تبلیغات
انصار حزب الله گیلان - مطالب مهر 1396

فریاد مردم گیلان- ASTARAo@YAHOO.COMایمیل ارسال خبر و عضویت

اگر غفلت کنیم بازار ۴۰۰ میلیون نفری حوزه دریای خزر را از دست داده ایم

تاریخ:سه شنبه 25 مهر 1396-11:56 ق.ظ

دلق پوش خاطر نشان کرد: اگر غفلت کنیم بازار ۴۰۰ میلیون نفری حوزه دریای خزر را از دست داده ایم و برنامه ریزی و برگزاری چنین اموری می تواند قاطبه این بازار بزرگ صادراتی را برای استان تامین نماید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا فرهاد دلق پوش، در بازدید از نمایشگاه تولیدات برتر استان گیلان در جمع خبرنگاران گفت: اگر باور داریم که صنعتگران و تولید کنندگان ما می توانند مشکل اقتصاد و اشتغال جوانان را  مرتفع کنند نباید به گونه ای عمل شود که تولید کنندگان، در منطقه بومی خود مظلوم واقع شوند.

وی نقش و جایگاه تولیدکنندگان و صنعتگران را در پویایی و رونق اقتصادی حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: مهمترین ابزار برای تثبیت و تداوم قدرت در فضای پیچیده بین المللی امروز، ابزار اقتصادی است و حمایت از بخش تولید یکی از راه های دستیابی به این ابزار اقتصادی می باشد.

دلق پوش با بیان این مطلب که برای معرفی و شناساندن تولیدات استان می توان هفته تجاری و تولیدی در یکی از کشور های منطقه برگزار کرد، افزود: می توانیم در اولین فرصت با جمهوری آذربایجان و یا سایر کشور های منطقه جهت برگزاری”هفته تجاری و تولیدی گیلان” هماهنگی نمائیم و از این بستر برای افزایش سهم بازار صادراتی محصولات تولیدی استان بهره مند شویم.

وی خاطر نشان کرد: اگر غفلت کنیم بازار ۴۰۰ میلیون نفری حوزه دریای خزر را از دست داده ایم و برنامه ریزی و برگزاری چنین اموری می تواند قاطبه این بازار بزرگ صادراتی را برای استان تامین نماید.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در پایان بر همگرایی و انسجام مسئولین دلسوز استان در حمایت از تولید تاکید کرد و گفت: همدلی و همگرایی اگر حاصل شود قطعا هم افزایی و توسعه همه جانبه استان در مباحث اقتصادی و اشتغالزایی را شاهد خواهیم بود.

گفتنی است در روز اختتامیه نمایشگاه تولیدات برتر استان، از واحد های شاخص شرکت کننده در نمایشگاه، با اهداء تندیس تقدیر شد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دو نویسنده گیلانی نامزد دریافت جایزه احمد محمود شدند

تاریخ:سه شنبه 25 مهر 1396-11:56 ق.ظ

فهرست رمان‌ها و مجموعه‌ داستان‌های راه‌یافته به مرحله‌ دوم نخستین دوره‌ جایزه‌ احمد محمود اعلام شد که در بین نامزدها، نام مجید دانش آراسته و محمد طلوعی، نویسندگان گیلانی نیز به چشم می‌خورد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایسنا، فهرست رمان‌ها و مجموعه‌ داستان‌های راه‌یافته به مرحله‌ دوم نخستین دوره‌ جایزه‌ احمد محمود اعلام شد که در بین نامزدها، نام مجید دانش آراسته و محمد طلوعی، نویسندگان گیلانی نیز به چشم می‌خورد.

بنا بر اعلام دبیرخانه این جایزه، این کتاب‌ها با رای مستقیم ۵۰ نویسنده، منتقد و روزنامه‌نگار از بین ۲۵۳ رمان و ۱۲۳ مجموعه‌ داستان منتشرشده در سال ۹۵ انتخاب شده‌اند. در مرحله‌ دوم این جایزه، از بین آثار اعلام‌شده، پنج رمان و پنج مجموعه‌ داستان به عنوان نامزدهای نهایی معرفی خواهند شد. داوری این مرحله در بخش رمان برعهده‌ سارا سالار، محمدحسن شهسواری و مهدی یزدانی خرم، و در بخش مجموعه‌ داستان برعهده‌ مهدی ربی، کامران محمدی و پیمان هوشمندزاده خواهد بود. نامزدهای نهایی جایزه اواسط آذر معرفی می‌شوند و برگزیده‌ نهایی در هر بخش، چهارم دی، همزمان با سال‌روز تولد احمد محمود اعلام خواهد شد.

فهرست الفبایی ۱۰ رمان راه‌یافته به مرحله‌ دوم نخستین دوره‌ جایزه‌ی احمد محمود:

آداب دنیا. یعقوب یادعلی نشر چشمه

آناتومی افسردگی. محمدطلوعی. افق

بهشت و دوزخ. جعفر مدرس صادقی. مرکز

بیست زخم کاری. محمود حسینی‌زاد .چشمه

تپه‌ خرگوش. علی‌اکبر حیدری. روزنه

سوگواری برای شوالیه‌ها. مرتضی کربلایی‌لو. ققنوس

کوچه‌ ابرهای گمشده. کورش اسدی. نیماژ

گاوهای برنزی. محمدآصف سلطان‌زاده. چشمه

ناتمامی. زهرا عبدی. چشمه

یک پرونده‌ کهنه. رضا جولایی. آموت

فهرست الفبایی ۱۰ مجموعه‌ داستان راه‌یافته به مرحله‌ دوم نخستین دوره‌ جایزه‌ احمد محمود:

افشاربندان. محسن حکیم‌معانی. ثالث

اندوهان اژدر. ابراهیم دمشناس. روزنه

بارش سفره‌ماهی. سروش چیت‌ساز. مرکز

بگو یک. مجید دانش‌آراسته. سمام

بی‌باد و بی‌پارو. فریبا وفی . چشمه

جغرافیای اموات. محسن فرجی. آموت

خانه‌ کوچک ما. داریوش احمدی. نیماژ

گربه‌ ساکن چنار. محمد بکایی. ثالث

همین امشب برمی‌گردیم. پیمان اسماعیلی. چشمه

هیولاهای خانگی. فرشته احمدی. ثالث

مجید دانش آراسته (متولد ۱ فروردین ۱۳۱۶ در رشت) نویسنده داستان کوتاه و رمان‌نویس است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

کادرسازی سیاسی از نسل چهارم

تاریخ:سه شنبه 25 مهر 1396-11:53 ق.ظ

روزنامه معین چاپ استان گیلان در شماره یکشنبه 23 مهرماه، مطلبی در قسمت یادداشت امروز با عنوان کادرسازی سیاسی از نسل چهارم به قلم ایمان رنجکش منتشر کرده است.

هفته گذشته خبری از سوی یکی از اعضای شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در برخی سایت ها منتشر شد که با وجود حواشی پر زرق و برق رسانه های اجتماعی کمتر به چشم آمد. حمیدرضا ترقی گفت که از سوی حزب مؤتلفه اسلامی، مدارسی در راستای کادر سازی و تربیت نیروی سیاسی در سطوح متوسطه و دبیرستان دایر شده که هدف آن، آموزش خاص نیروهایی است که بعدها بتوانند سکان اداره کشور را در دست بگیرند.
در جوامع مدرن و توسعه یافته سیاسی، احزاب در کنار چشم اندازهای ترسیم شده خود برای تصاحب قدرت، بیشتر بر روی یک مسئله مهم تر سرمایه گذاری می کنند و آن تربیت منابع انسانی جوان، همراه با آموزش ‌های ایدئولوژیک و حزبی برای ساخت یک کادر سیاسی اثرگذار در جامعه است.
طی این سال ها در ایران هم جز در دوران اوایل پیروزی انقلاب اسلامی دیگر شاهد ایجاد کادرسازی از سوی نهادهای سیاسی نبوده ایم و نسلی که اکنون بر عالی ترین مسندهای حاکمیتی تکیه زده، ناشی از همان کادرسازی ها و برنامه ریزی هایی است که در پیش و اوایل انقلاب صورت پذیرفت و از مدرسه حقانی بگیر تا حزب جمهوری اسلامی و غیره که تاثیر بسیاری بر تربیت مدیران ارشد امروز کشور داشته اند.
اما این تربیت سیاسی و اجتماعی حداقل بیست سال است که آن تحرک لازم را در کشور نداشته و دلیل آن بنابر تحلیل های جامعه شناسان این است که جامعه ایرانی را یک 'جامعه کوتاه مدت' عنوان می کنند یعنی تمامی پیش بینی ها و پدیده های آن در کوتاه مدت اتفاق می افتد؛ از افق های سرمایه گذاری گرفته تا عوض شدن زود به زود مشاغل.
اما حزب یک نهاد کاملا بلندمدت است و چشم اندازها و برنامه ریزی های آن برای چند دهه ترسیم می شود. بدون شک در چنین جامعه ای قادر نیستیم آن تداوم و پایداری لازم برای پیاده سازی اهداف احزاب را شاهد باشیم و بعد از چند سال سیاست های اعمال شده از هم پاشیده می شود. این معضل هم دلایل مشخصی دارد که ریشه آن را می توان فردمحور بودن جامعه ما و فرار از کارجمعی که از مولفه های فعالیت حزبی است عنوان کرد که خود مسئله ای مفصل دارد و در این فرصت نمی گنجد.
فعالیت حزب منتسب به اصولگرایان سنتی در راستای کادر سازی و تربیت نیروی سیاسی در مدارس و میان نوجوانان خبر امیدوار کننده ای برای آموزش آینده سازان جامعه به الفبای فعالیت سیاسی و کار حزبی است. هر چند این گروه و گروه های همفکر آن ها سال بصورت غیر رسمی با در دسترس داشتن کلاس های درس دانش آموزان به بیان و ترویج یک تفکر خاص می پردازند و شاهد آن هستیم که اکثر نسل چهارمی ها و دانش آموزانی که علاقه مند به فعالیت سیاسی هستند، بلافاصله بدلیل تبلیغات این گروه ها در قطار تفکر اصولگرایی سوار می شوند ولی احزاب و گروه های اصلاح طلب با توجه به تنوع و جذابیتی که در نگرش به مسائل اجتماعی و سیاسی در جامعه امروز دارند، هنوز نتوانستند در این مقوله ورود کرده و پایگاه خود را میان آینده سازان جامعه تثبیت کنند و اینگونه می شود که تبلیغات گسترده حزب سنتی همچون مؤتلفه که در چشم اندازهای خود از چین و کره شمالی بهره می گیرد، به راحتی نوجوانان مشتاق به فعالیت سیاسی را از پشت میز مدرسه به پشت میز شورای مرکزی حزب آورده و در تفکر مدنظر خود پرورش می دهند تا بدین طریق خروجی کادرسازی هایشان منجر به سکانداری این دانش آموزان در اداره کشور شود و این خلاء بزرگی است که در جریان سیاسی مقابل به شدت احساس می شود.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

امام جمعه بندرانزلی: در انتصاب ها، شایسته سالاری مورد توجه باشد

تاریخ:سه شنبه 25 مهر 1396-11:52 ق.ظ

حجت الاسلام سید عبدالجواد شمس الدین در نماز سیاسی و عبادی جمعه این هفته انزلی اظهار کرد: دستگاه های نظارتی نیز برای از بین بردن فساد، باید علاوه بر نظارت بیشتر ، به سرعت به تخلفات رسیدگی کنند.
وی افزود: برای جلوگیری از فسادها باید مراقبت و نظارت عمومی بیشتری صورت بگیرد و این، از الزامات است .
حجت الاسلام شمس الدین داشتن تقوا را مهمترین اصل بازدارنده دانست و تصریح کرد: باید در انتخاب افراد نیز تقوا به عنوان مهمترین اصل ، ملاک انتخاب قرار گیرد.
امام جمعه بندرانزلی با اشاره به صحبت های اخیر رییس جمهوری آمریکا گفت: اگر آمریکا بخواهد کاری کند، ملت و دولت ایران پاسخ او را داده و در برابر او کوتاه نمی آییم.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نماینده مجلس: ملت ایران در برابر زیاده خواهی ها، استوار ایستاده است

تاریخ:سه شنبه 25 مهر 1396-11:52 ق.ظ

ولی داداشی روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: اظهارت نسنجیده رئیس جمهوری آمریکا علیه ملت ایران، نشانگر قدرت روز افزون ایران اسلامی است و عظمت ملت آزاده ما، استکبار جهانی را مستاصل کرده است.
وی دولت آمریکا را حامی اصلی تروریسم خواند و اضافه کرد: ایران در مرزهای کشورهای اسلامی به مقابله با تروریست های داعش و گروه های ضاله برخاسته و این نشانگر توانمندی و عزت جوانان این سرزمین است.
وی واکنش صریح رئیس جمهوری ایران در برابر اظهارت نسنجیده رئیس جمهوری آمریکا را قابل تقدیر خواند و اظهار کرد: خوشبختانه انقلاب اسلامی ایران، فرهنگ بسیج و انقلاب را در جهان نهادینه کرده و نمونه آن همگامی مردم سوریه و عراق با ارتش و دولت در مقابل گروه تروریستی و تکفیری داعش است.
داداشی دشمنی دولت آمریکا با سپاه پاسداران را ناشی از ترس آنها از اقتدار روز افزون سپاه عنوان کرد و گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اعتقادات مذهبی و ایمانی ملت ایران ریشه دارد.
نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران با قدرت و نگاه به داخل و با اعتماد به توانمندی های جوانان خود، در مسیر روشن بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حرکت می کند.
با وجود این که آژانس بین المللی انرژی اتمی تاکنون بارها پایبندی ایران به برجام را اعلام کرده است، رئیس جمهوری آمریکا جمعه شب، ادعای واهی خود مبنی بر پایبند نبودن ایران به برجام را تکرار کرد و با اعتراض شدید بسیاری از کشورها، نهادها و مقامات بین المللی و محافل سیاسی جهان مواجه شد.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

سردار حاجی زاده: اگر دور تا دور ایران را هم دیوار بکشند تولید موشک متوقف نمی شود/ آینده را ملت ایران می‌سازد، نه کاخ سفید

تاریخ:سه شنبه 25 مهر 1396-11:51 ق.ظ

سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوا فضای سپاه طی سخنان در همایش یادواره شهدای قم، اظهار داشت: اگر امروز شهدا بخواهند چند توصیه مهم به ملت ایران داشته باشند بعد از ولایت مداری، تاکید بر موضوع دشمن شناسی است.

حاجی‌زاده افزود: امروز از هر روز دیگری بیشتر نیاز به تسلط در این موضوع داریم و این موضوع نه تنها مختص عرصه نظامی نیست بلکه فرهنگ، اجتماع، سیاست و اقتصاد ما متاثر از دشمنی دشمنان است.

وی در ادامه گفت: دشمنان در سه عرصه در حال فعالیت هستند، در حوزه اول کارشان را با تحریم و تحمیل مشکلات و معضلات جنگ اقتصادی پیش می‌برند و حوزه دوم عملیات روانی است که با گسترش ضریب نفوذ فضای مجازی، ابزار مناسبی در اختیار دشمن قرار گرفته است و عرصه سوم نیز تقابل با پیشرفت‌های ملت ایران و مقابله با عناصر اقتدار کشور است.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه با تشریح راهبردهای دشمنی آمریکا اظهار داشت: دشمنی آمریکا یک مسئله و راهبرد تغییر ناپذیر است که اگر چه تاکتیک‌های آن تغییر می‌کند اما استراتژی آن تغییر پذیر نیست.

حاجی‌زاده گفت: از ابتدای انقلاب اسلامی بوش پدر و با فاصله، کلینتون و بوش پسر سایه جنگ را در منطقه می‌گستراندند که اینها برای گرفتن امتیاز و دوشیدن ملت‌های منطقه بود.

وی خاطر نشان کردند: جنگ علیه افغانستان که قدرت دفاعی ندارد و کشور عراق که قبلا خلع سلاح شده از یک طرف و از طرف دیگر سایه جنگ بر سر سایر کشورها ایجاد می‌کنند و این برای کسب منافع نا مشروع خودشان است.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه در ادامه گفت: اینها استراتژی آمریکا است و شاید تنها مدل تاکتیک آنها تغییر می‌کند. آنها بعد از مدتی می‌گویند دوره سر بریدن با چاقو تمام شده و حالا باید با پنبه سر برید. اوباما که ظاهری مظلوم دارد و سخنور است را می‌آورند که این تاکتیک را پیاده کنند و جالب این جا است که در برخی کشورهای عربی آفریقایی سه روز برای پیروزی وی جشن می‌گیرند و قذافی او را پسر خود می ‌خواند.

حاجی‌زاده خاطرنشان کرد: اوباما نوروز را به فارسی تبریک می‌گفت و خود را متفاوت نشان می‌داد، در صورتی که ماموریت او متفاوت نبود.

وی با اشاره به بیانات رهبری گفت: حضرت آقا در برهه ای از مذاکرات فرمودند دست دوستی امریکا ظاهر مخملی دارد ولی داخل آن چدن است و این مصداق استراتژی با روش دیگر است.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه در ادامه تصریح کرد: امروز نیز آمریکا دیوانه ای را رو کرده و می گویند باید با روش دیوانه وار امتیاز بگیریم.

سردار حاجی‌زاده گفت: افرادی که در زمان طاغوت تحت تأثیر مشروبات الکلی بودند، هر کاری که می‌کردند مردم در جواب می‌گفتند «ولش کنید مسته». گاهی اوقات هم او خودش را به مستی می‌زند تا کارش را راه بیندازد و کسی اعتراض نکند.

وی ادامه داد: امروز هم ترامپ خودش را به دیوانگی زده تا با این روش امتیاز بگیرد و این در حالی است که برخی مسئولان می گفتند ولش کنید او جنگ طلب است.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه با اشاره به لابی قوی صهیونیست‌ها گفت: کسانی که پشت پرده رژیم آمریکا هستند می‌دانند آنها در اسارت صهیونیست‌ها هستند و سیاست‌های اصلی توسط صهیونیست‌ها دیکته می‌شود.
حاجی‌زاده در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: در مسئله کره شمالی وقتی آنها در برابر آمریکا می‌ایستند، فورا به مذاکره روی می‌آورند.

وی با بیان اینکه غرب نمی‌خواهد به اقتصاد ما کمک کند و ما هم نباید به دنبال متحول کردن اقتصاد به وسیله غرب باشیم، تصریح کرد: ما در صورتی می‌توانیم موفق شویم که دشمن را خوب بشناسیم و روش‌های او را خوب تشخیص دهیم.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه ادامه داد: ما به تجربه فهمیدیم راهبرد رهبری در دشمن شناسی بی‌نظیر است پس بیاییم با جان و دل از ایشان تبعیت کنیم و دست خود را از دستان ایشان رها نکنیم و مراقب باشیم تا وحدت جامعه حفظ شود و از تفرقه بین صفوف ملت جلوگیری کنیم.

حاجی‌زاده اقتصاد مقاومتی را تنها راه نجات کشور عنوان کرد و افزود: آینده را ملت ایران می‌سازد، نه کاخ سفید. هر کاری که قرار است انجام شود در داخل باید انجام شود و در خارج از کشور خبری نیست.

وی گفت: ملت نگران جنگ نباشد، اینها عملیات روانی دشمن است و کشور ما آنقدر قدرتمند است که کسی توان حمله و مقابله با جمهوری اسلامی را نداشته باشد.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه با بیان اینکه دشمن با سایه جنگ می‌خواهد ما را به مسائل واهی مشغول کند، اظهار داشت: امریکا به دنبال خروج از برجام نیست بلکه استراتژی امریکا حفظ پوسته برجام و تهی کردن هسته آن است و اگر واکنش به این تحرکات معقول نباشد، نه تنها آنها به تعهدات خود عمل نمی‌کنند، بلکه آن میزان ناچیزی هم که داده‌اند را از ما پس خواهند گرفت.

سردار حاجی‌زاده افزود: در جریان برجام آمریکا نقش پلیس خوب را بازی کرد و رژیم صهیونیستی پلیس بد بود. امروز آمریکا نقش پلیس بد را بازی می‌کند و اروپا به رهبری فرانسه نفش پلیس خوب را برعهده دارد.

وی ادامه داد: در دوره جدید آمریکا و اتحادیه اروپا سیاست مرعوب کردن را در پیش گرفته‌اند به طوری که افرادیکه قصد خرید و فروش و سرمایه‌گذاری دارند دست نگه می‌دارند و در حقیقت دشمن قصد دارد با همین سیاست ملت را درگیر کند و وقت کشور را تلف کند تا در نهایت به ناامیدی و بدبینی مردم منجر شود.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه در بخشی از سخنان خود گفت: مگر دشمنی که امروز درباره توانمندی نظامی ما اینطور رفتار می‌کند مایل بود که در این بخش به توانمندی امروز برسیم؟ بنده قبلا هم گفته‌ام اگر دور تا دور کشور را دیوار بکشند، تولید موشک متوقف نخواهد شد چون تمام این صنعت بومی و داخلی است.

سردار حاجی‌زاده در ادامه خاطر نشان کرد: ما هر جا که از جوانان و نخبگان این قشر استفاده کردیم موفق بودیم و این را در حوزه نظامی ثابت کردیم.

وی افزود: سپاه به عنوان نهاد مدافع ملت ایران فریب دشمنان را نخواهد خورد و توانمندی خود را روز به روز افزایش خواهد داد چرا که شاخصه اول هر تحولی امنیت است.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه در بخش پایانی سخنان خود با مقایسه فناوری در بخش‌های نظامی و غیر نظامی گفت: حوزه غیر نظامی صدها برابر آسان‌تر از حوزه نظامی است. در حوزه نظامی با محدودیت‌ها و مشکلات بسیار زیادی مواجه هستیم و در همه جای دنیا سرریز پیشرفت‌های نظامی به سایر حوزه‌ها می‌رود و ما طبق همین اعلام می‌کنیم و آمادگی داریم در این موارد به بخش‌های غیر نظامی کمک کنیم.

حاجی زاده افزود: امروز دانشجویان در صف اول مبارزه با استکبار قرار دارند و باید در این مسیر خود را دستیار حضرت آقا بدانیم و مطالبه گری ما باید اینها باشد که شهدا هم همینها را از ما می‌خواهند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

جنگیدن با آمریکا تا سرحد مرگ؟

تاریخ:سه شنبه 25 مهر 1396-11:50 ق.ظ

برای دولت ایران که به دیپلماسی عادت دارد، قضاوت درباره پایبندی به تعهداتش هر سه‌ماه یک‌بار غیرقابل‌تحمل و دور از شأن نیست؛ اما برخی از جریان‌ها، این قضاوت‌های فصلی را مغایر با منافع‌ و دور از شأن می‌دانند. به قولی به این ضرب‌المثل خو کرده‌اند؛ یا رومی روم یا زنگی زنگ. از این منظر، ترامپ به سمت خواسته‌های آنان گام برداشت. البته خیلی ساده‌اندیشانه است که فکر کنیم رئیس‌جمهور آمریکا نمی‌دانسته این تصمیم، موجب اتحاد دولت با این جریان‌ها می‌شود. انگار ترامپ طاقت استخوان‌ لای زخم را ندارد و منافع و موفقیت خود را در رهایی از قید‌و‌بند برجام می‌داند. ازاین‌رو آخرین تیر ترکشش را رها کرد تا از فشار تعهدی که به رأی‌دهندگانش دارد، خلاص شود و به سیاست‌مدارانی که به دیده تحقیر در او می‌نگریستند، نشان دهد از قدرت بالای تصمیم‌گیری برخوردار است و با وجود مخالفت‌های آنان به کاری دست می‌زند که به آن اعتقاد دارد. او می‌خواهد روی دیگر سکه اوباما باشد.

ترامپ بیش از هر چیز دیگری به این تفاوت نیاز دارد. اوباما با روش و منش سیاسی‌ خود ناخواسته تحقیرش می‌کرد. مخالفت‌ جدی ترامپ با دیپلماسی خاورمیانه‌ای اوباما، رنگ‌و‌بویی از واقعیت دارد و به دیدگاه جمهوری‌خواهان نزدیک است؛ اما این کار بیش از هر چیز تسویه‌حساب شخصی او با خودش و دیگران است که معتقدند دیپلماسی، دشوارتر از جنگ و تن‌دادن به قواعد آن، شجاعانه‌تر از جنگیدن در میدان نبرد است. اگر اوباما روح اسپارتی مردم آمریکاست، ترامپ روح آتنی آن است که جنگ و جنگیدن در میدان نبرد برای گسترش ایده آمریکا به‌مثابه آمریکا، برایش فضیلت است و بر کسی پوشیده نیست که ایده امروز آمریکا، بازار است و تجارت. پس جنگ، نه جنگ دیپلماسی بلکه جنگ تجارت است.

آنچه روح سرکش ترامپ را آرام می‌کند، ستایش است؛ ستایش از فضیلت‌های آمریکایی که او خودش را مصداق آن می‌داند. تجارت‌پیشه‌ای سخت‌کوش که از خطرکردن نمی‌هراسد و برای برنده‌شدن در جنگ تجارت، تن به هر کاری می‌دهد. همین عطش بُرد است که او را در مواجهه با سخنان تحقیرآمیزی مانند «کودن» و «کودک بزرگ‌سال» حتی از سوی هم‌کیشانش، رویین‌تن می‌کند. همه مخالفان او کسانی هستند که می‌خواهند دنیا را از پشت میزشان اداره کنند؛ بوروکرات‌های دموکرات و محافظه‌کاران ثروتمند که با لبخندی بر لب، با پنبه سر می‌برند. با اجتناب از این روش است که او بردباری روش‌های دیپلماتیک درباره ایران را ندارد.

مثل خیلی‌ها در ایران، او می‌خواهد خودش را از هرآنچه در «طرح جهان»‌اش نمی‌گنجد، خلاص کند. در ایران تحلیل‌های بسیاری درباره ترامپ و عملکردش شده است؛ گاه دیوانه خطابش کرده‌اند و گاه عاقلی که خود را به دیوانگی زده است. ترامپ هرچه هست، نتیجه عملکردش چندان به نفع ایران نیست. رئیس‌جمهور آمریکا با تهدیدهای واقعی و غیرواقعی شرایط اقتصادی ایران را ناامن می‌کند و فرایند پیوستن ایران به بازارهای جهانی را به تأخیر می‌اندازد. این جنگ تجارت از مسلک تجارت‌پیشگی ترامپ نشئت می‌گیرد. او می‌داند دولت‌های اروپایی با همه امتناع‌ها و سرپیچی‌ها در برابر فرمانش، بالاخره پای منافعشان که به میان بیاید، کنار آمریکا خواهند ایستاد. جنگ در میدان بازار، دستمایه‌ای است که ترامپ با آن بر «برتری» آمریکا در جهان صحه می‌گذارد.

او گمان می‌کند، فشار بر ایران شاید تنها راه مذاکره مستقیم در همه سطوح باشد؛ اتفاقی که در صورت وقوع، پیروزی قطعی‌اش را در انتخابات آینده رقم خواهد زد. اگر در این خواسته ناکام شود، به جمهوری‌خواهان، سناتورها و نظامیان تندرو نزدیک خواهد شد که سودایی بیش از معامله و مذاکره را در سر می‌پرورانند. از‌این‌رو در میان آنان جایگاهی نه همدلانه بلکه استراتژیک برای خود دست‌وپا خواهد کرد. اعلام نهایی تصمیم ترامپ، همان اسب تروایی است که به داخل قلعه دیپلماسی آمریکا فرستاده شده است. برای هر کاری ابتدا باید این دژ را شکسته و قلعه آن را فتح کند. سیاست‌مداران در قلعه همان دیپلمات‌های ثروتمندی‌ هستند که از سیاست به ثروت و از ثروت به سیاست رسیده‌اند. ترامپ نیز یکی از آنان است؛ پس چرا این‌گونه بی‌محابا به آنان یورش می‌برد؟ آیا این برگرفته از علاقه وافرش به محبوب‌بودن است؟ هرچه باشد، در این تصمیم‌گیری هم‌کیشان خود را نیز به آزمون بزرگی فرا می‌خواند. اگر همراهی‌اش نکنند، نزد رأی‌دهندگانش رو‌سفید خواهد شد و در صورت همراهی آنان، در قامت فرمانده مقتدر جمهوری‌خواهان ظاهر خواهد شد. چیزی که ترامپ رؤیایش را در سر می‌پروراند، به زانو درآوردن کسانی است که تحقیرش می‌کنند. این پیروزی زمانی برایش دلچسب‌تر است که مخالفانش به ناچار تن به همراهی‌اش دهند.

در میان انبوه تحلیل‌های سیاسی و توصیف‌های شخصیتی از ترامپ، چیزی که بیش از همه آشکار پنهان است، نتیجه اقدامات اوست. اگر نقشه ترامپ بگیرد، در نهایت این‌گونه برداشت می‌شود که آمریکا پیکره‌ای منسجم است که در طرح مذاکرات هسته‌ای، اوباما مرحله اول را پیش برد و مرحله تکمیلی را ترامپ به سرانجام رساند.

تا اینجا همه پازل‌ها باهم جور درمی‌آید، به‌جز واکنش ایران به آمریکا. دولت و مردم ایران نشان داده‌اند به‌راحتی قابل‌پیش‌بینی نیستند. آنان در بسیاری از بن‌بست‌های تاریخی، با مذاکره و معامله از خطر جسته‌اند و در شرایطی که هیچ‌کس انتظار جانفشانی را از آنان نداشته، تا سرحد مرگ برای دفاع از کشورشان جنگیده‌اند. اینکه مردم ایران چه تصمیمی خواهند گرفت، چندان در اختیار ترامپ نیست و این تنها جای خالی پازل اوست که نمی‌داند ایرانی‌ها بر دیپلماسی پافشاری خواهند کرد یا در اقدامی ناباورانه با اینکه تمایل به جنگیدن ندارند، وادار به جنگ تا سرحد مرگ خواهند شد. آیا خلیج‌فارس را با نام جعلی‌ خواندن گام‌برداشتن در همین مسیر اشتباه فاحش نیست؟


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

قمار سیاست!‏

تاریخ:سه شنبه 25 مهر 1396-11:47 ق.ظ

سخنان ناروای ترامپ نشان داد که وی در سیاست هم مثل قمارخانه داری عمل می‌کند.

روزنامه اطلاعات در یادداشتی به قلم حمید میرزاده، آورده است: او در قماری که برای رضایت تندروهای آمریکایی و لابی صهیونیستی ‌ترتیب داده بود حیثیت سیاسی آمریکا و ریاست جمهوری آنجا را باخت و به باد داد و دست مخالفان خود را برای استیضاح او در این فضاحت کم‌نظیرباز کرد.
واقعاً قدرت دیپلماسی ایران، آمریکا را به چالش کشید و اتحادیه اروپا و سایر اعضای 1+5 یکپارچه از ایران حمایت کردند. ترامپ نتوانست و نمی‌تواند برجام را به عنوان یک معاهده بین‌المللی بشکند بلکه برعکس باعث افزایش قدرت برجام و ملت ایران شد. ترامپ آمریکا را منزوی کرد.

حمایت رژیم اشغالگر قدس و قبیله سعودی‌ها از ترامپ هم بیانگر مواضع بحق سیاسی ایران در 4 دهه اخیر است. مردم بیشتر و بهتر دشمنان خود را شناختند. اروپایی‌ها تازه و در تحلیل آخرشان فهمیدند که ایران پشت جبهه‌ای قوی در مقابله با تروریست‌های منطقه بوده و هست.
آنها خوب فهمیده‌اند که اگر ایران نبود، تروریست‌ها اروپا را جولانگاه خود می‌ساختند.

دیگر حمایت اروپا از ایران، فقط برای حفظ برجام نیست. سخنان دیشب ترامپ یکی دیگر از صفحات کارنامه سیاه استعمارگران آمریکایی است. آنها بیش از‌63 سال است که به جنایات و ظلم خود نسبت به ملت ایران ادامه می‌دهند. توهین ترامپ به ملت ایران و نسبت دادن عنوان «ملت تروریست» به ایرانیان و تغییر نام تاریخی خلیج‌فارس نشان از این دارد که باج‌های اخیر قبیله سعودی به او بی تاثیر نبوده و سبیل‌های او را چرب کرده است. باقی‌ماندة صحبت‌هایش نیز برای دلگرمی تندروهای آمریکایی و لابی صهیونیستی بود تا پشتیبانی آنان را برای انتخاب خود در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از دست ندهد.
ترامپ چیزی برای گفتن نداشت. اتحاد ملی و اعتبار بین‌المللی ما با سخنان او افزایش یافت. راستی دشمن بی‌خرد هم چیز بدی نیست!!
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فرهاد دلق پوش رئیس سازمان صنایع و معادن گیلان شد

تاریخ:جمعه 21 مهر 1396-07:13 ب.ظ

جانشین سابق معاون وزیر صنعت به عنوان رئیس سازمان صنایع استان گیلان منصوب شد.

 طی‌حکمی فرهاد دلق‌پوش نماینده سابق شهرستان آستارا به عنوان رئیس سازمان صنایع استان گیلان منصوب شد.دلق پوش متولد 1347 و دانش آموخته دکترای فلسفه تعلیم و تربیت از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران است.

وی در دوره هشتم مجلس شورای اسلامی با بیش از 18 هزار رای به عنوان نماینده شهرستان آستارا وارد مجلس شورای اسلامی شد و در دوران ریاست جمهور محمود احمدی نژاد یکی از منتقدان جدی سیاست های وی در خانه ملت بود.

 مراسم معارفه وی فردا در رشت برگزار خواهد شد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

امام خمینی بیشترین خون دل‌ها را از متحجرین و مقدس مآب‌ها خورد

تاریخ:جمعه 21 مهر 1396-07:11 ب.ظ

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در تجدید میثاق فرمانده و جمعی از کارکنان نیروی انتظامی با آرمان های امام خمینی (س) گفت: امروز الحمدلله با توجه به نظرسنجی های انجام شده و اعلام رضایت فرماندهی کل قوا از مجموعه ناجا به راحتی شاهد این هستیم که در میان مردم پلیس و نیروی انتظامی جایگاه بسیار خوبی دارد و رضایتمندی عمومی از عملکرد شما و همکاران و دوستانتان در حدی است که می شود آن را جزو افتخارات مجموعه نیروی انتظامی به حساب آورد.

یادگار امام افزود: به عنوان یک ناظر بیرونی می گویم که این امر بیش از هرچیز ناشی از عقل و تدبیری است که مجموعه فرماندهی وجود داشته و تلاشی است که یکایک شما در عرصه های مختلف خدمت رسانی داشته اید. جای دارد من به نوبه خودم تشکر و اظهار امیدواری کنم که این روند صعودی بیش از گذشته ادامه پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: در میان فرمایشات امام می توان به فرازهایی اشاره کرد که ویژگی یک نیروی انتظامی در تراز جمهوری اسلامی و در تزار حکومتی با اندیشه های اسلامی را نشان می دهد. اولین ویژگی در میان این مباحث نظم تشکیلاتی است. اوایل انقلاب گروه هایی در ارتش، شهربانی و ژاندارمری آن روزها راه افتاده بودند تحت عنوان اینکه چون ما توحیدی هستیم باید درجه ها را بکنیم.

سید حسن خمینی ادامه داد: امام چندین صحبت دارند در رابطه با اینکه توحیدی بودن به معنای این نیست که هرکس هرطور می خواهد رفتار کند. توحیدی بودن به بی نظمی نیست. توحیدی بودن بهاین معنی نیست که نظم تشکیلاتی از داخل یک مجموعه برداشته شود. لذا هرچه بیشتر به این بعد، که از عوامل تأثیرگذار در توفیق این مجموعه هم هست، بپردازید می توانیم آن را عامل بزرگی بدانیم برای اینکه به وصایا و نقاط مورد توجه امام رسیده ایم.

وی با بیان اینکه نظر تشکیلاتی تعریف خاص خودش را دارد، تصریح کرد: اینکه افراد تابع دستورات و مقررات باشند و سعی کنند در بزنگاه ها احساسات خود را کنترل کنند نشان دهنده نظم تشکیلاتی است. البته این نکته در مورد شما بیشتر است ولی در رابطه با همه ما هست. اگر به گذشته خودمان برگردیم می بینیم جاهایی که اشتباه کردیم جاهایی بوده که احساسی عمل کردیم و از عقلانیتی که لازمه یک رفتار صحیح است دوری کردیم

یادگار امام تأکید کرد: انسان وقتی عصبانی می شود توان تصمیم گیری درست ندارد. به این دلیل این موضوع برای پلیس بیشتر است که مواجه او با عوامل عصبانیت ساز بیشتر است. اگر فرد خودش را کنترل نکند می تواند یک رفتار غیر صحیح انجام دهد و خیلی از عوامل رضایتمندی را از دست دهد.

وی ادامه داد: وقتی فردی با یک ضابط پلیس مواجه می شود احساس نکند که با یک دشمن یا با یک آدم بی تفاوت مواجه شده است؛ با او همدردی شود و اگر هم به سرعت نمی شد مشکل او را حل کرد باید ببیند که جهت تلاش به سمت او است.

سید حسن خمینی اظهار داشت: طبیعی است که آدم ها وقتی مشکلات پیدا می کنند کنترل عصبی خود را از دست می دهند و به اولین نفری که می رسند می خواهند مشکلات را گردن او بیندازند. اجازه دهید او ناراحتی خود را داشته باشد. شما با رفتار دلسوزانه و برادرانه می توانید بسیاری از مشکلات روحی او را تقلیل دهید. این رفتاری است که احساس می کنم در نیروی انتظامی نسبت به آن برنامه ریزی شده ولی هرچه بیشتر کار شود ارزشمندتر است.

وی گفت: دومین وظیفه نیروی انتظامی این است که حفظ اسلام و جمهوری اسلامی کند. در کلام امام بسیار به این مسأله توجه شده که سازمان سالم، قوی و خوب سازمانی است که در راه حفظ اسلام و جمهوری اسلامی بکوشد. البته این مسأله مشکلاتی دارد اما مهمترین بحثش این است که استقامت به خرج دهید.

یادگار امام تصریح کرد: در اینجا سه مسأله وجود دارد؛ یکی اینکه تشخیص درست دهیم که امروز حفظ اسلام و جمهوری اسلامی به چیست، دوم اینکه وقتی تشخیص دادیم بر تشخیص خودمان ثابت قدم باشیم. امام تعبیری دارد که همه کائنات در مقابل شخصیت پیامبر (ص) کوچک هستند. پیامبر (ص) کسی است که قرآن در رابطه با او می گوید ما قرآن را نفرستادیم که تو خودت را به مشقت بیندازی؛ اما به همین پیامبر می گوید « فاستقم کما امرت».

وی تأکید کرد: باید تشخیص دهیم که امروز حفظ اسلام به چیست؛ چون اگر این تشخیص نباشد بعضا فاجعه آفرین است. این روزها سالگرد شهادت آیت الله اشرفی اصفهانی است؛ کسی که امام می گوید من ۶۰ سال است او را می شناسم و آن تعریف ها را در مورد او دارد. کسی که به صورت انتحاری این پیرمرد را به شهادت رساند شب قبل تا صبح نهج البلاغه خوانده و در وصیت نامه خود گفته این شب شب قدر من است. تشخیص غلط فرد را به اینجا می کشاند. فرد گمراه داعشی تشخیص غلط دارد که به این سمت می رود.

سید حسن خمینی افزود: الزاما هرکس رگ گردن کلفت تر و پیشانی پینه بسته تری دارد تشخیص درست تری ندارد. روزی که امام مبارزه را آغاز کردند بزرگترین عاملی که جلویشان ایستادند و سخت ترین گروهی که با ایشان مقابله کردند متحجرین و مقدسین بودند. لذا می گوید خون دلی که از اینها خوردم از کس دیگری نخوردم؛ از ساواک، شاه، آمریکا و شوروی نخوردم.

وی اظهار داشت: با تشخیص درست و استقامت می شود از کوره راه ها عبور کرد؛ با این دو جنگ تحمیلی را با افتخار پشت سر گذاشتیم. دنیا دنیای بدی است؛ دنیای زور، اجحاف، نامردی و دروغگویی است اما می توان با استقامت و تشخیص درست مشکلات را پشت سر گذاشت. چنانچه امروز رهبری معظم انقلاب کشتی انقلاب را هدایت می کنند و ان شاء الله بتوانیم آینده ای به مراتب درخشان تر از امروز پیش روی جمهوری اسلامی داشته باشیم.

یادگار امام گفت: سومین عاملی که در سخنان امام می توان به آن اشاره کرد عمل مطابق قانون است. اگر پیام هشت ماده ای امام ده ها بار در کلاس های مختلف تدریس شود و اگر سر در هر مجموعه بند بندش نوشته شود باز هم کم است. همه مجموعه جمهوری اسلامی، پلیس و غیر پلیس، برای این است که حقوق مردم رعایت و تأمین شود؛ اصلا بعثت انبیاء برای همین است بر حقوق مردم پای فشاری کنید.

وی افزود: این جمله امیرالمؤمنین روح همه حقوق بشر است که به مالک می گوید مردم در خلقت هیچ فرقی با تو ندارند. شیخ حسن خرقانی سر در خانقاه خود نوشته بود «هرکه بر این سرای درآید نانش دهید و از ایمانش مپرسید». این تعبیر در ادبیات، روایات و فرهنگ ما فراوان وجود دارد که «ای کریمی که از خزانه غیب گبر و ترسا وظیفه خور داری…»

سید حسن خمینی ادامه داد: شرط توفیق نیروی انتظامی در لسان امام این است که چشم ها را بر عقیده و لباس فرد ببندیم و ببینیم چه حقی دارد و حقش را بدهیم. اگر امروز احساس می کنید رضایتمندی از ناجا بالا رفته مطمئن باشید این بخش در مجموعه شما پررنگ شده است.

وی چهارمین عامل را رعایت حریم خصوصی دانست و تصریح کرد: این هم یکی از حقوق شهروندی است. یکی از بخش های پیام هشت ماده ای این است که اگر کسی به عنوان جرمی به خانه ای رفت و چیز دیگری را مشاهده کرد حق ندارد بگوید.

یادگار امام اظهار داشت: پنجمین مورد رفتار اسلامی با مردم است. مردم ولی نعمتان ما هستند. تأکید ویژه امام و رهبر معظم انقلاب به حقوق مردم که حتی در مواردی حق الناس را مطرح کردند از این جهت است که تمام این مجموعه ها شکل گرفته تا جامعه بهتر و مردم رضایتمند شوند. هرچه این بعد را بالا ببرید هم رضایت خدا را در پی دارد و هم روح امام و فرمانده کل قوا راضی تر است.

وی در پایان گفت: جای دارد تشکری هم به عنوان مجموعه حرم امام خمینی (س) از دوستان ناجا نسبت به حادثه تلخ و اسفبار تروریستی که خرداد امسال در تهران واقع شد داشته باشم. کسانی که در کلانتری حرم بودند از خودشان صلابت، دقت و وقت شناسی به خرج دادند و در بزنگاه سر جای خودشان بودند؛ با تشخیص درست تصمیم گرفتند و با صلابت تصمیم را عملیاتی کردند. اگر نقش این چند افسر و درجه دار نبود حادثه بسیار تلخ و وحشتناکی می توانست واقع شود. من مطمئنم روح امام هم به آنها کمک کرد. ان شاء الله خداوند آنها را مورد تشویق قرار دهد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

چرا از جاسوس‌ها و اپوزیسیون حمایت میکنی؟ | نظام تا یک جایی سکوت می‌کند

تاریخ:جمعه 21 مهر 1396-07:11 ب.ظ

حجت الاسلام محمدجعفر منتظری در سی و ششمین سالگرد تأسیس سازمان بازرسی کل کشور اظهار داشت: اگر منشور حکومت امیرالمومنین را در همه عرصه‌ها و نیروهای مسلح و امنیتی حاکم کنیم، قطعاً زندگی ما خیلی بهتر از این خواهد بود.

وی افزود: در رابطه با به کارگیری کارگزاران حضرت علی به مالک نوشته بودند کارگزارانی را که می‌خواهی به کاربگیری بر اساس رابطه‌های شخصی و خانوادگی به کار نگیر و آنها را آزمون و خطا کن، باید اعمال آنها را کاملاً تحت مراقبت قراردهی و ماموران صادق و راستگو و وفادار به کار را برای مراقبت آنها به کارگیری.

دادستان کل کشور تاکید کرد: پستی که امروز به من و شما سپرده شده، یک امانت است که باید قدرش را بدانیم و از این سنگر به مردم خدمت کنیم.

حجت الاسلام منتظری عنوان کرد: یکی از مشکلاتی که امروز داریم این است که بخش فساد اداری متناسب با مملکت اسلامی نیست. اگر در کشوری در اداراتش امکان کار در ساعت اداری وجود دارد اما کارمند کار نمی‌کند، خیانت است. آنچه مهم است قانون و اجرای قانون است.

وی ادامه داد: اگر در قوه قضاییه ۵٠ درصد مردم ناراضی باشند، طبیعی است چون محکوم می‌شوند اما این مقدار نارضایتی مردم یعنی قطعاً یک مشکلی وجود دارد. به صراحت اصل ١٧۴ سازمان بازرسی کل کشور بر دو امر نظارت دارد؛ حسن انجام امور، اجرای صحیح قوانین.

دادستان کل کشور تاکید کرد: اگر در سازمان بازرسی مواردی را که قانون به عهده ما گذاشته به درستی انجام دهیم، آیا باز هم شاهد این حجم از فساد هستیم؟ این حرف من به معنای زیر سوال بردن زحمات شما نیست. اما امروز می‌خواهیم خروجی کار شما را تحلیل کنیم. به نظر شما چه اشکالاتی وجود دارد که شاهد اینگونه فسادها هستیم. اگر ما در قوه و شما در بازرسی آنگونه که باید عمل می‌کردیم، شاهد این حجم از فساد نبودیم.

وی افزود: اگر بخواهیم اقتصاد سالم باشد، باید آن را از حالت دولتی خارج و به دست مردم بسپاریم که یک راهش همین خصوصی‌سازی است. دوستان سازمان بازرسی! چرا از وقتی کلید واگذاری‌ها می‌خواهد بخورد نباید حضور داشته باشید؟ می‌گویند فلان مقدار نیرو داریم و فلان و فلان. من واقعا به آقای سراج می‌گویم اگر نیاز به قانون داریم قانون‌تان را در مجلس پیگیری کنید. چرا از فناوری روز استفاده نکنیم و در سیستم مالیات و گمرکات ورود نکنیم؟

منتظری با تاکید بر اینکه یک بخشی از نارسایی‌ها طبیعی است و حتی در دستگاه امیرالمومنین هم بوده اما تاریخ برخورد حضرت امیر را هم ثبت کرده است. ما می‌بینیم با یک مسائلی مواجه هستیم که در هیچ عقل و منطقی نمی‌گنجد. قوه می‌خواهد در پرونده‌های مهم با مهره‌های مهم برخورد کند، می‌گویند سیاسی‌کاری می‌کنیم. آقایی می‌گوید قوه بیکار است و مردم را احضار می‌کند!

وی با اشاره به اینکه در انتخابات تخلفات صریح خلاف قانون داشتیم، یادآور شد: من یه واسطه جایگاه حقوقی‌ام از این‌ها مطلع هستم. برخی آقایان تخلفات روشنی داشتند. می‌خواهیم برخورد کنیم می‌گویند برخورد سیاسی است. این حرف هم مربوط به دولت سابق و هم مربوط به دولت فعلی است. اینکه می گویند سیاسی برخورد می‌کنیم یعنی چه؟ بی انصاف‌ها این چه حرفی است که می‌زنید؟

منتظری تاکید کرد: شما تصور می‌کنید اگر قوه قضائیه در یک کشور به بی‌خاصیتی تعریف شود، به نفع مردم است؟ آقای نماینده که از رانت وابستگی به این  و آن استفاده می‌کنی و دنبال بدست آوردن نکته‌ای علیه قوه قضائیه هستی تا قوه را به چالش بکشی، حالا اگر انسان می‌دید این فرد در همه عرصه‌ها وارد می‌شد دلش نمی‌سوخت. این آقا حق ورود در مسائل قضایی را ندارد حکایت این آقا مثل فردی است که روضه می‌خواند غش می‌‌کند سمت خانم‌ها. چرا از جاسوس‌ها و اپوزیسیون حمایت میکنی؟ چرا از افراد عادی حمایت نمی‌کنی؟ می‌روند از جریان فتنه و امثالهم حمایت می‌کنند و خود را مدعی آزادی معرفی می‌کنند. اگر مدعی آزادی هستید چرا دروغ می‌گویید. وقتی از جریان سیاسی خاصی حمایت می‌کنید این یعنی دنبال عدالت واقعی نیستید.

وی گفت:‌ نمی‌گویم از قوه قضائیه انتقاد نکنید. نقد راه دارد یا علمی حقوقی است یا رایی را نقد کنید. اما از یک جریان و اشخاص خاصی یا محکومین خاصی حمایت کردن نشان می‌دهد به دنبال منافع سیاسی هستید. که نه برای نماینده، نه قاضی، نه مقامات اجرایی، امری شایسته است. امروز به صراحت می‌گویم امروز طوایف سازمان بازرسی آسیب‌شناسی خود سازمان است. اگر کردید بگویید این نقایص چیست.

دادستان کل کشور تاکید کرد: اینکه نماینده‌ای هر روز تریبونی پیدا کند دائم قوه قضائیه را بکوبد به نفع کیست؟ اگر فردا دعوایی داشته باشید به چه کسی مراجعه میکنید؟ بگذارید دستگاه قضایی در چارچوب قانون اقتدار خود را داشته باشد. قوه قضائیه مقتدر مانند قوه دفاعیه مقتدر موثر است. می‌توانید در ایجاد امنیت بهره ببرید. اشکال را منطقی و حقوقی بگویید.

منتظری یادآور شد: من سال‌های زیادی است در مدیریت عالی قوه قضائیه هستم  آیا یکی از شما آمدید و گفتید که من این مشکل را دارم و این مشکل قانونی حل کن و من این کار را نکردم؟ فقط تریبون گرفتند. آی فلان آی بهمان کردید. یک کسی که اطلاعاتی کمی از پرونده دارد، اظهارنظر می‌کند. اگر مقامی هستی که می‌توانی به اطلاعات پرونده دسترسی پیدا کنی، بفرما و الا چطور به خود اجازه می‌دهی چشم‌بسته تیری رها کنی چه کسی نتیجه و فایده می‌برد فکر می‌کنید تضعیف قوه قضاییه به نفع مردم است؟ هیچ دستگاهی مانند قوه قضائیه در درونش عوامل نظارتی ندارد با همه این‌ها در نظارت ممکن است مشکلی وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه دشمنان حساب‌شده و دقیق می‌بینند کجا را باید هدف قرار دهند تا نظام تضعیف شود، گفت:  یکی از محورهای اصلی هدف آنها قوه قضائیه است. تهاجم‌هایی که از طرف دوستان است حسابش جداست. آنهایی که با هدف براندازی این کار را می‌کنند چند هدف عمده استراتژیکدارند و به صورت برنامه‌ریزی شده حرکت براندازی را ادامه می‌دهند.

منتظری ادامه داد: البته از روز اول این کار را می‌کردند. امروز قوه قضائیه را به روش مختلف می‌کوبند؛ با دروغ و نسبت ناروا این کار را می‌کنند. یکی از راه‌های دشمن از بین بردن اعتماد مردم نسبت به قوه قضائیه است. ما باید کاری کنیم اعتماد مردم حفظ شود؛ مثلا می‌بینید سپاه را هدف می‌دهند. زمزمه‌هایی سر داده‌اند که آن را جزو گروه‌های تروریستی معرفی کنند؛ سپاهی که تولدش با تولد انقلاب است و از ابتدای پیروزی انقلاب در عرصه مختلف بوده است. اگر سپاه قدس نبود، آیا عراق شاهد این پیروزی‌ها بود؟ وقتی سردار سلیمانی به عراق، لبنان و سوریه می‌رود، ببینید مردم چطور با او برخورد می‌کنند. سردار سلیمانی نماد کارهای سپاه است. جالب است در این میان سپاه تروریست شود و نتانیاهو و اسرائیل نماد آزادی‌خواهی شوند مسیر حرکت استکبار کجاست؟

وی با تاکید بر اینکه حرکت دشمن حساب شده است، گفت: سپاه چراغی نیست که بخواهید با فوتی آن را خاموش کنید، در این صورت ریشه شما می‌سوزد.

دادستان کل کشور یادآور شد: همین امروز تیتر برخی از روزنامه‌ها را دیدم که بسیار جای تاسف است، این روزنامه‌ها چه کار می‌کنند؟ برخی از این تیترها جز آن است که انسان بگوید تو عامل استکبار هستی؟ فکر می‌کنید اگر سپاه و قوه تضعیف شد نان شما در روغن است؟ این ره که شما میروید به جهنم است. نظام با اقتدار ایستاده و هیچ شکی در آن نیست. برخی عناصر که کرم‌صفتانه آسیب می‌زنند، حواسشان را جمع کنند نظام تا یک جایی سکوت می‌کند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان منصوب شد

تاریخ:جمعه 21 مهر 1396-07:09 ب.ظ

فرهاد دلق پوش نماینده اسبق آستارا به عنوان رئیس جدید سازمان، صنعت معدن و تجارت گیلان منصوب شد.

به نقل از حرف تازه، دلق پوش نماینده مردم آستارا در مجلس هشتم بود و در سوابق خود جانشینی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت را نیز دارد.

عضویت در هیأت مدیره شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران، عضویت در هیأت مدیره شرکت پایانه‌های نفتی ایران، عضویت در هیأت مدیره منطقه ویژه اقتصادی و تجاری خلیج فارس، عضویت در هیات مدیره سازمان حمایت از مصرف کنندگان، دبیر شورای فرهنگی عمومی استان گیلان و معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان بخش های دیگری از سوابق پرشمار دلق پوش است.

دلق پوش از نمایندگان منتقد احمدی نژاد محسوب می شد.

مراسم معارفه شنبه ۲۲ مهر برگزار خواهد شد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مسدود شدن کانال‌های ضد انقلاب تصمیم کارگروه فیلترینگ است | بتوانند فیلتر می‌کنند

تاریخ:جمعه 21 مهر 1396-07:09 ب.ظ

ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورایعالی فضای مجازی کشور درباره اینکه آیا کانال‌های ضدانقلاب فعال فیلتر می‌شوند، اظهار داشت: کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه مشغول هستند و اگر بتوانند فیلتر می‌کنند.

وی درباره اینکه وزیر ارتباطات گفته نظام درباره این موضوع یکصدا است، افزود: قطعا همینطور هست و مواردی که در قانون وجود دارد، باید رعایت شود. همچنین در اعمال قانون اگر مشکلی وجود دارد باید برطرف شود.

رئیس مرکز ملی فضای مجازی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا وزارت ارتباطات درخواستی برای فیلتر شدن کانال‌های ضد انقلاب داشته یا خیر، تصریح کرد: ما کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه داریم و در آن هر یک از اعضا می‌توانند تقاضا دهند تا کانال‌ها فیلتر شوند.

وی افزود: برخی از موارد را نیروی انتظامی درخواست می‌دهد و برخی را هم وزارت اطلاعات یا قوه قضاییه پیشنهاد فیلتر شدن کانال‌ها را می‌دهند که در مورد بحث، تبادل‌نظر و رأی گیری قرار می‌گیرد و معمولا موافقت می‌شود.

فیروزآبادی با بیان اینکه فیلترینگ کانال‌های ضد انقلاب یک اقدام جاری است، گفت: کارگروه هر تصمیمی را بگیرد، فورا انجام می‌شود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اللهم ارزقنا رأیاً حلالً طیباً کثیرا

تاریخ:جمعه 21 مهر 1396-07:07 ب.ظ

اللهم ارزقنا رأیاً حلالً طیباً کثیرا

بنام خدا،

از خداوند متعال آرایی حلال. و طیب و.طاهر و البته زیاد میخواهیم.

خدایا. تو میدانی ما آراء هیچ کاندیدای مومنی را نمیخواهیم

فقط آنچه برای ما مقدر فرموده ای، مرحمت فرما

میرسلیم، یک عمر با اموالی پاک و حلال ارتزاق کرده و اکنون نیز مایل است بدون هرگونه آلودگی در آراء، نعمت مدیریت کلان جامعه را نصیبش فرمایی.

خدایا تو.میدانی حزب موتلفه اسلامی چگونه و توسط کدام مرد الهی شکل گرفته و میدانی که غیر از. توفیق عمل به وظیفه، درخواست دیگری ندارد.

میرسلیم آمده تا با عنایت حقتعالی و با بهره گیری از دستورات الهی، این کشتی دوران گرفته بر امواج ناگوار را به ساحل نجات هدایت کند.

حزب موتلفه اسلامی با سابقه ای پنجاه پنج ساله و اراده ای آهنین و پیشینه ای مقاوم و مردانی پولادین و اعضایی بی توقع . و جوانانی فهیم و ولایی، ضمن حضور در کشتی خدمت. در این لنگرگاه بی مانند یعنی نظام جمهوری اسلامی، علم خدمت بدوش گرفته و سختی ها را به جان میخرد.

بارالهی همانگونه که یاران موتلفه اسلامی را در سخت ترین شرایط سیاسی در دوران طاغوت مقاوم و.استوار. و بدون کوچکترین لغزشی آنان را در خدمت ولایت امام خمینی قرار دادی، اکنون نیز توفیق خدمت مرحمت فرما تا افتخار نوکری مردم بار دیگر نصیب این مردان مرد قرار گیرد

موتلفه اسلامی مرهون بهشتی و مطهری و باهنر و رجایی. و لاجوردی. است. و میرسلیم را همان تفکر پرورش داده و ذخیره ای قرار داده تا امروز علم مبارزه با فساد را بر دوش گیرد.

موتلفه اسلامی قبلا نیز یاران نیک نهادش را برای خدمت به مردم ایران عرضه کرده، رجایی، باهنر، لاجوردی، کچویی، محلاتی، عسکر اولادی. و سایرین را، وهمه میدانند مردم ایران جز خوبی از آنان چیزی ندیدند

و اکنون مردی از سلاله رسول گرامی اسلام، سید مصطفی میرسلیم، بهره مند از نفس های قدسی بهشتی و عسکر اولادی و رجایی. و.مهدوی کنی و از همه مهمتر امام خمینی رحمة الله علیه و رهنودهای داهیانه امام المسلمین، حضرت امام خامنه ای. پا در این میدان گذاشته است.

او سخت محتاج حمایت و هدایت صاحب نفسان. و شب بیداران و شیران میدان علم و دانایی و فضیلت است و فقط توفیقات حضرت حق میتواند محبت این مرد دلیر و پاک و متخصص و کاردان را بر دلهای مردم ایران زمین وارد کرده و فقط آنانند که با دست خویش قادر ند روی برگه خویش بنگارند، رای ما به بنده مخلص خدا، سید مصطفی آقا میرسلیم. والسلام. حسن کربلایی
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فرهاد دلق پوش رئیس سازمان صنایع و معادن گیلان شد

تاریخ:جمعه 21 مهر 1396-07:05 ب.ظ

جانشین سابق معاون وزیر صنعت به عنوان رئیس سازمان صنایع استان گیلان منصوب شد.

 طی‌حکمی فرهاد دلق‌پوش نماینده سابق شهرستان آستارا به عنوان رئیس سازمان صنایع استان گیلان منصوب شد.دلق پوش متولد 1347 و دانش آموخته دکترای فلسفه تعلیم و تربیت از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران است.

وی در دوره هشتم مجلس شورای اسلامی با بیش از 18 هزار رای به عنوان نماینده شهرستان آستارا وارد مجلس شورای اسلامی شد و در دوران ریاست جمهور محمود احمدی نژاد یکی از منتقدان جدی سیاست های وی در خانه ملت بود.

 مراسم معارفه وی فردا در رشت برگزار خواهد شد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logo