تبلیغات
انصار حزب الله گیلان - مطالب خرداد 1396

فریاد مردم گیلان- ASTARAo@YAHOO.COMایمیل ارسال خبر و عضویت

رشت کجاست؟

تاریخ:یکشنبه 28 خرداد 1396-07:41 ب.ظ

استان گیلان، دومین استان متراکم کشور، دارای ۱۶ شهرستان، ۵۱ بخش، ۴۳ شهر و ۱۰۹ دهستان است و کلان‌شهر رشت مرکز آن است. موقعیت جغرافیایی شهر رشت بین مدار ۳۷ درجه و ۱ دقیقه تا ۳۷ درجه ۲۷ دقیقه عرض شمالی و مابین نصف النهار ۴۹ درجه، ۲۸ دقیقه تا ۴۹ درجه، ۵۰ دقیقه طول شرقی است. رشت با وسعت ۱۲۵۱.۶۰۳ کیلومترمربع بزرگ‌ترین شهر شمالی كشور است و ۹ درصد وسعت استان گیلان را در برمی‌گیرد.

 موقعیت شهر رشت روی نقشه

شهر رشت از سال ۱۰۰۴ و هم‌زمان با دوران حكومت شاه عباس به عنوان مركز گیلان انتخاب شده و مركز معاملات نوغان و ابریشم گردید كه در آن زمان محصول اول گیلان محسوب می‌شد. بعد از آن این شهر مورد توجه سرمایه گذاران بزرگ ایرانی و اروپایی كه تاجران عمده نوغان بودند قرار گرفت و به همین سبب پیشرفت چشمگیری كرد. نام قدیمی رشت دارالمرز یا دارالامان بوده و قبل از این دو، به آن بیه می‌گفته‌اند. بیه در لغت‌نامه‌ها، رود و یا مصب بین دو رودخانه معنی شده است و چنین به نظر می‌رسد كه دلیل این نامگذاری، قرار گرفتن آن در میان دو رودخانه زرجوب و گوهر رود است كه به مثابه حفاظ و دیوار شهر محسوب می‌گردید.

گلسار رشت

رشت به شهر باران یا شهر باران‌های نقره‌ای شهرت دارد، حوزه‌ی شکل‌گیری مکان‌های شهری در طی زمان و سبک معماری این شهر به خاطر اقلیم متفاوت شمال کشور بسیار خاص است و نوع زندگی به طور کلی از سایر مناطق کشور متفاوت است. در سال ۲۰۱۵ به شبکه شهرهای خلاق جهان به عنوان شهر خلاق خوراک‌شناسی زیر نظر یونسکو پیوست. رشت تنها شهر ایران به همراه ۱۸ شهر دیگر جهان است که در زمینه خوراک‌شناسی در یونسکو ثبت شد. نکته جالب درباره رشت این است که بسیاری از اولین‌های ایران را به نام خود ثبت کرده است، برای مثال اولین شعبه بانک ملی ایران در سال ۱۳۰۴ در این شهر تاسیس شده است، اولین کتاب‌خانه ملی ایران با بنای شاخص به همت محمد علی تربیت تاسیس شد، اولین تئاتر کلاسیک ایران در رشت آغاز به کار کرد، اولین اتوبوس وارداتی به کشور در شهر رشت استفاده شد، راه آهن از این شهر تولد یافت و همچنین شهر رشت اولین داروخانه شبانه روزی و اولین مرکز نگهداری معلولین و سالمندان را نیز به نام خود ثبت کرده است. روز ۱۲ دی ماه روزی که در بیش از ۴٬۵ قرن پیش، رشت به عنوان مرکز سیاسی گیلان انتخاب شده را به عنوان روز رشت در تقویم رسمی کشور درج کرده‌اند.

اقلیم، آب و هوای رشت

شهر رشت

آب‌وهوای استان گیلان به معتدل خزری معروف است. کوهستان تالش با جهت شمالی، ‌ جنوبی و کوهستان البرز با امتداد غربی - شرقی، ‌ مانند سدی از عبور بخار آب دریای مازندران و بادهای مرطوب شمال غربی به داخل ایران جلوگیری می‌کند و به علت ارتفاع زیاد، موجب بارندگی‌های فراوان در استان گیلان می‌شود. میزان بارندگی در استان گیلان به بادهای مرطوبی بستگی دارد که در زمستان از شمال غرب، در بهار از شرق و در تابستان و پاییز از غرب می‌وزند.

وضعیت دمای شهر به این شرح است که متوسط حداقل دمای رشت شهر ۶/۳ و متوسط حداکثر مطلق آن ۲۹/۸ درجه سانتیگراد است.

افزایش رطوبت هوا (به ویژه در ماه‌های گرم سال تا ۹۳ درصد)، به تعدیل دمای هوا در تابستان و کاهش آن در زمستان، به ویژه در نواحی جلگه‌ای نزدیک به دریا، می‌انجامد. از این‌رو، یخ‌بندان زمستانی در نزدیکی کناره‌های دریا بسیار کم است.

 میانگین سالانه رطوبت نسبی هوا در رشت ۸۱.۹ درصد که در فصل‌های مختلف کمی تغییر می‌کند

 از ۳۶۵ روز سال در شهر رشت، حدود ۱۶۷ روز تمام ابری، ۱۰۴ روز نیمه‌ ابری و ۹۴ روز صاف است. ابرناكی در رشت در ماه‌های سرد سال مانند بیشترین و در ماه‌های گرم كمترین مقدار را دارا است.

میانگین بارش سالانه باران در استان هزار و ۲۰۰ میلیمتر است که این میزان بارش ۱.۵ برابر متوسط جهانی و ۴.۵ برابر متوسط کشوری است.

جمعیت و زبان مردم رشت

باران در رشت

رشت از جمله شهرهای ایران است که جمعیت آن بسیار شناور است، جمعیت امروزه شهر رشت بیش از یک میلیون نفر برآورد شده است که در ماه‌های که آب‌وهوای شهر مناسب می‌شوند و بیشتر افرادی که دارای خانه‌های فصلی در این شهر هستند به رشت می‌آیند، جمعیت این شهر را تا ۲ میلیون نفر افزایش می‌دهند که باعث تبدیل رشت به پرتراکم‌ترین شهر کشور می‌شود. همچنین، نرخ رشد جمعیت شهری شهر رشت نیز ۱۰/۵ درصد است که در جایگاه شهرهای در حال افزایش جمعیت در کشور قرار می‌گیرد.

اقتصاد رشت

برنج شمال

صنایع مهم این استان شامل صنایع غذایی، ریسندگی و بافندگی و چوب و کاغذ است. به دلیل فراوانی جنگل‌ها در استان گیلان صنایع چوب و کاغذ چوکا در تالش از صنایع مهم گیلان و حتی کشور است. همچنین صنایع دستی نظیر سبدبافی ، حصیربافی و تولید وسایل و اشیاء چوبی نیز از دیگر منابع اقتصادی است. پرورش کرم ابریشم، کشت برنج، چای، توتون، صید و عمل آوری انواع ماهی، تولید و صادرات خاویار از جمله دیگر منابع اقتصادی رشت است.

همچنین جاذبه‌های گردشگری استان باعث شده تا سالانه میلیون‌ها گردشگر داخلی و خارجی از این استان دیدن کنند.

برخی کارخانه‌های شهر رشت

 ۱- کارخانه‌ی گونی‌بافی، تعداد کارگران پانصد تن. ۲- کارخانه‌ی بلورسازی، تعداد کارگران بیست تن. ۳- کارخانه‌ی تخم نوغان‌گیری، مقدار محصول در سال از ۲۵ تا ۳۰ هزار جعبه. ۴- بند پوتین، تعداد کارگر ۱۵ تن. ۵- پنج کارخانه‌ی برنج‌پاک‌کنی. ۶- دو کارخانه‌ی آرد. ۷- دو کارخانه‌ی پیله‌خفه‌کنی. ۸- کارخانه‌ی کبریت‌سازی. ۹- چهار کارخانه‌ی جوراب‌بافی. ۱۰- کارخانه‌ی برق

مزیت‌های جغرافیایی اقتصادی

 • موقعیت ممتاز جغرافیایی و قرار گرفتن در مسیر کریدور نوستراک
 • همسایگی با کشورهای آسیای میانه از طریق خاکی و آبی
 • وجود رودخانه‌های دائمی و پرآب سفید رود، پل رود، کرگان رود، شفا رود و ...
 • منطقه آزاد تجاری انزلی
 • دسترسی دریایی به بنادر آستاراخان و لاکان روسیه

مزیت‌های تولیدی و اقتصادی

 • یکی از قطب‌های صنعتی کشور، به‌ویژه در صنایع تبدیلی کشاورزی و دریایی و صنایع دارویی و سلولزی و نساجی
 • وجود مواد اولیه برای توسعه صنایع تبدیلی
 • وجود صنایع بزرگ همچون کاغذ و نساجی و فولاد
 • وجود شهرک‌ها و نواحی صنعتی در نقاط مختلف استان
 • نیروی کار ماهر و تحصیل کرده و همچنین نیروی کار ارزان
 • منابع انرژی مصرفی ارزان نظیر آب، برق، گاز و ...

مزیت‌های زیرساختی

 • وجود ۴ نیروگاه برق لوشان و رشت و نیروگاه آبی منجیل و نیروگاه بادی منجیل در استان
 • مخازن ذخیره سوخت تا ۲۰۰ میلیون لیتر، نفت سفید، بنزین و نفت گاز جهت سوخت رسانی به گیلان، اردبیل و غرب مازندران
 • برخورداری از شبکه‌های وسیع حمل‌ونقل جاده‌ای، فرودگاه بین‌المللی رشت و بنادر انزلی و آستارا
 • وجود بازارچه مرزی مشترک با کشور آذربایجان
 • آزاد راه در شرف احداث قزوین – رشت
 • طرح احداث راه آهن قزوین – بندرانزلی
 • امکانات بندری و کشتیرانی در منطقه انزلی

مزیت‌های تجاری خدماتی

 • وجود مرکز خدمات سرمایه گذاری در استان
 • طرح در شرف احداث نمایشگاه دائمی عرصه خدمات و کالا
 • برخورداری از شبکه وسیع موسسات مالی، پولی و اعتباری
 • وجود اتاق بازرگانی و صنایع و معادن، خانه صنعت، انجمن مدیران صنایع و ...
 • وجود دو گمرک در انزلی و آستارا و همچنین گمرک فرودگاه رشت
 • برخورداری از سیلوها، انبارها و سردخانه‌های مناسب
 • امکان واگذاری زمین برای سرمایه گذاری فعالیت‌های اقتصادی
 • امکان دسترسی به بازار ۳۰۰ میلیون نفری کشورهای آسیای میانه

فرودگاه رشت

فرودگاه سردار جنگل

فرودگاه سردار جنگل شهر رشت با قابلیت ۱۰۰ پرواز در روز یکی از فرودگاه‌های مهم ایران به حساب می‌آید، این فرودگاه در بلوار ولیعصر قرار دارد. فرودگاه رشت از نظر تعداد پرواز در سه‌ماهه اول سال ۱۳۹۵ با ۳۲ درصد رشد نسبت به سال در رتبه ۱۴ ام فرودگاه‌های ایران و رتبه اول فرودگاه‌های شمال ایران است. فرودگاه رشت از لحاظ ارتفاع از سطح دریا منجر به بیشینه سوخت‌گیری و تنها مسیر خط پروازی کناره دریاچه کاسپین (خزر) است و از این لحاظ مقرون به صرفه‌ترین خط پروازی کشورهای حوزه کشورهای اسکاندیناوی و اروپای مرکزی است.

هزینه مسکن در رشت

رشت

رکود خرید و ساخت و ساز مسکن در رشت همچنان حکم می‌راند، علی حامی احمدی رئیس اتحادیه بنگاه‌های مسکن رشت در گفت‌: قیمت مسکن در محله‌های مختلف شهر فرق می‌کند و به طور مثال برخی از واحدهای مسکونی گلسار رشت متری ۵ میلیون تومان فروخته می‌شود، در دیگر محلات نظیر لاکانی واحدهای مسکونی به طور میانگین متری ۳ میلیون و در محله‌های دیگر شهر تا ۲ میلیون تومان هر متر خرید و فروش می‌شود. در سال‌های گذشته هرساله شاهد افزایش ۲۰ تا ۲۵ درصدی قیمت خانه‌ها بودیم اما امسال به دلیل رکودی که وجود دارد می‌توان گفت، قیمت خرید و فروش برخی از خانه‌ها حداکثر ده درصد افزایش یافته است. امسال ساخت و خرید مسکن همچنان راکد مانده است. میزان معاملات خرید و فروش مسکن در گیلان در ۳ سال اخیر  ۵ درصد کاهش یافته است.

 • آپارتمان ۲۱۶ متری ، ۳ خوابه محله معلم،  ۶۵۰ میلیون تومان
 • آپارتمان ۱۵۰ متری ، ۳ خوابه  ۲۵۰ میلیون تومان
 • آپارتمان ۱۱۰ متری ، ۳ خوابه بلوار رسالت  ۲۱۰ میلیون تومان
 • ملک ۹۲ متری ، ۲ خوابه  ، بلوار دیلمان ۲۲۰ میلیون تومان
 • ملک ۱۵۵ متری ، ۲ خوابه ، کمربندی، ۱۵۵ میلیون تومان
 • ملک ۱۰۶ متری ، ۲ خوابه ، خیابان تختی  ۲۱۲ میلیون تومان
 • ملک ۱۵۵ متری ، ۲ خوابه  ، فلکه توشیبا ۱۵۵ میلیون تومان
 • آپارتمان ۸۲ متری ، ۲ خوابه ، بلوار مدرس ۱۵۰ میلیون تومان
 • ملک ۷۰ متری ، ۲ خوابه ، مسکن مهر  ۶۵ میلیون تومان

وضعیت اجاره بها در رشت

 رشت - گلسار - خیابان مکتب نرجس - کوچه ششم

زیر بنا: ۱۵۰ مترمربع، تعداد اتاق : ۳ عدد، ودیعه ۶۰ میلیون تومان - اجاره بها ۱ میلیون تومان

میدان توشیبا - کوچه رسالت - رسالت دهم -

زیر بنا: ۱۰۵ متر مربع، تعداد اتاق : ۳ عدد،  ودیعه ۲۵ میلیون تومان (رهن کامل)

رشت - یخسازی - شهرک امام خمینی - چهاراه جمهوری...

زیر بنا: ۱۰۰ متر مربع، مساحت زمین: ۱۵۵ متر مربع، تعداد اتاق : ۲ عدد، ودیعه ۲۰ میلیون تومان (رهن کامل)

محله‌های معروف رشت

صالح آباد، آب و برق، زیرکوچه، شالکو، احمدیان، پارک شهر، زرجوب، سوخته تکیه، حاجی‌آباد، بادی الله، ارمنی بولاغ، کرد محله، سرچشمه، باقرآباد، ساغری سازان، دانشسرا، جیرباغ، شهرک قدس، ۱۶متری سمیه سنگ سازی، قلمستان، چهارراه میکائیل، گلباغ نماز، نقره دشت، کرف آباد، حافظ آباد، رودبارتان، چمارسرا، کیژده، معین رودخان (شهرک مروارید)، استادسرا، پاسکیاب، سرخه بنده، آتشگاه، صیقلان، کیاب، سبزه میدان، شهرداری، گلسار، بوسار، فخب، پل عراق،

بیمارستان‌های رشت

 • بیمارستان پورسینا
 • بیمارستان رازی
 • بیمارستان امیرالمومنین
 • بیمارستان ولایت
 • بیمارستان امید

بازارهای رشت

بازار رشت

بازار رشت یا همان بازار بزرگ شهر رشت با مساحتی بالغ بر ۲۴ هکتار در بافت قدیمی و مرکزی این شهر قرار دارد و مرکز کلیه فعالیت‌های بازرگانی استان گیلان به حساب می‌آید، روزانه هزاران نفر از ساکنین شهرها و روستاهای مجاور رشت، برای داد و ستد در این بازار حضور می‌یابند. در این بازار علاوه بر محصولات متنوع كشاورزی کلیه مایحتاج ضروری زندگی روزمره را می‌توان یافت.

سرانه ورزشی در رشت

بسیاری از محله‌های رشت فاقد فضاهای ورزشی است، کمبود امکانات، عدم مشارکت جدی بخش خصوصی و کمبود فضای ورزشی برای بیشتر رشته‌های ورزشی باعث بروز مشکلات شده است. در شهرستان رشت بیش از ۵۰ هزار ورزشکار سازمان یافته در ۴۱ هیات ورزشی فعالیت دارند که در تعداد ورزشکار سازمان یافته ۴۸ درصد استان گیلان را در اختیار دارد اما با این وجود متاسفانه سرانه ورزشی شهرستان رشت کمتر از ۵۰ سانتی‌متر است و در بین ۱۶ شهرستان استان گیلان، مقام آخر را دارد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نامه یك نویسنده و محقق و فعال حقوق بشر و رو زنامه نگار و فرزند جانباز 65 درصد و برادر جانباز و ارتشی بازنشسته به ریس جمهور محترم ایران دكتر روحانی

تاریخ:یکشنبه 28 خرداد 1396-07:39 ب.ظ

نامه  یك نویسنده و محقق  و فعال حقوق بشر  و رو زنامه نگار   و فرزند جانباز 65 درصد و برادر جانباز و ارتشی بازنشسته به ریس جمهور محترم ایران دكتر روحانی  
dardnews.ir       astaranews1.ir

جناب آقای دكتر روحانی ریس جمهوری ایران   
 
با سلام    پیرو نامه های قبلی و نامه  های قبلی خدمت جنابعالی 

  اینجانب اسماعیل اسدی دارستانی   درجه دار بازنشسته ارتش  نویسنده و محقق پنچ کتاب  و روزنامه نگار و اولین وبلاگ نویس  و مستند ساز  و فرزند جانباز 65 درصد و برادر جانباز  میزان تحصیلات  فوق دیپلم و فرزندم هم  سرباز ارتش است  .....   ضامن چند نفر بودم  مجبور شدم ماشین ام را که مسافرکشی می کردم  بفروشم  و مقداری قرض بکنم قسط وام گیرندهها در بانک ها بدهم  و چند ماهی است بخاطر ضامن بودن سه نفر  از حقوقم کسر می شود فقط من پانصد هزار تومان دریافتی دارم هیچ گونه در آمدی ندارم .....   تاكنون میلیون ها تومان بخاطر اقساط  وام های كه برای دیگران ضامن ایستادم  قرض كردم و دادم و توان خرید یك نان ندارم تنها منبع در آمد من ماشین ام بود كه مسافر كشی می كردم آنهم بخاطر  ضامن بودن فروختم قسط وام گیرنده در بانك انصار را دادم  و چند روز هم حقوقم توقیف كامل شده بود مجبور شدم یك میلیون وپنجاه هزار تومان  قسط وام گیرنده كه ضامن اش بودم  سود بگیریم بدهم و تاكنون هشت میلیون بخاطر اینكه زندان نروم  بخاطر وام های  كه ضامن ایستاده بودم سود كردم خلاصه ریس جمهور عزیز وضعیت مالی من اسفناك حتی قادر نیستم نان  خالی برای  زن و فرزندم بخرم با قرض و... زندگی  می كنم .

   برای استخدام در اسکله بندر  آستارا(استان گیلان )  از فرماندار امام جمعه بنیاد شهید  نماینده آستارا و آیت الله قربانی نماینده ولی فقیه در استان گیلان و استاندار گیلان   نامه بردم تشکیل پرونده دادم    با توجه به وضعیت من درخواست دارم دستور استخدام من در اسکله آستارا را بدهید حتی پول خرید نان ندارم(ماهها ست به شما واستاندار گیلان و فرماندار  شهرستان  آستارا و نماینده آستارا و امام جمعه  و شوراها نامه و مشكلم را  گفتم  كسی  به دادم نرسیده است ) را احتیاج بکار دارم ( خواهشمند است دستور فرمایید  مرا در اسلكله بندر آستارا استخدام كنند ....حتی خدماتی    ...  ) 

در انتخابات 1392  و امسال فعال ستادی و حامیان دكتر روحانی بودم و در فضای مجازی برای دكتر روحانی  فعالیت می كردم
 
با تشکر

 اسماعیل اسدی دارستانی 

درجه دار بازنشسته ارتش و  نویسنده و محقق( پنج كتاب ) و فرزند جانباز 65درصد  و برادر جانباز   و فعال حقوق بشر  و رو زنامه نگار و مستند ساز   از  آستارا   استان گیلان  09119812795

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

یادبود 10 میلیون كشته های ایرانی- جنگ جهانی اول در تهران(هوكاست ایرانی )

تاریخ:یکشنبه 28 خرداد 1396-07:35 ب.ظ

ایران اگر چه طی دو جنگ جهانی اول و دوم در همان بدایت امربی طرفی خود را اعلام داشت اما به دلیل شاخصه های ژئواستراتژیك و ژئوپلتیك منطقه ای طی این دوجنگ آماج حملات سنگین قرار گرفت.در طی   جنگجهانی دوم  ، علی الخصوص بر اساس تبعات سنگین اقتصادی این جنگ برای ایرانكه منتهی به قحطی های سراسری در ایران شد 10میلیون  در جنگ اول و 8 میلیون در جنگ دوم  ایرانی كشته شدند و كه بیشتر افراد  توسط اشغالگران نسل كشی شدند  كشته یا از نداتشن غذا و دارو كشته شدند  تمام آذوقه ملت را اشغالگران به كشور خود ارسال كردند و بسیاری از زیر ساختهای سیاسی و اقتصادی ایران نابود گشت و اما بعد..

به دولت  جمهوری اسلامی ایران پشنهاد می كنم تا دیر نشده  یك یادبود 10 میلیون كشته ایرانی  جنگ جهانی اول در تهران احداث كند
 و پی گیر غرامت جنگی و نسل كشی  دولتهای روسیه و عثمانی  و انگلیس و..  در طول اشغال ایران در جنگ جهانی اول باشد و همینوطر
 یك یابود بخاطر كشته شده 8 میلیون ایرانی  از سال 1318 خورشیدی تا 1325 خورشیدی بخاطر كشته شدن یا بخاطر اشغال ایران ( قطعی و گرسنگی
 و بیماری ) مردم ایران را كشت..در صورتیكه دولت ایران در زمان جنگ جهانی اول و دوم اعلام بی طرفی نموده بود...
 درجنگ جهانی اول تقربیا نصف جمعیت ایران  كشتار شدند یا كشته شدند بخاطر مقاومت در برابر اشغال  یا ارسال اذوقه ایران به جنگ توسط این متجاوزان چه در جنگ جهانی اول یا دوم..
 چطور است  اسراییل از باز از دولت آلمان  و اروپا غرامت یم گیرد بخاطر هوكاستی كه ساخته ذهن آنهاست انجام شده نه در ان حد... یا ارمنستان   با لابری گری در فرانسه و آمریكا و دیگر  كشورها موفق شده نسل كسی ارامنه در عثمانی را ثابت كند و در صدد گرفتن غرامت است و حتی وارد تاریخ بین الملل نموده است ما چه از آنها كمتر داریم حالا در صورتیكه كشتار و نسل كشی در آلمان و عثمانی ربطی به دولتهای اسراییل و ارمنستان ندارد  و اما كشور من یك كشور باستانی و مستقل بود.... اگر دولت ایران آماده باشد من بعنوان نویسنده و محقق ( 5 كتاب نوشتم ) و روز نامه نگار و درجه دار بازنشسته ارتش حاضرم  مخارج  یادمان 18 میلیون شهدای جنگ جهانی دوم و اول ایران را بدهم هم خودم تنها خانه ام را می فروشم و هم از مردم كمك می گیرم... من پشنهاد می كنم بنیاد یابود 18 میلیون نسل كشی  وشهدا توسط اشغالگران تاسیس شود من آماده رایگان مسئول یابود و هم مسئول حقوقی یابود باشم .....منت هم نمی گذارم ..تمام مطالعات و تحقیقات را دراختیار دولت قرار می دهم..
 تاسیس بنیاد یابود 18 میلیون شهدای و كشته شده ای ایران(هوكاست ایرانی ) در جنگ جهانی اول  و دوم توسط اشغالگران روس و آمریكا و عثمانی و انگلیس و دوستانش.. و عذار خواهی انها از دولت ایران...

توضیح اینكه بنا بر اسناد و مدارك موجود در وزارات امور خارجه ایران و دیگر اسناد و تحقیقات در كتابهایی آستارا در گذر زمان نوشته حریری  و سر گذشت تالشان و داستان های آسمانی ایرانی نوشته اا دارستان فقط در آستارا در سال 1225 زمانیكه گماشته های  شوروی یعنی حكومت پیشه وری ( جمهوری خود خوانده آذربایجان )  درر زمان فرار از ایران بالای 5 هزار ایرانی را قتل عام و بقیه جمعیت یعنی  5 هزار نفر را كوچك اجباری به شوروی كردند و طبق منشور  سازمان ملل متحد همین  كشتار یا همین كوچ اجباری 5000 هزار كودك و زن و نوجوان به شوروی مثال نسل كشی توسط شوروی محسوب می شود  و می توان  در دادگاههای بین المللی  از روسیه فقط برای شهرستان استارا غرامت نسل كشی گرفت و یك یابود نسل كشی مردم آستارا توسط شوروی و گماشته اشان (پیشه وری ) در استارا احداث نمود فردا دیر است ...

 09119812795

 اسماعیل اسدی دارستانی نویسنده و محقق و روز نامه نگار و مستند ساز  و فعال حقوق بشر و محیط زیست ( اولین وبلاگ نویس ایرانی )

dardnews.ir

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

سازمان ملل نیاز به اصلاحات كلی دارد واما ....حق وتو و عضویت دایم 5 كشور یعنی دیكتاتور ی

تاریخ:یکشنبه 28 خرداد 1396-07:34 ب.ظ

سازمان ملل  اصلاحات كلی نیاز  دارد واما ....حق وتو و عضویت دایم  5 كشور  یعنی دیكتاتور ی
 
واقعا جای سوال است..در سازمان مللی كه تمام ملل د آن عضو هستند  همانند مجلس شورای ملی شاهنشاهی است كه مردم انتخاب می كنند  و شورای امنیت همانند مجلس سنا كه از 60 نفر  آن30  توسط مردم و 30 نفر توسط توسط شاه دیكتاتور...حتی انتخاب دبیركل  بدون توافق شورای امینت سازمان ملل غیر ممكن است و در منشور سازمان ملل شورای امنیت بعنوان دایه یا قیم جهان كا ر می كند...دبیركل بجای شاه است كه بدون شورای امنیت هیچ قدرتی ندارد ..بنظر من ساختار قانون اساسی مشروطه همانوریكه ازانگلیس و فرانسه گرفته شده است ..منشور سازمان ملل و ساختار شورای امنیت سازمان ملل از قوانین مشروطه انگلیس و بعضی قوانین ناقض فرانسه گرفتهش ده است. در تاسیس سازمان ملل كه اكثر كشورها شاهان و دیكتاتورهای بی مغز و بدون فكر و خون ریز داشتند و از سیاسیت سر نمی آوردند یا خیلی از كشورها تحت استعمار بیشتر انگلیس و بقیه فرانسه و آمریكا ،شوروی و چین قرار داشتند   سازمان ملل دست این چند كشور بود و امپرطوری عثمانی شكست خورده بود و ایران در اشغال انگلیس و روسیه بود دولت مستقل نداشت و اكثریت كشورهای اسلامی تحت اشغال غربی ها بودند ..منشور سازمان ملل و شورای امنیت بنفع  5 كشور نوشته شد.. بقیه كشك بودند...
اگر قرار بر جمعیت  بو د باید یك عضو شورای امنیت  هم از مسلمان بودند یا اگر به جمعیت مذهب بود ...مسیحان جهان یك هفتم جهان را تشكیل می دهند و مسلمانان هم یك هفتم جهان .. باید مسیحان یك رای داشتند نه 4 عضو آن عضو دایم سازمان ملل باشند ...یهودیان كه تكلیفشان محشص است اروپاییان و آمریكا  و روسیه همیشه از حق آنها بعنوان حق وتو استفاده كردند و اگر استفاده به حق وتو كشورها نگاه كنید بیشتر حق وتو اعضای دایم  شورای امنیت سازمان بنفع اسراییل استفاده شده است...
باید منشور حقوق بشر و كمیسیون حقوق بشر سازمان ملل تا حذف عضویت دایم و حق وتو 5 كشور اصلی  به حالت تعلیق در آید..چون منشو حقوق بشر سازمان ملل با ساختار غیر دموكراتیك و رای گیریی سازمان ملل جور نمی آید .. سازمان ملل و شورای امنیت سازمان ملل دارد با دیكتاتوری و مصونیت 5 كشور اداره می شود این سازمان ملل به نفع 5 دیكتاتور است و منشور های سازمان ملل با بودن این 5 كشور قابل توجیه نیست ...
برای من همیشه جای سوال است بعنوان فعال  و كارشناس حقوق بشر جهانی این است چرا كشورهای سازمان ملل به این امر مهم اعتراض نمی كنند آخر چطور كشورهای فرانسه و آمریكا و انگلیس شعار و پرچم دار حقوق بشر و دموكراسی هستند ..خودشان باعث دیكاتوری در سازمان ملل و شورای امنیت هستند و عضویت دایم  و حق وتو خود دیكتاتوری مطلق پنج كشور در جهان است ( چون چین  و روسیه  كشور دموكراتیك نیستد از آنها انتظاری نمی رود لا اقل شعار حقوق بشر نمی دهند)

مثال ساده در مسئله به رسمیت شناختن  و عض.یت فلسطین در سازمان ملل با تهدید وتو غرب بخصوص آمریكا تاكنون مسكوت مانده است و تمام جنگ های خاور میانه  فلسطین  و ... است چون اگرفلسطین یك عضو سازمان ملل شود و دو كشور اسراییل و فلسطین تقسیم شود و بیت المقدس طبق خواست فلسطینان و یهودیان اشغالگر به دو بخش  پایتخت فلسطین و اسراییل تبدیل شود این دو كشور تاسیس مشكل خاور میانه حل می شود چون این بحث مقاله مجزا است این بحث را اینجا قطع می كنم...
 یا داعش كه بوجود آمد همین یزر سر این حق وتو غرب و روسیه است .. اگر نبود این حق وتو سازمان ملل در خصوص سوریه عمل می كرد الان جنگی در سوریه نبود و داعش  5 هزار كلیومتر خاك عراق و سوریه را اشغال رنمی كرد و  دولت اسلامی تشكیل نمی داد و اینقدر انسان كشته نمی شد ...
اگر ریشه نگاه كنیم ..اگر شوروی حق وتو نداشت وقتی افغانستان را اشغال می كرد شورای امنیت مستقل و با رای سازمان ملل بود قطعنامه علیه اشغال افغانستان در شورای امنیت صادر می كردندو غرب و كشورهای اسلامی دیگرنیاز نبود
القاعده و چریك ها و مجاهدین را تاسیس و تجهیز كنند و الان هم شاید بن لادن  شاهزاده سعودی زنده بود در گوشه ای  عربستان عشق و حالش را می كرد وچیزی بنام القاعده و تندروی اسلامی تاسیس  نمی شد  و اگر  القاعده نبود  دیگر خبری  از داعش و النصره و.. نبود همه زیر سر  شورای امنیت و حق وتو و عضویت دایم 5 كشور است....
آیا برای شما سوال شده است چرا مقر سازمان ملل اصلی در آمریكا بقیه در اروپایی غربی است مگر  كشورهای آسیایی و افریقایی انسان نیستند مگر حق عضویت نمی دهند ..می دانید با استقرار سازمان ملل در آمریكا  این كشور مشروعیت جهانی پیدا می كند و ارزش پولش بالاست و میلیونها شغل از جانب  این مقر سازمان ملل برای آمریكا خرج می وشد و مثال ساده فقط نزدیك 170 كشور عضو و.. اینها ساختمان و نگهبان و نظا فچی و غذا و... می خواهند همه از آمریكا تامین می شود....مثال وقتی سران كشورها به آمریكا می رود اولا : آمریكا مشروعیت پیدا می كندو ارزش زمین و پول و.. بالا می رود و میلیارد ها دلار  از بابت ورود سران به خزانه آمریكا واریز می شود و مغازها و كارخانه ها و شركت های مكنیتی و پلیس و.. آمریكادر چند روز بودن سرران در آمریكا میلیارد میلیاردها دلار سود می كنند كه غیر قابل شمارش است ..
مثال مقر حقوق بشر سازمان ملل در ایروپا از بودن این مقر ها می دانید چقدر افراد آن كشورها مشغول و چند ین هزار شغل ایجاد می شود... چرا یك مقر هم در افریقا و اسیا تاسیس نمی شود ..
چرا مقر سازمان ملل را به اسیا نمی اورندمثال بیت المقدس ..طبق منشور سازمان ملل در سال 1948 كه كشور اسراییل  و فلسطین تاسیس شد ..بیت المقدس طبق تصویب  خود سازمان ملل یك شهر بین المللی است كه تاكنون توسط اسراییل اشاغل شده است  بنظر من  مقر اصلی سازمان ملل را از نیورك به بیت المقدس بیاوردند دیگر اختلافات فلسطین و اسراییل( اشغالی ) حل می شود...و بیت دالمقدس طبق مصوبه سازمان ملل 1948 یك شهر بین المللی باید توس ط سازمان ملل اداره شود...وقتی منشور سازمان ملل و شورای امنیت و منشور حقوق بشر را می خوانیم خیل اصلاحات می خواهد

باید حق عضویت 5 كشور و حق وتو این پنچ كشور  در شورای امنیت حذف و اعضای شورای امنیت موقتی با رای اعضای سازمان ملل باشد..

سازمان ملل ذر سال 1945 تاسیس شده با عضویت حدود 50 كشور جهان كه پنچاه كشور بیشتر آین 50 كشور در استعمار پنج كشور روسیه و فرانسه و آمریكا و چین ر، بریتانا  بودند...هماكون اكثریت كشورها از استعمار خارج شدند  و هماكنون حدود 170 كشور وجود دارد باید اصلاحات در منشور سازمان ملل و حقوق بشر و شورای امنیت انجام شود و مهم تر از همه  عضویت دایم و حق وتو پنچ كشور باید حذف شود این یعنی دیكتاتوری كامل 5 كشور در سازمان ملل و سازمان ملل مشروعیت قانونی نداردبا بودن حق عضویت دایم و حق وتو 5 كشور ومنشور ناقض و قدیمی... قوانین سازمان ملل باید بن روز رسانی و اصلاحات شود...

از سال 1945 تاکنون که سازمان ملل متحد تاسیس شده است،  روسیه(اتحاد شوروی ) 121 بار، آمریکا 79 بار، بریتانیا 32 بار، فرانسه 18 بار و چین 5 بار از حق وتوی خود در شورای امنیت این سازمان استفاده کرده اند.

"وتو" در ادبیات لاتین به معنای "ممنوع می کنم" است.  این کلمه برای لغو یکطرفه یک قانون به کار می رود و به این ترتیب وتو قدرت نامحدودی است که می تواند سبب جلوگیری از (نه تصویب) تغییرات خاص شود. در منشور سازمان ملل متحد هرگز کلمه ای به نام "وتو" قید نشده است. در حقیقت جهت تصویب یک قطعنامه در شورای امنیت و اجرای آن، باید 9 رای از 15 رای اعضای شورا، شامل 5 عضو دائم و 10 عضو غیر دائم، موافق باشد. اما در منشور سازمان ملل متحد این عبارت صریحا ذکر شده است که " آرای همه اعضای دائم شورای امنیت باید موافق قطعنامه مطروحه باشند." این بدان معناست که در صورت مخالفت یکی از اعضای دائم با یک قطعنامه و صدور رای مخالف علیه آن، قطعنامه مذکور به اصطلاح "وتو" شده است.

حق وتوی اعضای دائم شورای امنیت هموراه مورد انتقادات فراوانی بوده است. در واقع اتحاد جماهیر شوروی سابق و آمریکا با استفاده گسترده از حق وتو، نظام وتو را تا حدود زیادی بی اعتبار کرده اند. در حال حاضر، بسیاری از پیش نویس های قطعنامه ها به دلیل تهدید به استفاده از حق وتو توسط یکی از اعضای دائم، حتی به شورای امنیت ارائه نمی شوند. برای مثال در جنگ عراق (مارس 2003)، فرانسه و روسیه اعلام کردند که از هیچ قطعنامه ای مبنی بر جنگ علیه عراق حمایت نمی کنند. در نتیجه ایالات متحده، بریتانیا و اسپانیا پیش نویس خود را از دستور کار شورای امنیت خارج کرده و بدون بهره مندی از حمایت سازمان ملل وارد جنگ با عراق شدند. در دوران جنگ سرد، اتحاد جماهیر شوروی استفاده از حق وتو را تقریبا حق طبیعی و منطقی خود می دانست. در سال های اخیر نیز آمریکا به منظور حفاظت از دولت اسرائیل در مقابل انتقادها یا تلاش های بین المللی برای مهار تحرکات نظامی آن، مکررا از حق وتو استفاده کرده است.

وتو و انتقادات وارده:
منتقدان نظام وتو اشاره می کنند که برخی از قطعنامه هایی که تصویب می شود در عمل اجرا نمی شود. انتقاد عمده دیگر از نظام وتو این است که پنج عضو دائم، یعنی فاتحان جنگ جهانی دوم، دارای هیچ وجه اشتراک ژئوپولیتیکی در جهان امروز نیستند. این در حالی است که اگر حق وتو منسوخ شود، اکثریت آرا در شورای امنیت همسان خواهد شد و لذا شاهد تصویب قطعنامه های بیشتری خواهیم بود، موقعیت های بیشتری به عنوان عوامل تهدید علیه امنیت جهانی قلمداد خواهند شد، کشورهای بیشتری مواخذه می شوند و تحریم های بیشتری تصویب می شود.البته این نیازمند آن است که نظام اصلاح شده ای در شورای امنیت شکل گیرد که از توان اجرایی لازم و منابع مالی کافی جهت تحقق اهداف فوق برخوردار باشد، چرا که در حال حاضر اعضای دائمی شورای امنیت نزدیک به نیمی از بودجه کلی سازمان ملل را تامین می کنند.

تاکنون هیچ یک از پنج عضو دائمی شورای امنیت به تمایل خود برای واگذار کردن حق وتو اشاره ای نکرده است. با توجه به منشور سازمان ملل هر گونه تغییر در منشور سازمان ملل متحد باید از سوی هر پنج عضو این شورا تصویب شود.

روسیه:
کاربرد حق وتو از سوی اتحاد جماهیر شوروی سابق در نخستین سال های تاسیس سازمان ملل چنان عادی بود که آندره گرومیکو، وزیر امور خارجه این کشور طی سال های 1957 تا 1985، به "آقای نه" مشهور شده بود. طی 10 سال نخست آغاز به کار سازمان ملل، اتحاد جماهیر شوروی 79 بار از حق وتوی خویش استفاده کرد. در همین مدت چین تنها یک بار و فرانسه فقط دو بار از حق وتو استفاده کردند و سایر کشورها هرگز از آن استفاده نکردند.با این حال با گذشت زمان به تدریج از استفاده شوروی سابق از حق وتو کاسته شد. از زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال 1991، روسیه تاکنون تنها دو بار از حق وتو استفاده کرده است: یک بار برای ممانعت از تصویب قطعنامه ای در انتقاد از نیروهای صرب بوسنی برای اقدام آنها در جلوگیری از دسترسی آژانس پناهندگان سازمان ملل به بیهاج در بوسنی و یک بار دیگر برای رد قطعنامه ای که قرار بود به منظور استفاده از منابع عملیاتی سازمان ملل در قبرس تصویب شود.

ایالات متحده:
8 وتو از 10 وتوی اخیر اعمال شده در شورای امنیت سازمان ملل توسط ایالات متحده بوده است که در این میان 7 مورد آن به نحوی مربوط به پیش نویس قطعنامه هایی در انتقاد از دولت اسرائیل بوده است.
آخرین مورد اعمال وتو از سوی آمریکا در اکتبر سال 2004 بود که این کشور پیش نویس قطعنامه ای در مورد درخواست توقف حملات نظامی ارتش اسرائیل در نوار غزه و خروج نیروهای اسرائیلی از این منطقه را وتو کرد. آمریکا در مجموع تاکنون پیش نویس 39 قطعنامه درباره اسرائیل را وتو کرده است. واشنگتن برای نخستین بار در ماه مارس سال 1970 از حق وتوی خویش استفاده کرد. آمریکا در آن سال همراه با بریتانیا پیش نویس قطعنامه ای درباره سرزمینی که قرار بود بعدا به زیمباوه بدل شود را وتو کرد. آمریکا همچنین تاکنون 10 قطعنامه در انتقاد از آفریقای جنوبی، 8 قطعنامه در انتقاد از نامبیا، 7 قطعنامه علیه نیکاراگوئه و 5 قطعنامه بر علیه ویتنام را وتو کرده است. آمریکا در 57 نوبت به تنهایی قطعنامه های مختلف را وتو کرده است.

بریتانیا:
بریتانیا تاکنون 32 بار از حق وتوی خود استفاده کرده است که در 23 مورد، آمریکا و در 14 مورد فرانسه نیز قطعنامه های مربوطه را وتو کرده اند. بریتانیا آخرین بار در سال 1989 از حق وتو استفاده کرد. در آن زمان آمریکا، فرانسه و بریتانیا به اتفاق قطعنامه ای برای محکوم کردن دخالت نظامی آمریکا در پاناما را وتو کردند. بریتانیا در 7 مورد تنها اعمال کننده حق وتو بوده است که در هر هفت مورد، قطعنامه ها به کشور رودزیا که بعدها زیمباوه نام گرفت، مربوط می شد. بریتانیا آخرین بار در سال 1972 به طور انفرادی از حق وتو استفاده کرد.

فرانسه:
فرانسه تاکنون 18 بار از حق وتو استفاده کرده است که 13 مورد آنها به اتفاق آمریکا و بریتانیا انجام شد. فرانسه دو قطعنامه را به اتفاق بریتانیا وتو کرده است که هر دو به بحران سوئز در سال 1956 مربوط می شود. فرانسه تاکنون تنها دو بار به طور انفرادی قطعنامه های شورای امنیت را وتو کرده است: یکی در سال 1976 در مورد اختلاف فرانسه و جزایر کومور (مجموعه جزایری در آفریقا) و دیگری در مورد اندونزی در سال 1947. فرانسه و اتحاد جماهیر شوروی سابق یک بار در سال 1946 مشترکا قطعنامه ای را در مورد جنگ داخلی اسپانیا وتو کردند.

چین:
در فاصله سال های 1946 و 1971، کرسی چین توسط جمهوری چین (تایوان) اشغال شده بود که تنها یک بار از حق وتو برای مسدود کردن تقاضای عضویت مغولستان در سازمان ملل استفاده کرد. چین در سال 1972 دو قطعنامه را وتو کرد: یکی برای رد درخواست عضویت بنگلادش و دیگری به اتفاق روسیه در مورد وضعیت خاور میانه. چین یک بار نیز در سال 1999 قطعنامه ای را برای تمدید اختیارات نیروهای بازدارنده سازمان ملل در مقدونیه وتو کرد و یک بار دیگر در سال 1997 مانع از تصویب قطعنامه ای شد که هدف از آن اعزام 155 ناظر سازمان ملل به گواتمالا برای تایید اجرای آتش بس در آن کشور بود.

 با این وصف از حقو قدانها جهان و روسای جمهور ها ( از شاهان انتظار نمی رود ) انتظار داریم هر چه زودتر منشور سازمان ملل و شورای امنیت را اصلاح كنند و حق عضویت دایم و حق وتو 5 كشور دیكتاتور و برهم زننده نظم جهان را حذف كنند آنهم با رای مجمع عمومی ..دیگر نمی شود پنچ كشور جهان قلدوری كنند و خود را قیم جهان بدانند...
dardnews.ir

 اسماعیل اسدی دارستانی نویسنده و محقق و روزنامه نگار ( كارشناس  حقوق بین الملل خصوصی)
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

چرا کشورهای مسلمان حق وتو ندارند؟

تاریخ:یکشنبه 28 خرداد 1396-07:34 ب.ظ

تمام بدبخت های كشورهای اسلامی و عربی از ساختار غیر دموكراتیك سازمان ملل و حق وتو و عضویت دایم 5 كشور غیر اسلامی است...كه   در شورای امنیت سازمان ملل چون كشورهای اسلامی نماینده ندارنند كشورهای اسلامی باعث تاخت و تاز شدند..

من پشنهاد  می كنم  در سازمان ملل اگر قرار است  حق وتو و عضویت دایم باشند و دو عضو اضافه شود   یك عضو ایران ازس وی شیعیان جهان  و یك عضو مصر از سوی سنی های جهان چون از داخل كشورها این دو كشور كشورهای هستند با رای مسئولان انتخاب می شوند..

من شخصا بعنوان فعال حقوق بشر باید ساختار سازمان ملل و شورای امنیت مخالف هستم چون از سال 1945 یعنی بعداز جنگ جهانی دوم  چون بیشتر كشورها در  اشغال 5 كشور بودند وضعیت آن روز كشورها را مجبور كرد حق وتو و عضویت به پنچ كشور بدهند  چون ترس و اشغال بود..اكثر كشورها در اشغال این 5 كشور بودند ..الان 170 كشور مستقل است باید  منشور سازمان ملل و شورای امنیت با رای مجمع عمومی اصلاحات و حق عضویت دایم  و وتو 5 كشور حذف شود در غیر اینثصورت كشورهای اسلامی از سازمان ملل استعفا بدهند ...

 یك سازمان ملل دیگر در بیت المقدس تشكیل دهند...یا اینكه حق وتو این 5 كشور حذف یا دو عضو دایم و دارای حق وتو از مسلمانان شیعه وسنی اضافه شود..

و اما :مردم یک کشور یقینا بر اساس سنت الهی که در قرآن مجید نیز برآن تصریح شده است حق دارند که در خود و جامعه ای که در آن زندگی می کنند تغییر ایجاد کنند و الا کسی از بیرون برای آنها تغییری ایجاد نخواهد کرد. از این رو می توانیم اینگونه تحلیل کنیم که مردم حق دارند حکومت خود را تعیین کنند. نمونه ها ومصادیق بارز عینی زیادی نیز بر همین اساس در اقوام گذشته وحال در طول تاریخ قابل مشاهده است. بنابراین قرآن مجید نیز به صراحت فرموده است: خداوند سرنوشت هیچ گروه وقومی را تغییر نمی دهد مگر اینکه آن گروه و قوم خودشان موجبات تغییر در سرنوشت خود را به وجود آورند. اینکه انقلاب چگونه شکل می گیرد ، خوب واقعا به وجود آوردن یک انقلاب کار بسیار سخت، پیچیده ، حساس ومهمی است وبه وجود آوردن انقلاب کار هر کسی نیست، اما عموما انقلابات مردمی که امروز با آنها مواجه هستیم ناشی از تراکم یک سلسله ازرفتارها وناهنجاری های اجتماعی در سطح ملی است که مردم با آن مواجه می شوند. تراکم ناهنجاری ها و افزایش جو خفقان موجب می شود مردم یک جامعه از حقوق اولیه اجتماعی و شهروندی خود محروم شوند و طبیعی است که در یک چنین جامعه ای مردم ناگهان به سمت احقاق حق ومسائلی از این دست حرکت می کنند.

گفته می شود انقلاب های منطقه نشات گرفته از انقلاب ایران است. اکنون سالها از انقلاب می گذرد چگونه این انقلاب توانسته سرمشق انقلاب های کنونی شود؟
انقلاب اسلامی در سالهای گذشته توانست مراحل بسیار سخت وصعب العبوری را پشت سربگذارد. موفقیت ها، پایداری وایستادگی های  ملت ایران و رهبر فرزانه انقلاب همه در این سالها مدنظر ملت ها بوده است. این دستاوردها با توجه به پیشرفت های چشمگیری که ملت ما در عرصه ها وزمینه های مختلف علمی وفناوری وتکنولوژی های روز دنیا  آن هم باوجود تحریم ها به دست آورد مایه سرمشق و الهام سایر کشورها شد. با توجه به جهت گیری های رسمی ضد انقلاب وهمین طور برخی کشورهای غربی به خصوص آمریکا که در مقابل ایران اسلامی از خود نشان دادند، همه نشان می دهد که این انقلاب نقطه امیدی برای کشورهای منطقه است، چرا که وقتی آنها دیدند که جمهوری اسلامی در مقابل همه سختی ها ومشقت ها ایستادگی کرده و در خیلی از موارد دشمنانش را به سوی یک شکست عظیم سوق داده طبیعی است که انقلاب ما در خاورمیانه ودر جهان بسیار تاثیرگذار می شود. اگر بخواهیم مثالی بزنیم سیدحسن نصرالله در اظهاراتی در خصوص انقلاب ایران گفت: ما درس مقاومت را از محمد حسین فهمیده ها یاد گرفتیم و بر اساس آن شهامت ها، رژیم صهیونیستی را از سرزمین خودمان بیرون کردیم وهمین نقطه امیدی برای مجاهدین عزیز حزب الله ومقاومت لبنان شد ومتعاقب آن جنبش حماس وجهاد اسلامی امیدوارتر از گذشته از انقلاب تاثی جستند .

به نظر می رسد غربی ها اکنون برای مهار انقلاب ها به پروژه ایران هراسی و شیعه هراسی روی آورده اند
حضور جمهوری اسلامی به عنوان یک وزن برتر ومهم در منطقه برای ابرقدرت ها یک وحشتی را ایجاد کرد که آمریکا وغرب همواره پروژه ایران هراسی وشیعه هراسی را در دستور کارخودشان قرار دادند و تبلیغات مسمومی هم در این زمینه انجام دادند اما خوشبختانه هیچ کدام از برنامه های آنها تا به حال به نتیجه نرسیده است. بر همین اساس انقلاب تونس اتفاق افتاد متعاقب آن مصر وبعد در سایر کشورهای دیگر از جمله بحرین ویمن .درکشورهای بحرین ویمن چون تعداد شیعیان زیاد است ،می توان گفت که پاشنه آشیل غربی ها در خاورمیانه شده است. یعنی مساله جمعیت قابل توجه شیعیان در بحرین، عربستان و حتی یمن به نگرانی و سردمداران وحاکمان وابسته به غرب تبدیل شده است.  این وحشت حتی حاکمان این کشورها را واداشته است تا دست به اقدامات ضد بشری بزنند. لشکرکشی یک کشور عربستان سعودی  به داخل خاک بحرین و بحث مداخله در اموراین کشور از سوی عربستان وامارات ، که بسیاری از مبارزین انقلابی را بازداشت کنند ویا از شهر وکشورشان اخراج کنند ویا به شهادت برسانند همه از جمله اقدامات شکل گرفته دراین کشور است و طبیعی است که فریاد علما ومراجع دینی وسیاسیون ومسئولان، نه تنها در کشور ما بلکه در کشورهای دیگر را نیز بر می انگیزد .

غربی ها درباره خشونت های به کار گرفته شده از سوی قذافی درلیبی حساسیت های زیادی به خرج  دادند، طوریکه حتی خود را مجاز به حمله نظامی علیه این کشور دانستند اما دربرابر جنایات حکام بحرین علیه مردم وشیعیان این کشور هیچ موضعی اتخاذ نمی کند؟ دلیل این موضوع چیست؟اكثریت مردم بحرین شیعه هستند و اقلیت سنی بدون انتخابات با دیكتاتوری می كنند  و تاكنون شاه بحرین برای اینكه كشور بحرین را از اكثریت شیعه تغییر دهد عده ای زیادی را از كشورز اخراج یا تبعید و شهید كرده و بالی چهارصد هز ار نفر از اتباع سنی عربستان و عراق و امارات وحتی  هند و.. كه عرب بودند تابعیت داده است و جهانیان سكوت كردند
متاسفانه کشورهای غربی عموما هر جا که منافعشان درخطرباشد در راستای حفظ منافعشان حرکت خواهند کرد وبا لابی گری ها واعمال نفوذهایی که انجام می دهند ، خواستار احیا منافع درخطر افتاده خود می شوند یعنی همان چیزی که در حال حاضر در خاورمیانه اتفاق افتاده  وامروز ما شاهد آن هستیم . غربی ها تنها به منافع خود می اندیشند نه به منافع مردم بی دفاع بحرین وبه همین دلیل با حکام این کشور یکی شدند بر ضد مردم بی گناه واجازه لشکرکشی به نیرهای عربستان وامارات داده اند.

مثال ساده دولت و ریس جمهور و مجلس مصر كه با انقلاب بوجود آمد  و با رای مستقیم مردم مصر  توسط  نظامیان وابسته به غرب واسراییل كوتا شد و ریس جمهور  مصر بازداشت و محاكمه شد و غربیان بجای تحت فشار یا تصویب قطعنامه علیه دولت كودتا كمك مالی و معنوی كردند به دولت كودتا این است .

 یا درلیبی كه انقلاب شد با سرازیر كردن پول بعداز قذافی در انتخابات با پخش پول و تبلغات وزیر دادگستری قذافی  را ریس دولت كردنو همچنین انقلاب های بهار عربی را خفه كردند ..

كسی نیست سوال كنند این چه سازمان وش رای امنیت و حقوق بشری غربی است كه تمام حاكم های عربی بدون انتخابات هستند  از جمله عربستان و امارات و....چرا امریكا و غرب كه ادعایی حقوق بشری دارنند از آنها دفاع می كنند.

وظیفه مجامع بین المللی وسازمان ملل متحد وهمچنین مسلمانان دیگر کشورها ، در برابر کشتار ظالمانه شیعیان ومردم بحرین چیست ؟
وظیفه حمایت از مردم بی دفاع بحرین ، وظیفه بسیارسنگینی است . من اعتقاد دارم که جمهوری اسلامی به خصوص دستگاه سیاست خارجی باید بتواند نسبت به این جنایاتی که علیه انسانها ودر راستای نقض حقوق بشر در بحرین وسایر کشورها صورت می گیرد ، قوی تر عمل کند ، گرچه این مسائل زیرسر آمریکا است وهمه نقشه ها از طریق آنها انجام می شود. سران کشورهای اسلامی باید در اسرع وقت یک اجلاس اضطراری داشته باشند و با اولین نشست درخصوص این موضوع مساله احقاق حق مردم بی گناه ومحاکمه سران جنایتکاری که مردم وشیعیان بی دفاع را به خاک وخون می کشند، رسیدگی وپیگیری کنند این اولین اقدام است . اقدام بعدی این است که کشورهای مسلمان باید بدانند مساله ای که روابط بین المللی  وبه خصوص در سازمان ملل وجود دارد مساله حق وتو است ، چرا باید چند کشوردر دنیا حق وتو داشته باشند اما کشورهای اسلامی با این همه قدرت ونیرو یک چنین حقی را نداشته باشند ، این یک ظلم بزرگ در حق کشورهای اسلامی است.

یا كشتار مردم عراق و سوریه توسط داعش و سلفی ها كه از دیكتاتور عربستان و قطر و امارات و اسراییل  تامین مالی و معنوی می شوند چرا سكوت می كنندو چرا اجازه حضور دارنند...پس سازمان ملل و شورای امنیت كارایی اش را از دست داده است ..

اگر سازمان ملل وجود دارد چرا آمریكا و گروه ائتلاف بدون تصویب قطعنامه سازمان ملل به داعش در سوریه و عراق حمله كردند....چرا وقتی حمله می كنند چرا با قانون بین الملل حمله می كنند و چرا بجای اینكه داعش را هدف قرار بدهد  تاسیسات زیر بنایی عراق و سوریه را هدف قرار می دهند..

dardnews.ir

 اسماعیل اسدی دارستانی نویسنده و محقق و روزنامه نگار ( كارشناس  حقوق بین الملل خصوصی)

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

قانون نانوشته( یك بام و دو هوا )

تاریخ:یکشنبه 28 خرداد 1396-07:29 ب.ظ


 قانون نانوشته( یك بام و دو هوا )
قانون، عظیم است، و درک کردنش عظیم تر و اجرای آن، هزارها بار عظیم تر از خود قانون و درک آن!اما قانون می شود درك كرد
اما قانون نانونشته را نمی شود درك كرد  اسماعیل اسدی دارستانی نویسنده و محقق و روز نامه نگار
من بعداز بازنشستگی از ارتش پنج كتاب نوشتم و مجوز و چاپ شد آخرین بررسی تاریخ حقوق بشر و محیط زیست است و از سال1377 بهروز نامه نگاری و خبر نگاری مشغول هستم و از سال 1379 سایت درد نیوز و آستارا نیوز و ایران نیوز را تاسیس نمودم  و از سال 1380 رسما اولین وبلاگ نویس های معروف ایران شدم  و كسی نیست مرا نشناسد.
1- بعداز 19 سال سابقه در حرفه روز نامه نگاری  درخواست مجوز هفته نامه آبادگران شمال كردم   كه هیات نظارت بر مطبوعات وزارت ارشاد  با مجوز ژروانه هفته نامه من مخالفت یعنی رد صلاحیت كرد با اینكه من گواهی عدم سو پیشنه ام را در پرونده بود این امر توسط یك وزارت خانه و ارگان انجام و اعمال نفوذ شد
خلاصه وزارت ارشاد بعداز 19 سال فعالیت روزنامه نگاری و وبلاگ نویسی و سایت و....    مرا از روز نامه نگاری محروم كرد بدون مدرك و سند فقط با دو گزارش از ارگانها كه كذب است توسط دو نفر برایم ساخته شده پرونده سیاسی    چون من فعال حقوق بشر و محیط زیست هستم .
2- سایت درد نیوز و آستارا نیوز من از سال 1379 تاسیس و فعال هستند  و همه در ایران این دو سایت را می شناسند خبری و تحلیلی و حوق بشر و محیط زیست و...
در سایت ثبت نام كردم   چند بار معاونت مطبوعاتی با اعمال نفوذ همان دو ارگان بدون سند و مدرك كارشكنی كرد تا پرونده مجوز من به كمیسیون مجوز سایت نرود  بعداز یكسال   با اعمال نفوذ  همان دو ارگان بدون اینكه سو پیشنه داشته باشم   مرا از فعالیت سایت درد نیو زو آستارا نیوزمحروم كردند   یعین مرا رد صلاحیت كردند
خلاصه با قانون نانوشته رسما فعالیت روز نامه نگاری و سایت مرا منع شدند و مرا بعداز نوزده سال بكاری كه علاقه داشتم و كار می كردم قانون نانوشته محروم از كار كرد
توضیح : قبلا هم با اینكه من در شورای اسلامی روستای سیبلی یعنی محلم عضو بود دوره بعدی رد صلاحیتم كردند همان دو وزارت خانه و ارگان و... امسال بخاطر همین دیگر چون می دانستم قانون نانوشته در خصوص من اجرا می شود بعنوان كاندیدای شورا محل ثبت نام نكردم   تا دوباره توسط قانون نانوشته رد صلاحیت نشوم
خلاصه قانون نانوشته مرا از كارهای كه به آن علاقه د اشتم و نوزده سال سابقه كار دشاتم محروم كردند رسما بیكارم و بیمارم كردند .... اتفاقی دیگر برایم افتاد ضامن چند نفر  از اقوام و دوستان شده بودم  وام گرفته بودند  وام اشان را ندادند   مجبور شدم ماشین ام و زندگی ام را بفروشم بخاطر شكایت بانكها و مسدود شدن حقوق بازنشستگی ام        قسط عقب افتاده وام گیرندگان را بدهم  و حالا هم ازحقوقم كسر می شود من كلا نزدیك فقط پانصد تومان دریافتی حقوق بازنشستگی ام است   از  نماینده ولی فقیه در استان گیلان و استاندار گیلان  و  نماینده و فرماندار و امام جمعه و بنیاد شهید نامه بردم به اسكله تشكیل پرونده دادم تا استخدام شوم  الان نزدیك یكسال منتظر كار هستم    وقتی  زیاد پی گیریی كردم  كه مرا در اسكله استخدام كنند   دوستی  كه خود مسئولیت داد  گفت    نمی گذارنند تو در اسكله استخدام شوی ...... باز یقه مرا قانون نانوشته گرفت  نگذشت در اسكله استخدام شوم   قدرت خرید نان ندارم       قانون نانوشته قبلا مرا از رو زنامه نگاری و سایت و... محروم كرده بود یعین مجوز فعالیت ندادند تنها منبع در آمد من بود   و حالا هم فهمیدم نمی خواهند من جایی كار كنم یعین در گرسنگی  بمانم ....   چون من یك نویسنده و محقق و روز نامه نگار و وبلاگ نویس منتقد و فعال حقوق بشر و محیط زیست هستم ...
جریان قانون نانوشته همین  بدون اینكه محكومیت یا حكمی یا سو پیشنه داشته باشی    از كار كردن تو را محروم كنند و طرف حسابت هم معلوم نباشد این می گن قانون نانوشته .....       اسماعیل اسدی دارستانی    نویسند ه و محقق پنج كتاب  و روز نامه نگار و وبلاگ نویس و سایت و.. با 19 سال سابقه و درجه دار بازنشسته ارتش و فرزند جانباز 65درصد  و برادر جانباز   و مستند ساز و.......   09119812795
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

درخواست رسیدگی و حكم شهادت جانباز 65 درصد هشت سال دفاع مقدس حاج اسدالله اسدی دارستانی ( شادروان )

تاریخ:یکشنبه 28 خرداد 1396-07:29 ب.ظ

بنام خدا

 ریس جمهور محترم اسلامی ایران - دكتر روحانی

 

 سلام علیكم  احتراما به استحضار عالی می رساند

 موضوع : درخواست رسیدگی و حكم شهادت  جانباز 65 درصد هشت سال دفاع مقدس حاج اسدالله اسدی   دارستانی ( شادروان )

 

 جانباز 65 درصد  بسیجی هست سال دفاع مقدس حاج اسدالله اسدی (59 تا 63) بعداز بارها جانبازی  در سال 1363 رسما  بعلت بیماری در اثر جانبازی خانه نشین و زمین گیر شد و هر روز بستری بود یا در خانه افتاده بود  و تاكنون دوبار بخاطر وخامت جانبازی در زمان جنگ به آلمان اعزام شد.

بعداز سالها زمین گیری و كار افتادگی كلی  و بستری در بیمارستان  در سال 1388 مهرمان به لقا الله پیوست.

در زمان بعلت اعمال نفوذ نماینده سابق و جریان انحرافی-تیم مشایی  -( چون من وبلاگ نویس و روز نامه نگار شناخته شده بودم علیه ایشان می نویشتم) پرونده را ناقض دادند به كمیسیون ماده 15 بنیاد حكم شهادت ایشان صادر نشد. حتی سه برگ اصلی كه اثابت می كرد وی در اثر جانبازی فوت شده در پرونده  بنیاد نبود با نامه بنیاد بعداز  كمیسیون ماده 15 بنیاد با نامه بنیاد از بیمارستان  شفا وایثار اردبیل گرفتم...و نامه و گواهی دكتر دولتی كه تایید نموده بود  ایشان در اثر ات جانبازی  فوت شده را نفرستاده بود ند و من بعداز دوباره از دكتر زمان  فوت  كه بیمارستان  دولتی بودم گرفت.

1-      گواهی پزشك بیمارستان  دولتی آستارا فوت بر اثر جانبازی  2 برگ( تاریخهای 25/11/90  و2/11/89 ) كه به كمیسیون نفرستاده بودند دوباره گرفتم 

2-       مدارك بستری موج گرفتگی و اعصاب و روان  به شماره نامه 11321/10/3-17/11/89(دوبرگ) كه در پرونده بنید نبود

3-      مدارك بیمارستان ایثار بنیاد شهید تخصصی اعصاب و روان اردبیل  نامه شماره 20311/13/5506 -3/11/89 هشت برگ سابقه بستری  موج گرفتگی ..كه در پرونده جانبازی پدرم نبودند

هر سه نامه را بعلت نبودن سوابق با نامه بنیاد شهید  گرفتم..اما به كمیسیون ماده 15 ارسال نشده است

درخواست رسیدگی بعداز سالها اعمال نفوذ در عدم صدور حكم شهادت جانباز 65 درصد  بسیجی هشت سال دفاع مقدس  با توجه به مدارك موثق  و تایید دكتر بیمارستان مرگ بر اثر جانبازی ..درخواست حكم شهادت ایشان را از طرف  10 نفرفرزندان آن مرحوم   و خانواده را دارم..

 

 

 

با تشكر  اسماعیل اسدی دارستانی  (فرزند جانباز 65 درصد حاج اسد الله اسدی دارستانی شادروان )

09119812795

آدرس :  گیلان – آستارا – روستای سیبلی – كوچه بوستان جنوبی – پلاك 41  كد پستی 14444-43951

 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مزار اولین شهید مدافع امنیت در جوار چه کسی است؟+ عکس

تاریخ:یکشنبه 28 خرداد 1396-07:28 ب.ظ

شهید مدافع امنیت، شهید حسن عشوری که اولین شهید وزارت اطلاعات در مبارزه با تروریستهاست وصیت عجیبی داشت که پرداختن به آن زوایای تازه ای از زندگی این شهید را روشن می کند.

مزار شهید وزارت اطلاعات در جوار چه کسی است؟ + عکس

در وصیت شهید حسن عشوری که در زیر می بینید، آمده است در کنار شهید عاشورایی شهید علامرضا آقاجانی به خاک سپرده شود.

مزار شهید وزارت اطلاعات در جوار چه کسی است؟ + عکس

اما شهید غلامرضا آقاجانی که بود که حسن عاشوری وصیت می کند قبرش در کنار مزار این شهید در روستای ماچیان از توابع شهرستان رودسر به خاک سپرده شود؟

مزار شهید وزارت اطلاعات در جوار چه کسی است؟ + عکس

شهید «غلامرضا آقاجانی» متولد ۳ اردیبهشت ۱۳۴۷ در روستای ماچیان است.

این شهید برای اولین بار در سن ۱۵ سالگی به جبهه رفت وبا عشق و علاقه ای که به دفاع از حریم اسلام و کشورش داشت با عضویت در قرارگاه رمضان وارد نبردهای چریکی وجنگهای نامنظم شد که شهید چمران پایه گذار آن بود.

وی با پشت سر گذاشتن آموزش های سخت و طاقت فرساوصفاتی چون شجاعت و شهامت و اخلاص غلامرضا ،در اندک زمانی از او نیرویی زبده و کار آمد ساخت وتوانمندی های خود را در عملیات های مکرر برون مرزیوبرخورد با گروهکهای کرد در منطقه مرزی کردستان ایران به نمایش گذاشت.

مزار شهید وزارت اطلاعات در جوار چه کسی است؟ + عکس

محل قبر شهید عشوری در کنار شهید غلامرضا آقاجانی

گروهک های کرد منطقه برای سر او جایزه گذاشتند و مرده اش را مطالبه میکردند و بارها او از کمین دشمن جان سالم به در برد.

بارها در جریان عملیاتهای برون مرزی شایعاتی در خصوص شهادت او و همراهانش عنوان میشد و این بخاطر غیبتهای طولانی مدت و خارج از معمول ماموریتی در منطقه دشمن بود.

شرایطی که هیچگاه در زمان حیات او از زبانش شنیده نشد و افسانه دلاوریهای او اندک اندک از کلام دوستان و همراهان و مسئولانش جاری شد.

او در تیپ ۲ لشگر قدس گیلان مستقر بود و سپس مسئول اطلاعات قرارگاه شهید کاوه در شهرستان بانه شد.

اگرچه جنگ پایان یافته بود اما کینه ای که دشمن از زخمهای خورده داشت مانع از تعقیب غلامرضا نشد لذا گروهکهای کرد و اشرار منطقه که با حضور غلامرضا در منطقه احساس امنیت و آرامش نداشتند برای به دام انداختن وی لحظه شماری میکردند.

بالاخره در تاریخ ۲۷ فروردین ماه ۱۳۷۹ مصادف با عاشورای حسینی غلامرضا آقاجانی در روستای آلوت در کمین دشمن قرار گرفت و با رگبار تیرها مواجه شد و سرو قامتش با سیزده تیر به خاک افتاد و عروجش مصادف با عصر عاشورا بود.

شهید عاشورایی ماچیان در حلقه انبوه مشتاقان خود از سراسر کشور در قطعه شهدای مزار ماچیان به خاک سپرده شد در حالیکه نام و یادش همواره در دل مردم منطقه زنده و بلند آوازه است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد مرگ زندگی بخش شهروند سیاهکلی+ جزییات

تاریخ:یکشنبه 28 خرداد 1396-07:27 ب.ظ

رئیس مرکز بیماری های خاص دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: کبد و ۲ کلیه و نسوج هژیر استواری دیلمانی، شهروند سیاهکلی ۵۹ ساله در بیمارستان امام خمینی تهران به بیماران نیازمند اهدا شد.

محمدرضا حسین زاده افزود: این فرد ۲۳ خرداد ماه به علت سقوط از ارتفاع مرگ مغزی شد.
وی تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون اعضای بدن ۵ شهروند گیلانی به بیماران نیازمند اهدا شده است.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

در پی حوادث دانشگاه پیام نور رشت صورت گرفت؛ بیانیه شدید اللحن جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه گیلان

تاریخ:یکشنبه 28 خرداد 1396-07:27 ب.ظ

به دنبال اتفاقات اخیر در دانشگاه پیام نور رشت، جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه گیلان بیانیه ای صادر کرد.

متن این بیانیه بدین شرح است:

با توجه به اتفاقات اخیر در خصوص بیرون ریختن وسایل یکی از تشکل های سیاسی و فرهنگی در دانشگاه پیام نور رشت و عدم پاسخگویی قانع کننده از جانب ریاست دانشگاه، باید متذکر و خواهان این نکته شویم که جهت گیری های سیاسی مسئولین نباید موجب تبعیض قائل شدن در روند مهیا سازی شرایط یکسان و همچنین عدم مسئولیت پذیری در قبال خدمات و وظایفی که در برابر تمام تشکل های دانشجویی ملزم به اجرای آنها هستند، گردند.

جای بسی تاسف است که مسئولین بخواهند مجری حرکتی باشند که در آن حق و حقوق دانشجویان نادیده گرفته شود.

لذا خواهان رسیدگی و پاسخگویی و همچنین بیان علت قانع کننده هر چه سریعتر از سوی مسئولین در خصوص این حرکت ناپسند می باشیم. و در صورت عدم پاسخگویی و رسیدگی توسط مسئولین دانشگاه خواستار رسیذگی این مسئله توسط مسئولین استانی و نمایندگان استان می باشیم
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

پیام تسلیت دکتر نوبخت در پی شهادت شهادت سرباز گیلانی امام زمان(عج)

تاریخ:یکشنبه 28 خرداد 1396-07:26 ب.ظ

محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در پیامی شهادت مدافع امنیت سرباز گمنام امام زمان (عج) بسیجی شهید «حسن عشوری» را تسلیت گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

بسمه تعالی

بار دیگر ایران اسلامی، در راه مبارزه با پدیده شوم تروریسم داغدار شد و این بار در فاصله‌ای اندک از حمله تروریستی به ساختمان مجلس شورای اسلامی، شهید حسن عشوری، سرباز خوشنام امام زمان (عج)، طی عملیاتی در منطقه چابهار، خون پاک خویش را نثار حفظ آرامش و امنیت ایران عزیز نمود.

به تحقیق، آنان که در راه تأمین امنیت و حراست از ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی جان خود را فدا می‌کنند، همواره در تاریخ این مرزوبوم جاودان و ماندگار خواهند ماند.

اینجانب شهادت این فرزند مجاهد را به ملت شریف ایران، هم‌رزمان وی، مردم شهیدپرور خطه گیلان و بویژه خانواده محترم آن شهید گرانقدر تسلیت عرض می‌کنم و از خداوند رحمان، علو درجات را برای ایشان مسألت می‌نمایم.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

واکنش ناجا به ورود گلشیفته فراهانی به کشور

تاریخ:یکشنبه 28 خرداد 1396-07:24 ب.ظ

به دنبال انتشار برخی شایعات در خصوص ورود گلشیفته فراهانی به کشور و دستگیری‌اش توسط مأموران پلیس دفتر سخنگوی ناجا با تکذیب این خبر به ایسنا اعلام کرد: خبر منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر قصد گلشیفته فراهانی برای ورود به کشور در روز جاری با پاسپورت جعلی و لباس مبدل کذب است.

دفتر سخنگوی ناجا تاکید کرد: بنابراین موضوع دستگیری وی توسط پلیس فرودگاه نیز تکذیب می‌شود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تصاویر احیای شب قدر در مسجد امام رضا(ع) گلسار رشت

تاریخ:یکشنبه 28 خرداد 1396-07:24 ب.ظ

مراسم احیای شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان و آخرین شب از لیالی قدر در مسجد امام رضا گلسار رشت برگزار شد.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دموکراسی برای غرب است واکنش آیت‌الله مکارم به اظهارات روحانی/ امام با رأی مردم انتخاب نمی‌شود/ یک صفحه از نهج البلاغه را دیده و بقیه را ندیده است!

تاریخ:یکشنبه 28 خرداد 1396-07:20 ب.ظ

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی در مراسم احیای شب قدر در مدرسه علمیه امام کاظم(ع) با اشاره به نیاز انسان به موعظه اظهار کرد: انسان باید با موعظه قلب خودش را زنده کند و هر کسی به موعظه نیاز دارد.


وی ادامه داد: انسان باید قلبش را با یقین تقویت کند، براساس روایات هیچ نعمتی بالاتر از نعمت یقین نیست، منظور از یقین این است که خداوند را در همه جا ناظر خودمان بدانیم و خدا به ما نزدیک است، باید باور کنیم که خدا از درون سینه‌ها آگاه است.

استاد برجسته حوزه علمیه قم افزود: انسان اگر به‌اندازه سر سوزنی کار خوبی انجام بدهد، آن کار در روز قیامت حاضر است، اگر کسی این چیزها را باور داشته باشد، زندگانی او پر از ایمان خواهد شد.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به ویژگی‌های روز قیامت اظهار کرد: در آن روز تمام اعمال انسان حاضر خواهد بود، یقین به معاد اهمیت زیادی دارد و بر این مسئله در روایات تأکید شده است.

وی ادامه داد: قرآن کریم درباره اموال یتیمان می‌گوید کسانی که این اموال را می‌خورند، خودشان را گرفتار آتش می‌کنند، انسان باید با داشتن یقین نسبت به معاد از انجام گناهان دست بکشد.

استاد برجسته حوزه علمیه قم افزود: کسی که گناهان را همچون آتش بداند، دست به انجام گناه نمی‌زند، گرفتن رشوه، ربا و دزدی همچون دست زدن انسان به شعله آتش است و انسان باید به این مسئله باور داشته باشد.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به عدم‌دلبستگی امام علی(ع) به دنیا اظهار کرد: این امام معصوم فرمود اگر تمام آن چیزهایی را که زیر آسمان است، به‌عنوان رشوه به من بدهند تا ظلمی به یک مورچه بکنم، در مقابل آن پاداش بزرگ به‌خدا قسم این ظلم کوچک را انجام نمی‌دهم، چنین سخنی نشانه یقین امام علی(ع) است.

وی ادامه داد: امام علی(ع) فرمود کسی که قلبش خنکی یقین را احساس کرده باشد، سعادتمند است، انسان اگر کار کوچکی را با یقین انجام بدهد، بهتر از آن است که کارهای زیادی را بدون یقین انجام بدهد.

استاد برجسته حوزه علمیه قم افزود: دانشمندان غربی می‌گویند که اسلام با سرعت زیادی در غرب و شرق دنیا رواج پیدا کرد، این دانشمندان علت پیشرفت سریع اسلام در جهان را نمی‌دانند.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به علت پیشرفت سریع اسلام در جهان اظهار کرد: براساس روایات سادگی زندگی و داشتن یقین موجب پیشرفت سریع اسلام شد، مسلمانان در جنگ‌های صدر اسلام احساس شکست نمی‌کردند و در دوران دفاع مقدس نیز شاهد بودیم که جوانان با ایمان و یقین دشمن را شکست دادند.

وی ادامه داد: اصحاب امام حسین(ع) نمونه‌های انسان‌های بایقین بودند، آنها در شب عاشورا خوشحال بودند که در روز عاشورا به شهادت می‌رسند و ما امروز بعد از گذشت قرن‌ها شاهد هستیم سال به سال دامنه مراسم‌های گرامیداشت قیام کربلا در جهان گسترش پیدا می‌کند.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به سخنان مطرح‌شده در خصوص ولایت امام علی(ع) اظهار کرد: یکی از دولتمردان گفته است که مبنای ولایت از دیدگاه امام علی(ع) نظر مردم بود و دموکراسی میراث این امام معصوم است، این حرف عجیبی است، او یک صفحه از نهج البلاغه را دیده و بقیه را ندیده است.

وی ادامه داد: ولی را باید خداوند تعیین کند و آیات در خصوص ولایت در قرآن زیاد است، شما تنها یک جمله از نهج البلاغه را دیدید و بحث کردید، یکی از مسلمات مذهب شیعه است که امام را خدا و نه آرای مردم تعیین می‌کند، ما با اهل سنت برادروار زندگی می‌کنیم، اما مذهب رسمی کشور شیعه است.

استاد برجسته حوزه علمیه قم افزود: نباید بگوییم که حاکم را رأی مردم تعیین می‌کند، رسول اکرم(ص) فرمود که "تعیین جانشین من با خدا است و خداوند به هر کسی که خواست، ولایت می‌دهد" و کتاب‌های زیادی در خصوص غدیر نوشته شده است.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به دموکراسی اظهار کرد: دموکراسی برای غرب است و حتی این نوع حکومت، حکومت مردم بر مردم نیست، گاهی یک نامزد با 25 درصد رأی از مردم به ریاست می‌رسد، در آمریکا افراد با ثروت و تبلیغات، مغز مردم را شست‌وشو می‌دهند و رأی می‌آورند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امام با رأی مردم انتخاب نمی‌شود و نباید با یک صفحه نهج البلاغه، نظام حکومتی اسلام را دگرگون نشان بدهیم.

روحانی چه گفته بود؟

به گزارش صراط، حسن روحانی رییس جمهور شامگاه چهارشنبه در دیدار و ضیافت افطار با اساتید و پزشکان با بیان اینکه حضرت علی(ع) به دست فردی به شهادت رسید که بیشترین احسان را از دستان امیرالمؤمنین دیده و عظمت او را حس کرده بود، اظهار داشت:حکومت علی(ع) با خواست و اصرار مردم تشکیل شد و این در حالی بود که ایشان در برابر اصرار مردم به آنها فرمودند که حکومت عدل من برای شما سنگین است و باید به سراغ فرد دیگری بروید، اما در عین حال این را نیز گفتند که اگر شما مردم فرد دیگری را انتخاب کنید، من در اطاعت از او که شما مردم آن را برگزیدید، اولین نفر خواهم بود.

رییس جمهور با اشاره به اینکه اهتمام به خواست مردم، متن اسلام است، گفت: مبنای ولایت و حکومت از دیدگاه علی (ع) نیز انتخاب و نظر مردم بود.

روحانی افزود: انتخاباتی که ما امروز در کشور انجام می دهیم و همچنین موضوع آراء مردم، پیروی از تفکر غرب نیست و به دنبال رأی مردم به عنوان هدیه دنیای غرب پس از رنسانس نیستیم، بلکه ما دارای مذهب، مرام و دینی هستیم که امیرالمؤمنین علی(ع) مبنای حکومت را در آن، نظر، خواست و آراء مردم می‌داند.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

سخنگوی کدخدایی مطرح کرد مدیران دولتی هم بین متخلفان انتخاباتی بودند/ معرفی متخلفان به قوه قضائیه/ مشکلات زیادی را در انتخابات شوراها شاهد بودیم

تاریخ:یکشنبه 28 خرداد 1396-07:19 ب.ظ

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان صبح امروز(شنبه) در نشستی خبری به ارائه گزارشی از آخرین مصوبات شورای نگهبان پرداخت و اظهار داشت: طرح اصلاح ماده یک قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت، پس از بررسی در شورای نگهبان، مغایر با موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد، لایحه هوای پاک نیز پس از بررسی در شورای نگهبان در سه مورد، مورد ایراد شورای نگهبان واقع شد و ایرادات برای اصلاح به مجلس شورای اسلامی ارسال می‌شود.

کدخدایی همچنین یادآور شد: بند الحاقی تبصره 13 لایحه بودجه 96 نیز در شورای نگهبان بررسی و مغایر با موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد، لایحه مجازات استفاده‌کنندگان غیرمجاز از آب، برق، تلفن، فاضلاب و گاز نیز مغایر با موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد.

سخنگوی شورای نگهبان در بخش دیگری از این نشست خبری در پاسخ به سؤال خبرنگار روزنامه اعتماد که درباره روال رأی‌گیری در روز انتخابات ریاست‌جمهوری بود، توضیح داد: انتخابات طبق قانون باید در روز جمعه 29 اردیبهشت 96 برگزار می‌شد، در همه ادوار و انتخابات گذشته، ما این مشکل را با وزارت کشور داشتیم که روند رأی‌گیری را بعد از ساعت 24 شب تمدید می‌کردند، ولی ما در شورای نگهبان اصرار می‌کردیم این اقدام غیرقانونی است و نباید اینگونه باشد، اما هر بار به بهانه هایی این اتفاق می‌افتاد، بالاخره یکبار برای همیشه این قانون باید اجرایی می‌شدد که بنده از رحمانی فضلی وزیر کشور در اینجا قدردانی می‌کنم که در انتخابات ریاست‌جمهوری 29 اردیبهشت روند رأی‌گیری را بعد از ساعت 24، دیگر تمدید نکردند.

کدخدایی یادآور شد: از نظر حقوقی و قانونی، انتخابات اگر تا یک دقیقه بامداد هم تمدید شود خلاف قانون است و ما هر بار این مناقشه را با وزارت کشور داشتیم، اما بالاخره این‌بار اجرا شد.

سخنگوی شورای نگهبان همچنین در پاسخ به سؤال دیگر این خبرنگار درباره روند ثبت مشخصات سجلی و درخواست وزارت کشور از شورای نگهبان در این زمینه که گفته می‌شد از صبح درخواست داده بودند اما شب شورای نگهبان پاسخ داده است، توضیح داد: طبق قانون، مشخصات سجلی افراد برای رأی‌گیری باید ثبت شود که آیین‌نامه اجرایی این قانون را هم هیأت وزیران تصویب کرده است.

وی ادامه داد: حدود ساعت 20 روز جمعه 29 اردیبهشت بود که وزیر کشور از شورای نگهبان درخواست کردند با توجه به صف‌های طولانی رأی‌دهندگان فقط کد ملی افراد ثبت شود و مشخصات سجلی ثبت نشود تا روند رأی‌گیری سریع تر انجام شود؛ با اینکه در قانون تصویب شده باید مشخصات سجلی افراد ثبت شود، لذا برای ما مشکل بود، به همین دلیل باید هیأت نظارت بر انتخابات ریاست‌جمهوری تشکیل می‌شد و موضوع را بررسی می‌کرد و زمانی که ما به نتیجه رسیدیم، اندکی از ساعت 22 شب گذشته بود و تشخیص داده شد ثبت کد ملی می‌تواند برای رأی‌گیری مکفی از مشخصات سجلی باشد و بلافاصله نظرمان را به وزارت کشور اعلام کردیم، بنابراین فاصله درخواست وزارت کشور تا تصویب و اعلام نتیجه توسط شورای نگهبان 2 ساعت بود.

عضو حقوقدان شورای نگهبان در بخش دیگری از سخنان خود و در پاسخ به سؤال خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی طوفان‌نیوز که درباره آخرین اقدامات شورا در قبال تخلفات وابستگان یکی از نامزدهای انتخاباتی پرسیده بود، گفت: ما گزارش خود را به قوه قضائیه داده‌ایم و هر وقت این قوه به آن رسیدگی کرد، نظر خود را اعلام خواهد کرد.

وی در پاسخ به سؤال دیگر این خبرنگار درباره شایعاتی مبنی بر هزینه شدن سپرده‌های مردم در مؤسسات اعتباری غیرمجاز برای تبلیغات انتخاباتی حسن روحانی اظهار داشت: در این باره مطلب خاصی دریافت نکرده‌ایم و اگر شما گزارشی در این باره دارید به ما ارائه دهید.

کدخدایی در پاسخ به سؤال خبرنگار خبرگزاری مهر از جزئیات تخلفات رخ داده در انتخابات ریاست جمهوری به ویژه از سوی دستگاه‌های دولتی سؤال کرده بود، گفت: سرفصل‌های این تخلفات به همراه گزارش ما اعلام شد.

*کمبود تعرفه و تبلیغات به سود نامزد خاص؛ از سرفصل‌های تخلفات انتخاباتی است

وی از کمبود و نرساندن تعرفه، تأخیر در آغاز رأی‌گیری و تبلیغات به نفع نامزدی خاص به عنوان عمده این سرفصل‌ها یاد کرد و افزود: این تخلفات دسته‌بندی شده و برای قوه قضائیه ارسال شده است.

سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به سؤال خبرنگار صدا و سیما در مورد امکان نقض شدن آرا در طول فرایند انتخابات به واسطه نظارت استصوابی شورای نگهبان گفت: تخلفات باید برای قوه قضائیه احراز شود و احراز جرم برعهده این نهاد است و شورای نگهبان صرفاً اگر تخلف مهمی رخ دهد می‌تواند نسبت به ابطال و یا توقف فرایند انتخابات اقدام کند اما مجازات افراد منوط به احراز جرمشان در قوه قضائیه و تصمیم قضات است.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان که درباره اظهارنظر یکی از اعضای هیأت نظارت بر انتخابات شوراها مبنی بر انتقال مسئولیت نظارت در این انتخابات به شورای مرکزی، اظهار داشت: در این رابطه جلسه‌های پراکنده‌ای میان اعضای هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا و اعضای شورای نگهبان برگزار شده است.

*مشکلات زیادی را در انتخابات این دوره شوراها شاهد بودیم

کدخدایی با اشاره به اینکه مشکلات زیادی را در انتخابات این دوره شوراهای شهر شاهد بودیم، هرگونه اقدام در این مورد را منوط به اصلاح قانون انتخابات شوراها خواند و گفت: امکان اصلاح رویه‌ها از طریق عادی وجود دارد و امیدواریم که این موضوع در قانون جامع انتخابات درنظر گرفته شود.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار خبرگزاری میزان درباره اعلام نظر شورای نگهبان در مورد جزء 5 بند 10 سیاست‌های کلی انتخابات ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و موضوع «رجل سیاسی» گفت: اصل 115 قانون اساسی صلاحیت اظهارنظر در این باره را به شورای نگهبان داده و این شورا می‌تواند در جزئیات اعلام نظر کند، از این رو، یکی از اعضای شورای نگهبان درخواست تفسیر اصل 115 قانون اساسی را داشته است که به آن رسیدگی خواهیم کرد.

سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به سؤال خبرنگار خبرگزاری رسا که پرسیده بود بیشترین تخلف در انتخابات ریاست‌جمهوری از سوی کدام نامزد صورت گرفته بود، تصریح کرد: اینکه بیشترین تخلف از سوی چه کسی بوده است را نمی‌توانم پاسخ دهم، اما بیشترین شکایات از طرف کاندیدای غیردولتی بوده است.

کدخدایی در پاسخ به سؤال خبرنگاری که پرسید آخرین اقدامات شورای نگهبان در معرفی متخلفان انتخاباتی به دستگاه قضایی چه بوده است و آیا مدیران دولتی هم بین متخلفان انتخاباتی بوده‌اند یا نه؟ اظهار داشت: طبق روال، ما گزارش‌هایی را در زمینه تخلفات انتخاباتی داشتیم که برای دوستانمان در قوه قضائیه ارسال کردیم و مدیران دولتی هم بین متخلفان انتخاباتی بودند که به قوه قضائیه معرفی شدند.

وی همچنین گفت: ما فقط موظفیم گزارش‌ها را به قوه قضائیه ارسال کنیم و صبح امروز از دوستانمان که در امر انتخابات مسئولیت‌هایی داشتند سؤال کردم که گفتند اکثر گزارش‌ها برای قوه قضائیه ارسال شده است.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

وزیر اطلاعات اعلام کرد ضربه به 120 تیم تروریستی توسط وزارت اطلاعات/ در 4 سال گذشته فقط یک شهید در داخل داشتیم

تاریخ:یکشنبه 28 خرداد 1396-07:18 ب.ظ

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود علوی صبح امروز در جریان تشییع پیکر شهید حسن عشوری از سربازان گمنام امام زمان (عج) در رشت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تاکنون وزارت اطلاعات بیش از 200 شهید، تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

وی با بیان اینکه شهید عشوری، پس از ضربه زدن وزارت اطلاعات به بیش از 120 تیم تروریستی، در مصاف با تروریست‌ها به شهادت رسید تصریح کرد: در طول چهار سال خدمت بنده در وزارت اطلاعات، شهید عشوری، نخستین شهید داخل کشور است و شهیدان انصاری و پورکریمی، دو شهید مدافع حرم ما بودند که یکی از این شهدای مدافع حرم گیلانی است.

 وزیر اطلاعات با اشاره به دعای امام راحل برای بسته نشدن در شهادت برای ملت ایران گفت: وقتی خون شهید و شهادت در رگ‌های جامعه اسلامی به جریان می‌افتد، حیات، پویایی، عزت، شکوه و سربلندی به جامعه ما هدیه می‌کند و همانا ما شهدایمان را از دست نداده‌ایم، بلکه شهیدان ما ماندگار شدند و ماییم که باید راه این شهدای عزیز را ادامه دهیم.

 به گزارش فارس، شهید حسن عشوری اهل شهرستان رودسر و از سربازان گمنام امام زمان (عج) بود که روز چهارشنبه 24 خردادماه 1396 در درگیری با تروریست‌های تکفیری در چابهار استان سیستان و بلوچستان به درجه رفیع شهادت رسید.

همچنین مراسم خاک‌سپاری پیکر مطهر این شهید والامقام عصر امروز در زادگاهش شهرستان رودسر به سمت امام زادگان ماچیان برگزار می‌شود.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آیت الله مکارم شیرازی: سرنوشت حقوق‌های نجومی چه شد/ در کشور ما دم از علی(ع) زده می‌شود/ قرار نیست که دولتمردان در شمال شهر زندگی کنند و مردم یک خانه هم نداشته باشند

تاریخ:یکشنبه 28 خرداد 1396-07:18 ب.ظ

آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی سحرگاه جمعه در مراسم لیالی قدر در مدرسه علمیه امام کاظم(ع) گفت: با اینکه دستگاه قضایی، مجلس ، دولت و رسانه‌ها درگیر حقوق‌های نجومی هستند ما آخر متوجه نشدیم این مسئله حل شد یا خیر؟ هنوز کسی جوابی برای این سؤال ندارد؛ این همه بحث و گفتگو انجام شد ولی هنوز جواب درستی نمی‌شنویم که آیا با محیطی که این همه محرومیت وجود دارد قرار است این حقوق‌ها هنوز پرداخت شود؟

وی افزود: دولتمردان باید زندگی و شعار علی(ع) را در جامعه پیاده کنند قرار نیست که آن‌ها در شمال شهر زندگی کنند و مردم یک خانه هم نداشته باشند؛ در کشور ما دم از علی(ع) زده می‌شود ولی سؤال این است که مرام و راه علی(ع) نیز در زندگی ما وجود دارد یا خیر؟

آیت الله مکارم شیرازی بیان کرد: امام علی(ع) در بستر شهادت افتاده بودند؛ ولی برنامه‌های عظیمی را اجرا کردند که یکی از آن‌ها این بود که درب خانه را باز کنید و از مردم بخواهید وارد شوند و از من سؤال بپرسند و مشکلات خود را مطرح کنند.

وی گفت: امام توصیه کردند، اگر از بستر برنخاستم ابن ملجم را تنها با همان یک ضربه قصاص کنید و غیر از آن به وی تعرض نکنید؛ دین شناسی و خدا شناسی با علی(ع) شناسی حاصل می‌شود.

مسئولان زندگی خود را با سیره امام علی(ع) تطبیق دهند

آیت الله مکارم شیرازی بیان کرد: امام علی(ع) فرمودند، تمام زهد در دو جمله در قرآن است؛ نخست اینکه اگر امکاناتی داشتی و از دست رفت بی تابی و گریه و زاری نکن؛ این مسئله نشان عدم دلبستگی به دنیا است؛ و جمله دوم این است که به آنچه داری نیز دلبسته نباش.

وی گفت: کشوری که بیش از همه از علی(ع) سخن می‌گوید و به کودکانمان نیز مهر علی(ع) را منتقل می‌کنیم، ایران است؛ ولی آیا زندگی و سبک و شیوه زندگی امام(ع) نیز در زندگی ما وجود دارد؟

آیت الله مکارم شیرازی یادآور شد: ۵۰ درصد از پسران و دخترانی که معطل هستند که به خانه بخت بروند به دلیل همین تشریفات غلط است که امام علی(ع) به آن اشاره کرده‌اند؛ جهیزیه سنگین وتشریفات جشن ازدواج‌ها و ... از دلایل این تأخیر است.

وی با اشاره به نامه ۴۵ نهج البلاغه افزود: اسم این نامه، نامه عثمان بن حنیف فرماندار بصره است؛ موضوع این نامه آن بود که یکی از ثروتمندان بصره این فرماندار را به سفره رنگین دعوت کرده است که در آن اغنیا حضور دارند، ولی فقرا جایی در آن ندارند.

این مفسر قرآن کریم بیان کرد: وقتی خبر به امام رسید، ایشان نیز برای وی این نامه را نوشتند؛ امام(ع) فرمودند، من گمان نمی‌کردم دعوتی را بپذیری که اغنیا بر سر آن سفره حاضر باشند ولی فقرا محروم باشند.

وی گفت: امام بیان کردند، شما باید به زندگی من نگاه کنید و لباس و غذا و زندگی و ساده زیستی من را نگاه کنید و به هیچ وجه نباید در زندگی تشریفاتی بیافتید.

آیت الله مکارم شیرازی یادآور شد: اگر زندگی تشریفاتی شد با هزینه کم نمی‌توان آن را اداره کرد و به همین دلیل باید چشم روی چشم گذاشت و از حلال و حرام روی مال خود جمع کند.

وی افزود: امام(ع) فرمودند، آیا من امیرالمؤمنین باشم، ولی در ناراحتی‌ها من شریک نباشم؟ این پیام پیام بزرگی برای دولتمردان است که آیا درست است که بعضی از مسئولان در رفاه هستند ولی این همه مردم محروم وجود داشته باشد؟

استاد برجسته حوزه علمیه قم بیان کرد: امروزه فاصله طبقاتی بسیاری در جامعه ایجاد شده و فاصله بین مردم دارا و ندار بسیار زیاد شده است؛ افرادی در خانه‌های بالای یازده هزار متر زندگی می‌کنند، ولی مردمی هم هستند که در خانه ۳۰ متری زندگی می‌کنند؛ فاصله طبقاتی امنیت ما را تحت الشعاع قرار می‌دهد.

وی گفت: افرادی در کشور ما ۱۰ تا ۱۵ شغل دارند؛ ولی جوانان ما به خاطر ۳۰۰ هزار تومان مجبور می‌شوند به یک سری از مشاغل تن دهند.

کلید خوشبختی در دنیا زهد است

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به نامه وصیت امام علی(ع) به امام مجتبی(ع) (نامه ۳۱ نهج البلاغه) گفت: در این نامه ۱۲۰ نکته اخلاقی قرار دارد که هر کدام از آن‌ها عالمی از مفاهیم اخلاقی را در بردارد.

وی افزود: امام در این نامه فرمودند، قلب خود را با موعظه زنده کن و با زهد بمیران و با یقین قلبت را تقویت و با نور دانش آن را نورانی کن و طغیان هوی و هوس‌های دلت را با یاد مرگ خاموش نما.

استاد سطوح عالی حوزه بیان کرد: امام علی(ع) در فراز دوم بیان می‌کنند، قلبت را با زهد بمیران؛ درحالی که در جمله اول فرموده بودند که قلبت را با موعظه زنده کن؛ قلب انسان دارای دو بخش الهی است که باید موعظه کرد و بخش دیگر، نفس سرکش است که باید با زهد آن را در هم کوبید.

وی گفت: از مجموعه روایات اسلامی نتیجه گرفته می‌شود که مفهوم از زهد، ساده زیستی و پرهیز از زندگی اشرافی و تجملی است؛ زهد به این معنی است که انسان هیچگاه خود را اسیر تجملات دنیا نکند.

آیت الله مکارم شیرازی یادآور شد: امام صادق(ع) فرمودند، همه خوشبختی‌ها در اتاقی گذاشته شده است و درب آن قفل است و کلید آن نیز زهد در دنیا و ساده زیستن است؛ اگر می‌خواهیم در دنیا خوشبخت شویم و آرامش داشته باشیم نباید اسیر زندگانی زرق و برق دارد نشویم.

وی افزود: پیامبر به امام علی(ع) می‌فرمایند، همانا خداوند تو را زینتی داده که بهتر از این زینت هیچ کس در عالم ندارد و این زینت نیز زهد در دنیا و ساده زیستی تو است.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان: دانشکده مجازی خبر افتتاح می شود

تاریخ:دوشنبه 22 خرداد 1396-07:14 ب.ظ

محسن جعفری روز دوشنبه در دیدار با جمعی از اصحاب رسانه گیلان با بیان اینکه سازمان بسیج رسانه استان در حوزه آموزش رسانه در کشور پیشتاز است، اظهار کرد: برنامه جامع آموزش رسانه به عنوان رکن تعلیم و پرورش خبرنگاران در گیلان در حال اجراست.
وی با اشاره به راه‌اندازی دانشکده مجازی خبر این استان همزمان با 17مرداد روز خبرنگار افزود: این دانشکده در پنج گروه آموزشی خبرنگاری، روابط عمومی و اطلاع‌رسانی، شبکه‌های اجتماعی، عکاسی و گرافیک و فقه رسانه تشکیل و راه‌اندازی می‌شود.
رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان گفت: دانشکده مجازی خبر برای نخستین بار در استان‌های کشور و با هدف استمرار آموزش‌های رسانه‌ای اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی تشکیل و راه‌اندازی می‌شود.
جعفری با بیان اینکه اساتید ملی و استانی و منطقه‌ای علوم ارتباطات در دانشکده مجازی خبر گیلان فعال هستند، تصریح کرد: تمامی آموزش‌های خبری و صدور مجوز و بخشی از آزمون‌های این دانشکده به صورت مجازی و با همکاری دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی انجام می‌شود.
وی با اشاره به ضرورت تقویت علمی خبرنگاران و اصحاب رسانه، خاطرنشان کرد: تقویت این بخش منجر به تحقق رسالت و حدود مطبوعات در قانون شده و سبب پیشرفت و بالندگی است.
رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان از صاحبنظران، اساتید و متخصصان حوزه رسانه درخواست کرد تا نظرات و پیشنهادات تخصصی خود را در راستای تشکیل و راه‌اندازی دانشکده مجازی خبر گیلان به این سازمان ارسال کنند و گفت: از نظرات و ایده‌های فعالان رسانه‌ای استقبال می‌کنیم.
گیلان دارای 179 نشریه شامل 9 روزنامه، 45 هفته نامه، 20 دوهفته نامه، 46 ماهنامه، 5 دو ماهنامه،37 فصلنامه و 12 دو فصلنامه است.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

585 جلد قرآن کریم در گیلان وقف شد

تاریخ:دوشنبه 22 خرداد 1396-07:13 ب.ظ

حجت الاسلام و المسلمین ولی عادلی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح ملی وقف مصحف شریف قرآن کریم به منظور مشارکت همگانی در ترویج وقف قرآنی و با هدف تامین قرآن های مورد نیاز حسینه‌ ها، مساجد، بقاع متبرکه و آستان امامزادگان در حال اجراست.
وی با بیان این که علاقمندان در اجرای این طرح می توانند با حضور در ادارات اوقاف و امور خیریه، امام زادگان و بقاع متبرکه گیلان یک جلد قرآن کریم را به قیمت 70 هزار ریال خریداری کنند، اظهار کرد: آنها از طریق تکمیل وقف‌ نامه می‌توانند این کتاب مقدس را خریداری و به مسجد، بقاع متبرکه و ... مورد نظر خود وقف کنند.
حجت الاسلام عادلی با بیان این که کتاب های قرآن کریم به یک شکل به چاپ رسیده ، خاطر نشان کرد: علاقمندان برای شرکت در این طرح می توانند به بقاع متبرکه و ادارات اوقاف و امور خیریه استان گیلان مراجعه کنند.
طرح ضیافت الهی نیز از سوی اوقاف و امور خیریه استان گیلان از ششم خرداد همزمان با ماه مبارک رمضان در 410 بقعه متبرکه و امام زادگان استان به اجرا درآمد و تا چهارم تیرماه ادامه دارد.
در مدت اجرای این طرح 10 ویژه برنامه شامل اقامه نماز جماعت، مراسم دعا و مناجات، برگزاری محافل انس با قرآن کریم، ترتیل خوانی، جزء خوانی، محفل انس با قرآن با حضور قاری مصری برگزار می شود.
استان گیلان دارای ، بیش از 900 بقعه متبرکه و امام زاده است.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

15 هزار زندانی جرائم غیرعمد در زندان های کشور هستند

تاریخ:دوشنبه 22 خرداد 1396-07:12 ب.ظ

معاون اداری و مالی ستاد دیه کشور گفت: در حال حاضر ، 15 هزار زندانی جرائم غیرعمد در زندان بسر می برند که از این تعداد، 13 هزار نفر محکوم به جرائم مالی، چک، مهریه و نفقه هستند.

علی مهربان شامگاه یکشنبه در جشن گلریزان جرائم غیر عمد زندانیان شهرستان رشت با اعلام این مطلب اظهار کرد: همچنین حدود 2 هزار و 800 نفر زندانیان مربوط به مهریه هستند.
وی تعداد محکومان مربوط به دیه را 2 هزار و 400 عنوان و اضافه کرد: از این تعداد ، 12 درصد متهم و مابقی محکوم شده اند.
مهربان میزان دیه محکومان را شامل 14 درصد زیر 20 میلیون تومان ، هشت درصد بین 20 تا 50 میلیون و 65 درصد بین 100 تا 200 میلیون تومان ذکر کرد.
وی ادامه داد: از 2 هزار و 400 نفر مشمول پرداخت دیه، 206 نفر بیش از پنج سال ، 181 نفر سه تا پنج سال و 548 نفر یک تا سه سال در زندان هستند.
مهربان با یادآوری اینکه سال گذشته 9 هزار و 143 نفر با بدهکاری 742 میلیارد تومان به همت ستاد دیه آزاد شد، افزود: شاکیان، خود یکی از بزرگترین خیران در این مجموعه هستند به گونه ای که 40 درصد از مجموع بدهکاری زندانیان جرائم غیرعمد کشور، توسط شاکیان گذشت شد.
وی ادامه داد: در گیلان 817 مشمول جرائم زندانیان غیرعمد هستند که امیدواریم با کمک خیران و نیکوکاران این استان، بتوانیم این زندانیان را نیز آزاد کنیم.
مهربان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فعالیت بیش از ربع قرن ستاد دیه در کشور گفت: طی این مدت، 105 هزار زندانی جرائم غیرعمد با کمک این ستاد آزاد شده اند.
وی خاطرنشان کرد: هر فردی که به زندان می رود، چندین نفر در هر دو طرف شاکی و زندانی دچار مشکل می شوند، از این رو هر نفری که آزادی می یابد، مشکلات تعداد زیادی از افراد جامعه نیز برطرف می شود.
همزمان با ماه مبارک رمضان امسال (1396) در سراسر کشور 290 جشن گلریزان برگزار می شود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

قانون نانوشته( یك بام و دو هوا )

تاریخ:دوشنبه 22 خرداد 1396-07:08 ب.ظ


 قانون نانوشته( یك بام و دو هوا )
قانون، عظیم است، و درک کردنش عظیم تر و اجرای آن، هزارها بار عظیم تر از خود قانون و درک آن!اما قانون می شود درك كرد
اما قانون نانونشته را نمی شود درك كرد  اسماعیل اسدی دارستانی نویسنده و محقق و روز نامه نگار
من بعداز بازنشستگی از ارتش پنج كتاب نوشتم و مجوز و چاپ شد آخرین بررسی تاریخ حقوق بشر و محیط زیست است و از سال1377 بهروز نامه نگاری و خبر نگاری مشغول هستم و از سال 1379 سایت درد نیوز و آستارا نیوز و ایران نیوز را تاسیس نمودم  و از سال 1380 رسما اولین وبلاگ نویس های معروف ایران شدم  و كسی نیست مرا نشناسد.
1- بعداز 19 سال سابقه در حرفه روز نامه نگاری  درخواست مجوز هفته نامه آبادگران شمال كردم   كه هیات نظارت بر مطبوعات وزارت ارشاد  با مجوز ژروانه هفته نامه من مخالفت یعنی رد صلاحیت كرد با اینكه من گواهی عدم سو پیشنه ام را در پرونده بود این امر توسط یك وزارت خانه و ارگان انجام و اعمال نفوذ شد
خلاصه وزارت ارشاد بعداز 19 سال فعالیت روزنامه نگاری و وبلاگ نویسی و سایت و....    مرا از روز نامه نگاری محروم كرد بدون مدرك و سند فقط با دو گزارش از ارگانها كه كذب است توسط دو نفر برایم ساخته شده پرونده سیاسی    چون من فعال حقوق بشر و محیط زیست هستم .
2- سایت درد نیوز و آستارا نیوز من از سال 1379 تاسیس و فعال هستند  و همه در ایران این دو سایت را می شناسند خبری و تحلیلی و حوق بشر و محیط زیست و...
در سایت ثبت نام كردم   چند بار معاونت مطبوعاتی با اعمال نفوذ همان دو ارگان بدون سند و مدرك كارشكنی كرد تا پرونده مجوز من به كمیسیون مجوز سایت نرود  بعداز یكسال   با اعمال نفوذ  همان دو ارگان بدون اینكه سو پیشنه داشته باشم   مرا از فعالیت سایت درد نیو زو آستارا نیوزمحروم كردند   یعین مرا رد صلاحیت كردند
خلاصه با قانون نانوشته رسما فعالیت روز نامه نگاری و سایت مرا منع شدند و مرا بعداز نوزده سال بكاری كه علاقه داشتم و كار می كردم قانون نانوشته محروم از كار كرد
توضیح : قبلا هم با اینكه من در شورای اسلامی روستای سیبلی یعنی محلم عضو بود دوره بعدی رد صلاحیتم كردند همان دو وزارت خانه و ارگان و... امسال بخاطر همین دیگر چون می دانستم قانون نانوشته در خصوص من اجرا می شود بعنوان كاندیدای شورا محل ثبت نام نكردم   تا دوباره توسط قانون نانوشته رد صلاحیت نشوم
خلاصه قانون نانوشته مرا از كارهای كه به آن علاقه د اشتم و نوزده سال سابقه كار دشاتم محروم كردند رسما بیكارم و بیمارم كردند .... اتفاقی دیگر برایم افتاد ضامن چند نفر  از اقوام و دوستان شده بودم  وام گرفته بودند  وام اشان را ندادند   مجبور شدم ماشین ام و زندگی ام را بفروشم بخاطر شكایت بانكها و مسدود شدن حقوق بازنشستگی ام        قسط عقب افتاده وام گیرندگان را بدهم  و حالا هم ازحقوقم كسر می شود من كلا نزدیك فقط پانصد تومان دریافتی حقوق بازنشستگی ام است   از  نماینده ولی فقیه در استان گیلان و استاندار گیلان  و  نماینده و فرماندار و امام جمعه و بنیاد شهید نامه بردم به اسكله تشكیل پرونده دادم تا استخدام شوم  الان نزدیك یكسال منتظر كار هستم    وقتی  زیاد پی گیریی كردم  كه مرا در اسكله استخدام كنند   دوستی  كه خود مسئولیت داد  گفت    نمی گذارنند تو در اسكله استخدام شوی ...... باز یقه مرا قانون نانوشته گرفت  نگذشت در اسكله استخدام شوم   قدرت خرید نان ندارم       قانون نانوشته قبلا مرا از رو زنامه نگاری و سایت و... محروم كرده بود یعین مجوز فعالیت ندادند تنها منبع در آمد من بود   و حالا هم فهمیدم نمی خواهند من جایی كار كنم یعین در گرسنگی  بمانم ....   چون من یك نویسنده و محقق و روز نامه نگار و وبلاگ نویس منتقد و فعال حقوق بشر و محیط زیست هستم ...
جریان قانون نانوشته همین  بدون اینكه محكومیت یا حكمی یا سو پیشنه داشته باشی    از كار كردن تو را محروم كنند و طرف حسابت هم معلوم نباشد این می گن قانون نانوشته .....       اسماعیل اسدی دارستانی    نویسند ه و محقق پنج كتاب  و روز نامه نگار و وبلاگ نویس و سایت و.. با 19 سال سابقه و درجه دار بازنشسته ارتش و فرزند جانباز 65درصد  و برادر جانباز   و مستند ساز و.......   09119812795
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

پایان عملیات تروریستی در تهران/ تروریست ها به هلاکت رسیدند

تاریخ:چهارشنبه 17 خرداد 1396-06:49 ب.ظ

عملیات تروریستی در حرم مطهر امام راحل و مجلس شورای اسلامی با هلاکت تروریست ها پایان یافت.

  عملیات تروریستی مجلس شورای اسلامی که از ساعت 10:15 دقیقه آغاز شده بود، بعد از ظهر چهارشنبه پایان یافت.
یکی از این تروریست ها خود را منفجر کرد و سه تن دیگر نیز توسط نیروهای یگان ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به هلاکت رسیدند.
همچنین یک تیم تروریستی دیگر همزمان به حرم مطهر امام خمینی(ره) رفته بود که با هوشیاری ماموران حفاظت حرم یک نفر کشته و دیگری نیز اقدام به انفجار کمربند انتحاری کرد و به هلاکت رسید.
مدیرکل ضد تروریستی وزارت اطلاعات صبح امروز اعلام کرده بود که چند تیم تروریستی در شهر تهران اقدام به عملیات تروریستی کردند که عوامل یک تیم قبل از هرگونه اقدام دستگیر شدند.
وی اظهار کرده بود: دو تیم دیگر حرم امام(ره) و ساختمان مجلس را مورد حمله قرار دادند که با هوشیاری ماموران حرم مطهر امام یک فرد انتحاری قبل از اقدام مورد اصابت گلوله قرار گرفت و فرد انتحاری دیگر خود را منفجر کرد.
به گفته این مقام وزارت اطلاعات تیم دیگر در میدان بهارستان اقدام به تیر اندازی به مراجعین و یکی از ساختمان های اداری مجلس کرده است.
به گزارش اورژانس تهران در این عملیات ها تا کنون 12 نفر به شهادت رسیدند و 42 نفر مصدوم شدند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

ورود چند تیم تروریستی به تهران / اعضای یک تیم قبل از هر اقدامی دستگیر شدند

تاریخ:چهارشنبه 17 خرداد 1396-06:47 ب.ظ

مدیرکل ضد تروریسم وزارت اطلاعات از ورود چند تیم تروریستی به شهر تهران خبر داد که یکی از آن ها قبل از هر اقدامی دستگیر و تیم دیگر در حرم امام راحل مورد ضربه قرار گرفت.

این مقام وزارت اطلاعات افزود: صبح چهارشنبه چند تیم تروریستی در شهر تهران اقدام به عملیات تروریستی کردند که عوامل یک تیم قبل از هرگونه اقدام دستگیر شدند.


وی ادامه داد: دو تیم دیگر حرم امام(ره) و ساختمان مجلس را مورد حمله قرار دادند که با هوشیاری ماموران حرم مطهر امام یک فرد انتحاری قبل از اقدام مورد اصابت گلوله قرار گرفت و فرد انتحاری دیگر خود را منفجر کرد.


به گفته این مقام وزارت اطلاعات تیم دیگر در میدان بهارستان اقدام به تیر اندازی به مراجعین و یکی از ساختمان های اداری مجلس کرده است که تیم مورد نظر تحت محاصره قرار دارد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

عملیات تروریستی در حرم مطهر امام راحل و مجلس

تاریخ:چهارشنبه 17 خرداد 1396-06:47 ب.ظ

عملیات تروریستی در حرم مطهر امام راحل و مجلس شورای اسلامی با هلاکت تروریست ها پایان یافت.

  عملیات تروریستی مجلس شورای اسلامی که از ساعت 10:15 دقیقه آغاز شده بود، بعد از ظهر چهارشنبه پایان یافت.
یکی از این تروریست ها خود را منفجر کرد و سه تن دیگر نیز توسط نیروهای یگان ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به هلاکت رسیدند.
همچنین یک تیم تروریستی دیگر همزمان به حرم مطهر امام خمینی(ره) رفته بود که با هوشیاری ماموران حفاظت حرم یک نفر کشته و دیگری نیز اقدام به انفجار کمربند انتحاری کرد و به هلاکت رسید.
مدیرکل ضد تروریستی وزارت اطلاعات صبح امروز اعلام کرده بود که چند تیم تروریستی در شهر تهران اقدام به عملیات تروریستی کردند که عوامل یک تیم قبل از هرگونه اقدام دستگیر شدند.
وی اظهار کرده بود: دو تیم دیگر حرم امام(ره) و ساختمان مجلس را مورد حمله قرار دادند که با هوشیاری ماموران حرم مطهر امام یک فرد انتحاری قبل از اقدام مورد اصابت گلوله قرار گرفت و فرد انتحاری دیگر خود را منفجر کرد.
به گفته این مقام وزارت اطلاعات تیم دیگر در میدان بهارستان اقدام به تیر اندازی به مراجعین و یکی از ساختمان های اداری مجلس کرده است.
به گزارش اورژانس تهران در این عملیات ها تا کنون 12 نفر به شهادت رسیدند و 42 نفر مصدوم شدند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

۷ رهبر و رئیس جمهور جهان در ۲۰ سالگی چه می‌کردند؟/ روزگاری که مرکل گارسون رستوران بود و بشار اسد انگیزه‌ای برای بازگشت به سوریه نداشت+ تصاویر

تاریخ:شنبه 13 خرداد 1396-06:31 ب.ظ

در این گزارش به فعالیت‌ها و آنچه رئیس جمهوری آمریکا، صدر اعظم آلمان، رهبر کره شمالی، رئیس جمهوری ایران، رئیس جمهوری روسیه، نخست وزیر انگلیس و رئیس جمهوری سوریه در سن ۲۰ سالگی بدان مشغول بودند پرداخته شده است

234581_830
در این گزارش به فعالیت‌ها و آنچه رئیس جمهوری آمریکا، صدر اعظم آلمان، رهبر کره شمالی، رئیس جمهوری ایران، رئیس جمهوری روسیه، نخست وزیر انگلیس و رئیس جمهوری سوریه در سن ۲۰ سالگی بدان مشغول بودند پرداخته شده است.
باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا

اوباما پس از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه کلمبیا در سال ۱۹۸۳ در رشته علوم سیاسی، به شیکاگو رفت و آنچنان که گفته می‌شود به موسسه های خیریه برای کمک به افراد کم درآمد پیوست. پیش از آنکه در سال ۱۹۸۸ به دانشکده حقوق هاروارد برود، رئیس جمهوری آمریکا کمی به امورات شخصی اش رسیدگی کرد و به سفر رفت و همچنین از خانواده اش در کنیا دیدار کرد. وی همچنین پیش از آنکه برای اتمام درسش به دانشگاه کلمبیا در نیویورک برود ۲ سال را در دانشکده اکسیدنتال سپری کرد. بر اساس برخی از گزارش ها اوباما در آن زمان، الکل و ماری جوانا مصرف می‌کرده است.

ولادیمر پوتین، رئیس جمهوری روسیه

پوتین بر آن بود تا پیش از آنکه دوره تحصیلاتش در دانشگاه را به اتمام برساند در بخش اطلاعات فعالیت کند. وی پس از آنکه مدرکش را در رشته حقوق دانشگاه مرکزی لنینگراد دریافت کند در آژانس های امنیتی روسیه مشغول به کار شد. در آنجا پوتین نخست به عنوان رئیس دبیر خانه و سپس به عضویت سازمان مقابله با جاسوسی و پس از آن وارد دوره های آموزش عملیات شد. پس از آنکه تحصیلات تکمیلی اش را به اتمام رساند به مدت ۱۰ سال به عنوان افسر اطلاعاتی مشغول به کار بود. با آنکه جزئیات زندگی پوتین کمی محرمانه است اما گفته می شود که وی همزمان با حضور در دانشگاه اوقات فراغتش را به آموزش جدو می گذارند.

آنگلا مرکل،نخستین صدراعظم زن آلمان

وی با نخستین همسرش «اوریچ» که یک دانشجوی فیزیک بود در سال ۱۹۷۴ در دانشگاه لیپزیک زمانی که تنها ۲۰ سال داشت، آشنا شد. وی با همسر نخستش در سال ۱۹۷۷ ازدواج کرد و به طور جداگانه به دلیل قوانین وقت آلمان زندگی را آغاز کردند. مرکل در حالی مدرک تحصیلی خود را دریافت کرد که به عنوان گارسون کار می کرد و در یک اتاق ۱۰۰ فوتی به همراه همسرش زندگی می کرد. در این اتاق همچنین سرویس بهداشتی و حمام نیز قرار داشت.

نخستین ازدواج مرکل با طلاق در سال ۱۹۸۲ به پایان رسید. مرکل مجددا در سال ۱۹۸۸ با جاشیم سوار، استاد شیمی از برلین ازدواج کرد. گفته می شود که وی هنگام تحصیل در دانشگاه مشروبات الکی مصرف می کرد.

بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه

اسد، ۲۰ سالگی اش را با تحصیل در علم پزشکی در دانشگاه دمشق گذراند و در سال ۱۹۸۸ فارغ التحصیل شد. در حالی که اسد برای پزشک شدن درس می خواند و دوره کارورزی خود را به عنوان چشم پزشک در بیمارستان نظامی در خارج از دمشق طی می کرد، وی هیچ برنامه ای برای ورود به دنیای سیاست نداشت. برادر بزرگتر وی باسل، کسی بود که پس از پدرش قدرت را در اختیار می گرفت اما پس از مرگ باسل در تصادف رانندگی، بشار به عنوان جانشین پدرش معرفی شد. اسد به عنوان پزشک ارتش در دمشق فعالیت می کرد و سپس به لندن رفت، وی هیچ انگیزه ای برای بازگشن به سوریه نداشت و در آن زمان هیچ گونه تمایلات سیاسی نیز نداشت.

دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس

پس از فارغ التحصیلی از دانشکده براسنوس آکسفورد لندن با دریافت مدرک شاگرد اولی، کامرون به مدت ۵ سال در مرکز تحقیقاتی حزب محافظه کار مشغول به فعالیت بود. در حالی که کامرون به عنوان یک محقق پرتلاش و باهوش در مرکز تحقیقات حزب محافظه کار فعالیت می کرد به عضویت باشگاه بولینگدون این دانشگاه نیز درآمده بود. این باشگاه به محلی که در آن مشروبات الکی سنگین سرو می شود و رفتارهای خشن و بد در آن صورت می گرفت مشهور است و کامرون همواره از صحبت کردن در این باره خودداری می کرد.

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی

اغلب اوقات زندگی جونگ اون به ویژه جوانی وی و حتی سال تولدش محرمانه و رمز آلود است. وی در دانشگاه نظامی کیم ایل سونگ حضور داشت و گفته می شود که پیش از ۳۰ سالگی به عنوان همراه کیم جونگ ایل، پدرش و رهبر سابق کره شمالی در بخش های نظامی حضور داشت. زمانی که وضعیت سلامت پدرش بد شد، کیم به یک ژنرال نظامی ۴ ستاره و رئیس کمییته مرکزی ارتش در حزب کارگر تبدیل شده بود و از اعضای کمیته مرکزی آن محسوب می شد. کیم یکی از هوادارن سرسخت تیم بسکتبال شیکاگو بود و دنیس رادمن بازیکن سابق این تیم را که در سال ۲۰۱۲ به کره شمالی رفت دوست داشت.

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران

وی پس از آنکه مدرک کارشناسی خود را در رشته حقوق قضایی در دانشگاه تهران گرفت. روحانی به شهرهای مختلف ایران سفر می کرد و سخنرانی های علیه شاه و در حمایت از آیت الله خمینی ارائه می کرد. فعالیت های وی منجر به آن شد که روحانی ایران را ترک و به رهبر جمهوری اسلامی ایران که آن زمان در پاریس در تبعید بود بپیوندد. برخلاف سمت مذهبی وی که یک حجت الاسلام است،در اواخر ۲۰ سالگی اش بارها به دلیل اتهامات همکاری با روحانیت بازداشت شده بود. روحانی در اسکاتلند درس خواند. گفته می شود که وی به راحتی فارسی، انگلیسی، عربی، فرانسه، آلمانی و روسی صحبت می کند.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نامه یك نویسنده و محقق و فعال حقوق بشر و رو زنامه نگار و فرزند جانباز 65 درصد و برادر جانباز و ارتشی بازنشسته به ریس جمهور محترم ایران دكتر روحانی

تاریخ:شنبه 13 خرداد 1396-06:30 ب.ظ

نامه  یك نویسنده و محقق  و فعال حقوق بشر  و رو زنامه نگار   و فرزند جانباز 65 درصد و برادر جانباز و ارتشی بازنشسته به ریس جمهور محترم ایران دكتر روحانی  
dardnews.ir       astaranews1.ir

جناب آقای دكتر روحانی ریس جمهوری ایران   
 
با سلام    پیرو نامه های قبلی و نامه  های قبلی خدمت جنابعالی 

  اینجانب اسماعیل اسدی دارستانی   درجه دار بازنشسته ارتش  نویسنده و محقق پنچ کتاب  و روزنامه نگار و اولین وبلاگ نویس  و مستند ساز  و فرزند جانباز 65 درصد و برادر جانباز  میزان تحصیلات  فوق دیپلم و فرزندم هم  سرباز ارتش است  .....   ضامن چند نفر بودم  مجبور شدم ماشین ام را که مسافرکشی می کردم  بفروشم  و مقداری قرض بکنم قسط وام گیرندهها در بانک ها بدهم  و چند ماهی است بخاطر ضامن بودن سه نفر  از حقوقم کسر می شود فقط من پانصد هزار تومان دریافتی دارم هیچ گونه در آمدی ندارم .....   تاكنون میلیون ها تومان بخاطر اقساط  وام های كه برای دیگران ضامن ایستادم  قرض كردم و دادم و توان خرید یك نان ندارم تنها منبع در آمد من ماشین ام بود كه مسافر كشی می كردم آنهم بخاطر  ضامن بودن فروختم قسط وام گیرنده در بانك انصار را دادم  و چند روز هم حقوقم توقیف كامل شده بود مجبور شدم یك میلیون وپنجاه هزار تومان  قسط وام گیرنده كه ضامن اش بودم  سود بگیریم بدهم و تاكنون هشت میلیون بخاطر اینكه زندان نروم  بخاطر وام های  كه ضامن ایستاده بودم سود كردم خلاصه ریس جمهور عزیز وضعیت مالی من اسفناك حتی قادر نیستم نان  خالی برای  زن و فرزندم بخرم با قرض و... زندگی  می كنم .

   برای استخدام در اسکله بندر  آستارا(استان گیلان )  از فرماندار امام جمعه بنیاد شهید  نماینده آستارا و آیت الله قربانی نماینده ولی فقیه در استان گیلان و استاندار گیلان   نامه بردم تشکیل پرونده دادم    با توجه به وضعیت من درخواست دارم دستور استخدام من در اسکله آستارا را بدهید حتی پول خرید نان ندارم(ماهها ست به شما واستاندار گیلان و فرماندار  شهرستان  آستارا و نماینده آستارا و امام جمعه  و شوراها نامه و مشكلم را  گفتم  كسی  به دادم نرسیده است ) را احتیاج بکار دارم ( خواهشمند است دستور فرمایید  مرا در اسلكله بندر آستارا استخدام كنند ....حتی خدماتی    ...  ) 

در انتخابات 1392  و امسال فعال ستادی و حامیان دكتر روحانی بودم و در فضای مجازی برای دكتر روحانی  فعالیت می كردم
 
با تشکر

 اسماعیل اسدی دارستانی 

درجه دار بازنشسته ارتش و  نویسنده و محقق( پنج كتاب ) و فرزند جانباز 65درصد  و برادر جانباز   و فعال حقوق بشر  و رو زنامه نگار و مستند ساز   از  آستارا   استان گیلان  09119812795
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

درخواست رسیدگی و حكم شهادت جانباز 65 درصد هشت سال دفاع مقدس حاج اسدالله اسدی دارستانی ( شادروان )

تاریخ:شنبه 13 خرداد 1396-06:30 ب.ظ

بنام خدا

 ریس جمهور محترم اسلامی ایران - دكتر روحانی

 

 سلام علیكم  احتراما به استحضار عالی می رساند

 موضوع : درخواست رسیدگی و حكم شهادت  جانباز 65 درصد هشت سال دفاع مقدس حاج اسدالله اسدی   دارستانی ( شادروان )

 

 جانباز 65 درصد  بسیجی هست سال دفاع مقدس حاج اسدالله اسدی (59 تا 63) بعداز بارها جانبازی  در سال 1363 رسما  بعلت بیماری در اثر جانبازی خانه نشین و زمین گیر شد و هر روز بستری بود یا در خانه افتاده بود  و تاكنون دوبار بخاطر وخامت جانبازی در زمان جنگ به آلمان اعزام شد.

بعداز سالها زمین گیری و كار افتادگی كلی  و بستری در بیمارستان  در سال 1388 مهرمان به لقا الله پیوست.

در زمان بعلت اعمال نفوذ نماینده سابق و جریان انحرافی-تیم مشایی  -( چون من وبلاگ نویس و روز نامه نگار شناخته شده بودم علیه ایشان می نویشتم) پرونده را ناقض دادند به كمیسیون ماده 15 بنیاد حكم شهادت ایشان صادر نشد. حتی سه برگ اصلی كه اثابت می كرد وی در اثر جانبازی فوت شده در پرونده  بنیاد نبود با نامه بنیاد بعداز  كمیسیون ماده 15 بنیاد با نامه بنیاد از بیمارستان  شفا وایثار اردبیل گرفتم...و نامه و گواهی دكتر دولتی كه تایید نموده بود  ایشان در اثر ات جانبازی  فوت شده را نفرستاده بود ند و من بعداز دوباره از دكتر زمان  فوت  كه بیمارستان  دولتی بودم گرفت.

1-      گواهی پزشك بیمارستان  دولتی آستارا فوت بر اثر جانبازی  2 برگ( تاریخهای 25/11/90  و2/11/89 ) كه به كمیسیون نفرستاده بودند دوباره گرفتم 

2-       مدارك بستری موج گرفتگی و اعصاب و روان  به شماره نامه 11321/10/3-17/11/89(دوبرگ) كه در پرونده بنید نبود

3-      مدارك بیمارستان ایثار بنیاد شهید تخصصی اعصاب و روان اردبیل  نامه شماره 20311/13/5506 -3/11/89 هشت برگ سابقه بستری  موج گرفتگی ..كه در پرونده جانبازی پدرم نبودند

هر سه نامه را بعلت نبودن سوابق با نامه بنیاد شهید  گرفتم..اما به كمیسیون ماده 15 ارسال نشده است

درخواست رسیدگی بعداز سالها اعمال نفوذ در عدم صدور حكم شهادت جانباز 65 درصد  بسیجی هشت سال دفاع مقدس  با توجه به مدارك موثق  و تایید دكتر بیمارستان مرگ بر اثر جانبازی ..درخواست حكم شهادت ایشان را از طرف  10 نفرفرزندان آن مرحوم   و خانواده را دارم..

 

 

 

با تشكر  اسماعیل اسدی دارستانی  (فرزند جانباز 65 درصد حاج اسد الله اسدی دارستانی شادروان )

09119812795

آدرس :  گیلان – آستارا – روستای سیبلی – كوچه بوستان جنوبی – پلاك 41  كد پستی 14444-43951

 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

روایتی از اعتراف یک اصلاح‌طلب درباره اصرارش به یک خلاف‌گویی قبل از انقلاب/ نه به آن افراط و نه به این سقوط

تاریخ:شنبه 13 خرداد 1396-06:29 ب.ظ

یکی از سرکردگان افراطی‌گری اعتراف کرد از ابتدا هم اهل افراط و تفریط بوده است.

عبدالله نوری در روزنامه شرق می‌نویسد: «پس از فاجعه 17 شهریور 1357، جامعه روحانیت مبارز تهران بیانیه‌ای صادر و در آن بیانیه، تعداد تقریبی شهدای میدان ژاله را نیز اعلام کرد، به اتفاق برخی دوستان، از اصفهان به قم آمدیم و در منزل مرحوم آیت‌الله طاهری‌خرم‌آبادی، خدمت شهید بزرگوار، آیت‌الله دکتر بهشتی رسیدیم. من با ناراحتی به ایشان گفتم چرا در بیانیه شما تعداد شهدا کم ذکر شده؟ ایشان از من پرسیدند پس چه عددی باید می‌نوشتیم؟ من در جواب گفتم باید 10 برابر این تعداد می‌نوشتید، ایشان در جواب فرمودند، آقای نوری، شهدای میدان ژاله این تعداد هم نبوده است. سال‌ها بعد که تب و تاب انقلاب فرو نشست، به فکر فرو رفتم که مگر اتهام‌زدن درباره همه انسان‌ها، غیراخلاقی و حرام نیست؟ مگر اتهام زدن و نسبت ناروا دادن حتی به رژیم پهلوی و اعوان و انصارش مجاز است؟ بر مبنای کدام مستند دینی می‌توان نسبت به انسان غیرمومن، نسبت خلاف واقع داد؟ چرا ما جهت تخریب رژیم شاه، گاه احساس وظیفه می‌کردیم که یک شهید را 10 برابر کنیم یا آنچه بر زبان و قلم‌مان جاری می‌شود، بگوییم و بنویسیم و احساس می‌کردیم چون ما روحانی هستیم یا انقلابی هستیم یا اهل نماز و روزه و به عبارتی ظاهرالصلاح هستیم، خدا هم با ماست و ما مشمول عفو پروردگار خواهیم شد؟  راستی چنانچه در روز حساب و کتاب که «فمن یعمل مثقال ذره خیرا یره - و من یعمل مثقال ذره شرا یره» است، حاکمان و منسوبین رژیم پهلوی در دادگاه عدل الهی دادخواهی کنند که ما درباره کارهای خلافی که انجام داده‌ایم، آماده عقوبت هستیم؛ اما نوری و نوری‌ها به ما نسبت‌های کذب و خلاف واقع داده‌اند و به عنوان حق‌الناس، از ما بخواهند جبران کنیم یا مواخذه شویم. چه پاسخی داریم و چه می‌توانیم انجام دهیم؟»

عبدالله نوری توضیح نداده که در قبال خیانت‌های بعدی‌اش به انقلاب و امام و شهیدان مظلوم، چه پاسخی برای روز قیامت آماده کرده است. اما این تعبیر امیرمومنان(ع) درباره امثال عبدالله نوری صادق است که «لاتری الجاهل الا مفرطا او مغرطا. نادان را نمی‌بینی مگر در افراط یا تفریط»

گفتنی است «عبدالله نوری» وزیر کشور دولت اصلاحات و مدیر مسئول وقت روزنامه زنجیره‌ای خرداد بود که تا مرز مشروعیت‌تراشی برای اسرائیل و نهضت آزادی پیش رفت و روزنامه متبوع وی از پیشاهنگان تحریک به آشوب در فتنه تیرماه سال 1378 بود. در سقوط وی همین بس که احمد پورنجاتی (از اعضای فراکسیون مشارکت در مجلس ششم و از مشاوران فعلی محمد خاتمی) 19 اسفند سال 91 به روزنامه بهار گفت «آقای عبدالله نوری زمانی که دفاعیاتش را برای روزنامه خرداد می‌نوشت، به من گفت این دفاعیات را بخوان. به او گفتم شما باید الان تصمیم بگیرید. این چیزی که نوشته‌اید مفهومش این است که خداحافظ حاکمیت!  و اگر یک مقدار بخواهیم بدبینانه‌تر برخورد کنیم، خداحافظ انقلاب!  تصمیمات را باید درست بگیریم. نمی‌شود آن طوری تصمیم بگیریم و قبلش در بازنگری قانون اساسی از ولایت مطلقه دفاع کنیم، بعدها گارد اصلاح‌طلبی ویژه بگیریم. من در دفتر رهبری بودم، از آقای نوری تجلیل می‌شد که چه مرد مدبری است. بعد یک دفعه آقای نوری رسیده به اینجا. این است که ته ماجرا مردم می‌گویند این رفتارها اصالت ندارد و فقط برای رسیدن به قدرت است».

عذاب وجدان عبدالله نوری درباره پاسخ به سران جنایتکار رژیم پهلوی در روز قیامت و بی‌تفاوتی وی نسبت به ظلم‌هایی که در حق امام و انقلاب و شهیدان کرد،  یادآور منطق خوارج است که بر سر یک خرما، از غیرمسلمان حلالیت می‌طلبیدند اما بی‌هیچ عذاب وجدانی، زن و مرد محب‌امیرمومنان(ع) را می‌کشتند.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تلاش برای خنثی کردن ماجرای ارتباط داماد ترامپ با روسیه یک ادعای عجیب: اوباما یک نماینده ویژه به تهران فرستاده بود

تاریخ:شنبه 13 خرداد 1396-06:28 ب.ظ

برخی از سیاستمداران محافظه‌کار در آمریکا شایعاتی را مطرح کرده‌اند مبنی بر اینکه رئیس‌جمهور پیشین این کشور قبل از پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2008 برای برقراری با ایران تلاش کرده است.

به گزارش العالم، در حالی که جیرد کوشنر، داماد دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به تلاش برای ایجاد کانال پشت پرده جهت مذاکره با روسیه قبل از تحلیف ترامپ متهم شده، برخی تحلیل‌گران محافظه‌کار در آمریکا مدعی شده‌اند باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق این کشور هم قبل از رسیدن به ریاست‌جمهوری به دنبال رابطه با ایران بوده است.

ویلیام میلرکیمبرلی استراسل، ستون‌نویس روزنامه وال‌استریت‌ژورنال در شبکه خبری ان‌بی‌سی مدعی شد که اوباما قبل از پیروز شدن در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2008 با فرستادن ویلیام میلر، سفیر وقت آمریکا در اوکراین به ایران برای ایجاد کانال مخفیانه‌ای جهت رابطه با تهران تلاش کرد.

وی گفت: بگذارید صحنه را برای شما توصیف کنیم. سال 2008 است، ما قرار است انتخابات داشته باشیم و نامزد انتخابات اوباما است؛ او هنوز حتی رئیس‌جمهور منتخب هم نشده است که ویلیام میلر برای ایجاد یک کانال مخفیانه به ایران سفر می‌کند تا به ایرانی‌ها بفهماند که اگر او در انتخابات برنده شود، آنها روابط دوستانه‌تری را تجربه خواهند کرد.

پایگاه politifact که به راستی‌آزمایی ادعاهای سیاستمداران می‌پردازد نوشته بعد از تحقیق درباره این ادعا متوجه شده که شواهدی موجود در تأیید آن ضعیف و اغلب ناکافی هستند.

این پایگاه نوشته است: چیزی که ما می‌توانیم بگوییم این است که این ادعاها صرفاً نظراتی هستند که مایکل لدین، از تحلیلگران محافظه‌کار مسائل ایران و عراق در بنیاد دفاع از دموکراسی مطرح کرده‌ است.

استراسل به درخواست این پایگاه خبری برای اظهارنظر درباره این موضوع پاسخ نداده است، اما وی در حساب کاربری‌اش در توئیتر نوشته که آنچه مطرح کرده از کتابی از مایکل لدین است که «فردی بسیار مورد احترام است.»

روایت لدین از ماجرا این است که میلر به او گفته که اوباما سال 2008 او را به تهران فرستاده است. وی این ادعا را از سال 2013 چندین بار در پست‌های وبلاگ، گفت‌وگوهای رادیویی و جاهای دیگر مطرح کرده است.

وی سال 2014 برای وب‌سایت محافظه‌کار PJ Media نوشته که اوباما در جریان رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری در سال 2008، از یک کانال مخفیانه برای دادن اطمینان خاطر به مقام‌های ایران درباره رویکرد دوستانه‌اش با این کشور استفاده کرده است. لدین مدعی شده که این کانال مخفیانه، ویلیام میلر است که قبل از انقلاب اسلامی در ایران بوده است. وی مدعی شده که میلر گفت‌وگو با مقام‌های ایران در جریان تبلیغات انتخاباتی سال 2008 را تأیید کرده است.

علی‌رغم این، میلر در مصاحبه با پایگاه politifact این ادعا را کاملاً نادرست خوانده است. این پایگاه خبری، نوشته با توجه به ناکافی بودن شواهد موجود برای تأیید ادعای لدین و استراسل، اظهارات آنها نادرست ارزیابی می‌شود.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

هشدار به دولتی‌ها آمریکا هم زیر میز زد/ چرا ایران باید زیر بار تعهدات سنگین توافق پاریس برود؟

تاریخ:شنبه 13 خرداد 1396-06:27 ب.ظ

با انتشار خبر تصمیم جدید رئیس جمهور آمریکا برای خروج از توافق نامه پاریس و کاهش اعتبار این توافقنامه در سطح جهانی، باید از مسئولان دولتی پرسید آیا لازم است که سند ملی معاهده تغییرات اقلیمی پاریس از سوی ایران تصویب شود؟


ساعاتی پیش در آستانه روز جهانی محیط زیست، رخدادی که مدتها بود دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا هشدار داده بود بوقوع پیوست وآمریکا به عنوان یکی از بزرگ ‌ترین کشورهای آلاینده محیط زیست جهان، معاهده تغییرات اقلیمی پاریس را ترک ‌کرد.

دونالد ترامپ که یکی از وعده های انتخاباتی اش را برای خروج از توافقنامه پاریس مطرح کرده بود، پس از گذشت چند ماه از ورودش به کاخ سفید به قول خود وفا کرد. خروج ترامپ از معاهده پاریس به حدی برای جهانیان سنگین بود که با واکنش های متعددی از سوی سران جهان مواجه شد.

جان کری، به تصمیم شب گذشته دونالد ترامپ برای خروج از معاهده پاریس واکنش نشان داد و از «جهل خودسرانه» ترامپ در برابر این توافق انتقاد کرد.

مکرون رئیس‌ جمهوری فرانسه در گفتگوی تلفنی با ترامپ پس از اعلام خروج آمریکا از معاهده پاریس گفت: چیزی برای مذاکره دوباره وجود ندارد.

صدرالاعظم آلمان این تصمیم را تاسف بار خوانده و نخست وزیر دانمارک امروز را برای جهان غم انگیز عنوان کرده است، حتی به دنبال اعلام خروج آمریکا از توافق تغییرات اقلیمى ساختمان شهردارى پاریس به نشانه تعهد به این پیمان به رنگ سبز در آمد.

با خروج آمریکا، توافق نامه پاریس به طور کلی ارزش خود را از دست داد

علیرضا بازارگان عضو هیات علمی گروه محیط زیست دانشکده عمران دانشگاه خواجه نصیر در واکنش به تصمیم ترامپ برای خروج از معاهده  پاریس  در گفت و گو با فارس بیان می کند: واکنش ترامپ موجب بهم ریختن دنیا شده است چراکه با خروج آمریکا از این معاهده، توافق به طور کلی ارزش خود را از دست می دهد؛ آمریکا در کنار چین به عنوان بیشترین تولید کننده گازهای گلخانه ای در جهان شناخته می شود.

این صاحب نظر خروج ترامپ را از نگاه اقتصادی برای آمریکا در کوتاه مدت مثبت عنوان می کند و می گوید: از آنجایی که کاهش انتشار گازهای گلخانه ای مستلزم کاهش استفاده از سوخت های فسیلی است درواقع  انرژی کمتری را در اختیار صنایع قرار می گیرد و چرخه اقتصادی می خوابد.

وی می افزاید: ترامپ به جای اینکه بخواهد یک معضل جهانی را حل کند یک تصمیم خودخواهانه برای رشد اقتصادی امریکا گرفته است. هرچند ترامپ در کوتاه مدت به اقتصاد آمریکا کمک خواهد کرد ولی در آینده به چندان دور از کشورهایی که در زمینه انرژی های پاک سرمایه گذاری کرده اند، عقب خواهد ماند.

بازارگان تاکید می کند: دود این تصمیم ترامپ به چشم ملت امریکا خواهد رفت.

آمریکا هم زیر میز زد/ چرا ایران باید زیر بار تعهدات سنگین توافق پاریس برود؟
آیا صلاح است ایران زیر بار تعهدات سنگین معاهده پاریس برود و به اقتصاد خود ضربه وارد کند؟

اما براساس معاهده پاریس کشورهای امضا کننده ملزم شده اند که سازو کارهای درونی را برای اجرای آن در نظر بگیرند، ایران نیز که از جمله امضا کنندگان این تعهد نامه است، که باید برای تهیه  سند ملی معاهده پاریس اقدام کند، اما به گفته برخی صاحب نظران تعهداتی که ایران خود را به آن پایبند کرده است با قانون اساسی مغایرت دارد.

بازارگان به مسئولان دولتی هشدار می دهد که در تنظیم این سند ملی دقیق عمل کنند و از طرفی باید تصمیم بگیرند که با توجه به شرایط موجود و خروج آمریکا از این توافق نامه آیا صلاح است ما زیر بار چنین تعهدات سنگینی برویم و به اقتصاد کشور خود ضربه وارد کنیم؟ در حالیکه کشور آمریکا که بیشترین میزان تولید گازهای گلخانه ای را دارد از زیر بار این مسئولیت شانه خالی کرده است.

معاهده پاریس با هدف  گسترش استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر شکل گرفت و تمام اعضای سازمان ملل بجز سوریه و نیکاراگوئه اجرای داوطلبانه این توافق را پذیرفته اند. دولت جمهوری اسلامی ایران نیز با توافق پاریس همراهی داشته است و لایحه پیشنهادی دولت در مورد موافقتنامه پاریس در جلسه مورخ ٢٣ آبان ١٣٩٥ مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید ولی شورای نگهبان اوایل دیماه همان سال مصوبه مجلس را واجد ابهام دانسته و عودت داد و هنوز این لایحه بلاتکلیف مانده است.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


 • تعداد صفحات :2
 • 1  
 • 2  


Admin Logo
themebox Logo