران ایرانی برای چند ساعت از سوار شدن بر هواپیما خودداری کرده اند. وی می گوید پلیس سعودی به خاطر معطل شدن زوار ایرانی از آن ها عذرخواهی کرده است! دکتر «الف» به خبرنگار دولت بهار می گوید: «تجاوز به دو نوجوان ۱۵-۱۶ ساله ضربه روحی بسیار هولناک و جبران ناپذیری است، از وزارت خارجه و و مسئولان سازمان حج و زیارت خواستار برخورد قاطع با ماموران سعودی هستیم، بدون شک مجازات این جنایت، اعدام است، این یک بی احترامی و بی حیثیتی برای همه ایران است.»

یکی از مدیران کاروان: کاش حداقل یک هفته پرواز های عمره را متوقف می کردند
یکی از مدیران کاروانی که دو نوجوان قربانی حادثه تجاوز مامورین سعودی در آن حضور داشتند، در گفت و گو با خبرنگار دولت بهار با اشاره به گزارشی که از جزئیات ماجرا تنظیم کرده است، گفت: ما گزارش خود را از این حادثه به سازمان حج و زیارت ارائه دادیم. دو پلیس سعودی بعد از این اتفاق احضار شدند و برای بررسی صحت ماجرا، به مراجع زیربط سعودی فرستاده شدند.

وی درباره پیگیری مسولین مربوطه خاطر نشان کرد: پس از این اتفاق، نماینده سازمان حج و زیارت و نماینده بعثه مقام معظم رهبری در فرودگاه جده حضور پیدا کردند. مسئولین کنسولگری جمهوری اسلامی در شهر جده نیز وقتی که صورت جلسه این حادثه در حال تنظیم بود، حضور داشتند و الان هم پیگیر ماجرا هستند. در ضمن آن دو مامور سعودی اکنون در زندان به سر می برند. سن این دو مامور در حدود ۲۴ یا ۲۵ سال بود. اصلا چنین چیزی در گذشته سابقه نداشته که دو فرد با لباس نظامی دست به چنین کاری بزنند.

وی افزود: این حادثه برای سازمان حج نیز بسیار غیر منتظره بود. زائرینی که در آن پرواز حضور داشتند، این خبر به آن ها رسید و مطلع شدند. ما خیلی سعی کردیم که زائرین را کنترل کنیم. آنها می خواستند اعتراض کنند و فریاد بزنند، البته ما مانع شدیم.

وی درباره انتظارات از سازمان حج و زیارت در برابر چنین اتفاق تلخی گفت: بنده به عنوان یکی از مسئولان کاروان از سازمان حج و زیارت انتظار داشتم که حداقل در اعتراض به این فاجعه، یک هفته پرواز های عمره را تعطیل کنند. البته من از سیاست سازمان مطلع نیستم. شاید به خاطر دو نفر، پرواز و سفر هزاران نفر از عمره گزاران را لغو نکنند.

وی افزود: مسئول شرطه های سعودی که در تنظیم صورت جلسه حضور داشت، گفت که دین و آئین و مذهب و ملیت برای ما مهم نیست و این موضوع با جدیت پیگیری می شود و اگر ما به این نتیجه برسیم که این دونفر، این کار را انجام دادند، قطعا حکمشان اعدام است.

وی همچنین در مورد واکنش کنسولگری ایران در جده گفت: کنسولگری جده نیز هیچ واکنشی نسبت به این ماجرا نشان نداد و فقط به ما قول داد که موضوع را پیگیری می کند.

وی خاطر نشان کرد: چند نفر از نمایندگان مجلس با بنده تماس گرفتند و در مورد ماجرا توضیح خواستند که بنده هم به آن ها گفتم که من گزارش کامل را به سازمان حج و زیارت داده ام و از حراست سازمان باید پیگیری کنید. از طرف سازمان به ما گفته شده که در مورد این موضوع با هیچ کس صحبت نکنید. اگر من حرفی بزنم و چیزی بگویم، ممکن است از طرف سازمان حج و زیارت گفته شود که تو نباید این حرف را می زدی ودیگر حق نداری کاروان ببری! منتهی زائرین فهمیدند و موضوع در رسانه ها هم مطرح شد. نمایندگان مجلس هم پیگیر ماجرا هستند. ما نیز گزارش کامل را به حج و زیارت داده ایم. اگر هم نمایندگان مجلس من را برای توضیح بخواهند و حج و زیارت هم این اجازه را بدهد که جزئیات ماجرا را بگویم، قطعا این کار را خواهم کرد.

لازم به ذکر است هویت و فایل صوتی مصاحبه شوندگان نزد دولت بهار محفوظ است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوربخش خوش سلیقه كاندیدا ی مجلس می شود-آستارا

تاریخ:دوشنبه 17 فروردین 1394-01:24 ق.ظ

نوربخش خوش سلیقه كاندیدا ی مجلس می شود-آستارا

هوالقادر...(نسأ،58) خدا به شما فرمان می‌دهد که امانت‌ها رابه صاحبانشان بازگردانید"...
هوالصابر


شهر من شهرستان آستارا ...سلام
خواستن توانستن است...دست در دست هم دهیم ...شهرستان  خود را كنیم آباد... آستارای  ما ... شهرستان بندری و مرزی ما دوباره می سازمت


نوربخش خوش سیلقه رسما وارد كاراز انتخاباتی شد... در جلسه كه بدعوت عده ای بازاریان و فرهنگیان و بازنشستگان لشكری و كشوری  و دانش آموختگان  آستارا و لوندویل انجام شد  خوش سیلقه رسما اغلام نمود كاندیدا دوره دهم مجلس می شود...

..حق آمد و باطل نابود گشت،حقّا كه باطل همواره نابود شدنى است (سوره اسراء - آیه 81).....هوالعالم ...
نوربخش خوش سلیقه كارشناس ارشد مدیریت و جغرافیا.. بخشدار  سابق لوندویل -  بخشدار مر كزی سابق - مدیراسبق  مالی فرمانداری آستارا و با سالها تجارب در وزارت كشور  و ساكن شهر آستارا .... ایثارگر و از افراد تاثیر گذار  در آستارا .. باحمایت عده ای از بازنشستگان كشوری و لشكری و كارمندان دولتی  و فرهنگیان و بازاریان رسما وارد كار زا انتخابات دوره دهم شد.. بنابر نظر سنجی ها  وی هواخواهان زیادی در سطح بخش مر كزی و لوندویل دارد و سالیان زیاد  بعنوان بخشدار لوندویل و مر زكی نقطه قوت وی می باشد و جمعی از شورهای بخش مر زكی و لوندویل از ایشان حمایت می كنند و حتی وی با اینكه اعلام كرد پولی بریا خرج انتخابات ندارد عده ای ا از اهالی  آستارا وی رسما اعلام نمودند  هزینه ستاد و تبلیغات شما راب عهده می گیریم...مستقل(فردی معتدل )
 وی درجمع هوا دارانش گفت :
شعار بنده همان توسعه و اعتدال و تدبیر و امید  خواهد بود که خیلی هم خوب در جامعه شکل گرفته است 

وی با بیان اینکه ما تابع انقلاب و و ولایت فقیه  و قانون اساسی  ومردم هستیم تأکید کرد: بنده به دنبال هیچ گروه و حزبی در انتخابات نخواهم بود و هرچه خدا بخواهد همان خواهد شد.

خوش سیلقه گفت :از شعار خسته ایم، وقت عمل است و ما مرد عمل هستیم و انتخاباتی با  برنامه  برای پیشرفت و توسعه  آستارا  آمده ام، چرا که اراده مردم را باور دارم" پا به عرصه انتخاباتی گذاشته است.

این کاندیدای انتخاباتی پیگیری رفع معضل بیکاری، بهره مندی از پتانسیلهای شهرستان  مرزی آستارا  و تاسیس فرمانداری ویزه آستارا و منطقه آزاد تجاری و پی گیریی بندر چندمنظوره تا تحقق تدبیل بندر استارا به قطب تجارت و بنادر در كشور ، رفع مشکلات حاشیه نشینی، رفع مشکل آب شرب شهرستان ، سرکشی مداوم و رفع مشکلات روستاها و مناطق محروم، توجه به کمبود امکانات و فضاهای بهداشتی و درمانی و تدابیر اتخاذ شده در این حوزه و ضرورت اشتغال زایی در عرصه های کشاورزی را به عنوان برخی برنامه های خود نام برد.
وی صداقت با مردم در حوزه انتخابیه، پرهیز از شعار و عملكرد عوام فریبانه، عدم استفاده ابزاری از مسئولان شهر و استفاده نكردن از بیت المال و وفاداری به نظام، رهبری و امام راحل را از ویژگی های یك نماینده موفق دانست.
این مسئول دولتی اسبق : عدم توسعه یافتگی  آستارا  را در بخش های مختلف، بزرگترین درد این شهرستان دانسته و تخصص و كارآمدی نماینده مجلس وفعال شدن كار گروهای تخصصی دفتر  نماینده  و استفاده از متخصین بومی  را تنها راه علاج این مشكل عنوان كرده است.

حق گرفتنی هست باید تلاش کرد . .... دكتر هالو
نوربخش خوش سلیقه بخشدار مرکزی آستارا در آخرینهای روزهای مسئولیت خود از دریافت یارانه انصراف داد و اولین مسئول شهرستانی بود كه از گرفتن یارانه انصراف داد..

 هوالحق...

. دكتر محمد علی هالو.منتظر نظرات و پشنهادات  مردم  هستیم و از نظرات و انتقادات استقبال می كنیم .. .هوالجمیل...((اللهم عجل لولیک الفرج))-----دکتر محمد علی هالو  درد نیوز :dardnews.ir
خجالت‌آورترین یادگاری در گیلان

گیلان استانی زیباست و به همه هموطنان‌مان در کشور جمهوری اسلامی ایران که می‌آیند و از این طبیعت زیبا لذت می‌برند، تعلق دارد.

شهاب.ب یکی از شهروندان شهر رشت با اشاره به اینکه در ایام تعطیلات، حضور مسافرین جنب و جوش خاصی به شهر می‌دهد گفت: جذب گردشگر از برنامه‌های مهم هر کشور است تا به وسیله آن درآمد مردم منطقه با خدمات‌رسانی افزایش یابد اما در گیلان گردشگران زیادی ورود می‌کنند اما در درآمد مردم استان چندان تاثیری دیده نمی‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این طور به نظر می‌رسد با کمترین هزینه‌ای که مردم دیگر استان‌ها می‌توانند تعطیلات را بگذرانند استان گیلان است زیرا برای خواب با خود چادر و برای خوراک با خود مواد غذایی از شهرشان به استان می‌آورند.

خواب و خوراک بدون هزینه برخی از گردشگران در گیلان 

وی اضافه کرد: مشاهده می‌شود که برخی از مسافران به جای پرداخت اقامت در هتل و یا اماکن گردشگری در کنار خیابان‌ها می‌خوابند تا هزینه‌ای را پرداخت نکنند و این امر یکی از دلایل کم نصیب بودن گیلان از ورود گردشگر به گیلان است.

بهار.ج یکی دیگر از ساکنان شهر رشت در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا گفت: من بارها دیده‌ام که گردشگران حتی تخم‌مرغ و یا کنسرو ماهی را از شهر خود خریداری می‌کنند و با خودروهایشان به گیلان می‌آورند.

وی افزود: اغلب گردشگران فقط از خودشان زباله برای گیلان به یادگار می‌گذارند و این یکی از خجالت‌آورترین یادگاری‌های این مسافرین است

.

روز طبیعت امسال ۲۵۰۰ تن زباله در گیلان تولید شد

 محمدرضا برجی مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان با اشاره به اینکه در روز طبیعت امسال ۲۵۰۰ تن زباله در گیلان تولید شد، گفت: هیچ یک از مراکز دفن زباله گیلان بهداشتی و اصولی نیست و میزان این زباله بر حجم زباله‌های استان اضافه کرد.

وی از مردم خواست تا با جدیت بیشتری در حفظ محیط زیست تلاش کنند و خاطرنشان کرد: برخی افراد ناآگاه، برخورد بی‌رحمانه با طبیعت داشتند این در حالیست که گیلان با بحران زباله روبروست.

برجی گفت: این گونه رفتار کردن با طبیعت و نعمت‌های خداوندی شایسته ایرانی بودن‌مان نیست و در هیج کجای تاریخ این سرزمین توصیه به تخریب محیط زیست نشده است.

گیلان با بحران زباله روبروست

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان اضافه کرد: همانطور که اساس اسلام بر پاکیزگی است و روایات متعددی درباره حفظ پاکیزگی و نگهداری از درختان و زمین و آب نقل شده است، همه ما باید به وظیفه شرعی، اخلاقی و قانونی خود در حفظ محیط زیست و عدم تخریب آن عمل کنیم.

وی تاکید کرد: هرگونه شکار و صید و زنده‌گیری حیات‌وحش همچنان ممنوع است و جرم محسوب می‌شود.
اقامت بیش از یک میلیون گردشگر ایام نوروز در آستارا

فرماندار شهرستان مرزی آستارا اعلام کرد: در تعطیلات نوروز امسال، یک میلیون و 64 هزار و 156 نفر در شهرستان آستارا اقامت داشتند.

سیروس شفقی  گفت: از تاریخ 27 اسفندماه سال گذشته تا 14 فروردین امسال ، اقامت گردشگران در شهرستان آستارا نسبت به مدت مشابه سال قبل 10 درصد رشد داشته است.

وی افزود: این گردشگران در هتل ها ، هتل آپارتمان ها ، مهمانپذیرها ، مهمانسراها ، مدارس ، کمپینگ های اقامتی ، منازل استیجاری ، حاشیه بلوارها و برخی پارک ها اسکان یافته اند.

وی همچنین از بازدید یک میلیون و 412 هزار و 531 نفری مسافران نوروزی از مناطق گردشگری شهرستان آستارا خبر داد و بیان کرد: این بازدیدکنندگان نیز در مدت زمان یاد شده از بازارچه ساحلی و جاذبه های طبیعی و گردشگری بازدید کرده اند.

شفقی ادامه داد: آمار بازدید کنندگان از 11 نقطه شاخص گردشگری شهرستان نظیر بازارچه ساحلی ، باغ پرندگان ، آستان امام زادگان ابراهیم و قاسم (ع) ، پارک جنگلی بی بی یانلو ، تله کابین حیران ، تالاب استیل ، آب گرم علی داشی ، آبشار لاتون ، روستای کوته کومه ، طرح سالمسازی سفیر امید و مدرسه تاریخی حکیم نظامی جمع آوری شده است.

فرماندار آستارا علت افزایش مسافران نوروزی امسال شهرستان آستارا را مطلوب و مساعد بودن شرایط جوی و رونق مسافرت های نوروزی در سطح کشور ذکر کرد و گفت: برابر آمار بیشترین بازدید گردشگران در تعطیلات نوروز از بازارچه مرزی و ساحلی آستارا بوده که گردشگران با حضور در آن بازارچه ضمن خریدهای نوروزی، موجب رونق توریسم تجاری در این شهرستان مرزی شدند.

شفقی ادامه داد: شهرستان آستارا در نوروز 94 به لحاظ اقامت شبانه گردشگران نوروزی در ردیف سه شهرستان برتر استان گیلان قرار دارد.

شهرستان آستارا با 615 واحد اقامتی شامل هتل ، هتل آپارتمان ، مسافرکاشانه ، مهمانپذیر ، خانه مسافر، مجتمع های خدماتی و رفاهی و نیز با داشتن جاذبه هایی نظیر منطقه ویژه توریستی و گردشگری حیران ، پارک جنگلی بی بی یانلو ، آبشار یکصد متری لاتون ، آبگرم های طبیعی علی داشی و کوته کومه ، پارک حیات وحش لوندویل، تالاب آق ،گمرک ، باغ چای و مدرسه تاریخی حکیم نظامی جزو مناطق پرگردشگر در ایام نوروز بود.

بنا به اعلام نمایندگی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آستارا در نوروز سال 93 یک میلیون و یکصد هزار نفر از مناطق مختلف گردشگری این شهرستان ساحلی دیدن کرده بودند.
همکاری عربستان با القاعده در استان حضرموت یمن/هماهنگی اخوان یمن با سعودی‌ها در عدن/ناتوانی خلبان‌های سعودی در بمباران اهداف تعیین شده

در یمن خبر دادند که عربستان درحال کمک به نیروهای القاعده در استان حضرموت هستند تا تروریست‌ها بتوانند کنترل اوضاع را در این منطقه برعهده بگیرند 

* جنگنده‎های سعودی یکشنبه مناطق مختلف صعده از جمله دو منطقه رزاح و نجران و همچنین مناطق جنوبی ضالع را بمباران کردند که در پی آن چندین یمنی کشته و زخمی شدند

* در پی حملات جنگنده های عربستان سعودی به منطقه «حبیل جباری» در استان ضالع یمن شماری از شهروندان یمنی کشته و زخمی شدند

* «منصور هادی»، رئیس ستاد مشترک ارتش یمن در عدن و معاون وی را برکنار کرد

* در یمن گزارش می‌دهد، ناکامی جنگنده‌های سعودی در بمباران اهداف خود در جنوب صنعا/حی‌الجراف 16 بار بمباران شد

* نصیحت معاون عربی وزارت خارجه به سعودی: از سرنوشت آمریکا عبرت بگیرید/حملات نظامی علیه یمن را فوراً متوقف کنید
* اعلام همبستگی کودکان بحرینی و لبنانی با کودکان یمنی

* تخریب 96 روستای مرزی عربستان با یمن به دلیل نگرانی‌ امنیتی

* حملات عربستان علیه یمن با هماهنگی حزب اصلاح (اخوان) صورت می‌گیرد

* پژوهشگر یمنی در گفت‌وگو با فارس: ائتلاف سعودی به خواسته خود در یمن دست نخواهد یافت

* درگیری‌های جاری در عدن بین ارتش و نیروهای مردمی با گروه‌های تروریستی است

* عدن با تروریست‌های وارداتی با پروازهای ترکیه مین‌گذاری شده است
با حکم رهبر معظم انقلاب پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شد/ انتصاب اعضای هیأت امنای کمیته امداد

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری با توجه به تغییرات صورت گرفته در اساسنامه کمیته امداد امام خمینی(ره)، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکمی، با تقدیر از تلاش‌های مخلصانه مسئولین سابق این نهاد، «اعضای هیأت امنا و رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)» را منصوب و تأکید کردند در تحقق هدف نورانی این تشکیلات الهی، یعنی توانمندسازی و تأمین خوداتکایی محرومان و رشد ایمانی آنان گام‌های اساسی و تکمیلی برداشته شود.
متن حکم رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
با توجه به تغییراتی که در اساسنامه کمیته امداد امام خمینی(ره) صورت گرفته است؛ حضرات آقایان حجت‌الاسلام حاج شیخ محسن کازرونی، مهندس پرویز فتاح، حسین انواری، حمیدرضا ترقی، سید مرتضی بختیاری، مهندس سید منصور برقعی و خانم دکتر مرضیه وحیددستجردی را به‌عنوان اعضای هیأت امنا و جناب آقای مهندس پرویز فتاح را به‌عنوان رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) منصوب می‌کنم.
رجاء واثق دارم مجموعه فوق و رئیس محترم این نهاد انقلابی با استعانت از پروردگار متعال و بهره‌گیری از تجربیات ارزشمند موجود، در تحقق هدف نورانی این تشکیلات الهی که همانا توانمندسازی و شکوفایی استعدادها و تأمین خوداتکایی نیازمندان و محرومان و تقویت و رشد ایمانی و اعتقادی آنان با ارائه‌ی خدمات اجتماعی، حمایتی، فرهنگی و معیشتی می‌باشد، گام‌های اساسی و تکمیلی بردارند.
بی‌شک مسئولین سابق کمیته امداد امام خمینی(ره) و در رأس آنها جناب آقای عسگراولادی رحمة‌الله‌علیه و در سال‌های اخیر اعضای شورای مرکزی و جناب آقای انواری زحمات با ارزشی را در شکل‌گیری این نهاد مؤثر و موفق در مبارزه با فقر و محرومیت کشیده‌اند که ضمن تقدیر از تلاش‌های مخلصانه‌ی آنان، برای همه‌ی آنها اجر و پاداش الهی را مسألت دارم. گرچه تکیه اصلی کمیته امداد امام خمینی(ره) بر کمک‌های کمّی و کیفی مردم عزیز کشورمان باید باشد، اما ایفای نقش توسط دولت و مجلس و دستگاه قضایی در پشتیبانی‌های همه‌جانبه از این نهاد انقلابی در جهت انجام مأموریت‌های مقدس آن، امری انکارناپذیر است. مزید توفیقات همه آقایان را از خداوند متعال خواستارم.
سید علی خامنه‌ای
16/ فروردین/ 1394


«منصور هادی»، رئیس ستاد مشترک ارتش یمن در عدن و معاون وی را برکنار کرد

«عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهور مستعفی یمن در پی شکست عناصر مسلح طرفدار خود در مقابل کمیته‌های مردمی یمن وابسته به جنبش انصارالله، رئیس ستاد مشترک ارتش یمن، معاون وی و فرمانده نیروهای امنیتی ویژه در عدن را برکنار کرد.

ارتش یمن و کمیته‌های مردمی وابسته به جنبش انصارالله اعلام کرد که که بندر عدن به طور کامل تحت کنترل آنها در آمده است.

مشاور رئیس‌جمهور مستعفی یمن اعلام کرد که طی روزهای آینده فرماندهی نظامی جدیدی تشکیل خواهد شد.

وی در ادامه افزود: طی روزهای آینده تحولات جدید نظامی صورت خواهد گرفت.

ارتش یمن و کمیته های مردمی وابسته به «انصار الله» بر بخش هایی از شهر «عدن» در جنوب یمن سیطره یافت که به عقب نشینی هواداران «عبد ربه منصور هادی» رییس جمهوری مستعفی و فراری انجامید.

موفقیت های نیروهای مردمی و ارتش یمن در عدن ، با وجود حملات مکرر هوایی عربستان سعودی ، نشانگر توانمندی نیروهای مردمی برای دفع تجاوز خارجی و به شکست کشاندن تروریست های داخلی مورد حمایت عربستان ، غرب و اسرائیل است.

در شرایطی که مخالفت های مردمی با تجاوزهوایی عربستان به یمن همچنان  ادامه دارد ، عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن مداخله زمینی خارجی را در شهر عدن خواستار شده است.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دکتر کیوان اسد پور معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید استان گیلان شد.

تاریخ:سه شنبه 11 فروردین 1394-12:27 ب.ظ

http://guilanian.ir/wp-content/uploads/2012/12/farmandar-astara.jpg

دکتر کیوان اسد پور معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید استان گیلان شد.

 به گزارش دردنیوز : دکتر اسدبور ار ایثارگران هشت سال دفاع مقدس  و مدیر کل اسبق هلال احمر گیلان و معاون اسبق بهداشت و درمان بنیاد شهید  و 6 سال فرماندار بندر آستارا در کارنامه خود دارد ...
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تابلوی شهر بام های سفالی آستارا کجا رفت؟!

تاریخ:سه شنبه 11 فروردین 1394-12:27 ب.ظ


 اجاره بهای مغازه های بازارچه ساحلی آستارا بصورت بی رویه افزایش می یابدرییس اتاق اصناف شهرستان آستارا از افزایش بی رویه اجاره بهای مغازه های بازارچه ساحلی این شهرستان خبر داد.

به گزارش درد نیو ز: عارف باباشپور، رییس اتاق اصناف آستارا گفت: اتاق اصناف آستارا دارای ۱۹ اتحادیه است که این اتحادیه ها شامل ۱۰ اتحادیه توزیعی و خدماتی و ۹ اتحادیه خدمات فنی و تولیدی است.

رییس اتاق اصناف بندر آستارا با اشاره به اینکه بخش اعظم صنوف آستارا را اتحادیه پوشاک تشکیل می دهد، تصریح کرد: بیش از ۷۰۰ نفر عضو پروانه دار این اتحادیه صنفی هستند.

باباشپور به معضل افزایش اجاره بهای مغازه ها در این شهرستان اشاره و اضافه کرد: افزایش بی رویه اجاره مغازه ها از طرف مالکان مغازه ها و عوامل سودجو باعث افزایش قیمت واحدهای تجاری در بندر آستارا شده است.

وی ادامه داد: طبق قانون جدید مصوبه هیات وزیران کسانی که بدون پروانه کسب فعالیت کنند در سال آینده از امتیاز حامل های انرژی آب، برق و گاز محروم می شوند.

رییس اتاق اصناف بندر آستارا افزود: کسبه و بازاریان به قانون احترام بگذارند و به دریافت پروانه کسب اقدام کنند.

باباشپور تصریح کرد: شماره تلفن ۴۴۸۱۹۷۶۷ واحد نظارت و بازرسی اتاق اصناف آستارا آماده دریافت شکایت مردمی می باشد.

این مقام مسئول با اشاره به فعالیت پنج هزار واحد صنفی دارای پروانه کسب در بندر آستارا، گفت: بعد از پوشاک اتحادیه های خرازان، خواربارفروشان و یدک فروشان اتومبیل دارای بیشترین عضو صنفی هستند.

وی اضافه کرد: یک هزار و ۵۰۰ واحد صنفی در بازار ساحلی و پاساژهای همجوار فعالیت دارند که ۹۰۰ واحد صنفی آن در بازار ساحلی و ۶۰۰ واحد صنفی نیز درپاساژهای همجوار فعالیت دارند که برای پنج هزار نفر اشتغال ایجاد کرده اند.

رییس اتاق اصناف بندر آستارا با اشاره به فرا رسیدن ایام نوروز و ورود تعداد کثیری از میهمانان از اقصی نقاط کشور به این بندر مرزی و توریستی و حضور در بازارهای سطح شهر به بازاریان و فعالان واحدهای صنفی توصیه کرد: با عطوفت و مهربانی، فرهنگ غنی بندر آستارا را به مسافران ورودی منتقل کنند.

باباشپور در پایان از کلیه اصنافی که در این بازار فعالیت دارند، خواست در راستای جلوگیری از ترافیک از آوردن خودروهای شخصی به داخل پارکینگ بازار خودداری کرده و حدالامکان از وسایط نقلیه عمومی برای رفت و آمد به محل کارشان استفاده کنند.
۳۶۰ میلیون ریال از درآمد شهرداری به کتابخانه های عمومی آستارا اختصاص یافت

رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا گفت : سال گذشته ۳۶۰ میلیون ریال از محل درآمد شهرداری آستارا به کتابخانه های عمومی این شهرستان اختصاص یافت.360 میلیون ریال از درآمد شهرداری به کتابخانه های عمومی آستارا اختصاص یافت

به گزارش درد نیوز ک قاسم خسروی افزود: همه ساله برابر قانون نیم درصد از کل درآمد شهرداری به حساب انجمن کتابخانه های عمومی آستارا واریز می شود.

وی با اشاره به اینکه نیم درصد درآمد شهرداری به صورت متناوب در طول سال اختصاص می یابد ، افزود: بودجه های اختصاص یافته در زمینه پیشبرد برنامه های فرهنگی و هنری و نیز امور عمرانی و جاری کتابخانه های شهرستان صرف و هزینه می شود.

خسروی با اشاره به اینکه این میزان از درآمد شهرداری از سال ۸۴ به کتابخانه ها اختصاص می یابد ، اضافه کرد: همچنین در سال ۹۳ شهرداری لوندویل از محل نیم درصد ، ۳۵ میلیون ریال به حساب انجمن کتابخانه علی ابن ابی طالب این شهر واریز کرده است.

رییس اداره کتابخانه های عمومی آستارا با تقدیر از حمایت های فرماندار از حوزه فرهنگ اظهار کرد : در سال گذشته ۳۵۰ میلیون ریال اعتبار از محل تملک دارایی استان به چهار کتابخانه شهرستان آستارا اختصاص یافته است. 

وی ادامه داد : این اعتبار برای تجهیز و تعمیر کتابخانه ها هزینه می شود.

خسروی همچنین از آغاز فعالیت کتابخانه های عمومی آستارا در سال جدید از هشتم فروردین ماه در شیفت قبل از ظهر خبر داد و گفت : در طی این سه روز ۲۵۰ نفر از شهروندان و گردشگران نوروزی به کتابخانه های عمومی آستارا مراجعه کرده اند.

وی در ادامه با اشاره به احداث نخستین کتابخانه استاندارد غرب گیلان در شهرستان آستارا در سال جدید ، افزود : این کتابخانه عمومی با مشارکت شهرداری آستارا و با اختصاص یک طبقه از طبقه های مجتمع تجاری ، فرهنگی و تفریحی این شهرستان در میدان امام خمینی (ره) در سال جاری به بهره برداری می رسد.

وی اظهار کرد : مساحت این کتابخانه عمومی حدود دو هزار متر مربع خواهد بود.

 
تابلوی شهر بام های سفالی آستارا کجا رفت؟!

تابلوی شهر با های سفالی در آستانه نوروز از ورودی شهر آستارا برداشته شد تا مسافران نوروزی آستارا این بار چشم شان به جمال این تابلوی معروف روشن نشود.تابلوی شهر بام های سفالی آستارا کجا رفت؟!

به گزارش درد نیوز :این تابلوی آبی دریایی که در ورودی شهر آستارا چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کرد در نوروز امسال دیگر خبری از آن نیست و به جای آن تابلوی دیگری به غیر از عنوان و مضمون بام های سفالی نصب شده است.

 آن تابلو از یک سو نشانگر فرهنگ و اصالت بومی منطقه در استفاده از سفال بر بام خانه بود و از سویی دیگر در زمان حال به خاطر ایرانیتی شدن بام خانه های آستارا کاربردش را از دست داده بود.

 در سالیان اخیر مسافران زیادی ، آستارا با این سوال ترک می کردند” ما که هر چه قدر گشتیم کلاه سفالی بر سر خانه ها ندیدیم!” حالا شهرداری امسال قبل از اینکه این سوال برای گردشگران نوروزی پیش بیاید خودش در این امر پیش قدم شده است.

هر چند از گوشه و کنار شنیده می شود این تابلو بعد از مدتی دوباره به جای نخست خود برخواهد گشت ، ولی قبل از انجام هرکاری خواهشمندیم: یا شهرداری این تابلوی به رنگ دریا را که طرحی از سفال هم ندارد بسیار محترمانه کنار بگذارد ، یا حداقل طرحی از بام های سفالی بر روی تابلو ایجاد کند و یا اینکه زیر این تابلو یک توضیح مختصری نوشته شود با این مضمون: یکی بود یکی نبود، روزی روزگاری زیر گنبد کبود سقف خانه های آستارا سفالی بود و ما به افتخار همان روز و روزگار این تابلو را امروز در ورودی مظلومترین شهرستان استان گیلان نصب کردیم.

 

اگر جایی برای نوشتن بود این را هم می توان اضافه کرد که: مسافران زیاد به دنبال سقف های سفالی نگردند چون آپارتمان های بدقواره چند طبقه ای خیلی وقت است سنت را از دست مان گرفته و صنعتی مان کرده اند، صنعتی که تاکنون در این شهرستان نه کارخانه ای ایجاد کرده ، نه اشتغال آنچنانی به بار آورده و نه سامانه دفع فاضلابی راه اندازی کرده!
اشتباه دختر ۱۴ ساله گیلانی جبران پذیر است!؟

ما با واقعیتی به نام جامعه مواجه هستیم که نحوه اداره آن، تأثیرگذاری بر آن و وظیفه ما در قبال آن باید مورد توجه باشد. ما باید وضع جامعه خود را ارزیابی کنیم همان طور که محاسبه نفس برای همه ما لازم است این محاسبه را برای جامعه هم باید به عمل آوریم.

به گزارش ماسال نیوز به نقل از خزرآنلاین، همه انسان ها اشتباه می کنند. در زندگی حرفه ای خود می توانید مشاغل یا فرصت های اشتباهی را انتخاب کنید. این اشتباه ها بر اساس موقعیت افراد تغییر می کند. می توانید در زندگی مرتکب اشتباه هایی بشوید که شما را از بالا به پایین بکشد. بنابراین، جبران چنین اشتباه هایی مساله ساده و کم اهمیتی نیست.

یک اشتباه ساده و از آن مهم تر، یک تصمیم عجولانه و نابخردانه می تواند زندگی شما را به خطر بیندازد و از آن مهم تر می تواند آن اشتباه تمام عمر با شما زندگی کند!

عصر آخرین روز پاییز سال ۹۲بود که وقوع حادثه‌ای ناگوار در خشکه بیجار استان گیلان، مسیر زندگی دو دختر ۱۴ساله را تغییر داد.

دختری نوجوان در عصر یک روز پاییزی، همکلاسی خود را به خانه‌شان دعوت می‌کند تا با هم درس بخوانند. این دختر و خانواده‌اش در مزرعه‌ای در خشکه بیجار استان گیلان زندگی‌ می‌کردند و پدر وی از محل کشاورز و پرورش ماهی زندگی می‌گذراند. پدر خانواده با توجه به دوری مزرعه از شهر، در خانه اسلحه داشت.

دختر مرد کشاورز بعد از ساعتی درس خواندن، تصمیم می‌گیرد اسلحه پدرش را به دوست خود نشان دهد اما همین که اسلحه را از روی دیوار بر می‌دارد، گلوله داخل آن شلیک می‌شود و از بد حادثه به پیشانی همکلاسی‌اش اصابت می‌کند.

با وقوع این حادثه، دختر کشاورز که ۱۴ سال داشت و عاقله محسوب می‌شد، تحت عنوان قتل شبه عمد به پرداخت دیه کامل یک زن ( ۷۵ میلیون تومان) محکوم می‌شود. دختر نوجوان در سال ۹۲ با حکم دادگاه به مدت ۱۱ روز در کانون اصلاح و تربیت به سر می‌برد اما وضعیت روحی و روانی وی بر اثر شوک وارد از این حادثه، به قدری نامناسب بود که مسئولان کانون تصمیم می‌گیرند وی خارج از کانون تحت مراقبت‌های پزشکی باشد. 

با توجه به نوع پرونده و وضعیت نامناسب خانواده دختر نوجوان برای پرداخت دیه، موضوع در دستور کار ستاد دیه قرار گرفت و با مساعدت این ستاد، از مجموع دیه ۷۵ میلیون تومانی، ۲۲ میلیون به مرد کشاورز وام داده شد و او برای پرداخت دیه حدود ۵۳ میلیون تومان کسری دارد. 

ستاد دیه قصد دارد با کمک خیرین و نیکوکاران، این مبلغ را تامین کند و دختر نوجوان و خانواده‌اش را از این وضعیت رها کند. خیرین و نیکوکاران می‌توانند برای کمک به زندانیان نیازمند و محکومان جرائم مالی غیرعمد، کمک‌های نقدی خود را به حساب ۷۴/۷۴ بانک ملت به نام ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند پرداخت کنند.
تصاویر/ چهره‌ها در ختم همسر آیت‌الله جنتی


ادامه مطلب


جان کری درباره احتمال توافق: "ان‌شاء‌الله"

پایگاه خبری پاورلاین بلاگ نوشت، جان کری وزیر خارجه آمریکا در پاسخ به سئوال خبرنگاری که از وی پرسید آیا احتمال توافق تا ضرب الاجل فردا وجود دارد در پاسخ گفت ان شاء الله.

سایت وسترن جورنالیزم نیز در خبری مشابه نوشت جان کری وزیر خارجه آمریکا در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا توافق هسته ای تا ضرب الاجل سه شنبه حاصل می شود پاسخی کوتاه و غیرمنتظره داد.

لورا روزن خبرنگار المانیتور که رویداهای خاورمیانه را پوشش می دهد در توییتر نوشت کری در پاسخ خود به کلمه الله اشاره کرد.

خبرنگار المانیتور نوشت مذاکره کننده ارشد آمریکا در مذاکرات هسته ای با ایران نه تنها از کلمه الله استفاده کرد بلکه به زبان عربی صحبت کرد.

روزن در اشاره به پیام یک خبرنگار ایرانی آمریکایی در توییتر نوشت کری در پاسخ به سئوالی درباره چشم انداز دستیابی به توافق تا ضرب الاجل سه شنبه گفت ان شاء‌ الله که یعنی اگر خدا بخواهد.

اگر چه استفاده کری از عبارت ان شاء الله تاکنون در رسانه های اجتماعی واکنش گسترده ای در بر نداشته است، در شماری از مطالبی که در توییتر نوشته شده ابراز نگرانی شده است که جان کری درباره این مسئله مهم مربوط به منافع آمریکا و متحدان غربی اش به عربی اظهار نظر کرده است.

این سایت در ادامه تصویری از پیام نگار مرتضوی خبرنگار ایرانی الاصل را منتشر کرد که نوشته است یک دانشجوی ایرانی در سوییس کری را هنگام خرید شکلات مشاهده می کند و از وی درباره مذاکرات هسته ای می پرسد و کری در پاسخ می گوید ان شاء الله.

این سایت همچنین تصویر پیام کاربری به نام فرزانه بهرامی را منتشر کرد که نوشته بود « کری شخصا به من گفت تاکنون توافقی حاصل نشده است.»


سفر نوروزی روحانی به قشم تایید شد

سال گذشته حسن روحانی جزیره کیش را به عنوان مقصد سفر خود در نوروز انتخاب کرد و پس از بازگشت از آن جزیره، عازم مازندران شد.

امسال اما روحانی پس از از دست دادن مادر خود، در روزهای ابتدایی سال، در تهران ماند تا اینکه روز گذشته عکسی از روحانی با لباس سیاه، در قایقی منتشر شد و در توضیح آن، عنوان شده بود که این عکس متعلق به امروز (شنبه) و در جزیره قشم است،

اگرچه هیچ منبع رسمی این عکس را تایید نکرده بود، اما امروز سایت رسمی ریاست جمهوری، سفر روحانی به قشم را تایید کرد.

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری نوشت: رییس جمهوری در جریان سفر پروژه ای به جزیره قشم از طرح توسعه بندر بهمن بازدید کرد.
حجت الاسلام  حسن روحانی که به منظور افتتاح و بازدید از چندین پروژه عمرانی، خدماتی و درمانی به جزیره قشم سفر کرده است، ضمن بازدید از بخش های مختلف بندر بهمن، با توضیحات مسوولان در جریان قابلیت های این بندر قرار گرفت.
شرکت در جلسه سالانه مدیران عامل مناطق آزاد کشوراز جمله برنامه های رییس جمهوری در جریان سفر به جزیر قشم است. در این جلسه، برنامه های سال 94 مناطق آزاد با محوریت اقتصاد مقاومتی و تحقق رونق و اشتغال، جذب سرمایه خارجی، توسعه صادرات و انتقال تکنولوژی در مناطق آزاد، بررسی و تصویب خواهد شد.
بازدید از نیروگاه مپنا، اسلکه کاوه و افتتاح بیمارستان از دیگر برنامه های سفر رییس جمهوری به جزیره قشم است.
رییس جمهوری را در این سفر دکتر محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهوری و وزرای کشور و بهداشت درمان و آموزش پزشکی، اکبر ترکان دبیر شورای عالی مناطق آزاد و جمعی دیگر از مسوولان همراهی می کنند.


با حمایت آمریکا عربستان به یمن حمله کرد/ منصور هادی وارد ریاض شد/ 40 نیروی سعودی اسیر شدند


ادامه مطلب


نماینده آستارا : همدلی دولت و ملت به توسعه کشور کمک می کند

صفر نعیمی روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار  افزود : ملت به عنوان بزرگترین پشتوانه دولت نقش چشمگیری در پیشبرد برنامه های اساسی نظام اسلامی دارد.

وی با اشاره به اینکه همواره رابطه مستقیمی میان دولت و ملت برقرار است ، اضافه کرد : ارتباط حقیقی و صمیمی میان دولت و ملت تنها از راه همدلی و همزبانی تحقق پیدا می کند.

وی بیان کرد : موفقیت دولت در گرو همراهی و همدلی مردم است که شایسته است تمامی خدمتگزاران نظام جمهوری اسلامی همواره در راستای تامین رفاه مردم تلاش خالصانه ای داشته باشند.

وی شعار سال مقام معظم رهبری را برخاسته از افق دید روشن و امید بخش معظم له خواند و بیان کرد : نتیجه همدلی و همزبانی در وحدت و یکپارچکی خلاصه می شود که ملت و دولت های نظام جمهوری اسلامی همواره در طول تاریخ ۳۶ ساله انقلاب این امر را به نیکی به اثبات رسانده اند.

وی افزود : هر جا ملت به عنوان پشتیبان حقیقی برای دولت ظاهر شده است ، تمامی مسوولان نظام با اقتدار برای اعتلای آرمان های انقلاب تلاش کرده اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه یکی از توطئه های اصلی دشمنان را در طول سالیان اخیر دلسرد کردن ملت از اهداف انقلاب اسلامی خواند و اضافه کرد : این توطئه دشمنان نیز به مانند سایر توطئه های پلید آنان محکوم به شکست است چرا که مردم ایران اسلامی با تبعیت راستین از مقام معظم رهبری راه روشن انقلاب را به درستی و شایستگی طی می کنند.

نعیمی ادامه داد : تا زمانی که دولت و ملت در کنار هم و برای یک هدف یعنی اعتلای نام نظام جمهوری اسلامی همت کنند ، این انقلاب از هرگونه تهدید و تهاجمی ایمن است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۴ هجری شمسی ، سال جدید را سال’ دولت و ملت ، همدلی و هم زبانی’ نامگذاری کردند.
بمناسبت روز جمهوری اسلامی نماینده ولی فقیه در گیلان و استاندار بیانیه ای مشترك صادر کردند

نماینده ولی فقیه در گیلان و استاندار بیانیه ای مشترك صادر کردند که به شرح زیر است:

دوازدهم فرورین، بهار استقلال و آزادی ایرانیان و عید مردم سالاری دینی در راه است.

در این روز تاریخی، مردم حماسه آفرین کشورمان از اقوام ، نژادها و اصناف مختلف همدل و همزبان و یکپارچه در سایه‌ی اسلام ناب محمدی (ص) و رهبری هوشمندانه و مدبرانه معمار کبیر انقلاب ، بلوغ فکری و سیاسی خود را با آرای قاطع و بی‌نظیر به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نشان دادند.

بی‌شک دوازدهم فروردین عصاره‌ی دوران سراسر حماسه، حق طلبی و مبارزه عزت طلبان اسوه، علیه دوران سیاه استعمار و استبداد است که خون شهیدان در آن به ثمر نشست و جلوه‌ای از وعده‌ی حق خداوند تبارک و تعالی در پیروزی خون برشمشیر نمایان شد.

اینجانبان با تبریک فرا رسیدن دوازدهم فروردین روز جمهوری اسلامی ایران رجاء واثق داریم مردم شهید پرور گیلان تحت تدابیر خلف صالح بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، همدل و همزبان با دولت، همچون گذشته بر حفظ آرمانها و ارزشهای این نظام استوارند و حافظ حقیقی این ودیعه الهی هستند.

 

 

زین العابدین قربانی                                                                              محمدعلی نجفی
نماینده ولی فقیه در استان                                                                    استاندار گیلان
و امام جمعه رشت
آرامگاه کاشف‌ السلطنه و موزه تاریخ چای ایران+عکس


ادامه مطلب


مراسم ختم پروفسور هوشنگ منتصر کوهساری در لاهیجان برگزار شد+تصاویر

مراسم سومین روز درگذشت استاد منتصر کوهساری با سخنرانی ابوذر ندیمی نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی در مسجد جامع لاهیجان برگزار شد.
پروفسور هوشنگ منتصر کوهساری ریاضی دان برجسته سیاهکلی در روز پنجم فروردین ماه امسال به علت کهولت سن دار فانی را وداع گفت و در لاهیجان به خاک سپرده شد.

montaser_7898او دوران کودکی و تحصیلات ابتدایی را در زادگاهش گذراند و تحصیلات متوسطه را در تهران و در مدارس «سن لوئی» و «دارالفنون» ادامه داد. دیپلمش را با رتبه اول در رشته ریاضی گرفت و آنگاه وارد دانشگاه تهران شد و لیسانس ریاضی دریافت کرد. وی در سال ۱۳۲۷ راهی کشور فرانسه شد و به تحصیل در رشته اقتصاد ریاضی (اکنومتری) پرداخت. پس از فارغ التحصیل شدن به «استراسبورگ» رفت و دوره دکترای ریاضی را در آنجا گذراند و در سال ۱۳۳۳ به ایران بازگشت .
منتصر کوهساری مدتی معاونت «دانشگاه صنعتی شریف» و ریاست دانشگاه تبریز را عهده دار بود.
وی با همکاری گروهی از ریاضی دانان دیگر نزدیک به ۲۰ تالیف در زمینه ریاضی از خود به یادگار گذاشته‌است. و علاوه بر این در حوزه مسائل سیاسی و اجتماعی نیز مطالبی را ترجمه نموده‌است که از آن جمله می‌توان به کتاب «زردهای سرخ» نوشتهٔ «هانری مارکانت»و ترجمه آثاری از  برتراند راسل اشاره کرد.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دکتر کیوان اسد پور معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید استان گیلان شد

تاریخ:سه شنبه 11 فروردین 1394-12:41 ق.ظ

http://guilanian.ir/wp-content/uploads/2012/12/farmandar-astara.jpg

دکتر کیوان اسد پور معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید استان گیلان شد.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تاریخ به احترام تو خواهد ایستاد

تاریخ:دوشنبه 10 فروردین 1394-07:41 ب.ظ

پرویز اسماعیلی در صفحه فیس بوک خود نوشت : هنوز به فینال مذاکرات نرسیده ایم. نتیجه هر چه باشد؛ تاریخ این سرزمین و ملت عزیز ما به احترام تلاشهای محمد جواد ظریف و تیم او خواهد ایستاد.

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهوری نوشت: محبوبیت در دل مردم؛ پیش و بیش از هر چیز، از جمله نتیجه ماموریت؛ محصول «دل پاک» است. محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان همه شایستگی های لازم را دارد اما مهمترین دارایی او یک «دل پاک» است.

تا آنجا که آن مقام آمریکایی در مقدمه کتاب خود، او را «قابل احترام ترین دشمن» خطاب می کند. و تا آنجا که شاهد بوده ایم این «فرزند انقلابی ملت ایران» در طراز بهترین و تواناترین دیپلماتهای بین المللی است. و همه کسانی که روبروی میز با او رقابت و حتی دشمنی می کنند، به شایستگی اش اذعان کرده اند.

گمانم سال 83 یا 84 در پاریس بود که یک دیپلمات پر آوازه اروپایی در جمعی گفت «من مادر زاد، انگلیسی زبانم. اما جواد ظریف بهتر از من به زبان انگلیسی مسلط است. من در بهترین دانشگاههای جهان حقوق بین الملل خوانده ام، اما ظریف در این زمینه هم از من بسیار جلوتر است. او دیپلماتی درجه یک است...»

همین امروز؛ گیلرمن، سفیر پیشین اسرائیل در سازمان ملل به شبکه فاکس نیوز گفت: «نمی فهمم چرا آمریکا این اندازه برای رسیدن به توافق بد با ایران شتاب دارد. من محمد جواد ظریف را می شناسم. چهار سال به عنوان سفیر ایران در سازمان ملل همکار من بود. او بسیار زیرک است، شخصیت جذابی هم دارد و مذاکره کننده بسیار زیرکی هم هست. او الان، به زعم خود، می بیند که آمریکا ضعیف است و اروپا هم مشتاق امضای توافق.»

او سال 84 میانه ی اروپا و آمریکا را مدیریت کرد اما ... . و در 18 ماه اخیر میانه ی بس پیچیده تر و بزرگتری از 6 قدرت جهانی را مدیریت کرده است که بعدها روایت خواهد شد.

هنوز به فینال مذاکرات نرسیده ایم. نتیجه هر چه باشد؛ تاریخ این سرزمین و ملت عزیز ما به احترام تلاشهای محمد جواد ظریف و تیم او خواهد ایستاد.

او تا همین جا هم ثابت کرده است که راه موفقیت از مسیر توکل بر خدا، صبوری، تدبیر، روحیه ی پیروزی و مثبت اندیشی می گذرد و لا غیر.

ضمن احترام به همه منتقدینی که مشفقانه و با انگیزه اصلاح، کمک و تامین حقوق ملت قدم برداشته اند؛ امیدوارم از سال 1394 همه نیروهای سیاسی لااقل در حوزه سیاست خارجی که عرصه تامین و حداکثری کردن منافع ملی است؛ همراه با «دولت و ملت؛ همدلی و همزبانی» کنند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مروری بر دستاوردهای یکساله دولت تدبیر و امید در آستارا

تاریخ:دوشنبه 10 فروردین 1394-11:19 ق.ظ

شهرستان مرزی بندرآستارا در سال گذشته شاهد تحولات مهم در عرصه توسعه و عمران بوده که مروری بر خدمات و دستاوردهای یکساله دولت تدبیر و امید چشم انداز روشنی را در این شهرستان نشان می دهد.

حمایت از سرمایه گذاران و افزایش زمینه های سرمایه گذاری در شهرستان با برگزاری بیش از 20 نشست در فرمانداری با حضور مسوولان استانی، دعوت از کارگروه حمایت از تولید استان در راستای رسیدگی به مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی این شهرستان و تامین اعتبار620 میلیارد ریالی از منابع مختلف برای پروژه های عمرانی شهرستان از جمله اقدامات اساسی برای توسعه و عمران شهرستان آستارا در سال 93 بوده است.

فرماندار شهرستان آستارا روز دوشنبه در تشریح خدمات و دستاوردهای یکساله دولت تدبیر و امید در سال 93  ، تامین اعتبار 15 میلیارد ریالی برای احداث چاه فلمن در راستای افزایش میزان تولید آب برای شهروندان، تامین اعتبار 20 میلیارد ریالی برای آبرسانی به روستاهای فاقد آب شرب نظیر کوته کومه ، باباعلی ، باش محله و صیادلر و تکمیل تاسیسات آبرسانی کانرود ، ویرمونی و قره سو و تخصیص اعتبار 20 میلیارد ریالی برای اجرای پروژه های مهم زیربنایی در روستاها با حمایت استاندار گیلان را از اقدامات اساسی شهرستان در تامین آب ذکر کرد.

سیروس شفقی همچنین اجرا و تکمیل پل لوندویل و تکمیل ورودی و خروجی آن پس از گذشت یکسال از آماده بودن عرشه پل با هم افزایی و بسیج امکانات اداری و بخش خصوصی در کمتر از یک ماه ، تامین اعتبار از محل اعتبارات تبصره 22 جهت اجرای طرح هادی در هفت روستای قره سو ، باش محله ، ویرمونی ، عباس آباد ، بیجاربین و باغچه سرا و امضای تفاهم نامه ای با معاون روستایی بنیاد مسکن کشور به منظور دو برابر شدن این اعتبارات ، پیگیری گازرسانی به روستاهای فاقد گاز از جمله صیادلر ، بی بی یانلو ، تلخان و کشفی از محل اعتبارات بند ق تبصره دو و همچنین گازسانی به روستای حیران از منبع تغذیه نمین اردبیل و کلنگ زنی پروژه گازرسانی روستای کوته کومه در دهه فجر را از جمله اقدامات اجرایی در عمران روستایی شهرستان آستارا عنوان کرد.

وی با اشاره به واریز اعتباری بالغ بر 50 میلیارد ریال برای دهیاری های شهرستان از محل اعتبارات استانداری ، افتتاح 65 پروژه عمرانی در هفته دولت در شهرستان آستارا با اعتباری بالغ بر 320 میلیارد ریال و افتتاح 56 پروژه عمرانی در دهه فجر با اعتباری بالغ بر 170 میلیارد ریال و رشد 20 برابری آن در مقایسه با مدت مشابه سال قبل را از جمله دستاوردهای یکسال گذشته شهرستان آستارا ذکر کرد.

وی همچنین پیگیری اجرای طرح ساماندهی پایانه مرزی شهرستان و تخصیص اعتباری بالغ بر 85 میلیارد ریال برای این پروژه مهم ، راه اندازی بازارچه مزی مشترک و پیگیری ویژه از طریق شورای ساماندهی مرزی استان با توجه به تاکید استاندار ، تصویب و نهایی شدن ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در هیات دولت و دبیرخانه مناطق آزاد تجاری کشوری ، پیگیری مشکلات مربوط به اسکله و بندر چند منظوره آستارا در راستای احداث فاز دوم اسکله و رفع موانع آن ، افزایش هفت برابری عملیات تخلیه و بارگیری در بندر از 23 هزار تن در سال 92 به 156 هزار تن در سال 93 ، افزایش 170 درصدی کالاهای صادراتی از 22 هزار تن در سال 92 به 61 هزار تن در سال 93 و ورود کشتی 140 متری روسی با ظرفیت پنج هزار و 800 تن در تاریخ 24 مهر 93 با محموله ورق خام ام.دی.اف از کشور رومانی از طریق رودخانه ولگا و نیز پیگیری ویژه در راستای ایجاد خطوط جدید کشتیرانی بین بندر آستارا و بنادر حاشیه دریای خزر شامل خط آستارا ـ باکو به منظور واردات شمش آهن و صادرات میلگرد ، خط اکتائو ـ آستارا ـ باکو به منظور واردات شمش آهن و صادرات میلگرد و خط دریایی آستارا ـ ماخاچ کالا به منظور صادرات سیمان را از جمله خدمات دولت تدبیر و امید در حوزه مرزی و اقتصادی در شهرستان آستارا اعلام کرد.

شفقی اختصاص ماشین آلات به دهیاری ها شامل بیل هیدرومک به تعاونی دهیاری های لوندویل و یک دستگاه ماشین آتش نشانی به دهیاری حیران از سوی استانداری ، اخد مجوز ایجاد دهیاری برای 9روستای بالای 30 خانوار شهرستان آستارا از وزارت کشور ، انعقاد تفاهم نامه با وزارت راه و شهرسازی برای آسفالت 30 کیلومتر از راه های روستایی شهرستان و نیز تامین اعتبار از منابع مختلف برای آسفالت 10کیلومتر از راه های روستایی ، افتتاح دو مدرسه جدید عنبران و کردسرا در دهه فجر و همچنین تامین اعتبار برای پروژه های مدارس شش کلاسه سهراب محله لوندویل ، 12 کلاسه کریم زاده لوندویل ، شش کلاسه سرباز عباس آباد و سه کلاسه روستای هودول ، تهیه طرح هادی برای روستاهای بالای 20 خانوار در 9 روستا و بازنگری طرح هادی در پنج روستای آستارا ، پیگیری ویژه در راستای تکمیل و تسریع در اجرای پروژه بیمارستان 132 تختخوابی آستارا با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی در طی سه مرحله در سال جاری و اختصاص اعتبار 100 میلیارد ریالی برای تکمیل آن و نیز اخد دستور تجهیز بیمارستان از وزیر بهداشت و درمان ، پیگیری تکمیل پروژه 17 ساله مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی شهرستان و تخصیص اعتباری بالغ بر 16 میلیارد ریال برای این پروژه و نیز تامین اعتبار 20 میلیارد ریالی برای طرح ملی شبکه فاضلاب آستارا

را از جمله دستاوردهای دولت در سال 93 در سطح شهرستان آستارا ذکر کرد.

وی با اشاره به تامین اعتبار 25 میلیارد ریالی بای تکمیل پروژه دیواره سازی رودخانه مرزی آستاراچای گفت: 9 میلیارد ریال آن از سهم اعتبارات شهرستانی و مابقی از محل اعتبارات ملی تامین شده است.

فرماندار آستارا مطالعه آب های سطحی شهر آستارا و پیگیری برای تهیه طرح مطالعاتی ، پیگیری برای ایجاد پایانه صادراتی گل و گیاه در آستارا را از جمله اقدامات مسوولان در سطح این شهرستان طی سال 93 عنوان کرد.

وی اضافه کرد: جذب اعتبارات مصوب حدود 620 میلیارد ریالی که در تاریخ این شهرستان بی سابقه بوده و از همه مهم تر گشودن گره پروژه ها و بخش های توسعه ای شهرستان از جمله گشودن گره توسعه اسکله بندر آستارا بعد از پنج سال ، تصویب نهایی ایجاد منطقه ویژه اقتصادی بعد از پنج سال و آغاز عملیات اجرایی اتمام سالن آمفی تئاتر مجتمع ارشاد اسلامی بعد از 17 سال ، تمهید مقدمات فعالیت بازارچه مرزی مشترک بعد از 10 سال ، پیگیری در برگرداندن 20 کیلومتر جاده حوزه استحفاظی گیلان از استان اردبیل که مراحل نهایی آن بعد از 20 سال در حال انجام است و پیگیری جدی در تحقق اتصال خط آهن قزوین ـ رشت ـ آستارا به جمهوری آذربایجان بخشی از خدمات دولت تدبیر و امید در سطح شهرستان مرزی بندر آستارا طی یکسال گذشته است.

شهرستان 86 هزار نفری مرزی بندر آستارا با دارا بودن 64 درصد سهم صادرات استان و با 260 میلیون دلار صادرات غیر نفتی در سال گذشته با دو پله صعود مقام نخست صادرات در بین گمرکات شمال کشور در بین پنج استان را به خود اختصاص داده است.

مقام نخست صادرات چمدانی با 20 میلیون دلار ، سومین مرز پرتردد کشور و یکی از مهم ترین منابع در آمد استان گیلان از دیگر افتخارات کارنامه اقتصادی این شهرستان مرزی می باشد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اجرای نمایش خیابانی در بازارچه ساحلی آستارا

تاریخ:دوشنبه 10 فروردین 1394-09:58 ق.ظ

نمایش خیابانی سفر خوبه اما... در آستانه فرارسیدن روز طبیعت، در بازارچه ساحلی آستارا اجرا شد.

  این نمایش خیابانی روز یکشنبه در هفت نقطه نوار ساحلی شهرستان آستارا در میان استقبال مسافران نوروزی اجرا شد.

نمایش خیابانی سفر خوبه اما... با همکاری اداره کل محیط زیست استان گیلان و با مشارکت آموزشگاه آزاد سینمایی هفت در نوروز 94 با هدف انتقال پیام های زیست محیطی برای داشتن شهر ، ساحل و طبیعتی پاک تاکنون در شهرستان هایی نظیر ماسوله ، فومن ، رودسر ، ماسال ، انزلی ، تالش و آستارا اجرا شده است.

این نمایش داستان یک خانواده غیرمسوول و تخریب کننده محیط زیست را روایت می کند که با استفاده از مضمونی طنز سعی دارد تا از رواج ریخت و پاش زباله جلوگیری به عمل آورد.

مدت زمان اجرای این نمایش خیابانی 15 دقیقه است که با هنرمندی رضا قربان پور ، سعید ترکاشوند و سیده سعیده قوامی تا پایان سفرهای نوروزی میهمان مناطق گردشگری شهرستان های مختلف استان گیلان است.

نویسنده و کارگردان نمایش خیابانی سفر خوبه اما... علی حلوی است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

کشف 10 تن برنج خارجی قاچاق در آستارا

تاریخ:دوشنبه 10 فروردین 1394-12:44 ق.ظ

فرمانده انتظامی آستارا اعلام کرد: در راستای اجرای طرح مبارزه با کالای قاچاق در این شهرستان ، 10 تن برنج خارجی قاچاق کشف شد.

سرهنگ رحیم مهدی زاده گفت: در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا ، ماموران انتظامی ایستگاه بازرسی سه راهی قلعه با کنترل محورهای مواصلاتی موفق به کشف 10 تن برنج خارجی قاچاق شدند.

وی بیان کرد: ماموران انتظامی ایستگاه بازرسی مستقر در محور مواصلاتی اردبیل به آستارا، به راننده یک دستگاه کامیون مشکوک شده و پس از توقف این خودرو و در بازرسی از آن، 10 تن برنج خارجی قاچاق را کشف و ضبط کردند.

سرهنگ مهدی زاده در ادامه با اشاره به اینکه راننده دستگیر شده با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مقام قضایی معرفی شد ، بیان کرد: پلیس در برقراری امنیت اجتماعی عزم راسخ داشته و با هرگونه ناهنجاری اجتماعی که زمینه های سلب آسایش مردم را فراهم کند ، به شدت برخورد می کند.

فرمانده انتظامی بندر آستارا در ادامه از کشف پنج هزار و 900 نخ سیگار از یک واحد صنفی در این شهرستان توسط ماموان پلیس آگاهی خبر داد و بیان کرد: فرد متهم جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شد.

وی همچنین پلمپ تعداد دو واحد صنفی به دلیل تخلف از قانون نظام صنفی ، کشف و ضبط 23 گرم انواع مواد مخدر و کشف یک هزار و 225 عدد انواع لوح فشرده مبتذل را از دیگر اقدامات پلیس در یک هفته اخیر در شهرستان مرزی آستارا عنوان کرد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مرکز فوریت های پزشکی آستارا از ابتدای نوروز 112 ماموریت انجام داد

تاریخ:یکشنبه 9 فروردین 1394-06:49 ب.ظ

سرپرست مرکز فوریت های پزشکی 115 شهرستان آستارا از انجام 112 ماموریت از اول تا هشتم فروردین ماه امسال خبر داد.

قهرمان آقایی  با اشاره به اینکه مرکز فوریت های پزشکی 115 آستارا دارای سه پایگاه در شهر آستارا ، لوندویل و گردنه حیران است ، افزود: در این پایگاه ها 21 نفر نیرو با سه آمبولانس فعال و یک آمبولانس پشتیبان به ارائه خدمات در شهرستان آستارا می پردازند.

وی اضافه کرد: پایگاه اورژانس آستارا 61 مورد ، پایگاه حیران 23 مورد و پایگاه لوندویل نیز 28 مورد ماموریت موفقیت آمیز در طول هشت روز نخست فروردین ماه انجام داده است.

آقایی بیان کرد: از مجموع این ماموریت ها 11 مورد تصادفی و 101 مورد غیر تصادفی بوده است.

وی افزود: از مجموع 11 ماموریت تصادفی، 9 مورد منجر به بستری شهروندان و مسافران در مراکز درمانی شهرستان آستارا شد.

وی ادامه داد: ارائه خدمات در قالب ماموریت های مختلف توسط مرکز فوریت های پزشکی 115 آستارا نسبت به مدت مشابه سال قبل پنج درصد رشد داشته است.

آقایی با بیان اینکه طرح امداد نوروزی 115 آستارا تا 15 فروردین ماه ادامه دارد ، گفت: نیروهای مرکز فوریت های پزشکی همواره در طول سال در صورت بروز حوادث غیرمترقبه نظیر سیل ، زلزله ، سوختگی و گازگرفتگی ، حوادث ترافیکی و تصادفات جاده ای و نیز وقوع بیماری قلبی ، فشار خون ، بیماری های اعصاب و روان برای افراد به یاری سانحه دیدگان و بیماران می شتابند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

استقبال 16 هزار زائر از آرامش بهاری امام زادگان آستارا

تاریخ:یکشنبه 9 فروردین 1394-03:08 ب.ظ

سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه آستارا از استقبال 16 هزار نفری زائران از برنامه های طرح آرامش بهاری امام زادگان ابراهیم و قاسم(ع) این شهرستان خبر داد.

جمشید مهدوی  گفت: همه ساله با فرا رسیدن عید نوروز طرح آرامش بهاری سازمان اوقاف و امور خیریه در بقاع متبرکه با استقبال گرم مسافران اجرا می شود.

وی با اشاره به اینکه طرح آرامش بهاری در محوطه حرم امام زادگان آستارا با ایجاد غرفه های مختلف در حال اجراست ، افزود: غرفه خیمه های معرفت ، غرفه کودک ، غرفه همه واقف باشیم ، با معرفی وقف و آثار و کاربرد این سنت حسنه و غرفه پاسخ به مسائل شرعی آماده استقبال از شهروندان و گردشگران داخلی و خارجی در آستان امام زادگان ابراهیم و قاسم (ع) آستارا می باشد.

وی برنامه های مختلف فرهنگی و دینی این طرح را در چهار غرفه و در قالب خیمه های معرفت عنوان کرد و گفت: غرفه پرسش و پاسخ پیرامون مسائل شرعی ویژه نوجوانان و جوانان با حضور سه روحانی ، نمایشگاه کتاب ، غرفه حجاب و عفاف و غرفه همه واقف باشیم از جمله مهم ترین غرفه های طرح آرامش بهاری است.

مهدوی در ادامه افزود: در غرفه کودک ، زائران کودک و نوجوان با نقاشی های قرآنی و قرائت آیاتی از کتاب آسمانی جوایز فرهنگی دریافت می کنند.

وی ادامه داد: هشت هزار جایزه فرهنگی شامل کتاب و چادر برای تشویق کودکان و نوجوانان در غرفه کودک در نظر گرفته شده که در حال توزیع است.

مهدوی با بیان اینکه طرح آرامش بهاری امام زادگان آستارا به طور میانگین میزبان دو هزار زائر در روز است، بیان کرد: از اول تا هشتم فروردین، 16 هزار زائر از برنامه های فرهنگی این طرح استقبال کرده اند که پیش بینی می شود تا 15 فروردین این استقبال به تعداد 30 هزار زائر افزایش یابد.

وی از اسکان شبانه مسافران نوروزی در حسینیه امام زادگان آستارا خبر داد و افزود: از اول تا هشتم فروردین 400 خانوار در این مکان مقدس اسکان یافتند.

آستان مقدس امام زادگان ابراهیم و قاسم(ع) در هفت کیلومتری جاده آستارا به رشت واقع شده است.

امامزادگان ابراهیم و قاسم(ع) از فرزندان امام موسی کاظم(ع) هستند که در سال 253 هجری قمری در راه ترویج اسلام به شهادت رسیدند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

حافظیه انزلی به احترام ساعت زمین خاموشی گزید

تاریخ:یکشنبه 9 فروردین 1394-10:12 ق.ظ

امسال برای دومین سال متوالی همگام با سراسر جهان و شهرهای مختلف ایران ، انجمن طرفداران توسعه انزلی ، با مشارکت و همراهی شهرداری بندر انزلی مراسم جهانی ساعت زمین را راس ساعت 30 : 20 در محل موزیک جیگا یا حافظیه انزلی برگزار کردند.

چراغها که خاموش شد ، دیبا با لحن شیرین کودکانه اش از دلیل خاموشی پرسید از چرایی بد بودن حال زمین دل نگران فکها و دلفین ها شد و اینکه بی پرنده و درخت آیا بهاری هست؟

پاسخهایش را به دقت دنبال کرد و فهمید می توان کارهای کوچک و مهم زیادی کرد و آنگاه با شادمانی گفت : پس بازم بهار میاد ، درسا با انگشتان ماهر و کوچکش نواخت و خواند : تا بهار دلنشین آمده سوی چمن ای بهار آرزو بر سرم سایه فکن .

 مسوول آموزش و دبیر کمیسیون انجمن طرفداران توسعه انزلی بعنوان مدیر اجرایی این برنامه در سخنانی پیرامون پدیده تغییرات اقلیمی بعنوان مخاطره جدی محیط زیستی که آرام آرام در حیات کره خاک رخنه کرده است صحبت کرد.

لیلا مسروری در عین حال به تاثیر قدرتمند اصلاح بسیاری از رفتارهای روزمره برای مقابله با این پدیده اشاره و تصریح کرد : کارهای آسانی وجود دارد که می تواند اندک اندک با کند کردن روند تغییرات اقلیمی به توقف آن بیانجامد همانگونه که شعار امسال را تغییر اقلیم را تغییر دهیم انتخاب کرده اند ، هر تغییری را از خودمان شروع کنیم.

وی همچنین با اشاره به میزبانی این مراسم توسط اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در سال گذشته ؛ گفت : اداره کل بنادر دریانوردی استان گیلان امسال نیز مراسم ساعت زمین را در بندرگاه انزلی با خاموشی کلیه چراغها برگزار می کند.

مسروری ، پیام و قول موکد سید علی نعیمی مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان را مبنی بر حرکت پیوسته و مستمر بندرگاه انزلی به سمت و سوی بندر سبز را به حاضران ابلاغ کرد.

راس ساعت 20:30 کلیه چراغهای محوطه شهرداری انزلی خاموش شد و در مجال خاموشی گفت و گوی پرسشگرانه و شیرین دیبا رمضانی ساحلی با مسروری انجام شد که در آن این کودک که نماد آینده و آیندگان است با سوالهای خود مدعوین را به فلسفه این مراسم ، لزوم بهره برداری صحیح از انرژی و اقدامات موثر برای مقابله با پدیده گرمایش متوجه کرد تا بهار پایا و مانا بعنوان تجلی بقای پایدار محیط زیست همیشه میهمان سیاره کهن باشد.

در ادامه درسا رمضانی ساحلی با انگشتان کوچک و ظریفش با نوای ضرب ترانه ماندگار تا بهار دلنشین را برای حضار اجرا کرد و این نوید بهاری همزمان با روشن شدن دوباره محوطه بود.

دقت در حفظ داشته های محیط زیستی

شهردار بندر انزلی نیز در سخنان کوتاهی گزارشی از برنامه های شهرداری برای اصلاح ساختار نوری معابر ارائه کرد.

رضا پور شعبان با تاکید بر لزوم توجه به بهره برداری درست و پایدار از منابع انرژی گفت : شهرداری انزلی می کوشد تا با بهره گیری از وسایل نقلیه عمومی گاز سوز ، در مدیریت سوختهای فسیلی و موثر بر کاهش گازهای گلخانه ای اقدام کند.

وی همچنین در این جمع از پیوستن اولین اتوبوس گاز سوز به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر خبر داد.

شهردار انزلی وعده داد برغم آنکه شرایط ساختاری سازمانی فعلی شهرداری انزلی اجازه چارت جدید را نمی دهد اما برای ایجاد دفتر توسعه پایدار و محیط زیست در شهرداری انزلی ، اقدام خواهد کرد.

حضور و مانور خودروهای امداد و آتش نشانی شهرداری بندر انزلی و نیز ثبت دلنوشته ها و دغدغه های شهروندان در دفتر یادبود مراسم از جمله برنامه های جنبی این مراسم بود.

بیانیه ای برای کمک به زمین

دومین برنامه ساعت زمین در شهرستان بندر انزلی با قرائت بیانیه ای که در آن به نام خداوند جلوه های پاک، آب و جنگل و تالاب قسم یاد شده بود و تایید امضای آن توسط حضار به کار خود پایان داد .

در این بیانیه آمده است : بار دیگر در نهمین سال برگزاری رویداد جهانی ساعت زمین همراه و همگام با تمام ساکنان کره خاک ، گرد آمده ایم تا بعنوان کنشگرانی متعهد ، با تجمیع ذره ذره توانمان نسبت به پدیده تغییر اقلیم این بزرگترین مخاطره محیط زیستی عصرحاضر ، واکنش نشان دهیم.

بی شک همگامی ما در خاموشی خود خواسته 20:30 الی 21:30 در آخرین شنبه ماه مارس یادآور هم پیمانی ما بر اصل متقن درست مصرف کردن، بعنوان مهارت ارجح و برازنده زندگی امروز است.

ما همچنان تقسیط نامناسب انرژی در آبنیه ، بهره برداری ناصحیح و مصرف بی رویه سوختهای فسیلی را بویژه در مواردی که جایگزین های مناسبی از سوختهای پاک و منابع تجدید پذیر وجود دارد ، مورد سوال قرار داده و از مسوولان امر می خواهیم عطف به تاکیدات مقام معظم رهبری بعنوان عالی ترین مقام مملکتی بر لزوم حفاظت و حراست از تمامی جلوه های منابع طبیعی و زیستی در این خصوص اهتمامی افزون داشته باشند.

نظر به آنکه وظایف شهروندی ، مکمل حقوق شهروندی ما است همچنان معتقدیم مصرف اصولی و پایدار دایره ای است که مرکزش فرد فرد ما بوده و شعاع آن تا خانواده ، اجتماع ، سرزمین و تمام پهنه گیتی خواهد بود.

لذا بر دقت در مصرف تمامی حاملهای انرژی به منظور تامین سوخت ، روشنایی ، حرارت و برودت اصرار داشته و زین پس نسبت به آن ، چه در محل کار و سکونت شخصی مان یا در محلهای عمومی و محافل دوستانه ، با توجهی خاص برخورد کرده و همواره یکدیگر را به مصرف آگاهانه و مسئولانه انرژی توصیه و ترغیب خواهیم کرد.

کماکان تشکیل ستاد محیط زیست و توسعه پایدار را در شهرداری پرقدمت انزلی خواهانیم ، باشد که شهرداری ، با تشکیل این نهاد الگویی موجه و ملموس برای تمامی دستگاههای اجرایی شهرمان باشد.

ما همچنین خواهان اجرایی شدن امر مهم مغفول مانده آمایش سرزمین بطور عینی و مصداقی در کشورمان ، استانمان و شهرمان هستیم.

همراه و هم پیمان با تمام جهانیان که شعار امسال را تغییر اقلیم را تغییر دهیم قرارداده اند ، متعهد می شویم فرد فردمان همان تغییری باشیم که مایلیم در دنیامان رخ دهد.

ساعت زمین یک رویداد جهانی سازماندهی شده توسط صندوق جهانی طبیعت است و در آخرین شنبه ماه مارس هر سال برگزار می شود.

امسال شماری از مردم ایران نیز همزمان با تمام جهانیان یک ساعت سیستم روشنایی خود را خاموش کردند تا به مصرف انرژی در جهان کمک کنند.

مردم جهان در این شب با خاموش کردن چراغ ها و سایر دستگاه های الکتریکی غیر ضروری خود به مدت یک ساعت برای آگاهی در باره تغییرات آب و هوایی و نیاز به مصرف محتاطانه انرژی در جهان، کمک می کنند.

شامگاه گذشته برج میلاد، سی و سه پل و برج آزادی نیز در این کمپین جهانی شرکت داشتند.

این رویداد برای نخستین بار در سیدنی استرالیا برگزار شد و دو میلیون و 200 نفر در آن شرکت کردند، به دنبال این حرکت شهرهای دیگر دنیا به این رویداد پیوستند و در روز 23 مارس سال 2008 این رویداد به ثبت جهانی رسید.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

بیش از 9 هزار مسافر نوروزی در مدارس آستارا اسکان یافتند

تاریخ:یکشنبه 9 فروردین 1394-01:47 ق.ظ

مدیر آموزش و پرورش آستارا از اسکان 9 هزار و 134 نفر از مسافران فرهنگی نوروزی از 28 اسفند ماه سال گذشته تا پایان روز هفتم فرودین ماه امسال در این شهرستان خبر داد.

محمدجعفر هاشمی گفت: عوامل اجرایی ستاد اسکان مسافران فرهنگی مستقر در مدرسه عدالت، کار خود را از 28 اسفند ماه با پذیرش و ساماندهی مسافران آغاز کردند.

وی عوامل اجرایی ستاد را 55 نفر ذکر کرد و افزود: از 28 اسفندماه تا پایان روز هفتم فروردین ماه، 9 هزار و 134 نفر مسافر فرهنگی در قالب یک هزار و 782 خانوار در سطح مدارس شهرستان آستارا اسکان یافتند.

وی با اشاره به اینکه به طور میانگین در طول روز مدارس شهرستان میزبان یکهزار خانوار بوده، اضافه کرد: عمده مسافران اسکان یافته در طول روزهای اخیر از استان های اردبیل ، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی بودند.

هاشمی با بیان اینکه مسافران فرهنگی در 160 کلاس درس در قالب 18 مدرسه اسکان داده می شوند، اظهار کرد: کلاس ها به دو بخش تمام تجهیز و نیمه تجهیز تقسیم می شود که در این میان، 60 کلاس تمام تجهیز و 100 کلاس نیمه تجهیز پذیرای گردشگران فرهنگی شهرستان آستارا است.

وی کلاس های درس را دارای امکاناتی نظیر فرش ، یخچال ، تلویزیون ، اجاق گاز و سیستم سرمایشی و گرمایشی عنوان کرد و ادامه داد: در خانه معلم نیز شش اتاق و 22 تخت برای اسکان مسافران فرهنگی آماده است.

هاشمی زمان پذیرش و اسکان مسافران را تا 13 فروردین ماه عنوان کرد و افزود: علاوه بر 18 مدرسه دولتی، سه مدرسه غیر دولتی با 26 کلاس درس نیز آماده اسکان مسافران فرهنگی است.

وی در خصوص اجرای فعالیت های فرهنگی ستاد اسکان مسافران یادآور شد: 12 هزار نسخه بروشور با موضوعاتی نظیر نقشه راه های مواصلاتی گیلان و معرفی اماکن گردشگری شهرستان و استان در بین مسافران در حال توزیع است.

در نوروز سال گذشته 29 هزار و 510 مسافر فرهنگی در مدارس آستارا اسکان یافته بودند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

خدمات دهی سه پایگاه دریایی هلال احمر در گیلان به مسافران نوروزی

تاریخ:شنبه 8 فروردین 1394-04:48 ب.ظ

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: سه پایگاه دریایی جمعیت هلال احمر در شهرستان های ساحلی این استان به مسافران نوروزی خدمات ارائه می دهند.

علیرضا خصوصی روز شنبه در بازدید از پایگاه های امداد و نجات جاده ای و راهنمای مسافران نوروزی شهرستان آستارا در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه پایگاه های دریایی هلال احمر در شهرستان های انزلی ، رودسر و آستارا فعال هستند ، اضافه کرد: با توجه به گردشگرپذیر بودن شهرستان های ساحلی این پایگاه های دریایی وظیفه امداد و نجات را در نوار ساحلی بر عهده دارند.

وی اضافه کرد: همچنین 51 پایگاه امدادی درون شهری و برون شهری گیلان در طرح امداد و نجات جاده ای در ایام نوروز فعالیت می کنند.

خصوصی افزود: در طرح نوروزی جمعیت هلال احمر گیلان چهار هزار و 959 نفر روز امدادگر ، داوطلب و نیروی جوان مشارکت دارند.

وی با اشاره به اینکه 62 خودروی امدادی ، آمبولانس و ترابری در طرح امداد نوروزی به کار گرفته شده اند، اضافه کرد: در راستای این طرح 87 ایستگاه راهنمای مسافران نوروزی ، چادر دوستدار کودک و خیمه های نماز در طرح نوروزی این جمعیت به فعالیت می پردازند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان اضافه کرد: در طرح نوروزی همچنین پایگاه های کوهستانی این جمعیت در محور اسالم به خلخال ، قلعه رودخان ، ماسوله و کجید املش به مسافران و گردشگران نوروزی خدمات ارائه می دهند.

وی با بیان اینکه طرح نوروزی جمعیت هلال احمر علاوه بر حوزه امداد و نجات در بخش های جوانان ، داوطلبان و حوزه درمان تیم های اضطراری نیز فعالیت می کنند، گفت: طرح سحاب از دیگر برنامه های هلال احمر گیلان در حوزه جوانان است که در اجرای این طرح امدادگران با دوچرخه در محورهای کم تردد و فرعی برای امدادرسانی اقدام می کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان افزود: همچنین از امروز امداد هوایی این جمعیت فعالیت خود را در راستای امداد رسانی به مسافران نوروزی آغاز می کند.

خصوصی در ادامه با اشاره به بارش اخیر برف در محور اسالم به خلخال گفت: در این محور150خودروی گرفتار در برف نجات داده شد و 14 نفر اسکان موقت یافتند.

وی در ادامه با بیان اینکه تعطیلات نوروزی و فعالیت در طرح نوروزی فرصتی مناسب برای خدمت به مردم است ، اظهار کرد: افزایش سرعت امدادرسانی ، بهبود کیفیت خدمات امدادی ، کاهش صدمات بعد از حادثه و کاهش تلفات جانی از عمده اهداف جمعیت هلال احمر در اجرای این طرح می باشد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

چک 375 میلیون ریالی مفقودشده در بازارچه ساحلی آستارا به صاحبش برگردانده شد

تاریخ:شنبه 8 فروردین 1394-12:44 ب.ظ

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان آستارا از بازگردانده شدن چک 375 میلیون ریالی مفقود شده در بازارچه ساحلی به صاحبش توسط یک مامور وظیفه شناس خبر داد.

سرهنگ رحیم مهدی زاده گفت: یکی از پرسنل نیروی انتظامی شهرستان آستارا در حین گشت زنی در ورودی بازارچه ساحلی، یک عدد کیف پول حاوی تعدادی کارت اعتباری، کارت سوخت، کارت گواهینامه رانندگی، کارت مجوز سلاح شکاری متعلق به فردی معلوم و یک برگ چک در وجه حامل به مبلغ 375 میلیون ریال را پیدا کرد.

وی افزود: این مامور با وجدان بر حسب وظیفه شناسی پس از صورتجلسه و نیز استعلام، صاحب مدارک را شناسایی و مدارک پس از احراز هویت تحویل این مسافر اهل شهرستان ارومیه شد.

فرمانده نیروی انتظامی آستارا در ادامه از نپذیرفتن رشوه هشت میلیون و 850 هزار ریالی مصرف کننده مواد مخدر توسط دو مامور وظیفه شناس دیگر خبر داد و بیان کرد: در اوایل هفته جاری ماموران انتظامی شهرستان به یک دستگاه خودروی پژو 405 که در مکان خلوتی پارک بود، مشکوک شده و با بررسی دقیق ، راننده مورد نظر را در حین استعمال موادمخدر شیشه در داخل خودرو دستگیر کردند.

سرهنگ مهدی زاده افزود: ماموران در حین انتقال خودروی متهم با رشوه هشت میلیون و 850 هزار ریالی او مواجه شدند که ضمن رد رشوه، مراتب را ضمیمه پرونده کردند و متهم با تشکیل پرونده به مقام قضایی معرفی شد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


  • تعداد صفحات :3
  • 1  
  • 2  
  • 3  


Admin Logo
themebox Logo