تبلیغات
انصار حزب الله گیلان - مطالب اسفند 1395

فریاد مردم گیلان- ASTARAo@YAHOO.COMایمیل ارسال خبر و عضویت

نامه یك نویسنده و محقق و فعال حقوق بشر و رو زنامه نگار به استاندار گیلان

تاریخ:پنجشنبه 19 اسفند 1395-06:53 ب.ظ

نامه  یك نویسنده و محقق  و فعال حقوق بشر  و رو زنامه نگار  به استاندار گیلان
dardnews.ir       astaranews.ir

استاندار   و ریس شورای تامین و اداری استان گیلان  
  با سلام    پیرو نامه های قبلی و پیامك های قبلی خدمت حضر تعالی
  اینجانب اسماعیل اسدی دارستانی   درجه دار بازنشسته ارتش  نویسنده و محقق پنچ کتاب  و روزنامه نگار و اولین وبلاگ نویس  و مستند ساز  و فرزند جانباز 65 درصد و برادر جانباز  سواد فوق دیپلم و فرزندم هم  سرباز ارتش است  .....   ضامن چند نفر بودم  مجبور شدم ماشین ام را که مسافرکشی می کردم  بفروشم  و مقداری قرض بکنم قسط وام گیرندهها در بانک ها بدهم  و چند ماهی است بخاطر ضامن بودن سه نفر  از حقوقم کسر می شود فقط من پانصد هزار تومان دریافتی دارم هیچ گونه در آمدی ندارم .....      برای استخدام در اسکله آستارا(استان گیلان )  از فرماندار امام جمعه بنیاد شهید  نماینده آستارا و آیت الله قربانی  نامه بردم تشکیل پرونده دادم    با توجه به وضعیت من درخواست دارم دستور استخدام من در اسکله آستارا را بدهید حتی پول خرید نان ندارم(مههاست به شما و شهرستان  آستارا و نماینده و شوراها نامه و مشكلم را  گفتم  كسی  به دادم نرسیده است ) را احتیاج بکار دارم .        

 با تشکر اسماعیل اسدی دارستانی  نویسنده و محقق  و فعال حقوق بشر  و رو زنامه نگار   از  آستارا    09119812795داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

محسن رضایی طی نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور: ۱۰۰۰ تومان سال ۹۲ الان ۲۵۰ تومان است / ادبیات فعلی روحانی در آمریکا نوعی اظهار ضعف تلقی می شود

تاریخ:پنجشنبه 19 اسفند 1395-06:45 ب.ظ

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام طی نامه‌ای به حجت الاسلام حسن روحانی رییس جمهوری ایران در مورد مسائل بین‌اللملی و داخلی به رییس جمهور توصیه کرد که بی شک اگر جنابعالی با زبان جدیدی با آقای ترامپ سخن نگوئید، ممکن است، رفتار فعلی جنابعالی ازسوی حاکمان ایالات متحده، اظهار ضعف، تلقی شده و تصوّر کنند که هر نوع فشاری بر دولت ایران، مؤثر واقع می‌شود.

وی در بخشی از این نامه آورده است: اقتصاد ملی ما در محاصره بی پولی قرار گرفته و دولت بجای ادبیات سیاسیِ گذشته ، باید با یک برنامه نجات بانکی، پول ملت را آزاد کند. اقتصاد قدرتمند همان اقتصادی است که در آن، رهبر، شرمنده جوانانش نباشد.

به گزارش فارس متن کامل این نامه بدین شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم»

حجت‌الاسلام‌والمسلمین جناب آقای دکتر روحانی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

باسلام و تحیّت؛

جنابعالی و جمعی از دوستان شما، چندی قبل، با ادبیات جدیدی از جنگ و ضد جنگ، سخن گفتید، به دلیل خطراتِ استفاده از این نوع ادبیات برای امنیت ملی، مناسب دیدم، برادرانه و دلسوزانه، نکاتی را در قالب مکتوب، یادآور شوم.

با استقرار دولت ترامپ در آمریکا و تحرکات اسراییل و عربستان سعودی، شرایط منطقه تغییر کرده و نیازمند مراقبت بیشتری از سوی دولت شماست. تجربه این ملت نشان داده که هرگاه دولتی جمهوری‌خواه در آمریکا بر سرکار آمده، و همزمان در ایران، دولتی با مشی لیبرال بر سرکار باشد، فشارهای سنگینی بر جمهوری اسلامی وارد شده و همچون چکش و سندان، منافع ملت ایران را تحت‌فشار قرار داده است. بی‌شک اگر جنابعالی با زبان جدیدی با آقای ترامپ سخن نگویید، ممکن است، رفتار فعلی جنابعالی از سوی حاکمان ایالات‌متحده، اظهار ضعف تلقی شده و تصوّر کنند که هر نوع فشاری بر دولت ایران، مؤثر واقع می‌شود. کما اینکه سخنگوی دولت جدید آمریکا، اعلام کرد که هشدار ما باعث شد ایران از پرتاب ماهواره، عقب‌نشینی کند.

در شرایط فعلی برخی معتقدند نباید آقای ترامپ را تحریک کرد که بی‌شک، این سخن درستی است ولی نباید او را به رفتارهای غیرمعقول نیز امیدوار نمود که این خود، یک هنر است. اگر دو گانۀ جنگ و ضد جنگِ جنابعالی در عصر اوباما می‌توانست دستاوردی داشته باشد، این ادبیات در زمان دولت فعلی آمریکا، ممکن است موجب سوءاستفادۀ جنگ‌طلبان آمریکایی و اسرائیلی شود، چرا که هر سخن، جایی و هر نکته مکانی دارد و بی‌شک، امروز موقعیت ما نسبت به دولت دیروز آمریکا تغییر کرده است.

بر این اساس، نکاتی را یادآور می‌شوم:

۱ـ جنابعالی واقف هستید که نتانیاهو، این فتنه‌گرِ منطقه و قاتل هزاران کودک، با کمک آل سعود، درصدد ماجراجویی و تحریک ترامپ علیه ایران، سوریه و عراق است. در چنین شرایطی، آیا سخن گفتن از یک گروه موهوم، در داخل کشور، به‌عنوان عامل جنگ‌افروزی، تأییدی برای آن‌ها نخواهد داد؟ به فرض، اگر افرادی قلیل و غیرمسئول در داخل کشور، چنین افکاری علیه منافع ملی و امنیت ملت داشته باشند، با وجود رهبری‌ حکیم و انقلابی و مردمی بصیر و آگاه و مسئولان امنیتی و نظامیِ دلسوز و توانمند و عاقل، آیا چنین تصویرسازی غیرواقعی، محلی از اعراب دارد؟ بنابراین اگر هم تهدیدی موجود باشد از سوی جنگ افروزانِ منطقه، یعنی اسراییل و عربستان است. ثانیاً آن‌ها با این تهدیدات قصد دارند که به جنگِ اصلی خود علیه ما که جنگ اقتصادی است کمک کنند. پیشنهاد می‌شود جنابعالی در اظهارات خود به‌جای این ادبیات، بر جنگ اصلیِ علیه این ملت، تمرکز کنید؛ یعنی همان جنگ تمام‌عیار اقتصادی که به‌صورت ناجوانمردانه‌ای علیه مردم ما جریان دارد و با چاشنیِ ناکارآمدی و بی‌تدبیری مسئولین، مادر شهید را به دست‌فروشی وا‌داشته و همسر جانباز دفاع مقدس را به خودسوزی رسانده است.

اگر از این جنگ، سخنی به زبان نیا‌ورید و به تهدیدات منطقه‌ای هم اشاره نشود و درنتیجه، توپ در میدان خودمان به چرخش درآید و از یک جنگ فرضی و غیرواقعی، سخن به میان آید، نتیجه آنچه خواهد بود؟بی‌تردید صحنه اصلی مبارزه که اقتصاد و تهدیدات ناشی از آن است به کنار گذاشته می‌شود و رکود ادامه می‌یابد و درنتیجه بجای استفاده از پشتوانه‌های نظام و رهبری، خود را از آن محروم می‌سازید، مردم را به کمک فرا نمی‌خوانید، درحالی‌که اگر مردم و جوانان ما همچون دوران انقلاب و دفاع مقدس به صحنه بیایند، این جنگ را به یک شکوفاییِ بزرگ اقتصادی تبدیل می‌کنند.

۲ـ دوگانۀ جنگ و ضد جنگِ جنابعالی، اگر شکل دیگری از همان قصه سرهنگ و حقوقدان باشد، باید گفت که این بار، نه‌تنها کارساز نخواهد بود، بلکه زیان فراوانی هم در پی خواهد داشت. چرا؟ که اولاً زحمات و تلاش‌ها و برنامه‌های شما در مذاکرات با اوباما برای رفع تحریم‌ها نتوانسته مشکلات اقتصادی را حل کند ثانیاً امروز، طرف شما آقای اوباما نیست و اگر صرفاً با شاکله حقوقدانیِ زمان اوباما، با ترامپ روبه‌رو شوید ممکن است آن‌ها تصور کنند که فشار به ایران، جواب می‌دهد و می‌توانند بدون پیامد و واکنشی هزینه‌بر از سوی ایران و روی میز مذاکره، حرف خود را به کرسی بنشانند. جناب آقای روحانی امروزه شاهد هستید که ارزش اسکناس هزارتومانی آن زمان، به زیر پانصد تومان، تنزل یافته است. تازه، همین هزارتومانی نیمه‌جان هم، تنها نیمی از آن در بازار، جریان دارد. باور کنید هزار تومان سال ۹۲، فقط به‌اندازه دویست و پنجاه تومان در بازار، جریان و تأثیر اقتصادی دارد. مسئولان بانکی کشور می‌گویند از هر یک‌میلیون تومان نقدینگی، حدود چهل‌وپنج درصدِ آن فریز و یخ‌زده و قدرت خریدِ پنجاه‌وپنج درصد دیگر هم، نصف شده است؛ بنابراین در عصر یخبندانِ بازار در دولت یازدهم، یک تحریم پولی شدید در اقتصاد ایران شکل‌گرفته است. در این اوضاع، نه‌تنها تحریم دلاریِ آمریکا برداشته نشده، بلکه تحریم پول ملی هم پدیدار شده است. لذا اقتصاد ملی ما در محاصره بی‌پولی قرارگرفته و دولت بجای ادبیات سیاسیِ گذشته، باید با یک برنامه نجات بانکی، پول ملت را آزاد کند. دولت از یکسو هفت‌صد هزار میلیارد تومان بدهی دارد و از دیگر سو، مبادلات ارزی و خارجی روان نشده است. مسائلی از قبیل تأمین اجتماعی، بازنشستگان، ایثارگران و اشتغال، همچنان با مشکلات عدیده‌ای مواجه است. حال، اگر مشکلات جاری مردم برای جنابعالی روشن‌شده، بازخوانیِ قصه سرهنگ و حقوقدان، این بار، با دوگانۀ جنگ و ضد جنگ، واقعاً چه گره‌ای از کلاف سردرگمِ مشکلات مردم باز می‌کند؟ به‌عنوان یک اقتصاددان و از سوی قشر کثیری از اقتصاددانان کشور عرض می‌کنم: جنابعالی تاکنون نه‌تنها باید برنامه نجات اقتصادی، شامل نجات بانکی، نجات بنگاه‌های اقتصادی و نجات اقتصاد دولتی را ارائه می‌کردید، بلکه پس از قریب چهار سال تسلط بر قوه مجریه، امروز گزارش ناکامی‌ها را به ملت ارائه و آن‌ها را برای نجات اقتصادی، بسیج می‌کردید. جناب آقای روحانی ایران نیازمند یک اقتصاد قدرتمند است و آن اقتصاد مردمی متکی به توانایی‌های داخلی و دیپلماسی اقتصادی است. بی‌شک نسخه تحقق آن همان اقتصاد مقاومتیِ مدنظر رهبر معظم انقلاب است.

اقتصاد قدرتمند همان اقتصادی است که در آن، رهبر، شرمنده جوانانش نباشد، همان اقتصادی است که در آن پدر، شرمنده فرزندانش نباشد، همان اقتصادی است که در آن مرد، شرمنده همسرش نباشد، همان اقتصادی است که در آن جوان، شرمنده خانواده‌اش نباشد، همان اقتصادی است که در آن، مادر شهید نیازی به دست‌فروشی نداشته باشد و همان اقتصادی است که در آن، همسر جانباز، کارش به خودسوزی نکشد و در یک‌کلام اقتصادی است که در آن، شأن و منزلت ملت بزرگ ایران حفظ شود.

۳ـ جناب آقای روحانی، باوجود زحمات فراوانِ جنابعالی و جناب آقای ظریف در موضوع برجام، بپذیریم که اشتباهاتی هم داشتید. جنابعالی می‌دانید که من و دوستانم باوجود انتقاداتی که به برجام داشتیم، از مذاکرات حمایت کردیم و ترجیح دادیم که در شروع کار دولت جدید، با عدم پیگیریِ انتقادات خود، کمکی به دولت کرده باشیم. ولی شما اولاً سیاست خارجی را محدود به برجام کردید و ثانیاً برجام که یک امر تاکتیکی بود را به مقوله‌ای راهبردی تبدیل نمودید. احتمالاً جنابعالی، سریال‌های سیاسیِ کلینتون ـ بوش و یا اوباما ـ ترامپ را مورد توجه قرار ندادید که پس از اوباما، نوبت جمهوری‌خواهان است و ممکن است به تعهدات آقای اوباما عمل نشود؛ بنابراین اگر به این واقعیت توجه می‌شد، دولت شما انتظارات غیرواقعی در اقتصاد، پمپاژ نمی‌کرد که درنتیجه، حداقل تاکنون یک سال بر دوره رکود افزوده شود. رفتار اوباما با جنابعالی، دقیقاً مشابه رفتار کلینتون با یاسر عرفات بود که‌ پس از حاکم شدن جمهوری‌خواهان، بوش، انتخابات فلسطینی‌ها زیر نظر سازمان ملل را نپذیرفت و عملاً تعهدات کلینتون را زیر پا گذاشت. همان اقدام و رفتار را آقای ترامپ با جنابعالی آغاز کرده است. آقای ترامپ با طرح اتهامات جدید، قصد فرار از تعهدات آقای اوباما را دارد. نباید به دام او افتاد. راهکارهای بین‌المللیِ متعدد و ابزار قابل‌توجهی در اختیار نظام اسلامی است که می‌توانید با بهره‌گیری از آن‌ها، تعهدات آمریکا را در برجام، نقد و حقوق ملت ایران را احیاء کنید. اشتباه غرب‌زده‌های ایران، این است که بجای برخورد تاکتیکی با آمریکا به دنبال یک رابطه راهبردی با ایالات‌متحده هستند، که تجربه نشان داده سرابی بیش نیست و باید از این تجربه، درس عبرت گرفت.

۴ـ اخیراً یکی از مشاوران جنابعالی که از اساتید روابط بین‌الملل است به فقدان اندیشه در سیاست خارجی تصریح کرده است. البته این سخن، در خصوص دولت‌های گذشته و فعلی، سخن سنجیده‌ای است ولی نظام و رهبری، اندیشه مشخصی در سیاست خارجی دارد. ثمره این اندیشه را می‌توانید در «ایران منطقه‌ای» ببینید. «ایران منطقه‌ای»، حلقه گمشده سیاست خارجی ایران بوده است. متأسفانه به دلیل عدم توجه دولت یازدهم، روابط خارجی ایران در منطقه، بهم خورده، شاید جنابعالی تصوّر می‌کردید که با نزدیک شدن به غرب، روابط منطقه‌ایِ ایران تقویت می‌شود، درحالی‌که خلاف آن تحقق یافت. جناب آقای روحانی،‌ ما معتقدیم باید در سیاست خارجی به یک «ایران منطقه‌ایِ توسعه‌یافته و مقتدر و حافظ امنیت در منطق» بیاندیشیم و در دیپلماسی، انقلابی باشیم، یعنی نه محافظه‌کار باشیم و نه ماجراجویانه حرکت کنیم. متأسفانه دولت‌ها، هم در «اندیشه سیاست خارجی» و هم در «رفتار دیپلماتیک» درست عمل‌نکرده‌اند. بی‌تردید، اندیشه «ایران منطقه‌ای» هم در امنیت و هم در توسعه و پیشرفت اقتصادیِ کشور، مؤثر است. دیپلماسی ما نیز، باید درزمانی که لازم است نرمش قهرمانانه و درزمانی که لازم است، پاسخ دندان‌شکن از خود بروز دهد، بنابراین ما، هم با عقب‌نشینی و هم با ماجراجویی در سیاست خارجی مخالفیم. این نوع اقدامات، افراط و تفریط است و ممکن است به جنگ و یا تسلیم، منجر شود که‌ تاکنون با هوشیاریِ رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی، از آن جلوگیری شده و باوجود خسارات واردشده بر کشور در دولت‌های مختلف، انقلاب اسلامی، مسیر خود را همچنان باعزت و امنیت طی کرده است.

جناب آقای روحانی! خلاصه کلام اینکه اگر در فرصت تاریخیِ چند سال گذشته، دولت، در کنار دیپلماسی سیاسی و برجام به‌عنوان یک تاکتیک و نه راهبرد، همت اصلی خود را بر تبدیل کردنِ تهدیدات اقتصادی به یک فرصت تاریخی با بسیج سرمایه‌های انسانی و مالیِ داخلی متمرکز کرده بود و سیاست خارجی را در اختیار تولید و اشتغال و پول ملی می‌گذاشت جامعه ما به یک شکوفایی کم‌نظیری دست‌یافته بود.

به‌هرحال از گذشته باید درس گرفت. بیاییم با اتحاد کامل و برادری و در مسیر رهبریِ عالیقدر نظام و به‌کارگیری توانایی‌های داخلی و بها دادن به مردم و اعتماد به جوانان کشور، دشمنان ایران اسلامی و ملت فداکارمان را در سومین گام انقلاب که عبور موفقیت آمیز از ایستگاه اقتصاد و فرهنگ است، به شکست کشانده، شگفتی دیگری را در کنار انقلاب و دفاع مقدس، رقم بزنیم.

و من ا… التوفیق

محسن رضایی
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نماینده آستارا مطرح کرد؛ آمفی‌تئاتر ارشاد آستارا بدون امکانات افتتاح شد / وضعیت اسفناک پایانه بار آستارا / شهرک صنعتی آستارا جانمایی درستی ندارد

تاریخ:پنجشنبه 19 اسفند 1395-06:44 ب.ظ

ولی داداشی امروز در گفت‌وگو با فارس با اشاره به اینکه دغدغه نبود امکانات ورزشی در بین قشر جوان تحصیل‌کرده از سال‌ها پیش در این شهرستان وجود داشته است، اظهار کرد: برای بحث زمین چمن مصنوعی آستارا با وزرای نفت و ورزش و جوانان رایزنی‌هایی انجام شده است.

وی با بیان اینکه وزرای مذکور تأمین بودجه احداث زمین چمن مصنوعی را در آستارا متقبل شده‌اند، تصریح کرد: استخر سرپوشیده آستارا به دلیل مواجه‌شدن دولت با کسر بودجه به مرحله واگذاری به بخش‌خصوصی رسیده و مراحل اداری آن نیز به اتمام رسیده است.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در بحث ورزش روستایی، دو روستای باغچه‌سرا و قره‌سو در برنامه کاری قرار گرفته‌ و زمین چمن ورزشی روستای باغچه‌سرا به دلیل قرار گرفتن در مسیر راه‌آهن آستارا‌ـآستارا موجب محروم شدن جوانان این روستا از ورزش فوتبال شد.

داداشی با اشاره به اینکه یک مکان دیگری به منظور جابه‌جایی زمین چمن روستای باغچه‌سرا در نظر گرفته شده است، اضافه کرد: وزارت راه و شهرسازی مبلغی به میزان ۲۰۰ میلیون تومان به منظور بازسازی این زمین چمن ورزشی به حساب ثبت اسناد و املاک واریز کرده است.

وی به ترویج فرهنگ دینی در جامعه اسلامی و حمایت از هیأت‌های مذهبی و مساجد اشاره کرد و گفت: امام جمعه آستارا درباره احیای ستاد اقامه نماز به طور جد پیگیر هستند و برای فعال شدن ستاد اقامه نماز در این شهرستان باید تمام ارگان‌های اجرایی در صحنه حضور داشته باشند.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی درباره وضعیت احداث حوزه علمیه خواهران در این شهرستان، بیان کرد: بسیاری از خواهران در این زمینه به بنده مراجعه کرده‌اند و در تلاش هستیم سال آینده پس از تأمین بودجه، زمین احداث حوزه علمیه خواهران در آستارا مشخص شود.

* شهرک صنعتی آستارا جانمایی درستی ندارد

داداشی به وجود ظرفیت‌های بالای گردشگری در بخش مرکزی و بخش لوندویل آستارا اشاره کرد و گفت: آستارا سالانه میزان ۳.۵ میلیون نفر گردشگر بوده و امیدواریم با ارتقای ظرفیت‌های گردشگری، این شهرستان در آینده میزبان ۶ میلیون نفر گردشگر در سال شود.

وی، آبشار لاتون را یکی از جاذبه‌های گردشگری کشور دانست و یادآور شد: طرح مطالعاتی راه آبشار لاتون پس از سال‌ها وقفه به دنبال رایزنی‌های انجام شده با مدیران ارشد استان آغاز شده و حدود یک میلیارد تومان از سوی سازمان برنامه‌و بودجه برای راه این آبشار اختصاص پیدا کرده است.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شهرک صنعتی آستارا از ابتدا جانمایی درستی نداشته است، متذکر شد: از ۳۳ واحد صنعتی در شهرک صنعتی آستارا تعداد ۶ واحد فعال، سه واحد نیمه فعال و ۲۴ واحد غیرفعال بوده و در تلاش هستیم واحدهای شهرک صنعتی آستارا توسعه پیدا کنند.

وی اضافه کرد: افرادی که واحد صنعتی دارند و به مشکل برخورد کرده‌اند می‌توانند مشکلات خود را در دفتر ارتباطات مردمی مطرح کنند و تاکنون سه واحد صنعتی با ظرفیت بالغ‌بر ۵۰ نفر که راکد بودند با پیگیری‌های بنده فعال‌ شده‌اند.

داداشی به حق‌ و حقوق پره‌داران صیادی آستارا اشاره کرد و گفت: با توجه به تذکرات ارائه شده به وزیر جهاد کشاورزی و پیگیری‌های صورت گرفته، کار حق ‌و حقوق پرده‌داران به پایان رسیده و اکنون پول پره‌داران در استان وجود دارد و امیدواریم تا پایان سال به حساب آنها واریز شود.

وی با بیان اینکه سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا بدون امکانات افتتاح شد، خاطرنشان کرد: سالن آمفی تئاتر ارشاد این شهرستان از امکانات سرمایشی و گرمایشی بی‌بهره بوده و مسؤولان وقت باید در این زمینه پاسخگوی مردم و هنرمندان شهرستان باشند.

این مسؤول وضعیت پایانه بار آستارا را بسیار اسفناک دانست و یادآور شد: یک‌دهم از ناوگان حمل‌ونقل کشور در آستارا استقرار پیدا کرده و مسؤولان وزارت راه و شهرسازی باید نسبت به ارتقای پایانه بار این شهرستان تدابیری بیندیشند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مدیر چند شغله بیست ساله و نجومی بگیر در آستارا

تاریخ:پنجشنبه 19 اسفند 1395-06:41 ب.ظ

مدیر چند شغله بیست ساله  و نجومی بگیر  در آستارا      مدیری  دولتی در اداره بهداشت و درمان  در    آستارا   همزمان در آن اداره سه مدیریت بزرگ و حساس را اداره می کند حقوق ماهیانه اش بالای هشت میلیون تومان است بغیر از اضافه کاری است...  سه برادر خود را در اورژانس استخدام کرده و سه اقوام نزدیک از جمله پسر عمه خود را در بهداشت  و درمان استخدام کرده است  و خانه خودش را در شهر آستارا اجاره داده در خانه سازمانی دولتی نشسته حتی پول برق گاز و آب اش را دولت می دهد  چطور می شود این مدیر بیست سال مدیر است  و از طرفداران سرسخت احمدی نژاد بود  همزمان سه مدیریت بزرگ را در اداره  که جداگانه هستند همزمان  حکم مدیریت زدند این مغایر قانون  است    آیا بیست سال نباید مدیر که سه مدیریت جداگانه را دارد تغییر کند و برخی موارد ایشان بخاطر مصلحت جامعه به قلم نمی آوریم      اسماعیل اسدی دارستانی داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

بهداشت آستارا با کمبود دندانپزشک دست و پا می زند

تاریخ:پنجشنبه 19 اسفند 1395-06:40 ب.ظ

بهداشت آستارا با کمبود دندانپزشک دست و پا می زند و اما.....  طبق قانون نماینده پنچ نفر را می تواند از بدنه دولت بعنوان مشاور انتخاب کند کلا از دولت چهارسال کارمند منفک شود اما حقوقش را بگیرد نماینده آستارا هم 5 نفر را انتخاب کرده و راننده و محافظ  اضافه می شود ....   چهار نفر دیگر قابل توجیه است   اما جالب ترین قسمت  این است  نماینده آستارا یک دندانپزشک متخصص  شبکه بهداشت را از شبکه به دفترش بعنوان مشاور ودستیار مامور کرده است  آخر چه نیاز ضزوری به مشاوره یک دندانپزشک متخصص در دفتر نماینده بود که این فرد را از شبکه بهداشت مامور و منفک کرده به  دفترش مامور کرده است  آیا در دفتر نماینده مشاوره دندانپزشکی انجام می شود و......  آیا با کمبود د ندانپزشک  در شهرشتان و شبکه بهداشت آیا این کار درستی است   لازم توضیح است  دفتری که نماینده در آن دفترش است  متعلق به این دندانپزشک خیر است   اسماعیل اسدی دارستانیداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اقای روحانی لطفا ما را شاد کنند

تاریخ:جمعه 13 اسفند 1395-05:05 ب.ظ

اقای روحانی لطفا ما را شاد کنند.

بنام خدا، سلام

من یک شهروند هستم، دولت روحانی برای من منشوری تنظیم کرده که میخواهد من و دیگران به حقوق شهروندی خویش دست یابیم.

امروز هم در جمع تولید کنندگان سلامت، سخنانی به زبان جاری کرد که البته تصمیم ندارم اتهام خباثت و یا نفاق به این نوع سخن گفتن وارد کنم ولی به فال نیک گرفتم و در صدد برآمدم تا در لابلای سخنان ایشان راه های عملی و نحوه شادکردن مردم را نیز بشنوم که متاسفانه شاید به دلیل ضیق وقت موفق به اینکار نشدند.

بنده برای کمک به ایشان و دولت و استانداران ایشان، پیشنهاداتی دارم تا شادی، همگانی شود و ما هم از این سفره گسترده شادی آفرین به سهم خود بهره‌مند گردیم.

۱ رییس‌جمهور بفرمایند چگونه میخواهند حقوقهای نجومی و حرام را که برخی مدیران نسبتا محترم شما بالا کشیدند را به بیت المال برگردانید؟
اگر حداقل همان سیصد نفر مورد ادعای خود را به قوه قضاییه معرفی کنید، مردم ایران بسیار شادمان میگردند.

۲ پولهای چند میلیارد ی که از صندوق فرهنگیان به یغما رفته و جنابعالی البته تلویحاً آن را پذیرفتید، چه وقت و چگونه قرار است به این صندوق باز گردد؟ مجرمان و خاطیان قرار است چه زمانی به دادگاه معرفی شوند؟ میدانید که این پولها حق فرهنگیان بوده و با بازگشت پولها به صندوق، فرهنگیان زحمتکش ایران بسیار شادمان و مسرور میشوند.

۳ استحضار دارید جوانان زیادی در بسیاری از خانواده ها، مرتب به ازدواج و شغل می اندیشند و پدران و مادرانشان هر روزه با دیدن قد و قامت جوانانشان، رنجور و غمناک میشوند. بیایید و زمینه های اشتغال و وام مناسب ازدواج را طراحی کنید تا شادمانی واقعی در چهره این اولیاء شریف، هویدا شود.

۴ عیدی ها را قرار بود زودتر بدهید که ندادید، و تازه اگر هم پرداخت کنید، به جایی بر نمیخورد. کارمندان و بازنشستگان دولت با هفتصد تومان چه مشکلی را میتواند حل کنند، زیرا پیشاپیش با گران شدن گوشت و مرغ و میوه و..... آن عیدی اندک دولت به یغما رفت، بیایید و این عیدی را به خانمهای خانواده و فرزندان هم بدهید تا زمینه های شادی جوانان دوچندان شود.

۵ جناب روحانی اکنون که معتقدید دولت شما باید هواپیمای نو بخرد و مردم سوار شوند، لطف کنید یک یارانه به مردم بدهید تا حداقل یکبار در سال بتوانند از این هواپیماها استفاده کنند و خوشحال شوند. ضمن اینکه باید بدانید مردم روستاها و شهرهای فراوانی از وسایل نقلیه مناسبی بر خوردار نیستند. بسیاری از دهستانها، مراکز بخش ها و روستاها اصلا از سرویسهای مناسبی برخوردار نیستند. تازه در همین سخنرانی از نرمش و ورزش و صندلی و میز کار و مبل سخن گفتید تا کارکنان دولت سالم بمانند، گویی حتی در آوردن یک مثال هم حاضر نیستید از راه روستایی، وسیله روستایی، برق و گاز و گرفتاریهای مردم محروم، سخنی به زبان بیاورید.

۶ جناب روحانی، بسیاری از مردم محروم در روستاها و حواشی شهرها و اقشار آسیب پذیر، زندگی خود را با یارانه اداره میکنند، اشکالی دارد که جنابعالی برای خوشحال کردن
مردم در این شب عیدی از محل گرانتر شدن برق و آب و گاز و تلفن و.... ، این یارانه را کمی بیشتر میکردید؟

۷ اقای روحانی مگر در ایران کسی اعلان کرده که مردم شاد نباشند؟ اصلا مگر دستوری است؟ خطاب شما به چه کسی بود که گفتید اجازه بدید مردم شاد باشند؟
شما رئیس دولت هستید، اگر کسی مانع شده باشد، برخورد کنید، تذکر بدید، حذف کنید.. مگر کسی با شاد کردن مردم مخالفتی کرده؟

جنابعالی یک زمان هم میگفتید چرا باید دانشگاه ها امنیتی باشد. خوب کاری ندارد به وزارتین اطلاعات و علوم بگویید امنیتی نباشد، این جوسازی و سر و صدا برای چیست، ؟

جناب روحانی روش شما این است که دشمن فرضی می تراشید و اورا میکوبید، ضمن اینکه الان شما باید جوابگو باشید،بلی، دقیقا شما باید پاسخگو باشید، و همین سوالات را معلوم نیست از چه کسی و یا چه نهادی میکنید.

جناب روحانی اگر سیاسیون و فعالان جامعه پاسخ برخی سخنان خشن و یا غیر منطقی شما را نمیدهند، نه از این باب است که پاسخی ندارند، بلکه فقط به احترام سخن حضرت آقا مبنی بر همکاری و همدلی بین دولت و ملت است.

لطفا سوء استفاده نکنید، ازصدا و سیما سوء استفاده نکنید، مردم را متهم نکنید، دقیقا باید شرمنده مردم باشید و نگویید این دولت شرمنده کسی نیست.

اقای روحانی تعامل با بیگانگان خوب است، حداقل با گروه ها و منتقدین خود هم تعامل داشته باشید،

اقای روحانی از نظر شما لبخند و قدم زدن و شام خوردن و شب نشینی با دشمنان ملت ایران خوب است ولی هنگام سخن گفتن با منتقدین، ادب اسلامی را رعایت کنید.

اقای روحانی، بهتراست در برابر خواسته ها و مطالبات رهبری که همان خواسته ها و مطالبات ملت ایران است به جای جوابگویی و بهانه تراشی و فرافکنی، پاسخگو باشید و برای پیاده کردن منویات رهبری و

برنامه های مدون و روشن نظام تلاش کنید.

در پایان به نظر میرسد اقای روحانی ا ین اواخر قدرت کنترل کلام خود را از دست داده و باید همانگونه که در پایان دولت قبلی، سخنان رییس جمهور ابتداء ضبط و پس از حذف تکراریها و احتمالا سخنان انتخاباتی وتبلبغاتی، در معرض دید مردم قرار میگرفت، در مورد ایشان نیز همین رویه اعمال گردد..

اقای روحانی اینطوری مردم خوشحالتر میشن. اگر فرصتی کردید بالباس مبدل سری به بازار و میدان بزنید و قبضهای آب و برق و گاز و تلفن و فاضلاب و کرایه و اقساط و مشکلات مردم را از نزدیک ببینید تا براتون روشن بشه دغدغه های مقام معظم رهبری در مورد مشکلات و گلایه های مردم جدی است و گزارشهایی که مدیرانتان به شما میدهند، شما را الکی شادمان نکند.

گیلان، حسن کربلایی
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

انصار حزب الله گیلان

تاریخ:جمعه 13 اسفند 1395-04:54 ب.ظ

09119812795      انصار حزب الله گیلانداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

پهن کردن قالی قرمز

تاریخ:جمعه 13 اسفند 1395-04:48 ب.ظ

پهن کردن قالی قرمز زیر پای آمریکا، توسط سلطان حسن
وقتی سلطان حسن ایران میگوید باید به جای تقابل، تعامل را جایگزین کرد و هیچ قید و اندازه و استثنایی راهم براین سخن بی مبنا ی خود نزد، یعنی اینکه علم سفید شاه حسن بلند است و آمریکا و انگلیس و دیگر جهانخواران عالم، حتی اسراییل هم میتواند روی تعامل با ایران حساب باز کنند. سلطان حسن میگوید ما محتاجیم، محتاج کود، سم، گندم، دارو، و.... فلذا باید تعامل داشته باشیم، قبلا هم که گفته بود آب هم میخواهیم، پس از نظر سلطان حسن ایران، چیزی بنام مقابله با جهانخواران، مقاومت در برابر جهانخواران، برائت از جهانخواران، تنفر از ستمکاران، گفتن مرگ بر کودک کشان، راهپیمایی ها، مقابله با جریان نفوذ، برخورد با تفنگداران متجاوز، ایستادن روی اصول در مذاکرات، و حفظ ارمانهای امام و شهداء، کارهایی عبث و بیهوده است و امام و رهبری هم لابد از ابتداء نباید این مسیر را انتخاب میکردند. اگر یک بار دیگر فرصتی داشتید، سخنان ذلیلانه این سلطان چهارساله را بخوانید و بشنوید تا به حد اقل کاری که میتوان کرد، دست بزنید و آن اعلان برائت از این سخنان است. سخنرانی که زحمات امام را هدر میدهد، ارمانهای شهدایمان را پایمال میکند، رنج مردمان این سرزمین را بیهوده می انگارد، امیدها را نا امید میکند، ذلت را به ارمغان میآورد، اسراییل را خوشحال میکند، آمریکا را در حمایت از این سلطان ایرانی مصمم میکند.
وقتی دیروز این سخنان روحانی را از شبکه خبر شنیدم، به یاد سلطان ابوالحسن بنی‌صدر افتادم. و به یادم آمد که آغاز سرنگونی بنی صدر همراه بود با تقابل او با امام مسلمین و مردمی که به او رای داده بودند، همان مردمی که شعار میدادند، ابوالحسن پینوشه، ایران شیلی نمیشه، و گفتند حالا که رهبرت مصدق شده، رای ما را پس بده و گفتند ضد منم منم منم، ولایت فقیه است و وقتی در نوزدهم اسفند ماه هزار و سیصد و پنجاه و نه، شمشیر را از رو بست و مغرورانه سخن گفت و بهشتی و حزبش را و بسیجی و آرمانش را نشانه گرفت و در یک خیمه شب بازی و فتنه جدید به همه آرمانها و ارزشهای این انقلاب دهن کجی کرد،، آنوقت دیگر صبر مردم تمام شد و شعار مرگ بر بنی صدر و مرگ بر منافق در برابرش قرار گرفت، جناب سلطان حسن، مطمئن باش برای مردم ایران، ارمانهای امام، هدایتهای رهبری، خون شهداء و قانون اساسی از اشخاص مهمتر است و اگر از اینگونه رفتارها دست بر نداری، رفتار محترمانه مردم به شکل دیگری نمایان خواهد شد. .

حسن کربلایی
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

به رسم ادب فاتحه ای بر لب داریم برای اینها

تاریخ:جمعه 13 اسفند 1395-04:48 ب.ظ

به رسم ادب فاتحه ای بر لب داریم برای اینها 

برای سیدحسن خمینی،
اگر از آرمانهای بنیانگذار جمهوری اسلامی، یعنی امام خمینی در برابر سخنان حسن روحانی دفاع نکند، روحانی دیروز گفت بعضی ها فقط میخواهند با دنیا تقابل کنند، بعضی ها هم سود میبرند از این تقابل ها،
میدانید پرچم مبارزه و تقابل با استکبار جهانی یعنی آمریکای جانی و انگلیس و اسراییل و... در دست امام خمینی بوده و هیچ شخصیتی را در عالم سراغ نداریم به اندازه امام با جهانخواران مقابله کرده باشد،

لطفا سید حسن بفرماید آیا میخواهد به عنوان متولی مرقد امام و آثار امام، از امام مظلوم دفاع کند و پاسخ اراجیف روحانی را بدهد؟ اگر آماده نیست، ما فاتحه ای برای ایشان قرائت کنیم. چون باید فرقی باشد بین بودن و نبودن. .

برای نمایندگان مجلس هم فاتحه ای آماده داریم،
اگر پاسخ سلطان حسن ایران را ندهد،
آیا مجلس گفته مردم و جوانان شاد نباشند،
آیا مجلس مانع تعامل دولت با کشورها ی مختلف شده است؟
آیا مگر در زمینه‌ علم و اقتصاد و هنر و مبارزه با قاچاق و گردشگری و.... تعامل بین ایران و جهان وجود ندارد؟
آیا شما با خوردن و بالا کشیدن پولهای صندوق فرهنگیان موافقید،؟
آیا حقوق های نجومی در شرایط سخت اقتصادی را قبول دارید؟
آیا خواهان اجرای مصوبه مجلس پیرامون امر به معروف و نهی از منکر نیستید؟
آیا با این نوع بودجه نویسی موافقید؟
آیا دولت در قبال خوزستان به وظیفه اش عمل کرده،؟
آیا تعطیل شدن کارخانجات، بیکارشدن جوانان، عدم پرداخت وام ازدواج از سوی دولت، جزء دغدغه های شما و رای دهندگان به شما نیست؟
آیا دولت در باره بودجه، در یافتها و فروش نفت و مالیات، به وظیفه خود عمل کرده؟
آیا دولت در زمینه اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبری به وظیفه خود عمل کرده؟
آیا در برجام، ایران اسلامی به همه حقوق قانونی خود دست یافته؟
و ده ها سوال دیگر،
آقایان نمایندگان اگر شخص رییس جمهور و دولت در وظایف خود کوتاهی کرده اند، چرا از اختیارات خود استفاده نمیکنید؟ ، روحانی در روز گذشته به امام و رهبری اهانت کرد، هیچ عکس‌العملی نشان نمیدهید؟ اگر سکوت کنید، بود و نبودتان یکیست و برای شما هم فاتحه ای آماده کرده ایم.

و فاتحه ای هم برای نشریات، روزنامه ها، قلم بدستها، نویسندگان، اساتید، صاحب نظران، آیا با این نوع سخن گفتن روحانی موافقید؟ اگر مخالفید، چرا سکوت کردید؟
اصولا روحانی به تشخیص خود و نه براساس محدوده اختیارات خود، همه چیز را مجاز میداند، همه افراد را تمسخر میکند، به هرکس که خواست توهین میکند، هر دروغی را میگوید، و در این سخن رانیها به ارمانهای امام، شهداء، آیثارگران و خواسته های مشروع مردم ایران، حمله میکند.
آیا دولت فعلی به همه اصول قانون اساسی عمل کرده است؟
آیا مجلس مایل نیست از حق طبیعی خود برای تذکر به رییس جمهور استفاده کند؟
و آیا رسالت قلم را فراموش کرده ایم و آیا دستگاه ها و شخصیتهای حقیقی و حقوقی نمیخواهند از اختیارات قانونی خود برای کنترل رییس جمهور استفاده کند؟

پس ما حق داریم در این سنجش بزرگ، هم صاحبان قلم و هم صاحبان مسئولیت و هم صاحبان احزاب و جریانات و هم فعالان سیاسی را بیازماییم.

گیلان. کربلایی. نهم اسفند
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اخراج گسترده کارگران از شرکتهای شهرک صنعتی شفت / بانک ها با تبر به جان کارگران افتاده اند

تاریخ:جمعه 13 اسفند 1395-04:47 ب.ظ

دو شرکت صنعتی در شهرک صنعتی شهرستان شفت به ورطه تعطیلی کشیده شدند.

پس از تعطیلی شرکت تن ماهی در شفت که حدود دو سال از بسته شدن و اخراج کارگرانش می گذرد، خبرها حکایت از اخراج کارگران شرکتی دیگری در این شهرک صنعتی می دهد.

از دیگر شرکت هایی که در شهرک صنعتی شفت بسته شد و صدای کارگران را درآورده، شرکت خزر فوم شفت است.

این شرکت با داشتن حدود یکصد نفر کارگر و پرسنل تقریبا یک هفته ای است که تعطیلی کشانده شده است و تولیداتش دیگر خریدار ندارد و کارگرانش ایام عید باید به همسران خود در امر غبار روبی خانه ها همت کنند.

نبود بازار برای تولیدات و عدم سرمایه در گردش کارخانه داران از سوی دیگر از جمله مواردی است که مانع از تولید کارخانه ها و شرکت ها در شهرستان شفت شده است.

شرکت مهتاب بافت از جمله شرکت های فعالی است که تولید پارچه ها و پرده های آن زبان زد عام و خاص است و بهترین و مرغوبترین کالاها را تولید می کرده اما شنیده های غیر رسمی حکایت از به مزایده گذاشتن این شرکت می دهد.

این در حالی است که شرکت تجاری برلیان مهتاب بافت گیلان، پیش از این، ۹ سال پیاپی به عنوان واحد صنعتی نمونه استان گیلان انتخاب شده بود و در همایش تجلیل از صادرکنندگان نمونه سال ۸۹، به عنوان صادرکننده نمونه سال مورد تجلیل قرار گرفت. این شرکت در سال ۹۱ با نیز کارآفرین نمونه و واحد نمونه استانی معرفی و همواره از واحدهای نساجی نمونه کشور بوده است.

اصلی ترین عاملی که موجب حذف واحد های صنعتی شفت می شود و آنها را از خط تولید خارج می کند، فشار بانک ها بر شرکت های صنعتی است که در ازای طلب خود، بانک ها را به مزاینده می گذارند و کاری هم به بیکاری کارگران و تولید ندارند.

گویا بانکها نمی خواهند در راستای اعتلای اقتصاد جامعه گامی بردارند و دست به تبر به جان کارگران افتاده اند و بدون اینکه به اقتصاد و معیشت جامعه کارگری توجهی داشته باشند کارگران شرکت ها را یکی پس از دیگری از کار بیکار می کنند.

در حال حاضر با تعطیلی شرکت های مذکور صدها کارگر شفتی از کار بیکار شده اند و معلوم نیست سرنوشت امرار و معاش آنها چه می شود؟

اخراج کارگران در آستانه عید نوروز موجی از اعتراضات را به راه انداخته و گمانه زنی ها حکایت از تشکیل تجمعات مردمی و کار و کارگری در مجامع دولتی از جمله فرمانداری و بخشداری می دهد.

تاکنون پیگیری های نماینده شهرستان و فرماندار در خصوص ادامه به کار شرکت ها بی نتیجه مانده و زوایای اوضاع و مشکلات این واحد های صنعتی در هاله ای از ابهام باقی مانده اند و کسی تاکنون پاسخگوی حقوق بحق مردم و ادای دین به جامعه کار و کارگری نمی باشد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

خطر بیخ گوش هاشمی و روحانی / ویژگیهای خاص انتخابات 7 اسفند

تاریخ:جمعه 13 اسفند 1395-04:45 ب.ظ

چند ویژگی از ویژگیهای خاص و منحصر به فرد انتخابات پیش رو از این قرار هستند که 

در انتخابات پیش رو:
1- اولین بار است که هاشمی رفسنجانی بعد از فتنه 88 و مخصوصا یوم الله 9دی، خود را در معرض آرا و صندوقهای رای می بیند. مهم ترین انتخابات طول عمر هاشمی همین انتخابات پیش رو است. شخصیت سنجی هاشمی نشان می دهد او می خواهد همه او را به صاحب اصلی نظام ( number one) بشناسند. او اگر در این انتخابات آرای خوبی به دست نیاورد ، اعتبار از دست رفته خویش را فروپاشیده خواهد دید.  او می دانست که بر خلاف تمام انتخاباتهای خبرگان قبلی ( که سرلیست جامعه مدرسین بود) حتی در فهرست این تشکل حوزوی و انقلابی قرار نخواهد گرفت، با این حساب وی حق داشته که دست به حرکاتی شبیه خرج کردن از اعتبار بیت امام و حمله به شورای نگهبان بزند. او حتی با 3درصدی خواندن آرای اولیه روحانی، رئیس جمهور حاضر را هم زیر بلیط  و منت خویش می خواهد.
2- اولین بار است که رئیس جمهوری ایران، قبل از اینکه به دور بعدی انتخابات ریاست جمهوری برسد خود را در معرض انتخابات و آرای مردم می بیند و میزان محبوبیتش محک می خورد. این انتخاباتِ خبرگان برای حسن روحانی بسیار حائز اهمیت است. روحانی اگر رای هایش در انتخابات پیش رو کمتر از ریاست جمهوری اش باشد، محبوبیتش را کاسته شده دیده، ضریب نفوذ مواضع داخلی و حزبی اش کاهش پیدا می کند خطر یک مرحله ای بودن ریاست جمهوری اش را بیخ گوش خود می بیند.
3- مهمترین انتخابات برای آمریکا همین انتخابات است. اولین انتخابات بلافاصله بعد از برجام است. برجامی که عجیبت ترین مذاکرات دوطرفه با آمریکا برای آن برقرار شد. مذاکراتی که سعی جدی شد تا قبح رابطه با آمریکا را با آن بشکنند. زمینه های نفوذ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی فراهم آمده است، قراردادهای اخیر با اروپائیان نشان دهنده همین مساله است. برای آمریکائیها مهم است که چه طیفی در انتخابات پیروز می شوند ، چرا که میزان نفوذ آنها در ایران بستگی زیادی به نتیجه این انتخابات خواهد داشت. به همین دلیل است که حمایتهای خود از چهره ها و لیستهای خاص را علنی و عریان کرده اند تا بتوانند آرای بیشتری را به سمت جریان مطلوبِ خود سوق دهند
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

خروج از تورم دروغ است و همچنان جامعه در رکود قرار دارد/ نیازمند تحرک در اقتصاد و تولید هستیم

تاریخ:جمعه 13 اسفند 1395-04:44 ب.ظ

ناصر عاشوری قلعه رودخانی در گفتگو با خبرنگار ۸دی در تشریح وضعیت رکود و تورم در اقتصاد کشور اظهار داشت: در خصوص آمار های نرخ تورم و رکودی باید به بانک مرکزی اعتماد کرد.

وی با بیان اینکه تنها سرعت رشد تورم در جامعه گرفته شده است، افزود: اگر بتوانند و توانسته اند تورم را مهار کنند و جلوی سرعتش را گرفته اند درست است این بدان معنا نیست که که به ۱۰ سال قبل برگشته باشیم.

نماینده ادوار مردم در مجلس شورای اسلامی تورم را زاییده رکود دانست و گفت: در بازاهای تولید، سرمایه، مسکن، زمین، طلا و ارز و غیره یک رکودی حاکم است بانک مرکزی و دولت باید در خصوص این وضعیت تدبیری کند.

عضو سابق کمیسیون اقتصادی مجلس با اعلام اینکه جامعه نیازمند تحرک در اقتصاد و چرخه تولید است، اظهار کرد: دولت باید تزریق هایی را چه از بخش دولتی و چه از بخش های دیگر منابع در جامعه اعمال کند تا تحرکی در بازار پولی و مالی بشود و چرخه تولید و اقتصاد بچرخد.

عاشوری قلعه رودخانی ضایعات رکود را خیلی بالا دانست و افزود: مشکلاتی که رکود در جامعه پدید آورده برای مردم و جامعه زیاد است.

وی متذکر شد: باید استاندارد های مالی و سیاست های صحیح در اقتصاد رعایت شود و به تحرک جامعه اقتصادی توجه شود.

نماینده اسبق مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی کشور را همچنان در وضعیت رکودی دانست و گفت: اینکه گفته می شود از تورم عبور کرده ایم و بیرون آمده ایم درست نیست و همچنان جامعه ما در وضعیت رکود قرار دارد.

عضو سابق کمیسیون اقتصادی مجلس وضعیت فعلی مسکن را مصداقی از رکود در اقتصاد برشمرد و بیان داشت: گردش پولی و نقدینگی بسیار ضعیف است و داد ستد کمتر است و خصوصا در بخش مسکن بسیار مشهود است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اولین جلسه فرماندار آستارا با رسانه وخبرنگاران

تاریخ:جمعه 13 اسفند 1395-04:42 ب.ظ

فرماندار آستارا گفت: ظرفیت های مختلف این شهرستان نظیر منطقه ویژه اقتصادی و مناطق گردشگری با سرمایه گذاری بخش خصوصی فعال خواهد شد و به این منظور از مشارکت سرمایه گذاران و کارآفرینان استقبال می کنیم.

 

یونس رنجکش شامگاه پنجشنبه در نشست رسانه ای با خبرنگاران آستارا در فرمانداری این شهرستان گفت: گمرک و منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا دو ظرفیت مهم جهت پویایی اقتصاد این شهرستان آستارا هستند و باید با فعالیت بخش خصوصی تقویت شوند.
وی افزود: خبرنگاران در انعکاس و انتقال توانمندی ها و ظرفیت های مربوط به توسعه آستارا به مردم نقش اساسی دارند و این امر باید در فضای رسانه ای با رعایت سه رکن صحت، دقت و سرعت تحقق یابد.
وی خواستار معرفی دستاوردهای دولت توسط رسانه ها به مردم شد و بیان کرد: خدمات و دستاوردهای دولت باید به دور از جناح بندی های سیاسی توسط رسانه ها منعکس شود و امید ایجاد شده در جامعه به واسطه تدبیر دولتمردان، تبیین شود.
رنجکش با اشاره به انتخابات آینده ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی، گفت: خبرنگاران در مشارکت مردم به منظور حضور حداکثری در پای صندوق های رای و معرفی برنامه های نامزدها نقش موثری دارند.
وی با اشاره به اینکه چرخه مدیریت شهری آستارا باید بر مبنای تعهد و تخصص بچرخد، تصریح کرد: پویایی و بالندگی انتخابات، نیازمند ورود نخبگان جامعه به این عرصه است تا در فضای عادلانه برای پیشرفت این شهر تلاش شود.
رنجکش با بیان اینکه در کمتر شهرستانی با جمعیتی به میزان جمعیت آستارا شاهد فعالیت 10 نشریه هستیم، اظهار کرد: باید این ظرفیت رسانه ای ساماندهی شود و این امر نیازمند تشکیل سازمان های مردم نهاد و ایجاد خانه مطبوعات در این شهرستان است.
وی تصریح کرد: فرمانداری آستارا از آمادگی لازم برای برپایی نمایشگاه مطبوعات و برگزاری دوره های آموزشی برای خبرنگاران برخوردار است.
آستارا با 86 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و علاوه بر فعالیت نمایندگی خبرگزاری های مطرح کشور، 10 نشریه محلی و نمایندگی چند نشریه استانی در این شهرستان فعال است
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نامه یك نویسنده و محقق و فعال حقوق بشر و رو زنامه نگار به استاندار گیلان dardnews.ir astaranews.ir

تاریخ:جمعه 13 اسفند 1395-04:41 ب.ظ

نامه  یك نویسنده و محقق  و فعال حقوق بشر  و رو زنامه نگار  به استاندار گیلان
dardnews.ir       astaranews.ir

استاندار   و ریس شورای تامین و اداری استان گیلان  
  با سلام    پیرو نامه های قبلی و پیامك های قبلی خدمت حضر تعالی
  اینجانب اسماعیل اسدی دارستانی   درجه دار بازنشسته ارتش  نویسنده و محقق پنچ کتاب  و روزنامه نگار و اولین وبلاگ نویس  و مستند ساز  و فرزند جانباز 65 درصد و برادر جانباز  سواد فوق دیپلم و فرزندم هم  سرباز ارتش است  .....   ضامن چند نفر بودم  مجبور شدم ماشین ام را که مسافرکشی می کردم  بفروشم  و مقداری قرض بکنم قسط وام گیرندهها در بانک ها بدهم  و چند ماهی است بخاطر ضامن بودن سه نفر  از حقوقم کسر می شود فقط من پانصد هزار تومان دریافتی دارم هیچ گونه در آمدی ندارم .....      برای استخدام در اسکله آستارا(استان گیلان )  از فرماندار امام جمعه بنیاد شهید  نماینده آستارا و آیت الله قربانی  نامه بردم تشکیل پرونده دادم    با توجه به وضعیت من درخواست دارم دستور استخدام من در اسکله آستارا را بدهید حتی پول خرید نان ندارم(مههاست به شما و شهرستان  آستارا و نماینده و شوراها نامه و مشكلم را  گفتم  كسی  به دادم نرسیده است ) را احتیاج بکار دارم .        

 با تشکر اسماعیل اسدی دارستانی  نویسنده و محقق  و فعال حقوق بشر  و رو زنامه نگار   از  آستارا    09119812795

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logo