تبلیغات
انصار حزب الله گیلان - مطالب اردیبهشت 1394

فریاد مردم گیلان- ASTARAo@YAHOO.COMایمیل ارسال خبر و عضویت

تغییران بزرگ در دادگستری آستارا

تاریخ:پنجشنبه 31 اردیبهشت 1394-01:56 ب.ظ

تغییران بزرگ در دادگستری آستارا
 بنابر اعلام یك منبع موثق در دادگستری گیلان :
1- سید احمد طالبی ریس دادگستری استارا ...طی حكمی ریس دادگستری صومعه سرا شد
2- دكتر محبوب علیزاده دادستان آستارا .....ریس شبعات حقوقی داگستری رشت شد
3- آقای صداقت منتقل شد  و بعنوان قاضی شهرستان ....منصوب شد..
4- تغییرات دیگر ...


1-اقای عبادی از قضات خوشنام شبعه ...آستارا بعنوان  دادستان جدید آستارا شد.

2- آقای                                              ... ریس دادگستری آستارا شد..
 
 بقیه تغییران در دادگستری آستارا متعاقبا اعلام خواهد شد...
 برای آقای طالبی وئ عیزاده و صداقتی كه منتقل شدند آروزی موفقیت داریم و برای ریس جدید دادگستری آستارا و دادستان محترم جدید  آستارا
آروزی موفقیت در راستای اهداف سازمانی داریم..
شنیه قرار است روسای جدید و قدیم  داگستری .و دادستان جدید تودیع و معارفه شوند...
dardnews.ir
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فعال حقوق بشر و بلاگ نویس ایرانی به شش ماه زندان و جریمه محكوم شد

تاریخ:شنبه 26 اردیبهشت 1394-01:09 ب.ظ


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

بعثت پیامبر (صلّی الله و علیه و آله و سلّم)

تاریخ:شنبه 26 اردیبهشت 1394-01:09 ب.ظ

باسمه تعالی

 

بعثت پیامبر (صلّی الله و علیه و آله و سلّم)

 

بعثت پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) یا برانگیخته شدن آن حضرت به مقام رسالت، مهمترین فراز از تاریخ اسلام بوده و نزول قرآن کریم نیز از این زمان آغاز می‌گردد. کلمه بعثت به معنای «برانگیخته شدن» بوده و در اصطلاح به مفهوم فرستاده شدن انسانی از سوی خداوند متعال برای هدایت دیگران می‌باشد.

همانطور که از روایات اسلامی و مطالعات تاریخی برمی‌آید، مسأله بعثت پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) در ادیان الهی با برخی از خصوصیات و نشانه‌ها، قبل از ظهور آن حضرت، مطرح بوده و بسیاری از اهل کتاب و پاره‌ای از اعراب مشرک نیز با آن آشنایی قبلی داشته‌اند. نوید و بشارت ظهور پیامبر خاتم (صلی الله علیه و آله و سلم)، به تصریح قرآن در تورات و انجیل ذکر گردیده و حضرت عیسی (علیه السلام) نیز پس از تصدیق توراتی که به حضرت موسی (علیه السلام) نازل شده بود، به برانگیخته شدن رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) بشارت داده است. همچنین در این کتب، حتی به خصوصیات رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) و یارانشان نیز اشاره شده است.

بنابراین (و همانگونه که قرآن نیز ذکر می‌نماید) دانشمندان اهل کتاب، پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) را همچون نزدیکترین کسان خود می‌شناخته اند. با مراجعه به تاریخ می‌توان افراد زیادی را یافت که در انتظار ظهور و بعثت پیامبر خاتم (صلی الله علیه و آله و سلم) بوده‌اند و افرادی از میان آنها، حتی به امید دیدار پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) به محل سکونت، مکان هجرت و یا حتی گذرگاه عبور و مرور آینده پیامبر هجرت کرده بودند که به عنوان نمونه، می‌توان به "بحیرای راهب" اشاره نمود.

بنابر این بعثت پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم)، حادثه‌ای بس بزرگ در سرنوشت هدایت بشری بوده و عظمت این امر سبب می‌شد که خداوند متعال به عنوان مقدمه این امر بزرگ، تربیت و پرورش آن حضرت را به عهده داشته و ایشان را برای آینده دشواری که در پیش رو داشتند، آماده سازد. به دنبال همین تربیت الهی بود که پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) در سالهای قبل از بعثت نیز حالات فوق العاده معنوی و مشاهدات روحانی داشته و نتیجتاً ایشان تمام این دوران را با پاکی و طهارت و معنویت سپری کرده‌اند. حضرت علی (علیه السلام) می‌فرمایند: "خداوند بزرگترین فرشته خود را از خردسالی پیامبر، همدم و همراه ایشان ساخت. این فرشته در تمام لحظات شبانه روز با آن حضرت همراه بود و او را به راههای بزرگواری و اخلاق پسندیده و شایسته رهبری می‌کرد."

پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) به خاطر همین حالات معنوی و طهارت روحی، ناگزیر از وضع نابسامان مردم و از جهل و فسادی که بر جامعه آن روز و بویژه در شهر مکه حاکم بود، رنج می‌بردند. همچنین به منظور تفکر و عبادت در مکانی خلوت، مدتی محدود در سال را از آنها کناره می‌گرفتند و به کوه حرا (که در شمال شرقی مکه واقع است) می‌رفتند. این کناره‌گیری برای حُنَفا و برخی یکتاپرستان قبل از پیامبر نیز وجود داشته است. گویند عبدالمطلب، جد بزرگوار پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) پایه‌گذار این رسم بوده است. او به هنگام ماه رمضان برای خلوت و عبادت به کوه می‌رفت و مستمندانی را که از آنجا می‌گذشتند، اطعام می‌نمود.

در واقع می‌توان گفت که این خلوت‌گزینی، زمینه‌ای برای تقویت هرچه بیشتر حیات روحانی رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) و مقدمه‌ای برای بعثت و نزول وحی به آن حضرت به شمار می‌رفته است.

در دوران این خلوت‌گزینی‌ها نیز همچون سایر مراحل گوناگون زندگی رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم)، حضرت علی (علیه السلام) (که پرورش یافته در خانه پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) و در دامان ایشان است)، پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) را همراهی می‌نمود و گاهی اوقات برای ایشان آذوقه و آب و غذا می‌برد.

پس از سپری شدن ایام عبادت، پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) به مکه برگشته و پیش از اینکه به خانه خویش بازگردند، خانه خدا را طواف می‌نمودند.

این حالات همچنان ادامه یافت تا اینکه سن آن حضرت به چهل سالگی رسید و خداوند که دل ایشان را برترین و مطیع‌ترین و خاضع و خاشع‌ترین دلها در برابر خویش یافت، ایشان را مبعوث کرد و به پیامبری گرامی داشت، تا به وسیله قرآنی که آن را روشن و استوار گردانیده، بندگانش را از پرستش بر بتان خارج ساخته و به پرستش خویش هدایت کند.

 

نزول اولین وحی

به عقیده اکثر علمای شیعه، بعثت پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) در روز 27 ماه رجب، پنج سال پس از تجدید بنای کعبه، اتفاق افتاد و پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) در این هنگام، چهل سال داشتند.

پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم)، طبق رسم خویش چند روزی بود که برای عبادت و تفکر به غار حرا آمده بودند. در روز بیست و هفتم ماه رجب بود که جبرئیل (یکی از چهار فرشته مقرب الهی و مأمور ابلاغ وحی از جانب پروردگار به پیامبران) به سوی ایشان نازل شد. او بازوی پیامبر را گرفت و تکان داد و گفت: ای محمد بخوان. پیامبر فرمود: چه بخوانم؟ جبرئیل آیات آغازین سوره علق را از جانب خداوند نازل نمود:

"بسم الله الرحمن الرحیم. اقرأ باسم ربک الذی خلق. خلق الانسان من علق. اقرأ و ربک الاکرم. الذی علم بالقلم. علم الانسان مالم یعلم. به نام خداوند بخشنده مهربان. بخوان به نام پروردگارت که بیافرید. آدمی را از علق بیافرید. بخوان و پروردگار تو ارجمندترین است. خدایی که به‌وسیله قلم آموزش داد و به آدمی آنچه را که نمی‌دانست، آموخت."

همراه اولین نزول وحی و در لحظه بعثت، حوادثی بزرگ اتفاق افتاد که از آن جمله می‌توان به شنیده شدن صدای ناله‌ای اشاره نمود. حضرت علی (علیه السلام) در این باره می‌گوید: "صدای ناله شیطان را در هنگام نزول اولین وحی به آن حضرت شنیدم. عرضه داشتم: "یا رسول الله این ناله چیست؟" فرمود: "این شیطان است که از اطاعت شدن مأیوس و ناامید شده و چنین به ناله در آمده است." سپس رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) اضافه فرمود: "تو می‌شنوی آنچه را من می‌شنوم و می‌بینی آنچه را که من می‌بینم الا اینکه تو مقام نبوت نداری و فقط وزیر و کمک کار من هستی و از راه خیر جدا نمی‌شوی."

همانطور که قبلاً نیز بیان شد، حضرت علی (علیه السلام) در مواقع مختلف از جمله در دوران خلوت‌گزینی‌های پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) همراه حضرت بوده‌اند و این سخن امام علی (علیه السلام) در نهج البلاغه نیز به طور خاصی بیان می‌دارد که ایشان در لحظه نزول اولین وحی، در کنار پیامبر حضور داشته‌اند. البته مطالعات تاریخی بیان می‌نماید که تنها شخصی که در آن لحظات، پیامبر را همراهی نموده، امام علی (علیه السلام) بود و احدی جز ایشان، ادعای همراهی رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) در آن لحظات را ننموده است. جبرئیل پس از انجام وظیفه خود و ابلاغ آیات الهی، بار دیگر به آسمان بازگشت.

 

پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) پس از نزول اولین وحی

همانطور که در قسمتهای پیشین اشاره شد، قبل از بعثت، به پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) الهاماتی می‌شد و ایشان حالات فوق العاده‌ای داشتند. اما کیفیت نزول اولین وحی بر پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) و موضوع آن، به‌طور کلی با الهامات قبل از بعثت ایشان متفاوت بود. و این امر سبب شد تا حالات روحی پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) و در نتیجه حالات جسمانی ایشان تغییر نماید. برای این تغییر حالت دو دلیل را می‌توان برشمرد:

اولاً ایشان در هنگام نزول اولین آیات قرآن، عظمت و جلال خداوند را هرچه بیشتر احساس کردند.

ثانیاً در هنگام بعثت پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) بار بزرگ رسالت به عهده ایشان نهاده شد و پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) در شرایطی موظف به ابلاغ رسالت الهی خویش به مردم گشتند که جزیرة العرب را اوضاع نابسامان اجتماعی فراگرفته بود و در چنین شرایطی واضح بود که رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) پس از ابلاغ دعوت خویش نه تنها مورد تکذیب و تهمتهای ناروا و آزار و اذیت مشرکین قرار می‌گرفتند، بلکه آنان در مسیر رسیدن پیام پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) به سایر مردم موانع بسیاری را ایجاد خواهند نمود. مجموعه این عوامل باعث دگرگونی حالت پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) شد. اما خداوند نیز در این شرایط پیامبرش را تقویت نمود و ایشان را برای به انجام رساندن مسئولیت عظیم رسالتش، بیش از پیش آماده ساخت.

 

بازگشت از کوه حرا

پس از این پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) از کوه پایین آمدند و به سمت مکه و خانه خویش عازم شدند. هنگامیکه به خانه رسیدند ماجرای بعثت خویش را برای همسر گرامیشان حضرت خدیجه (سلام الله علیها) بازگو نمودند. خدیجه (سلام الله علیها) نیز که در سالهای همسری با پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) آثار بزرگی و پیامبری در ایشان را دیده بود، گفت:

"به خدا دیرزمانی است که من در انتظار چنین روزی، بسر برده‌ام، و امیدوار بودم که روزی تو رهبر خلق و پیغمبر این مردم شوی."

 

نزول سوره مدثر

در همین روزهای آغازین بعثت رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) بود که در هنگام استراحت ایشان، جبرئیل برای بار دیگر بر پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) نازل شد و آیات نخستین سوره مدثر را بر ایشان خواند که:

"بسم الله الرحمن الرحیم، یا ایها المدثر، قم فأنذر، و ربک فکبر و ثیابک فطهر و الرجز فاهجر و لاتمنن تستکثر و لربک فاصبر

به نام خداوند بخشنده مهربان،ای کسی که جامه به خود پیچیده ای، برخیز و قوم خود را از عذاب خدا بیم ده و خدا را به بزرگی یاد کن و لباست را پاکیزه دار و از ناپاکی دوری گزین و بر هرکس احسان کنی ابداً منت نگذار و برای خدا صبر پیش گیر"

می‌توان گفت مفاد این سوره این است که از این پس، پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) باید پیوسته به فکر بیم دادن مردم از نافرمانی خداوند بوده و لحظه‌ای از آن غافل نباشد و بدین گونه بود که اولین آیه‌های کتاب آسمانی دین اسلام به پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) نازل شد و ایشان از جانب خداوند به مقام رسالت برگزیده شدند.

 

نخستین مسلمانان

همانطور که قبلاً به آن اشاره شد، حضرت علی (علیه السلام) به دلیل نزدیکی با پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) در غار حرا، همراه ایشان بوده‌اند که لحظه نزول اولین وحی هم یکی از آن مواقع بوده است. پس بسیار طبیعی به نظر می‌رسد که حضرت علی (علیه السلام) که از نزدیک این وقایع عظیم و مبعوث شدن پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) در غار حرا، از جانب خداوند متعال را نظاره‌گر بوده‌اند، در آنجا به پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) ایمان آورده و به عنوان اولین مسلمانان، چه در میان زنان و چه در میان مردان یاد شوند.

خود ایشان نیز در چندین خطبه (در نهج البلاغه) که در حضور عموم مسلمانان و بیشتر اصحاب پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) ایراد می‌شد، می‌فرمایند: "من بر فطرت یکتاپرستی متولد شدم و از دیگران به ایمان و هجرت سبقت گرفتم."

همچنین می‌فرمایند: "هیچکس قبل از من به دعوت حق روی نیاورده است."

در مورد اولین زن مسلمان نیز باید گفت که به اتفاق عموم مورخان اسلام، حضرت خدیجه (سلام الله علیها) اولین زن مسلمان بوده‌اند، چون پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) پس از مبعوث شدن با اولین کسی که برخورد داشته‌اند، حضرت خدیجه (سلام الله علیها) بوده، ضمناً، همانطور که در قسمتهای قبل نیز بدان اشاره شد، ایشان در گفتار خویش تلویحاً پیامبری پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) را تصدیق نموده اند.

بعد از این دو بزرگوار می‌توان به ابوذر غفاری که جزو اولین مسلمانان بوده نیز اشاره کرد.

 

بعد از بعثت

پس از بعثت رسول خدا، جبرئیل از آسمان فرود آمد، آبی از آسمان آورد و طریقه وضو گرفتن و رکوع و سجود را به پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) آموخت. همچنین سایر احکام و مسائل شرعی نیز توسط جبرئیل بتدریج بر پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) نازل می‌شد. رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) نیز این احکام را به نخستین مسلمانان آموزش داده و آنها هم این اعمال را انجام می‌دادند. به عنوان مثال در مورد نماز باید گفت که حضرت علی (علیه السلام) و حضرت خدیجه (سلام الله علیها) که اولین نمازگزاران بودند پشت سر پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) به جماعت ایستاده و نماز را اقامه می‌کردند. گفته می‌شود آنها نماز ظهر را در کنار کعبه می‌خواندند ولی در مواقع دیگر در جاهای دیگر این فریضه را بجای می‌آوردند تا قریشیان متوجه آنها نشوند.

در این مدت رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) بتدریج کار دعوت پنهانی خویش را آغاز کردند که مشروح آن در قسمتهای آینده خواهد آمد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

خروش مردم آستارا از جنایات آل سعود در یمن+عکس

تاریخ:جمعه 18 اردیبهشت 1394-09:50 ب.ظ

خروش مردم آستارا از جنایات آل سعود در یمن+عکس

جمعی از نمازگزاران شهرستان مرزی آستارا پس از اقامه نماز جمعه با انجام راهپیمایی خشم و انزجار خود را از جنایات رژیم آل سعود در کشتار مردم مظلوم یمن نشان دادند.

جمع کثیری از نمازگزاران شهرستان آستارا پس از اقامه آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه در محکومیت جنایات رژیم آل سعود با پشتیبانی آمریکا و رژیم صهیونیستی با راهپیمایی از روبه روی مصلی تا چهار راه حکیم نظامی در صفوفی به هم فشرده، فریاد استکبار ستیزی خود را سر دادند.

نمازگزاران در این راهپیمایی با شعارهای “مرگ بر آمریکا”،مرگ بر اسرائیل” و نیز با سر دادن شعار های “مرگ بر آل سعود” ، “آل سعود تروریست همدست با صهیونیست” ، “آل سعود قاتله در جبهه باطله” ، انزجار و نفرت خود را از رژیم صهیونیستی نشان داده و جنایات صورت گرفته در یمن را محکوم کردند.

در پایان این راهپیمایی قعطنامه پایانی تظاهرات روز همبستگی ملت ایران با مردم مظلوم یمن قرائت شد.

 IMG_3885
امام جمعه آستارا: دنیا چشمانش را بر روی جنایات آل سعود در یمن بسته است...

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان آستارا افزود: مردم مظلوم یمن امروز در مقابل حملات ددمنشانه رژیم آل سعود احتیاج به حمایت دارند.

وی با اشاره به اینکه کشورهای غربی و سازمان ملل فقط ادعای حمایت از حقوق بشر را دارند ، اضافه کرد: ارتش و مردم یمن با وحدت و قدرت با پشتیبانی ایران اسلامی در مقابل رژیم آل سعود ایستاده اند.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات رژیم آل سعود در بمباران فرودگاه صنعا برای جلوگیری از فرود هواپیمای ایرانی اظهار کرد: جلوگیری هواپیماهای نظامی عربستان سعودی از فرود یک فروند هواپیمای حامل کمک های دارویی هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در فرودگاه صنعا اقدامی ظالمانه و کینه توزانه است.

وی در ادامه با تبریک روز جهانی صلیب سرخ و هفته هلال احمر گفت: هلال احمر نهادی است که بدون توجه به قومیت ، دین و مذاهب افراد به یاری آنها در مواجهه با حوادث مختلف می شتابد.

وی افزود: با این حال امروز جای خالی صلیب سرخ جهانی که همواره ادعای بی طرفی می کند در یمن احساس می شود که تاکنون به یاری مردم مظلوم آن کشور نشتافته است.

خطیب جمعه آستارا در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع فرماندهان نیروی انتظامی و معلمان آموزش و پرورش گفت: ملت ایران مذاکرات در سایه تهدیدها را نمی پذیرد و از مذاکره کنندگان انتظار می رود با اقتداری که دارند، در مقابل زیاده خواهی های کشورهای مقابل بایستند.

حجت الاسلام حافظ نیا اضافه کرد: ملت ایران با پشتیبانی از تیم مذاکره کننده خواستار توافق عزتمندانه هم زمان با رفع تحریم ها هستند.

امام جمعه آستارا در ادامه خواستار رفع سد معبر در پیاده روها و معابر شهر آستارا شد و گفت: سد معبر امروز تبدیل به یک معضل در شهر آستارا شده و زمینه آزار و اذیت شهروندان را فراهم کرده است.

وی با اشاره به اینکه سد معبر غصب حق عمومی مردم بوده و عملی حرام است ، بیان کرد: از شهرداری و نیز سایر ارگان های مرتبط تقاضامندیم نسبت به رفع همیشگی سد معبر در شهر آستارا اقدام جدی کنند.

جمع کثیری از نمازگزاران شهرستان آستارا پس از اقامه آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه در حمایت از مردم مظلوم و بی دفاع یمن از مقابل مصلی تا چهارراه حکیم نظامی در صفوفی به هم فشرده، فریاد استکبارستیزی سر دادند.

نمازگزاران در این راهپیمایی با شعارهای مرگ بر آمریکا ، مرگ بر اسرائیل ، مرگ بر آل سعود ، آل سعود تروریست همدست با صهیونیست ، آل سعود قاتله در جبهه باطله ، انزجار و نفرت خود را از جنایات آل سعود و رژیم صهیونیستی نشان داده و جنایات صورت گرفته در یمن را محکوم کردند.

در پایان این راهپیمایی قعطنامه پایانی تظاهرات روز همبستگی ملت ایران با مردم مظلوم یمن قرائت شد.
جزئیات حوادث مهاباد و مرگ فریناز


حواشی نشست شورای مشورتی اصلاح طلبان آستارا روز پنج شنبه ساعت 20 تالار ملك نیا

نشست شورای مشورتی اصلاح طلبها آستارا - تالار ملك نیا ساعت 20....
تعدا د اندك  افراد  و نتایج آراء ماخوذه در این نشست نیز نشان داد که در طیف اصلاح طلبان شهرستان  بندر آستارا  تابوی فرد محوری! ومحفل اندیشی شکسته شده و همراهی و اجماع بین آنها رمز موفقیتشان خواهد بود.چه بسا که اینگونه روش و رفتار در میان برخی اصلاح طلبان این شهرستان جایگاه موثری درون مردم نخواهد داشت وگسست عمیقی در آرمانهای جنبش اصلاح طلبی ایجاد خواهد نمود.
هر چند این صندلی های خالی با حضور برخی حضار جنبه زینتی و فرمایشی یافت تا این جلسه با تعداد حدودا 40 نفر حد نصاب لازم را در شأن جلسات اصلاح طلبان شهرستان سیاسی پرور و فرهنگی آستارا  نداشته باشد شهرستانی که از قدیم الایام در گیلان وحتی کشور دارای وجهه و سبقه سیاسی و فرهنگی  پربار بوده و فعالان سیاسی زیادی را دردوره های مختلف با نگرش های متنوع و متفاوت در خود پرورش داده است.

جلسه شورای مشورتی اصلاح طلبان گیلان در روزهای اخیر در شهرستان آستارا  روز پنچ شنبه در تالار ملك نیا ساعت 20 شب  که عنوان جلسه هم اندیشی حامیان دولت تدبیر و امید یا همان شورای مشورتی اصلاح طلب ها  آستارا  را بر پیشانی خود داشت در حالی برگزار شد که در کمال ناباوری اما قابل پیش بینی کرسی های فعالان ستادی و اجرایی دولت در انتخابات 92 و گردانندگان و بانیان اصلی جریان حامیان دولت تدبیرو امید در شهرستان  بندر آستارا  و حتی برخی چهره های شاخص و شناسنامه دار جنبش اصلاح طلبی و اعتدال گرایی در این شهرستان خالی به نظر می رسید .هر چند این صندلی های خالی با حضور برخی حضار جنبه زینتی و فرمایشی یافت تا این جلسه با تعداد حدودا 40 نفر حد نصاب لازم را در شان جلسات اصلاح طلبان شهرستان بندر آستارا که از قدیم الایام در گیلان وحتی کشور دارای وجهه وسبقه سیاسی پربار بوده و فعالان سیاسی زیادی را دردوره های مختلف با نگرش های متنوع و متفاوت در خود پرورش داده است.اگر چه در یک سال اخیر وبه مراتب از زمان شکل گیری جلسات شورای مشورتی اصلاح طلبان در گیلان و برگزاری آن در شهرستانها زمزمه برخی اختلافات  درون گروهی در شهرستان  آستارا در میان برخی اصلاح طلبان به گوش می رسید.


 اما با نزدیک شدن به برگزاری جلسه در برخی افراد حس تمامیت خواهی و غیر همگرایی چنان تشدید شد که در هفته های اخیر با نشست های متعدد در قالب نفراتی محدود وهم پیاله و هم پیمان در سوابق سیاسی، بر آن شدند تا به گوشه نشینی و عزلت طلبی خود که اخیرا در برخی چهره های اصلاح طلب شهرستان در انتخابات اخیر ریاست جمهوری دیده میشد پایان داده وبا عدم در نظر گرفتن حامیان اصلی دولت و طیف جوان و پای کار این جریان، گوی سبقت را در مناسبات سیاسی ربوده و با عزمی جدید ورق را به سوی خود برگردانند.

 با اینكه یكی از سران 88 و اشلاح طلب ها  برای اینكه نشان بدهد این جلسه ساختگی نیست  و خواهان زیادی دارد  جلسه را به بهانه كار پیش آمده ترك كرد همانند گذشته  در صورتیكه سیاست این فرد  كهنه كار اصلاح طلب اینطور بوده است  و زیر پوستی فعالیت می كند و حتی در بین اصلاح طلب های آستارا  شكاف عمیق بخاطر قدرت طلبی  و رانت خواری خود ایجاد نموده است  .
جالب است نتایج آراء ماخوذه در این نشست نیز نشان داد که در طیف اصلاح طلبان شهرستان  آستارا  تابوی فرد محوری! ومحفل اندیشی شکسته شده و همراهی و اجماع بین آنها رمز موفقیتشان خواهد بود.چه بسا که اینگونه روش و رفتار در میان برخی اصلاح طلبان این شهرستان جایگاه موثری درون مردم نخواهد داشت وگسست عمیقی در آرمانهای جنبش اصلاح طلبی ایجاد خواهد نمود.
جالب از آن این است اصلاح طلبی های كه زمان انتخابات در ستاد قالیباف یا انتخابات را تحریم كرده بودند خود را بعنوان حامی دولت تدبیر و امید و حتی كاندیدا شورای مشورتی شدند...انتخابات اینها كجایی ستاد روحانی در استارا بودند ..فقط یك امتیاز داشتند سال 88 در ستاد كروبی و یا موسوی بودند لا غیر ...

اما در این زمان ما بر این باوریم که در جامعه مدنی، رشد و پیشرفت و ترقی تنها در سایه جنبش اصلاح طلبی است که می تواند فضیلت‌ها و عظمت‌هایی که شایسته مردم و کشور ایران است را به ارمغان بیاورد و این بدون به کار گیری از توان و انرژی تمامی اصلاح طلبان بخصوص نسل دوم اصلاح طلبان و اجماع همه آنها مقدور نمی باشد و رفتارهای عوام فریبانه و انحصار طلبانه در قاموس اصلاح طلبی جایی نداشته و فقط منافع زودگذر وکوتاه مدت افراد را توجیه خواهد کرد! 

اعضاء شورای مشورتی اصلاح طلبان شهرستان بندر آستارا که عصاره جمعی از فعالان اصلاح طلب و اصولگرایان متعدل بوده است  كه همگی در ستاد روحانی فعالیت می كردند اما امروز كدام یكی از اقایون كاندیدا شده عضو ستاد روحانی بودند  . چرا اكثریت اعضای فعال ستاد روحانی در 92 در جلسه حضور نداشتند ..این سوال را باید از اصلاح طلب های تندرو آستارا سوال كرد همانند هم مرام های خود دولت را در گیلا ن مصادره كردند ...
 از این پس بیشتر در بوته نقد وکالبدشکافی عملی و نظری نقادان قرار خواهند گرفت تا با ارایه و اجرای برنامه های مدون وهمسو با جریان اصلاح طلبی کل کشور همگامی و همگرایی را نیز سر مشق منش خود قرار دهند.
درست است  است اسم این شورایی مشورتی تدبیر و امید  گذشتند اما ما حامیان دكتر روحانی اسم ش را شورای مشورتی اصلاح طلب بگذاریم تا شورای مشورتی تدبیر و امید ...اینها افراد خاص را بنا بد ستور محرمانه دعوت كرده بودند كه اصلاح طلب های تندرو بودند ...كسی دیگر را به میان خود راه ندادند این شورای مشورتی اصلاح طلب های پنج شنبه كلا ربطی به  شورای راهبردی  و مشورتی تدبیر امید نداشت و نخواهد داشت....كلا در گیلان شورای راهبرد یا شورای مشورتی تدبیر و امید را بنا بدستور  یك اصلاح طلب رد صلاحیت شده  دو قیضه كردند ..بغیر از اصلاح طلب های تندرو بجمع شورای راهبردی كسی دیگر را راه ندادند ..
 اما ایا در انتخابات 94 آیا این شورای مشورتی اصلاح طلب های آستارا جواب خواهند داد .. به جرات می گوییم..این شورای مشورتی حتی نمی تواند نظر 2درصد مردم شهرستان استارا را جلب كند ....ایا با این انتخابات  پنچ شنبه اصلاح طلب ها در تالار ملك نیا ساعت 20 فرمایشی و صوری انتخاب هفت نفر اینها می توانند در انتخابات 94 تاثیر گذار باشند...نخیر ..از حالا كه اینها بدون احترام به اعضای ستادی دكتر روحانی پیش رفتند و انتخابات 92 را  خود مصادره كردند ....آخرش معلوم است ....این راه كه مكی روید ....؟
اا دارستانی نویسنده و روز نامه نگارdardnews.irپارك معلم آستارا پاتوقی برای بازنشستگان

 مکان های مختلفی در هر شهر استارا  وجود دارد که خاطرات تعداد زیادی از مردم شهر را در خود جای داده و عموماً به واسطه قدیمی بودنشان، اتفاقات زیادی را از سر گذرانده اند. پارك معلم آستارا  نیز یکی از مکانهای خاطره انگیز این شهر است که گذر زمان نه تنها چیزی از محبوبیت و زیبایی اش نکاسته که حتی جایگاهش را بیش از پیش در بین مردم شهر حفظ کرده و این روزها پاتوقی برای سیاسیون و بازنشستگان و سالمندانی است که عموماً بیشتر وقت خود را در این مکان می گذرانند.

پارك معلم  نام ناحیه ای است که  بین دو محله فارابی  و تله سیفی بوده و در جنب اداره پست آستارا   است.

پارك معلم  که بعد از پارك ساحلی مخیر ی مهمترین پارك معروف شهر محسوب می شود وپارك معلم   برای تجمع بازنشستگان و سالمندان

وقتی یک روز بهاری سری به پارك معلم ، تجمع تعداد زیاد بازنشستگان، سالمندان  که برای لذت بردن از فضای این میدان قدیمی آمده اند، آدم را به وجد می آورد. پیرمردهایی که تعدادشان کم هم نیست در گروه های مختلف توی پارک نشسته و عموماً مشغول بازی شطرنج یا دومینو بوده، برخی جدول حل می کنند و برخی دیگر هم مشغول گپ و گفت با یکدیگر هستند و سیاسیون در خصو مسایل سیاسی شبها صحبت می كنند و تلویزیون بزرگی هم شهرداری در این پارگ گذاشته و مغازه گوهری هم در این پارك می باشد و نظافت 24 ساعته توسط شهرداری انجام می شود و همیشه زیر نظر است از نظر اجتماعی و سیاسی چون بغیر از بازنشستگان جلسات روز نامه نگاران وسیاسیون در این پارك می باشد .

اكبر  یکی از بازنشسته هایی است که به قول خودش تمام هفته  در پارك معلم می گذراند. وی که سخت مشغول بازی است به خبرنگار می گوید: 6 سال است که بازنشسته شده ام. روزهای اول خیلی سخت بود ولی از طریق یکی از دوستان به اینجا آمدم و در این چند سال دوستان زیادی پیدا کرده ام که تقریباً تمام روزهای هفته را با هم می گذرانیم.

وی ادامه می دهد: من از پارك معلم خاطرات زیادی دارم. یادم هست قدیم تر ها توی همین سینمای دور میدان که آن وقت ها شهر طلایی نام داشت کلی فیلم می دیدیم و از سینما که بیرون می آمدیم تازه وقت آن بود که توی میدان بنشینیم و راجع به تک تک صحنه های فیلم حرف بزنیم.

اكبر ادامه داد : یادم می آید راه آذربایجان باز شده بود كمیته و شهربانی نمی توانستند مردم را كنترل كنند همه می خواستند بروند شوروری اگر یكئ نفر با چوب دستی مقاومت نمی كرد  واقعا فاجعه می شد ..

اكبر می افزاید: من و تعداد زیادی از کسانی که سالهای زیادی است بازنشسته شده اند، تمام دلخوشی مان به همین پارك معلم  است. روزهایی که باران می بارد و یا هوا سرد است کلی غصه می خوریم و دلمان برای دوستانمان تنگ می شود. کاش می شد یک فضای سر پوشیده برای بازنشستگانی که به این پارک می آیند در نظر گرفته شود تا همیشه بتوانیم از فضای اینجا و کنار دوستان بودن لذت ببریم و خدا شكر مدتی ایست شهرداری سایبانی گذشته و ما راحت شدیم .

حسین یکی دیگر از بازنشستگانی که با دوستانش مشغول گفتگو است به خبرنگار توضیح می دهد: آمدن به پارك معلم  و نشستن در فضای اینجا کار هر روز من است و  هر روز به اینجا می آیم و خاطرات دوران نامزدی مان که بخش زیادی از آن به بستنی خوردن در این پارک می گذشت را مرور می کنم.

وی ادامه می دهد: در سالهایی که جوانتر بودیم اینجا میتینگ هم برپا می کردیم و به شخصه بخش زیادی از نوجوانی تا میانسالی ام را در این پارک گذرانده ام.

حسین  به وضعیت بازنشستگانی که به پارك معلم  می آیند اشاره می کند و  می افزاید: دلخوشی خیلی از باز نشستگانی که اینجا هستند، آمدن به این مکان و در کنار دوستان بودن است اما روزهایی که هوا بارانی می شود که گاهی وقتها این بارندگی ها تا یک هفته هم ادامه دارد، جایی برای نشستن در پارک نبود  و حوصله خیلی ها توی خانه سر می رود. شاید بهتر باشد این وضعیت سرو سامانی پیدا کرده و جایی مشخص برای بازنشستگان و سالمندانی که به اینجا می آیند در نظر گرفته شود و خدا شكر شهرداری مدتی است سایبانی زده است ما راحت شدیم و تلویزیون و مغازه اینجا هست راحت شدیم.

اقا ناظم راهنمایی من که از آموزش و پرورش بازنشسته شده است به خبرنگار  می گوید:  متاسفانه برای کسانی که حداقل ۳۰ سال از عمرشان را مشغول کار بوده اند، جایی در نظر گرفته نشده که بعد از بازنشستگی بتوانند وقتشان را در آنجا بگذرانند و یا برنامه خاصی داشته باشند. تمام دلخوشی ما این پارک شده که هر روز بیاییم و دوستانمان را ببینیم اما همیشه نمی توان از فضای اینجا استفاده کرد.

وی ادامه داد : متاسفانه مدتی است منظره اینجا را دارنند خراب می كنند مجتمع تجاری و مسكونی بزرگی در روبروی این پارك می زنند  كه پاركینگ هم ندارد  و یك متر به جاده اصلی تعرض كرده از حالا دلخوشی ما را خراب كرده فردا كه این مجتمع تكمیل شود می دانم این پار را به پاركینك تبئیل خواهند كرد..

وی ادامه می دهد: در همه شهرهای دنیا معمولا مکانهایی برای گذران وقت بازنشستگان و سالمندان در نظر گرفته می شود که مجهز به یک سری امکانات هم هستند. حتی خبر دارم در برخی پارک های آلمان تجمعات بازنشستگی وجود دارد که با سرپرستی و هدایت خود این افراد، زیر نظر شهرداری برنامه های متنوع ورزشی و تفریحی اجرا می کنند. اما اینجا نه تنها برنامه ای وجود ندارد که حتی جای مناسبی هم برای روزهایی که نمی توان از فضای باز استفاده کرد، پیدا نمی شود.

تک نگاهی مسئولان برای ارائه خدمات به بازنشستگان

اگرچه جایی مثل پارك معلم آستارا  پاتوقی برای تجمع سالمندان و بازنشستگان شده است اما لزوم ایجاد مکانی مثل خانه بازنشستگان که از طریق آن بتوان خدمات هدفمند را به این قشر آسیب پذیر جامعه ارائه داد، بسیار ضروری و الزامی است.

وی می افزاید: متاسفانه هیچ فضایی برای استفاده عزیزان بازنشسته به عنوان مکانی که بتوانند در آن گردهم بیایند و وقت خود را بگذرانند، وجود ندارد.

دارستانی درجه داربازنشسته ارتش  در خصوص لزوم وجود پاتوق برای افراد سالمند و بازنشستگان توضیح می دهد: هرچند تمام بازنشستگان این حق را دارند که بدون تبعیض و توجه به نوع بازنشستگی شان از خدمات مکان هایی مثل خانه مهر بازنشستگان بهره مند شوند اما متاسفانه تا به امروز این اتفاق نیفتاده و در حال حاضر مکانی که برای بازنشستگان تامین اجتماعی و نیروهای مسلح و.. در شهر  استارا در نظر نگرفته شده است.

وی ادامه داد: افراد بازنشسته بهترین سالهای عمرشان را صرف خدمت رسانی به جامعه کرده اند و این حق را دارند که بعد از بازنشستگی از حداقل فضا برای تجمع در کنار دوستان و بهره گیری از خدمات مربوط به سنشان بهره مند باشند اما متاسفانه این قشر تنها در زمان انتخابات اهمیت پیدا می کنند و بعد از انتخابات کسی یادش نمی آید که به این عزیزان چه قولی داده است و انتخابات كاندیدا های شوراها  و نماینده مجلس با دار و دسته خود می آیند پول چای ما را هم حساب می كنند  می گویند جلوی ساخت مجتمع تجاری بزرك روبروی پارك معلم را خواهیم گرفت  و حتی گفتند زمین  آنجا را خواهیم خرید پل هوایی خواهیم زد به این پارك وصل خواهیم زد بعداز انتخابات خبری از آنها نیست 

وی می افزاید: اگر کمی نگاهمان را در همه زمینه ها به سمت تمرکز زدایی ببریم و به دنبال انجام فعالیتها و ایجاد مکانهایی باشیم که خدمات رسانی به همه اقشار جامعه اعم از بازنشستگان، کودکان، هنرمندان و غیره را در دستور کار خود داشته باشند، ناخود آگاه شرایطی بوجود می آید که همه اقشار در کنار هم و به طور مساوی می توانند از خدمات هدفمند بهره ببرند.

با این حال هرچند پارك معلم  سالهاست است که ماوایی برای سالمندان و بازنشستگانی و سیاسیون بازنشسته  شده که روح و جسم خسته شان را در فضای این پارک به دست آرامش می سپارند اما زیباتر آن است که با مدیریت و تدبیری شایسته، از ظرفیت این پارك  برای ایجاد فضایی مناسب جهت استفاده هر چه بیشتر و بهتر سالمندان و بازنشستگان بهره گیری شود و جلوی ساخت مجتمع تجاری بزرك كه بدون پاركینگ است گرفته شود تا خلوت پارك معلم از دست نرود ..

اا دارستانی روز نامه نگار  و وبلاگ نویس
سخنی با اصلاح طلبان و اعتدالیون گیلان

مدتی پیش رییس جمهور ایران به گیلان سفر کرد اما حواشی آن همچنان ادامه دارد. یکی از مهم ترین حواشی آن انتقاد اصلاح طلبان مبنی بر عدم دعوت از آنان در جلسه ای بود که رییس جمهور با نخبگان داشت. انتقادی که هیزمی شد بر اختلاف دیرینه میان اصلاح طلبان با جریان اعتدالی استان که شاخص ترین چهره اش محمدباقر نوبخت است. فردی که همواره رقیب اصلاح طلبان در انتخابات مختلف محسوب می شد. هرچند که با اتحاد مابین اصلاح طلبان و اعتدالیون از دور دوم انتخابات سال ۸۴ به بعد به نظر می رسید این اختلاف و رقابت دیرینه به فراموشی سپرده شده است اما ظاهرا هر رویداد کوچک و بزرگی می تواند آتش این رقابت را شعله ور سازد.

وقتی اصلاح طلبان از کاندیدای خود عارف گذشتند و از حسن روحانی در انتخابات سال ۹۲ حمایت کردند به تبع آن ستاد اصلاح طلبان حامی عارف در گیلان نیز به ستاد روحانی پیوست اما هنگامی که نوبت به انتخاب مدیران استانی رسید زمزمه های دلخوری شنیده شد. اگر دولت روحانی در انتخاب کابینه سعی در رعایت انصاف و عدالت میان اصلاح طلبان و اعتدالیون و حتی اصولگرایان داشت اما نحوه انتخاب مدیران در گیلان چندان به مذاق اصلاح طلبان گیلان خوش نیامد. آن ها در محفل های خصوصی همواره به نفوذ شدید نوبخت در انتخاب مدیران و نحوه گزینش آنان انتقاد داشتند و حتی سهم اصولگرایان در مدیریت استان را بیشتر از سهم اصلاح طلبانی می دانستند که از حق خود به نفع اعتدالیون گذشتند. اما اصلاح طلبان هیچ گاه در رسانه ها حاضر به انتقاد از مدیران دولت اعتدال نشدند تا اینکه حواشی سفر رییس جمهور به گیلان عده ای از اصلاح طلبان را برآن داشت که حداقل به هشدار اکتفا کنند و گلایه های خود را به گوش سران اعتدالی برسانند. از طرفی چهره هایی در صفوف اعتدالیون در گیلان وجود داشتند که چه در زمان جدایی اعتدالیون و اصلاح طلبان و چه در هنگامه ائتلاف همواره بر اصلاح طلب نبودن خود افتخار می کردند و مرزبندی شدیدی مابین خود و آن ها داشتند. حال در شرایطی که سران ملی اصلاح طلب و اعتدالی همچنان دیدارهای مشورتی خود را حفظ کرده اند و چشم به انتخابات مجلس دارند و امیدشان به حفظ ائتلاف است افزایش انتقادات و پاشیدن بذر گلایه مابین ائتلاف این دو جریان در گیلان چه نتیجه ای خواهد داشت. اولین نتیجه اش مسلما شکست در انتخابات مجلس در اواخر امسال است. انتخاباتی که جناح رقیب چشم امید به آن دوخته و آن را پله ای برای بازگشت دوباره به قدرت می بیند.

شاید نحوه عملکرد مدیران استانی و نحوه انتخاب آن ها جای انتقاد داشته باشد اما آیا نیروهای سیاسی استان – چه اصلاح طلب و چه اعتدالی – نباید از خود بپرسند که در تمام این سال ها چه اقدامی در تربیت مدیران لایق و کاردان انجام داده اند؟ اصلاح طلبان گیلانی که ۸ سال بر سر قدرت بودند در تمام آن سال ها چه برخوردی با نیروهای جوان خود داشتند؟ آیا آن ها را صرفا به چشم نردبان ترقی خود می دیدند یا اینکه فضا را برای مشارکت سیاسی و مدیریتی آن ها باز کردند؟ آیا در تمام آن سال ها با درحاشیه نگه داشتن نیروهای جوان خود و سهیم نکردنشان در قدرت خود باعث نشدند که در دوره فترت و عدم امکان بازگشت به قدرت شرایط خلا مدیریتی ایجاد شود؟ آقایان اصلاح طلبی که اینک به اعتدالیون انتقاد می کنند که چرا به آن ها سهمی در مشارکت نمی دهند آیا خود در زمان قدرت داشتن سهمی نه به جناح های دیگر که به جوانان حامی خود دادند؟ حال انتخابات مجلس نزدیک است و چهره های شاخص اصلاح طلب احتمالا قادر به کاندیداتوری نیستند. اما آیا آن ها با بها دادن به نیروهای جوان خود نمی توانستند اقدام به چهره سازی کنند تا اینک کاندیداهایی در حد و اندازه های مجلس داشته باشند و بازهم مجبور نباشند از لیستی تماما اعتدال گرا حمایت کنند و باز در درجه دوم اهمیت در یک بازی بزرگ سیاسی قرار گیرند؟

اما این انتقاد تنها متوجه اصلاح طلبان نیست. اعتدالیون استان گیلان هم دقیقا دارند همان اشتباهات را مرتکب می شوند. ظاهرا اعتدالیون هم سرمست پیروزی خود هستند و فکر فردا و اتفاقاتی که می تواند در آینده بیافتد را نمی کنند. اعتدالیون گیلان ظاهرا نه تنها خود را بی نیاز از اصلاح طلبان می دانند که توجهی هم به حامیان جوان خود ندارند. مهم ترین دلیلش هم طرح نیمه کاره مشاوران جوانان است. طرحی که قرار بود جوانان مستعد استان را فارغ از تعلقات سیاسی خود وارد سیستم مشاوره ای دولت کند تا دولت اعتدالی در استان بتواند از تفکر و ایده های این جوانان استفاده کند اما تنها با یکی دو انتقاد از جناح مخالف این طرح به فراموشی سپرده شد و حتی بعضا مدیران ادارات نیز حاضر به اجرای این طرح و به کارگرفتن مشاوران جوان نشدند. در هرصورت در بر یک پاشنه همیشه نمی چرخد و عاقبتی که نصیب اصلاح طلبان شد احتمالا در انتظار اعتدالیون و یا هرجناح دیگری خواهد بود. اما آیا اعتدالیون از سرنوشت اصلاح طلبان و خلا مدیریتی برجامانده از حکومتشان درس خواهند گرفت یا بازهم همان اشتباهات آینده سوز را تکرار خواهند کرد.

میدان سیاست ، میدان بازی ای است که اگر هر جناحی بخواهد به مدت طولانی تری در آن بماند باید حداقل چند نکته را رعایت کند. اول آنکه همواره اتحاد و ائتلاف را جایگزین اختلاف و انشقاق کند و دوم اینکه همیشه پایگاه رای خود و حامیان اجتماعی خود را راضی نگه دارد. ضلع سومی هم هست در این بازی. اینکه جریانات سیاسی مدام از کادرسازی غفلت نکنند و به فکر فردایی باشند که چهره های شاخصشان به هر دلیلی قادر به حضور در عرصه قدرت نباشند. آنگاه است که آن ها نیاز به چهره های جدید دارند. عاملی که اصلاح طلبان از آن غفلت کردند و به نظر می رسد اعتدالیون هم اینچنین خواهند کرد. حال که انتخابات مجلس نزدیک است و بعد از آن هم انتخابات شوراها از راه می رسد آیا اصلاح طلبان و اعتدالیون که چاره ای جز همکاری و ائتلاف باهم ندارند فکر کرده اند چگونه باید از اختلافات خود بکاهند و به فکر استفاده از نیروهای جوان و آینده سازشان باشند؟


اسامی تعدادی از کاندیدای احتمالی رودبار رو یاد


مشاهیر و چهرهای ماندگار گیلان

astarao@yahoo.comداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فعال حقوق بشر و بلاگ نویس ایرانی به شش ماه زندان و جریمه محكوم شد

تاریخ:جمعه 18 اردیبهشت 1394-01:22 ب.ظ

قطار راهت را بگیر و برو نه كوه توان و حال ریزش دارد نه ریز علی  حال و پیراهن اضافه و نه ریل قطار حال خراب شدن دارد و هیچ ............. برو قطار با سرعت تمام از سر زمین هالو بگذر كه هالو دل و دماغ نگهداری از تو را ندارد  ..دكتر محمد علی هالو

حق گرفتنی است باید تلاش كرد  دكتر محمد علی هالو


اا دارستانی وبلاگ نویس  و فعال حقوق بشر به   شش ماه محكوم ( زندان) شد
وی كه اولین وبلاگ نویس ایرانی است در خصوص مسایل درد مردم و حقوق بشر و محیط زیست می نویسد ... امروز طبق  شماره دادنامه :9409971821200071  شبعه  102  دادگستری آ ستارا  طبق ماده 18 قانون جرایم رایانه ای  مصوب 1388 به شش ماه زندان  و 20 میلیون  ریال  جریمه نقدی محكوم شد
این فعال حقوق بشر گفت آین اولین بار نیست كه خارج قوه قضاییه مرا محكوم می كنند...
 چون بعضی ها نتوانستند مراب خاطر وبلاگ نویسی محاكمه كنند  بارها برایم پرونده تخصصی ساختند اما هربار تبریه شدم ..
جالب است

تاریخ خبر 14 اردیبهشت 1394

 با استناد به وبلاگی مرا محكوم كردند كه كلا تاكنون در میهن بلاگ ثبت نشده می توانستند با یك استعلام ساده از پلیس فتا یا صاحب امتیاز میهن بلاگ این پرونده را مختومه كنند با نام وبلاگی مرا محكوم كردند كه كلا در تاریخ وبلانویس از 1383 تاكنون چنین وبلاگی وجود ندارد ... یا در رای دادگاه گفته آثار پیامك پاك شود در صورتیكه در داخل موبابیل من كلا گزارشی نبوده و در گزار شو پرونده موجود است  روز قبل از پیامك گوشی و موبابیل من به سرقت رفته بود  و بعداز ساعتها پیدایش كردیم بنابر اعلام  محل ارسال پیامك شهر آستارا است در صورتیكه خانه من در روسیتای سیبلی در 15 كلیومتری شهر استارا است و دیگر دلایل كه ثابت می كند این یك پرونده سیاسی است.. كه از خارج از قوه قضاییه بر نامهخ ریزی شده و در ثانی همه می دانند پیامك تا فرد اعتراف نكند پایه حقوقی ندارد چون می توان از طریق  كد ساده بنام سیم كارت شخص دیگر پیامك فرستا بودن اینكه  سابقه در گوشی باشد  و مطابق قانون چون من اعتراف نكردم چون كار من نبود پیامكی كه از گوشی من ارسال نشده قابل استناد نیست ....و دیگر موارد كه مشروحا به دادگاه تجدید نظر  ارسال خواهم نمود ..
1- مرا از داشتن وكیل محرم كردن از سال پیش بارها نوشتم و درخواست نمودم من بخاطر عجز مالی درخواست محاكمه مطابق قانون دارم  وكیل حق قانون من است ..مرا بدون وكیل محاكمه كردند در صورتیكه قانون اساسی ج ا ا  و ق م ا  صراحتا می گوید اگر كسی توان مالی برای وكیل نداشت می تواند وكیل بگیرد اما حتی درخواست كتبی مرا بازپرس و دادگاه جواب نداد ..

حق داشتن وكیل دعاوی : از جمله اصول مهمی كه قانون اساسی به منظور تضمین هر چه كاملتر حق دادخواهی ودفاع پیش بینی نموده است حق داشتن و انتخاب وكیل در دعاوی مطروحه در دادگاهها از سوی طرفین دعوی و دفاع می باشد. اصل 35 قانون اساسی در این زمینه مقرر می دارد: در همه دادگاهها طرفین دعوی حق دارند برای خود وكیل انتخاب نمایند و اگر توانائی انتخاب وكیل را نداشته باشند باید برای آنها امكانات تعیین وكیل فراهم گردد.2- در خصوص پیامك كه ریس دادگستری آستارا شاكی بود در دادگاه كتبا بمن رضایت داد اما بازهم مرا محكوم كردند
3- وبلاگ مورد ادعا در پرونده كلا بمن تعلق نداشت و ندارد و كلا وجود خارجی ندارد و كلا چنین وبلاگی  كلا تاكنون در میهن بلاگ ثبت نشده  و وجود ندارد با یك استعلام ساده از پلیس فتا پی می بریید  كه چنین وبلاگ ساخته ذهن و كذب است كلا در فضای ممجازی چنین و بلاگی وجود ندارد eadnews.mihanblog.com     چون اسم وبلاگ همانند آستارا نیوز بود  در رصورتیكه سایت من astaranews.com  بود و كلمه علیه كسی ننوشته بودم و كذب است  من در دادگاه هم گفتم این یك توطئه از خارج از قوه قضاییه است  و با سند و مدرك ثابت كردم.. دوما مطابق قانون وبلاگ متعلق به صاحب سایت است نه من بمن ربطی ندارد و مطابق قانون وبلاگ  قابل بر سری نمی باشد ... من دادگاه هم گفتم این وبلاگ ادعایی ربطی بمن ندارد ... در حكم نوشته شده است بنبار سامانه رایانه ( یعنی كامپیوتر من ) در صورتیكه كه یك ثانیه هم كامپیوتر من توسط ناجا یا دادگاه بخاطر پرونده توقیف یا بازرسی نشده است من تعجب می كنم چطور در حكم چنین مطلبی ]آورده شده است
-مرجع رسیدگی به جرایم یارانه ای پلیس فتا می باشد نه مخاربات یا پلیس آگاهی كه دادگاه  اعلام نموده با توجه به نظریه پلیس آگاهی و مخابرات...
4-پیامك هم ریس دادگستری رضایت داد و از طرفی من دادگاه هم گفتم گوشی من به سرقت رفته بود و از طرفی اگر هم به سرقت نرفته بود می توان با شگرد راحت با كد كه همه یم دانند  پیامك فرستاد بدون اینكه از گوشی من باشد این با حقه مخابراتی انجام شده است و من گفتم در دادگاه و شش روز بازداشت و دو روز بازداشت گفتم این دو كار بمن ربطی ندارد  و كذب محض و توطئه است ...
5- دفاعات من كاملا قانونی می باشد  نوشته شده دفاع بلا وجه
6- در حكم نوشته شده است محكومیت كیفری دارد ... در صورتیكه من محكومیت كیفری ندارم پرونده در خصوص سایت و وبلاگ دارم اما تبریه هر بار شدم مطابق قانون  پرونده كیفری محسوب نمی شود..
 توضیح اینكه قبلا هم برایم توطئه خارج از قوه قضاییه شده است : از جمله 1- در پرونده تشخیص هویت ناجا در سابقه من نوسته شده بود اا دارستانی بجرم خود فروشی در شبعه چهارم آستارا محكوم شده است ..در صورتیكه چنین پرونده وجود نداشت با پی گیریی از طریق قوه قضاییه كشور  و سازمان حفا ناجا پی گیریی این سابقه در سال 92 بعلت جعل سابقه حذف شد اما مقصر شناخته نشد...
2-من ریس و عضو شورای سیبلی بودم ...بدون مدرك و سابقه كیفری و.. مرا رد صلاحیت نمودند طبق ماده 26  عدم التزام علمی به اسلام و ولایت فقیه و اسلام  و... كه با پی گیریی من آخرین روز های انتخابا ت 92 رد شد اتهامات ....معلوم شد توطئه بیش نبوده است و دیگر موارد دیگر
در آخر سوالم این است ... كدام فرد عاقلی بخصوص من با 20 سال سابقه روزو نامه نگاری و وبلاگ نویسی و فعالیت مدنی و درجه دار بازنشته ارشت و نویسنده 5 كتاب ... می آید دروبلاگ كه بنام خودش است یا گوشی كه بنام خودش است مطلب بزند و بفرست ..در این حكم عقل و شعور من هم زیر سوال رفته است ... و در ثانی چون هیچ سند ومدركی نوبد لا اقل شاهد یا خود من اعتراف می كردم و..من از اول گفتم و می گوییم این كار توطئه است   همه می دانند پشت پرونده چی است و..... و سوالی برایم آمده چرا دو پرونده جداگانه  در هم ادغام شدند كه ربطی بهم نداشتند  و چرا در حكم رضایت ریس دادگستری كه شاكی پیامكی است نیامده است و چرا های دیگر .... كه بعلت مسایل مصلحت جامعه در دادگاه تجدید نظر  با اسناد و ومدارك خواهم آورد ...

حال من به تجدید نظر گیلان اعتراض خواهم نمود اما این اتهام   توطئه بیش نبود  و نیست من از طریق مراجع قضایی و قانون پی گیریی خواهم كرد مطمن هستم  مسئولان قضایی وتجدید نظر مطابق اسناد و مدارك پرونده و دیگر دلایل مرا تبریه خواهند نمود...


قانون جرایم رایانه مصوب  1388
ماده (18)
هرکس به قصد اضرار به غیر یا تشویش اذهان عمومی یا مقامات رسمی به وسیله سیستم رایانه یا مخابراتی اکاذیبی را منتشر نماید یا در دسترس دیگران قرار دهد یا با همان مقاصد اعمالی را برخلاف حقیقت، رأساً یا به عنوان نقل قول، به شخص حقیقی یا حقوقی یا مقام‌های رسمی به طور صریح یا تلویحی نسبت دهد، اعم از اینکه از طریق یاد شده به نحوی از انحاء ضرر مادی یا معنوی به دیگری وارد شود یا نشود، افزون بر اعاده حیثیت به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.


-------------------------

اندر حكایت اا دارستانی

 

حق گرفتنی هست باید تلاش کرد .

 

گـاهــﮯ نـدانـسـتـﮧ از یــک نـفـر بـتـﮯ درســت مــیـکـنـﮯ

آنــقـدر بـزرگ کـﮧ از دســت ابـراهـیـم نـیـز کــارـﮯ بـر نـمـﮯ آیـد

اسماعیل اسدی دارستانی  فرزند انقلاب و امام  و سرباز ولایت

هیات نظارت و اجرایی آستارا در سال 92 با اینكه  بر علیه من هیچ مدرك و سندی نداشتند با پرونده سازی افراد لباس شخصی  و معلوم الحال مر ا طبق ماده 26 عدم التزام به اسلام و ولایت فقیه و قانون اساسی رد صلاحیت كردند ...من می دانستم چه كسانی پشت پرده هستند اما به مجریان و قانون در كشور اعتقاد داشتم اعتراض كردم ...یك روز به انتخابات صلاحیت گرفتم ..رسما بمن ابلاغ شد اما بخشداری نام مرا غری قانونی در لیست كاندیدا ها نداد و پنچ شنبه یك سازمان و جمعه یك ارگان دیگر مرا بازداشت خانگی كرد و حتی نگذشت من خودم به خودم رای دهم ...

 

 

 

 بارها من درخواست مجوز هفته نامه دادم از سال 1378 تاكنون و آخرین بار در سال 91 دوباره تشكیل پرونده دادم هفته نامه آبادگران شمال رسما بمن ابلاغ شد با اینكه سو پیشنه نداشتم و هیچ مدرك عیله من..صلاحیت امنیتی من رد شده بود و هیمن طور مجوز درد نیوز مرا ندادند و متاسفانه كسی نمی گوید به چه علت و به مدارك...

 

 

 

 خیلی موارد پروند ه سازی دارم كه بدون مدرك و سند این بار بر نامه ریزی شده بود موفق شدند بدون اینكه وبلاگ مورد ادعایی باشد   و دیگر مدارك مرا محكوم به شش ماه كردند تا دیگر منبعد مرا رسما رد صلاحیت كنند و جلوی فعالیت من گرفته شود...اگر مطالب گذشته مرا بخوانید یك آدم ساده می داند پشت برنامه چی است .. قابل اثبت نیست...

 


موارد زیادی در خصوص قانون شكنی در مورد من از جمله ربایش و شكنجه و كتك زدن و بازداشت موقت و تبریه  و تهدید  و دستور غیر قانونی اخراج من از روز نامه و خبر گزاری و....كه كلا از سال 1381 رسما زندگی مرا مختل كردند و این بار موفق شدند با وبلاگی كه كلا وجود ندارد و ازتاریخ تاسیس سایت های وبلاگ چنین آدرسی وجود نداشته  یا پیامكی كه من نفرستادم  و یك توطئه بوده است  بدون وكیل مرا محكوم كردند وو..من به مسئولان قضایی مطئن هستم كه در تجدید نظر از حق یك شهروندایرانی روز نامه نگاردفاع خواهند نمود... حتی نمی گذراند غیر قانون انتشاراتی ها با من قرارداد  .. تا كتابم برود مجوز تا چاپ شود تاكنون 5 كتاب نوشتم و چند كتاب دیگر نوشتم زمانیكه من به مسافرت می روم كل خانه ام توسط افراد نامجهول ورود می شود معلوم نیست كی هستند یا در سوابق تشخیص هویت ناجامن سابقه كردن  طبق رای و حكم شبعه 4  دادگستری استارا بجرم خود فروشی زندانی و محكوم شدم كه بعداز سالها خلاصه با پی گیریی قوه قضاییه و حفظت اطلاعات ناجا این سابقه جعلی پاك شد.. اما با مسببن برخورد نشدو دیگر اتفاقات از جمله در انتخابات با دستور شورای  تامین بدون دلیل مرا بازداشت و حتی شنكجه می كنند و بعداز انتخابات آزاد می كنند بارها شكایت به مسئولان كردم نتیجه نداده است ...رزوی كه من خودم كاندیدا بودم  خودم را نگذشتند بخودم رای بدهم بازداشت خانگی كردند با دستور.... مسایلی سرم آوردند خیلی فكر می كنند داستان است .بعضی چیزها را بخاطر مسایل مصلحت جامعه نمی نویسم..
كتابهای كه تا امروز مجوز و چاپ شده است

1- خدمت و مدیریت نظامی از دیدگاه اسلام 

2-  تا زنده ام بسیجی ام

3.
داستانهای آسمانی ایران
 
داستانهای آسمانی ایران پدیدآورنده: اسماعیل اسدی دارستانی
ناشر: انتشارات بلور - 06 تیر، 1388
قیمت پشت جلد:  18000 ریال

در حال حاضر این کتاب در سایت عرضه نشده است.
4.
سرگذشت تالشان: تالشان جنوبی (غرب گیلان) ایران: آستارا، تالش، رضوانشهر، ماسال و شاندرمن
 
سرگذشت تالشان: تالشان جنوبی (غرب گیلان) ایران: آستارا، تالش، رضوانشهر، ماسال و شاندرمن پدیدآورنده: اسماعیل اسدی دارستانی
ناشر: انتشارات بلور - 1
قیمت پشت جلد:  33000 ریال

در حال حاضر این کتاب در سایت عرضه نشده است.
5.
بررسی تاریخ حقوق بشر و محیط زیست: همراه با منشور کوروش کبیر و منشور حقوق بشر جهانی و منشور محیط زیست و منابع طبیعی
 
بررسی تاریخ حقوق بشر و محیط زیست: همراه با منشور کوروش کبیر و منشور حقوق بشر جهانی و منشور محیط زیست و منابع طبیعی پدیدآورنده: اسماعیل اسدی دارستانی
ناشر: پیام سبحان - 20 اسفند، 1390
قیمت پشت جلد:  95000 ریال
 

-----------

قابل توجه مسئولان قضایی


دادگاه شبعه  آستارا فعال حقوق بشر و محیط زیست استارا را بدون استعلام و نظر پلیس فتا و بدون اینكه وبلاگ بنام eadnews.mihanblog.com  وجود داشته باشد به شش ماه زندان و دو میلیون تومان نقدی جریمه كرده بود( در صورتیكه چنین وبلاگی  كلا وجود نداشت ) بعداز اینكه سایت درد نیوز  و دیگر وبلاگهای ایرانی مطبی زدند كه فعال حقوق بشر اا دارستانی بخاطر وبلاگی محاكمه و محكوم شده است كه كلا وجود ندارد و كلا در مهین بلاك تاكنون ثبت نشده است ..بنابر اعلام سایت میهن بلاگ و...
شاكی پرونده در اقدامی نا آشیانه دیروز بعداز انتشار این خبر  وبلاگی به این نام ثبت نموده كه غافل از اینكه آی پی رایانه اش و تاریخ تاسیس وبلاگ ثبت شده است  و این وبلاگ بعداز حكم دادگاه ثبت شده است ...
 قابل ذكر است  اا دارستانی  فعال حقوق بشر و محیط زیست و روز نامه در تاریخ 8 اردیبهشت به اتهام تشویش اذهان عمومی از طریق وبلاگ آستانیوز eadnews.mihanblog.com  در پرونده موجود است  بر علیه یك شخص و ارسال پیامك به شش ماه محكوم شد..
 جالب است در روز دادگاه ریس محترم دادگستری آستارا به پرونده پیامك رضایت داده است و ثبت شده و یك برگ رضایت ریس دادگستری هم دست متهم است   درصورتیكه  پیامك و اتهامك وبلاگ یك توطئه سیاسی از سوی افراد معلوم الحالی بودند كه قبلا هم برای اا دارستانی پرونده درست كرده بودند  ..
 بعداز انتشار مصاحبه اا دارستانی در سایت ها و وبلاگها كه بخاطر وبلاگی كه وجود ندارد مرا محكوم كردند  بدون استعلام از سایت میهن بلاگ و پلیس فتا.... افرادی معلوم الحال نا شی  در اقدایم دیروز وبلاگ به این نام ثبت كردند  غافل از آنكه آی پی و آدرس و شماره تلفن  ارسال  و تاریخ ثبت وبلاگ یعنی تاسیس وبلاگ معلوم می شود  و در صورت پی گیریی پلیس فتا یا دادگاه از طریق مدیر مسئول میهن بلاگ آی پی و‌ادرس  و شماره تلفن و روز تاسیس وبلاگ ( یعنی دیروز ) مشخص خواهد  كه ثابت خواهد شد وبلاگی كه قبل از محاكمه وجود نداشت بعداز محاكمه تاسیس شده اا دارستانی را محاكمه كردند

 توضیح : الف:قبلا هم برای این فعال حقوق بشر پرونده سازی افراد معلوم الحال نمودند ..از جمله پرونده وس ابقه در سامانه تشخصی هویت ناجا كه اا دارستاین بعلت خود فروشی توسط شبعه چهارم دادگستری آستارادستگیر و زندانی و محكوم شده است  وقتی گواهی عدم سو پیشنه اا دارستانی می گرفت نوشته می شد تا اینكه با پی گیریی از طریق مراجع قضایی و سازمان حفاظت اطلاعات ناجا موضوع پی گیریی بعلت جعلی بودن جرم ثبت شده بعداز سالها درسال 92 حذف گرید یا در انتخابات 92 در صلاحیت كاندیدا شورا طبق ماده 26 عدم التزام به اسلام و ولایت فقیه و قانون اساسی با گزارشات ساختگی رد صلاحیت شده بود كه در نظارت استان چون مدارك ساختگی و جعلی بود صلاحیتش تایید شد و موارد دیگر كه بخاطر مصلحت جامعه از ذكر آن معذرویم...
ب: با اینكه پیامك به مسئولان یك توطئه هماهنگ همانند وبلاگ بود ...و این دو اتهام را اا دارستانی قبول نداشت و ندارد و ریس محترم دادگستری هم نسبت به شكایتش رضایت داد در حكم بهیچ وجه رضایت ریس دادگستری كه شاكی اصلی بود آورده نشد طبق قانون وقتی شاكی رضایت می دهد اتهام قابل پی گیریی و صدور حكم نیست ...

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

جلسه شورای مشورتی اصلاح طلب در استارا

تاریخ:جمعه 18 اردیبهشت 1394-01:22 ب.ظ

تكرار خبر ساعت 20...پنچ شنبه
اصلاح طلبان استارا  اعضای  شورای مشورتی را برگزیدند. جلسه شورای هماهنگی اصلاح طلبان آستارا  عصر 5 شنبه  در  تالار ملك نیا آستارا  برگزارشد.
 بدون اینكه اعضای ستادی اصلی روحانی دعوت شود جلسه انتخابا ت هیات ریسه شورای مشورتی اصلاح طلب ها در استارا در تالار ملك ... بر گزار شد و در این جلسه  یكی از  مدیر ان استانی گیلان حضور داشت ...جالب است كلا اصلاح طلب ها و مشاركتی ها كلا شورای راهبردی را قبضه كردند و در صورتیكه در انتخابات در ستاد روحانی حضور نداشتند .... ساعت 8 شب جلسه بر گزار شد...

 متاسفانه این جلسه بدون مجوز قانونی انجام شد و مسئولان دولتی سكوت كردند ....حتی حمایت كردند.. طبق قانون هر حز ب و گروهی بخو.اهند فعالیت كنند باید مجوز داشته باشند  نمی شود طبق دستور ریس جمهور اصول قانون اساسی و قانون و كمیسیون احزاب را نادیده گرفت.. این جلسه خود قانون شكنی علنی است و حضور مدیر ان استانی گیلان و دیگر اصلاح طلب های تندور در این جلسه تخلف است مطابق قانون باید دستگاه قضایی و امنیتی این اقایون را بخاطر تشكیل تجمع و تشكل غیر قانونی بدون مجوز محاكمه كنند و افرادی از مسئولان دولتی كه این كار را پشت پرده ساماندهی كردند بخصوص یك نفر غیر بومی مسئول سیاسی باید محاكمه شوند... ادامه دارد
  در این انتخابات هیات ریسه كه فقط اصلاح طلب ها خاص دعوت شده بودند .. بصورت محرمانه انجام داده بودند و كه از اول مشخص كرده بودند چه كسانی هیات ریسه مشخص شوند چون از تمام افراد تاثیر گذار دعوت نشده بود فقط دسته خودشان بود و بس...
اصلاح طلبان استارا  اعضای  شورای مشورتی را برگزیدند. جلسه شورای هماهنگی اصلاح طلبان آستارا  عصر 5 شنبه  در  تالار ملك نیا آستارا  برگزارشد.
براساس آئین نامه داخلی، رئیس، نایب رئیس، دبیر، منشی، مسئول امور مالی و سخنگوی شورای مشورتی جبهه اصلاح طلبان شهرستان  آستارا به عنوان اعضای هیات رئیسه شورا با اکثریت آرا انتخاب شدند.
1- فرهاد مسعود پی 2- محمد صادق برنجی چی 3-سماپور 4- شاهور 5- ناصر دولتی و دو نفر دیگر....
 در یكسال اخیر كه هیات ریسه شورای اصلاح طلب ها آستارا كارخاصی نكردند....فقط بعضی ها توانستند  از رانت دولتی استفاده كنند و خودشان را مطرح كنند..داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

كاندیدای مطرح دوره دهم مجلس - آستارا

تاریخ:جمعه 18 اردیبهشت 1394-01:21 ب.ظ

هوالقادر...(نسأ،58) خدا به شما فرمان می‌دهد که امانت‌ها رابه صاحبانشان بازگردانید"...
هوالصابر ...هوالمحبوببالاخره پس از تمامی گمانه زنی ها  کاندیداهای نهایی شهرستان آستارا برای  دهمین  دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی پا به عرصه رسمی  غیر رسمی  آمدند و خط و جبهه بندی جناح ها در استارا شروع شده است....حق آمد و باطل نابود گشت،حقّا كه باطل همواره نابود شدنى است (سوره اسراء - آیه 81).....هوالعالم ....--1-فرهاد دلقپوش؛ نماینده قبلی  شهرستان  آستارا در هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی. نهمین دوره رد صلاحیت شد.. مدرک تحصیلی دلقپوش کارشناسی ارشد تربیتی است معاون وزیر صنعت و معدن کشور..دلقپوش که در سابقه و مسئولیت های خود معاونت اداره کل ارشاد اسلامی استان گیلان و ریاست اداره ارشاد اسلامی شهر آستارا را یدک می کشد تقریباً با توجه به روند سیاسی شهر آستارا  از شانس اول پیروزی در انتخابات آینده برخوردار است. دلقپوش هر چند در برخی از انتصابات شهری  اشتباهاتی را در کارنامه خود دارد که این امر باعث دلخوری دلسوزان واقعی شهر هم گشته است .وی اولین نماینده بود كه مدیران را ازبومی ها انتصاب نمود  و به غیر بو می ها در آستارا سمت نمی داد  و حتی در صدد بود معاون سیاسی  و فرماندار  را از آستارا انتصاب كند  چون دید غیر ممكن است با فشار  زیاد توانست  دكتر اسد پور كه متولد لیسار و اهل آستارا بود فرماندارمنصوب كند  و شهاب زاده  را  كه ریبس اداره فنی و حرفه ای بود بعنوان معاونس یاسی منصو ب كند كه شهاب زاده یكی از معاونین سیاسی موفق در كشور بود  و بقیه ادارات هم روسای بومی منوصب شد كه كارنامه موفق داشتند اما بعضی ازز روسای در انتخابا با پرونده سازی و.. موجب رد صلاحیت وی شدند در صورتیكه همگان می دانند  دلق پوش عاشق ولایت فقیه و نظام  است فقط اصلاح طلب میانه رو است  و رد صلاحیت دلق پوش را بعضی ها به نظام می چسابند در صورتیكه رد صلاحیت دلق پوش ربطی به نظام ندارد  و توسط دولت دهم  انجام شد چون  دلق پوش یكی اززمنتقدین اصلی احمدی نژاد بود ..دلق پوش همچنان عاشق و وفادار به نظام و كشور و رهبری و امام و مردم است  و اگر در غیر اینصورت بود  بوی مسئولیت معاون وزیر نمی دادند... و در آستارا و لوندویل حرف اول را می زند  و محبوبیت خاصی در شهرستان  دارد و از جمله كارهای خو ب وی توسعه و عمران و آبادانی روستاها  ،  پی گیر در ساختمان امفی تاتر آستارا ، پی گیریی در تصویب منطقه ویژه آستارا ، تكمیل بندر چند منظوره  و تصویب  تاسیس  مرز بین المللی  بندر استارا در وزارت كشور  و بها دادن به نیروهای بومی استخدام جوانان تحصیل كرده استارایی در ادارات  و... و اولین بار در تاریخ استارا  انتصاب روسای ادارات و بومی متخصص در استارا و دیگر موارد .. ولی با توجه به رقبای تقریباً ضعیف خود دوباره بر صندلی سبز مجلس تکیه خواهد زد و اگر  دلق پوش و مرحبا تایید شوند رقابت بین  چهار نفر خواهدشد/ امیدواریم    مرحبا و دلق پوش كه هر دو فرزندان انقلاب و زحمتكشان جمهوری اسلامی ایران هستند تایید صلاحیت  شوند  و مردم در دوره دهم قضاوت كنند./اصلاح طلب

2-  حاج  شاپور مرحبا؛ مرحبا/عضو هیات مدیره  سازمان یارانه كشور  / 3 دوره حضور در مجلس دومین  مردم آستارا هستند و دوره نهم رد صلاحیت شدند. تحصیلات  حوروزی دارد و پاسدار  و جانباز هشت سال دفاع مقدس  البته با توجه به عملکرد گذشته مرحبا شاید دیگر هیچگاه مردم آستارا مهر تایید بر کارنامه او نزنند. عمده انتقادات مردم آستارا به انتصابات فامیلی بیش از حد ایشان بوده.ولی با تمام این مسائل باز مرحبا یک رقیب خطرناک برای  برای نماینده فعلی  و تمامی کاندیدای ها تلقی می شود.شاپور مرحبا را می توان جنجالی ترین چهره سیاسی آستارا دانست.و همیشه پیرامون این عنصر سیاسی شایعاتی وجود داشته است و چهره سیاسی خود را بازسازی نموده است  و رد صلاحیت وی را همه مردم استارا یک بازی سیاسی می دانند وی در انتخابات از دکتر روحانی حمایت می کرد فردی معتدل است و از هوا داران و دو ستان آیت الله هاشمی و نوبخت است ...عضو هیات ریسه نمایندگان ادواری مجلس /فقط  رای دادن نیست ... تمام..  اگر نبود رای هوا داران وی به دكتر صفر نعیمی  بدون برو و برگرد مهندس میثم ضارب نیا هماكنون نماینده آستارابود... بنابر تحقیات و نظر سنجی شاپور مرحبا در طول سه دوره نمایندگی مجلس .. در شهرستان استارا بدون اینكه نماینده شود بالای هشت هزار دوستار و هواداروفادار دایمی دارد و این را همه مردم می گویند..یعنی یك قشر ثابت كلا مرحبا چی هستنداین ربطی به رای ندارد ...
از ارادتمندان آیت الله هاشمی /اعتدالگرا....

3-مهندس علیرضا نعمتی؛ کارشناسی ارشد جغرافیا، استاد  د انشگاه  و  دومین سپاهی که بعد از بازنشستگی قدم در عرصه انتخابات گذاشته است. البته جناب سرهنگ در هشتمین و نهم  دوره انتخابات هم کاندیدا بود که از رسیدن به کرسی های مجلس محروم ماندو نفر سوم شد... فر دی آرام و شجاع و قاون نمند و مردم دار است  كه در آستارا هواخواهان زیادی دارد و حتی رقیبان وی بخاطر قاونمند و با حیا و عالم بودن وی بوی احترام می گذرند و محبوبیت خاصی در آستارا دارد و دنیال جنال و بازی سیاسی  و ساخت وباخت نیست  با اینكه وی اصولگرا است افكارش بیشتذ اعتدالگر ( اصلاح طلب اصولگراست).دركل فردی تندرو از اول نبوده  حتی از زمان فرمانده سپاه فردی معتدل بود...اصولگرا+اصلاح طلب‌=معتدل...فرمانده  اسبق  سپاه  شهرستان استارا  اگر چه هیچگاه  با قدرت  از حضور در رقابت های انتخاباتی نیامده است  اما در دوره نهم نیز  او را در فهرست گزیته های احتمالی قرار داده بودند  و در انتخابات جویی كه به نفع وی درست شده بود خیلی از افراد عادی فكر می كردند پیروز انتخابات مهندس نعمتی است ولی وی نفر سوم در انتخابات آستاراشد و سالم ترین كاندیدا از نظر تخلفات و خرید رای بود..وی در گیلان هم اکنون مشاور  اداره كل تعاون گیلان  می باشد ...حضور متمادی در بسیج و سپاه از او چهره ای محبوب ساخته که برخی جهت گیری ها و اظهارات خاص در دوره فرماندهی اش  نتواند از این محبوبیت بکاهد و همه وی را فردی درستكار و با حیا می دانند .نظر مردم آستارا بوی مثبت می باشد.....نعمتی در صورت ورود به رقایت های انتخاباتی با وضعیتی كه در انتخابات بوجود خواهد آمد .. شانس خوبی داشته و می تواند روی حمایت اصولگریان واعتدالیون  و اصلاح طلبها   هم مردم علاقه مند به احمدی نژآد حساب ویژه باز کند والبته حمایت جریان اصولگرای ریشه دار و سنتی در شهرستان استارا  نیز در پیروزی یا شکست وی و  هر نامزد دیگر تاثیر فراوانی دارد  و شنیدهای كه درخصوص رد صلاحیت بعضی افراد مطرح در محافل باشد درست باشد نعمتی یكی از رقیب های اصلی انتخابا شاید هم پیروز انتخابات باشد ..اصولگرا  اصلاح طلب..فردی میانه رو و مستقل
4- سید تقی بادوام ...بازنشسته معاون اداره اطلاعات آستارا  و كارخانه دار..در زمان رقابت با مرحبا رای دوم را آورد  و هواخواهان زیادی در آستارا بخصوص لوندویل دارد ...هركس در استان یا جایی كارش بیافتد بادوام بدون منت كارش را انجام می دهد..كلا همه می گویند دو نفر در این اداره آستارایها خیلی دوستانش داشتند و دارنند و خاطرات خوبی از ایشان دارنند  حاج آقا بادوام و حاج آقا غفاری  این دو چهره چهرهای محبوب مردم‌استارا هستند افرادی هستند كه به  خیلی در استارا لطف اسلامی كردند افرادی سالم و مهربانی بودند...زمانی كه بادوام در اداره بود من هنوز بازرنشسته ارتش نبودم اما با اینكه وی بازنشست شده خواهان زیادی در آستارا دارد ..

5- علی پویا کارشناس ارشد ، معلم (تنها معلم كاندیدای دوره دهم )، جانباز هشت سال دفاع مقدس -رجال سیاسی استارا  واعتدالیون گیلان..مورد حمایت  جمعی از معلمان ، بازاریان ، اهل قلم ، پزشکان ، كشاورزان و صیادان  و دانشگاهیان و اقشار مختلف شهرستان و سرمایه داران آستارا  است..در شهر آستارا و لوندویل  و روستاها هواخواهان زیادی دارد و وی سالها در روستاهای استارا تدریس كرده اكثریت روستاییان نام علی پویا نام آشنایی است در كنار معلمی بعنوان یكی از خیرین مطرح در روستا سالهاست بر سر زبانهاست و بنابرنظر سنجی ها وی در مدتی كه تبلیغ می كند  هواخانان زیادی بدست آورده است بدون ریا و تكبر و ساده و علمی برنامه هایش را توضیح می دهد این مورد جالب باعث استقبال زیاد مردم بسوی این كاندیدا شده است.. ...اصلاح طلب معتدل - مورد حمایت اصلاح طلب ها و اصولگریان و  اعتدالیون  آستارا

6-  سخاوت سیلمان نژاد - كارشناس ارشد - معاون اداره صنعت و معدن وتجارت- ریس اسبق اداره ورزش و جوانان آستارا - داور بین المللی فوتبال ( شناخته شده )-از فعالان سیاسی و فرهنگی گیلان- استاد دانشگاههای آستارا - مورد حمایت جمعی  بازار یان ، اصناف  و تاجر های بین المللی ، فرهنگیان و دانشگاهیان و تعاونگران   و كشاورزان و صیادان  آستارا و اهل هیچ جناح و حزبی نیست مستقل ( اعتدالگرا ) توضیح اینكه یكی از كاندیدای مطرح كه قبلا رد صلاحیت شده اعلام كرده در صورت رد صلاحیت از سخاوت حمایت می كند در صورت حمایت این كاندیدا معروف سخاوت شانش خوبی خواهد داشت

7-دکتر کیوان اسدپور .. رزمنده هشت سال دفاع مقدس و مدیر کل اسبق هلال احمر گیلان ، 6 سال فرماندار آستارا ، مورد حمایت اصولگرایان و اعتدالیون گیلان و‌استارا  و معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید گیلان .... اصلاح طلب ها و حامیان دولت تدبیر دکتر را سخت رقیب خود می دانند و در صدد صحنه سازی و تهت سازی بوی هستند  تا وی را ترور شخصیت کنند قبلا هم سایت های زنجیره ای فتنه  در سراسر کشور برعلیه وی ج.سازی نمودند و از موقعیت دکتر در سطح کشور می ترسند .. دکتر اسد پور  جزو هفت نفر  هیت مدیره هلال احمر کشور است .... در  چند روز گذشته احتمالا بعنوان مدیر کل بیناد شهید معرفی شود...اصولگرا (اعتدالگرا )بنا براین با ورود وی به این عرصه شاهد رقابت جالبی بادیگر نامزدهای انتخاباتی  خواهیم بود....توضیح اینكه : دکتر کیوان اسدپور از حوزهء انتخابیه  مدیركل هلال احمر گیلان در زمان خاتمی  و فرماندارآستارا در زمان احمدی نزاد بوده است در دولت احمدی نژاد که ملاقات های عمومی او با مردم  استارا و لوندویل چهره به چهره هنوز بر سر زبانهای مردم  و کارکنان  فرمانداری  است...نیرو های سیاسی بیشتر او را منتسب به  احمدی نزاد  می دانند اما با طیف جبهه پایداری  هم روابط خوبی ندارد . او  در دوران مسئولیت خود به  بعضی ها  میدانی بی سابقه در عرصه های مدیریتی داد موضوعی که این روزها به دلیل حذف مدیران  شهرستانی  بر سر زبانهاست.... اینکه او در انتخابات حضور پیدا می کند یا نه همواره به عنوان یکی از مباحث جدی در محافل انتخاباتی   آستارا  مطرح است اما نیروی  و مدیر و دكتر جوانی ، قدرت بیان بالا و مدیریت در عرصه فرهنگی و رسانه از او کاندیدایی احتمالی ساخته است  وبه نظر می رسد  حضور او در انتخابات یا حمایت علنی او از کاندیدایی خاص به دلیل...... بودن  می تواند در نتایج انتخابات آینده تاثیر گذار باشد و در صورتیكه انتخابات استانی شود دكتر اسد پور شانس زیادی برای انتخابا شدن دارد چون در سطح گیلان دوستداران زیادی دارد از جمله در رشت و تالشان و استارا .اصولگرخط رهبری

8- استاد حاج  محمد صادق برنچ چی /فوق لیسانس/جانباز / روزنامه نگار  و معلم بازنشسته و از اصلاح طلب ها اعتدالی  و عضو وشورای راهبردی و مشورتی آستارا  و با اینكه وی معلم بازنشسته قرآن و دینی ...قبلا  رد صلاحیت شده بود .. مسئول ستاد خاتمی  ومسئول ستادانتخابات موسوی در انتخابات 88  و مسئول ستاد معین در سال 1392 بعدا مسئول ستاد روحانی در آستارا شد...اصلاح طلب... مورد حمایت اصلاح طلب ها  و جمعی از اهل قلم و روشنفكران آستارا  فرذی است كه با كسی تعارف ندارد  و ملاحظه كاری در كارش ندارد و رگ می گوید بخاطر همین بیشتر مسئولان ...دل خوشی از این روز نامه نگار ندارنند  و ادم منفعت طلبی نیست و درد دل مردم را می گوید و كاملا متعقد به قانون اساسی  و ولایت فقیه  است ومدیر مسئول دو هفته نامه استانی طریقت نو- عضو شورای راهبردی اصلاح طلب های گیلان- اصلاح طلب

9-دكتربختیار  حیدرنیا.. ریس اسبق شبكه بهداشت استارا ، مدیر بسیج پزشكان استارا ، از خیرین مطرح استارا ،مشاور قایم مقام وزیر بهداشت .پزشك آستارایی و فعالیت خوبی و عالی دارد و مهرهای خوبی در داخل شهر و روستاها دست چین كرده و چراغ خاموش دارد می رود تاكتیك خوبی است اما خیلی عالی و با زرنگی پیش می رود...
9-نوربخش خوش سلیقه كارشناس ارشد مدیریت و جغرافیا.. بخشدار  سابق لوندویل -  بخشدار مر كزی سابق - مدیراسبق  مالی فرمانداری آستارا و با سالها تجارب در وزارت كشور  و ساكن شهر آستارا .... ایثارگر و از افراد تاثیر گذار  در آستارا .. باحمایت عده ای از بازنشستگان كشوری و لشكری و كارمندان دولتی  و فرهنگیان و بازاریان رسما وارد كار زا انتخابات دوره دهم شد.. بنابر نظر سنجی ها  وی هواخواهان زیادی در سطح بخش مر كزی و لوندویل دارد و سالیان زیاد  بعنوان بخشدار لوندویل و مر زكی نقطه قوت وی می باشد و جمعی از شورهای بخش مر زكی و لوندویل از ایشان حمایت می كنند و حتی وی با اینكه اعلام كرد پولی بریا خرج انتخابات ندارد عده ای ا از اهالی  آستارا وی رسما اعلام نمودند  هزینه ستاد و تبلیغات شما راب عهده می گیریم...مستقل(فردی معتدل )

11-الیاس دیاریپور؛ فرهنگی سابق و مدیر خود بنده در آخرین سال تحصیلی و استاد دانشگاههای آستارا و ریس اسبق  اداره بازرگانی  و... خوش برخورد و کمی هم محب پست و مقام. از نزدیکان مرحبا و رقیب فعلی ایشان و  حامیان  دلق پوش . دیاریپور با مدرک فوق لیسانس در نهمین دوره انتخابات شرکت کرده و یكبار هم رد صلاحیت شد.../اصلاح طلب

12- میثم ضارب نیا؛ رییس دفتر فرهاد دلقپوش و شاید هیچ قصدی برای کاندیدا شدندش یافت نشود. و دوره قیلی با اینکه به کاندیدای یدکی معروف بود  بالای 12 هزار رای اورد  و دومین رای آستارا بدست آورد و کمتر در محافل دیده می شودو شنیده شده وی باز می خواهد كاندیدا  شود/ فوق لیسانس  و استاد دانشگاه اردبیل/اصلاح طلب ..دومین رای در انتخابات 92 آورد و اگر نبود رای طرفداران شاپور مرحبا به دكتر نعیمی بدون برو و برگردد میثم نماینده فعلی آستارابود.. اصلاح طلب

13-بیژن خالقوردی دانشجویی دكتر علو م سیاسی   و كارشناس ارشد علو م سیاسی  و استاد دانشگاه رسما كاندیدای دروه دهم نماینده دهم آستارا می شود وی کارشناس ارشد سیاسی و دانشجوی دکتر علو م سیاسی ،استاد دانشگاه ، معلم ،  ریس اداره صنعت و معدن آستارا از فعالان سیاسی  آستارا    ....وی مورد حمایت جمعی از معلمان ، اعتدالیون و اصلاح طلب ها ، دانشجویات و تاجرها ، و بازاریان  و دانشجویان  و استادان دانشگاه   و بازنشستگان نیروهای مسلح و دولت و...آستارا و لوندویل می باشد و از نظر مالی هم وضعیت مالی اش از تمام کاندیداهای مطرح استارا عالی تر است ...   وی  یکی از کاندیدای اصلی و خطر ناک این دوره خواهد بود ..... افرادی که از وی حمایت می کنند در شهرستان استارا تعیین کنندگان انتخابات آستارا و لوندویل است و این موقعیت  بیژن  را بیستر می کند ... بنابر نظر سنجی تمام كاندیدایی های مطرح آستارا و نماینده استارا می دانند در صورت قر ار گرفتن حاج بیژن در كنار آنها پیروزی صد در صد را تضیمین می  شود در صدد جذب وی درستاد های خود هستند ..حتی بعضی از كاندیدا های مطرح بوی قول فرمانداری بندر استاغرا بعداز موفقیت دادند از جمله یكی از كاندیداهای كه در دروه قبل رد صلاحیت شده بود و در جمع دوستانش گفته من صلاحیتم را می گیرم و اگر موفق بشوم بیژن را به ستاد خودم بیاورم پیروزی من در انتخابات صد در صد هست و قول می دهم اگر وی به ستاد من بیاید بمحض پیرزوی در انتخابات وی را بعنوان فرماندار آستارا منصوب كنم... / اصلاح طلب  اصولگرا و مستقل زیرك.

14-حاج فرداد پورامن -فوق لیسانس/كارمندارشد دادگستری گیلان / شهردار فعلی لوندویل/ریس شورا و عضو شورای لوندویل سه دوره /از خیرین مطرح لوندویل /ریس باشگاه ورزشی و فرهنگی شهرداری /اصلاح طلب فعال استانی  (اعتدالگرا )- وضعیت خوبی در انتخابات دارد و مورد حمایت مردم لوندویل و حتی شهر آستارا است وی متعادل  و مهربان و مدیری لایق و شجاع است ...یكی از گزینه مطرح دوره دهم آستارا می باشد ..اعتدال گرا ( اصلاح طلب)

15-سید سجاد موسوی  ریس شورای شهر آستارا و معاون آموزش پرورش و معاون آموزش و پرورش آستارا

16-مهندس فرهاد محسنی  ریس اسبق شورای شهر آستارا  و از معدود شوراهای شهر استارا است كه محبوبیت خاص در بین تمام اقشار از جمله اصولگرا و اصلاح طلب  دارد  و فردی مهربان و با هوش و خوش تیپ و با ادب است و بر ایش فرقی نمی كند فردی كه برایش كاری انجام می دهد متعلق به چه جناحی است  و فردی بدون ریا است

17-مهندس الیاس پو واجد .. مهندس عمران و كارشناس ارشد عمران..از مهندسان با ادب  و  اخلاق  و اصلاح طلب شهرستان .. فرزند مرحوم آیت الله پو واجد از روحانیون سر شناس  آستارا كه این روحانی معتدل كه در بین تالشان قدیم و آستارا امروز و قدیم محبوبیت ویزه ای داشت و دارد  كه از روحانیون معروف و خوشنام و خیر شهرستان استارا است  و  برادر وی از روحانیون طراز اول قم است.. این مهندس بخاطر اخلاق خوب  و محبوبیت پدرش در تله سیفی مورد حمایت است و مورد حمایت جامعه مهندسان و وكیل های آستارا است و كلا مورد حمایت اصلاح طلب ها و اصولگریان یعنی اعتدالیون آستارا است  و برنامه های خوبی برای انتخابات دارد انشاالله به موقع اطلاع رسانی خواهد شد...و جلسات متعدد با فرهنگیان و مهندسان و روحانیون جوان و  وكیل ها و بازاریان آستارا انجام داده و مورد اسقبال عموم قرار گرفته است ..ادامه دارد .....

18-مهران مهر آور ( جوان كار آفرینی تحصیل كرده متولد و ساكن استارا ) معروف به حاجی مهرآور فوق لیسانس میلیاردر و جوان  تاجر معروف آستارایی كه ساكن تهران  بود ( بكارركار تجاری ) مدتی ایست به آستارا نقل مكان كرده و ساكن شده است فعالیت اقتصادی خود را در استارا به جهان شروع دوباره كرده است  و مدتی بعنوان كاندیدا شهرداری لوندویل  و بخشدار لوندویل و حتی معاون سیاسی فرمانداریآستارا مطرح بود و سرانجام به شایعات مطرح شده در خصوص ورود به عنوان کاندیدای مجلس  واکنش نشان داد....مهر آور  در این خصوص گفت:   بنا به درخواست  جمعی از تحصیل كرده و دانش اموختگان و تاجر ها و دانشجوایان  و فرهنگیان  و بازاریان و فعالین سیاسی آستارا برای كاندیدای  شدن  اعلام آمادگی كردم بنبا بر وظیفه و احساس تكلیف در این انتخابات شركت خواهم كرد.....مهر رآور  در خصوص اینکه اگر در انتخابات پیش رو به عنوان حاضر شد و با توجه به  نزدیکی ایشان به جریان اعتدالگرا، آیا از سوی ایشان حمایت خواهد شد یا خیر؟ نیز گفت:  مهر آور گفت دوستان خوبی در این بین در سطح شهرستانی و كشوری دارم و هنوز زود است اما عزم من صد رد صد است ....بسیاری از فعالین سیاسی  استارا و لوندویل  بر این باورند در صورت ورود  این جوان تحصیل كرده  و میلیاردر و با ادب آستارایی در انتخابات می توان از وی به عنوان یکی از بختهای اصلی راهیابی به بهارستان نام برد؛ اتفاقی که  از سوی وی تاییدشده است..اعتدال گرا

19- ولی  داداشی - كارشناس ارشد - استاد دانشگاه  و عضو ستاد انتخابات دكتر روحانی 92- فردی مستقل و اعتدالگر ا و خونگرم می باشد و وارد بازیهای سیاسی نمی شود از بچه های جوان اصیل آستارایی است و مورد حمایت اصلاح طلب ها و شورای راهبردی اصلاح طلب های گیلان و استارا ... و مورد حمایت اصولگر    های  معتدل آستارا ...با توجه به اینكه از یك خانواده اصیل است  محبوبیت خاصی دربین مردم وی و خانواده اش دارنند و جوانترین كاندیدای مجلس در گیلان می باشد.. اما نظر تبلیغی خوب عمل نمی كند  فعالیت تبلیغی چندانی ندارد احتمالا دنبال فرصت است كه بینید چه كسانی هستند تا برنامه ریزی نماید..  میانه رو و اعتدالگرا

20- كیوان فتعلی زاده : ریس شورای شهرستان آستارا و بازنشسته واجا ..استاد دانشگاه ...وبه عنوان چهرهء  مستقل  مطرح است وخوب حرف می زند....معاون  ..... سابق تالش  که سال متمادی هم به عنوان یکی از مدیرا شهرستان در ریس شورا ی شهرستان  بوده است در گذشته نیز یکبار رقابت نفسگیری را با  در شورای شهر  داشته است .. وی حتی رد صلاحیت شد تا آخرین ساعات صلاحیت خود را از تهران گرفت..و موفق به پیروزی در شورای شهر آستاراشد....حاج  كیوان  شاخص های مثبتی است . اوچالش ها،نقاط مثبت و ضعف منطقه خود را با اشرافیتی که در کارهای مدیریتی و اطلاعاتی  داشت می داند،بنابراین به عنوان یک چهرهءجدید وبه عنوان کاندیدا ی احتمالی مطرح است و در صورت ورود این چهره شرایط را به گونه ای دیگر خواهند دید .

21-حاج   صفر نعیمی؛  نماینده فعلی ..پاسدار و اهل اردبیل و بزرگ شده تالش و ساکن شهرک عباس اباد  استارا  و فوق لیسانس قضایی که در چهار سال قبل از  انتخابات  تقریباً روستا و محله ای در شهر آستارا نبوده است که این سپاهی عزیز به آن سر نزده باشد. نعیمی بعد از دلقپوش و مرحبا از شانس بعدی پیروزی در انتخابات برخوردار است و در شهرستان برای دوره بعدی شانس کمتری دارد اما خودش فردی ساده  و شجاع و فعال است  و کار گروه و دورب رش مورد انتقاد مردم و روشنفکران آستارا است  و نعیمی در نظر سنجی ها از  سوم تا پنچم قرار دارد  بخت پیروزی برخوردار است..متاسفانه نعیمی هم راه اشتباه دلق پوش را پیش می رود همان راه دلق پوش را .... و به دوستان قدیمی پشت نموده است و هوا داران ستنی خود را از دست داده است .... وی با رتبه 20 با جانبازی 50 درصد بازنشست سپاه است..با اینکه وی فردی فعال و جسور  و شجاع و پی گیر است چون کار گروه و دفتر و مشاورشان و تبلیغات مهندسی شده ندارد ...در عمل بدون تبلیغات کار می کند و ضعف وی است  و قبلا اصولگریان از وی حمایت می کردند دیگر حزب موتلفه اسلامی آستارا رسما منتقد وی شدند و اصلاح طلب ها وی را بخاطر حمایت سرسختانه از ولایت فقیه و خط و مشی رهبری قبول ندارنند وی را می شود گفت فردی مستقل  است و اعتقاید به حزب و کار گروهی ندارد .......عملکرد  نماینده آستارا  برای همشهریان  آستارایی و لوندویلی چنان محسوس وملموس نیست . اما برخی از ویژگی های شخصیتی  از او چهره ای قابل قبول ساخته استو فردی كینه ای  نیست و فردی ساده است واما در برنامه ریزی كارنامه مثبت ندارد و اما فردی شجاع و جسور و پی گیر است  وعدم ارتباط قوی با رسانه ها،شاید یکی از مشکلات عمده ی او در صورت ورود به عرصهء انتخابات دهم  باشد اما به عنوان یک چهرهء ملی وشناخته شده نام او بر سر زبانهاست و شایعاتی هم بر سذ زبانها است مبنی بر عدم حضور نماینده آستارا بعلت..... امیدوارم درست نباشد ...هرچه باشد وی جانباز 50 درصد و سردار بازنشسته سپاه است ..وی من كه همانند چند سالی( دوست معنوی من بود‌) باوی 24 ساعته  با وی بودم فردی تك رو  و خوش قلب است و روحیات فردی سیاسی نیست و فردی اجرایی است و دركارش قانون گرا و شجاع است و حزب بازی قلبا اعتقاد ندارد و نه می شود به وی گفت اصلا طلب یا اصولگرا و كارهای كه خودش فكر می كند درست است انجام می دهد  اما ساده است   /عضو فراكسیون رهروان ولایت مجلس

22-مهندس نیما سیفی نزاد ...از فعالان سیاسی شهرستان و مسئول و مشاور جوان فرهاد دلق پوش نماینده اسبق ،معاون حقوقی  ستاد انتخاباتی دکتر احمدی نزاد در سال 1388 و معاون هماهنک کنند ه ستاد روحانی آستارا در سال 1392 و اعضای ستاد تبلغات  روانی و سایبری  دكتر نعیمی درسال 1392....مدیر عامل شرکت تعاونی ... و مدیر عالمل شركت تعاونی  خدمات نیروی انسانی و..بندر آستارا ..مورد حمایت جامعه مهندسین  و  فارغ التحصیلان جوان و اهل قلم  ..اصلاح طلب  می باشد.. در انتخابات شورای شهر استارا شركت كرد با اعمال نفوذ عده ای رد صلاحیت بدون مدرك شد وی  در شورای نظارت گیلان صلاحیت  مثبت گرفت اما دل شكسته شد و انصرف داد ..اعتدال گرا (اصلاح طلب)

23-سرهنگ بازنشسته سپاه  حاج  جلیل کریم نزاد  و ایثارگر (جانشین اسبق سپاه- با درجه سردار ی بازنشسته شده است ) از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس (فردی زیرك و حساب گر است و مردم آزار نیست )..فعلا تاجر معروف و بازیگر مر موز سیاسی آستارا  است بارها گفته کاندیدای  می شوم و هربار انصراف داده است اما اینبار می ْآید و ولی خانواده وی بخصوص پسرش علی آقا  علاقه ای به بازی سیاسی ندارد با اینكه فعال سیاسی هستند  و وضعیت مالی خانوادگی وی و برادر سرهنگ سیاوش  از قبل از انقلاب  خوب و عالی  بود و پدرش در تالش از زمین داران بزرگ انقلابی  است  و بخاطر علاقه به انقلاب عضو سپاه شده  و از اول فردی  پشت پرده بود....برادرش نیز عضو شورای شهر و از سرداران سپاه می باشد سیاوش بیشتر از جلیل محبوبیت در‌استارا دارد با اینكه در سیاست دخالت نمی كند..زیرك سیاسی /اصلاح طلب( اعتدال)..

24-  دكتر عسگر غنی؛ متولد 1339 از ویرمونی و بزرگ‌شده‌ آستارا .در حال حاضر مشغول گذراندن رساله‌ دکترا می‌باشد.کارشناسی‌ ارشد مهندسی صنایع از دانشگاه تربیت مدرس.پذیرفته دکتری مدیریت سیستم و مقیم تهران که چند ماهی است که بعنوان کاندیدا در شهر آستارا مطرح است. غنی هم محله ای و هم روستایی شاپور مرحبا از لحاظ مدرک تحصیلی و تخصص تقریباً نفر اول بین تمام کاندیداهای شهر آستارا هست و می توان گفت چهارمین احتمال در انتخابات مجلس. عمده ترین ضعف غنی را می توان حضور دیر هنگام ایشان در شهر دانست غنی معروف به ریس موشک هسته ای معروف است... دفعه قلی هم کاندیدا بود..مستقل

25-دکتر حیادخت؛ دندان پزشک ووعلم بازنشسته  و هم روستایی شاپور مرحبا را می توان از خصوصیات او دانست که دوره قبلی رد صلاحیت شد و فامیل نزدیک مهندس غنی است/ از خیرین مطرح آستارا /اصلاح طب ( اعتدال)

26-عسگر صیامی زاد 27-دكتر فرشاد پور افقی عضو شورای  عالی استانها 28- احد نجار 29-محمدرضا محمد زاده- وكیل... 30- دکتر گیلاخانی؛ پزشک و اهل آستارا و متولد  آذربایجان شرقی وپزشك با اخلاق و مودب .. فقط یک کاندیدا و سری قبلی رد صلاحیت شد .اصلاح طلب و كلا فردی معقوا با قاون گرایی است

31-رامین حاجی امیری دوست غار  و گرمابه  شاپور مرحبا كه هماكنون نیز دوست غار و گرمابه نماینده آستارا نعیمی شده است ..جلسات دوستانه انجام می دهد و اعلام نموده من چه از دیگران كمتر هستم ..در انتخابات دوره دهم بر حسب وظیفه كاندیدا خواهم شد......رامین كارشناس ارشد.. استاد دانشگاه ...از كارمند اداره ثبت و احوال آستارا ..اهل و متولد آستارا ..جوانی مودب با شخصیت و خوش تیپ...وضعیت مالی خوب هم دارد... پدر ش هم مدیر كل اسبق اداره ثبت و احوال گیلان بود كه بازنشست شد.....32- دكتر بدریان استا دانشگاه و از مفاخر علمی ایران  و نویسنده و مولف چند كتاب //مدیر مسئول اسبق هفته نامه پیك آستارا و متولد آستارا مستقل 33- دكتر داوود ملك زاده دكتری ادبیات  استاد دانشگاه سر دبیر  هفته نامه خط آخر و نویسنده چند كتاب و روشنفكر  و اصلاح طلب شاعر معروف و معاصر ایران اما با توجه به اینکه دو شخص تاثیر گذار  در ادوار گذشته نتوانستند از نظر شورای محترم نگهبان، صلاحیت لازم برای شرکت در انتخابات را کسب کنند و همچنان هیچ نشانه ای هم برای تغییر وضعیت این فعالان سیاسی وجود نداردو امیدواریم صلاحیت بگیرند  و خودشان كه می گویند ما صلاحیت گرفتیم اگر این دو عزیز صلاحیت بگیریند رقابت بیشتر روی این دو بزرگوار مانور خواهد زد  و با این دو عزیز تاكنون 23 نفر اعلام نمودند در انتخابات دوره دهم كاندیدا می شوند ... دكتر محمد علی هالو.منتظر نظرات و پشنهادات  مردم و افرادی كه در این  كلاس اسمشان برده شد هستیم و از نظرات و انتقادات استقبال می كنیم .. منتظر ثبت نام كاندیدا ها و گرفتن صلاحیت از شورای نگهبان  و اما بعدا...  وحضور سبز و انتخاب مردم  بزرگ اندیش بندر  آستارا و لوندویل و حومه بمانیم..هوالجمیل...((اللهم عجل لولیک الفرج))-----دکتر محمد علی هالو  درد نیوز :dardnews.ir

 


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اعلامیه جهانی حقوق بشر

تاریخ:جمعه 18 اردیبهشت 1394-01:20 ب.ظ

مشاهیر و چهرهای ماندگار گیلان

 مشاهیر و چهر های ماندگار ایران

مشاهیر، چهر‌های ماندگار تالشان ایران

مشاهیر و چهر های ماندگار آستارا و لوندویل :

یادبود 10 میلیون كشته های ایرانی- جنگ جهانی اول در تهران(هوكاست ایرانی )

 

اعلامیه جهانی حقوق بشر

علل و پیامدهای بروز شورش سیاه‌پوستان امریکایی

تأیید شورای نگهبان بر طرح انتقال مرکز سیاسی و اداری کشور

«اشهد أن علیاً ولی‌الله» چرا به اذان اضافه شد

اصول پیشگیری اعتیاد

انواع مواد مخدر

آسان‌ترین راه‌های گناه نکردن

از ترامادول چه می‌دانید؟

24 گناه زبان و اثرات سوء آنها

ترامادول

انواع مواد مخدر

نخستین حمله جدی حوثی ها به داخل خاک عربستان + تصاویر

سونامی دروغگویی

BBC برای رفسنجانی +عکس

ارتش آمریکا در خاک ایران

بانویی که هاشمی را دنبال کرد!

دانشجویی که فتنه را جلوی چشم هاشمی آورد!

ایران از افغانستان هواپیما خرید! +عکس

روستای «ایران»‌ در روسیه + تصاویر

یادگاری هنرمندان با طاغوتی‌ها! +تصاویر

به احترام آزادی مخالفت برای مخالف

آیا اعراب از اوباما ناامید شده اند

در افغانستان از دوربین بیش از اسلحه می‌ترسند

ما حقوق دان نیستیم، بسیجی هستیم

متکبرانی که ایادی شیطان هستند

۲۶ آستارایی در قالب طرح های بسیج سازندگی شاغل شدند

«سلمانِ آل‌سعود» و خرج آبروی «مکه و مدینه» برای «اجاره ارتش»

فعال حقوق بشر و بلاگ نویس ایرانی به شش ماه زندان و جریمه محكوم شد

عربستان قصد دارد «شیخ نمر» را ۲۵ ماه رجب اعدام کند

درد نیوز - اولین روز نامه الكترونیكی و سایت حقوق بشر و محیط زیست در ایران و اولین سایت خبری و تحلیلی

همراهی و حمایت ارتش با انقلاب مردم ایران و امام در 21 بهمن و پیرروزی انقلاب

عملیات نظامی ارتش ایران در ظفار

خاطرات یك ارتشی(پیسكوت)

قدردانی فرماندار بندر استارا از مردم بندر‌آستارا

خاطرات فرمانده ارتش از رهبر انقلاب

روز ارتش مبارك

بزرگترین نیروی رزمی و تخصصی در خاور میانه در كجاست

روز ارتش جمهوری اسلامی ایران

روز ارتش جمهوری اسلامی ایران

چرا 29 فروردین روز ارتش نام گرفت؟

ارتش در روز 22 بهمن 1357

درجات میان نیروها ارتش ایران

درجات میان نیروها ارتش ایران

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران

رئیس جمهور: ارتش در همه صحنه ها پیوند خود را با ملت ایران به خوبی نشان داده است

تاریخچه تشکیل ارتش ایران

فرمانروایی هخامنشی

چیرگی اعراب (۶۳۷-۶۵۱ میلادی)

اگر قاسم سلیمانی نبود…

خودسازی

علل پهلو (سكو )نگرفتن كشتی های تجاری در بندر آستارا

چهارده سایت خبری و تحلیلی اول ایران را بشناسید

آذربایجان شمالی باید به ایران سرزمین مادری الحاق گردد

چهارشرطی که امام برای استفاده از حق الناس گذاشت

تاریخچه بندر آستارا- تصاویر

الحاق بندر استارا به اردبیل چرا به نفع مردم آستارا می باشد

روسای ادارات وسازمانهای بندر استارا

فرهاد دلق پوش : وزارت كشور دولت دهم مانع حضورم در مجلس شد

عکس های گردنه حیران بندر آستارا

کاندیداهای مطرح مجلس دهم در استان اردبیل-شهرستانها

دنیای وارونه -عجب رسمیه رسم زمونه (دكتر محمد علی هالو )

خداوندا ... من را عاشق خودت بگردان ..مناجات نامه دكتر هالو

نامه شهدا به مردم ایران

كشتار مسلمین میانمار در سایه سکوت سازمان ملل

امام خامنه ای تنها متعلق به جمهوری اسلامی ایران نیست بلكه متعلق به تمام مسلمانان می باشد

گیلان امام زادان

فرق انسان ها با قطار !

كاندیدای مطرح دوره دهم مجلس - آستارا

تالاب بین المللی آق آستارا - چگونگی احیا تالاب در سال 1392

الحاق بندر استارا به اردبیل چرا به نفع مردم آستارا می باشد

مشاهیر و چهر های ماندگار آستارا و لوندویل :

تاریخچه تشكیل بسیج

اعلامیه حقوق بشر اسلامی

كشتار مسلمین میانمار در سایه سکوت سازمان ملل

هولوکاست - قتل عام یهودیان توسط هیتلر

خلیفه داعش...!

از همه فرصتها و موقیعیت های خدادای می توان استفاده كرد بخصوص باران

من امروز پناهنده شدم 

بیمه دی - نمایندگی خرسندیان- بندر استارا

كاندیدا مطرح دوره دهم مجلس تالشان(تالش بزرگ )

کوهی از زباله و شیرآبه زباله دردل حیات وحش لوندویل

خاطرات شهید جانباز بسیجی 8 سال دفاع مقدس حاج اسدالله اسدی دارستانی

فعالیت توئیتری منافقین با نام سپاه و بسیج

نقش شبکه ماهواره و آسیب های اجتماعی(فارسی)

مثلث توحید

سالگرد درگذشت دكترسیف اللهی ..الگو روز نامه نگاران و اهل قلم ایران

دارستان

برای خداچه کردیم؟؟؟

چرا مرگ را در یک قدمی خود نمی بینیم ؟!

ایجاد منطقه آزاد تجاری بجای منطقه ویژه اقتصادی در بندر آستارا ضرورتی انکارناپذیر

خیلی‌ها را خجالت‌زده می‌کند،اگرانسان باشند؟؟؟!!!! ای وزیر و مسئول نگاه كن.. میز و موقیت شما؟

من از بیگانگان هرگز ننالم

بسیجی دانش آموز جانباز هشت سال دفاع مقدس (66 تا 67) مهدی اسدی دارستانی

3500آسفالت سیبلی آستارا كجا رفته است

بسیجی

فرود بشقاب پرنده در آستارا

درگیری نیروی هوایی ایران بشقاب پرنده ها

زاده وجانباز شهید شهسواری

چگونه می‌توان بسیجی شد!‏

زندگینامه اسماعیل اسدی دارستانی فعال حقوق بشر و محیط زیست

ناگفته‌های بیماری پاشایی از زبان پزشک معالج

كشته شدن خرس بصورت وحشتناك

علی پویا: من نوکر هیچ کس نیستم

معیار های انتخاب نماینده اصلح در مجلس شورای اسلامی از دیدگاه استاد علی پویا

مهندس عیلرضا نعمتی -پیشتاز انتخابات دوره دهم آستارا ( اعتدالیون آستارا )

وزیر محترم ارشا د اسلامی چرا رسیدگی نمی کنید تا کی یک بام دو هوا در وزارت ارشاد

افشاگری یك زندانی بلند پایه علیه احمدی‌نژاد

شركت تعاونی مستند سازان نور ش ثبت:1835

شركت تعاونی پشتبانی افق آستارا

علل پهلو (سكو )نگرفتن كشتی های تجاری در بندر آستارا

من هم محمد هستم.. كمپین اعتراض به اهانت به پیامبر اعظم توسط شالی دو..

بنر تشکر از نماینده بخاطر حمله به مطهری ( در حال سخنرانی وقت قانونی )

چرا باید بگوییم "امام خامنه ای"؟

دجال واره و بررسی ۴۰ آسیب ماهواره با تکیه بر آیات و روایات

وصیت نامه شهید جانباز 65 درصدبسیجی هشت سال دفاع مقدس سردار حاج اسدالله اسدی دارستانی

چندنفر به یك نفر...

بهرام بنی جلالی - تقدیر و تشكر مردم لوندویل

اعلامیه جهانی حقوق بشر

دکتر بختیار حیدرنیا - كاندیدا مطرح دوره دهم مجلس - آستارا

 

دنیای وارونه دكتر هالو

دکتر بختیار حیدرنیا - كاندیدا مطرح دوره دهم مجلس - آستارا

چندنفر به یك نفر..

مدیریت از دیدگاه اسلام..

کاریکاتور ماهیت غرب (آمریكا و اروپا و توافق هسته ای و داعش و..)

ابرقدرت اسلامی ایران

امام خامنه ای تنها متعلق به جمهوری اسلامی ایران نیست بلكه متعلق به تمام مسلمانان می باشد

فتوای ولی امر مسلمین امام خامنهای در خصوص اهل تسنن

انقلابی کیست؟ انقلاب چیست؟

در میانمار ۲۰ هزار شیعه زندگی می‎کنند/ ایران در این کشور هنوز سفارتخانه ندارد

اکبر اکسیر: نوجوانی من پر از نوستالژی و فقر شریف بود

چرا اهل تسنن دست بسته نماز می خوانند!

مثلث برمودا

جمهوری تالش مغان درجمهوری اذربایجان

کابینه جدید نتانیاهو، نژادپرستانه‌ترین ائتلاف در طول تاریخ اسرائیل است

حضور گروهک داعش باعث تحکیم وحدت مسلمانان شد

پیام آور صلح و آرامش برای ملت ها

گلزار شهدای آستارا میزبان قلب های عاشق معلمان شد

بسیج سازندگی یکی از ارگان های تاثیرگذار در تحقق اقتصاد مقاومتی است

مسوول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان: جامعه امروز نیازمند مبانی فکری و معرفتی شهید مطهری است

متخلف اقتصادی در سطح بازار با تشکیل پرونده به اداره تعزیرات حکومتی این شهرستان معرفی و جریمه شدند.

عبادی :حضور آشکار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه، در میدان‌های نبرد در آن کشور «فکر بدی» بوده است.

از جنگ با آمریکا استقبال می‌کنیم/میز مذاکره را در صورت تهدیدمجدد، ترک کنید

حاج حسین نیرومند پیشتاز انتخابات تالشان

ولی داداشی كاندیدای دوره دهم آستارا

مهران مهر آور؛ كاندیدای دوره دهم آستارا

حاج فرداد پورامن كاندیدای دوره دهمآستارا

دكتر عسگر غنی كاندیدای دوره دهم

دکتر کیوان اسدپور .كاندیدای دوره دهم

کمپین دفاع از پاسپورت ایران اسلامی dardnews.ir iranh1.blogfa.com

حاج شاپور مرحبا؛ كاندیدای دوره دهم و سه دوره نماینده ادوار آستارا

علی پویا كاندیدای دوره دهم آستارا

مهندس عیلرضا نعمتی -پیشتاز انتخابات دوره دهم آستارا ( اعتدالیون آستارا )

چگونه می‌توان بسیجی شد!‏

من از بیگانگان هرگز ننالم

فعال حقوق بشر و بلاگ نویس ایرانی به شش ماه زندان و جریمه محكوم شد

یادبود 10 میلیون كشته های ایرانی- جنگ جهانی اول در تهران(هوكاست ایرانی )

الحاق بندر استارا به اردبیل چرا به نفع مردم آستارا می باشد

كاندیدای مطرح دوره دهم مجلس - آستارا

امام خامنه ای تنها متعلق به جمهوری اسلامی ایران نیست بلكه متعلق به تمام مسلمانان می باشد

إن هذه أمتكم أمة واحدة وأنا ربكم فاعبدون "

فرهاد دلق پوش : وزارت كشور دولت دهم مانع حضورم در مجلس شد

رئیس قوه‌قضاییه: سران رژیم سعودی باید مثل جنایتکاران نازی محاکمه شوند

مرتضوی: در بحث معاونت در قتل تبرئه شده‌ام

زمین لرزه نپال؛ فاجعه ای برای کشوری بحران زده

وزیر کشور با خانواده شهیدان مرادی و طوقانی دیدار کرد

سفیر ایران در سازمان ملل در نشست گرامیداشت قربانیان جنگ جهانی دوم/ آثار جنگ جهانی دوم بر ایران/ تحمیل محنت، قحطی و کشتار بر کشوری که پل پیروزی نام گرفت

رهبر معظم انقلاب در دیدار اعضای ستاد کنگره بزرگداشت سه هزار شهید استان سمنان: حفظ یاد شهیدان یک فریضه است

مشاهیر و چهرهای ماندگار گیلان

آموزش شهروندی

آخرین وضعیت سازمان مجاهدین و جداشدگان از این فرقه در آلبانی

افتتاح مرکز روان‌درمانی داعش!

چهل سال پس از ترور شریف واقفی؛ شباهت‌های رفتاری مسعود رجوی و تقی‌ شهرام

نقش انقلاب ایدئولوژیك در به آتش كشیدن سگ و گربه های اشرف

زنان مجاهد اشرفی خواستگارعراقی داشتند!

تاریخچه سازمان jتروریستی مجاهدین خلق

رجوی ریس سازمان مجاهدین تروریست شده چوپان دورغ

دلواپسی های مجاهدین تروریست

رویکرد امام در مقابل توطئه‌ی انحلال ارتش

اکبر اکسیر: نوجوانی من پر از نوستالژی و فقر شریف بود

تشکیل شورای عالی مردمی یمن

تداوم حملات سعودی ها و خطر مرگ میلیون ها یمنی

إن هذه أمتكم أمة واحدة وأنا ربكم فاعبدون "

روزی که هرات از ایران جدا شد

دلایل آغاز جنگ علیه ایران توسط رژیم صدام

منشور کوروش کبیر

ایران در دوره پارینه سنگی قدیم

ایران باستان

(پاسخ یزدگرد به عمر قبل از حمله اعراب به ایران)

جنگ صفویان و عثمانی

اولین تجدید نظر قانون اساسی مشروطیت در دوره پهلوی(کودتای 1299- تبدیل سلسله قاجار به پهلوی)

مجلس موسسان رضاخانی- شروع حكومت غیر قانونی پهلوی

عهدنامه فین کن‌اشتاین

قرارداد استعماری 1919 ایران و انگلیس

سهم ایران از دریای خزر چقدر است؟ + تصاویر و فیلم

متن کامل عهدنامه ننگین گلستان

متن کامل عهدنامه ترکمنچای با روسیه

جام زهر را فرماندهان به امام نوشاندند یا سیاسیون؟

خاطرات احمدی‌نژاد هم رو شد!/ امام در خوابم گفتند بفرمایید روی این صندلی بنشینید!

28 آذرماه زمان ثبت نام داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی

آمریکا خواستار حضور جنبش انصار الله در کنفرانس ریاض شد

عربستان و گذر از سنت محافظه کاری

قاسم سلیمانی (مالک اشتر)

كاندیدای مطرح دوره دهم مجلس - آستارا

فعال حقوق بشر و بلاگ نویس ایرانی به شش ماه زندان و جریمه محكوم شد

ابرقدرت اسلامی ایران تاسیس شد

دکتر بختیار حیدرنیا - كاندیدا مطرح دوره دهم مجلس - آستارا

خلیج فارس گهواره تمدن جهان

استمداد یك خواهر جوان اهل استان فارس از ایرانیان

خدایا کمکم کن!

دعوت به سرمایه گذاری در تهران..

فروش ویلا در مرز آروپا و آسیا- بندر آستارا

منشور حقوق بشر اسلامی

فعال حقوق بشر کیست؟

نامه رسمی سپاه به وزیر دفاع آمریکا چه بود ؟

«حاج قاسم سلیمانی» مردِ روزهای سخت انقلاب

تأثیر گذارترین مرد قرن بیستم در کجا زندگی می‌کرد؟

مشاهیر و چهر های ماندگار آستارا و لوندویل :

انگلستان و نقض حقوق بشردوستانه گسترده ایرانیان در جنگ جهانی اول

*وقوع جنگ "چالدران" بین قوای صفوی و عثمانی در نزدیکی تبریز(920 ق)

پیشینه تاریخی «خلیج فارس»

عهدنامه فین‌‌کن‌‌اشتاین امضا شد

محمد‌رضا پهلوی- عربستان سعودی

اعزام روحانیون به سربازی پس از ماجرای حمله به مدرسه فیضیه (1342 ش)

سعودی ها و رادیکالیسم

فقط طرف ایرانی از انتشار جزییات کامل مذاکرات خودداری می کند

آمریکا با تروریست های ورشکسته سازمان مجاهدین خلق ایران

خودسری» دشمنِ «همدلی»

روحانی پس از اظهاراتش درباره پلیس: نمی‌توان به قوه قهریه که دستبند و کلت دارد گفت تو هم اجتهاد کن

اژه‌ای مطرح کرد رفع تصرف زمین ۵ هزار هکتاری پس از ۲۸ سال/ ۱۰ بدهکار بزرگ بانکی در بازداشت هستند

ثروت این وزیر سابق از کجا آمده؟! +دارایی‌ها

وبلاگ چییست و وبلاگ نویسی یعنی چه؟

خاطرات فرمانده ارتش از رهبر انقلاب

زندگی نامه دکتر صفر نعیمی نماینده مجلس و عضو کمیسیون امنیت ملی

جمهوری تالش مغان درجمهوری اذربایجان

وصیت نامه شهید جانباز 65 درصدبسیجی هشت سال دفاع مقدس سردار حاج اسدالله اسدی دارستانی

تفسیر توافق هسته ای به زبان ساده

معلمان و کارگران؛ صدایی که شنیده شد

خدایا کمکم کن!

تبریك اسد معانی

حامیان یار---- روحانی ریس جمهور محبوب http://hamianeyar.ir

مجنون کجاست به من اقتدا کند !

خاطرات یك ارتشی(پیسكوت)

مشاهیر، چهر‌های ماندگار تالشان ایران

روزنامه‌نگاری

شیوه جدید اعدام توسط جلادان داعش!

بزرگترین چاه نفت جهان کجاست؟

فتوای عجیب داعش درباره همکاری با آمریکا

راهبرد انتخاباتی اصلاح طلبان و مشاركتی ها

دارستان - بهشت ایران

خلبان رودباری که صدام دستور داد به دو نیمش کنند

استمداد یك خواهر جوان اهل استان فارس از ایرانیان


چگونه پای شیطان بزرگ به ایران باز شد؟


بررسی ریشه‌های تاریخی تحولات اخیر یمن

انگلستان چگونه مانع توسعه هند شد؟

دانشمند ایرانی کروی بودن زمین را کشف کرد؟

نخستین روزنامه جهان

کودتای سوم ملک سلمان کیست؟

البغدادی سرکرده داعش دچار آسیب دیدگی نخاعی شده است

اعتراف به رفتارهای نژادپرستانه در آمریکا/دادستانی 6 پلیس را به قتل متهم کرد

نماینده مردم ارومیه در مجلس: صاحبان زر و زور و تزویر با استانی شدن انتخابات به مجلس راه می‌یابند

چرا بگوییم «امام خامنه ای»؟

چرا باید مرگ بر آمریکا بگوییم؟

پرونده بابک زنجانی هر روز پیچیدگی بیشتری به خود می گیرد

گورهای دسته جمعی، یادگار داعش در مناطق آزاد شده

فرزند شاه عربستان قدرت واقعی در عربستان را دارد/بن سلمان قدرتمند ترین شاهزاده عربستان؟!

یادبود 10 میلیون كشته های ایرانی- جنگ جهانی اول در تهران(هوكاست ایرانی )

دست داشتن انگلستان در تلفات 5 تا 12 میلیون ایرانی/ همایش «به شهادت سکوت» برگزار می‌شود

آلمان نازی شکست خورد

«آن ۲۳ نفر» آزادی را نمی‌پذیرفتند که فقط حرف، حرف صدام نباشد

شاید همه چیز دروغ باشد

تحلیلی بر کودتای بامدادی سدیری ها در عربستان؛ سیاست خارجی ریاض تهاجمی تر می شود


استمداد یك خواهر جوان اهل استان فارس از ایرانیان


خدایا کمکم کن!


...بسم رب المهدی...


درد نیوز - اولین روز نامه الكترونیكی و سایت حقوق بشر و محیط زیست در ایران و اولین سایت خبری و تحلیلی


افشای ارتباط بهائیت با اسرائیل صهیونیس

حماسه مقاومت سه سرباز ایرانی در برابر ارتش سرخ

روایت تصویری اشغال ایران در شهریور 1320

یادگاری جنگ جهانی دوم در تهران؛ ورود ایرانی ها ممنوع! + عکس

نفوذی ها هنوز در نظام هستند اما بخواست خدا هر روز رسواتر می شوند

ابرقدرت اسلامی ایران

هنرمندانی که مهاجرت کردند و سوختند +تصاویر

 

اعلامیه بی طرفی ارتش در 22 بهمن 57  و حمایت از انقلاب اسلامی

 

همراهی و حمایت ارتش با انقلاب مردم ایران و امام در 21 بهمن و پیرروزی انقلاب

مهندس غلامعلی جعفر زاده سردار گیلان

شهید سردار یوسف مرحیا

شهید کلاه چرمینه تالشان

شهید میر حسن خان تالشان

شهیده سارا آستارایی

استاد اكبر اكسیر شاعر معاصر ایرانی

دكتر كیوان اسد پور از مشاهیر علمی و انقلابی گیلان- تالش

استاد اسماعیل اسدی دارستانی نویسنده و محقق و روز نامه نگار و مستند ساز

چگونه پای شیطان بزرگ به ایران باز شد؟

بررسی ریشه‌های تاریخی تحولات اخیر یمن

انگلستان چگونه مانع توسعه هند شد؟

نخستین روزنامه جهان

چرا بگوییم «امام خامنه ای»؟

پرونده بابک زنجانی هر روز پیچیدگی بیشتری به خود می گیرد

گورهای دسته جمعی، یادگار داعش در مناطق آزاد شده

دست داشتن انگلستان در تلفات 5 تا 12 میلیون ایرانی/ همایش «به شهادت سکوت» برگزار می‌شود

آلمان نازی شکست خورد

مردم آمریكا درخواست تغییر نظام آمریكا هستند

همنشینی با مرگ

بسم رب المجنونین

او می آید... مردی در راه است...

دستانی شایسته ی بوسه

شهر باستانی شیروان»/ آستارا

ریس حیاطی گمرك استارا /‌اثار ملی ایران

تفسیر توافق هسته ای

نوربخش خوش سلیقه كاندیدا ی مجلس می شود-آستارا

نقش آیت‌الله خامنه‌ای در ماه‌های پایانی جنگ چه بود؟

پل پشت سرت رو خراب نکن..

آداب برخورد با خطاكاران

اکثریت اتباع فرانسه و آلمان معتقدند نیروهای مسلح آمریکا در آزاد سازی کشور های اروپایی از فاشیسم دارای نقش کلیدی بوده اند.

علی بن ابیطالب امام اول مسلمانان و خلیفه چهارم اهل تسنن

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

استمداد یك خواهر جوان اهل استان فارس از ایرانیان

تاریخ:پنجشنبه 10 اردیبهشت 1394-02:02 ب.ظ

استمداد یك خواهر جوان اهل استان فارس از ایرانیان

  بنام الله ...
استمداد یك خواهر جوان اهل استان فارس از ایرانیان


با سلام خدمت سایت درد نیوز

من یك خانم جوان هستم در یكی شهرهای  از فارس... سه برادر صعب العلاج و كار افتاده را نگهداری می كنم....كسی بغیر از خدا ندارم  و با هزار گرفتاری كارمند یكی از ادارات دولتی هستم..... خانه نداشتم  من سه برادر معلوام ...یك فرد بعنوان خیر خودش را درشهر ما معرفی كرد  گفت وضعیت شما دیدم خیلی ناراحت شدم....... گفت من دستم باز است بیا برایت وام بگیرم ..خانه بخیریم من هم كمكت می كنم قسط بدهی .... در موقع وام گرفتن گفت الحساب من  مقدار زیاد وام را بمن بده تا یك بدبخت دیگر را راهش  بیاندازم  و من كه به وی بعنوان یك مذهبی و خیر اعتماد داشتم بدون رسید  پول را تحویل دادم و اما شاهد هم دارم  .. مدتهای زیادی است نتوانستم خانه بخرم  و مجبور هستم قسط بانك را بدهم  و از طرفی خرج  مخارج سه برادر بیمار كا ر افتاده زیاد است و اجاره نشین هستم و دیگر قادر به پرداخت قسط بانك و قرض ها را ندارم ......بانك گفته اگه در یكماه اخیر 80 میلیون وام را یك جا ندهم به زندان می افتم و بقیه قرض ها  هم همین طور ...
بخدا چند بار خواستم خودكشی كنم سه برادر معلولم  و بیماریم بیادم افتاد با هفت صد هز ار تومان حقوق قادر به تامین غذا برادران معلولم نیستم چه رسد اجاره خانه
اگر هشتا د میلیون تومان بانك را ندهم زندان می افتم و دیگر قر ض هایم مانده است كسی را نداریم ...و كسی نیست از برادرانم نگهداری كنند زندان بروم حقوقم قطع می شود باز بردارانم خرج ومخارج ندارنندوومن زن تنها با سه بردار معلول چه كنم... با اینقدر قرض كه بخاطر یك نفر كلاهبردار سرم آمده است ...

dardnews.ir
از هموطنان و انسانها آزاده درخواست داریم اگر می خواهند به این خواهر مسلمان اهل استان فارس كمك كنند و در صورت نیاز اسناد و مدارك و شاهد زنده و معتبر در اختیار خیرین قرار خواهد گرفت .....
شماره خانم :09372992639
مزار شهدای گمنام آستارا غبار روبی وگلباران شد/ بمناسبت روز كارگر

به مناسبت روز كارگر  ایران مراسم غبار روبی و گلباران مزار شهدای شهر و گمنام آستارا امروز صبح با حضور گسترده مسئولان شهرستانی و حجت الاسلام حافظ نیا امام جمعه آستارا،سرهنگ محمدعلی علی زاده فرمانده سپاه ناحیه آستارا، حاج آقا عبادیان ریس عقدیتی و سیاسی سپاه آستارا ،مردم و خانواده شهدا و ریس و كاركنان بنیاد شهید  و  دانش آموزان مدارس و كارگران و كار فرمایان  و ریس اداره تعاون و كار و كاركنان این اداره  برگزار شد.
یك كلام درد آور :متاسفانه معاون فرماندار و نماینده یا ریس دفتر نماینده و.... بخشداران وبیشتر روسای ادارات شهرستان و شهرداران یا نماینده آنها  و دهیاران و روسای شوراهای شهر و روستا و... در مراسم دیده نشدند...


این مراسم معنوی با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید شروع و در ادامه حجت الاسلام قویدل  با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب و دفاع مقدس گفت:امروز عزت و سربلندی ایران اسلامی به برکت مجاهدت ها و خون شهد است.

وی ادامه داد:انقلاب ما حاصل خون مطهر شهدایی است که با الگوگیری از سرور و سالار خود حضرت سیدالشهداء از تمام هستی خود گذشتند تا ما در امنیت و آسایش باشیم.

این مراسم با گلباران و نثار صلوات و فاتحه برای روح والا و ملکوتی شهداء در گلزار شهدای شهر و گمنام آستارا همراه بود.وشهرستان آستارا ۱۶۰ شهید تقدیم اسلام و انقلاب کرده است.

 

 

 

توهین سناتور جمهوریخواه به ظریف: هی ظریف!‌ هنگام جنگ، تو در آمریکا پنهان شده بودی!

یک سناتور جمهوریخواه آمریکایی در پیامی تند خطاب به وزیر امور خارجه ایران او را فردی «ضعیف‌النفس» توصیف کرد.
پیام تند سناتور آمریکایی به ظریف: هنگام جنگ در آمریکا پنهان شده بودی!
«تام کاتن» سناتور جمهوریخواه آمریکایی در توئیتر خود پیام تندی برای «محمد جواد ظریف» ارسال کرد و نوشت: «این نشانه شجاعت نیست که در طول جنگ ایران - عراق، در آمریکا پنهان شوید در حالی که کشور شما برای بقا می‌جنگد. بلکه نشان می‌دهد این شخصیت ضعیف‌النفس همچنان باقی است».
 
بعد از آنکه ظریف طی سخنانی در دانشگاه نیویورک با بیان اینکه «در صورت توافق، گام‌های رفع تحریم‌ها احتمالاً چند هفته طول می‌کشد»، گفت «تمامی تحریم‌ها علیه ایران برداشته خواهد شد، خواه این موضوع باب میل سناتور «تام کاتن» باشد یا نباشد»، موجب شد، این سناتور جمهوریخواه در حساب کاربری توئیتر خود به سخنان وزیر امور خارجه کشورمان واکنش نشان دهد.
 
تام کاتن سناتور جمهوریخواهی است که به نمایندگی از سوی 47 نفر از سناتورهای جمهوری‌خواه آمریکایی در نامه‌ای سرگشاده به مقامات ایران هشدار داده بود هرگونه توافق هسته‌ای میان آمریکا و ایران تنها تا پایان دوره ریاست‌جمهوری باراک اوباما دوام خواهد داشت.
 
به دنبال سخنان ظریف بود که کاتن اظهار داشت: « هی ظریف!‌ شنیده‌ام که از من نام برده‌ای. اگر تا این اندازه مطمئن هستی، بیا درباره قانون اساسی (آمریکا) با یکدیگر بحث کنیم».
 
وی افزود: «پیشنهاد من این است؛ در واشنگتن دی سی، هر زمانی که شما انتخاب کنی دیدار کنیم تا گزارشی از ظلم و ستم، خیانت و ترور ایران را مورد بحث قرار دهیم».
 
تام کاتن در بخش دیگری از توئیتر خود مدعی شده: «من متوجه شده‌ام در 20 سالگی، طی جنگ ایران - عراق در حالی که روستایی‌ها و کودکان کشته می‌شدند، تو در آمریکا پنهان شده‌ بودی. این نشانه شجاعت نیست که وقتی کشور شما برای بقا می‌جنگید، در آمریکا پنهان شده بودید. این نشان می‌دهد این شخصیت ضعیف‌النفس هنوز وجود دارد».تفاوت جالب ژست‌های روحانی و احمدی‌نژاد!+تصاویر

طبیعی است تماشای فیگورهای روحانی - کاری که احمدی‌نژاد انجام نمی‌داد - برای مردمی که از سفر رییس‌جمهور انتظار حل مشکلات استان خود را دارند، نتیجه خوشایندی ندارد.
حسن روحانی رییس جمهور با حضور در آرامگاه حافظ، چند عکس یادگاری با ژست ها و فیگورهای مختلف انداخت.

 این رفتار حسن روحانی شاید در نگاه اول چندان بااهمیت نباشد، اما دقت به این موضوع که رفتار مذکور بی سروصدا، به یک رویه در سفرهای استانی حسن روحانی تبدیل شده، ماجرا را کمی قابل تامل می کند.

بر این اساس روحانی در سفرها و برنامه های مختلف خود، زمانی را هم به عکس های شخصی و یادگاری اختصاص داده و در کمال تعجب، عکس های مذکور در کنار سایر تصاویر برنامه یا سفر مذکور، در رسانه ها منتشر می شود.

طبیعی است تماشای این تصاویر برای مردم هر استان، که از سفر رییس جمهور انتظار حل بخشی از مشکلات خود را دارند، نتیجه خوشایندی ندارد. این در حالی است که چنینی رفتاری دست کم در مورد محمود احمدی نژاد وجود نداشت. تصاویری که از رییس جمهور سابق در ذهن مردم نقش بسته، بیشتر او را در میان جمعیت استقبال کنندگان، زیر باران و حتی در حال بوسیدن دست اقشار زحمتکش مردم نشان می دهد.

فیگورهای روحانی چه دردی را از مردم دوا می‌کند؟/ تفاوت جالب سفرهای روحانی و احمدی‌نژاد! +تصاویر
روحانی در ساحل خزر در انزلی

فیگورهای روحانی چه دردی را از مردم دوا می‌کند؟/ تفاوت جالب سفرهای روحانی و احمدی‌نژاد! +تصاویر
روحانی در حرم حضرت معصومه (س) در قم

فیگورهای روحانی چه دردی را از مردم دوا می‌کند؟/ تفاوت جالب سفرهای روحانی و احمدی‌نژاد! +تصاویر
روحانی در آرامگاه حافظ در شیراز


فیگورهای روحانی چه دردی را از مردم دوا می‌کند؟/ تفاوت جالب سفرهای روحانی و احمدی‌نژاد! +تصاویر
احمدی نژاد در حرم امام (ره)

فیگورهای روحانی چه دردی را از مردم دوا می‌کند؟/ تفاوت جالب سفرهای روحانی و احمدی‌نژاد! +تصاویر
احمدی نژاد در حرم حضرت معصومه (س) در قم

فیگورهای روحانی چه دردی را از مردم دوا می‌کند؟/ تفاوت جالب سفرهای روحانی و احمدی‌نژاد! +تصاویر
احمدی نژاد در سفر اهواز هنگام افتتاح کارخانه شکر در زیر بارش شدید بارانروحانی: پیام تخت‌جمشید "ما می‌توانیم" است!

رییس جمهور با اشاره به اینکه پیام تخت جمشید، "ما می توانیم " است، گفت: ملت بزرگ ایران می تواند هر کار بزرگی را انجام دهد.
روحانی: پیام تخت‌جمشید
 رییس جمهور با اشاره به اینکه پیام تخت جمشید، "ما می توانیم " است، گفت: ملت بزرگ ایران می تواند هر کار بزرگی را انجام دهد.

حسن روحانی روز پنجشنبه در جریان بازدید از مجموعه جهانی تخت جمشید گفت: این آثار نشان از تمدن بسیار کهن در سرزمین ایران دارد و نشان می دهد ایرانیان هزاران سال پیش دارای هنر، طراحی، مدیریت و مهندسی سطح بالا بودند.

روحانی اظهار کرد: ملت بزرگ ایران و کسانی که آثار با عظمت تخت جمشید را آفریدند فرزندان این مرز و بوم بودند و ما به ملیت ایرانی و فرهنگ اسلامی افتخار می کنیم و باید از تمدن ایرانی و اسلامی خود دفاع کنیم.

رییس‌ جمهور با اشاره به سنگ‌تراشی ها و کارهای هنری بسیار زیبا که در ساخت اثر باستانی تخت جمشید در سر ستون‌ها و دیوارها انجام شده، گفت: این آثار نشان می‌دهد علم و فناوری و هنر از هزاران سال پیش در این سرزمین وجود داشته است.

رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی سپس با اشاره به افزایش آمار بازدید گردشگران از استان فارس، گفت: بر اساس آماری که ارایه شد، ‌تعداد گردشگران و بازدیدکنندگان تخت جمشید در سال ۹۲، دو برابر سال ۹۱ و در سال ۹۳ دو برابر سال ۹۲ بوده و در سال ۹۴ نیز این روند ادامه خواهد داشت. این آمار تصاعدی نشان می‌دهد این مکان جاذبه بسیاری برای جذب گردشگران داخلی و خارجی دارد.

روحانی ادامه داد: مهم‌تر از آثار باستانی خود مردم فرهنگ دوست و خونگرم فارس هستند که می‌توانند پذیرای گردشگران در این محیط باستانی باشند.

رییس‌ جمهور با تاکید بر اینکه دولت وظیفه صیانت و حفظ آثار باستانی را بر عهده دارد، گفت: هر اقدامی در این خصوص لازم باشد، انجام خواهیم داد. باید آثار باستانی را تکمیل کنیم قطعاً در کنار این کارها، تأسیسات، ورودی‌ها و خروجی‌ها و برج و باروهایی وجود داشته که هنوز در زیر خاک مدفون هستند.

روحانی ضرورت فراهم کردن تسهیلات لازم برای جذب گردشگران نظیر احداث هتل، فرودگاه، جاده، مسیر راه‌آهن، غذا و رستوران را یادآور شد و گفت: تسهیلات لازم را برای تقویت صنعت گردشگری در استان فارس افزایش خواهیم کرد و این روند را ادامه می دهیم. چنانچه در حال حاضر بیش از ۱۵ هتل چند ستاره در فارس در حال احداث است و ۱۴۰ میلیارد تسهیلات برای تکمیل شدن آنها اختصاص یافته است.

رییس‌ جمهور گفت: باید شرایط را آماده کنیم تا مردم دنیا بیایند و مردم خوب فارس و آثار تمدنی ایران را ببینند و همچنین با زبان فارسی و کسانی که این زبان را به حد اعلا رساندند، آشنا شوند و ببینند که سعدی و حافظ که سروده‌های جاویدان بر جای گذاشته‌اند، کجا زندگی کرده‌اند و در چه فضایی این آثار را آفریدند.

روحانی و هیأت همراه پس از عبور از پله‌های ورودی تخت جمشید و دروازه ملل از کاخ آپادانا و مجموعه‌ صد ستون و موزه تخت جمشید بازدید کرده و پیرامون نحوه نگهداری و مرمت این مجموعه سوالاتی مطرح کردند.

معاون سازمان میراث فرهنگی نیز در این بازدید گزارشی از ویژگی‌های تخت جمشید و آثار حکاکی شده بر روی دیواره‌ها و ستون‌های این اثر ارایه کرد.
35 نماینده سؤال از روحانی را امضا کردند

نایب‌رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که حدود 35 نماینده سؤال از رئیس‌جمهور را به امضاء رساندند.

حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی پس از پایان جلسه علنی امروز چهارشنبه پارلمان در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه سؤال از رئیس‌جمهور در چه مرحله‌ای است و چند امضاء دارد گفت: در حال پیگیری موضوع هستیم البته فعلاً بنا نیست اسامی امضاء کنندگان را اعلام کنیم و همچنین اصراری نداریم تا در صحن چرخیده و امضاء جمع کنیم.
 
وی با اعلام اینکه حدود 35 نفر از نمایندگان سؤال از رئیس‌جمهور را امضاء کرده‌اند اظهار داشت: برخی همکاران معتقدند ما این هفته را به دولت مهلت دهیم تا آنها که در حال رایزنی هستند شاید فکت‌شیت یا جزئیات مذاکرات را که مطالبه مقام معظم رهبری است، منتشر کنند اما اگر این موضوع محقق نشد در هفته بعد از تعطیلات سؤال را پیگیری می‌کنیم.
 
«شایعه‌ای مطرح کردند مبنی بر اینکه به نمایندگان پیگیر سؤال از رئیس‌جمهور تذکر داده شده که صلاح نیست که موضوع پیگیری شود یا گفته شده رهبری چنین مطالبه‌ای ندارد که من این مسائل را تکذیب می‌کنم یعنی چنین تفکری به ما داده نشده و چنین موضوعی نیز به گوش ما نرسیده است.»
 
نایب‌رئیس کمیسیون اصل90 مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مطالبه مقام معظم رهبری درباره انتشار فکت‌شیت در ملأ عام عنوان شده است و ایشان بارها بر انتشار آن تأکید کرده‌اند، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند که وقتی من یک چیز را می‌گویم دیگر حرف درگوشی نداریم، در نتیجه اگر لازم باشد مقام معظم رهبری خودشان موضوعی را به اطلاع مردم خواهند رساند.
 
رسایی با تأکید بر اینکه مطالبه مقام معظم رهبری برای انتشار جزئیات مذاکرات در دفاع از حقوق ملت است اظهار داشت: کمترین نتیجه انتشار جزئیات این است که تیم مذاکره‌کننده را در چارچوب خطوط قرمز نگه می‌دارد. علاوه بر اینکه فشارها به مذاکره‌کنندگان در میز مذاکرات خنثی می‌شود.
 
وی اضافه کرد: مطالبه مقام معظم رهبری غیرعلنی بود و آقای صالحی در مجلس گفتند رهبری تأکید داشته‌اند که فکت‌شیت را منتشر کنیم، مقام معظم رهبری مطالبه غیرعلنی خود را در جایی به صورت علنی مطرح کردند بنابراین این مطالبه پیگیری می‌شود.
 
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه ما به هیچ وجه سؤال را از دستور کار خود خارج نکردیم، خاطرنشان کرد: به صورت جدی پیگیر مطالبه رهبری و مردم خواهیم بود تا به نتیجه برسد.
 
وی ادامه داد: از نظر مقام معظم رهبری جزئیات ریزتر از فکت‌شیت است یعنی فکت‌شیت یک چیز کلی است.
 
وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا اظهارات وزیر امور خارجه در مصاحبه تلویزیونی خود فکت‌شیت نیست، گفت: اگر چنین است دولت این سخنان را نوشته و زیر آن را امضاء کند.
 
نایب‌رئیس کمیسیون اصل90 مجلس همچنین خاطرنشان کرد: وقتی آقای ظریف در تلویزیون صحبت کرد، رهبری بعد از آن سخنان از دولت خواست جزئیات را منتشر کند یعنی آن اظهارات فکت‌شیت نیست.مطهری: به سپاه ربطی ندارد وارد سیاست شود/ رهبری گفتند اگر مطهری زنده بود الان رهبر بود
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logo