تبلیغات
انصار حزب الله گیلان - مطالب اردیبهشت 1395

فریاد مردم گیلان- ASTARAo@YAHOO.COMایمیل ارسال خبر و عضویت

بودجه فرهنگی کشور در سال اقتصاد مقاومتی به چه اشخاص و نهادهایی داده می‌شود؟

تاریخ:چهارشنبه 8 اردیبهشت 1395-01:52 ق.ظ

بودجه فرهنگی کشور در سال اقتصاد مقاومتی به چه اشخاص و نهادهایی داده می‌شود؟‏لایحه بودجه که توسط مجلس نهم برای این نهادهاافزایش چشمگیرداشت !!!

نهادها و افراد دریافت‌کننده‌ی بودجه‌ی بیش از هزار میلیارد تومانی فرهنگی در “جدول شماره ۱۷” پیوست لایحه بودجه‌ 95،این علاوه بربودجه صداوسیما،ستادامربمعروف،بسیج و...است.

1-شورای عالی حوزه علمیه قم (بیش از ۳۵۱ میلیارد تومان)

2-شورای عالی برنامه‌ریزی حوزه علمیه خراسان (۸۱/۵ میلیارد تومان)

3-نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها (بیش از ۱۰۵ میلیارد تومان)

4-دفتر تبلیغات اسلامی حوزه عملیه قم (بیش از ۱۰۲ میلیارد تومان)

5-مرکز خدمات حوزه علمیه قم (بیش از ۴۰۲ میلیارد تومان)

6-جامعةالمصطفی (۲۵۶ میلیارد تومان)

7-مجمع جهانی اهل بیت (۳۸/۵ میلیارد تومان)

8-شورای سیاست‌گذاری حوزه علمیه خواهران (نزدیک به ۲۰۳ میلیارد تومان)

9-شورای سیاستگذاری ائمه جمعه (بیش از ۳۸ میلیارد تومان)

10-مؤسسه پژوهشی و فرهنگی انقلاب اسلامی (۱۴ میلیارد تومان)

11-مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت (۶/۵ میلیارد تومان)

و برخی از روسای نام‌آشنای شماری دیگر از مراکز دریافت‌کننده‌ی بودجه‌ی فرهنگی در جدول شماره ۱۷
محمود هاشمی شاهرودی برای "دانشگاه عدالت" (۴/۵ میلیارد تومان)

غلام‌علی حداد عادل برای "بنیاد سعدی" (۷/۱ میلیارد تومان)

محمدتقی مصباح یزدی برای "مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی" (۲۸ میلیارد تومان)

عبدالله جوادی آملی برای "مؤسسه اسراء" (بیش از ۱۱ میلیارد تومان)

جعفر سبحانی برای "مؤسسه امام صادق" (بیش از ۴ میلیارد تومان)

جوادی آملی، سبحانی و مصباح یزدی برای مرکزی دیگر به نام "مجمع عالی حکمت اسلامی" نیز بودجه‌ای حدود ۲/۵ میلیارد تومان دریافت می‌کند.

محمدرضا مدرسی‌یزدی (عضو شورای نگهبان) برای "مؤسسه پرتو ثقلین" (۱/۹ میلیارد تومان)

حجت‌الاسلام محمد نقدی برای مؤسسه "ترجمان وحی". (بیش از ۱/۳ میلیارد تومان)

وحید جلیلی (برادر سعید جلیلی) برای "جشنواره عمار" (۴/۵ میلیارد تومان)

سردار علی‌اکبر مداحی برای "هیأت رزمندگان" (بیش از یک میلیارد تومان)

حجت‌الاسلام نواب معاون سیاسی "جامعه روحانیت مبارز" برای "دانشگاه ادیان و مذاهب" (بیش از ۴ میلیارد تومان)

حجت‌الاسلام رضا مختاری برای "مؤسسه کتاب‌شناسی شیعه" (بیش از ۳۰۰ میلیون تومان)

حجت الاسلام حمید روحانی برای "بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانش‌نامه انقلاب اسلامی" (نزدیک ۳/۵ میلیارد تومان)

حجت‌الاسلام محسن قرائتی برای "ستاد اقامه نماز جمعه" (۴۴ میلیارد تومان) و "بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود" (بیش از یک میلیارد تومان)

حالا میشه فهمیدکه چرابعضی هابابرجام مخالفند؟حالامیشه بابودجه مدارس مقایسه کرد.بازم بگیم مشکل فرهنگی داریم.بازم بگیم محیط زیست و هلال احمر مشکل بودجه دارند..!!


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

۷ رهبر و رئیس جمهور جهان در ۲۰ سالگی چه می‌کردند؟/ روزگاری که مرکل گارسون رستوران بود و بشار اسد انگیزه‌ای برای بازگشت به سوریه نداشت+ تصاویر

تاریخ:چهارشنبه 8 اردیبهشت 1395-01:49 ق.ظ

در این گزارش به فعالیت‌ها و آنچه رئیس جمهوری آمریکا، صدر اعظم آلمان، رهبر کره شمالی، رئیس جمهوری ایران، رئیس جمهوری روسیه، نخست وزیر انگلیس و رئیس جمهوری سوریه در سن ۲۰ سالگی بدان مشغول بودند پرداخته شده است

234581_830
در این گزارش به فعالیت‌ها و آنچه رئیس جمهوری آمریکا، صدر اعظم آلمان، رهبر کره شمالی، رئیس جمهوری ایران، رئیس جمهوری روسیه، نخست وزیر انگلیس و رئیس جمهوری سوریه در سن ۲۰ سالگی بدان مشغول بودند پرداخته شده است.
باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا

اوباما پس از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه کلمبیا در سال ۱۹۸۳ در رشته علوم سیاسی، به شیکاگو رفت و آنچنان که گفته می‌شود به موسسه های خیریه برای کمک به افراد کم درآمد پیوست. پیش از آنکه در سال ۱۹۸۸ به دانشکده حقوق هاروارد برود، رئیس جمهوری آمریکا کمی به امورات شخصی اش رسیدگی کرد و به سفر رفت و همچنین از خانواده اش در کنیا دیدار کرد. وی همچنین پیش از آنکه برای اتمام درسش به دانشگاه کلمبیا در نیویورک برود ۲ سال را در دانشکده اکسیدنتال سپری کرد. بر اساس برخی از گزارش ها اوباما در آن زمان، الکل و ماری جوانا مصرف می‌کرده است.

ولادیمر پوتین، رئیس جمهوری روسیه

پوتین بر آن بود تا پیش از آنکه دوره تحصیلاتش در دانشگاه را به اتمام برساند در بخش اطلاعات فعالیت کند. وی پس از آنکه مدرکش را در رشته حقوق دانشگاه مرکزی لنینگراد دریافت کند در آژانس های امنیتی روسیه مشغول به کار شد. در آنجا پوتین نخست به عنوان رئیس دبیر خانه و سپس به عضویت سازمان مقابله با جاسوسی و پس از آن وارد دوره های آموزش عملیات شد. پس از آنکه تحصیلات تکمیلی اش را به اتمام رساند به مدت ۱۰ سال به عنوان افسر اطلاعاتی مشغول به کار بود. با آنکه جزئیات زندگی پوتین کمی محرمانه است اما گفته می شود که وی همزمان با حضور در دانشگاه اوقات فراغتش را به آموزش جدو می گذارند.

آنگلا مرکل،نخستین صدراعظم زن آلمان

وی با نخستین همسرش «اوریچ» که یک دانشجوی فیزیک بود در سال ۱۹۷۴ در دانشگاه لیپزیک زمانی که تنها ۲۰ سال داشت، آشنا شد. وی با همسر نخستش در سال ۱۹۷۷ ازدواج کرد و به طور جداگانه به دلیل قوانین وقت آلمان زندگی را آغاز کردند. مرکل در حالی مدرک تحصیلی خود را دریافت کرد که به عنوان گارسون کار می کرد و در یک اتاق ۱۰۰ فوتی به همراه همسرش زندگی می کرد. در این اتاق همچنین سرویس بهداشتی و حمام نیز قرار داشت.

نخستین ازدواج مرکل با طلاق در سال ۱۹۸۲ به پایان رسید. مرکل مجددا در سال ۱۹۸۸ با جاشیم سوار، استاد شیمی از برلین ازدواج کرد. گفته می شود که وی هنگام تحصیل در دانشگاه مشروبات الکی مصرف می کرد.

بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه

اسد، ۲۰ سالگی اش را با تحصیل در علم پزشکی در دانشگاه دمشق گذراند و در سال ۱۹۸۸ فارغ التحصیل شد. در حالی که اسد برای پزشک شدن درس می خواند و دوره کارورزی خود را به عنوان چشم پزشک در بیمارستان نظامی در خارج از دمشق طی می کرد، وی هیچ برنامه ای برای ورود به دنیای سیاست نداشت. برادر بزرگتر وی باسل، کسی بود که پس از پدرش قدرت را در اختیار می گرفت اما پس از مرگ باسل در تصادف رانندگی، بشار به عنوان جانشین پدرش معرفی شد. اسد به عنوان پزشک ارتش در دمشق فعالیت می کرد و سپس به لندن رفت، وی هیچ انگیزه ای برای بازگشن به سوریه نداشت و در آن زمان هیچ گونه تمایلات سیاسی نیز نداشت.

دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس

پس از فارغ التحصیلی از دانشکده براسنوس آکسفورد لندن با دریافت مدرک شاگرد اولی، کامرون به مدت ۵ سال در مرکز تحقیقاتی حزب محافظه کار مشغول به فعالیت بود. در حالی که کامرون به عنوان یک محقق پرتلاش و باهوش در مرکز تحقیقات حزب محافظه کار فعالیت می کرد به عضویت باشگاه بولینگدون این دانشگاه نیز درآمده بود. این باشگاه به محلی که در آن مشروبات الکی سنگین سرو می شود و رفتارهای خشن و بد در آن صورت می گرفت مشهور است و کامرون همواره از صحبت کردن در این باره خودداری می کرد.

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی

اغلب اوقات زندگی جونگ اون به ویژه جوانی وی و حتی سال تولدش محرمانه و رمز آلود است. وی در دانشگاه نظامی کیم ایل سونگ حضور داشت و گفته می شود که پیش از ۳۰ سالگی به عنوان همراه کیم جونگ ایل، پدرش و رهبر سابق کره شمالی در بخش های نظامی حضور داشت. زمانی که وضعیت سلامت پدرش بد شد، کیم به یک ژنرال نظامی ۴ ستاره و رئیس کمییته مرکزی ارتش در حزب کارگر تبدیل شده بود و از اعضای کمیته مرکزی آن محسوب می شد. کیم یکی از هوادارن سرسخت تیم بسکتبال شیکاگو بود و دنیس رادمن بازیکن سابق این تیم را که در سال ۲۰۱۲ به کره شمالی رفت دوست داشت.

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران

وی پس از آنکه مدرک کارشناسی خود را در رشته حقوق قضایی در دانشگاه تهران گرفت. روحانی به شهرهای مختلف ایران سفر می کرد و سخنرانی های علیه شاه و در حمایت از آیت الله خمینی ارائه می کرد. فعالیت های وی منجر به آن شد که روحانی ایران را ترک و به رهبر جمهوری اسلامی ایران که آن زمان در پاریس در تبعید بود بپیوندد. برخلاف سمت مذهبی وی که یک حجت الاسلام است،در اواخر ۲۰ سالگی اش بارها به دلیل اتهامات همکاری با روحانیت بازداشت شده بود. روحانی در اسکاتلند درس خواند. گفته می شود که وی به راحتی فارسی، انگلیسی، عربی، فرانسه، آلمانی و روسی صحبت می کند.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

کارشکنی سعودی ها در قبال ایران

تاریخ:چهارشنبه 8 اردیبهشت 1395-01:49 ق.ظ

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در گفت و گو با نشریه نیویورکر در پاسخ به سوالی درباره‌ اظهارات باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا مبنی بر همکاری کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس با واشنگتن علیه ایران گفت: خوب ،‌ من فکر می‌کنم که ترک عادت موجب مرض است.

ظریف در پاسخ به سوال دیگری درباره‌ی اظهارات اوباما که گفته بود برای جلوگیری از تشدید درگیری‌های منطقه‌ای باید با گروههای معقول تر در داخل ایران به گفت و گو پرداخت بیان کرد: خوب این چیزی است که من به آن اعتقاد ندارم از نظر من تقسیم بندی ایران به گروههای معقول و غیر معقول، نه درست است و نه اثر بخش و نه به کسی ارتباطی دارد. آمریکا پیش از این، این کار را امتحان کرده اما نتیجه در بر نداشته است.

وی در پاسخ به سوال رابین رایت خبرنگار نیویورکر که پرسید شما در سال ۲۰۱۳ پس از روی کارآمدن گفتید که پس از توافق هسته‌ای اولویت اصلی‌تان روابط بهتر با کشورهای حاشیه خلیج (فارس) است. پس پایان دادن به این درگیریهای نیابتی مستلزم چه کاری است، گفت: منطقه، اولویت اول ما است. ما می‌خواهیم از هر فرصتی برای همکاری با همسایگان خود در خلیج فارس استفاده کنیم. ما هم به صورت علنی و هم به شکل خصوصی پیشنهاداتی را برای تعامل و گفت‌وگو مطرح کرده‌ایم اما متأسفانه آنها گوش شنوا ندارند.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: مسأله این نیست که نیازی به تنش وجود ندارد. ما از خیلی وقت پیش خویشتن‌داری را آغاز کرده‌ایم، زمانی که آنها هشت سال از صدام حسین حمایت کردند اما وی به آنها پشت کرد و مورد حمله قرارشان داد. طی دو سال و نیم گذشته وقتی که ما وارد مذاکرات هسته‌ای شدیم، سعودی‌ها از هیچ کاری برای تخریب این مذاکرات از جمله از طریق اشباع بازارهای نفتی دریغ نکردند و ما خویشتنداری کردیم. هر چیزی حدی دارد.

وی در ادامه این گفت‌وگو درباره مشکلات بر سر راه اجرای توافق هسته‌ای، گفت: مهمترین مشکل این است که آمریکا پس از هشت سال متفرق کردن همگان با هراس‌افکنی و اعمال جریمه‌های سنگین علیه کسانی که قصد تجارت با ایران را داشتند،‌ خودش را کنار کشیده است. میلیاردها دلار جریمه علیه موسسات مختلف مالی اروپایی وضع شد و آمریکا موظف بود به تک‌تک این بانک‌ها می‌رفت و می‌گفت گذشته‌ها گذشته.

وی در پاسخ به این سوال که چه انتظاری از دیدارهایش با جان کری همتای آمریکایی خود دارد، اظهار کرد: می‌خواهم شاهد این باشم که بانک‌های اروپایی بدون ترس از اقدام تلافی جویانه واشنگتن، با ایران وارد تعامل می‌شوند. مسائل زیادی به این موضوع ربط دارند. ما همان‌گونه که تعهداتمان را به طور کامل انجام داده‌ایم حق داریم که به طور کامل نفع ببریم. آنها باید پیامی بفرستند مبنی بر اینکه انجام تجارت با ایران هزینه‌ای در بر نخواهد داشت. همین، بدون اما و اگر.

ظریف در پاسخ به این سوال که آیا توافق هسته‌ای در خطر قرار دارد، گفت: خیر،‌ توافق سر جایش است اما اگر یکی از طرف‌ها به آن پایبند نباشد، به پایان خواهد رسید.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان در پاسخ به سوالی درباره اینکه سال جاری آخرین سال حضور اوباما و کری در دولت آمریکا است و یک رئیس جمهور جدید چه تأثیری می‌تواند در فرآیندی داشته باشد که در دوران دولت اوباما آغاز شد، بیان کرد: من بیشتر به این تمایل دارم که این روند در دوران اوباما به ثمر بنشیند. اعتقاد من این است که اگر چنین شود، روسای جمهور آینده ایران و آمریکا، محافظت از این توافق و ضمانت ادامه آن را به نفعشان خواهند دید چون ما معتقدیم که این توافق خوبی است؛ توافقی که به نفع هر دو طرف و به نفع جامعه بین‌الملل است.

وی افزود: ما بر این باوریم که در صورت اجرای کامل این توافق، همگان شاهد تأثیرات پرمنفعت آن خواهند بود. بنابراین، تمرکز من روی این است که ما این توافق را در طول ماه‌های باقیمانده از دوران فعالیت جان کری و خودم استحکام بخشیم و اطمینان حاصل کنیم که همه منافع پایبند ماندن به این توافق را درک می‌کنند.

خبرنگار نیویورکر در ادامه پرسید: آیا شما فکر می‌کنید که رئیس جمهور آینده آمریکا از هر حزبی که برنده شوند، ممکن است که همین قدر رفتار دوستانه داشته باشد یا به اندازه رئیس جمهور فعلی به مذاکره علاقه‌مند باشد؟

ظریف پاسخ داد: بسیاری از مردم ایران رفتار این دولت (آمریکا) را هم چندان دوستانه نمی‌دانند.

وی درباره اینکه معمولاً هر چند وقت یک‌بار با جان کری تعامل می‌کند، گفت که اغلب اوقات و منوط به اینکه چه شرایطی وجود دارد، ممکن است دو تا سه بار در روز با همتای آمریکایی خود تماس برقرار کند چرا که آنها با یک توافق پیچیده مواجه هستند و هر دو خواهان اجرای کامل آن می‌باشند.

ظریف همچنین گفت: من همچنان با وی (جان کری) همکاری می‌کنم تا اطمینان حاصل کنیم که هر آنچه وی، خودم و دیگر شرکت کنندگان در این مذاکرات قادر به دستیابی به آن بودند، اجرا، محافظت و تقویت می‌شود.

وی در ادامه درباره روابط تهران و واشنگتن طی دو سال و نیم گذشته، گفت: ما امیدوار بودیم که همکاری‌های بیشتر بر سر این موضوع، بی‌اعتمادی را از بین ببرد و من هنوز هم فکر نمی‌کنم که خیلی دیر باشد. همانطور که رهبر ما سال گذشته گفتند، اگر تجربه مذاکرات هسته‌ای ثابت کند که آمریکا رویکردش را در قبال ایران عوض می‌کند و رویکردش را بر اساس احترام متقابل و منافع قرار می‌دهد، شانس تغییر وجود دارد.

ظریف افزود: اما اگر آمریکا بخواهد به سیاست‌های خصمانه‌اش ادامه بدهد، مجبوریم به توافق هسته‌ای بچسبیم و تلاش کنیم که آن را سرپا و موثر نگه داریم. توافق هسته‌ای همچنان می‌تواند زیربنا باشد، نه سقف. اما این نیازمند اراده سیاسی مثبت از سوی آمریکا است تا مسیر تکرار گذشته‌ها و مسیرهای نخ‌نما در خصوص ایران را کنار بگذارد.

وی در پاسخ به سوالی درباره اظهارات یک مقام آمریکایی که گفه بود دولت امیدوار است توافق هسته‌ای به حل دیگر مشکلات در گذشته به ویژه در دوران ریاست جمهوری اوباما کمک کند، اظهار کرد: ما یک ضرب‌المثل داریم که می‌گوید ابتدا برادری‌ات را ثابت کن بعد درخواست ارث کن. آمریکا ابتدا باید نشان دهد که در حال اجرای برنامه جامع اقدام مشترک است. هیچ نمی‌پرسد که آیا ایران برجام را اجرا می‌کند یا نه. تقریباً تمامی مقامات ایران معتقدند که آمریکا توافق را اجرا نکرده است. بنابراین، شما باید ابتدا برادری خود را ثابت کنید،‌ سپس ما درباره ارث صحبت خواهیم کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در پاسخ به سوالی درباره‌ حکم دیوان عالی آمریکا برای پرداخت غرامت به قربانیان بمب‌گذاری سال ۱۹۸۳ در بیروت از سوی بانک مرکزی ایران و به علاوه پرداخت غرامت به خانواده‌های قربانیان حادثه ۱۱ سپتامبر از محل سرمایه‌های بلوکه شده کشورمان گفت:‌ تمام احترام به دستگاه قضایی آمریکا از بین رفته است. چطور می‌توانید ایران را برای خسارات ناشی از حادثه ۱۱ سپتامبر مسئول بدانید و در عین حال از دیگرانی که در واقع مقصر اصلی این فاجعه هستند سلب مسئولیت کنید ؟ این پرونده‌ها نمی‌تواند در هیچ دادگاه متمدنی معتبر باشد. زمانی‌که یک دادگاه آمریکایی، ایران را به دلیل ۱۱ سپتامبر معتبر می‌داند اعتبار دستگاه قضایی آمریکا زمانی که پای ایران در میان باشد، از بین می‌رود.

وی ادامه داد: مردم ممکن است در کشورها علیه مصادره اموال آمریکا قانون وضع کنند. شما از این خوشحال می‌شوید. آمریکا جرائم زیادی علیه مردم ایران، ویتنام، افغانستان، و مردم عراق مرتکب شده است. آیا آنها می‌توانند در کشورهای خودشان به خاطر تلفات جانی ناشی از بمباران‌های آمریکا، به خاطر شکنجه‌های ساواک ( آژانس اطلاعات شاه) که توسط آمریکا ایجاد شده بود، از واشنگتن پول مطالبه کنند؟آیا شما چنین چیزی را می‌پذیرید؟ بنابراین چرا ما باید حکم دیوان عالی آمریکا را بپذیریم. دیوان عالی ، دیوان عالی آمریکا است نه دیوان عالی دنیا، ما در حدود اختیارات قانونی این دادگاه نیستیم و پول ما نیز همینطور. این یک دزدی است. یک دزدی بزرگ، یک دزدی خیابانی است و از من قبول کنید که ما آن را پس می‌گیریم.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان در ادامه گفت و گو با این نشریه آمریکایی در پاسخ به سوالی درباره‌ی برنامه موشکی ایران گفت‌: این مشکل آمریکا است که فکر می‌کند می‌تواند رفتار همه را کنترل کند. این آزمایش‌های موشکی حق ما هستند. ما به روشنی گفته‌ایم که از آنها جز برای دفاع از خود استفاده نخواهیم کرد. آنها برای حمل سلاح‌های هسته‌ای ساخته نشده‌اند.

وی افزود: چه انتظار دارید؟ اینکه ایران بمیرد؟ شما جنگ عراق و ایران را پوشش دادید. به یاد می‌آورید که موشک‌های مسلح به سلاح‌های شیمیایی روی شهرهای ایران ریخته می‌شد. بیایید نگذاریم این معضل دوباره باز شود. هر کس که ایران را به دلیل آزمایش موشکی ‌اش به تحریک آمیز بودن متهم می‌کند باید همان حرف ساده‌ای را بزند که من گفته‌ام و فرماندهان سپاه پاسداران زده‌اند؛ اینکه ایران هرگز به هیچ کشوری حمله نخواهد کرد. ساده و شفاف البته این تعهد قانونی هر کشوری است که باید بگوید.

ظریف تاکید کرد:‌ اینجا من فکر می‌کنم که شما به ما مدیون هستید. هواپیماهای آمریکا به صدام حسین برای بمباران شیمیایی مردم ایران اطلاعات می‌دادند . ما در زمینه دفاعی به هیچ کس هیچ چیزی بدهکار نیستیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است مذاکره‌ای هم درباره‌ی برنامه موشکی ایران انجام شود، تصریح کرد:‌ما دو سال و نیم مذاکره کردیم و به صراحت و بارها و بارها گفتیم که دفاع ما موضوعی قابل مذاکره نیست. ما بخشی از آنچه متحدان شما در منطقه هزینه می‌کنند را صرف توان دفاعی‌مان می‌کنیم. ما کشوی به مراتب بزرگتر با جمعیتی بسیار بیشتر برای دفاع کردن داریم. در حالیکه جمعیت امارات متحده عربی چقدر است؟ آنها چقدر در زمینه نظامی هزینه می‌کنند؟
وزیر اطلاعات: خرید اوراق قرضه از آمریکا از سوی دولت نهم، مثل انداختن گوشت در دهان گربه بود

تاریخ:چهارشنبه 8 اردیبهشت 1395-01:23 ق.ظ

سید محمود علوی وزیر اطلاعات در نشست شورای اداری هرمزگان اظهار داشت: سهل انگاری دولت گذشته (نهم) باعث شد تا دستگاه قضایی آمریکا ۲ میلیارد دلار از دارایی های نقدی ایران را مصادره کند.

وی در تشریح این موضوع افزود: در زمان مذاکرات ازطریق آنان (طرف های مذاکره کننده) اطلاعاتی در خصوص مبلغ چهار میلیارد دلار بدست آوردیم که دولت نهم با آن اوراق قرضه خریده بود.

علوی اضافه کرد: دارایی بانک مرکزی یک وقت بصورت پول نقدی در حسابهاست که نمی توانند به آن دست بزنند و یک وقت، املاک است که (امریکایی ها) املاک ایران را براساس آن چیزهایی که خودشان دارند، دست روی آن می گذارند؛ همانطوری که بنیاد علوی را در آمریکا مصادره کردند.

وزیر اطلاعات اظهار داشت: در دولت نهم چهار میلیارد دلار در کشور ایتالیا اوراق قرضه خریدند که سفیر وقت ایران همان موقع با گوشزد کردن خطر ناشی از این کار، به آنان گفته بود تبدیل پول به اوراق قرضه، هرچند ممکن است سودی برای ما داشته باشد اما اگر دست آمریکایی های بیاید، می توانند روی آن دست بگذارند و آن را مصادره کنند.

وزیر اطلاعات با بیان اطلاع داشتن مدیران دولت نهم از این قبیل کارها ابراز داشت: همان وقتی که رئیس جمهوری برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل به آمریکا می رفت، هواپیما پس از پیاده کردن او و اعضای هیات ایرانی، در فرودگاه نظامی می نشست زیرا دستگاه قضایی آمریکا هواپیما را به عنوان یکی از اموال ایران مصادره می کرد.

علوی یادآور شد: در چنین شرایطی، عزیزان رفته اند مبلغ ۴ میلیارد دلار اوراق قرضه خریده اند که ۲میلیارد دلار آن اوراق قرضه آمریکا بوده، یعنی از بورس آمریکا سهم خریده اند که می شود نام این کار را گوشت انداختن در دهان گربه گذاشت، طوری که هم اکنون می بینیم گربه آن را به دهان گرفته است
فعالیت مسئول دانشگاهی جهت حمایت از کاندیدای انتخابات مجلس از حوزه انتخابیه رشت!

تاریخ:چهارشنبه 8 اردیبهشت 1395-01:23 ق.ظ

معاون آموزشی یکی از دانشگاه های دولتی در گیلان  که همزمان با حفظ سمت رییس یک  مرکز دانشگاهی  هم می باشد با دعوت از برخی از روسای دانشگاهی مراکز شهرستانها! و دعوت  برخی از اساتید دانشگاه ، و برگزاری نشست انتخاباتی  در مراکز دولتی ، عملاً از امکانات دولتی جهت حمایت از دو تن از کاندیدای انتخابات دهمین دوره  مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه رشت  وارد عمل شده است ، با توجه  به تاکید وزیر محترم  کشور  به تمامی مدیران، مسئولان و کارکنان دولت در رعایت اصل بی‌طرفی و همینطور  ممنوعیت استفاده از امکانات دولتی له یا علیه کاندیداهای انتخاباتی ، این گونه حرکات و فعالیت های غیر قانونی چه توجیهی  می تواند داشته باشد


هاشمی رفسنجانی در چه صورتی نامزد ریاست مجلس خبرگان می‌شود؟
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

می خواهم گرگ چرانی كنم دكتر محمد علی هالو

تاریخ:چهارشنبه 8 اردیبهشت 1395-01:48 ق.ظ

می خواهم گرگ چرانی كنم  دكتر محمد علی هالو  DARDNEWS.IR   دلنوشته اا دارستانی

گرگها آغوش خود را باز كنید تا اسماعیل بابا بیاید   dardnews.ir


می ترسم از گرگ صفت هااما چاره ای نیست سراغ همان گرگی می روم که جن از او می ترسد......... چه كنم زمانه مرا ورق را اینطور عوض كرد گرگها آغوش خود را باز كنید تا اسماعیل بابا بیاید...دنیا خیلی ......
خسته تر از  همیشه در زاد روز تولدم  سنگینی پلک هارا با آب سبک می کنم و نگاهی به گنجشک های داخل حیاط منزلمان می اندازم وگوش جان می سپارم به آواز آنها که به یکباره حسرت پرواز به دلم گذاشتند پروازی که در آن خبری از تابلوهای عبور ممنوع توقف مطلقا ممنوع و راه یکطرفه نیست.


می ترسم از عشق دوباره اماچه باید کرد که هنوز دلتنگ و اسیر لحظه های با تو بودن هستم.

می ترسم از وابستگی ها اما چه باید کرد که هنوز بدنبال چتری هستم برای خیس نشدن زیر این باران تنهایی.

می ترسم از سردی این هوای دلم اما میدانم که باید خانه ای ساخت کنج دلمان تا با گرمای وجودت در آنجا ساکن شویم.

می ترسم از گرگ صفت هااما چاره ای نیست سراغ همان گرگی می روم که جن از او می ترسد.........


سراغ سایه درختان موریانه خورده و بی ریشه نمی روم چرا که سایه سرم اینجاست.

هنگام زمین خوردن دست یاری به سوی نا اهلان دراز نمی کنم چرا که عصای دستم اینجاست.

گرچه بد شدم و غبار روزگارروی عینکم نشسته و همه جا تیره و تار است اما نگران نیستم چرا که سوی چشمانم اینجاست


چهار فصل دنیای خودم را اینگونه سپری کردم که با وجودش هنگام باران چتری بودو پس لرزه های زمستان هم نتوانست در بهار به شکوفه هایش آسیبی برساند.

در تابستان هرچند گرمای خورشیدهمدم هرم تنش شده بوداما سایه سرش بهترین سایه بان همراهم بود.

همچون جدایی برگ و درخت پاییز ماهم فصل جدایی بود برگ های زرد و نارنجی نصیب رفتگر محله و چراغ قلبم با آخرین مد لباس عازم آخرین سفر شد و من ماندم و زمستان که در سوزسرمابدون اینکه خبری از هرم تنش باشدباید برف و باران ها را تحمل می کردم

سراغ باران را می گرفت که این روزها سنگدل شده و اشکی برای ریختن ندارد

مدتهای زیادی است که قفل خلوت تنهایی ام بازشده و من بدنبال شاه کلید می گردم.


قلب امیدی برای تپیدن ندارد٬زبان روزه سکوت گرفته و چشم هاهم ......


نفس تازه ای گرفتم آن هنگام که بغض٬سکوتم را شکست
 
گرگها چرا مرا دوست دارید گرگها می دانید كه محبت با زور نمی شود ...چرا پس مرا مجبور
می كنید تا به آغوش شما بیایم...آغوش شما برای من حسی ندارد اما می آیم چون از جن ها
می ترسم..زمانه اینطور است از بد بدتر آن بدی را انتخاب می كنم ....كه نسبت به بدتر بهتر است ..اما خوب نیست..اما خوبها هم مرا نخواستند ...تا خوبها مرا بخواهند گرگها آغوش خود را باز كنید من در پناه شما باشم از دست جن های نادیده ...گرگها می دانید شما چرا انتخاب كردم... چون خوبها مرا نخواستند ....ولا اقل من شناختی روی بدی شما دارم ...واما جن ها نامریی ها هستند آنها رانمی شناسم.... گرگها آغوش خود را باز كنید می آییم با شما باشم ..اما  شرطم این است من گرگ نخواهم شد..شاید خوی و سرشت گرگ را پیدا كنم..آخه ...........من انسانم اشرف مخلوقاتم ...گرگ .........اخه خدا مرا دوست دارد ..می دانم روزی مرا پیش خوبها خواهند برد...گرگ ها دلخوش نباشید مرا به آغوش خود آوردید من روزی خواهم رفت ..چون منتظر ناجی  هستم ..ناجی كه بشریت را نجات خواهد داد... بدون منت و بدون سلاح  و با صلح و دوستی و فراوانی نعمت..گرگها دلخوش نباشید....من باز خواهم گشت....... منتظر آن روز هستم...كه منجی بشریت بیاید ...اسماعیل بابا

می خواهم گرگ چرانی كنم   اسماعیل بابا

می خواهم کمی گرگ چرانی کنم ، می خواهم تاوان رهایی گوسفندان را با حبس خود در قفس بپردازم تا شغالان در شهر آزاد بگردند و ادعای گرگی کنندو از نظر  انسان ها سگها حیواناتی با وفا و مفید هستند ولی از نظر گرگ ها سگ ها گرگ هایی بودند که تن به بردگی دادند تا درآسایش و رفاه زندگی کنند و سگانان خاین بیهوده بیش نیستند كه حتی قابل اعتماد نیستند ..گرگ باش ..مغرور باش
گرگ باش  عادت نكن ،حرف زور قبول نكن ، وحشی باش ، نترس از دشمن ،تنها باش ، وابسته نشو  و تكیه نكن ، اما تنها باش ..گرگ باش دشمن را رحم نكن بدر با تمام قدرت  و اگر در برابر سگان ولگرد بی تفاوت باشی  آنها با پارس كردن بیهوده زنده اند  برای نابودی  سگان ولگرد درنگ نكن  نابودشان كن  ..تا جهان از شر سگان ولگرد بیهوده پارس كنان پاك شود ... واما گرگ وقتی میره زیر ماشین و زخمی میشه به زور خودشو میکشونه اونور جاده .؟ انتظار نداره کسی کمکش کنه و زخمش هاشو ببندو .؟ انتظار نداره کسی یه کاسه آب بذاره جلوش.. فقط می خواد بره یه جایی کز کنه و با درد خودش بساز بره یه جای که حداقل کسه بهش سنگ نزنه!. میدونی داداش ؟ دارم خودمو می رسوم انور جاده .. نمی خواهم حالمو بپرسی ..یا زخم مرا مداوا کنی .. فقط اون سنگی که تو مشتت قایم کردی از پشت بمن بزنی رو برو بمن بزن و یا بنداز زمین .. روبرو صوری برای نخند? سنگ که از پشت می زنی  دو تا زخم میزنی زخم تن و زخم دل؟ زخم تن درست می شود اما زخم دل?.. خیلی خسته ام داداش  خیلی ... ولی امان از روزی که دوباره پاشم...؟ آنروز نزدیک است چون عمر مثل برق می گذارد. به استخوانهای پوسیدت رحم نخواهم كرد بزودی خواهم ایستاد دکترمحمد علی  هالو dardnews.ir
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logo