تبلیغات
انصار حزب الله گیلان - مطالب فروردین 1395

فریاد مردم گیلان- ASTARAo@YAHOO.COMایمیل ارسال خبر و عضویت

صدام:صدر را کشتیم تا خمینی دیگری در عراق پیدا نشود/امام‌(ره): شهادت ارثی است که امثال ایشان از موالیان خود برده‌اند

تاریخ:پنجشنبه 19 فروردین 1395-09:39 ب.ظ

۴۸سال عمر کرد . با ۳۱ واسطه به امام کاظم علیه اسلام میرسید و از پدر پسر عموی امام موسی صدر لبنان میشد.سید محمدباقر صدر   وپسر عمویش امام موسی صدر در لبنان  خاندان حکیم در عراق روند تسریع جریان بیداری اسلامی در جهان اسلام  را شکل می دادند.

بی شک سید محمدباقر بازوی قدرتمند انقلاب اسلامی  برای امام خمینی در عراق بود و استکبار عراق در ازبین بردن وجود عالم و فقیه و راهبر عراق اشتباه نکرد و توانست روند شکل گیری بیداری را کاهش دهد.
سیدمحمدباقر صدر مجموعه‌ای از ویژگی‌ها و صفاتی را دارا است که در کمتر شخصیتی اعم از شخصیت‌های فکری و حتی عالمان دینی مشاهده می‌شود.

سیدعبدالعزیز حکیم خاطره زیر را درباره او نقل می‌کند: «یادم هست در یازده سالگی کتاب بسیار کوچکی را درباره آموزش نماز نوشتم که بیشتر از ۱۰ صفحه نمی‌شد، در عالم کودکی فکر کردم بهترین کسی که می‌تواند کتاب مرا تصحیح کند، آقای صدر است. روزی که نزد ایشان رفتم داشت درس خارج می‌داد، با آنکه مرتبه‌ام بسیار پایین بود ایشان بسیار محترمانه از من استقبال کرد و کتابم را گرفت و بعد از چند روز با تصحیحاتی که بر آن نوشته بود به من برگرداند  گفت: اگر پدرت این کتاب را چاپ نکرد، من حاضرم چاپ کنم، کسی را ندیدم که با یک کودک این طور رفتار کند.
در مدرسه به عنوان شاگردی نمونه و مودب شناخته می شد. هوش سرشار وی اعجاب همه معلمان را بر می انگیخت، به گونه ای که حتی آوازه نبوغ وی به خارج از مدرسه نیز کشانیده شد. قدرت حافظه وی به گونه ای بود که در مدت یک ربع ساعت، قصیده ای سی بیتی را حفظ میکرد.

60213_650
دوران مرجعیت آیت الله سید محمد باقر صدر، پس از وفات آیت الله حکیم (۱۳۹۰ ق) آغاز شد و بسیاری از مردم عراق از او تقلید کردند. در سال ۱۳۹۲ ق. رژیم بعث عراق، بیش از پیش از تحرکهای ضد استبدادی حزب دعوت اسلامی و دیگر گروههای مبارز و مسلمان به وحشت افتاد. بنابراین با یورش به خانه‌های مبارزان و مجاهدان، عده زیادی را دستگیر و زندانی کردند. آیت الله صدر نیز با اینکه بیمار بود و در بیمارستان نجف بستری شده بود، تحت نظر مأموران سازمان امنیت رژیم بعث قرار گرفت. تا اینکه با اعتراض مردم و علما، سازمان امنیت دست از او برداشت.

60202_942

60205_546

از حوادث مهم دیگر در دوران مرجعیت آیت الله صدر، حرکت اربعین سال ۱۳۹۷ بود. مردم نجف از قدیم هر سال در روز اربعین حسینی، مویه کنان و عزادار، با پای پیاده از نجف تا کربلا راهپیمایی می‌کنند. در آن سال، آیت الله صدر هر چه در توان داشت به هیئتهای عزادار مساعدت کرد تا مراسم شورانگیز اربعین را هر چه با شکوه‌تر برگزار نمایند. آن روز ده‌ها هزار نفر در قالب عزاداران حسینی، اعتراض خود را علیه سلطه ضد انسانی رژیم بعث عراق، اعلام کردند.

به دنبال آن قیام تاریخی، آیت الله صدر، را دستگیر و به سازمان امنیت بغداد منتقل کردند، در آنجا پس ازبازجویی، هشت ساعت تحت شکنجه جسمی و روحی قرار دادند. آثار آن شکنجه‌ها، تا آخر عمر در بدنش هویدا بود و بسختی می‌توانست از پله‌ها بالا برود. .

 

 

60200_152

 

60203_633

بخشی از پیام تاریخی شهید صدر به ملت مسلمان عراق

ای ملت عظیم و شریف عراق! من در این لحظات حساس که دچار چنین مصیبت بزرگی شده اید و هم چنان به مبارزه پیگیر خود ادامه می دهید، با تمام طوایف و گروه ها سخن می گویم، با عرب، کرد، سنی، شیعه، زیرا این دردها و رنج ها تنها به یک مذهب و یا نژاد مشخص اختصاص ندارد همان گونه که همه ملت عراق در این دردها و رنج ها شریکند، باید در مبارزه و جهاد قهرمانانه خود نیز در کنار هم شرکت جویند.
این جانب از آن زمان که خود را شناخته و مسؤولیت خود را در میان مردم تشخیص داده ام، موجودیت خود را به طور یکسان وقف شیعه و سنی و عرب و کرد کرده ام. زیرا من از مکتبی دفاع می کنم که همه آن ها را یکسان می داند… تاکنون در فکر و هستی من چیزی جز اسلام که راه رهایی و هدایت همگان است نبوده است. پس ای برادر و فرزند اهل تسنن، من به همان اندازه با توام که با برادر و فرزند اهل تشیع و من به همان اندازه با شمایم که شما با اسلامید و این چراغ هدایت اسلام عظیم را به خاطر رهایی عراق از کابوس وحشتناک زور و ستم با خود به دوش می کشید و بدانید که طاغوت و یارانش می کوشند تا به برادران اهل تسنن چنین القا کنید که مساله مهم و اساسی، مساله بین شیعه و سنی است. زیرا می خواهند پیروان تسنن را از مبارزه علیه دشمن مشترک غافل ساخته و او را از میدان کنار نگه دارند… .
ای برادران و فرزندان من!
ای مردم موصل و بصره!
ای فرزندان بغداد و کربلا و نجف!
ای مردم سامرا و کاظمیه… !
ای مردم عماره و کوت و سلیمانیه… عراق! در هر کجا که هستید، من با شما پیمان می بندم که برای شما زیسته و به خاطر شما برای اسلام و قرآن تلاش کنم; زیرا تنها هدف حال و آینده شما هستید و بس. پس وحدت داشته باشید و صفوف خود را تحت لوای اسلام فشرده سازید.
… ای ملت بزرگ، امروز یک بلایی هولناک به دست آدم کشان و قاتلانی که از غضب و خروش ملت به ترس افتاده و شما را با زنجیره هایی از آهن، استبداد و وحشت زندانی کرده اند، گرفتار شده اید. آدم کشان چنین می پنداشته اند که با این کار خود احساس عزت و کرامت را از ملت گرفته و آنان را از هر گونه پیوندی با دین و حضرت محمد صلی الله علیه وآله جدا ساخته اند تا این جمعیت میلیونی قهرمان و مؤمن و سرافراز عراق را به عروسک و ماشین هایی تبدیل کرده تا به طور دلخواه بر آن ها حکومت رانده و ولای عفلق و امثال او (مزدوران تبشیر و استعمار) را به جای ولای محمد و علی (صلوات الله علیهما) به آن ها تحمیل کنند… .
در این هنگام که عمق فاجعه ای را که بر تو ای ملت من و پدران و نیاکانم می گذرد، درک می کنم، ایمان واثق دارم که شهادت این علما و به شهادت رسیدن بهترین جوانان برومند و سرافرازت در زیر شکنجه های عفلقیان نتیجه ای جز ایمان بیشتر، پایداری روزافزون و تصمیم قاطع تو در پیمودن این راه تا سرحد شهادت و یا پیروزی نخواهد داشت… .
من به شما فرزندان برومندم اعلام می کنم که من بر شهادت تصمیم گرفته ام و شاید این آخرین حرفی است که از من می شنوید. بدانید که درهای بهشت برای استقبال کاروان های شهدا – تا وقتی که خداوند پیروزی را نصیبتان فرماید – باز شده اند. شهادت بی اندازه گواراست. پیامبر صلی الله علیه وآله در مورد آن فرمود که آن «حسنه لاتضر معها سیئه » و شهید با شهادت خویش تمام گناهان خود را – هر چند زیاد – پاک خواهد کرد.
پس هر مسلمانی در عراق و هر عراقی در خارج از عراق، باید آن چه را که در توان داشته، حتی اگر به قیمت زندگی اش تمام شود، برای ادامه جهاد و مبارزه به منظور نابود کردن این کابوس، از روی سر عراق عزیز و آزادی آن از دست این تبهکاران ضد انسان انجام دهد و تا استقرار نظامی صالح و نیک و شرافتمند که متکی بر اسلام باشد کوشش کند». دهم شعبان ۱۳۹۹

 

شهید صدر و انقلاب اسلامی ایران:

گزیده ای از پیام شهید صدر به ملت مسلمان ایران به مناسبت پیروزی
در خود احساس عزت و افتخار بسیار می کنم و این احساس سراسر وجودم را فرا می گیرد آن گاه که با این ملت عظیم، ملت مسلمان ایران سخن می گویم. ملتی که با جهاد و خون و دلاوری های بی نظیر خود، تاریخ اسلام را از نو نوشت و تجسم و تجلی زنده و گویایی از روزهای نخستین اسلام با همه درخشانی هایش گردید.
این احساس من آن گاه عمق می یابد که این ملت را در برابر لحظه ای بزرگ می یابم که نه تنها نقطه عطفی در تاریخ این ملت که آغاز دوران جدیدی در حیات امت اسلامی شد. این لحظه، هنگامی است که این ملت مجاهد می خواهد با «آری » گفتن خویش به جمهوری اسلامی که رهبر گرانقدر، آیه الله العظمی امام خمینی پایه گذار آن است، ایمان راستین و وفاداری شگرف خویش را به اسلام نشان دهد، و این خود مرحله نوینی در حیات مسلمین گشوده و آنان را از ظلمت جاهلیت به نور توحید رهنمون خواهد گشت… .
… شکی نیست که شما مردم پرتوان ایران با برگزیدن جمهوری اسلامی به عنوان روش زندگی و چارچوب حکومت، به ادای فریضه ای از بزرگ ترین فریضه های خداوند تعالی دست یازیده اید و هدفی را پی گرفته اید که پیامبر بزرگ اسلام زندگانی گرانقدر خویش را بر سر آن نهاده و امیرمؤمنان علی علیه السلام به خاطرش با قاسطین و مارقین و ناکثین به ستیز پرداخته و رهبر آزادگان امام حسین علیه السلام آخرین قطرات خون پاکش را در راه آن نثار کرده است. شما با این گزینش پر ارج، اهداف والای خون های پاکی را که سیزده قرن پیش از این در میدان کربلا بر زمین ریخت، محقق می سازید… باید امروز هم با همان توان و بهره مند از همان مکتب، در تحقق بخشیدن به آرمان های اسلامی خود بکوشید… .مهم‌ترین ویژگی شخصیت اخلاقی صدر را باید حب او به خدا و گریز از دنیاپرستی دانست. صدر در آخرین جلسه درس تفسیر خود که مصادف با آخرین ماه‌های حیات او بود، از حب خداوند و ذم دنیا سخن می‌گوید. اما این سخنان تنها یک بحث فکری و اخلاقی نیست، بلکه نشانگر حالات و روحیات صدر است و اینکه زیست روحی عالمان دینی چگونه باید باشد.

 

پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، شهید آیت الله سیدمحمد باقر صدر، از انقلاب اسلامی ایران حمایت می کرد و روز به روز رابطه خویش را با حضرت امام خمینی رحمهم الله افزایش می داد. نامه ای به امام، در پاریس نوشت و از انقلاب شکوه مند ایران ستایش کرد و آمادگی خود را با تمام شجاعت اعلام نمود. در این راه، فتوای تاریخی خود را درباره انقلاب اسلامی صادر نمود:

بسم الله الرحمن الرحیم. کسانی که در ایران برای دفاع از اسلام و مسلمین قیام کرده و کشته می شوند، شهید هستند و خداوند آنان را با امام حسین علیه السلام ، در بهشت محشور می گرداند. ان شاءالله تعالی.

سیدمحمد باقر صدر.

 

فتوای جهاد
پس از آن که حکومتِ عراق، ظلم و ستم خویش را افزایش داد و به کشتار مردم مسلمان و روحانیان ادامه داد. آیت الله سیدمحمدباقر صدر در فتوایی اعلام جهاد نمود و فرمود:

بسم الله الرحمن الرحیم. بر همه ملت مبارز و مسلمان عراق واجب کفایی است که به قیام مسلحانه علیه حزب بعث و سردمداران آن دست زنند… تا خود را از چنگال این دژخیمان خون خوار نجات دهند. سیدمحمدباقر صدر.

پس از صدور این فتوا، حکومت عراق وحشت کرد و بی درنگ منزل شهید صدر را محاصره نمودند.

شهید آیت الله سیدمحمدباقر صدر درباره امام خمینی(ره) گفته است: ذوبوا فی الامام الخمینی کما ذاب هو فی الاسلام. “در امام خمینی ذوب شوید همان گونه که وی در اسلام ذوب شد.”

امام خمینی در خرداد ماه ۱۳۵۸ در پیامی به آیت الله سید محمد باقر صدر به موضوع عملکرد دولت عراق نسبت به روحانیون و تجاوز به سرحدات ایران‏ اشاره و حوزه نجف را «دژ محکم»ی نامید که باید حفظ شود. متن پیام امام به شرح زیر است:
بسم اللَّه الرحمن الرحیم

حضرت آیت اللَّه آقاى حاج سید محمد باقر صدر- دامت برکاته- نجف اشرف‏

پیشامدهاى اخیر یکى پس از دیگرى موجب تأسف است. انتظار آن نبود که با جنابعالى، شخصیت علمى و اسلامى، چنین رفتار شود. چنانچه انتظار نبود و نیست که مأمورین دولت عراق در سرحدات رفتارى کنند که مخالف حُسن همجوارى است. ملت ایران که با نهضت اسلامى خود امید دارد دست اجانب را از جمیع ممالک اسلامى کوتاه کند و استقلال را به آنها برگرداند. همچنین انتظار دارد که همان نحو که ملتها با نهضت عظیم اسلامى ایران موافق و پشتیبان آن هستند، دولتها نیز پشتیبان آن باشند. حوزه علمیه نجف اشرف، که در خدمت اسلام و مسلمین است، در طول تاریخ حافظ استقلال عراق بلکه سایر کشورهاى اسلامى بوده است، انتظار ندارد که مورد اهانت واقع شود و یکى از شاخصترین بزرگان آن، مورد تهاجم واقع شود.

من به دولت عراق نصیحت مى‏کنم که این دژ محکم را که حافظ کیان [و] مصالح کشور است حفظ کند. این نصیحتى بود که من در دوران گذشته به شاه مخلوع و دولت ایران کردم. از خداوند تعالى عظمت اسلام و استقلال کشورهاى اسلامى را خواهانم. و السلام علیکم و رحمه اللَّه و برکاته.

روح اللَّه الموسوی الخمینى‏…”

 

شهادت

سرانجام، پس از بیست سال مبارزه، رژیم عراق با امید این که آتش شعله ور انقلاب اسلامی در عراق را خاموش کند، در روز شنبه شانزدهم فروردین ۱۳۵۹ مزدوران صدام تکریتی به منزل آیه الله صدر یورش برده و ایشان را  زندانی می کنند و صبح روز بعد مزدوران و دژخیمان صدام به منزل آیه الله صدر ریخته و خواهر مظلومه و مکرمه و دانشمند ایشان، نویسنده معروف عراق، علویه «بنت الهدی » را نیز دستگیر و به طرف بغداد می برند و در شب سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۵۹ آیه الله مجاهد صدر همراه با خواهر مکرمه و دانشمندش  در یکی از زندان های نظامی بغداد – به فیض شهادت نایل می شوند. سلام علیهما یوم ولدا و یوم استشهدا و یوم یبعثان حیا.
در شب چهارشنبه بیستم فروردین دژخیمان بعث عراق به منزل پسر عموی ایشان آیه الله سید محمد صادق صدر در نجف اشرف رفته و با حالت بسیار فجیعی ایشان را از منزل بیرون کشیده و به غسالخانه نجف اشرف که در وادی السلام واقع است می برند و جسد دو شهید را تحویل وی داده و با تهدیدهای شدید از او می خواهند که به هیچ وجه خبر شهادت را منتشر نکند و در صورت نشر خبر، او را تهدید به قتل می کنند و منزلش را هم تحت کنترل شدید قرار می دهند.
آیه الله سید محمد صادق صدر، که خود جسد مبارک آیه الله شهید صدر را غسل داده، گفته است: «به هنگام غسل، آثار شکنجه قرون وسطایی بر بدن ایشان نمودار بود و جسد شهید آیه الله صدر غرقه به خون و نیلگون شده بود و با این که وزن معظم له سنگین بود، ولی بسیار لاغر به نظر می رسید و محاسن مبارکش کاملا سوخته بود».
پس از مراسم غسل و کفن آیه الله صدر و خواهرش در جوار قبر مطهر حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام و در مقبره خانوادگی خود که به نام مقبره مرحوم آیه الله شرف الدین است، در کنار قبر برادرش سید اسماعیل صدر به خاک سپرده شدند. در این جا باید افزود که قتل فجیع و شتابزده آیه الله صدر، با تجربیات استکبار جهانی و آمریکا از پانزدهم خرداد ۱۳۴۲ و تبعید امام و سپس رهبری انقلاب اسلامی ایران، در رابطه است. آن ها این بار دیگر معطل نشدند. آمریکا و شاه معتقد بودند که امام را نباید زنده می گذاشتند و صدام در شهادت آیه الله صدر گفت: «ما سید صدر را کشتیم تا یک خمینی دیگر در عراق پیدا نشود.

 

پیام تسلیت امام خمینی قدس سره به مناسبت شهادت شهید صدر

بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
با کمال تاسف، حسب گزارش جناب آقای وزیرامورخارجه، که از منابع متعدده و مقامات کشورهای اسلامی به دست آورده است، و حسب گزارشاتی که از منابع دیگر به دست آمد، مرحوم آیه الله شهید سید محمد باقر صدر و همشیره مکرمه مظلومه او – که از معلمین دانش و اخلاق و مفاخر علم و ادب بود – به دست رژیم منحط بعث عراق با وضع دلخراشی به درجه رفیعه شهادت رسیده اند.

شهادت، ارثی است که امثال این شخصیت های عزیز از موالیان خود برده اند و جنایت و ستمکاری نیز ارثی است که امثال این جنایتکاران تاریخ از اسلاف ستم پیشه خود می برند. شهادت این بزرگواران که عمری را به مجاهدت در راه اهداف اسلام گذرانده اند، به دست اشخاص جنایتکاری که عمری به خونخواری و ستم پیشگی گذرانده اند، عجیب نیست. عجیب آن است که مجاهدان راه حق در بستر بمیرند و ستمگران جنایت پیشه، دست خبیث خود را به خون آن ها آغشته نکنند. عجیب نیست که مرحوم صدر و همشیره مظلومه اش به شهادت نایل شدند، عجیب آن است که ملت های اسلامی و خصوصا ملت شریف عراق و عشایر دجله و فرات و جوانان غیور دانشگاه ها و سایر جوانان عزیز عراق از کنار این مصیبت بزرگ، که به اسلام و اهل بیت رسول الله صلی الله علیه وآله وارد می شود، بی تفاوت بگذرند و به حزب ملعون بعث فرصت دهند که مفاخر آنان را یکی پس از دیگری مظلومانه شهید کنند. و عجیب تر آن که ارتش عراق و سایر قوای انتظامی آلت دست این جنایتکاران واقع شوند و در هدم اسلام و قرآن کریم با آن کمک کنند.
من از رده بالای قوای انتظامی عراق مایوس هستم، لیکن از افسران و درجه داران و سربازان مایوس نیستم و از آنان چشمداشت آن دارم که یا دلاورانه قیام کنند و اساس ستمکاری را برچینند، همان سان که در ایران واقع شد، و یا از پادگان ها و سربازخانه ها فرار کنند و ننگ ستمکاری حزب بعث را تحمل نکنند. من از کارگران و کارمندان دولت غاصب بعث مایوس نیستم و امیدوارم که با ملت عراق دست به دست هم دهند و این لکه ننگ را از کشور عراق بزدانید. من امیدوارم که خداوند متعال، بساط ستمگری این جنایتکاران را درهم پیچد.
این جانب برای بزرگ داشت این شخصیت علمی و مجاهد، که از مفاخر حوزه های علمیه و از مراجع دینی و متفکران اسلامی بود، از روز چهارشنبه سوم اردیبهشت به مدت سه روز عزای عمومی اعلام می کنم و روز پنجشنبه چهارم اردیبهشت را تعطیل عمومی اعلام می نمایم. و از خداوند متعال خواستار جبران این ضایعه بزرگ و عظمت اسلام و مسلمین می باشم.
والسلام علی عبادالله الصالحین
روح الله الموسوی الخمینی

۳/۲/۱۳۵۹

پیام رهبر انقلاب به مراسم بزرگداشت شهید صدر

بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحیم‌

شهید آیت‌الله‌ صدر برای‌ طلاب‌ و فضلای‌ جوان‌، بی‌شک‌ یک‌ اسوه‌ و نمونه‌ است‌.

درس‌ انسان‌ پروری‌ او با شهادت‌ جانگدازش‌ خاتمه‌ نیافته‌ است‌. آثار علمی‌ و شیوه‌ تحقیق‌ او اکنون‌ پیش‌ روی‌ فضلای‌ جوان‌ حوزه‌های‌ علمیه‌ قرار دارد و انگشت‌ اشاره‌ او آنان‌ را به‌ راه‌ عظمت‌ و مجد علمی‌، همراه‌ با روشن‌بینی‌ و جهان‌ نگری‌ هدایت‌ می‌کند.

حوزه‌های‌ علمیه‌ امروز نیز محتاج‌ شهید صدر و هر عنصر با همت‌ و پرتوانی‌ هستند، که‌ راه‌ علمی‌ و اسلام‌شناسی‌ و جهان‌ نگری‌ او را دنبال‌ کند.

صلوات‌ و درودی‌ از اعماق‌ جان‌ بر آن‌ روح‌ مطهر و خواهر شهیده‌ی‌ مظلومه‌اش‌ بنت‌ الهدی‌ می‌فرستم‌ و رحمت‌ و علو درجات‌ برای‌ آنان‌ و توفیق‌ رشد و تربیت‌ فضلای‌ جوان‌ حوزه‌ها بدان‌ سان‌ را از خداوند متعال‌ مسألت‌ می‌کنم‌. همچنین‌ از خداوند متعال‌ می‌خواهم‌ که‌ شما فراهم‌آورندگان‌ این‌ مجمع‌ علمی‌ و انقلابی‌ را پاداش‌ نیک‌ دهد و این‌ اقدام‌ را مبارک‌ و پراثر فرماید.

در میان‌ چهره‌های‌ برجسته‌ی‌ حوزه‌های‌ علمیه‌ در دهه‌های‌ اخیر مرحوم‌ آیت‌الله‌ شهید سید محمدباقر صدر (قدس‌ الله‌ روحه‌) یکی‌ از ممتازترین‌ و شگفت‌ انگیزترین‌ آنهاست‌.

هر مجمع‌ علمی‌ حق‌ دارد که‌ به‌ فرآورده‌ی‌ انسانی‌ بزرگی‌ چون‌ این‌ عالم‌ بزرگوار به‌ خود ببالد. او بی‌شک‌ یک‌ نابغه‌ و یک‌ ستاره‌ درخشان‌ بود. از جنبه‌ علمی‌، جامعیت‌ و تحقیق‌ و نوآوری‌ و شجاعت‌ علمی‌ را یکجا دارا بود. در اصول‌، در فقه‌، در فلسفه‌ و در هر آنچه‌ با این‌ دانشها ارتباط می‌یابد در زمره‌ بنیانگذاران‌ و صاحبان‌ مکتب‌ محسوب‌ می‌شد.

استعداد خارق‌العاده‌ و پشتکار کم‌نظیر او از وی‌ عامل‌ ذوفنون‌ و ژرف‌نگری‌ پدید آورده‌ بود که‌ دید نافذ و ذهن‌ جستجوگرش‌ در آفاق‌ علوم‌ متداول‌ حوزه‌ها محصور نمانده‌ و هر آنچه‌ را که‌ برای‌ یک‌ مرجع‌ بزرگ‌ دینی‌ در دنیای‌ متنوع‌ امروز سزاوار است‌ به‌ حیطه‌ تحقیق‌ و مطالعه‌ کشیده‌ بود و سخنی‌ نو و فکری‌ بکر و اثری‌ ماندگار در آن‌ می‌آفرید.

بی‌شک‌ اگر این‌ جوهره‌ علم‌ و تحقیق‌ و این‌ ذخیره‌ تمام‌ نشدنی‌ انسانی‌، با دست‌ پلید جنایتکاران‌ از حوزه‌ علمیه‌ ربوده‌ نمی‌شد، جامعه‌ شیعی‌ و اسلامی‌ می‌توانست‌ در آینده‌ نزدیکی‌ شاهد اوج‌ دیگری‌ در قلمرو مرجعیت‌ و ریاست‌ علمی‌ و دینی‌ باشد.

توفیق‌ و مدد الهی‌، آمیختگی‌ این‌ فضیلتهای‌ بزرگ‌ را با رتبه‌ی‌ والای‌ جهاد فی‌سبیل‌الله‌ رقم‌ زد. در هنگامی‌ که‌ حوزه‌ کهن‌ نجف‌، در بوته‌ آزمایش‌ مواجهه‌ با امواج‌ بیداری‌ اسلامی‌ و انقلابی‌ قرار گرفت‌، این‌ شخصیت‌ بیدار و آگاه‌ قدم‌ در راه‌ مجاهدتی‌ علمی‌ و سیاسی‌ نهاد و درخشش‌ معنوی‌ خود را مضاعف‌ ساخت‌. بینش‌ عمیق‌ او نیاز زمان‌ را حس‌ کرد و در راهی‌ که‌ اجداد طاهرینش‌ به‌ روی‌ پیروان‌ و جانشینان‌خود گشوده‌ بودند، گامی‌ استوار نهاد. و چه‌ زود پاداش‌ این‌ فداکاری‌ عظیم‌، یعنی‌ محنت‌ و سپس‌ شهادت‌ در راه‌ خدا را دریافت‌ کرد.

والسلام‌ و علیکم‌ و رحمه‌ الله‌

سید علی‌ خامنه‌ای‌

۲۹ دی‌ ماه‌۷۹

60215_552

کلام پایانی؛

برای صدر حیات و ممات علی(ع) الگویی تمام عیار است، چرا که آن امام همام عمری را با رنج‌های گوناگون سپری کرد و سال‌ها برای حفظ اسلام خانه نشین شد و اگر هم به هنگام مرگ فریاد بر آورد که «فزت و رب الکعبه» به این دلیل بود که عمری برای خدا کار کرد و لحظه مرگ خود را لحظه تعالی الهی به شمار آورد.

صدر به ائمه اطهار ارادت خاصی داشت. مادرش می‌گوید که در آغاز طلبگی هر روز به حرم امیرمؤمنان علی(ع) می‌رفت و پس از خواندن زیارت و نماز می‌نشست و به مسائل فکری و علمی می‌اندیشید و برای حل آن‌ها از آن مدینه علم یاری می‌طلبید، خودش می‌گفت که من در حرم آن حضرت در باب هیچ مسأله‌ای نیاندیشیده‌ام مگر آنکه آن مسأله برایم حل شد.

ارادت او به ائمه آن گونه بود که شب‌های جمعه به زیارت امام حسین(ع) می‌رفت. زمانی که زیارت عاشورا را می‌خواند چشمانش پر از اشک می‌شد. گاه که در حرم حسین بن علی(ع) به استغاثه می‌پرداخت، حالی پیدا می‌کرد که زائران پشت سر او می‌ایستادند و همراه او می‌گریستند.

 

 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فتنه اکبر می آید؟

تاریخ:پنجشنبه 19 فروردین 1395-09:38 ب.ظ

 فضای انتخابات پیش رو از جهاتی شبیه انتخابات 88 شده است. 

ورود لخت و عور انگلیس و آمریکا و حمایت علنیBBC  از یک جریان خاص داخلی،
اتخاذ مواضع تند و رادیکال و در عین حل تکراری و ملال آور علیه شورای نگهبان از سوی برخی خواص،
تزریق منابع بی حساب و کتاب مالی به ستادهای جریانهای شبه فتنه،
اردوکشی های فله ای ( این بار در فضای مجازی) و پخش شایعات، و
انگ زدنهای بی حساب به جریان گفتمان انقلاب ( این بار انگ افراطی در مقابل عَلَم کردنِ عنوان اعتدال برای خود)،
همه این موارد مانند حلقه هایی به هم پیوسته ،بیانگر نوعی شباهت بسیار زیاد انتخابات پیش رو به انتخابات سال 88 می باشد.

تنها چیزی که از این حلقه های فتنه انگیزی باقی مانده است، چیزی شبیه نامه نگاری سرگشاده و بدون سلامِ هاشمی رفسنجانی است که بنزین بریزد بر آتش فتنه . آیا هاشمی در یکی دو روز مانده به انتخابات دست به کاری این چنینی خواهد زد؟ آیا او مسیری را که منتظری رفت با شتاب بیشتری ادامه خواهد داد؟

 

این احتمال از آن جهت قوی به نظر می رسد که وی برای رسیدن به مقصود خویش از هزینه کردن اعتبار و محبوبیت نوه امام و حمله به یادگار امام (شورای نگهبان) هم ابایی نورزید.  آیا هاشمی رفسنجانی اندک ارتباط باقیمانده با بدنه امت ولایی را به دست خویش پاره خواهد کرد؟ آیا در ادامه رفتارهای فتنه انگیزانه اش، وی همه افتخارات و اعتبار خویش را به دست خویش دفن خواهد کرد؟ آیا فتنه اکبر کلید می خورد؟
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

خطر بیخ گوش هاشمی و روحانی / ویژگیهای خاص انتخابات 7 اسفند

تاریخ:پنجشنبه 19 فروردین 1395-09:37 ب.ظ

چند ویژگی از ویژگیهای خاص و منحصر به فرد انتخابات پیش رو از این قرار هستند که 

در انتخابات پیش رو:
1- اولین بار است که هاشمی رفسنجانی بعد از فتنه 88 و مخصوصا یوم الله 9دی، خود را در معرض آرا و صندوقهای رای می بیند. مهم ترین انتخابات طول عمر هاشمی همین انتخابات پیش رو است. شخصیت سنجی هاشمی نشان می دهد او می خواهد همه او را به صاحب اصلی نظام ( number one) بشناسند. او اگر در این انتخابات آرای خوبی به دست نیاورد ، اعتبار از دست رفته خویش را فروپاشیده خواهد دید.  او می دانست که بر خلاف تمام انتخاباتهای خبرگان قبلی ( که سرلیست جامعه مدرسین بود) حتی در فهرست این تشکل حوزوی و انقلابی قرار نخواهد گرفت، با این حساب وی حق داشته که دست به حرکاتی شبیه خرج کردن از اعتبار بیت امام و حمله به شورای نگهبان بزند. او حتی با 3درصدی خواندن آرای اولیه روحانی، رئیس جمهور حاضر را هم زیر بلیط  و منت خویش می خواهد.
2- اولین بار است که رئیس جمهوری ایران، قبل از اینکه به دور بعدی انتخابات ریاست جمهوری برسد خود را در معرض انتخابات و آرای مردم می بیند و میزان محبوبیتش محک می خورد. این انتخاباتِ خبرگان برای حسن روحانی بسیار حائز اهمیت است. روحانی اگر رای هایش در انتخابات پیش رو کمتر از ریاست جمهوری اش باشد، محبوبیتش را کاسته شده دیده، ضریب نفوذ مواضع داخلی و حزبی اش کاهش پیدا می کند خطر یک مرحله ای بودن ریاست جمهوری اش را بیخ گوش خود می بیند.
3- مهمترین انتخابات برای آمریکا همین انتخابات است. اولین انتخابات بلافاصله بعد از برجام است. برجامی که عجیبت ترین مذاکرات دوطرفه با آمریکا برای آن برقرار شد. مذاکراتی که سعی جدی شد تا قبح رابطه با آمریکا را با آن بشکنند. زمینه های نفوذ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی فراهم آمده است، قراردادهای اخیر با اروپائیان نشان دهنده همین مساله است. برای آمریکائیها مهم است که چه طیفی در انتخابات پیروز می شوند ، چرا که میزان نفوذ آنها در ایران بستگی زیادی به نتیجه این انتخابات خواهد داشت. به همین دلیل است که حمایتهای خود از چهره ها و لیستهای خاص را علنی و عریان کرده اند تا بتوانند آرای بیشتری را به سمت جریان مطلوبِ خود سوق دهند.

خطر بیخ گوش هاشمی و روحانی / ویژگیهای خاص انتخابات 7 اسفند


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مگر آستارا آزمایشگاه مدیریت است نوشته دكتر محمد علی هالو

تاریخ:پنجشنبه 19 فروردین 1395-09:36 ب.ظ

مگر آستارا آزمایشگاه مدیریت است  نوشته  دكتر محمد علی هالو  http://astarat.mihanblog.com/
 هنوز نماینده منتخب  به مجلس نرفته است  و هنوز  اعتبار اصلی را كه با رای  نمایندگان مجلس باید انجام نشده یعنی رسما نماینده دوره دهم نیست
 با كمال تعجب می بینم مدیران ادارات بدون اینكه به لیاقت یا .. وی نگاه شود عزل  و فورا سر پرست معرفی  می شود  حرف ما و مقصود ما
 با یك مربی و استاد ورزشی ملی استاد كشتی  و ورزشكار جوان  و فعال سیاسی  آرمین ساسانیان است  وی چند ماه پیش بعنوان  سر پرست
اداره ورزش و جوانان منصو ب شد  قبلا ریس هنرستان دولتی آستارا بود .
با كمال تعجب با اینكه وی در  مدیریت جدید  كار نامه خوبی داشت و سوابق زیادی در امر ورزش داشت چون مربی واستاد   كستی بود و سالها  بغیر از معلمی  بعنوان  پیسوت كشتی  فعالیت دارد و كسی نیست دراستان گیلان و استارا با اسم این ورزشكار پیسكوت آستارا  و معلم دلسوز  و كاردان و فعال سیاسی  آشنا نباشد .
و در مدت چند ماه مدیریت بعنوان مدیر اداره ورزش و جوانان آستارا كارنامه مدیریتی عالی داشت  بدون هیچ تخلفی یا ضعف مدیریت و نارضایتی بعداز اینكه نماینده منتخب انتخاب شد  فورا وی عزل  شد و فردی از اداره كل ورزش گیلان منصوب شد  و سوال ما این است   نماینده منتخب آستارا و مدیران گیلان استارا آزمایشگاه
مدیریت نیست مدیران كه با سرمایه بیت المال تجربه كسب می كنند یك شبه عزل و نصب می شوند بدون اینكه ضعف مدیریت یا تخلف داشته باشند  از جمله آرمین ساسانیان كه از ورزشكاران و كشتی گیران پیسكوت  گیلان است .... فقط این را بگویم آقای  محترم آستارا  آزمایشگاه دمدیریت نیست . و اما


بدیهی است در انتخاب مسؤول باید به آن صفات توجه داشت، افرادی که از ویژگیهای بیشتری برخوردارند، در اولویت قرار دارند؛ لکن چند نکته ی کلیدی و مهم در این جا وجود دارد که باید بیان شود:

1) امتحان
برای اعتماد به افراد و انتخاب برای مدیر اداره  قبل از هر چیز باید آنان را مورد آزمایش قرار داد، بدین معنا که اگر آشنایی کاملی با شیوه عملکرد او نباشد، باید مسؤولیت مشابهی در قسمتهای پایین سازمان به او واگذار شود و دقیقاً عملکرد او را بررسی کرد. هنگام بررسی باید در نظر داشت که نقاط ضعفی که در مسؤولیت پایین بروز می دهد، با واگذاری مسؤولیت بالاتر نمود بیشتری خواهد داشت. اگر نتیجه آزمایش به طور نسبی مثبت بود، می توان او را در مسؤولیت پیش بینی شده به کار گرفت.
در این مورد توجه شما را به جملاتی از امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) جلب می نمایم:
الرکون الی الدنیا مع ما تعاین منها جهل و التقصیر فی حسن العمل اذا و ثقت بالثواب علیه غبن و الطمانینة الی کل احد قبل الاختبار له عجز؛ (1)
اعتماد به دنیا با آنچه با چشم خود (از تحولات آن) مشاهده کنی، جهل ونادانی است و کوتاهی در حسن عمل با این که اطمینان به پاداش داری، غبن و خسارت است و اطمینان به هر کسی قبل از آزمایش و امتحان او دلیل عجز و ناتوانی است.
باز هم آن حضرت به مالک اشتر در این باره می فرماید:
ثم انظر فی امور عمالک فاستعملهم اختباراً و لا تولهم محاباةً و اثرةً؛ (2)
سپس در کارهای کارمندانت بنگر و آنها را با آزمایش و امتحان به کار وادار و از روی میل و استبداد آنها را به کار وا ندار.

2) تناسب ویژگیهای فرد و مسؤولیت   http://astarat.mihanblog.com/
مسأله ای که باید در این آزمون دقیقاً به آن توجه داشت، آن است که روحیات و صفات افراد با عنایت به مسؤولیت پیش بینی شده بررسی گردد. فردی که برای امور مالی در نظر گرفته شده است، خصلتهایی نیاز دارد که افراد روابط عمومی ندارند و کسانی که با زنان و دختران ارتباط کاری دارند، نیاز به ویژگیهای خاص دیگر دارند و مسؤول تدارکات به ویژگیهای دیگر.
امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) برای مسؤولان با توجه به مسؤولیت آنان صفاتی را ذکر می کند که باید در هنگام انتخاب مورد توجه قرار گیرد؛ از باب نمونه برای فرمانده لشکر خیرخواهی و دلسوزی برای دین خدا و پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) و امام (علیه السلام) لازم شمرده شده و برای فرماندهان جزء محبت به لشکریان، برای مسؤول نامه های سری پاک خوئی و برای رسیدگی به بیچارگان تواضع و فروتنی از صفات مورد نیاز قلمداد گردیده است.
ما در قرآن مجید می بینیم که حضرت «یوسف» خود را برای مسؤولیت خزانه داری معرفی می نماید، سپس به دو صفت از صفات خود اشاره می کند که انجام مسؤولیت خزانه داری به آن صفات بستگی دارد. حضرت «یوسف» نمی گوید من زیبا هستم و یا زور زیاد دارم و امثال این سخنان، بلکه می فرماید:
قال اجعلنی علی خزائن الارض إنی حفیظ علیم؛ (3)
(حضرت یوسف) گفت: مرا سرپرست خزائن سرزمین (مصر) قرار ده که نگهدارنده و آگاهم.
در این جا حضرت یوسف (علیه السلام) تصریح به دو صفت می کند که برای تصدی این پست، مهم است: یکی امانتداری و دیگری آگاهی.
از این مسأله به خوبی روشن می شود که افراد باید با توجه به پستی که برای آنان در نظر گرفته شده، دارای خصلتهای مناسب باشند.

3) رعایت ویژگیهای لازم برای مدیریت
الف- تجربه و پاکی: غیر از آن که فرد باید صلاحیت داشته باشد تا مورد اعتماد قرار گیرد و مسؤولیتی به او واگذار شود، مسائل دیگری هم باید مدنظر باشد که از جمله آنها «تجربه» است. هر چه فرد دارای تجربه یبیشتری باشد، بهتر می تواند سازمان را در کوران حوادث رهبری کند.
حضرت علی (علیه السلام) می فرماید:
و توخ منهم اهل التجربة و الحیاء؛ (4)
و از میان آنها افرادی که با تجربه تر و پاکترند برگزین.
در این قسمت، باید توجه داشت که افراد با تجربه اگر ناپاک باشند، بسیار خطرناکترند.
ب- از خانواده ی صالح: یکی دیگر از ملاکهای شناخت نیروهای مفید، خانواده ی آنها می باشد. افرادی که از خانواده های غیر صالح باشند، بسیار کم اتفاق می افتد که خود، افراد مطمئنی باشند، زیرا هم خانواده در شکل دادن شخصیت فرد مؤثر است و هم فرد در شکل دادن شخصیت خانواده، از این رو با بررسی خانواده می توان در اکثر موارد فرد را شناخت همانگونه که غالباً از رفتار زنان می توان به روحیه و شخصیت شوهران پی برد.
علی (علیه السلام) در ادامه می فرماید:
من اهل البیونات الصاحة؛ (5)
[کسانی را انتخاب کن که] از خانواده های پاک باشند.
در خور یاد آوری است که خانواده در این جا صرفاً به زن و فرزند اطلاق نمی شود، بلکه پدر و مادر و اقوام نزدیک هم بخشی از خانواده به حساب می آیند.
پ) سابقه دینداری: یکی دیگر از صفات بسیار مهم در مسؤولان، پیشگامی آنان در اسلام است. در این جا لازم است چند نکته مورد توجه قرار گیرد تا مقصود از سابقه دینداری روشن شود:
- حضور افراد بی ایمان در مجموعه های اداری.
- واگذاری مسؤولیتها به افراد بی ایمان.
- مسؤولیت و سابقه دینداری.
اولاً: در مورد حضور افراد غیر معتقد به اسلام در سازمانها باید دانست حضور آنان زمینه را برای فتنه انگیزی و سمپاشیهای دشمنان دین فراهم می سازد و مشکلات زیادی رابه دنبال خواهد داشت.
استفاده از این افراد در سازمانها از خطاهای بزرگ به شمار می آید، زیرا آنان در حساسترین زمان، مسلمانان سست و ضعیف را با خود همراه می کنند و همانند ماری در آستین، آن چنان بر پیکره ی نظام اسلامی و مدیران مسلمان ضربه می زنند که حتی تصور آن هم بسیار مشکل است؛ قرآن مجید می فرماید:
لو خرجوا فیکم ما زادوکم إلا خبالاً و لاوضعوا خلالکم یبغونکم الفتنة و فیکم سماعون لهم و الله علیم بالظالمین؛ (6)
اگر همراه شما (به سوی جهاد) خارج می شدند، چیزی جز اضطراب و تردید به شما نمی افزودند و به سرعت در بین شما رخنه می کردند و در حق شما فتنه انگیزی (و ایجاد تفرقه و نفاق) می کردند و در میان شما افرادی (سست و ضعیف) هستند که بسیار از آنها پذیرا می باشند و خداوند از ظالمان با خبر است.
ثانیاً: واگذاری مسؤولیت اداره مؤمنان به کفار از مسائلی است که خلاف قرآن بوده و کسی حق ندارد کافری را بر مؤمنی مسلط سازد؛ قرآن مجید می فرماید:
و لن یجعل الله للکافرین علی المؤمنین سبیلاً؛ (7)
خداوند هرگز برای کافران نسبت به مؤمنان راه تسلطی قرار نداده است.  http://astarat.mihanblog.com/
اگر خداوند راه تسلطی برای کافران قرار نداده است، کسانی که به خدا ایمان دارند، نباید با واگذاری مسؤولیتها به این افراد، آنان را بر مردم مسلمان مسلط کنند.
ثالثاً: سابقه دینداری برای مسؤولان به معنای این نیست که فقط با ایمان باشند بلکه لازم است از بین مسلمانها افرادی انتخاب شوند که سابقه دینداری آنان زیاد بوده و در بین افراد دیندار، رشد کرده باشند و با فرهنگ انسانهای مؤمن خو گرفته و اخلاقیات اسلامی در جان آنان نشسته باشد.
در این مورد علی (علیه السلام) چنین می فرماید:
والقدم فی الإسلام المتقدمة؛ (8)
(کسانی را برگزین) که در اسلام پیشگام ترند.
امروز بر مدیران مؤمن لازم است برای به کارگیری افراد در پستهای کلیدی کشور، سوابق ایمانی و انقلابی افراد را به عنوان یک شاخص مهم مد نظر داشته باشند.
در ادامه، امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) علت بر شمردن این ویژگیها را چنین بیان می فرماید:
فإنهم اکرم اخلاقاً و أصح اعراضاً و اقل فی المطامع اشراقاً و ابلغ فی عواقب الامور نظراً؛ (9)
زیرا اخلاق آنها بهتر و خانواده آنها پاکترند و همچنین کم طمعتر و در سنجش عواقب کارها بیناترند.
ت- نشاط کاری: کسانی که برای کار و مسؤولیت انتخاب می شوند، باید درای نشاط بوده و از کسالت و منفی بافی و بی تحرکی دور باشند. افراد خمود اگر توانستند پستی را اشغال کنند، آن چنان مفاسدی به بار خواهند آورد که از حد بیرون است. اینان اگر مدیریت کارخانه و یا مؤسسه ای تولیدی را به عهده گیرند، آن جا را به ور شکستگی خواهند کشاند و به زودی ضعف آنان بر ملا خواهد شد، اما اگر در پستهای دولتی قرار گرفتند، سازمان را بیچاره کرده، با توجیه های بی سروته، خود را محق جلوه می دهند. از همه مهمتر آن که این افراد هرگز حاضر به کناره گیری از کار نیستند، این جاست که باید منتظر بود مدیری قاطع و توانا مسئولیت کارها را عهده دار شود تا این افراد را به کنار زند.
علی (علیه السلام) می فرماید:
لاتتکل فی امورک علی کسلان؛ (10)
بر انسانهای کسل (11) در کارهایت تکیه نکن.
امام صادق (علیه السلام) می فرماید:
لاتستعن بکسلان و لاتستشیرن عاجزاً؛ (12)
از افراد کاهل و ناتوان کمک مخواه و از انسانهای عاجز طلب مشورت مکن.

انتصاب افراد نالایق
چون مقامها و منصبها در نظام اسلامی ودیعه ای الهی است، باید به دست بهترین افراد سپرده شود؛ از این رو اگر کسی به ریاست جایی منصوب گردید، در حالی که افراد بهتری در بین آنها وجود دارند، به این ودیعه الهی خیانت شده است.
در این باره روایتی از «ابن عباس» نقل شده است که پیامبر خدا فرمود:
من استعمل غلاماً فی عصابة فیها من هو ارضی لله منه فقد خان الله؛ (13)
کسی که جوانی را به حکومت جمعی بگمارد، در حالی که فردی در بین آن جمع وجود دارد که بیشتر مورد رضای خداست، به خداوند خیانت کرده است.
برخی از مدیران حاضرند به یک چنین خیانت بزرگی دست زده، افراد بی کفایت را در منصبها و مسؤولیتها منصوب نمایند، زیرا این افراد گرچه از فکر درست و دقیقی برخوردار نیستند، ولی به علت اطاعت بیش از حد و چرب زبانی به راحتی در قلوب مدیران راه می یابند و زمینه ترقی خود را فراهم می کنند.
مدیرانی که ضعیفند به افرادی که دارای خصلتهای یاد شده می باشند، بیشتر تمایل دارند تا به کسانی که دارای فکر قوی بوده و مشکلات را می فهمند، راه حل می دهند و موجب سرعت در رسیدن به اهداف سازمانی می شوند؛ البته این بدان جهت نیست که مدیران به پویایی و تحرک در سازمان خود تمایل نداشته باشند، زیرا غالباً برای «خود نمایی» هم که باشد به پویایی سازمان علاقه مندند، بلکه از آن جهت است که از بروز و شکوفایی استعداد افراد قوی بیمناک بوده، ترس آن دارند که جایشان را بگیرند.
از این رو به جرأت می توان گفت که غالباً ضعف و قدرت افرادی که در پستها و مسؤولیتها به کار گرفته می شوند، نمایانگر ویژگیهای مسؤول مافوق آنان است؛
علی (علیه السلام) می فرماید:
من استعان بالضعیف ابان عن ضعفه؛ (14)
کسی که از افراد ضعیف کمک بخواهد، ضعف خود را آشکار کرده است.
حال اگر کسی بدون داشتن کفایت و لیاقت به عللی موقعیتهای بالایی را اشغال کند، باید بداند که پس از چندی ناتوانی اش آشکار می شود و سرانجام واژگون خواهد شد؛ علی (علیه السلام) می فرماید:
من رفع بلا کفایة وضع بلاجنایة؛ (15)
کسی که بدون کفایت بالا رود، بدون جنایت پایین خواهد آمد.
فردی که بدون کفایت بالا رفته، اگر به زمین بخورد، هیچ گونه اجحافی به او نشده است، زیرا بالا رفتن او جنایت و خیانت بوده، اما پایین آمدنش رسیدن به وضع شایسته او می باشد.

اعلان توانایی برای مسؤولیت   http://astarat.mihanblog.com/
اگر کسی بداند از عهده مسؤولیتی بر می آید، می تواند خود را معرفی و ویژگیهای خود را برای آن مسؤولیت برشمارد. قرآن مجید درباره حضرت یوسف (علیه السلام) می فرماید:
قال اجعلنی علی خزائن الارض إنی حفیظ علیم؛ (16)
(یوسف (علیه السلام) گفت مرا سرپرست خزائن سرزمین (مصر) قرار ده که نگهدارنده و آگاهم.
حضرت یوسف با شمردن ویژگیهای لازم برای خزانه داری که امانت و آگاهی است، خود را برای تعهد این مسؤولیت معرفی می نماید.
گفتنی است که افراد نباید این مطلب را دستاویز خود قرار دهند و هر جا خود را برای گرفتن سمتها معرفی کنند، زیرا با توجه به آیه قبل، حضرت یوسف هنگامی این مطلب را بیان فرمود که از طرف عزیز مصر برای مسؤولیت، مورد قبول واقع شده بود؛ قرآن مجید در آیه قبل چنین می فرماید:
و قال الملک ائتونی به استخلصه لنفسی فلما کلمه قال إنک الیوم لدینا مکین امین؛ (17)
ملک (مصر) گفت: او (یوسف) را نزد من آورید تا وی را مخصوص خود گردانم. هنگامی که (یوسف نزد وی آمد) با او صحبت کرد و گفت: تو امروز نزد ما منزلت عالی داری و مورد اعتماد هستی.
پس ابتدا به حضرت «یوسف» ابراز اعتماد شد، سپس او با توجه به ویژگیهای خود برای پذیرش مسؤولیت اعلام آمادگی کرد.

روش عزل مسؤولان
در هر جامعه ای باید تلاش بر آن باشد که حتی الامکان مدیران با تجربه و مفید در جایگاه خود حفظ و ثباتشان تضمین گردد، زیرا تغییر مداوم مسؤولان بسیار مضر بوده و هر فرد جدیدی باید حدود یک سال زیرکانه و با دقت کار کند تا سرانجام راه و روش درست عمل کردن را به دست آورد. این مدت در حقیقت زمان کار آموزی مدیر بوده و تصمیم گیریها و حرکتهای ناپخته فراوانی خواهد داشت؛ در نتیجه مجموعه از پویایی و حرکتهای سالم به گونه ای بایسته برخوردار نخواهند بود.
اگر مدیری دارای ضعفی بود باید با تذکر و راهنمایی و یا تغییر بعضی از همکارانش در اصطلاح مدیریت او کوشید و حتی الامکان از تغییر آن احتراز جست؛ اما در مواردی که وجود مدیر در مسند کار کاملاً مضر تشخیص داده شد، باید جهت تغییر او اقدام کرد. نظیر این امر در چند مورد در نهج البلاغه دیده می شود که حضرت با اطلاع از خطای والیان برای آنان نامه نوشت و به عملکردشان تذکر داد.
گاهی بعضی از نامه ها با توجه به ضعف والی آرام است و گاهی آن چنان تند و قاطع که واقعاً تکان دهنده و سازنده می باشد، که به جهت اختصار، از ذکر موارد آن خودداری می نماییم، ولی در نهایت، حضرت با تذکر و راهنمایی و پند و اندرز مسأله را فیصله می دهد.
در مواردی هم امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) اقدام به برکناری فرماندار خویش می کند که شیوه برکناری آنان باید مورد دقت قرار گیرد. به طور کلی هنگامی که تغییر مدیر ضروری به نظر رسید، باید توجه داشت که او اگر مدیر خوبی نبوده، بدین معنا نیست که کارمند خوبی هم نیست؛ از این رو حتی الامکان باید سعی شود که آبرویش محفوظ ماند و از ضربه بیش از حد بر روح و روان او جلوگیری شود، زیرا حفظ آبروی مسلمان در بسیاری از موارد واجب است.
اکنون توجه شما را به نامه امیرالمؤمنین در عزل «عمر بن ابوسلمه ی مخزومی» فرماندار بحرین جلب می نمایم:   http://astarat.mihanblog.com/
من «منعمان بن عجلان زرقی» را فرماندار بحرین قرار دادم و اختیار تو را از فرمانداری آن جا برگرفتم، بدون این که این کار برای تو مذمت و یا ملامت در برداشته باشد، چرا که تو زمامداری را به نیکی انجام دادی و حق امانت را ادا نمودی؛ بنابراین به سوی ما حرکت کن بی آن که مورد سوء ظن یا ملامت یا متهم و یا گنهکار باشی، زیرا من تصمیم گرفته ام به سوی ستمگران اهل شام حرکت کنم و دوست دارم تو با من باشی، چرا که تو از کسانی هستی که من در جهاد با دشمن و برپا شدن ستونهای دین از آنها استعانت می جویم، إن شاء الله. (18)
آری آن حضرت ضمن برکناری فرد، چون مسلمان متعهد و خوبی است با جملاتی بسیار زیبا او را تأیید می کند و آبرویش را حفظ می نماید.

دلجویی پس از عزل    
پس از این که فردی با رعایت احترام از کار برکنار گردید، نباید به طور کلی او را رها کرد و از سختیها و مشکلات فراوانی که برای او رخ می دهد، کاملاً غافل بود؛ بلکه لازم است اگر دلگیری و ناراحتی در وجودش مانده، به گونه ای مرتفع و حتی الامکان از او دلجویی به عمل آید.
امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) پس از آن که «محمد بن ابی بکر» را از ولایت مصر بر می دارد و با خبر می شود که او از این عمل ناراحت و دلگیر شده، نامه ای برایش می نویسد، از او دلجویی می کند:
به من خبر رسیده که از فرستادن «مالک اشتر» به سوی فرمانداری ات ناراحت شده ای، ولی این کار را من نه به این جهت انجام دادم که تو در تلاش و کوششت کندی ورزیده ای و یا برای این باشد که جدیت بیشتری به خرج دهی؛ اگر چه آنچه را که در اختیارت قرار داشت، گرفتم، ولی تو را والی جای قرار دادم که سر و سامان دادن آن بر تو آسانتر و حکومت آن برایت جالبتر است
 و درر اینجا به نماینده منتخب  و مدیران ارشد شهرستان آستارا
توصیه می كنم  همانند نماینده اسبق بخیال عزل ونصب روسا نباشید و یا مانند برخی از نمایندگان گذشته مدیران لایق را عزل و نصب فله ای نكنید
 كه ضعف مدیریت امروز شهرستان‌استارا بخاطر قعزل و نصب های غیر قانونی  توسط نمایندگان اسبق بود ..... توصیه  می كنم در عزل و نصب كمدیران سلیقه ای و فله ای  عمل نكنید  و دیگر ما فرصتی برای آزمایشاه مدیریت در استارا نداریم و مدیران لایق و كاردان را نصب كنید و مدیران نا لایق را عزل  این خواست مردم است .. با تشكر دكتر محمد علی هالو     ادامه  دارد http://astarat.mihanblog.com/داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

سهم گیلان در عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی چیست؟

تاریخ:شنبه 14 فروردین 1395-11:21 ب.ظ

سهم گیلان در عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی چیست؟...... سلام، مقام معظم رهبری در پیام نوروزی و سخنرانی خود در جوار مضجع منور امام هشتم ع رهنمودهای بسیار سازنده ای در زمینه های گوناگون داشتند و به نظر میرسد با توجه به تهدیدات استکبار جهانی، اینبار رهبری بزرگوارمان، مطالبات خود را به شکل جدی تر، از دولتمردان داشتند.رهبری عزیز ما که همواره بر تولید داخلی تاکید داشته و دارند، باها از دولت خواستند به جای امید به دشمنان ایران در قالب برجام، نیم نگاهی به تولیدات داخلی و استفاده از جوانان تحصیلکرده داشته باشند..... و اما دولت محترم و در استان ما استاندار و مدیران و دست اندر کاران اقتصادی، باید تمام همت خود را جهت اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی بکار گیرند..........اینجا و در گیلان نعمات گوناگون و فراوان خدادادی در اختیار ماست،باید استاندار و تمامی فرمانداران و مدیران استان اتاقهای مار خود را به اتاق جنگ یا اتاق فرماندهی مقاومت اقتصادی تبدیل کنند و از همگان بخواهند در این میدان بزرگ جهاد،کشور را یاری کنند.......استاندار ما باید بتواند از نعمت دریا بهترین بهره برداری را داشته واز سرمایه گذاری در بخش پرورش ماهی در قفس حمایت کند........استانهای گیلان، مازندران و گرگان در شمال کشورها ساحلی طولانی میتواند به کارگاه های بزرگ استحصال، پرورش و تبدیل آبزیان تبدیل گشته و بخش اعظمی از اشتغال را ایجاد کند. فعال کردن تعاونیهای صیادی، بکارگیری شرکتها خصوصی و مردم عادی در امر تولید ماهی در قفس و سپس ایجاد صنایع کم هزینه تبدیلی و تهیه فرآورده های گوناگون و تامین نیازهای داخل و صادرات به دیگر کشورها، میتواند سهم به سزایی را در اقتصاد مقاومتی داشته باشد. در این فعالیتها اصلا به سرمایه گزاریها ی عظیم بانکی نیازی نیست و هیچیک از منابع موجود در دریا از بین نمیرود و در هر نقطه ای از دریا هم میتوان به این امر مبادرت کرد. البته پرورش ماهی در بیجارها حوضچه های کنار خانه های روستایی،استخرهای طبیعی، تدارک استخر های ساحلی بدون کمترین هزینه در تامین آب، رها سازی بچه ماهی در جوی ها، رودخانه ها و آب بندها نیز به راحتی مردمان این دیار را خود کفا میکند. ......... در این میدان عظیم اقتصادی، علاوه بر بخش خصوصی، ادارات و نهادهایی مثل شیلات، کمیته امداد و جهاد کشاورزی و شورا های محلی، میتوانند در رفع بیکاری، ایجاد اشتغال،کاهش تورم ، حذف رکود تلاش کنند.........بخش دیگری که میتوان با کمترین سرمایه گزاری،  بیشترین بهره را برد، کمک به ایجاد کارگاه های کوچک و صنایع تبدیلی است.  با این کار که میتواند با همکاری و همت مردم هر محل صورت پذیرد، تولیدات روستایی هدر نرفته و به راحتی استحصال،تبدیل، بسته بندی و یا نگهداری میشود..      اکنون در منطقه تالش که تولید میوه کیوی فراوان است،  بعضی مواقع کشاورزان متضرر شده و زحماتشان هدر میرود. اگر در این مناطق فقط چند سرد خانه کوچک باشد، نه تنها این میوه پر خاصیت دور ریخته نمیشد،بلکه با ایجاد صنعت تبدیلی محلی میشود نگهداری کرده و به شربت، و انواع کنسرو تبدیل کرد.           مشابه نوع حمایتهای میتوان در زمینه تولید شیر، میوه، زیتون و ابریشم نیز انجام داد، در گیلان میتوان در زمینه چای،برنج، دام، طیور،میوه،عسل،سبزیجات،  گیاهان دارویی، گردشگری،  صنایع دستی،قارچ و ده ها نمونه دیگر،  تولید اشتغال و فعالیت نمود..............در صنایع و شهرکهای صنعتی میلیارد تومان سرمایه خوابیده و بعضی از آنها با حمایتی اندک فابل بهره برداری است.         .  امید است استاندار گیلان با گرفتن کمک از مردم و سرمایه گذاران ایرانی و محلی و همچنین کارشناسان دانشگاه ها و دستگاه های دولتی، مدیریت جهادی را پیشه خود کرده با کمک و مساعدت نمایندگان موجود و آینده،  فقط و فقط به این موضوع مهم بپردازند و ظرف چند ماه اول سال پاسخی مثبت را تقدیم مقام معظم رهبری نمایند،..  والسلام،

دهم فروردین ۹۵، گیلان

کربلایی 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اعتصاب رونامه نگار ( اعتراض ) اولین وبلاگ نویس ایرانی

تاریخ:شنبه 14 فروردین 1395-10:59 ب.ظ


درخواست رسیدگی به ریس جمهور  و اعتصاب  روزنامه نگار ( اعتراض ) مدیر سایت درد نیوز و اولین وبلاگ نویس ایرانی و نویسنده و محقق و شاعر و مستند سازو فعال حقوق بشر ومحیط زیست

بنام خدای بخشنده و مهربان

با عرض سلام  خدمت ریس جمهوری اسلامی ایران  آقای حسن روحانی

موضوع : اعتصاب می كنم از رو زنامه نگاری و وبلاگ نویسی و سایت خبری و مستند سازی تا زمانیكه به دو درخواست احقاق من رسید گی شود  ..اگر رسیدگی نشود از كشور مهاجرت خواهم  كرد (اا دارستانی روزنامه نگار و اولین وبلاگ نویس ایرانی و سایت درد نیوز درایران تاسیس 1379 و فعال حقوق بشر و محیط زیست و نویسنده و محقق ( 5 كتاب مجوز و چاپ شده است )

تمام كتابهایم  و11آثارم تحقیق و شعرم و كارت خبر نگاری و فیلم هایم  را آتش زدم بعنوان اعتراض تا احقاق حقم  و بعنوان اعتراض فعالیت روز نامه نگاری و سایت و وبلاگ نویسی و مستند سازی و نویسندگی و تحقیق و شاعری  را تعطیل نمودم ( یعنی اعتصاب مدنی نمودم )
این اولین و آخرین نامه  من به مسئولان نظام در خصوص احقاق حق خواهم بود  و تا وقتی كه احقاق حق و رسیدگی نشود به عنوان یك روز نامه نگار  و وبلاگ نویس  و فعال حقوق بشر ومحیط زیست  و اولین مدیران مسئول و موسسان سایت خبری  و تحلیل در ایران بعنوان اعتراض  و اعتصاب كاری  رسما  از كار زوزنامه نگاری مكتوب بعداز 19 سال  و وبلاگ نویسی و سایت خبری بعداز  16 سال  دست می كشم  و رسما  بعنوان اعتراض  به كار  دولت جمهوری اسلامی ایران اعتصاب كاری می كنم  رسما فعالیت  روز نامه نگاری  و وبلاگ نویسی  و سایت خبری ملی واستانی و  شهرستانی  و همچنین نویسندگی و تحقیق و مستند سازی را تعطلیل می كنم  تا صدور مجوز  سایت  درد نیوز dardnews.ir     ( اولین روز نامه الكترونیكی  خبری و تحلیل و حقوق بشری و محیط زیستی در ایران ) رسما از امروز  اعتصاب كاری می كنم و تمام كتباهایم 5 تا سالها قبل مجوز گرفتند و شش كتابم (یعنی كلا  یازده كتابم )كه اتمام كرده بودم حاصل سالها زحمت بود كه یكی مجموعه حكایتها و اشعار اسماعیل بابا بود با كارت خبر نگاری و خودكار كارم آتش زدم و در سایت گذشتم و رسما اعتصاب كاری می كنم .
دو درخواست از ریس جمهور دارم  با توجه به اینكه سازمان نانوشته ای پشت پرده با پرنده سازی تاكنون زندگی ام را مختل كردند  هم در كار  فرهنگی و سیاسی و اقتصادی تاكنون میلیاردها تومان ضرر مالی   و معنوی و روحی زدند ... حالا بگذارم دهها بار شكنجه و زندانی و محاكمه بخاطر اجرای عدالت در  قوه قضاییه  چون بدون سند و مدرك و پرنده سازی مرا دادگاهی می كردند بارها تبریه شدم هیچ گونه سابقه سو سیاسی  و اجتماعی ندارم  و گواهی عدم سو پیشنه هم دریافت نمودم و حتی در شورای اسلامی روستای خودم ریس و عضو بودم دوره قبلی  مرا  رد صلاحیت با اینكه تایید را روز آخرگرفتم  مرا پنچ شنبه و جمعه
حصر خانگی كردند .... اگر از ظلم وستم واذیت و ازار و شنكجه و.. بنویسم هزار عریصه  جدا می خواهد   من دو درخواست از شما دارم

...1-صدور پروانه سایت درد نیوز dardnews.ir تاسیس 1379     

   2- پی گیریی در صدور حكم شهادت   پدر جانباز 65 درصد بسیجی هشت سال دفاع مقدس  من  كه با اعمال نفوذ جریان انحرافی احمدی نزاد (بخاطروبلاگ نویسی و سایت درد نیوز ) حكم شهادتش با توجه به اسناد و مدارك پزشكی صادر نشد
مشروح درخواست :
1- صدور پروانه روز نامه الكترونیكی درد نیوز(تاسیس 1379) dardnews.ir     ( در سامانه ثبت نام معاونت مطبوعاتی  پرونده ام  موجود است )  سالهاست تشكیل پرونده به بهانه واهی  معاونت مطوبعاتی ( كمیسیون ) بمن مجوز نمی دهد  و این بار هم  با پی گیریی ها از طریق  وزارت ارشاد  قرار شد  من دوبار ه یعنی تابستان 1394 در سایت  سامانه درخواست صدور مجوز سایتها ثبت نام  كنم  در صدور مجوز تسریع شود    ماهها ست باز من در نویتم ودر سایت  وزارت ارشاد   ثبت نام كردم  تمام مدارك را فرستاد م هر بار شكایت و درخواست رسمی  می كنم می گویند درسایت  مشكل دارید  این بار هم  دیگر  دیدند دیگر  نمی توانند اشكال تراشی كنند  دیدم در سایت  در قسمت ثبت نام  من نوشتند  كارت ملی تایید نشده است
 
واقعا جای سوال است كارت ملی   من حتی رفتم به اداره ثبت گفت كارت ملی شما اشكال ندارد دوباره   كارت ملی را اسكن  كردم  هنوز خبری نیست  و تلفنی كه در سایت زدند  جوابگو نیست   (اولین روز نامه الكترونیكی  خبری و تحلیلی و حقوق بشر و محیط زیست در ایران تاسیس 1379) زمانیكه قانون فضای مجازی  و پروانه فعالیت سایتها صادر نشده بود  من درد نیوز و سایتها آستارا نیوز و گیلان من و ایران نیوز را داشتم و همه این سایت ها می شناسند.. خلاصه سازمان نانوشته ای  در خصو ص صدور مجوز درد نیوز  من كارشكنی می كند و دیگر  كارهایم با اینكه گواهی عدم سو. پیشنه هم دارم  در خواست هفته نامه آبادگران شمال  نمودم  (پرونده ام موجود است )  سال 1390   كمیسیون  صدور پروانه در معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد كتبا بمن ابلاغ نمود بعلت عدم صلاحیت ( امینتی ) به شما مجوز داده نمی شود پی گیرییها بارها نمودم نتیجه نگرفتم  ....  و سایت درد نیوز نیز بارها پی گیریی نمودم بار اول در كمیسیون دیگر بهانه نداشتند  بعلت صلاحیت  علمی كتبا بمن ابلاغ نمودند مجوز ندادند  كه بعداز پی گیریی طبق  مقرارات وزارت ارشاد  كتابهای و سوابق روز نامه نگاری من در ارزشیابی  وزارت ارشاد (مسولش آقای عظیمی  بود ) كتبا ارزشیبابی وزارت ارشاد   بخاطر كتاب و سابقه روز نامه نگاری  برایم برابر معادل نامه دادند ...... از تابستان 1394 پرونده ام  ثبت نام كردم  هر روز یك بهانه  و آخرین بهانه  در سایت ثبت نامی  كارت ملی بود ... كه حل شد .....   اولا  من  فعالیت وبلاگ نویسی و سایت خبری ام از قبل از قانون صدورپروانه بود  و سالها قبل از قانون فضای مجازی من فعالیت داشتم و دارم  دوما من الان مدرك تحصیلی ام حل گردیده  و چرا هربار مشكل تراشی می كنند  چرا  من كه 16 سال است روز نامه الكترونیكی در د نیوز  را دارم مجوز من نمی دهند .... و چرا جوابگو كسی نیست .. چرا امنیت شغلی  نیست همین  انتخابات یكی از سایت های  خبری من بنام آستارالی كه برای آستارا بود  astarali.ir    بدون تخلف و اخطار فیلتر كردند و كسی جوابگو نیست در شهرستان هشتاد هزار نفری سایت آستارالی بالای 40 هزار بازدید داشت .... درخواست رسیدگی و صدور  پروانه روزنامه الكترونیكی دردنیوز را دارم  تا مجوز داده نشود  من بخاطر نداشتن  امنیت شغلی و ظلم وستم بمن و خانواده ام   اعتصاب می كنم  رسما دست از روزنامه نگاری مكتوب و مجازی بر می دارم و تمام كتابهایم 5 تا مجوز سالها قبل گرفتند و شش  كتابم  به اضافه مجموعه اشعار رو حكایتها و شعر های اسماعیل بابا  با كارت خبر نگاری و خودكارم را آتش زدم و فیلمش را درسایت گذشتم و دست از كار كشیدم  و رسما اعتصاب  می كنم  و اگر وزارت ارشاد جوابگو نباشد  من از كشور مهاجرت خواهم كرد
  
2-صدور حكم شهادت پدر جانباز 65 درصد بسیجی هشت  سال دفاع مقدس  ( با توجه به اسناد و مدارك  پزشكی و گواهی پزشك معالج ).. بخاطر فعالیت وبلاگ نویسی  و سایت درد نیوز و آستارا نیوز  و گیلان من و ایران نیوز و رونامه نگاری   نماینده اسبق  و فرماندار اسبق و جریان انحرافی  دسیسه كردند  ... پدرم  كه جانباز هشت سال دفاع مقدس است ( بسیجان هشت سال دفاع مقدس از 1359 تا 1362..)  جانباز 65 درصد بود بعداز سالها زمین گیری بر اثر جانبازی و موج گرفتگی بارها بستری طولاتی مدت داشته بخاطر موج گرفتگی ( یك چشم تخلیه و چشم دیگرش كم بینا  و بدنش كلا پلاتین بود و دوبار بخاطر موج گرفتگی و جانباز یبرای مداوا المان اعزام شده بود ... خلاصه بر اثر جانبازی درمهرماه 1388 در بیمارستان دولتی  آستارا به لقا الله پیوست و  چون دكتر نمی دانست وی جانباز است فوت نوشته بود ...اما بعدا كه پرونده پزشكی و جانبازی را بردیم گفت بر اثر جانبازی است یعنی موج گرفتگی و..... حتی در نامه رسمی  به بنیاد تشریح  كرد  اما بنیاد گیلان اعلام می كند كمیسیون یكبار رای داده است و مدارك بستری پدرم در بیمارستان شفا  رشت و بیمارستان تخصصی اعصاب و روان بنیاد شهید ایثار شهید باریاب اردبیل ( متعلق به بنیاد ) را به كمیسیون نمی فرستد (قبلا مدارك بیمارستان شفا و بیمارستان اعصاب و روان بنیاد در اردبیل  به كمیسون پزشكی و حتی در پرونده پدرم نبود )  ما درخواستمان  بود كه مدارك بستری بیمارستان شفارشت   و بیمارستان اعصاب و روان شهید باریاب اردبیل ( متعلق به بنیادشهید  ) و گواهی  دكتر معالج  كه پدرم آنجا بستری بود فوت شده  كه تایید می كند پدرم بر اثر بیماری  جانباز شده است  به كمیسیون تجدید نظر ماده 15 بنیاد شهید فرستاد شود اما بنیاد گیلان بخاطر اعمال نفوذ  دو فرد كارمند بنیاد شهید استان گیلان ( كه دوستان نماینده سابق و...هستند و وابسته به جریان انحرافی احمدی نزاد بودند و هستند  ) مانع می شوند  و در بنیاد شهید استان نفوذ دارنند ...(حتی  جریان انحرافی در زمان احمدی نزاد با نامه نگاری از طریق ریس بنیاد شهید آستارا و گیلان  حتی می خواستند  قبر پدرم كه روی سنگ قبر نوشته بودیم  شهید جانباز   تخریب كنند كه با مخالفت شورای تامین شهرستان این كارانجام نشد )

درخواست ارسال مدارك بستری  بیمارستان  شفا و بیمارستان اعصاب و روان ایثار  ( متعلق به بنیاد )  و گواهی تایید پزشك بیمارستان دولتی مبنی بر مرگ بر اثر جانبازی  به كمیسیون ماده 15 بنیاد شهید بدون اعمال نفوذ است  تا احقاق حق و پدرجانباز 65 درصد بسیجی  من  حكم شهادتش صادر شود ...

دیگر بلا ها  و پرونده سازی و كارشكنی سازمان  نا نوشته  كه درزندگی ام را مختل كرده نیاز شد برایتان می نوشتم دارم خاطرات من با سازمان نانوشته را می نویسم ....اخراج از هیات امنا مسجد تا محكمه بدون سند ومدرك و ربودن و حصر خانگی غیر قانونی و شكنجه و نابودی كار اقتصادیم سه مورد به كار كه 19 سال است مشغول بودم  بدون حكم دادگاه سازمان نانوشته مانع شده است .... چون وبلاگ نویس و سایت نگار و نویسنده و شاعر آزاداندیش  و فعال حقوق بشر و محیط زیست هستم و حتی تاكنون دوبار برای تاسیس  جمعیت مدافعان حقوق بشر      و جمعیت مدافعان محیط زیست تشكیل پرونده  و تكمیل هر دو پرونده  مجوز داده نشد .... و حتی جلوی وام بمن گرفتند و ...

با افتخار اعلام می‌کنم آن را که حساب پاک است از محاسبه چه باک است..هیچ کس از سانسور سود نمی‌برد و سانسورچی‌ها باید بدانند دل مردم همیشه با حقیقت است.. دكتر محمد علی هالو

سایتهای كه از سال 1379  من تاسیس كردم و مدیر مسولش هستم تاكنون فعالیت دارم و بگذاریم كه تاكنون چندبار حماه سایبری بدون مدرك وسند فیلتر شدند  وآستارالی یكماه اتس فیلتر است كسی جوابگو نیست  و همه جهان مرا به اسم دكتر محمد علی هالو ( اسماعیل اسدی دارستانی  )فعال حقوق بشر و میحط زیست می شناسند ...  dardnews.ir                astara1.ir

Astaranews1.ir     astaranews.com gilanman.ir/       قبلا ایرن نیوز یك بود كه بسرقت رفت (irannews3.ir)     astarali.ir

 

اسماعیل اسدی دارستانی    روز نامه نگار (19سال سابقه)   و اولین وبلاگ نویس و سایت خبری و حقوق بشر و محیط زیست (16سال  از سال 1379) و فعال حقوق بشر و محیط زیست و نویسنده و محقق 5 كتاب  و شاعر و درجه داربازنشسته ارتش و فرزند و برادر جانباز   و درجه دار بازنشسته نیروهای مسلح    09119812795

 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

شكایت از وزیر راه به اصل 90 مجلس قانون اساسی

تاریخ:شنبه 14 فروردین 1395-10:59 ب.ظ

شكایت از وزیر راه به اصل 90 مجلس  قانون اساسی
 خدمت ریس و اعضای اصل 90 مجلس شورای اسلامی ایران
موضوع : نقض قانون در وزارت راه  و رابطه بجای قانون و ضابطه در وزارت راه و رسیدگی به حق یك ایرانی

 اینجانب اسماعیل اسدی دارستانی   درجه دار بازنشسته ارتش     و اولین وبلاگ نویسی  و خبرنگار استان گیلان و اولین روز نامه نگار مجازی و انترنتی در شمال كشور از سال 1379  و نویسنده 5 كتاب  هستم .... با توجه به اینكه فرزندم فارغ تحصیل  رشته معماری و عمران از داشنگاه آزاد است و دوستم مهندس عمران  است
 یك شركت تعاونی زدیم و پروانه فعالیت گرفتیم .
 یك زمین 400 متر مربع بغل پلیس راه آستارا   كه خارج ازمحیط زیست و منابع طبیعی بود  را برای طرح مجتمع صنایع دستی در استارا  ( اولین
مجتمع و نمایشگاه دایمی صنایع دستی در شمال كشور و استارا در مرز ایران )   .
1- طرح توجیهی  ما دركمیسیون صنایع دستی با مكان معرفی شده  توسط  اداره كل صنایع دستی بعداز یكسال موافقت شد .
2- زمین مورد نظر در جنب پلیس راه آستارا  به تالش  مقدار 400 متر بود ..  كمیسون واگذاری منابعی طبیعی استان گیلان  بعداز اینكه حریم 38 متری
از جاده اصلی از وسط راه شوسه جدا و كم كرد و طرف روستایی هم23 متر كم  كرد ..كه كلا 200 متر هیات واگذاری منابع  طبیعی گیلان موافقت رسمی
كرد به شركت تعاونی  ما واگذار كرد برای احداث   اولین  نمایشگاه دایمی صنایع دستی  آستارا  و صورت جلسه و موافقت را به امور اراضی استان گیلان داد
 و در سال 92  خلاصه بعداز سیر مراحل قانونی  امور اراضی برای واگذاری  استعلام از صنایع دستی  و دیگر ارگانها خواست  همه مثبت دادند .
اما اداره كل راه  وشهر سازی گیلان  بعداز اینكه از وسط جاده متر كرد از هر دو طرف حریم راه رعایت شده بود  مشكلی نبود بعداز مراجعه مجدد اعلام نمود ند
باید  احداث هر صنفی باید 200 متر از ساختمان پلیس راه فاصله داشته باشد ...   ما  گفتیم این زمین در سال 1390 مراحل واگذاری انجام شده است
  اداره كل راه  نظر منفی داد   جلوی سندواگذاری  نهایی را گرفت  در صورتیكه همزمان با ما هتل بین المللی و یگ نمایشگاه اتومبیل  ساختمان  فروشگاه هتل  و نمایشگاه اتومبیل را چسپیده به پلیس راه انجام داده اند   و گفتیم اگر قانون است چرا برای این دو پولدار قانون و بخشنامه شما اجرا شده است گفتند فوضلی بشما نیامده است ...
خلاصه بعداز پنچ سال دوندگی و مخارج رفت و آمد و ... مجوز صنایع دستی و هیات واگذاری منابع طبیعی و.....  اداره كل راه  استعلام منفی  بما داد و اعلام كرد
باید 200 متربا پلیس راه آستارا فاصله داشته باشد اما همزمان با ما یك فروشگاه اتومبیل  و فروشگاه هتل  چسپیده به پلیس راه احداث شده است
فقط بخشنامه وزات راه برای فقرا اجرا می شود برای دو میلیادر اجرا نشد .
جالب است  داماد خواهر دهیار دربند ( یعنی همانجا ) و خواهر زاده یكی از مسولان وقت فرمانداری آستارا  درست جلوی زمین واگذاری بما   در داخل حریم راه  ساختمان فلزی فروشگاه خوابار فروشی زده است  و حتی از اداره برق كنتور برق گرفته  بدون سند ومدرك و مجوز هیات واگذاری زمین و كلا غیر قانونی
كسی  كه قانون را بعداز ما رعایت نكرده  اجازه احداث فروشگاه به زیر ساخت بتونی و بدنه فلزی و شیشه ای  داده اند  و بدون مجوز  و سند و ...
در حریم راه بوی  اداره برق با نامه   دهبار و بخشدار    كنتور برق داده است  آنهم درست در حریم راه  و آنهم زمین مال منابع طبیعی ( یعنی بما واگذار شده است ) و بدون نامه هیات واگذاری  و امور اراضی
حتی ما از  امور اراضی . راه بارها درخواست  نمودیم اقا حالا كه شما بما اجازه احداث ساختمان صنایع دستی نمی دهید  به دو نفر از اعضای تعاونی
كه دانش آموخته عمران و معماری هستند و بیكار هستند اجازه احداث دكه فلزی بدهید  ما كه از هیات واگذاری زمین بما واگذار شده ... گفتند  اگر دكه  احداث كنید با لدور تخریب می كنیم  .... با كما تاسف مشاهده كردیم  زمینی كه هیات واگذاری منابع طبیعی استان  گیلان بما واگذار نموده استپرونده در امور اراضی بخاطر ساتعلام منفی اداره كل راه گیلان است .... به  داماد خواهر زاده دهیار  دربند  و خواهر زاده یكی كارمندان ارشد فرمانداری  اجازه احداث مغازه فلزی زدند
 وی هم با نامه  بخشداری  آستارا   كنتور برق گرفته بدون مدرك وسند و موافقت هیات واگذاری منابع طبیعی و هیات واگذاری زمین گیلان و در حریم راه
 مغازه فلزی با زیر بنا بتونی ساخته است  و. كنتور برق اداره برق با نامه بخشداری داده است ....
تخلفات زیادی توسط اداره راه  در حریم راه انجام شده است كارشناس بفرستید  نشان بدهم صدهها رستوان و اماكن تجاری در حریم راه ساخته شده است  همه هم پولدار هستند و بارها به وزارت راه نامه و فیلم فرستادم   از  امامزاده آستارا  تا لوندویل  بیایید نشان بدهیم با سند و مدرك ..... و من هم می توانستم با رابطه  مغازه فلزی بزنم  چون به قانون عمل كردیم هم پولم و 5 سال عمرم هدر رفت آخرش زمین با همكاری دهیار دربند
 و بخشداری  و اداره برق  به  یك فرد بدون سند و مدرك و نامه هیات واگذاری با رابطه شفاعا به فرد دیگر دادند  آنهم در حریم راه  و اداره برق هم كنتور برق داد برای زمینی كه سند ندارد متعلق به منابع طبیعی و حریم راه است ....    وزارت راه كلا اینطور كه من فهمیدم از كار غیر قانونی حمایت و از افراد قانونمند با بخشنامه غیر قانونی  مخالفت می كند
شكایت من از وزیر راه این است تا كی یك بام و دوهوا   ......  كلا در وزارت راه از متخلفین بخصوص در شهرستان آستارا حمایت می شود بارها به وزیر راه نامه نوشتم رسید گی  نمی كند از افرادی كه حریم راه و قانون را رعایت می كنند با بخشنامه ساخته وزارت راه ممانعت می كند ( توضیح قبلا هم درخواست مجوز معدن شن و ماسه در كانرود كردیم  اداره كا راه استان با ما مخالفت نمودند یك سرمایه دار درخواست مجوز كرد موافقت نمود  كه با پی گیریی مجوز سر مایه دار
باطل شد )
در خواست رسید گی و احقاق در خصوص  زمین  فروشگاه  دایمی صنایع دستی  آستارا جنب پلیس راه را داریم و مطابق اصل 90 از عملكرد یك بام و دوهوا وزارت راه شكایت دارم  درخواست رسیدگی و. نتیجه قانونی دارم .
 با تشكر  اسماعیل اسدی دارستانی   استان گیلان - شهرستان آستارا     09119812795
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

ایران

تاریخ:شنبه 14 فروردین 1395-10:58 ب.ظ

استاندار گیلان:
احداث مجتمع پتروشیمی مطالبه گیلان است
استاندار گیلان گفت: مجتمع پتروشیمی جزو مطالبات گیلان است و انتظار داریم این پروژه در استان عملیاتی شود.
حسن خسته‌بند
نماینده مردم بندر انزلی در مجلس:
احیای تالاب انزلی به‌کندی پیش می‌رود
نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی به ورود سالانه 500 هزار تن رسوب به تالاب انزلی اشاره کرد و گفت: احیای تالاب انزلی به‌کندی پیش می‌رود.
سردار محمدرضا میرحیدری ـ فرمانده انتظامی استان قزوین
فرمانده انتظامی گیلان:
امر به معروف روش مناسب برای برخورد با ناهنجاری‌ها است

فرمانده انتظامی گیلان با بیان اینکه زبان پلیسی برای برطرف شدن معضلات فرهنگی جامعه زبان مناسبی نیست، گفت: فریضه امر به معروف و نهی از منکر روش مناسب برای برخورد با ناهنجاری و جرایم است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logo