تبلیغات
انصار حزب الله گیلان - مطالب آبان 1396

فریاد مردم گیلان- ASTARAo@YAHOO.COMایمیل ارسال خبر و عضویت

درد دل و نامه یك نویسنده و محقق و روز نامه نگار و فعال حقوق بشر به رهبر انقلاب

تاریخ:دوشنبه 29 آبان 1396-04:24 ب.ظ

درد دل و نامه یك نویسنده و محقق و روز نامه نگار  و فعال حقوق بشرو درجه دار بازنشسته ارتش  به رهبر انقلاب

نامه  یك نویسنده و محقق  و فعال حقوق بشر  و رو زنامه نگار   و فرزند جانباز 65 درصد و برادر جانباز و ارتشی بازنشسته به رهبر انقلاب  امام خامنه ای
dardnews.ir       astaranews1.ir

محضر امام خامنه ای  رهبر مسلمانان جهان  
 
با سلام   

  اینجانب اسماعیل اسدی دارستانی   درجه دار بازنشسته ارتش  نویسنده و محقق پنچ کتاب  و روزنامه نگار و اولین وبلاگ نویس  و مستند ساز  و فرزند جانباز 65 درصد و برادر جانباز  میزان تحصیلات  فوق دیپلم و فرزندم هم  سرباز ارتش  ویك خانه در روستای سیبلی  آستارا  با وام ساختم   كه نصف كاره  است   توان دادن قسط هایش را هم ندارم ,   .....   ضامن چند نفر بودم  مجبور شدم ماشین ام را که مسافرکشی می کردم  بفروشم  و مقداری قرض بکنم قسط وام گیرندهها در بانک ها بدهم  و چند ماهی است بخاطر ضامن بودن چند  نفر  از حقوقم کسر می شود فقط من پانصد هزار تومان دریافتی دارم هیچ گونه در آمدی ندارم ..... و حتی  وام مسكن  و خودرو كه از سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح  گرفتم مجبور شدم  پول اقساط وام گیرندگان را بدهم  الان از سه قسمت از حقوقم كسر می شود و....  تاكنون میلیون ها تومان بخاطر اقساط  وام های كه برای دیگران ضامن ایستادم  قرض كردم و دادم و توان خرید یك نان ندارم تنها منبع در آمد من ماشین ام بود كه مسافر كشی می كردم آنهم بخاطر  ضامن بودن فروختم قسط وام گیرنده در بانك انصار را دادم  و چند روز هم حقوقم توقیف كامل شده بود مجبور شدم یك میلیون وپنجاه هزار تومان  قسط وام گیرنده كه ضامن اش بودم  سود بگیریم بدهم و تاكنون هشت میلیون بخاطر اینكه زندان نروم  بخاطر وام های  كه ضامن ایستاده بودم سود كردم خلاصه رهبر  عزیز وضعیت مالی من اسفناك حتی قادر نیستم نان  خالی برای  زن و فرزندم بخرم با قرض و... زندگی  می كنم و من فقط یك كار خدماتی ساده در آستارا می خواهم .

(توضیح اینكه من حدود نوزده سال است رو زنامه نگاری و سایت خبری درد نیوزو آستارا نیوز یك را  دارم و اولین وبلاگ نویس ایرانی هستم    درخواست مجوز هفته نامه و سایت درد نیوز كردم با اعمال نفوذ یك وزارت خانه كه برایم پرونده سازی كرده   وزارت ارشاد با مجوز و پروانه هفته نامه و سایت درد نیوز من مخالفت نمود  و رسما مرا از كاری كه داشتم و كار می كردم محروم كردند با اینكه من نوزده سال روزنامه نگار و سایت خبری درد نیوز و آستارا نیوز را داشتم نویسنده و محقق ژنج كتاب  بودم  از كار رو زنامه نگاری و سایت خبری كه تنها منبع در آمدم بود محروم كردند كتبا بمن ابلاغ كردند صلاحیت ندارم  و حتی حكم شهادت پدر جانباز 65درصد بسیجی هشت سال دفاع مقدس پدرم را بخاطر من با اعمال نفوذ جلویش را گرفتند نگذشتند حكم شهادت پدرم صادر شود چون پدر من بود و اگر مجوز هفته نامه یا سایت مرا می دادند من نیاز به كار نداشتم چند نفر دیگر را مشغول بكار می كردم  مرا با اینكه گواهی عدم سوپیشنه از دادگستری گرفتم  از كار روزنامه نگاری و سایت خبری كه از سال 1377 و 1379 فعالیت می كنم محروم و بیكار كردند  )

   برای استخدام در اسکله بندر  آستارا(استان گیلان )  از فرماندار امام جمعه بنیاد شهید  نماینده آستارا و آیت الله قربانی نماینده ولی فقیه در استان گیلان و استاندار گیلان   نامه بردم تشکیل پرونده دادم    با توجه به وضعیت من درخواست دارم دستور استخدام من در اسکله آستارا را بدهید حتی پول خرید نان ندارم(ماهها ست به شما واستاندار گیلان و فرماندار  شهرستان  آستارا و نماینده آستارا و امام جمعه  و شوراها نامه و مشكلم را  گفتم  كسی  به دادم نرسیده است ) را احتیاج بکار دارم ( خواهشمند است دستور فرمایید  مرا در اسلكله بندر آستارا استخدام كنند ....حتی خدماتی    ...  )

در اسكله و بیمارستان آستارا چند روز مدت پیش چند نفر استخدام كردند با اینكه من در اسكله  تشكیل پرونده داده بودم چون پارتی نداشتم  استخدام نشدم . بعداز خدا امیدم به شما رهبر مسلمانان جهان است   توصیه مرا بكن در آستارا در اسكله یا بیمارستان یا انبارهای عمومی استخدام شوم تا من و زن و بچه ام از گرسنگی در به دری نجات یابیم.


                                                                     
با تشکر

                                                         اسماعیل اسدی دارستانی 

درجه دار بازنشسته ارتش و  نویسنده و محقق( پنج كتاب ) و فرزند جانباز 65درصد  و برادر جانباز   و فعال حقوق بشر  و رو زنامه نگار و مستند ساز   از    استان گیلان بندر آستارا – روستای سیبلی – كوچه شهید فلاحتی پلاك 41  09119812795

شماره حساب عابر بانك ملی اسماعیل اسدی دارستانی :    6037991815652247

 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

بازار داغی به نام جادو و رمالی

تاریخ:دوشنبه 29 آبان 1396-04:22 ب.ظ

سخن گفتن از جادو و رمالی در شرایط کنونی شاید برای عده ای باورپذیر نباشد اما به اعتقاد برخی کارشناسان نه تنها بازار جادوگری گرم شده بلکه در بخش هایی مانند فوتبال نیز نفوذ بیشتری پیدا کرده است .

  در زمان حاضر مراجعه به دعانویس، رمال، فال گیر برای اطلاع از آینده ای که فرد نسبت به آن ناآگاه است روند افزایشی یافته است و همزمان سرمایه های مادی و معنوی جامعه را هدف قرار داده است .
اما ریشه پناه بردن به جادو چیست و چرا افراد در شرایط مختلف برای حل برخی ناکامی و آرزوهای خود خود به جادو و فالگیر روی می آورند؟ گروه تحلیل، تفسیر و پژوهش های خبری ایرنا، برای پاسخ به این پرسش ها، با «غلام رضا علیزاده» جامعه شناس،«غلامرضا ترابی» روانشناس و «حمید درخشان» پیشکسوت فوتبال به گفت وگو نشسته است.

**علیزاده: بیماری اجتماعی گسترش پیدا کرده است
یکی از عوامل جهت دهنده کنش اجتماعی شهروندان هدف و راهکار دستیابی به هدف است. جامعه از یک سری اهداف تشکیل شده که امکانات نهادینه شده برای دستیابی به این هدف ها نیز وجود دارد؛ این هدف ها می تواند شامل تحصیل، شغل، مسکن، موفقیت و گذراندن اوقات فراغت باشد.
زمانی بین این اهداف و راهکارهای دستیابی به آنها فاصله ایجاد شود و امکانات موجود برای دستیابی به هدف فراهم در شرایط برابر وجود نداشته باشد، شاهد حضور و بروز انواع تفکر و راهکارهایی خواهیم بود که جادو نیز یکی از آنها است .
تضاد طبقاتی و شکاف های ایجاد شده در نتیجه این تضاد یکی دیگر از دلایل روی آوردن فرد به جادو و رمالی است. در شرایط کنونی جامعه با تضادهای فراوان طبقاتی در زمینه مختلف اجتماعی و اقتصادی دست و پنجه نرم می کند.
شکل گیری چنین دوگانگی در سطح جامعه موجب می شود راهکار انتخاب شده برای دستیابی به موفقیت متفاوت از راهکارهای نهادینه شده در جامعه باشد. در این شرایط پدیده هایی مانند رشوه، زورگیری، اختلاس، خشونت، فساد اداری و... در جامعه گسترش پیدا خواهد کرد.
برای توصیف چنین شرایطی بهتر است از واژه «بیماری اجتماعی» استفاده شود. در این جامعه افراد عادی نمی توانند از طریق امکانات نهادینه شده به اهداف موجود و مورد انتظار دست یابند لذا برای رسیدن به این اهداف دنبال یک میانبر هستند. رفتن به سمت رمالی و نحس و سعد ستارگان از مهمترین راهکارهای پیش روی مردم عادی است.
زمانی که بیماری اجتماعی با علائم اعلام شده در جامعه رواج پیدا کند توسل به عواملی مانند جادو و دادن افسار زندگی به دست رمال و جادوگر بیش از پیش فراگیر خواهد بود.
ریشه گرایش به سمت جادوگر برای حل مشکلات فوتبال را باید از فردگرایی نهادینه شده جستجو کرد. زمانی که بازیکن یا مربی، نمی تواند نقطه آغاز مشکلات خود را پیدا کند یا از این مشکلات ناآگاه باشد سعی می کند مشکلات را به یک سری عوامل فرا بشری نسبت دهد. چنین فردی در نهایت به سمت کسانی می رود که بنا به تشخیص وی پیشگو هستند این در حالی است که پیشگویی کار انسان نیست و از اختیار افراد عادی خارج است.

** ترابی: شایعه موجب روی آوردن به جادو می شود
اگر بخواهیم چرایی روی آوردن به جادو را از دیدگاه های مختلف مورد بررسی قرار دهیم، باید گفت پناه بردن به فالگیر و جادوگر برای حل مشکلات زاییده محرک های فراوانی است که کاهش اضطراب یکی از این محرک ها به شمار می آید. در این شرایط فرد برای کاستن یک سری مشکلات برای و تسکین درد به سمت و سوی جادو و رمال می رود.
دیگر محرک موجود که بازار جادو و رمالی را در جامعه گسترش داده شایعات است. شایعه در مورد توانایی یکی فرد در رمالی و جادوگری زمانی می تواند کارساز باشد که افراد زیادی از آن فرد سخن به میان اورند. زمانی که فرد پیش رمال یا جادوگر می رود -هر چند که نتواند نتیجه مطلوب را کسب کند - در نهایت ممکن است یا برخی موفقیت های خود را به این موضوع نسبت داده یا دیگران را تشویق می کند که با رمال در ارتباط باشند.
البته میزان نفوذ کلام فرد ایجاد کننده شایعه مهم است. اگر فردی که سخن از موفقیت یک رمال می زند میزان نفوذ کلام بالایی داشته باشد ، قطعا در روی آوری مردم به این موضوع بسیار تاثیر گذار خواهد بود .
شیوه کار رمال نیز در این زمینه نمی تواند بی تاثیر باشد. هر شخصی که بخواهد برای خود در رمالی نامی را دست و پا کند نیازمند موفقیت کار و ایجاد پالس های مثبتی است . یک رمال هیچ گاه از ناامیدی سخن به میان نمی آورد بلکه همیشه سخنان مثبت و آینده ای امیدوار کننده را پیش روی فرد قرار میدهد.این امیدواری یکی از مهمترین دلایل گرایش مردم به رمالی است.

** درخشان: برخی دنبال پوشاندن ضعف فنی خود هستند
حضور جادوگر در تیم و جادو در فوتبال ایران مساله ای است که نه می توان آن را تکذیب کرد و نه به صورت کامل تایید می شود زیرا تا کنون هیچ سند معتبری برای اثبات این امر وجود ندارد. البته نبود سند در این زمینه به معنای این نیست که چنین مشکلی در فوتبال رخ نداده زیرا برخی صحبت ها حکایت از رواج چنین پدیده ای در کشور دارد.
در زمینه چرایی روی آوردن برخی مربیان و بازیکنان فوتبال به جادو و جادوگر باید گفت عده ای که ورود آنها به فوتبال بدون برنامه و حساب و کتاب بوده برای پوشش برخی کاستی های خود به جادو و راه های غیر فوتبالی روی می آورند. این افراد در زمینه فوتبال دانش چندانی ندارند و سعی می کنند با کمک نیروی غیر فوتبالی نتیجه بازی را به نفع خود تغییر دهند.
یکی دیگر از دلایل حضور جادوگر در فوتبال ایران اعتماد به نفس پایین مربیان و دانش ناکافی آنان در زمینه فوتبال است که زمینه را برای رشد این معضل فراهم کرده است.
موضوع دیگر نحوه برخورد مراجع نظارتی بر رواج این پدیده در فوتبال ایران است. اینکه چرا کسی با عاملان حضور جادو و جادوگر در فوتبال برخورد نمی کند مساله مهجول است که باید جواب آن از کمیته اخلاق پرسیده شود.
کوتاهی کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال در برخورد با کسانی که سعی دارند نتایج را به کمک نیروهای بیرون از زمین رقم بزنند برای فوتبال آسیب زا است. اگر این کمیته شفاف سازی نکند تمامی مربیان و بازیکنان شاغل در فوتبال کشور در یک ترازو قرار خواهند گرفت و تشخیص خاطیان سخت است.
برپایه آنچه گفته شد رمالی و فالگیری واقعیتی است که مبانی اخلاقی، اعتقادی و ارزشی جامعه را مورد هدف قرار داده و علاوه بر خسارت های معنوی، هزینه های بسیاری برای فرد و در نتیجه جامعه و خانواده دارد.
این معضل نه تنها بعد اجتماعی بلکه در بعد فردی نیز آسیب زا به شمار می رود زیرا مراجعه به فالگیر و دلخوش کردن به وعده های او سبب می شود فرد در روند زندگی دچار یک سری خوشبینی و بلند پروازی های توهمی شود که در نهایت با تحقق نیافتن ادعاهای فالگیر وی نیز دچار سرخوردگی و زیان خواهد شد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

در جلسه رسیدگی به مشکلات زلزله زدگان؛ حضرت آیت الله خامنه ای:مهم ترین اولویت کنونی تامین مسکن زلزله‌زدگان و بازسازی مناطق تخریب‌شده و آسیب‌دیده است

تاریخ:دوشنبه 29 آبان 1396-04:22 ب.ظ

رهبر معظم انقلاب اسلامی وظایف مسئولان را در قبال زلزله‌زدگان استان کرمانشاه، بسیار سنگین خواندند و تاکید کردند: مهم ترین اولویت کنونی، مسئله تامین مسکن زلزله‌زدگان و بازسازی مناطق تخریب‌شده و آسیب‌دیده است که باید با پشتیبانی دستگاه‌های مختلف نظامی و غیرنظامی و با مدیریت متمرکز، کار جهادی و با سرعت عمل لازم انجام شود.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای روز دوشنبه پس از بازدید از مناطق زلزله‌زده در جلسه رسیدگی به مشکلات زلزله زدگان در جمع مسئولان استانی و محلی و جمعی از فرماندهان نظامی و انتظامی با تاکید بر این که مردم آسیب‌دیده باید پیشرفت کار را حس کنند، گفتند: در این زمین‌لرزه، وسعت مناطق آسیب‌دیده زیاد است و اگرچه شهر سرپل ذهاب و برخی شهرهای دیگر خسارات سنگینی دیده‌اند اما برخی روستاها به کلی ویران شده‌اند که حادثه مهمی است.
ایشان با یادآوری مصائب، سختی‌ها و گرفتاری های زلزله‌زدگان افزودند: ما چون خودمان به حادثه زلزله مبتلا نشده‌ایم، شاید متوجه مصیبت زلزله‌زدگان نشویم. کسانی که تا دیروز در کنار خانواده خود در یک مسکن، با آرامش زندگی می‌کردند به یکباره هم زندگی خود را از دست داده‌اند و اکنون در فصل سرما همه زندگی آنان در یک چادر خلاصه شده است.
رهبر معظم انقلاب با تاکید بر این که باید اهمیت این حادثه را متوجه شد تا بتوانیم به اهمیت وظایف خود پی ببریم، خاطرنشان کردند: در حوادثی همچون زلزله، یکی از موارد مورد نیاز در همان ساعات اولیه، موضوع نجات است که در این منطقه به دلیل حضور بموقع ارتش، سپاه و نیروی انتظامی، مسئله نجات تقریباً به شکل قابل قبولی انجام شد.
حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: با توجه به بازدیدی که از برخی مناطق زلزله‌زده داشتم و با توجه به گستردگی منطقه آسیب‌دیده، اگر موضوع نجات در همان ساعات اولیه به سرعت انجام نمی‌گرفت، تلفات قطعاً چندین برابر میزان فعلی بود.
ایشان به برگزاری جلسات متعدد خود با مسئولان دولتی در زمان زلزله بم اشاره کردند و گفتند: در پی آن جلسات، ستاد مدیریت بحران شکل گرفت تا در همان لحظات اولیه حوادث طبیعی، این ستاد وارد عمل شود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، موضوع «امداد» را بعد از موضوع «نجات» یکی دیگر از مسائل مهم در حوادث و بلایای طبیعی برشمردند و افزودند: اگرچه در امداد نیز سرعت مورد نیاز است اما امداد، فوری و تمام‌شدنی نیست زیرا در هر برهه از زمان، بخش‌های مخصوص به خود را دارد.
ایشان تاکید کردند: در حادثه‌ای همچون زلزله، در مراحل اولیه امداد، تامین نیازهای فوری همچون غذا، آب، امکانات زندگی و لباس مورد توجه است اما بعد از این مراحل، مهمترین مرحله جمع‌آوری نخاله‌ها در شهرها و روستاها و سپس تامین مسکن است که کار عظیم و دشواری است و باید حتماً انجام گیرد.
رهبر انقلاب اسلامی، سرعت عمل در ساخت خانه‌های مردم آسیب‌دیده و همچنین تامین وسایل گرمایشی را ضروری برشمردند و خاطرنشان کردند: برای انجام این مسئولیت سنگین، مدیریت متمرکز لازم است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با قدردانی از زحمات مسئولان بویژه دستگاه‌ها و نهادهایی که کمر همت بستند و از همان ابتدای حادثه بطور جدی وارد عمل شدند، گفتند: علاوه بر تمرکز مدیریت، کار جهادی و پیگیری مستمر کارها و سرعت عمل باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

چهار شکارچی متخلف در آستارا به دام پلیس افتادند

تاریخ:دوشنبه 29 آبان 1396-04:21 ب.ظ

فرمانده نیروی انتظامی آستارا از دستگیری چهار شکارچی متخلف قرقاول و اردک وحشی در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ رسول عزیزی روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: ماموران انتظامی ایستگاه بازرسی قلعه ی محور مواصلاتی اردبیل به آستارا در بازرسی از 2 دستگاه خودروی پژو لاشه ی 15 قرقاول و چهار اردک وحشی را کشف و در این رابطه چهار متهم را به مراجع قضایی معرفی کردند.
وی اضافه کرد: با توجه به اعلام ممنوعیت شکار در سال جاری، برابر قانون با هر گونه فعالیت غیر قانونی شکارچیان در این شهرستان برخورد می شود.
شهرستان مرزی بندر آستارا در منتهی الیه غرب مرکز گیلان و نوار مرزی جمهوری آذربایجان قرار دارد . تالاب استیل از تالابهای مهم استان است که از ویژگی‌های مهم این تالاب وجود ماهی کپور و اردک ماهی است همچنین این تالاب طبیعی جایگاه پرندگان کمیاب بوده که برای زاد و ولد از اروپای مرکزی، ماورای خزر و مناطق قطبی به این منطقه مهاجرت می‌کنند که مهم‌ترین آن چینگیر نوک‌سرخ است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فرمانده سپاه قدس گیلان: اگر اشتباهی از آمریکایی‌ها سر زند صنعت تابوت سازیشان فعال می‌شود

تاریخ:پنجشنبه 25 آبان 1396-04:24 ب.ظ

سردار محمد عبدالله پور ظهر امروز در نشست خبری هفته بسیج با تأکید بر اهمیت نیروی مردمی سازمان‌دهی شده در انقلاب اسلامی ایران اظهار کرد: هفته بسیج امسال با حادثه زلزله کرمانشاه مصادف شد که غم بزرگی را بر دل همه ملت ایران گذاشته و امیدواریم با کار و تفکر بسیجی مشکلات کشور در حوزه زلزله نیز برطرف شده تا در موارد مشابه، خسارات این‌چنینی در کشور ما به بار نیاورد.

وی با اشاره به شعار هفته بسیج امسال «بسیج مظهر مردم‌سالاری دینی» خاطرنشان کرد: درزمانی که بسیاری از متفکرین معتقد بودند همه‌چیز زیر نظر نظام سلطه بوده و نمی‌توان حکومتی با تفکر مردم‌سالاری دینی بنا کرد، امام با نگاهی عمیق به مسئله مردم‌سالاری دینی و زندگی بر پایه حکومتی الهی، حکومتی بر پایه اسلام بنا نهاده است.

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه هر انسانی که تفکر انقلابی دارد یک بسیجی محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: بسیج در هر عرصه‌ای واردشده توانسته است بسیاری از مشکلات را برطرف کند.

وی با اشاره به فرمایشات امام خمینی (ره) درباره اینکه کسی از تفکر بسیج غفلت کند، به عذاب الهی دچار می‌شود بیان کرد: در برخی از مسائل خیلی‌ها دنبال راه‌حل‌های دیگری هستند لذا باید گفت اگر از مردم‌سالاری دینی فاصله بگیریم دچار مشکل خواهیم شد.

 عبدالله پور جنگ تحمیلی را سخت‌ترین موضوع دوران انقلاب اسلامی دانست که توسط مردم حل‌وفصل شد افزود: با توجه به آمار، بیشترین شهدا بسیجی هستند که در مقابل کل نظام سلطه توانستند نام مجاهدانه خود را در تاریخ به ثبت رسانند.

فرمانده سپاه قدس گیلان با تأکید بر اینکه مردم مسئولیت جنگ را برعهده‌گرفته و سپاه نقش تسهیل گری را در حوزه‌های مختلف دفاعی بر عهده داشت گفت: در حوزه اقتصاد نیز اگر بتوانیم ضوابط دست و پاگیر را کاهش دهیم، مشکلات اقتصادی ما توسط مردم با نگاهی بسیجی برطرف می‌شود.

مقام عالی سپاه قدس گیلان بابیان اینکه امیدواریم همه‌کسانی که مسئول هستند دچار نفرین امام مبنی بر اینکه «اگر از تفکر بسیجی دور شوید، دچار عذاب الهی می‌شود» نشوند گفت: امیدواریم بتوانیم با تفکرات بسیجی، مشکلات جامعه را برطرف کنیم.

عبدالله پور بابیان اینکه با توجه به آخرین آمار موجود در استان ۸۰8 هزار بسیجی در قالب سازمان بسیج در اقشار مختلف در حال فعالیت هستند تصریح کرد: فعالیت‌های بسیج در حوزه‌های دفاعی، فرهنگی، علمی و خدمات‌رسانی است که باید گفت در حوزه دفاعی هیچ قدرتی نمی‌تواند نگاه چپ به کشورمان داشته باشد زیرا باوجودی که امروز در عمق تهدید در کشورهای منطقه هستیم اما با توجه به تفکر بسیجی همه خاورمیانه متأسی از قدرت ایران است.

وی با اشاره به سخنان سردار سلیمانی در گیلان مبنی بر اعلام پایان عمر داعش افزود: با توجه به نابودی داعش حادثه شمال عراق را پیش آوردند که باهمان نگاه بسیجی مانند یک‌تکه یخ که در آب جوش بیندازیم برطرف شده است.

فرمانده سپاه قدس گیلان با تأکید بر اینکه در حوزه دفاعی جمهوری اسلامی ایران وضعیت مطلوبی دارد، خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها می‌دانند که اگر اشتباه از آن‌ها سر بزند صنعت تابوت‌سازی‌شان فعال خواهد شد.

عبدالله پور گفت: کشور ما امروز توانست در مقابل هجمه‌های دشمن در عرصه‌های فرهنگی که به جنگ با انقلاب آمده‌اند، پایدار بماند که دلیل آن پایبندی به تفکر بسیج است.

وی به همایش عظیم اربعین حسینی اشاره کرد و افزود: در این حادثه بزرگ شیعی بسیاری از کسانی که ادعای آزادی بیان داشتند زبانشان بند آمده است که چگونه ۲۰ میلیون شیعه در کشوری که چند سال پیش باهم درگیر جنگ بودند می‌توانند با نگاه و تفکر بسیجی فعالیت داشته باشند؟

فرمانده سپاه قدس گیلان با تقدیر از فعالیت اصحاب رسانه استان گیلان در پوشش خبر اربعین گفت: اصحاب رسانه نیز باهمان نگاه بسیجی در این اجتماع عظیم انسانی حضور پیدا کرده و به ترویج فرهنگ حسینی پرداختند.

عبدالله پور بابیان اینکه باید در حوزه مهندسی فرهنگی فعالیت بیشتری داشته باشیم افزود: بسیج توجه ویژه‌ای به تشویق جوانان و حمایت از فعالیت‌های علمی آن‌ها خواهد داشت زیرا اگر می‌خواهیم در مقابل نظام سلطه حرفی برای گفتن داشته باشیم راهی جز قدرت علم نخواهیم داشت

پیشکسوت دفاع مقدس با اشاره به اینکه در حوزه خدمات‌رسانی بسیج پیشتاز این حرکت انسانی است به زلزله کرمانشاه اشاره کرد و افزود: با اولین خبری که به بچه‌های بسیج در این حوزه رسیده شد، فعالیت خود را آغاز کردند که به‌عنوان‌مثال می‌توان گفت تا دیشب ۱۳ کامیون، 13 وانت نیسان به مناطقی که سپاه قدس گیلان مسئولیت آن را برعهده‌گرفته است اعزام‌شده و 10 کامیون هم آماده اعزام است.

عبدالله پور بابیان اینکه ۶۵۸ قلم مواد بهداشتی آماده عرضه به‌صورت بسیجی وار است گفت: در بحث اسکان زلزله‌زدگان در حال طراحی هستیم که بتوانیم ظرف 60 روز مشکل مسکن آن‌ها را حل کنیم.

عبدالله پور تصریح کرد: سرپل ذهاب از مناطقی است که در روزهای آغازین جنگ تحمیلی خون‌های شهدای گیلانی در آن ریخته شده است لذا بسیجیان استان باهم، هم‌قسم شده‌اند که اجازه ندهند مردم آن منطقه رنگ مصیبت را بیش از این تحمل کنند.

وی بابیان اینکه درصدد هستیم تا بعد از اسکان اولیه شروع به ساخت‌وساز و تعمیر خانه‌های آسیب دیدگان نماییم، تصریح کرد: در سال گذشته هزار واحد مسکن مددجویان شروع به ساخت شد که امسال تعدادی از آن‌ها افتتاح‌شده و تحویل نیازمندان خواهد شد.

عبدالله‌پور بیان کرد: در این لحظه که ما زیر سقف نشسته‌ایم با توجه به آمار بهزیستی بسیاری از خانواده‌هایی که دارای یک فرزند تا چهار فرزند معلول می‌باشند فاقد خانه هستند و حتماً باید جهت رفع مشکل این عزیزان فعالیتی جهادی انجام شود

وی با اشاره به اینکه صدها گروه جهادی در مناطق مختلف استان در حال فعالیت هستند تا محرومیت‌زدایی کنند گفت: طرحی در قالب مناطق پزشکی برنامه‌ریزی کرده‌ایم که متخصصین درمانی سه تا چهار سال در یک منطقه مستقر شوند و در خصوص دهستان‌ها، سه دهستان صمام املش، حویق تالش و درفک رودبار با پشتیبانی سپاه جرقه امید به وجود آمده و می‌خواهیم در این سه دهستان چهار مقوله زیرساخت فرهنگ، بهداشت، اشتغال و اقتصاد را ارتقا بخشیم.

فرمانده سپاه قدس گیلان بابیان اینکه در منطقه پشت معلولین به‌عنوان منطقه‌ای حاشیه‌نشین و همچنین رودبنه با طرح جوادالائمه و با همکاری دولت، با استاندار گیلان هماهنگی‌های خوبی انجام‌شده تا مشکلات این مناطق نیز برطرف شود

مقام عالی سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه در بخش کشاورزی هم استان ظرفیت تأمین کمبودهای کشور را در حوزه برنج دارد گفت: ۳۰۰ نفر از مهندسین آموزش‌دیده و ۱۳ روستا را تحویل گرفتند که در هر روستا ۲۰ کشاورز را انتخاب کردند و با کاشت بذر آزمایشی که از خانواده برنج گیلانی است در سطح تولید حجم قابل‌توجهی را داشته است و امیدواریم با کارهای مطالعاتی بتوان حوزه کشاورزی را ارتقا بخشید.

عبدالله پور بابیان اینکه سپاه در حوزه‌های مختلف به مردم و دولت کمک خواهد کرد گفت: نیروهای بسیجی حلال مشکلات هستند

عبدالله پور بابیان اینکه برنامه‌های مختلفی در هفته بسیج طراحی‌شده است به میزبانی گیلان از زائرین غیر ایرانی اربعین حسینی در مرز آستارا اشاره کرد گفت: بیش از هشت هزار و ۸۵۱ زائر از همسایه شمالی کشور از مرز آستارا عبور کرده‌اند که درصدد هستیم تا آخرین نفر برای بازگشت به کشورهایشان، آن‌ها را بدرقه کنیم

وی بابیان اینکه ما در جنگ رسانه‌ای قراردادیم به حادثه زلزله کرمانشاه اشاره کرد و افزود: شاهد این هستیم که می‌خواهند بین ارتش و سپاه جدایی ایجاد کنند.

عبدالله پور گفت: در حوزه دفاعی نیز علاوه بر وجود گردان‌های امام حسین علیه‌السلام گردان‌های بیت‌المقدس در حوزه یک شهری برادران باقدرت تمام آموزش‌دیده‌اند که توانایی جنگیدن با کشورهای متخاصم را دارند و مایه افتخار است که اعلام کنیم گردان‌های بیت‌المقدس حوزه یک شهری در بین گردان‌های کشور، جزء گردان‌های ممتاز شناخته‌شده که این نشان از شجاعت مردان استان گیلان دارد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان خبر داد ارسال 5 محموله کمک‌های اصحاب رسانه گیلان برای زلزله‌زدگان کرمانشاهی/ تجلیل از خبرنگاران اعزامی 6 رسانه گیلانی به کرمانشاه

تاریخ:پنجشنبه 25 آبان 1396-04:24 ب.ظ

محسن جعفری بعدازظهر امروز در نشست کمیسیون آموزش، پژوهش و سازماندهی سازمان بسیج رسانه استان گیلان، اظهار کرد: دوره‌های آموزشی و تخصصی خبرنگاری در شهرستان‌های رشت و لاهیجان آذر و دی‌ماه امسال برگزار می‌شود.

وی با تسلیت به خانواده‌های داغدار زلزله غرب استان کرمانشاه، افزود: مسئولان پایگاه خبری و تحلیلی گیل‌خبر در اقدامی خودجوش و داوطلبانه با کاروان کمک‌های مردمی راهی کرمانشاه شدند و محموله دوم و سوم کمک‌های اصحاب رسانه نیز در حال اعزام است.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان با تقدیر از خبرنگاران اعزامی خبرگزاری‌های فارس، ایسنا و موج گیلان و پایگاه‌های خبری و تحلیلی خزر برخط، گیل‌خبر و گیل‌نگاه به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه، گفت: شاهد نشر سریع اخبار زلزله کرمانشاه در رسانه‌های مجازی و مکتوب گلان هستیم.

جعفری بابیان اینکه خبرنگاران گیلانی پنج محموله کمک‌های موردنیاز زلزله‌زدگان را تهیه و به کرمانشاه اعزام کردند، تصریح کرد: به دستور سردار فرماندهی سپاه قدس استان گیلان خبرنگاران اعزامی تجلیل می‌شوند.

وی با اشاره به حضور خبرنگاران گیلانی از نخستین ساعات پس از زلزله در غرب استان کرمانشاه، تصریح کرد: علی یوسفی عکاس خبرنگار گیلانی که به‌تازگی از ماموریت برون‌مرزی اربعین بازگشته بود نیز در نخستین ساعات بازگشت به کشور راهی کرمانشاه شد که این مسئله نشان‌دهنده روحیه بالای ایثار، فداکاری و جوانمردی در خبرنگاران گیلانی است.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان بابیان اینکه بیش از 100 خبرنگار و عکاس خبری گیلان برای اعزام به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه اعلام آمادگی کرده‌اند، اظهار کرد: هم‌اکنون 10 خبرنگار و عکاس گیلانی در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه حضور فعال دارند.

جعفری با اشاره به انتشار بیش از 3 هزار و 780 خبر در رسانه های مجازی و مکتوب و شبکه‌های اجتماعی گیلان با موضوع زلزله کرمانشاه افزود: خبرنگاران گیلانی در حوزه مدیریت بحران پیشگام هستند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نماینده مردم رشت در گفت‌وگو با فارس: پسماند در سراوان مرگ خاموش مردم رشت را دربردارد/ مردم حق‌دارند در مقابل غاصبان حقشان مقاومت و اعتراض اجتماعی کنند

تاریخ:پنجشنبه 25 آبان 1396-04:23 ب.ظ


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

رئیس شورا خبر داد؛ اقلام ستاد اربعین شهرداری رشت به کرمانشاه ارسال می شود

تاریخ:سه شنبه 23 آبان 1396-06:06 ب.ظ

به دستور رئیس شورای اسلامی و مساعدت شهردار رشت بخشی از اقلام ستاد اربعین شهرداری به منظور یاری رساندن به زلزله زدگان به کرمانشاه ارسال می شود.

سید امیر حسین علوی با ابراز تاسف از زلزله اخیر در کرمانشاه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طی مشورتی که با برخی از اعضای ستاد اربعین شهرداری رشت انجام شد بخشی از اقلام موجود این ستاد به سمت کرمانشاه ارسال می شود.

سید امیر حسین علوی با اشاره به نوع خدمات ارسالی اظهار کرد: این خدمات شامل اعزام نیروهای لجستیکی از قبیل کامیون، بیل مکانیکی و… جهت آوار برداری می باشد.

وی با اشاره به دیگر خدمات ارسالی شورا و شهرداری رشت به زلزله زدگان کرمانشاه تصریح کرد: اهدای پتو، احداث آشپزخانه، نانوایی و… در کرمانشاه از دیگر خدماتی است که در این قالب به هموطنان کرمانشاهی ارائه خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت در خاتمه بیان کرد: امیدوارم با مساعدت و همدلی هر چه بیشتر در کمترین زمان ممکن ساماندهی و اسکان زلزله زدگان کرمانشاه انجام تا اندکی از اندوه آنان کاسته شود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فرمانده سپاه قدس گیلان خبر داد؛ ارسال کمک‌های مردمی به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه/ بازآفرینی دوران پشتیبانی دفاع قدس توسط بسیج مردمی گیلان

تاریخ:سه شنبه 23 آبان 1396-06:05 ب.ظ

سردار محمد عبدالله پور امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در رشت با ابراز تأسف از حادثه غم‌انگیز زلزله کرمانشاه و تسلیت به بازماندگان اظهار کرد: مردم گیلان متأثر از حادثه غم‌انگیز زلزله کرمانشاه با حضور در پایگاه‌های مقاومت اقدام به کمک‌رسانی به حادثه دیدگان غرب کشور کردند.

وی بابیان اینکه با هماهنگی‌های صورت گرفته با جمعیت هلال‌احمر گیلان کامیون‌های حمل اقلام ضروری در اختیار آنان قرار گرفت تصریح کرد: با توجه به ادامه کمک‌رسانی مردم همیشه درصحنه گیلان، آن‌ها می‌توانند با مراجعه به پایگاه‌های مقاومت اقلام ضروری ازجمله پتو، چادر، آب‌معدنی و غذای خشک را به آنان تحویل دهند تا با تجمیع اقلام مصرفی به غرب کشور اعزام شود.

فرمانده سپاه قدس گیلان به اعزام نیروهای متخصص امدادی، نیروی انسانی و تجهیزات به مناطق حادثه‌دیده غرب کشور اشاره کرد و گفت: نخستین کامیون کمک‌رسانی مردم گیلان متشکل از اقلام ضروری امشب به سمت کرمانشاه اعزام می‌شود.

وی با اشاره به اشتیاق مردم گیلان در کمک‌رسانی به حادثه دیدگان زلزله کرمانشاه و ابراز همدردی با بازماندگان این حادثه غم‌انگیز بیان کرد: بسیج مردمی گیلان بار دیگر خاطرات کمک‌رسانی در دوران دفاع مقدس را زنده کرد.

عبدالله پور به زمین لرزه سال ۱۳۶۹ در رودبار و کشته شدن تعداد زیادی از گیلانیان اشاره کرد و گفت: مردم گیلان به واسطه تجربه تلخ زلزله رودبار، از عمق وجودشان با مردم حادثه‌دیده استان کرمانشاه همدردی کرده و علاوه بر کمک به آنها برای کاهش آلام بازماندگان برایشان از درگاه ایزد منان دعا می‌کنند.

به گزارش فارس، ‌زلزله‌ای به‌بزرگی ۷.۳ ریشتر شامگاه یکشنبه استان کرمانشاه و بخشهایی از غرب ایران و شمال عراق را لرزاند؛ شدت این زمین‌لرزه به‌حدی بود که در اغلب استان‌های کشور احساس شد. این زمین‌لرزه در ساعت ۲۱ و ۴۸ دقیقه و در طول جغرافیایی ۴۵.۹، عرض جغرافیایی ۳۴.۸۴ و در عمق ۱۱کیلومتری زمین روی داده است. همچنین در ادامه، زمین‌لرزه‌هایی به‌بزرگی ۴.۶ و ۴ ریشتر این منطقه را لرزاند و پس‌لرزه‌های این زمین‌لرزه ادامه دارد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

شرکای آینده روحانی ...!

تاریخ:سه شنبه 23 آبان 1396-11:01 ق.ظ

انصارحزب الله، دکتر محمد صادق کوشکی استاد دانشگاه و تحلیل گر مسائل سیاسی، معتقد است که با توجه به عملکرد چهار ساله دولت روحانی، ریاست جمهوری وی یک دوره ای خواهد بود و روحانی شانسی برای انتخاب مجدد از سوی مردم ندارد.توجه مخاطبان مشرق را به این یادداشت جلب می نماییم:

۱-دو سال پیش صاحب این قلم در مطلبی که با عنوان «اولین رئیس جمهور چهار ساله ایران» در یکی از نشریات کشور منتشر شد به صراحت از "روحانی" به عنوان اولین رئیس جمهور ایران که تنها یک دوره عهده‌دار این منصب خواهد بود یاد کرد و دلائلی را برای اثبات این مدعا بیان داشت.

امروز این گزاره به شکلی بسیار جدی‌تر و بدیهی‌تر مطرح است که حسن روحانی بخت و اقبالی برای کسب رأی از جامعه ایران امروز و برد در انتخابات ریاست جمهوری آینده ندارد! و آنهایی که بداهت این گزاره را باور ندارند لازم است لحظاتی از حصار جلسات سیاسی جناحی بی‌حاصل و بی‌انتهای خود خارج شده و به واقعیات عریان و آشکار جامعه نگاهی بیاندازند.

۲-گذشته از سبد رأی اصلاح طلبان حرفه‌‌ای و آنهایی که در طول چهار سال گذشته از سفره چرب تدبیر و امید بهره‌مند شده‌اند ، دیگر کسی رغبتی به ریاست جمهوری مجدد روحانی ندارد. آیا مردم خوزستان به روحانی رأی خواهند داد؟‌ آن هم در حالی که روحانی پس از ابراز شرمساری بابت لغو سخنرانی علی مطهری در مشهد، حاضر نشد از بی‌کفایتی دولتش در بحران قطع آب و برق خوزستان شرمسار شده و عذرخواهی کند!

آیا هزاران هزار کارگری که در طول چهار سال گذشته طعم تلخ بیکاری را چشیده‌اند و اکنون باید شکم خانواده را با تخم مرغ دانه‌ای چهارصد تومان و گوشت کیلویی ۳۵ هزار تومان و میوه‌های کیلویی ۳-۴ هزار تومان سیر کنند تمایل به ریاست جمهوری مجدد روحانی دارند؟‌ آیا فعالان بخش مسکن به روحانی رأی خواهند داد؟ و یا صنعتگرانی که چهار سال شاهد نامهربانی دولت روحانی نسبت به صنایع داخلی بوده‌اند؟‌ آیا مردم گیلان و مازندران حاضرند به روحانی رأی بدهند؟‌ آن هم پس از اثبات تدبیر دولت روحانی در طول چهار سال گذشته در تأمین آب و برق مردم این دو استان در هنگام زمستان؟‌ آیا باغداران شمال پس از ورشکستگی و زیان امسال حاضرند به دولتی رأی بدهند که در همین چند ماه اخیر واردات هزاران تن آب پرتقال به کشور را صادر کرده است؟ آیا کشاورزان سیب زمینی کار به دولتی رأی خواهند داد که در شرایط فساد و نابودی هزاران تن سیب زمینی تولید داخل جز تماشا و سکوت تدبیری نداشت؟ آیا قرار است کارشناسان اخراجی صنعت هسته‌ای و پژوهشگران از کار بیکار شده صنایع فضایی به روحانی رأی خواهند داد؟ آیا روحانی توقع دارد که خانواده های قربانیان حوادثی مانند آتش سوزی های زنجیره ای در پالایشگاه ها و پتروشیمی ها، حادثه قطار تبریز-مشهد، حادثه سقوط بهمن در جاده شمال، حادثه سقوط هواپیما در اتوبان کرج و..به روحانی به دلیل کفایت و تدبیر در پیشگیری از چنین حوادثی و ادب و متانت در فردای رخداد چنین حوادثی رای بدهند؟ (آیا دولت روحانی مانند قربانیان قطار تبریز- مشهد " بیمه" است؟)

آیا کشاورزانی که ماه‌ها پس از تحویل گندمشان به دولت، موفق به دریافت پولشان نشده‌اند تمایلی به روحانی و دولتش دارند؟ آیا وعده‌های اقتصادی روحانی به جامعه محقق شده تا مردمی که در سال ۹۲ به دلیل همین وعده‌ها به ایشان رأی دادند حاضر باشند دوباره نام ایشان را در برگه‌های رأی بنویسند؟ایا اعضای فعلی کابینه روحانی حاضرند دوباره به ایشان رای بدهند؟

۳- با تمام این تفاصیل اگر در انتخابات آینده نام روحانی به عنوان پیروز انتخابات از صندوق‌ها بیرون بیاید نباید تعجب کرد! چرا که "روحانی" یک بخت کاملاً خاص برای پیروزی دارد و آن بخت به عملکرد ایشان و دولت تدبیر و امید باز نمی‌گردد! ( که کارنامه ایشان و دولتشان حتی برای محافل اصلاح طلب نیز قابل دفاع نیست!)

"تعدد نامزدهای منتقد روحانی" تنها فرصت روحانی برای برد در انتخابات آتی است و ایشان و برنامه ریزان انتخاباتی ایشان آن قدر که به این فرصت دل بسته‌اند به "سیب و گلابی" برجام دل نبسته‌اند و به خوبی می‌دانند که جامعه علیرغم عدم تمایل به روحانی، ممکن است در فضایی که چند نامزد منتقد یا مخالف دولت فعلی در صحنه انتخابات حاضر شوند و به رقابت با هم بپردازند، روحانی را بر این جماعت منتقد اما متشتت ترجیح دهد! به بیان دیگر اگر منتقدین وضع موجود بتوانند بر سر گزینه‌ای هر چند معمولی به تفاهم برسند فاتحه دولت تدبیر و امید خوانده خواهد شد و الا عدم تفاهم نامزدهای منتقد روحانی، فضا را به نفع دولت فعلی و تداوم آن تغییر خواهد داد و روحانی موفق خواهد شد با استفاده از فاصله و تفرق میان منتقدین و مخالفینش، خود را به عنوان گزینه‌ای معرفی کند که جامعه چاره‌ای جز پذیرش او ندارد.

۴آیا اعضای فعلی کابینه روحانی حاضرند دوباره به ایشان رای بدهند؟ / تعدد نامزدهای منتقد تنها فرصت روحانی برای برد در انتخابات آتی است- این که چرا منتقدین روحانی (علیرغم اشتراکات فراوان) تا کنون به تفاهمی جدی نرسیده‌اند به مسائلی بازمی‌گردد که ریشه در اموری خاص و تأسف برانگیز دارد! وجود اطرافیان متوهم و حتی قدرت طلب، سادگی و زود باوری و عدم توانایی در تشخیص حقایق جامعه از جمله دلائلی است که برخی نامزدهای احتمالی انتخابات آتی به آن گرفتارند و مادامی که این مشکلات خاص وجود دارد روحانی نیز به برد در انتخابات سال آینده امیدوار خواهد بود و اصلاً بعید نیست که حامیان روحانی برای تداوم این تشتت و تفرقه سرمایه‌گذاری کرده و از راه دور و با واسطه به تشدید شکاف‌های موجود میان منتقدین روحانی بپردازند.

۵- وفاداران به انقلاب و نظام و آنان که دل به خط انقلاب اسلامی سپرده‌اند به خوبی می‌دانند که در چهار سال گذشته و به دست دولت تدبیر و امید چه جفایی در حق آرمان‌های انقلاب اسلامی و تفکر حضرت امام رخ داد و کدام خطوط قرمز نظام و انقلاب از جانب دولت زیر پا نهاده شد! ریختن قبح مذاکره با آمریکا، ترویج تفکر تسلیم در برابر جهان استکبار با عنوان عقلانیت و دیپلماسی، تبدیل شیطان بزرگ به دولت طرف مذاکره، سرکوبی روحیه استقلال خواهی و اقتدار ایران اسلامی، ترویج تفکر راحت طلبی و رفاه زدگی و مصرف‌گرایی، تحقیر تولید ملی و تبدیل واردات کالا از اروپا و آمریکا به کشور به آرزوی بزرگ نسل جوان و جامعه، خفه کردن حامیان انقلاب اسلامی و مدافعان اندیشه اسلام ناب با ایجاد اختناق رسانه‌ای، زیر سوال بردن ارزش‌های دینی (مثلاً قاتل و اسید پاش خواندن آمران به معروف از تریبون‌های رسمی)، مخالفت علنی و عمدی با رهنمودهای رهبری نظام و قانون اساسی( مانند آن چه در قضیه مذاکرات هسته‌ای و برجام رخ داد)، زیر فشار گذاشتن مدافعان نظام و انقلاب (مثلا در قضایای موشکی و دفاعی)، حمایت علنی از چپاول‌گران بیت المال(مانند آن چه در ماجرای صندوق رفاه فرهنگیان رخ داد)، تبدیل غارت گران بیت المال به ذخایر نظام و انقلاب ( در قضایایی مانند حقوق‌های وحشتناک مدیران دولتی) همه و همه گوشه‌‌ای است از آنچه در چهار سال گذشته بر سر انقلاب و نظام و ارزشهای آن رفته و بماند دق مرگ شدن و خون دل خوردن پژوهشگران و محققانی که آرزویی جز دیدن ایران هسته‌ای و صاحب فن‌آوری فضایی نداشتند و اگر نبود سیاست‌های دولت یازدهم بعید نبود که این روزها در حال آمادگی برای ارسال اولین فضانورد ایرانی به فضا می‌بودیم و ...

۶- بدون تردید، برد روحانی در انتخابات آتی به معنای تداوم همه این خسارتها و عقب نشینی‌هاست. اگر روحانی بتواند چهار سال دیگر بر کرسی ریاست جمهوری تکیه بزند آنگاه بعید نیست که در سال ۱۴۰۱ شمسی ایران در حد کشورهای توسری خورده و تحقیر شده تاریخ تنزل کند و آرزویش برقراری رابطه با جیبوتی، سومالی و بحرین باشد و به جهت مصلحت مجبور باشد که به اوامر حاکمان ریاض بله قربان بگوید و دیدار لحظه‌ای با وزیر خارجه فلان کشور اروپایی برای رئیس دولتش افتخاری فراموش ناشدنی تلقی شود و تولید در ایران منسوخ و مطرود شده و تنها راه ارز آوری رایج در ایران آن روز ،تکرار تجربه تایلند در زمینه جذب توریست گردد!

۷- بدون تعارف اگر روحانی برنده انتخابات سال ۹۶ باشد، مقصر اصلی عزیزان و برادرانی‌اند که علیرغم علم به عملکرد روحانی و دولتش در چهار سال گذشته و تداوم این فجایع در چهار سال آینده، حاضر به وحدت در قضیه انتخابات ریاست جمهوری نشده و با تبعیت از سیاست "مرغ یک پا دارد" شریک اصلی روحانی در اقدامات چهار سال آینده شده اند. نکته مهم این است که حصول وحدت فقط با پا گذاشتن روی " من" و ترجیح آینده نظام و انقلاب بر برنامه های " من" و حامیان " من" ممکن خواهد بود و هر کدام از فرزندان نظام و انقلاب که موفق به جلب رای مردم شود( حتی اگر فردی متوسط هم باشد) عملکردی بهتر از روحانی و دولتش خواهد داشت!
۸-چه اشکال دارد که هر کدام از عزیزان مدعی وفاداری به انقلاب و نظام که خود را شایسته کسوت ریاست جمهوری می بینند لحظاتی و ساعتی با خود و خدایشان خلوت کنند و با تصور آن چه که پس از برد روحانی در انتخابات سال آینده بر سر انقلاب و نظام اسلامی خواهد رفت، دست از " من" و تفکر شیطانی " وحدت حول من" بردارند و نامزدی مقبول و دارای قدرت جذب رای از اردوگاه مومنان به ولایت فقیه و انقلاب اسلامی را بر خود ترجیح داده و با این انتخاب نام خود را از فهرست شرکای اقدامات آتی روحانی پاک کنند.

۹- و اگر خدای نکرده این وحدت حاصل نشد، مردم مومن و حامی انقلاب و ارزش های آن باید مانند همیشه با هوشیاری وارد عرصه دفاع از انقلاب و نظام شده و با یک کاسه کردن رای خود جلوی افتادن انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان را بگیرند و اجازه ندهند بی خردی خواص ، آینده سیاهی برای نظام و انقلاب رقم بزند.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مبارزه با فساد نیاز به شعارندارد با وضعیت کنونی، فساد شتاب بیشتری می‌گیرد

تاریخ:سه شنبه 23 آبان 1396-11:01 ق.ظ

دکتر محمد دهقان عضوهیئت رئیسه مجلس در جلسه هفتگی انصارحزب‌الله،به بررسی مسائل سیاسی روز پرداختند که متن کامل آن تقدیم می شود: در این دنیای امروزی بسیاری از مردم جهان بعد از ناامیدی از جهان مادی دوباره به سوی خدا برگشته‌اند و روحیه خداجویی و معنویت‌طلبی و دین‌خواهی بسیاری از کشورها را درنوردیده و این حقیقت به وضوح روشن است. منتها همین حرف‌های روشن را ما باید برای خویش تکرار کنیم تا وقتی مشکلات و نابسامانی‌ها را مشاهده می‌کنیم از اصل مسیری که شروع کرده‌ایم ناامید نشویم. ما همین‌طور که فهرستی از مسائل و مشکلات و مصایب داریم، فهرست بلندی هم از کارایی‌ها و موفقیت‌ها و مسائل امیدبخش هم برای خودمان و هم برای ارائه به جهانیان داریم. 

واقعیت شیرین گرایش انسانها به معنویت و دین 

نكته اول اینكه امروز کسی نمی‌تواند تردید داشته باشد که اگر ۱۶ میلیون جمعیت در روز اربعین حسینی به زیارت امام حسین(ع) می‌روند، در تاریخ این اولین‌بار است که چنین واقعیتی اتفاق می‌افتد. این نشان‌دهنده گرایش به دینداری و بازگشت انسانها به معنویت است. آنچه که در مورد دیگر کشورهای مسلمان هم اتفاق افتاده است، همین سمت و سوی دینداری و معنویت است؛ هر چند در این میان تعدادی فرصت‌طلب هم با شعار دین به میدان آمده‌اند ولی در واقع دیندار نیستند. اما ملت‌ها به سمت دین گرایش دارند.


بالاخره دنیا یک زمان در خدمت آمریکا و شوروی بوده است یعنی قطبی به نام دینداری وجود نداشته است و هر دو قطب ضددین حقیقی و فطری بشر بوده‌اند و هر دو قطب هم ضد آن را تبلیغ می کردند و دین را موجب عقب‌ماندگی بیشتر می‌دانستند. 

امروز وقتی از وزیر خارجه آمریکا می‌پرسند مهمترین مشکل شما در این چند سال چه بوده، می‌گوید: ایران. این نشان می‌دهد که قطب‌بندی دنیا به هم خورده است. زمانی آمریکایی‌ها برای مذاکره با ما شرط می‌گذاشتند که مثلاً تحت این شرایط ما حاضریم صحبت کنیم ولی الان بدون قید و شرط خواهان مذاکره هستند! هر چند این کار هم فریبکاری است و صادق نیستند. اما حداقل چیزی را که این موضوع ثابت می‌کند این است که آنها تقاضای مذاکره بدون قید و شرط دارند و حالا ما شرط می‌گذاریم. 

آنها به خوبی به این موضوع واقفند که هر کاری بخواهند در منطقه انجام دهند؛ یک پایه اصلی کار به دست ایران است و این اقتدار جمهوری اسلامی در عرصه بین‌المللی را می‌رساند. 

در بعد واقعی هم اگر بخواهیم وضعیت خودمان را با گذشته خویش مقایسه کنیم و چه با کشورهای دیگر، وضعیت در بسیاری از زمینه‌ها وضعیت افتخارآمیزی است، از جمله در ابعاد علمی، صنعتی، هوا و فضا، هسته‌ای، پزشکی. 

از دیگر مواردی كه ما در آن تردید و اختلافی نداریم اینست كه با وجودی‌كه در این سی و چهار سال مدام در حال مبارزه بوده‌ایم و مجبور بوده‌ایم در یک دست شمشیر دفاع از خویش داشته باشیم، با این وجود پیشرفت خوبی داشته‌ایم و نسبت به خیلی از کشورها جلو هستیم. این نشان می‌دهد راهی را که شروع کرده‌ایم راه عزت و عظمت ملت ایران بوده است و توسعه و ترویج دین و دینداری است که باید محکم ادامه پیدا کند. 

نكته دوم اینست كه آیا ما باید به این پیشرفت‌های افتخارآمیز دل خوش كنیم و آیا به این وضعیت باید راضی و قانع باشیم و آیا به آن آرمان‌هایی که از آغاز برای آن قیام کرده‌ایم و خون داده‌ایم و مقاومت کرده‌ایم رسیده‌ایم؟ می‌توانیم بگوییم ما در بسیاری از زمینه‌ها برای رسیدن به آرمان‌ راه طولانی در پیش داریم و در مقابل کامروایی‌ها و پیشرفت‌ها، فهرستی از ناکامی‌ها و مشکلات هم داریم. مثلاً از اول انقلاب آرمان ما این بوده و هست که در واقع یک جامعه بدون فساد و تباهی داشته باشیم و مظاهر فساد نباید در هیچ نقطه‌ای وجود داشته باشد و این موضوع در اصل سوم قانون اساسی کشور ما آمده است. رشد فضایل اخلاقی و کرامت انسانی، کاهش فاصله اغنیاء و فقرا از آرمان‌های ما بوده است. 

وضعیت مفاسد با آرمانهای ما در تضاد است 

از لحاظ فرهنگی وضعیت مفاسد اجتماعی که در کشور داریم، اصلاً با آن آرمان‌های ما در تضاد است. از لحاظ مفاسد اقتصادی هم باید گفت که این امر با یک حکومت الهی در تضاد است.


یکی از مسئولین سازمان بازرسی کل کشور می‌گفت که ما در جلسه‌ مبارزه با مفاسد اقتصادی که در یکی از کشورهای منطقه برگزار شده بود شرکت کرده بودیم که خبرنگاری پرسید که شما شاه را به خاطر فسادی که داشت از کشور بیرون کردید، رتبه فساد در کشور شما بالاست. (ایشان) گفت که بنده به او گفتم: این رتبه‌ای که شما می‌گویید ما قبول نداریم و این رتبه‌ای که سازمان شفافیت بین‌الملل اعلام کرده است درست نیست. خبرنگار گفت: شما چه رتبه‌ای را قبول دارید؟ گفتم که ما هنوز رتبه‌بندی نکرده‌ایم. 

البته ما نمی‌خواهیم اعتراف کنیم که رتبه‌ای را که آنها تعیین کرده‌اند، درست است، ولی نمی‌شود نسبت به آن بی‌اعتنا هم بود؛ چرا که بالاخره در دنیا همان رتبه‌بندی آنها متأسفانه ملاک قرار می‌گیرد و رتبه‌بندی جایگزینی وجود ندارد و مطابق رتبه‌بندی آنها ما از مجموع ۱۸۰ کشور در ردیف ۱۳۳ قرار داریم یعنی ۱۳۲ کشور در دنیا از ما بهتر هستند. اما خودمان اجمالاً بدون توجه به این آمارها حتماً اعتراف داریم که وضع فساد اقتصادی در کشور ما خوب نیست. رشوه و اختلاس وجود دارد و هر چند وقت یک بار هم یک پرونده مفاسد اقتصادی بزرگ پدیدار می‌شود و هر چه هم لاپوشانی می‌کنیم ولی بعضی مواقع چند تایی از دست در می‌رود و بیرون می‌زند. این واقعیت سیستم اداری ماست. 

مبارزه با فساد اقتصادی نیاز به شعاردادن ندارد 

اعلام می‌شود که فلان مقدار معوقات بانکی داریم. این به چه معناست؟ مگر غیر از این است که اگر شخصی بخواهد مثال ۱۰۰ هزار تومان از یک بانکی وامی بگیرد، ضمانت معتبر از وی اخذ می‌کنند و اگر سر موقع اقساط پرداخت نشود از حساب ضامن کم می‌شود. چطور می‌شود که برای اخذ ۵ میلیون تومان سند خانه و ملک طرف در رهن بانک قرار می‌گیرد و برای وام‌های ۵۰۰ میلیون تومانی و بیشتر وثیقه‌ای اخذ نمی‌شود؟! اینجاست که فساد شروع می‌شود. چه کسی این کار را می‌کند؟ مسئولین به دنبال چه کسی هستند؟ بروند دنبال آن مسئولینی که دستور دادند وام پرداخت شود و وثیقه‌ای گرفته نشود، باشند. آیا غیر از این است که وام‌ها را بانکها داده‌اند و زیر نظر دولت هستند! چطور اینها از وام‌های بزرگ وثیه نگرفته‌اند؟! این خود منشأ فساد و تباهی است.


اگر رئیس شعبه وام‌دهنده مقصر است، او را دستگیر کنند، اگر رئیس منطقه مقصر است یقه او را بگیرند، این کار نیاز به شعار دادن ندارد. 

الان تقریباً جا افتاده است که هر جا بحث مبارزه با مفاسد اقتصادی مطرح شود بعضی خواهند گفت که اگر با فساد برخورد شود، سرمایه‌ها فراری خواهند شد. در سال ۷۲ که رهبر معظم انقلاب بحث ثروت‌های بادآورده را مطرح کردند، عده‌ای شروع به سر و صدا کردند که این حرفها ثروت‌ها را از کشور خارج خواهد کرد. دوباره در سال ۸۰ که رهبر معظم انقلاب به رؤسای سه قوه فرمان دادند، دوباره تعدادی شروع کردند به سر و صدا کردن که این حرفها باعث جلوگیری از سرمایه‌گذاری است و بعد که متخصصین و کارشناسان بررسی کردند، مشخص شد برخلاف نظر آنان فساد جلوی سرمایه‌گذاری را می‌گیرد و نه مبارزه با آن.
 
اگر شما بخواهید یک مجوز بگیرید رشوه بدهید و اگربخواهید وام بگیرید رشوه بدهید و خلاصه اینقدر بروکراسی اداری کارها را سخت می‌کند که دیگر شخص رغبتی به سرمایه‌گذاری در تولید پیدا نمی‌کند و به جای سرمایه گذاری و تولید سرمایه ها به سمت دلالی می رود. 

فقدان فساد، بستر برنامه‌ریزی دقیق در جهت اصلاح امور اقتصادی است 

معلوم است که فساد جلوی سرمایه‌گذاری را می‌گیرد و این باعث عدم رشد اقتصادی خواهد شد. پاک بودن و سلامت جامعه اتفاقاً تولید را تقویت می‌کند.


الان می‌گوییم چرا در کشور بیکاری وجود دارد. بعضی از رفتارها و اشکالاتی که وجود دارد مانع از سرمایه‌گذاری می‌شود، خودش منع اشتغال می‌کند. این کشور با همه مسائل و مشکلات و اختلافات که در زمینه پیشرفت اقتصادی وجود دارد، این ظرفیت را دارد که به سمت رشد اقتصادی و کاهش بیکاری حرکت کند، اما نیاز به برنامه‌ریزی دقیق دارد که یکی از بسترهای ضروری آن نبودن فساد است؛ چرا که نبودن فساد سرمایه‌گذاری را تسهیل و تولید را تقویت می‌کند. در این زمینه حتماً نیاز به تحول داریم. 

ما در زمینه فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی باید متحول شویم. این که در کشور چند میلیون معتاد وجود داشته باشد زیبنده نیست. رسماً اعلام شده که دو میلیون معتاد داریم. هر نفر معتاد چندین نفر را درگیر خودش می‌کند و یک خانواده گرفتار آن شخص خواهند بود؛ چرا که امنیت را از همه سلب خواهد کرد. ً آن شخص معتاد قابل اعتماد نیست . آدم معتاد بی‌اراده است و در برابر هر وسوسه‌ای قدرت مقاومت ندارد، لذا به راحتی مرتکب جرم می‌شود. بسیاری از سرقت‌ها و جرایمی که اتفاق می‌افتد.

(حدود ۷۰-۸۰ درصد آن) مربوط به معتادان است. آیا این مشکل راه‌حل ندارد؟ حتماً راهی دارد. برای ریشه كن كردن اعتیاد یا حداقل كاهش آن نیاز به اراده جدی دارد. این مشكل تقریبا اكثریت ملت ایران را درگیر خودش كرده است . باید پرسید مسئولان ارشد مثل رئیس جمهور چند تا جلسه برای حل این مشكل گذاشته اند و چه اقدامی انجام داده اند؟ 

برای برخورد با فساد اراده جدّی و تحول اساسی لازم است 

برخورد با فساد اقتصادی باید جدی گرفته شود؛ چون فساد ریشه را می‌زند و از درون نظام را پوک می‌کند. ما در این زمینه نیاز به یک اراده جدّی و تحول اساسی داریم. در قضایای فرهنگی جامعه هم در دولت آقای خاتمی، آقای مهاجرانی وزیر فرهنگ بوده است؛ مصیبت از این بزرگتر که وزیر فرهنگ ما اینقدر آدم بی‌فرهنگی بوده است که حالا از بی‌بی‌سی و دامن غرب علیه نظام جمهوری اسلامی تبلیغ می‌کند! او خائن به این جایگاه بوده است. در این دولت هم ما وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را متهم نمی‌کنیم ولی کمیسیون فرهنگی دولت که وزارتخانه ارشاد به گونه‌ای تحت تأثیر آن هم هست، تحت نظر آقای مهندس مشایی بود. 

این انقلاب تا زمانی تداوم خواهد داشت که ایمان‌های مردم محکم باشد و دینداری مردم و معنویت آنها روز به روز افزایش پیدا کند. البته به برکت انقلاب و نظام، روح امام و شهدا و مساجد و بسیج و کارهای فرهنگی که توسط مجموعه‌ای از روحانیت صورت می‌گیرد، الحمدلله روز به روز در دینداری عمیق‌تر می‌شویم، ولی در کنار این در اثر آن رفتارهای ضدفرهنگی که با پول همین بیت‌المال انجام می‌شود تعدادی هم بی‌دین می‌شوند. باید آن بخشی که موجب ارتقای دینداری در سطح جامعه می‌شود را تقویت کرد و با زمینه‌های لاقیدی و بی‌دینی برخورد کرد. 

باور کنید وقتی که بنده به عنوان یک نماینده مجلس در خیابان مشاهده می‌کنم که یک بچه ۳ساله گدایی می‌کند، آنقدر احساس عجز می‌کنم که حساب ندارد. ناچار با سازمان بهزیستی و نیروی انتظامی تماس می‌گیرم و طرح موضوع می‌کنم. آیا جمع‌آوری اینها در یک اردوگاه، کار سختی است؟ و این که اگر به صورت باند هستند با آنان برخورد شود. بالاخره کارهایی صورت می‌گیرد و ساختار به گونه‌ای چیده شده است که هر جا یک معضل و آسیبی را می‌بینیم مرجعی رسیدگی کننده دارد ولی همین هم که باقی‌مانده واقعاً برای ما زجرآور است.
 
به جای اینکه ما بخواهیم پول یارانه‌ها را به تاجر بازار، هتل‌دار و کسی که ۲-۳ میلیون تومان حقوق می‌گیرد بدهیم، با آنها صحبت کنیم و به جای آنها پول را به این گدای سر کوچه بدهیم، به آن روستایی که آفتاب نشین است و کل درآمد ماهیانه‌اش صد هزار تومان نیست. آیا اگر با مردم صحبت شود قبول نخواهند کرد؟! 

خلاصه اینکه با همه آن جایگاه عظیمی که بحمدالله در دنیا پیدا کرده‌ایم و پیشرفت‌هایی که در داخل داشته‌ایم فهرستی از مشکلات هم داریم که با شعر و بی ارادگی و سهل‌انگاری درست نمی‌شود. مبارزه با فساد با جلسات تشریفاتی سران قوا و با حضور برخی افراد كه بر اساس اعلام دادستان كل كشور خود متهم به فساد اقتصادی هستند به جایی نمی رسد . ما در این زمینه نیاز به یك تحول بنیادین داریم. 

خودپالایشی، ویژگی مهم نظام اسلامی 

نکته سوم اینکه یکی از ویژگی‌های مهم جمهوری اسلامی و نظامی که با روح الهی و نگاه ملکوتی حضرت امام(ره) شکل گرفته است؛ خود پالایشی است. یعنی اینکه مشکلات موجود ما اگر در کشورهای غیرمردمی باشد کافی است که نظام را ساقط کند، اما مردمی بودن نظام ما موجب می‌شود که نظام بر مشکلات فائق آید. با پیگیری مردم مسئولینی كه مسبب این مشكلات هستند یا اراده مبارزه با فساد ندارند با رأی مردم از كار بركنار می شوند.
 
لذا این نظام مرتب با رأی مردم پالایش می‌شود و به همین جهت پویاست و ایستایی و رکود ندارد. بصیرت مردم عجیب است و مدام نظام هم بصیرت و آگاهی بیشتری طلب می‌کند و بالاترین فرصت برای پالایش و رفع موانع و مشکلات و تجلی زیبایی‌های نظام و نابود کردن زشتی‌های آن برگزاری انتخابات‌ در کشور است. انتخابات فرصت و زمینه برای تحولات است.


بنابراین در آستانه انتخابات مردم و بویژه خواص و مؤثرین جامعه نباید بنشینند و پس از به صحنه آمدن افراد تصمیم بگیرند به چه كسی رأی دهند. باید بگویند کی بیاید و تلاش و جستجو و تحقیق کنند، ببینید چه کسی خواهد توانست با بیماری‌های اجتماعی و اقتصادی جامعه مبارزه کند. اینکه منتظر شویم کی می‌آید، انفعال است. بلکه باید از قبل بگوییم چه کسی بیاید. 

نکته چهارم اینکه بالاخره انتخابات ریاست جمهوری پیش‌روست و همه ممکن است از این قسم حرف‌هایی که ما زدیم زیادتر هم بیان کنند و بگویند ما می‌خواهیم مشکلات را مرتفع کنیم و حاضریم جانمان را فدای کشور کنیم، ما ولایتمداریم. همه هم از این قسم شعارها می‌دهند. حالا ما باید چه کار کنیم؟ 

ملاک تشخیص مدعی از اهل عمل 

الان که به لطف خدا و برکت خون شهدا و به برکت بصیرت این ملت بعد از راهپیمایی عظیم ۲۲ بهمن، قدرت ولایت بیش از گذشته ارتقاء یافته و اقتدار ملی بالا رفته است، لذا همه در برابر ولایت کرنش می‌کنند حتی آنهایی هم که مشکلی برای ولایت درست کرده و با آن زاویه دارند، مدعی ولایتمداری هستند. حتی اگر با آنان هم که فتنه سال ۸۸ را به‌وجود آوردند مصاحبه شود مدعی قبول ولایت می‌شوند و می‌گویند چه کسی می‌تواند ما را از ولایت جدا کند!


آزمون بزرگ دوران غربت امام و اسلام 

حالا ملاک تشخیص ما چه باید باشد؟ من در جایی عرض کردم و الان هم می‌گویم که ما از اول انقلاب تا به الان مرتب در حال آزمون بوده‌ایم و همین دلیل بصیرت بالای مردم ماست. آزمون‌های زیادی داشته‌ایم ولی یکسری از آنها، آزمون‌های بزرگی بوده است. لذا یکی از آزمون‌ها اصل انقلاب است. بالاخره در این مملکت بعد از سال‌ها مبارزه امام و متدینین و روحانیت و جوان‌های این ملت انقلاب به پیروزی رسید. افرادی از قبیل بنده سنّشان برای فقط یک مرگ بر شاه گفتن کفاف می‌دهد. خود شخص و وابستگان ایشان چقدر حاضر بودند با شاه مبارزه کنند، آن دورانی که دوره غربت امام و اسلام بوده است و کسانی که می‌خواهند جانشان را فدای ولایت کنند، آن زمان وقت این کار بوده است.


آزمون بزرگ جنگ تحمیلی 

آزمون بزرگ دوم جنگ تحمیلی بوده است زمانی که همه دشمنان ما منسجم شده بودند تا اینکه ریشه ما را بکنند. صدام را تحریک کرده و به جان ما انداخته بودند، امام از مردم خواست تا جبهه‌ها را پر کنند و فرمودند: امروز هیچ چیز مهمتر از جنگ نیست. کسی که الان می‌گوید حاضرم جانم را فدای کشور و ملت کنم باید ببینیم با این جنگ چه معامله‌ای کرده است. بسیاری از افراد كه هیچ ادعایی ندارند سالها در جبهه حضور داشته اند. حالا كسانی كه می خواهند در رأس نظام قرار گیرند سزاوار است كه هیچ سابقه ای از جنگ و جبهه نداشته باشند؟ بعد از آن شعار ولایتمداری هم بدهند؟! 

عده زیادی در جنگ حضور پیدا کردند و اگر مجروح هم می‌شدند، دوباره حضور می‌یافتند. شهید خرازی با اینکه دستش قطع شده بود باز در جنگ شرکت می‌کرد و بسیار جانبازانی هستند که چندین بار در جبهه مجروح شده‌اند ولی دوباره به عرصه دفاع مقدس برگشتند. تجلی حزب‌الله در جنگ بود. حالا در این آزمون کسانی تمام هستی خویش را گذاشتند و کسانی هم سری به جبهه زدند و عکس یادگاری گرفته و برگشتند و کسانی هم اصلا پا به عرصه دفاع نگذاشتند. البته من نمی‌خواهم هرکس که به جبهه نرفته را متهم کنم شاید دچار بیماری بوده یا اینکه اقتضای سنش نبوده است. اما بالاخره کسی که می‌گوید من حاضرم جانم را فدای این ملت و ولایت و کشور بکنم باید ببینیم در آن فضا چه کرده است؛ چرا که آزمونی بزرگ بوده است. 

آزمون بزرگ دوران اصلاحات 

آزمون بعدی اینکه بالاخره در دوران سازندگی بر اثر مشکلاتی که برای کشور به‌ وجود آمد جریان اصلاحات وارد عرصه شد و شعارهایی دادند و بعد ملت هم به آنها اقبال کردند و به فرمایش رهبر معظم انقلاب حماسه دوم خرداد به‌وجود آمد. اما بعد از دوم خرداد تعدادی آمدند، فرصت‌طلبی کردند و جریان دوم خرداد را به نفع خویش مصادره کردند و برخی نابسامانی ها را بهانه کردند و در مقابل اصل نظام ایستادند و در درون خود نظام، اپوزیسیون نظام شدند و علیه نظام و ولایت کار کردند.
 
روزنامه‌های زنجیره‌ای آن دوران را اگر مروری کنید متوجه خواهید شد که چه چیزهایی می‌نوشتند که واقعا دردآور بود. درون نظام بودند و رفتند در مجلس علیه نظام تحصن کردند و دولتی‌ها و مجلسی‌ها باهم تلاش کردند تا انتخابات را در مقابل رهبری به تاخیر بیندازند. ۱۳۵ نماینده مجلس ششم به رهبری نامه نوشتند و جام زهر تعارف کردند(!) این جریان کاری کرد که واقعا نیروهای حزب‌الله و متدین و رهبر معظم انقلاب در غربت قرار گرفتند. 

ما آن موقع در بسیج دانشجویی دانشگاه بودیم، واقعا در دانشگاه مدتی غربت وجود داشت که بعد نیروهای حزب‌الله باهم جمع شدند و از غربت درآمدیم. بنده یادم هست در دانشکده حقوق با یکی از بچه‌های تحکیم وحدت مشغول بحث بودم، یک نفر دیگر وارد بحث ما شد و به آن طرف بنده گفت: با ایشان بحث نکن. اینها کارشان تمام است و باید بروند! 

در مجلس یکی از سران دوم خرداد که الان در زندان است، نزد یکی از اصولگرایان مشهور رفته و گفته بود که مردم شما را نمی‌خواهند، چرا نمی‌روید؟ 

در آن دوران تعدادی از همین افرادی که الان می‌گویند ما اصولگرا هستیم، سکوت کردند و اصلا حاضر نشدند در ۸ سال اصلاحات یک بار موضع بگیرند، تعدادی هم دنبال کاسبی رفتند،‌به آلاف و الوف رسیدند مولتی میلیاردر شدند اما به محض اینکه با خون دل خوردن حزب الله دوره دوم خرداد سپری شد و مردم به آنها پشت كردند همینها برگشتند و گفتند ما حزب‌الله هستیم و الان هم مدعی هستند! قهرا این یک آزمون بزرگ بود و ما نمی‌توانیم آن را نادیده بگیریم. 

آزمون بزرگ فتنه 

آزمون بعدی فتنه بود، فتنه سال ۷۸ که در کوی دانشگاه شکل گرفت تا سال ۸۸ ادامه پیدا کرد. تعدادی قبل از اینکه فتنه ۸۸ شکل بگیرد، خودشان را به آقای موسوی نزدیک کرده بودند تا اگر او رای آورد با او باشند. تعدادی هم با نوع موضعگیری‌های خود بیشتر کمک به اصحاب فتنه کردند. تعدادی هم سکوت کردند و چیزی نمی‌گفتند که رهبر معظم انقلاب فرمود: چرا سکوت کردید و حرف نمی‌زنید؟ موضعتان را مشخص کنید.


آنجا دیگر البته نه جنگی بود ونه توپ و تانکی و نه گلوله‌ای و فقط باید زبان را تکان می‌دادند که این کار را نمی‌کردند. 

تعدادی هم نگاهشان به رهبر معظم انقلاب بود که هم موضع شفاف بگیرند تا آن افرادی که فتنه‌زده شده بودند خودشان را از سران فتنه جدا کنند و در همین حال هم تلاش کنند تا برخی آسیب‌ها را رفع کنند و گرد و غبار فتنه فروکش کند تا افراد عادی از فتنه‌گران جدا شوند. 

این جریان وسط میدان ایستاده و وظیفه خویش را انجام داده، هم موضع گرفته و هم کارکرده است. تعدادی هم فقط شعار دادند. 

آزمون بزرگ انحراف 

یک آزمون دیگر، آزمون انحراف است که در تاریخ خواهد ماند. بالاخره جریان انحرافی چند سال است که ماهیتش برای خواص برملا شده است و تعدادی هم حاضر نیستند جریان انحرافی را بپذیرند و اما و اگر می‌آورند و به نوعی موضع می‌گیرند که موجب تقویت جریان انحرافی می‌شوند.


اینها که می‌گویند فدای ملت و رهبر و کشوریم در این‌آزمونها باید بصیرت و فداکاری خویش را نشان داده باشند. هرکس بهتر نشان داده است آن نمره بالاتر را کسب می‌کند. البته این بدان معنا نیست که هرکس در این آزمون اشکال داشت دیگر بگوییم از چتر انقلاب خارج شده است. ولی اگر کسی می‌خواهد در راس قوه مجریه قرار بگیرد، باید در همه‌آزمونها برنده شده باشد. این باارزش‌تر است و اگر نیروهای حزب‌الله بگردند، کسی را پیدا کنند که در همه این آزمونها برنده شده باشد، کاری کارستان انجام داده‌اند. از طرف دیگر ممکن است شخصی در همه این آزمون‌ها موفق بوده باشد ولی اطراف او را اشخاص مسئله‌دار گرفته باشند. چون هرکس رئیس جمهور می‌شود بالاخره یک تیمی را می‌خواهد تا او را یاری کنند. 

وظیفه خطیر نیروهای انقلاب در شناخت بهترین کاندیدای ریاست جمهوری 

بنابراین باید نیروهای انقلابی بگردند تا شخص آزمون داده از هر نظر را جستجو و پیدا کنند و تلاش کنند تاباشناساندن او به مردم و با رأی مردم او در راس قوه مجریه قرار گیرد .


پرسش و پاسخ
*آیا ۸۰-۹۰ هزارتومان عیدی برای مردم بهتر است یا اینکه کل آن سرمایه صرف ایجاد کار شودو هزاران نفر مشغول به کار شوند؟ 

- در تحولات اقتصادی و جراحی‌های اقتصادی واقعا ممکن است برخی افراد ضعیف تر لای چرخ دنده‌های تحولات له شوند، لذا توجه به آنها و یارانه دادن به بخشی از جامعه حتما لازم است و این کار بدی نیست و کاری بسیار خوب است؛ چرا که بالاخره بخشی از جامعه که آسیب دیده‌اند و نمی‌توانند خودشان را اداره کنند، باید حکومت حتما به آنان رسیدگی کند. پولی که الان داده می‌شود، لازم بود و فرمایش رهبر معظم انقلاب بود که دولت و مجلس بنشینند کاری کنند تا افراد محروم جامعه در این شب عید دچار مشکل نشوند.


ولی نظر بنده این است که اولا نباید پول پخش می‌کردیم و به جای آن بن کالا می‌دادیم و ثانیا ۳-۴ دهک بالایی را حذف می‌کردیم. چرا من نماینده مجلس باید عیدانه بگیرم؟ چرا ۲ میلیون نفری که در خارج از کشور هستند باید عیدانه بگیرند؟ این پول باید به اقشار متوسط به پایین داده شود. الان به قیمت تعطیل کردن کارهای عمرانی و ضربه خوردن به تولیدو ایجاد تورم، پول به ایرانی‌های خارجی‌نشین و داخلی‌های ثروتمند و گدا به طور یکسان می‌دهیم! این عاقلانه نیست. 

لذا من به این نحوه توزیع انتقاد دارم ولی به اصل فرمایش رهبر انقلاب معتقدیم ایشان فرموده بودند تعدادی دچار مشکل شده‌اند و نفرموده بود که پول به ثروتمندان داده شود، اطلاعات آقا دقیق بوده است. 

* آیا اتفاقاتی که در مجلس رخ داده با فتنه‌ای که در راه است مرتبط می‌باشد؟ 

- قضیه مجلس که کاملا روشن شد. یعنی فرمایش رهبر معظم انقلاب کاملا مبتنی بر اخبار دقیق بودو تبیین هم فرمودند. الحمدلله ما هم خدا را شاکریم که همان مسیر را از قبل فهم کرده بودیم و بنده شخصا با استیضاح مخالف بودم؛ چون معتقد بودم استیضاح الان مشکلی را از کشور حل نمی‌کند البته نه اینکه به دهن‌کجی به قانون توسط عده‌ای از دولتی‌ها که حکم ۱۵۰ نفر قاضی دیوان عدالت اداری را که دوبار صادر شده بود زیر پا گذاشته بودند، اعتراض نداشتم؛ اما معتقد بودم استیضاح در این فرصت زیانش بیشتر از منفعت آن خواهد بود. البته استیضاح هر چند به مصلحت نبود ولی کاری قانونی بود و کار آقای احمدی‌نژاد کار غیرقانونی، غیرشرعی و غیر اخلاقی بود.


بنابراین درباره آنچه در مجلس اتفاق افتاد، باید سهم هرکس را به تناسب کاری که انجام داده است سنجید. ممکن است بگویم بخشی از نمایندگان در زمینه‌سازی مقصر بودند اما کاری که رئیس جمهور انجام داد در واقع یک جرم بود ولی الحمدلله با فرمایش رهبر معظم انقلاب خیلی از توطئه‌ها خنثی شد و کارهایی که بعضی درآینده می‌خواستند انجام دهند، حداقل هزینه اش به شدت بالا رفت. 

* به نظر شما آیا فساد در عرصه بانکی نشات گرفته از قوانین ضعیف موجود نمی‌باشد؟ ظاهرا طبق قوانین بانکی، روسای بانکها حق پرداخت مبالغ وام طبق صلاحدید خود را دارند. چرا مجلس با تصویب قوانین محکم علیه رشوه و اختلاس وغیره اقدام نمی‌کند؟ 

- البته ما مشکل قانون نداریم و در همه زمینه‌ها قانون وجود دارد، از جمله قانون مجازات اسلامی که در سال ۷۰ تصویب شده است و تمام این موارد در این قانون پیش‌بینی شده است. منتها فساد اقتصادی را انسانهای قدرتمند مرتکب می‌شوند و برخورد با اینها کار سختی خواهد بود؛ چرا که خط قرمز محسوب می‌شود! اینها مشکل مبارزه با فساد است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

در اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری مطرح شد: در برخى پست‌هاى کشور فتنه‌گران حضور دارند

تاریخ:سه شنبه 23 آبان 1396-11:00 ق.ظ


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه گیلان: اقتدار ایران اسلامی را مدیون جانفشانی شهدا هستیم

تاریخ:سه شنبه 23 آبان 1396-10:57 ق.ظ

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس استان گیلان گفت: اقتدار و عزت ایران اسلامی را مدیون جانفشانی و پایمردی شهدا هستیم و فرهنگ ایثار و شهادت باید بیش از این در جامعه ترویج یابد.

  حجت الاسلام غلامحسن تسخیری غروب دوشنبه در یادواره 166 شهید آستارا در مصلی این شهر افزود: رمز بقا و ماندگاری مسلمانان، گام برداشتن در مسیر ولایت است و شهدا این راه پرنور را انتخاب کرده و جاودانه شدند.
وی اضافه کرد: مسیر شهادت ادامه دارد و به برکت جانفشانی شهدایی نظیر محسن حججی، مرز دفاع از ارزش های اسلامی گسترش یافته است.
تسخیری اظهار کرد: سربلندی ما در سوریه و عراق به خاطر ایستادگی بر مواضع انقلابی امام راحل و رهبر معظم انقلاب است و هدف اصلی همه ما آزاد کردن اسلام از بند توطئه های دشمنان است.
وی با بیان اینکه دشمنان اتحاد و همدلی مردم ایران را نمی توانند از بین ببرند، تصریح کرد: سخنان رئیس جمهوری آمریکا علیه ایران، باعث اتحاد مردم ما شد و صاحبان تفکرات سیاسی کشور از هر جناح و حزبی، علیه او موضع گرفتند.
تسخیری بر لزوم ترویج و نهادینه کردن فرهنگ شهادت در جامعه تاکید و اظهار کرد: رمز ثبات و بقای نظام اسلامی در گرو تحقق این اصل مهم است.
اجرای سرود توسط گروه سرود نسیم قدر، شعرخوانی قاسم صرافان و محمد رضا گلدسته از شاعران برجسته و مداحی محمد باقر منصوری از بخش های متنوع این آئین بود.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و 166 شهید را به نظام جمهوری اسلامی تقدیم کرده است.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

روایت عکاس جوان از زلزله کرمانشاه

تاریخ:سه شنبه 23 آبان 1396-10:57 ق.ظ

آن‌ها با لنز دوربینشان همه جا هستند؛ مهم نیست جشن و پایکوبی باشد یا جنگ و زلزله! عکاسان خبری در هر شرایطی خود را به مرکز وقایع می‌رسانند و رسالت خویش را به انجام می‌رسانند.

آن‌ها زمان، مکان و جان و مال را از فکرشان بیرون می‌اندازند و فقط به ثبت لحظاتی فکر می‌کنند که نباید از دست برود.

سبحان فرج‌ون عکاس جوانی است که برای عکاسی از پیاده‌روی اربعین به کربلا سفر می‌کند؛ او شامگاه یکشنبه ۲۱ آبان‌ماه هنگامی که زمین ایران و عراق لرزید در مرز مهران به سر می‌برد. زمانی که از زلزله‌ای که غرب کشور بویژه کرمانشاه را لرزانده بود باخبر می‌شود، در اوج خستگی سفر اربعینی‌اش، خود را نیمه‌شب به سرپل ذهاب که آسیب‌دیده‌ترین منطقه زلزله بود، می‌رساند.

او در این زمینه به ایسنا می‌گوید: من زمان زلزله از مرز مهران به سمت تهران می‌رفتم؛ دقیقا وقتی این زلزله اتفاق افتاد من مرز مهران- کرمانشاه و در اتوبوس بودم و نفهمیدم زلزله آمده است. با مراجعه به تلگرام متوجه این موضوع شدم و نرسیده به کرمانشاه در پلیس‌راه پیاده شدم؛ ساعت ۱۱ شب بود و نیم ساعت از وقوع زلزله می‌گذشت. سوار یک ماشین شدم و تا اسلام‌آباد رفتم، از آنجا هم با یک ماشین دیگر خودم را به سرپل ذهاب رساندم.

این عکاس ادامه‌ می‌دهد: واقعا خسته بودم و سرما هم خورده بودم و تقریبا یک روز بود که غذا نخورده بودم، به امید اینکه به تهران برسم، استراحت کنم و چیزی بخورم. اما وقتی خبر زلزله را دیدم ۵ دقیقه مانده بود به دوراهی‌ای برسم که می‌توانستم برگردم. برای همین تصمیم گرفتم برای اینکه زودتر در محل حاضر باشم و بتوانم از ساعت‌های اولیه عکاسی کنم، پیاده شدم. تقریبا دو ساعت بعد در منطقه زلزله زده بودم؛ یعنی حدود ساعت ۱ پس از نیمه شب.

فرج‌ون می‌گوید: فکر می‌کردم منطقه قصر شیرین بیشتر خراب شده باشد. با یک کمپرسی تا آنجا رفتم، اما به نسبت وضعیتش خوب بود، بنابراین برگشتم سرپل ذهاب. از ساعت ۲ نیمه‌شب تا ۱۱ ظهر در آنجا عکاسی کردم.

او اضافه می‌کند: الان هم به شهر «ازگله» آمده‌ام که می‌گویند نزدیکترین شهر به کانون زلزله است. وضعیت خود شهر خیلی بد نیست و به نظر می‌رسد ۵۰، ۶۰ درصد تخریب دارد. البته روستاهای اطراف آن ۱۰۰ درصد تخریب هم دیدم. مردم این منطقه به کمک احتیاج دارند.

این عکاس در ادامه می‌گوید: وضعیت امدادرسانی بهتر شده، هلی‌کوپتر هلال‌احمر به منطقه آمده و چادرهای آن توزیع شده است، سپاه نیز نیروهای خود را اعزام کرده است. سرویس بهداشتی پرتابل به منطقه فرستادند اما جایی مانند ازگله هنوز چادر و امکانات ندارد. صبح ارتش در منطقه حاضر شده بود اما در حال حاضر هلال‌احمر و سپاه نیز نیروهای خود را مستقر کردند.

فرج‌ون اظهار می‌کند: اول صبح وقتی هوا روشن شد، مردم تازه فهمیدند چه شده است. ساختمان‌های خراب را دیدند و متوجه افرادی شدند که زیر آوار بودند. هرکس جلوی خانه خودش یا بستگانش می‌ایستاد و و دیگران را صدا می‌کرد و با گریه و زاری می‌خواست عزیزانش را از زیر آوار بیرون بیاورند. هنوز هم این کار ادامه دارد و از مسکن مهر جنازه بیرون می‌آورند. با مردم که صحبت می‌کردم، از اینکه بیل مکانیکی و لودر برای آواربرداری نبود، ناراضی بودند.

روایت عکاس جوان از زلزله کرمانشاه
از یک خانواده پدر و پسر زنده می‌مانند، مادر، خواهر و ۵ نفر دیگر کشته شده‌اند/ عکس از سبحان فرج‌ون
او می‌گوید: من کلا سخت متاثر می‌شوم بیشتر تمرکزم روی کارم است؛ دورتادورم آدم گریه می‌کند، جنازه پیدا می‌کنند، ممکن است تصویرش در ذهنم بماند و بعدا به سراغم بیاید اما الان بیشتر به کارم فکر می‌کنم.

فرج‌ون ادامه می‌دهد: من تجربه بحران‌هایی مانند آتش‌گرفتن ساختمان پلاسکو را دارم، اما زلزله را تجربه نکرده بودم. این بحران‌ها در کار حرفه‌ای تاثیر می‌گذارد اما عکاس باید خودش را با شرایط تطبیق بدهد تا کارش را درست انجام بدهد. حالا اینکه توانستم درست کارم را انجام بدهم یا نه، نمی‌دانم اما تلاش کردم بحران روی کارم تاثیر نگذارد.

این عکاس درباره عکاسی از صحنه‌های دلخراش تاکید می‌کند: چیزی که همیشه رعایت کردم و می‌کنم این است که از چهره متوفی عکس نمی‌اندازم؛ وقتی پتو رویش است این کار را انجام می‌دهم. در تمام رسانه‌های دنیا اینگونه است که تلاش می‌کنند چهره متوفی را نشان ندهند.

فرج‌ون ادامه می‌دهد: اگر صحنه‌ای به نظرم برای عکاسی خوب اما دلخراش باشد، آن را ثبت می‌کنم اما منتشر نمی‌کنم و در آرشیو نگه می‌دارم.

او در پایان حرف‌هایش از جشن تولدی می‌گوید که هنگام زلزله در یکی از منازل برپا بوده و توضیح می‌دهد: یک جشن تولد برگزار شده که دو خانواده و در مجموع ۱۵ نفر داخل ساختمان بودند؛ ۱۱ نفرشان را تا امروز صبح بیرون آوردند و بقیه هنوز زیر آوار هستند.

روایت عکاس جوان از زلزله کرمانشاه
ویرانه ساختمانی که جشن تولد در آن برگزار شده بود؛ عکس از سبحان فرج‌ون
پی‌نوشت: این گفت‌وگو عصر دوشنبه ۲۲ آبان‌ماه (فردای زمان وقوع زلزله) انجام شده است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

درد دل‌های جانباز موج گرفته و پا بسیجی مهدی اسدی دارستانی (66تا 67)

تاریخ:یکشنبه 21 آبان 1396-06:50 ب.ظ

« بسم الله الرحمن الرحیم »
«بسم ربّ الشهدا و الصدیقین»

امروز روز تلخی از روزگار زندگی ام بود. شاید متن زیر را که می خوانید بگوئید که نویسنده ی آن چه بیکار بوده است که در این موقعیت تورم، بی پولی و یا در این دوره زمانه مدرن این موضوع را برای خود با اهمیت شمرده است و شاید هم بگوئید که حق با نویسنده است. حال می خواهم برایتان بنویسم از درد دل یك جانباز موج گرفته  و پا كه در سن 15 سالگی در منطقه علمیاتی ماعود عراق جانباز شده است و بخاطر موج گرفتگی و جانبازی پا تا دوم دبیرستان نتوانسته درس بخواند...اما بقیه..

درد دل‌های  جانباز موج گرفته  و پا  بسیجی مهدی اسدی دارستانی (66تا 67) فرزند جانباز65 درصد شهید بسیجی


تا زنداه ام بسیجی ام ....جانباز بسیجی هشت سال دفاع مقدس  مهدی اسدی دارستانی

 در سن 12 سالگی در سال 62 عضو بسیج دانش آموزی آستارا شده و در سال 66 به درجه جانبازی پا و اعصاب و روان ( موج گرفتگی) نایل آماده از از تحصیل باز مانده  و تا دو م  دبیرستان ادامه تحصیل داده  و همسرش هم بخاطر موج گرفتگی طلاق گرفته به كمك خانواده همین الان راننده آزانش پیكان كهنه است ...11 ماه(66 تا 67) حضور متناوب در جبهه بعنوان بسیجی...جنگ تمام شده اما مهدی روزی نیست كه قرض اعصاب و روان نخورد و غش نكند..

سن و سال کمی داشتند اما به اندازه یک مرد درک می‌کردند؛ آنها یک روز ابری، دور از ریا و با قلبی به وسعت دریا راهی جبهه‌های نبرد حق علیه باطل شدند؛ با اینكه پدر جانباز ش (65 درصد )بعنوان بسیجی در جبهه بود و همین پسر عمه بسیجی شهیدش  و عموهای  ارتشی اشو بردار بسیجی اش  ... اما امروز همان مردان که جراحت‌شان دور از چشم‌های‌ ما است، با دلی پر از درد، در بهشت کوچک گوشه شهرمان، غم می‌خورند و سكوت می كنند و ادعایی ندارنند فقط می گویند تا زنده ایم بسیجی ایم.

«مهدی اسدی  دارستانی متولد 1350» یکی از جانبازان دفاع مقدس است که در 15 سالگی به درجه جانبازی نائل آمد. پای درد دل‌های این جانباز می‌نشینیم ،باشد که این همه گذشت و تحمل، مورد توجه مسئولان و مردم قرار بگیرد و بسجی جوانی كه در نوجوانی بخاطر مجروحیت پا و موج گرفتگی پیر شده است اما دلش با امام و رهبر است...باز می گوید اگر جنگ بشود باز به جبهه می روم..

* سرگذش جانباز موج گرفته و پا....در سن 15 سالگی ..اعزامی از  بسیج استارا - بسیج دانش اموزی

بنده در 15 سالگی در حالی که می‌توانستم در کنار پدر (پدرم از سال 1359 تا 1362 بعنوان بسیجی  ویزه حضور داشت و جانباز 65 درصد كارافتاده شد )و مادرم باشم، عازم جبهه شدم؛ رزمنده بسیجی بودم؛ بعداز آموزش در انزلی ... در منطقه ماعود عراق  چندین شبانه روز جنگیدم و من پیك مخصوص  لشكر بودم ....عراق بدجوری پادك زده بود ...ازعقبه دستور عقب نشینی آمد  فرمانده یگان بمن كه پیك بودم به اتفاق دوستم كورش و چند نفر دستور داد تا نیروها عقب نشینی می كنند شما باید مقاومت كنید در سنگرها و فرماندهی دسته را بمن داد و به همه ما گفت میل خودتان است اینجا ماندید یعنی مساوی با شهید شدن است و امكان برگشت نیست همگی خود راب رای شهادت آماده كردیم وشهادت خواندیم...با چند مسلسل و سلاح كه مانده بود دشمن را مشغول كردیم و توپخانه هم ما را پشتبانی می كرد .. خلاصه تا شب مقاومت كردم و دشمن هم فكر می كرد یك لشكر در ماعود از ایرانیان می باشد چون جایمان را عوض می كردیم....بیشتر بسیجان و سربازانی وظیفه سپاه كه با ما بودند و یك پاسدار شهید شدند بر اثر اصابت خمپاره و گلوله توپ دشمن ..من مانده بودم و كورش و یك سرباز وظیفه... ما هم شهادت را خواندیم كورش بمن گفت مهدی ما بچه سیبلی هستیم یا شهید می شویم یا بر می گردیم ..من همك گفتم من هم اینطور فكر می كنم ... سرباز دو دل بود ...


+یكباره فرمانده گردان بما دستور عقب نشینی داد دیگر عراقیها در چند متری ما بودند  و اگر نبود گرا دادن سرباز وظیفه توپخانه به توپخانه خط شكسته بود...
ماشین آیفایی در چند متری سنگر بعداز عبور از تونل سنگر بود سرباز را گفتم تو برو ماشین آماده كن ما می آییم..
+كورش گفتم شما بروید ...كورش گفت مهدی می خواهی كلك بزنی اگر قرار است برویم هر  دو باهم می رویم...
خلاصه ثانیه به شدت می گذشت با اینكه خود را برای شهادت آماده كرده بودیم ..اما خدایی توپخانه لشگر خوب هوای ما داشت ...
سوار آیفا شدیم ..یادم نمی آید چطور سرباز رانندگی كرد دیگر نزدیكی  سنگرهای خودی كه در عقبه بودند تقربیا خاك ایران رسیده بودیم كورش و من همدیگر را بغل كردیم... خدا را شكر كردیم..

 یكباره  انفجاری ماشین آیفا نظامی را چپ كرد  چشمان من سیاهی رفت دیگر چیزی نفهیدیم.
یكباره چشمان را باز كردم  در بیمارستان بودم از  بیهوش آمده بودم پرستاران و د كترهاآمدند...گفتم من كجا هستم ...كورش كجاست ..
 گفتند خدا را شكر هر دو سالم هستید كورش هم سالم است اینجا بیمارستان شهدا تبریز است ...
بعدا همرزمانی كه با ما آمده بودند..بمن گفتند مهدی شما كاملا نفس نمی كشیدید و تعاون لشكر شما را در حال انتقال به سردخانه عقبه بودند كه متوجه نفس شما می شوند و بیمارستان صحرایی بانه می اوردند...چند روز بیهوش بودی تا به این بیمارستان‌امدی و خواست خدا بود  كه شما را به سردخانه نبردند...
همرزم دیگرم در بیمارستان شهدا كه او هم جانباز بود گفت آنقدر در پادك عراق شهید و جانباز داده بودیم ..دیگر تعاون و امداد گران لشكر خسته شده بود ند بند ه خدا چند شبانه روز بیدار بودند  و مقصر نبودند  زیاد هم تخصصی نبودند  خواست خدا بود تو را به سردخانه نبردند نفس نمی كشیدی همه فكر می كردند شما شهید شدید  و این از علایم موج گرفتگی شدید است .من از ناحیه پا و بدن وصورت و اعصاب و روان مجروح بودم و اول پایم را می خواستند قطع كنند اما با اصرار یكی از همرزمان كه جریان سردخانه بردن مرا گفته بودند  به پزشك ..پزشك بیمارستان شهدا گفته بوداین بسیجی 15 سال است بچه است  این خواست خدا بود زنده مانده و انشالله عمل می كنیم خواست خدا ست انشاالله درست می شه..

در طول این سال‌ها زجر زیادی کشیدم؛ بیمارستان‌ها و شهرهای مختلف بستری می‌شدم؛ برخی جانبازان چشم‌هایشان و پایشان و دستان را از دست دادند، اما جانباز اعصاب و روان ( موج گرفته ) قضیه‌ای متفاوت دارد، چون معلوم نیست این حالت‌ها چه زمانی به سراغ‌اش می‌آید. حالت‌های آنها فرق می‌کند و پای شكسته و تركش خورده هم لنگ می زند اما ظاهرش خوب شده اما مغز من باز در منطقه موعود عراقز سوت می زند و مثل اینكه صدام كافر بازهم زنده است با پك به سرم می زند و بی حال می شوم.....در جوانی پیر شدم بعشق امام و رهبری نفس می كشم وگرنه من زندگی نمی كنم همانند زندانی هستم كه مغزم  زندانی شیطان و انفجار است ..دست خودم نیست بعضی مرا دیوانه می دانند و بعضی و... بعضی می گویند فیلم بازی می كند و بعضی می گویند چندماه جبهه رفته حقوق اش را می گیرد ....و...من از كسی یك تشكر نشنیدم نمی خواهم بشنوم یك تقدیر نامه سپاه بمن نداده اما به افرادی كهد بعداز جنگ بسیجی شدندد هر روز تقدیر نامه و حتی كار و شغل مناسب می دهند ...آنها هم كار وش غل و تقدیر نامه و ریاست اداره را به رخ ما می كشند با خون امثال من به این جا رسیدند ما را مسخره می كنند  روز گاری همانها من و بردار كوچكم اسمایعل را به تیر برق می بستند  سال 1359 می گفتند پدرت ...رفته جبهه اما چند روز دیگر مجاهدین كشور را بدست می گیرند ما شما را از این تیر برق آویزان می كنند ...الان آنها به جبهه نرفتند  از بسیجی  بسیجی تر شدند بردار ن از روی دلسوزی با اینكه بازنشسته است  در شورای كه عضوش بود رد صلاحیت همانها كردند ...مجوز روز نامه و سایت بوی ندادند هانهایی جبهه نرفتند و ما را از تیر برق آویزان می كردند سال 59...بماند ..درد دلم زیاد است ..اما هدف ما سر بلندی انقلاب است موفق شدیم...

اگر به نمونه‌‌هایی از آن بخواهم اشاره کنم، آیا شما دیده‌اید فردی که مادرش را خیلی دوست دارد، انگشت او را با دندان ناقض کند؟! من این کار را کردم. به مادرم گفته بودند اگر تشنج کردم نگذارد دندان‌هایش قفل شود، یک شیء‌ای بین دندان‌هایش بگذارید. مادرم وقتی در این موقعیت قرار گرفت، انگشت خود را بین دو فک من گذاشت، من هم انگشت او را ناقض کردم. بعد از اینکه به حالت عادی برگشتم، انگشت را از دهانم بیرون آوردند و بعد بعدا درست شد اما ناقض ماند تا روز مرگش ..هیچ وقت مادرم از من ناراحت نبود می گفت راه امام حسین و امام خمینی را ادامه دادی افتخار می كنم  شوهر و پسرم هر دو جانبار و موج گرفته است  و این یك آزمایش است ...

* خانواده‌ام مرا ترک کردند

بنده یكبار ازدواج کردم؛ با توجه به شرایط خاصی که داشتم، در ازدواج نخست، همسر سابق‌ام نتوانست خیلی تحمل کند؛ نمونه‌ای از اتفاق‌هایی که در آن زمان افتاد این بود  نیمه شب بیماری به سراغ من آمد و او را از بالا بلند می‌کنم و وسط میز شیشه‌ای پرتاب کردم. از آنجا که خدا مرا دوست داشت اتفاقی برای همسرم نیفتاد و از طرفی خرجم را پدرم  و خواهر بزرگم می داد تا اینكه همسرم از من همان اوایل جدا شد  و خیلی ها از معلم تا پرستار و دانشجو و...وقتی وضعیتم را شنیدند  می دانستند حقوقی از اداره جانبازان نمی گیریم می خواستند بخاطر اسلام  با من ازدواج كنند ...حتی یك موردی داداشم اسماعیل جریان مرا صحبت كرده بود و داستان زندگی مرا پرستار بیمارستان در یكی شهرهای گیلان ...خانم  مورد نظر شماره مرا گرفته بود حتی صحبت كردیم و مادرم و خواهرام اصرار كرد ...وی هم می گفت مشكل خانه  و پول ندارم من می خواهم آخرت خود را بخرم همین كه شما با ماشین خود كاركنید كافی من اجر اخروی می خواهم...

 دلم می خواست اما می ترسیدم به خاطر هوای و هوس دنیوی یك دختر تحصیل كرده و اسلامی را بدبخت كنم و چون هنوز موج گرفتگی  ام درست نشده و قابل كنترل نبود ...فعلا به زور دارو كنترل شده است

* بیهوشی در هوای سرد بیرون از منزل

ماجراهای بسیاری بر ما گذشته است؛ هر شب که این تشنجات عصبی به سراغم آمد، حالم بد ‌شد، در آن حالت لباس‌هایم را از تن بیرون ‌آوردم، در شب زمستانی و در زمین برفی از منزل خارج شدم؛ به دریا رفته و بعداز شنا در ساحل  خوابیدم. و كارگران برداشت كننده صدف كه حال مرا می دانستند  مرا پیدا می‌كردند به خانه خواهر بزرگم می اوردند  با پلیس تماس می‌گیرد.

+ چند باری در بیمارستان های متعدد خوابیدم  و هرب ار پدرم خرجم را می داد در بیمارستان شفا و...داروهایی که مصرف می‌کنیم آرامبخش است،‌ اما عوارض آن زیاد است؛ اگر یکی از قرص‌ها را اشتباه مصرف کنیم، ممکن است دچار ایست قلبی شویم و به دلیل مصرف داروها تا ظهر حال جانبازان خوب است؛ وقت غروب که می‌رسد، چون اثر داروهای ظهر از بین می‌رود و شب هم باید داروی خواب بخورم...

* بعداز مرگ پدر جانباز(65 درصد بسیجی ) و مادرم كه مستمری  پدرم را می گرفت  من رسما نگهداریم با خواهر بزرگم كه 60 ساله است  هستم

خواهرم بزرگم زندگی اش را بخاطر من گذشته حتی بعداز مرگ شوهرش  بخاطر من برای نگهداری من شوهر نكرد با اینكه موقعیت های زیادی داشت.... بخاطر بیماری من یك وام  ساخت حمام و سرویس بهداشتی  از بهزیستی گرفت برای اینكه من وضعیت بیماری .... اداره بهزیستی آستارا  به بهانه  اینكه خواهر 60 ساله ام كه از من نگهداری می كند  وام برای  ساخت حمام وس رویس بهداشتی گرفته عید امسال  مستمری  بهزیستی اش را در 61 سالگی قطع كرد ...من و بردارم به بهزیستی رفتیم..ریس یهزیستی ما را آدم حساب نكرد و حتی به نماینده گفتم  نماینده آستارا هم رسید گی نكرد ...دیگر پی گیرش نشدیم  چون فهمیدیم از طرف یكی از مقامات  سیاسی كه با اسماعیل بردارم لج بود بخاطر روز نامه نگاری و سایت هایش  دستور دادند مستمری  خواهر م كه از یك جانباز نگهداری می كند و فرزند جانباز 65 درصد شهید است قطع شود...باز سكوت كردیم...تحقیق كردیم زنان بی سر پرستی همانند خواهرم  كه وام گرفته بودندبقیه مستمری می گر فتند فقط خواهرم مستمریش قطع شده بود ..از بنیاد شهیدد خواهرم درخواست كرد بعداز فوت مادرم حقوق مستمری جانبازی پدرم را كه بی سرپرست وكارافتاده است به خواهرم بدهند ولی قبول نكردند اما به كسی  دیگر با شرایط خواهرم  مستمری  می دهند ما هم بخاطر مصالح نظام و هدف مقدس سكوت می كنیم و خانوادگی بنا به سفارش پدر جانباز بسیجی فقط سكوت می كنیم..با اوضاع جسمی که جانبازان اعصاب و روان دارند، هم مورد بی‌مهری مسئولان قرار گرفتیم و هم مردم. با توجه به شرایطی که دارم، نتوانستم خانه‌ای برای  بخرم و ازدواج كنم با اینكه  ماهها در جبهه بعنوان بسیجی بودم و جانباز هستم   و بخاطر موج گرفتگی  و مجروحیت پا نتوانستم بیشتر از دوم دبیرستان بخوانم حتی كار ندادند و حتی سپاه تاكنون یك تقدیر نامه و دعوت بمن نداده است و حال مرا نمی پرسد.

* بردار و خواهرانم  به من افتخار می‌کنند

پدر و مادرم قبل از مرگ و برادر و خواهرانم به جانبازی‌ام من افتخار می‌کند و این برایم بس است

یک مدت که حالم خوب شده بود، در یک تاکسی  تلفنی پیكان كهنه ام  کار می‌کنم ؛ در تاكسی تلفنی  بمن می گن  : «خوب به شما خوش می‌گذرد، جانباز هستید و فرزند جانباز 65 درصد  حال می كنیدو هوای شما را دارندو هم حقوق پدرت را می گیریی و هم حقوق جانبازی خودت را  عشق و حال می كنید »

آخه من در سن 43 سالگی كه در سن 15 سالگی جانباز شدم فقط جانباز 5 درصدپا و موج گرفته بدون درصد (اما كمیسون بنیاد موج گرفتگی مرا تایید كرده ) خلاصه تا پدرم زنده بود مرا نگذشت دنبال درصد بروم می گفت من حقوق از بنیاد می گیریم مشكلات را حل می كنم  ...دیگر جایز نیست از بیت المال به  پدر و پسر حقوق بدهند دیگر همه می گن ما بخاطر جانبازی و وپل به جبهه رفیتم همیشه بخاطر همین بین پدر م و بردارم اسمایعل بحث بود...من هم از زندگی سست شدم آخه چقدر بستری و دارو و سر كوفت دوست و دشمن...

خلاصه چهار سالی است برادرم پرونده موج گرفتگی (بیمارستان و صورت سانحه ) و..را به كمسیون پزشكی بنیاد فرستاد و كمیسیون پزشكی بنیاد شهید تهران موج گرفتگی كامل مرا تایید نمود قطعی شد ..من كه حوصله بنیاد رفتن ندارم یعنی از زندگی بخاطر بیماری اعصاب و روان سست شدم...كسی در بنیاد مسئول پرونده كمیسیون است جانباز و بسیجی جنگ نیست همیشه ما را مسخره می می كند و حتی مادرم و پدرم را هم مسخره می كرد مثل گدا ها بما نگاه می كند من بخاطر همین دوست ندارم دنبال درصد جانبازی و بنیاد بروم ..آخه پدر من با جانبازی 65 درصد  بعداز سالها زمین گیری براثر جانبازی  در بیمارستان براثر جانبازی فوت شد و دكتر بیمارستان تایید كرد ..پرونده پدرم را ناقض دادند به دكمیسیون ماده 15 بنیاد  حكم شهادتش را تایید نكردند اما .... بماند پدرم سه سال از سال 1359 تا 1362 در جبهه بعنوان بسیجی ویزه بود....یك تقدیر نامه به خانواده ما ندادند ... وقتی بردارم پی گیریی حكم شهادت پدرم را كه جانباز 65 درصد است می شوند تهدید به دادگاهی شدن می شود و من هم بخاطر همین دنبال درصد موج گرفتگی خودم نمی روم نیازی ندارم ...بعضی وقتها با پیكان كار می كنم و دفترچه بیمه بخاطر جانبازی 5 درصد پایم گرفتم  هزینه را بنیاد می دهد همین بس است ... چهار سال است من بارها در ربیمارستان اعصاب و روان بنیاد  و دیگر بیمارستانها ماهها بستری شدم ...چهار سال بردارم پی گیریی است دنبال درصد موچ گرفتگی ام مرا به كمیسیون ببرند ..یك نفر مسول بهداشت بنیاد آستارا است می گوید می فرستم چهار سال است فرم پر كردم توی نوبت هستم....من هم كه عمرم گذشته حوصله جر و بحث ندارم زندگی سوخت...من همین كه افتخار جانبازی دارم  و‌ان دنیاییم را خریدم بس است ... در سن 15 سالگی جانباز شدم ....روز خوش ندیدم مشكل پایم حل است راه می روم   و اما مشكل اعصاب و روانم  حل نشده  و حتی بخاطرش نمی توانم سر كاری بروم دایمی ...زندگیم را باختم ....اما آخرت را خریدم...

اما من بسیجی خط امام و رهبری هستم ...تا زنده ام بسیجی ام

مهدی در آخر گفت :شهید حمید باکری گفته بود: دعا کنید شهید شوید که بعد از جنگ چه مشکلاتی به سرمان خواهد آمد. حیف که آن موقع نشد ، البته لایق نبودیم. پس اربابم مرا از همرزمانم جدا مکن.ای كاش من شهید می شدم اما شهید زنده بودن خیلی سخت است..شهادت خیلی راخت هست پدرم طاقت آورد اما من طاقت ندارم اما بخاطر اینكه گفتم ئتا زنده ام بسیجی ام تحمل خواهم كرد ...خدایا شكرت ..از شما درخواست د ارم شعر بسیجی گمنام را كه اسماعیل دوست دارد و یعنی پدرم و مادرم هم دوست داستند آخر مصاحبه من بزنیدو...

شعر بسیجی : بسیجی گمنام

فصل های پیش از این هم ابر داشت    بر كویرم بارشی بی صبر داشت

اینك اما عده ای آتش شدند                 بعد كوچ كوه ها آرش شدند

بعضی از آنها كه خون نوشیده اند         ارث جنگ عشق را پوشیده اند

بزدلانی كز هراس ابتر شدند             از بسیجی ها بسیجی تر شدند

تو چه می دانی تگرگ و برگ را          غرق خون خویش، رقص مرگ را

تو چه می دانی سقوط «پاوه» را       «عاصمی» را «باكری» را «كاوه» را

هیچ می دانی «مریوان» چیست؟ هان!  هیچ می دانی كه «چمران» كیست؟ هان!

هیچ می دانی بسیجی سرجداست؟   هیچ می دانی «دوعیجی» در كجاست؟

این صدای بوستانی پرپر است          این زبان سرخ نسلی بی سر است

با همان هایم كه در دین غش زدند       ریشه اسلام را آتش زدند

پای خندق ها احد را ساختند           خون فروشی كرده خود را ساختند

زنده های كمتر از مردارها                   با شما هستم، غنیمت خوارها

بذر هفتاد و دو آفت بر شما                    بردگان سكه! لعنت بر شما

باز دنیا كاسه خمر شماست         باز هم شیطان اولی الامر شماست

با همان هایم كه بعد از آن ولی        شوكران كردند در كام علی

زخمی ام، اما نمك... بی فایده است  درد دارم، نی لبك.... بی فایده است...

---------------

مصاحبه با جانباز موج گرفته و پا مهدی اسدی بسیجی  15 ساله

مصاحبه كننده: محمدرضا اسدی 1394مردادماه 31
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

وبلاگ چیست ووبلاگ نویسی یعنی چه..(تاریخچه وبلاگ نویسی)

تاریخ:یکشنبه 21 آبان 1396-06:50 ب.ظ


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دعا کنید پدرم شهید بشه!

تاریخ:یکشنبه 21 آبان 1396-06:49 ب.ظ

هوالمحبوب

دانش آموز فقط دعا کنید پدرم شهید بشه!

معلم :خشکم زد. گفتم پسرم اسماعیل  این چه دعاییه؟

گفت:آخه بابام موجیه!كامل

معلم گفتم خوب انشاالله خوب میشه، چرادعاکنم شهید بشه؟

دانش آموز آخه هروقت موج میگیردش وحال خودشو نمیفهمه شروع میکنه منو ومادرو برادرم مهدی و خواهر هایم  رو کتک میزنه! ، امامشکل مااین نیست!سر ماه هم مجبور است وسایل خا نه بخرد  و حتی نان برای خرید نداریم گرسنه می مانیم...

معلم گفت:  پسرم پس مشکل چیه؟

گفت: بعداینکه حالش خوب میشه ومتوجه میشه چه کاری کرده.شروع میکنه دست وپاهای همه مون را ماچ میکنه ومعذرت خواهی میکنه. خانم معلم  ماطاقت نداریم شرمندگی پدرمون را ببینیم. خانم معلم  دعاکنید پدرم شهیدبشه وبه رفیقاش ملحق بشه...وقتی ما نان و غذا نداریم بیشتر هفته این طور است   وی شرمنده است ...وقتی ما لباس برای پوشیدن و كیف برای بردن كتابهایم نداریم وی دوباره موج گرفته می شود....

خانم معلم گفت دیگه چیه پسر بلبل زبان من :

وقتی هم نانی برای غذا می خریم..غذا نداریم ..مجبور هستیم  علفهای پخته حیاط را كه مادرم پخته است بخریم..پدرم دوباره موجی می شود بكسی نمی تواند بگوید دیوانه می شود...

خانم معلم پسرم مگر غذا ندارید...

دانش آموز : چرا پدرم  یك زمین دارد سه هكتار كشاورزی در محل  چون كارافتاده و بیماراست و مادرم هم  بیمار شده است  به كسی دیگر اجاره دهد چیزی برای ما ده نفر خانواده نمی ماند ....

خانم معلم از كیفش ساندویچی در آورد و گفت بخور پسرم هر روز برایت ساندویچ و غذا می آورم 

دانش آموز خانم معلم مادرم گفته بهیچ عنوان نگذار كسی به شما در رحمی كند ما این راه را خودمان انتخاب كردیم نباید به سادگی از دست بدهیم ساندویچ را پس داد ...

 دانش آموز  با برادرش مهدی روز ها از ترس اویزان شدن از تیر برق .... از مدرسه تا دو كیلومتر خانه همیشه  فرار می كردند و بخاطر همین در مسابقات مدارش هر سال مقام اول را می اوردند....یك روز خبرنگار  بعداز پیروزی این دوبرادر در مسابقه دو میدانی سوال كرد هر روز چقدر ورزش می كنید مهدی گفت نمی دانم ....خبرنگارگفت آفرین اینها انقدر ورزش می كنند ساعت را نمی دانند..

واما بعداز سالها..خانم معلم   كه  سایت ها می خواند و دانش آموز یك وبلاگ نیوس خبره شده به وبلاگش می اید... حكم شهادت پدرم را مشایی و رجال سیاسی نمی گذرند بدهند آخه پدرم جانباز 65 درصد بسیجی  و بیمارستان دولتی هم شهادتش بر اثر موج گرفتگی را تایید كردند ( نامه خطاب به رهبری)...

معلم اشك از چشمهایش پایین می اید  كامنت  می نویسد دانش آموز  ناراحت نباش پدرت شهید است من و خدا كه می دانیم پدرت شهید است بس..

معلم  بازنشسته صحفات بعدی وبلاگ دانش آموز را ورق می زند.. یكباره  می بیند دانش آموز نوشته است من دیگر می خواهم از كشور مهاجرت كنم ..پدرم را پس بدهید با خودم می خواهم ببرمش جای دیگر ...چرا صلاحیت شورای مرا نمی دهید با اینكه من درجه داربازنشسته ارتش و نویسنده  و ریس شورا هستم... بقیه را معلم نمی تواند بخواند باز اشك می ریزد..

 دوباره كامنت می نویسید..پسر دیوانه من اسماعیل بهت نوشتم  من می دانم پدرت شهید است ودر ثانی با این اعتقادی كه از تو دارم كجا می خواهی بروی ...امثال تو ابوذر های زمان هستید با ید بسوزید و بسازید ..

فردای آنروز معلم ایمیل خود را باز كرد دید دانش آموزبرایش نوشته یادت خانم معلم   چند برادر در مدرسه كه راهنمایی می خوانند و من و بردارم مهدی دبستان  ما تو را از تیر برق بسته با طناب می خواستند اعدام كنند  می گفتند پدرت درست جبهه رفته  اما چند روز دیگر انقلبا سر نگون می شود  ما ازهمین تیر برق آویزانت می كنیم..

معلم ایمیل می نویسید راستی آن برداران كه می خواستند  چكاره هستند آیا آنها اعدام شدند یا از كشور فرار كردند ..

 اسماعیل ایمیل زد ..خانم معلم ..آنها الان ریس هستند و مرا همانها رد صلاحیت كردند با اینكه یك روز جبهه نرفتند بعداز فارغ تحصیلی از دانشگاه استخدام و همه كاره شدند...ما را در پرونده ضد انقلاب  و آنها را انقلابی و   فرزند انقلاب می زنند.. و راستی معلم عزیز مهدی یادت.. یكسال فقط جببه بعنوان بسیجی رفت و جانباز شد در 15 سالگی بخطار موج گرفتگی  فقط 11 كلاس درس خواند و الان هم خواهرم برایش یك پیكان كهنه خریده  زماین كه حالش خوبه مسافر كشی می كنه .. راستی خانم معلم ..یكی از برداران كه ریس بود ..سهمیه سوخت تاكسی تلفنی مهدی  را بست  و مهدی مجبور شد با بنیزین آزاد مسافر كشی كند و زنش هم طلاق گرفت و من هم بعلت اتفاقی در ارتش برایم افتاد كار افتادگی  و بیمار و بازنشسته شدم..یعنی جوان مرگ شدم....درخواست هفته نامه‌ابادگران شمال  و مجوز روز نامه الكترونیكی دردنیوز كردم مرا گفتند ضد انقلاب هستند  مجوز ندادند من بعضی وقتها فكر می كنم حتما كسی مثل من زند گی می كند بنام من كارهای ضد انقلابی انجام می دهد  فكر می كنند من هستند حتی خواستم به دادگاه شكایت بنویسم تا شبیه مرا دستگیر كنند زنم سارا گفت اسمایعل بعدا یك جرم هم بهت اضافه می كنند باید در تیمارستان زندگی كنی ..من هم ترسیدم و شكایت نكردم...

معلم نوشت دانش آموز عزیزم : پدرت و شما و مهدی راهتان مقدس بود شما ابوذر های زمان هستید  باید بخاطر انقلاب و اسلام بسوزید و بسازید تا دشمنان از ضعف شما سو استفاده نكنند همان های كه شما را یم خواستند بخاطر بسیجی رفتن پذرت درسال 1359 ازتیر برق  اعدام كنند  امر عاص های زمان هستند هر نظامی بیاید آنها خودشان را با آنها تطبیق می دانند اما پدر و بردارت و خودت فقط با نظام و انقلاب جوش خورید نارحت نباشد امثال شما باید دق بكنید بمیرید اما آخرت را خریدید

دانش آموز در ایمیل بعدی به معلم خوب و مهربانش نوشت:

تــــوی ایــــــن دنیــــا  همیـــــــشه


بعضــی ها   “بــرای بــه جــایـــی رسیدن


و بعضـی ها   بـعـد از به جـایــی رسیــدن


هــمــــــــــــه چیــز را “زیـــر پــا” می گــذارنـــد!!

ما بسیجی ایم تا زنده اه ایم..


معلم جواب ایمیل را داد : احسن شاگرد خوبم...

اسماعیل یك آرامش خاصی گرفت ....چون از خردسالی یعنی سال 1359 بدون پدر ( یعنی پدر جانباز 65 درصد موج گرفته و كار افتاده ) و مادرش هم توسط منافقین معلول شده بود..بدون سر پرست و مادر بزرگ شده ودرسن 15 سالگی داخل ارتش رفته ...حالا بازنشست شده یكباره حس كرد ...فردی وی را در بغل گرفت اما دیده نمی شود ..این همان دوست اشنایی همیشگی  است ...اسماعیل هم سر ش را در آغوشش گذشت..خستگی از تن اسماعیل رفت... گفت پسرم اسماعیل الان 42 سالت است ساعت یك شب است  برو  بخواب...من پدر و مادرت هستم... اسماعیل دیگر غم و غصه اش تمام شد...گفت تشكر می كنم ...می دانم شما پدر و مادرم هستید ...بوسه زد ...رفت بخوابد...گفت پدر و مادر شما هستید  شما بودید كه مرا در شكنجه و زندان نجات دادی و مرا همیشه كمك كردی  و حتی شش ماه و... زندان و جریمه مرا شما كمكم كردی ....واقعا راست می گی از پدر و مادرم بمن نزدیك تری  زمانی كه پدرم جانباز كارفتاده و مادرم معلول شد...شما مرا كمك كردی  و برای م پدر ومادری كردی..می دانم  كمك كردی... یكباره اسماعیل آغوشی كه وی را در بغل كرده بود ..دید دارد به اسمان می رود.. اسماعیل داد  زد...باز هم بیا ....من فقط شما را دارم....

  برای سلامتی بزرگ مردان ایران عزیز و سلامتی و استقامت خانوادشون صلوات    

((اللهم عجل لولیک الفرج))       

dardnews.ir
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

درد دل و نامه یك نویسنده و محقق و روز نامه نگار و فعال حقوق بشر به رهبر انقلاب

تاریخ:یکشنبه 21 آبان 1396-06:48 ب.ظ

درد دل و نامه یك نویسنده و محقق و روز نامه نگار  و فعال حقوق بشرو درجه دار بازنشسته ارتش  به رهبر انقلاب

نامه  یك نویسنده و محقق  و فعال حقوق بشر  و رو زنامه نگار   و فرزند جانباز 65 درصد و برادر جانباز و ارتشی بازنشسته به رهبر انقلاب  امام خامنه ای
dardnews.ir       astaranews1.ir

محضر امام خامنه ای  رهبر مسلمانان جهان  
 
با سلام   

  اینجانب اسماعیل اسدی دارستانی   درجه دار بازنشسته ارتش  نویسنده و محقق پنچ کتاب  و روزنامه نگار و اولین وبلاگ نویس  و مستند ساز  و فرزند جانباز 65 درصد و برادر جانباز  میزان تحصیلات  فوق دیپلم و فرزندم هم  سرباز ارتش  ویك خانه در روستای سیبلی  آستارا  با وام ساختم   كه نصف كاره  است   توان دادن قسط هایش را هم ندارم ,   .....   ضامن چند نفر بودم  مجبور شدم ماشین ام را که مسافرکشی می کردم  بفروشم  و مقداری قرض بکنم قسط وام گیرندهها در بانک ها بدهم  و چند ماهی است بخاطر ضامن بودن چند  نفر  از حقوقم کسر می شود فقط من پانصد هزار تومان دریافتی دارم هیچ گونه در آمدی ندارم ..... و حتی  وام مسكن  و خودرو كه از سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح  گرفتم مجبور شدم  پول اقساط وام گیرندگان را بدهم  الان از سه قسمت از حقوقم كسر می شود و....  تاكنون میلیون ها تومان بخاطر اقساط  وام های كه برای دیگران ضامن ایستادم  قرض كردم و دادم و توان خرید یك نان ندارم تنها منبع در آمد من ماشین ام بود كه مسافر كشی می كردم آنهم بخاطر  ضامن بودن فروختم قسط وام گیرنده در بانك انصار را دادم  و چند روز هم حقوقم توقیف كامل شده بود مجبور شدم یك میلیون وپنجاه هزار تومان  قسط وام گیرنده كه ضامن اش بودم  سود بگیریم بدهم و تاكنون هشت میلیون بخاطر اینكه زندان نروم  بخاطر وام های  كه ضامن ایستاده بودم سود كردم خلاصه رهبر  عزیز وضعیت مالی من اسفناك حتی قادر نیستم نان  خالی برای  زن و فرزندم بخرم با قرض و... زندگی  می كنم و من فقط یك كار خدماتی ساده در آستارا می خواهم .

(توضیح اینكه من حدود نوزده سال است رو زنامه نگاری و سایت خبری درد نیوزو آستارا نیوز یك را  دارم و اولین وبلاگ نویس ایرانی هستم    درخواست مجوز هفته نامه و سایت درد نیوز كردم با اعمال نفوذ یك وزارت خانه كه برایم پرونده سازی كرده   وزارت ارشاد با مجوز و پروانه هفته نامه و سایت درد نیوز من مخالفت نمود  و رسما مرا از كاری كه داشتم و كار می كردم محروم كردند با اینكه من نوزده سال روزنامه نگار و سایت خبری درد نیوز و آستارا نیوز را داشتم نویسنده و محقق ژنج كتاب  بودم  از كار رو زنامه نگاری و سایت خبری كه تنها منبع در آمدم بود محروم كردند كتبا بمن ابلاغ كردند صلاحیت ندارم  و حتی حكم شهادت پدر جانباز 65درصد بسیجی هشت سال دفاع مقدس پدرم را بخاطر من با اعمال نفوذ جلویش را گرفتند نگذشتند حكم شهادت پدرم صادر شود چون پدر من بود و اگر مجوز هفته نامه یا سایت مرا می دادند من نیاز به كار نداشتم چند نفر دیگر را مشغول بكار می كردم  مرا با اینكه گواهی عدم سوپیشنه از دادگستری گرفتم  از كار روزنامه نگاری و سایت خبری كه از سال 1377 و 1379 فعالیت می كنم محروم و بیكار كردند  )

   برای استخدام در اسکله بندر  آستارا(استان گیلان )  از فرماندار امام جمعه بنیاد شهید  نماینده آستارا و آیت الله قربانی نماینده ولی فقیه در استان گیلان و استاندار گیلان   نامه بردم تشکیل پرونده دادم    با توجه به وضعیت من درخواست دارم دستور استخدام من در اسکله آستارا را بدهید حتی پول خرید نان ندارم(ماهها ست به شما واستاندار گیلان و فرماندار  شهرستان  آستارا و نماینده آستارا و امام جمعه  و شوراها نامه و مشكلم را  گفتم  كسی  به دادم نرسیده است ) را احتیاج بکار دارم ( خواهشمند است دستور فرمایید  مرا در اسلكله بندر آستارا استخدام كنند ....حتی خدماتی    ...  )

در اسكله و بیمارستان آستارا چند روز مدت پیش چند نفر استخدام كردند با اینكه من در اسكله  تشكیل پرونده داده بودم چون پارتی نداشتم  استخدام نشدم . بعداز خدا امیدم به شما رهبر مسلمانان جهان است   توصیه مرا بكن در آستارا در اسكله یا بیمارستان یا انبارهای عمومی استخدام شوم تا من و زن و بچه ام از گرسنگی در به دری نجات یابیم.


                                                                     
با تشکر

                                                         اسماعیل اسدی دارستانی 

درجه دار بازنشسته ارتش و  نویسنده و محقق( پنج كتاب ) و فرزند جانباز 65درصد  و برادر جانباز   و فعال حقوق بشر  و رو زنامه نگار و مستند ساز   از    استان گیلان بندر آستارا – روستای سیبلی – كوچه شهید فلاحتی پلاك 41  09119812795

شماره حساب عابر بانك ملی اسماعیل اسدی دارستانی :    6037991815652247

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

بعد از ازدواج سفید نوبت به ازدواج‌های ساندویچی می‌رسد

تاریخ:یکشنبه 21 آبان 1396-06:47 ب.ظ

 دو سه روزی است کلیپی در شبکه‌های اجتماعی دست‌ به‌ دست می‌شود که حکایت‌ از دغدغه‌های اجتماعی یک استاد مردم‌شناسی دانشگاه تهران دارد. در آن کلیپ که بخشی از نشستی درباره ازدواج سفید در کانون اندیشه جوان است، خط قرمزی (البته نمی‌دانیم، شاید به زعم ما در دنیای روزنامه‌نگاری خط قرمز باشند) نمی‌ماند که ابراهیم فیاض از آن عبور نکرده باشد. او چند سال پیش هم درباره انقلاب جنسی در ایران صحبت‌هایی داشت که مورد توجه بسیاری از رسانه‌ها قرار گرفت. ابراهیم فیاض را در دسته‌بندی‌های مرسوم، اهل سیاست امروز، اصولگرا می‌دانند و برخی معتقدند که با توجه به پشتوانه‌های سیاسی که دارد، می‌تواند همه آنچه را در دل و ذهنش می‌گذرد، مطرح کند. اما هرچه باشد، حرف‌های این استاد دانشگاه تهران شنیدنی است و حالا ما تلاش کردیم خواندنی‌اش هم بکنیم.
فیاض در این جلسه گفته است:
الان این ازدواج سفید بحرانی است که قشر متوسط دارد ایجاد می‌کند، بعد از آن ازدواج‌های ساندویچی است، یعنی رابطه جنسی ساندویچی. در ازدواج سفید طرفین چندمدت با هم هستند اما اگر قرار شد رابطه … سر خیابان انجام شود، چه کسی می‌خواهد آن‌ها را بگیرد؟ چند نفر را می‌خواهند بگیرند؟ چند نفر را می‌خواهند اعدام کنند؟
حالا دیگر خانواده گران شده است چون سرمایه‌داری همه این‌ها را گران می‌کند، فقط اشراف می‌توانند در دوره سرمایه‌داری ازدواج کنند.
هنوز هم شما ببینید که در محور قدرت چه خبر است، بحث‌های آقایان در محور قدرت چیست و بحث‌های مردم چیست؟
من دقیقاً یادم است. شاه، زمانی بدبخت شد که آمد تلویزیون و گفت دقیقاً ۱۰۰ سال از غرب عقب هستیم و باید در ۱۰ سال جبرانش کنیم و شعار دروازه بزرگ تمدن را داد و یکهو، کله شد. آنقدر سرعت مدرنیسم را بالا آورد که خودش هم در آن نابود شد.
موقعی که مبنا این شد که با سرعت تمام جلو برویم، جامعه را جای خانواده می‌نشانید. موقعی که قرار شد جامعه را جای خانواده بگذارید تا پیشرفت را ایجاد کنید، اقتصاد موتور محرکه جامعه می‌شود.
جامعه‌شناسی باید خفه شود، علوم اجتماعی باید خفه شود، که خفه‌اش هم کردند، جای ما روان‌شناسی نشاندند با عرفان هم قاطی‌اش کردند. الآن نتیجه‌اش چه شد؟ الآن شده یک محافظه‌کاری اجتماعی و کسی بحث اجتماعی نمی‌کند.
کو عدالت؟ سخنرانانی همه در بحث انقلاب مانند شریعتی و بقیه، همه‌اش بحث عدالت بود و چه شد یکهو تبدیل شد به رستگاری شخص و همه‌اش در خواب و در بیداری و کی خواب دیده است کاکو؟ مملکت همه‌اش شد عرفان، هیچ‌کس روی زمین نبود، همه در آسمان‌ها رفتند.
با این روان‌شناسی به اضافه عرفان یک اشرافیتی شکل گرفت. علوم انسانی که مبنایش بر عقلانیت و دین عقلانی بود را گذاشتند کنار، یک حرکتی شروع شد و قشر متوسط حرکتی را شروع کرد. یعنی در نتیجه اقتصادی بازسازی آقایان، قشر متوسط شروع کرد به اعتراض جمعی‌اش، اما قشر پایین چه؟ با تجاوز، آتنا، اهورا و مرتب دارد می‌آید دیگر و می‌بینید که چه خبر است، یعنی ناامنی اجتماعی تا کجا آمده است.
اگر محور اقتصاد باشد، بدون جامعه، نتیجه‌اش این می‌شود. اگر نتوانیم پارادایم عقلانیت و عدالت را در جامعه با هم قاطی کنیم، جامعه ما حتماً با بحران روبه‌رو خواهد شد، آثارش هم آشکار شده است و مقدمه‌اش این تجاوزهای قشر پایین است.
ما در حال حاضر نظام آموزشی با این تکنولوژی فعلی نداریم که بچه‌ها یاد بگیرند چه کار کنند. یعنی نظام آموزشی ما یا سانسور می‌کند یا می‌گوید از آن بگذر.
آموزش اصل کار است. آموزش همگانی می‌خواهیم و آموزش تخصصی. آموزش همگانی که امروز در صداوسیما وجود ندارد، وزارت ارشادش ندارد، وزارت مخابراتش ندارد… هیچ‌کدامشان ندارند. آموزش تخصصی‌اش هم که در دانشگاه است اجازه نمی‌دهند. بگذارند کار کنیم همه این‌ها درست می‌شود. اگر راست می‌گوییم و می‌خواهیم از جهل نجات پیدا کنیم، باید مردم را از جهل نجات داد، همه مسائل با آموزش حل می‌شود؛ آموزش، فلسفه می‌خواهد، علوم انسانی می‌خواهد، که این‌ها هم خبری ازشان نیست.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

پیکر همرزم “سردار شهید املاکی” شناسایی شد

تاریخ:یکشنبه 21 آبان 1396-06:46 ب.ظ


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نماینده مردم فومن و شفت: مدیر فاسدی را برکنار می‌کنند و آن را در استان دیگر به‌کار می‌گیرند!/ تا کی صدای مردم حوزه انتخابیه‌ام را فریاد بزنم اما توجهی نشود

تاریخ:یکشنبه 21 آبان 1396-06:45 ب.ظ


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

در جلسه شورای برنامه ریزی استان؛ نماینده تالش بزرگ به نوبخت چه گفت، چند کانال تلگرامی به دروغ چه مخابره کردند؟ + دانلود صوت

تاریخ:یکشنبه 21 آبان 1396-06:44 ب.ظ


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دادستان رشت: یکی از معاونان استاندار سابق گیلان بازداشت شد

تاریخ:یکشنبه 21 آبان 1396-06:43 ب.ظ


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تجمع کارگران ایران پوپلین برای دومین روز پیاپی در رشت / در حالی که کارگران حقوق نگرفته‌اند مدیر عامل مشاور میلیونی استخدام کرده است

تاریخ:یکشنبه 21 آبان 1396-06:42 ب.ظ


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

درد دل و نامه یك نویسنده و محقق و روز نامه نگار و فعال حقوق بشر به رهبر انقلاب

تاریخ:یکشنبه 21 آبان 1396-06:38 ب.ظ

درد دل و نامه یك نویسنده و محقق و روز نامه نگار  و فعال حقوق بشرو درجه دار بازنشسته ارتش  به رهبر انقلاب

نامه  یك نویسنده و محقق  و فعال حقوق بشر  و رو زنامه نگار   و فرزند جانباز 65 درصد و برادر جانباز و ارتشی بازنشسته به رهبر انقلاب  امام خامنه ای
dardnews.ir       astaranews1.ir

محضر امام خامنه ای  رهبر مسلمانان جهان  
 
با سلام   

  اینجانب اسماعیل اسدی دارستانی   درجه دار بازنشسته ارتش  نویسنده و محقق پنچ کتاب  و روزنامه نگار و اولین وبلاگ نویس  و مستند ساز  و فرزند جانباز 65 درصد و برادر جانباز  میزان تحصیلات  فوق دیپلم و فرزندم هم  سرباز ارتش  ویك خانه در روستای سیبلی  آستارا  با وام ساختم   كه نصف كاره  است   توان دادن قسط هایش را هم ندارم ,   .....   ضامن چند نفر بودم  مجبور شدم ماشین ام را که مسافرکشی می کردم  بفروشم  و مقداری قرض بکنم قسط وام گیرندهها در بانک ها بدهم  و چند ماهی است بخاطر ضامن بودن چند  نفر  از حقوقم کسر می شود فقط من پانصد هزار تومان دریافتی دارم هیچ گونه در آمدی ندارم ..... و حتی  وام مسكن  و خودرو كه از سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح  گرفتم مجبور شدم  پول اقساط وام گیرندگان را بدهم  الان از سه قسمت از حقوقم كسر می شود و....  تاكنون میلیون ها تومان بخاطر اقساط  وام های كه برای دیگران ضامن ایستادم  قرض كردم و دادم و توان خرید یك نان ندارم تنها منبع در آمد من ماشین ام بود كه مسافر كشی می كردم آنهم بخاطر  ضامن بودن فروختم قسط وام گیرنده در بانك انصار را دادم  و چند روز هم حقوقم توقیف كامل شده بود مجبور شدم یك میلیون وپنجاه هزار تومان  قسط وام گیرنده كه ضامن اش بودم  سود بگیریم بدهم و تاكنون هشت میلیون بخاطر اینكه زندان نروم  بخاطر وام های  كه ضامن ایستاده بودم سود كردم خلاصه رهبر  عزیز وضعیت مالی من اسفناك حتی قادر نیستم نان  خالی برای  زن و فرزندم بخرم با قرض و... زندگی  می كنم و من فقط یك كار خدماتی ساده در آستارا می خواهم .

(توضیح اینكه من حدود نوزده سال است رو زنامه نگاری و سایت خبری درد نیوزو آستارا نیوز یك را  دارم و اولین وبلاگ نویس ایرانی هستم    درخواست مجوز هفته نامه و سایت درد نیوز كردم با اعمال نفوذ یك وزارت خانه كه برایم پرونده سازی كرده   وزارت ارشاد با مجوز و پروانه هفته نامه و سایت درد نیوز من مخالفت نمود  و رسما مرا از كاری كه داشتم و كار می كردم محروم كردند با اینكه من نوزده سال روزنامه نگار و سایت خبری درد نیوز و آستارا نیوز را داشتم نویسنده و محقق ژنج كتاب  بودم  از كار رو زنامه نگاری و سایت خبری كه تنها منبع در آمدم بود محروم كردند كتبا بمن ابلاغ كردند صلاحیت ندارم  و حتی حكم شهادت پدر جانباز 65درصد بسیجی هشت سال دفاع مقدس پدرم را بخاطر من با اعمال نفوذ جلویش را گرفتند نگذشتند حكم شهادت پدرم صادر شود چون پدر من بود و اگر مجوز هفته نامه یا سایت مرا می دادند من نیاز به كار نداشتم چند نفر دیگر را مشغول بكار می كردم  مرا با اینكه گواهی عدم سوپیشنه از دادگستری گرفتم  از كار روزنامه نگاری و سایت خبری كه از سال 1377 و 1379 فعالیت می كنم محروم و بیكار كردند  )

   برای استخدام در اسکله بندر  آستارا(استان گیلان )  از فرماندار امام جمعه بنیاد شهید  نماینده آستارا و آیت الله قربانی نماینده ولی فقیه در استان گیلان و استاندار گیلان   نامه بردم تشکیل پرونده دادم    با توجه به وضعیت من درخواست دارم دستور استخدام من در اسکله آستارا را بدهید حتی پول خرید نان ندارم(ماهها ست به شما واستاندار گیلان و فرماندار  شهرستان  آستارا و نماینده آستارا و امام جمعه  و شوراها نامه و مشكلم را  گفتم  كسی  به دادم نرسیده است ) را احتیاج بکار دارم ( خواهشمند است دستور فرمایید  مرا در اسلكله بندر آستارا استخدام كنند ....حتی خدماتی    ...  )

در اسكله و بیمارستان آستارا چند روز مدت پیش چند نفر استخدام كردند با اینكه من در اسكله  تشكیل پرونده داده بودم چون پارتی نداشتم  استخدام نشدم . بعداز خدا امیدم به شما رهبر مسلمانان جهان است   توصیه مرا بكن در آستارا در اسكله یا بیمارستان یا انبارهای عمومی استخدام شوم تا من و زن و بچه ام از گرسنگی در به دری نجات یابیم.


                                                                     
با تشکر

                                                         اسماعیل اسدی دارستانی 

درجه دار بازنشسته ارتش و  نویسنده و محقق( پنج كتاب ) و فرزند جانباز 65درصد  و برادر جانباز   و فعال حقوق بشر  و رو زنامه نگار و مستند ساز   از    استان گیلان بندر آستارا – روستای سیبلی – كوچه شهید فلاحتی پلاك 41  09119812795

شماره حساب عابر بانك ملی اسماعیل اسدی دارستانی :    6037991815652247

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

بیكاری

تاریخ:یکشنبه 21 آبان 1396-06:36 ب.ظ

حل مشکل بیکاری جوانان در دست چه وزارتخانه و نهادی است؟ شاید بهتر است پرسید که راه‌حل آن چیست؟ محمدمهدی تندگویان، معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان می‌گوید: راه‌حل در هویت بخشی به جوانان و درک جوان از جایگاه واقعی خود است و متولی اشتغال جوانان تنها در دست وزارت ورزش و جوانان و معاونت جوانان نیست چرا که این وزارتخانه نقشی واسطه‌ای در اشتغال جوانان دارد.

 درگاه ملی آمار در آخرین گزارش خود نرخ بیکاری در ایران را ١١,٧ درصد اعلام کرد. نتایجی که حاصل آمارگیری نیروی‌کار در تابستان ١٣٩۶ بود. براساس نتایج این آمار و بررسی نرخ بیکاری افراد ١٠ ساله و بیش‌تر نشان می‌داد که ١١,٧ درصد از جمعیت فعال (شاغل و بیکار)، بیکار بوده‌اند.

اما براساس همین آمار، ٢۴,۴ درصد از جوانان ٢٩- ١۵ ساله در تابستان امسال بیکار بوده‌اند. این شاخص در بین زنان نسبت به مردان و در نقاط شهری نسبت به نقاط روستایی بیش‌تر بوده است. هرچند بررسی روند تغییـرات نرخ بیکاری جوانان نشان می‌دهد که شاخص بیکاری آنها نسبت به فصل مشابه در سال گذشته ٢,٣ درصد و نسبت به فصل قبل ٢.٠ درصد کاهش پیدا کرده اما همچنان نرخ بیکاری جوانان در ایران بالا است. نرخی که سال‌هاست دولت‌ها برای کاهش آن تلاش می‌کنند.

حسن روحانی، رئیس جمهوری در خرداد ماه امسال نیاز به اشتغال خالص را یک میلیون شغل در سال اعلام کرد و گفت: بدون یک حرکت بزرگ حل معضل بیکاری دشوار است.
جوانان اما با همه معضلاتی مثل اشتغال و ازدواج،‌فقط یک سهم از مدیریت ارشد دولتی برای پاسخگویی دارند؛ معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان که در دولت دوازدهم به محمدمهدی تندگویان سپرده شد.

تندگویان که چند ماهی بیشتر در این سمت حضور ندارد، نگاه دیگری به حل معضل اشتغال جوانان دارد و می‌گوید در کنار دغدغه‌های کارآفرینی و ازدواج جوانان، هویت بخشی به آنها بیش از هر اقدام دیگری می‌تواند جوانان را از بیکاری نجات دهد، چرا که بیکاری مشکل اصلی جوانان نیست بلکه هویت مشکل اصلی آنها است.

با تندگویان درحاشیه بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات در غرفه گروه رسانه ای خبر گفتگو کردیم که در ادامه می‌خوانید:

اصلی‌ترین مشکل جوانان اشتغال است. مشکلی که بر روی ازدواج و فرزندآوری آنها و حتی آسیب‌های اجتماعی نیز تاثیر گذار است. آیا به وعده آقای روحانی به یک میلیون شغل در سال می‌توانیم دست یابیم؟ آیا ظرفیتی در اقتصاد ایران برای ایجاد یک میلیون شغل در سال وجود دارد؟

اشتغال موضوع اول جوانان نیست. درست است که یکی از مشکلات اصلی است ولی به نظر نمی‌رسد که مشکل اول جوانان اشتغال باشد. چیزی که با آن در اجتماع برخورد داریم و آن را رصد می‌کنیم این است که مشکل جوانان ایرانی هویتشان است. اگر جوانان ایرانی هویت خود را پیدا کنند و جایگاه واقعی خود را در اجتماع درک کنند خودشان از پس اشتغالشان برمی‌آیند. اما در پاسخ به سوال شما درباره ظرفیت‌های اقتصادی برای ایجاد شغل برای جوانان باید بگویم که امروز در تجارت الکترونیک که دولت در آن کمتر نقشی دارد، به غیر از جوانان متخصصان دیگری در ایران وجود ندارند. تجارت الکترونیک توسط جوانان به وجود آمده و جوانان در حوزه استارت‌آپ‌ها حاکم هستند. علاوه بر آن کارآفرینی بومی، منطقه‌ای و محلی در کل کشور فراوان است اما شاید بسیاری از آن بی‌خبر باشند که ضعف عملکردی در اطلاع رسانی عملکرد مناسب جوان‌ها در این زمینه به وضوح حس می‌شود. بنابراین اگر هویت واقعی را برای جوان امروز ایران به ارمغان بیاوریم خودش می‌تواند برای اشتغالش مثمره ثمر باشد.

با این حال وزارت وزرش و جوانان به عنوان یکی از متولیان ایجاد اشتغال جوانان برای تحقق این امر با چه مشکلاتی روبه‌رو است؟

وزارت ورزش و جوانان و معاونت جوانان نقشی واسطه‌ای در اشتغال جوانان دارد. نهادهای مختلفی مانند وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه ایجاد اشتغال و وزارت مسکن در حوزه ازدواج جوانان و تسهیلات برای مسکن آنها در حال فعالیت هستند. مشکلی که اکنون با آن روبه‌رو هستیم این است که اعتبارات مربوط به اشتغال جوانان در کلیه وزارتخانه‌ها و نهادها در اختیار معاونت جوانان وزارتخانه ورزش و جوانان نیست و این وزارتخانه‌ هیچگونه تاثیری روی مدل پرداخت اعتبارات اشتغال جوانان نداریم.

یعنی معاونت جوانان وزارتخانه نظارتی روی سایر وزارتخانه‌ها درباره هزینه کرد بودجه‌ای که برای ایجاد اشتغال به آنها پرداخت می‌شود را ندارد؟

نظارت داریم ولی نمی‌توانیم اعمال نظر کنیم. وزارت وزرش و جوانان می‌تواند وزارتخانه‌ها را رصد و مورد پایش و سنجش قرار دهد که در حوزه اشتغال جوانان چه میزان اعتبار به آنها تخصیص پیدا کرده ولی اگر وزارتخانه‌ای عملکرد مناسبی با بودجه‌ای که به آن اختصاص یافته، نداشته باشد وزارت ورزش و جوانان اختیاراتی برای برخورد با آن ندارد.

اگر از عملکرد وزارتخانه‌‌ای که در مقابل بودجه‌ای که برای اشتغال جوانان دریافت کرده گزارش تهیه کنید هم فایده‌ای ندارد؟

در این سال‌ها گزارشی از وضعیت عملکرد نهادها و سازمان‌های دیگر درباره جوانان تهیه شده و هر دوره ستاد سامان‌دهی گزارش‌ها را اخذ کرده‌ و تا سطح رئیس جمهوری نیز پیش رفته ولی عملا در اجرا هیچ نتیجه‌ای نداشته است. موضوع اصلی ارائه گزارش نیست بلکه این است که اگر به وزارتخانه وزرش و جوانان این اختیار را می‌دادند که در تخصیص اعتبار نهادها و وزارتخانه‌ها تاثیرگذار باشد وضعیت متفاوت‌تر می‌شد. اما هم اکنون وزارتخانه‌ها و نهادها بدون آنکه وزارتخانه ورزش و جوانان عملکرد آن را تایید کند، اعتبار را دریافت می‌کنند و اگر بودجه جوانان را در حوزه‌های دیگر هزینه کنند وزارتخانه ورزش و جوانان نمی‌تواند در این زمینه دخالت کند.

با این توضیحی که دادید جدا شدن معاونت جوانان از وزارتخانه وزرش و تبدیل شدن به یک معاونت الزامی است.

جدا شدن معاونت جوانان از وزارتخانه ورزش و تبدیل شدن به یک معاونت ریاست جمهوری یک گام بسیار مثبتی است که می‌تواند به این موضوع کمک کند چون مشخص است که معاون وزیر قدرتی در مقابل عملکرد سایر وزارتخانه‌ها ندارد ولی در سطح معاونت می‌تواند به این موضوع ورود کند، در اعتبارات دخالت داشته باشد، با مجلس مکاتبه کند و حتی اعتبارات را لغو کند.

لایحه جدا شدن معاونت جوانان از وزارتخانه به کجا رسید و در چه مرحله‌‌ای قرار دارد؟

لایحه جدا شدن معاونت جوانان از وزارتخانه ورزش به مجلس فرستاده شده و دولت نیز پیگیر آن است. موضوع آقای روحانی درباره معاونت جوانان هم همین است. حتی چندین بار رئیس جمهوری در سخنرانی‌ها و هم در ابلاغیه‌های خود به وزارت ورزش موضع خود را مشخص کرده است. تقریبا هر هفته از زمانی که به سمت معاونت جوانان این وزارتخانه منصوب شده‌ام در کمیسیون‌های مختلف دولت حضور دارم و از این طرح دفاع کرده‌ام. به هر حال ما در دولت کار می‌کنیم و تابع نظر مجلس و نمایندگان مجلس هستیم.

امسال چه میزان اعتبار به معاونت جوانان اختصاص پیدا کرده؟

اعتبار محقق شده سال ۹۵ در حوزه معاونت جوانان حدود ۴۰ میلیارد تومان بوده است که این برای کل کشور هیچ است چرا که تقریبا نیمی از این بودجه به دستمزد کارکنان در کل کشور تعلق می‌گیرد. چون به علاوه نیروهای ستادی در تهران حقوق و دستمزد مجموعه استانی که مدیران جوان آن را تشکیل می‌دهند نیز باید توسط معاونت پرداخت شود.

اما در اعتبارات امسال، مجلس پیش‌بینی کرده که ۲۷/. درصد مالیات بر ارزش افزوده و دخانیات که باید به رقمی در حدود ۴۰۰ میلیارد تومان برسد به معاونت جوانان تخصیص داده می‌شود. البته تا به امروز مبلغی به ما تخصیص پیدا نکرده و فقط اعتبارات در حد مقدورات و لوازم جاری را دریافت کرده‌ایم.

معاونت جوانان برنامه‌ای برای ازدواج و اشتغال جوانان دارد؟ آیا قرار است اعتباری به این موضوع تخصیص داده شود؟

بحث اعتبارات مربوط به موضوعات کارآفرینی و ازدواج را داریم و امیدواریم که اگر اعتبار آن به ما تخصیص پیدا کند مذاکره با بانک عامل را ادامه دهیم تا بتوانیم وامی در سقف ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیارد تومان را برای موضوعات اشتغال برای طرح‌هایمان داشته باشیم. این وام به تشکل‌های کارآفرینمان کمک خواهد کرد و در صورت تحقق این خواسته معاونت از ۱۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان از طریق بانک عامل به تشکل‌ها وام پرداخت می‌کند.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

عربستان به دنبال چیست!؟/ پشت پرده استعفای رفیق حریری

تاریخ:یکشنبه 21 آبان 1396-06:36 ب.ظ

از ابتدای امر هم مشخص بود که پادشاه جدید عربستان و کابینه وی، مشخصا فاقد بلوغ سیاسی و پختگی مدبرانه و مصلحت اندیشی اسلاف خود در حکومت قبل هستند و با تصمیمات شتابزده و گاها احساسی، سعی در بوجود آوردن نوعی سیاست اجرایی جدید در خاورمیانه دارند که شاید از آن بتوان به«سیاست ایجاد تنش و درگیری و مقابله» نام برد. نوع برخوردها و تصمیم گیری هایی که به ظاهر از فرد تصمیم گیرنده یک قهرمان سیاسی می سازد، اما به سهولت و سادگی از منظر کارشناسانه همه متخصصین حوزه دیپلماسی بین المللی قابل درک بود که ماحصل این تصمیم گیری ها و واکنش های احساسی، اثراتی زیان بار بوجود خواهد آورد که دود آن به چشم منطقه و بیش از همه به چشم خود حکام عربستانی خواهد رفت. و مساله مهمتر اینکه منفعت این بازی های سیاسی و به اصطلاح جنگ قدرت در پشت پرده نهایتا نصیب چه کسانی خواهد شد؟ بی گمان پاسخ این پرسش برای کسانی که خود آتش این معرکه بازی ها را شعله ورتر می کنند، حلقه اصلی مجهول ماجراست.
شاید ریشه این بداخلاقی ها و بلندپروازی های بی پشتوانه و عجولانه تیم جدید مدیریتی عربستان را باید در این دید که دقیقا آنان در زمانی بر سر کار آمدند که سیاست های اجرایی جمهوری اسلامی در منطقه و جهان در بهترین شرایط خود در چندین سال اخیر قرار داشت. از یک طرف برجام به نتیجه مطلوب خود رسیده بود و علیرغم کارشکنی های رئیس جمهور جدید آمریکا، موج حمایت جهانی کم سابقه ای از این توافق بین المللی و حقانیت هسته ای ایران و ملت ایران وجود داشت. از طرف دیگر نیروهای نظامی ایران در منطقه داعش را تا حد زیادی به عقب رانده بودند و دست آنان را از دست درازی به حکومت سوریه و مردم آن و بخش های کثیری از عراق کوتاه کرده بودند. در این اوضاع در یک اقدام مشابه و با یک کپی برداری ناشیانه از حضور و همیاری نیروهای نظامی ایرانی در این کشورها، عربستان اقدام به حمله ای نظامی به کشور یمن نمود تا بلکه قدرت نمایی ویژه ای در گوشه ای دیگر از خاورمیانه از خود نشان دهد. اقدامی که به دلیل عدم مشروعیت سیاسی و ناپختگی حکام عربستانی به ضد آنان بدل شد و با کشته شدن فوج بسیاری از غیرنظامیان از جمله زنان و کودکان به یک جنایت جنگی بدل گشت. در حقیقت هر چه حکام عربستانی در این چند سال اخیر کارت های خود را در هر مساله و هر بحران و هر کشوری بازی کردند، نتیجه ای نگرفت و به ضد آنان بدل شد. آنچه که برای آنان می ماند فقط یک تریبون بود و چند گفتار و مصاحبه مغرضانه که در آن ایران را مسبب اصلی آشوب ها و درگیری ها در منطقه بنامند. اما چه کسی وجود داشت و دارد که حرف آنان را باور کند؛ در حالی که شواهد و قرائن چیز دیگری نشان می دهند؟

اما تازه ترین اقدامی که در این چند روز اخیر حکام عربستانی در قبال استعفای رفیق حریری، نخست وزیر لبنان، انجام دادند؛ شاید در نوع خود در تاریخ سیاسی نیم قرن اخیر بی سابقه بوده است. صرفنظر از غیرقانونی بودن استعفای یک شخصیت سیاسی در کشوری بیگانه و عجیب بودن اعلام وجود تهدید و خطر برای سلامت جان وی با وجود تکذیب نیروهای امنیتی لبنان و پلیس این کشور؛ شکل ماجرا، نوع اجرای آن و زمان وقوع چنین اتفاقی در نوع خود کم سابقه است. آن هم در زمانی که لبنان به یاری حزب الله یکی از آرامترین دوره های سیاسی خود را می گذاند و مدتها بود که از تنش و درگیری های سیاسی و قبیله ای در این کشور خبری نبود.

http://etedaleshomal.ir/wp-content/uploads/2017/11/444.jpg

پیروزی های ایران در نبرد با داعش در سوریه و عراق و تثبیت حکومت قانونی سوریه در حقیقت شکل موازنه قوا در منطقه را عملا به نفع ایران برگرداند و از آن طرف حضور نیروهای نظامی عربستان در یمن نه تنها تاکنون به پیروزی ای منجر نشده، بلکه نتایج آن بیشتر به شکستی سخت و یک رسوایی بین المللی شبیه است. در چنین برهه ای وقتی که سیاست های مقتدرانه تنش زدایانه جمهوری اسلامی که به مدد سیاست صلح جویانه دولت تدبیر و امید به دست آمده و در حال تقویت قدرت جمهوری اسلامی برای ایجاد صلح و ثبات در منطقه است، از دید حکام جدید و کم تجربه عربستان بهترین کار این آمد که حالا که اکنون دیگر داعشی وجود ندارد تا امریکا و غرب بتوانند از آن بعنوان یک بازی سیاسی استفاده کنند، که با ایجاد مجدد یک تنش و درگیری تازه، بازی جدیدی برای خود رقم بزنند؛ ناغافل از اینکه آتش این درگیری چه سودی برای طرفین و منطقه خواهد داشت؟ یا به قول رئیس جمهور ایران مگر جمهوری اسلامی را درست نشناخته اند و در باب آن مطالعه نکرده اند و مگر ندیده اند که استقامت و پایداری ملت ایران قدرت های بزرگ جهانی را نیز به زانو درآورده است؟ ایجاد صلح و ثبات منطقه ای از طرف هر یک از دو قدرت منطقه -ایران یا عربستان- اگر ایجاد شود بی گمان به نفع هر دو و تمام منطقه است. حال اگر این تدبیر در حکام عرب نبود و در کابینه رئیس جمهور ایرانی بود و محقق شد، شرط عقل اینست که طرف دیگر با آغوش باز آن را بپذیرد. کمتر کسی در بین تحلیل گران و کارشناسان سیاسی منطقه و جهان وجود دارد که قدرت و توان نظامی جمهوری اسلامی را ندانند و واقف به این مساله نباشد که وقوع یک درگیری نظامی در منطقه نه تنها عایدی برای عربستان نخواهد داشت، بلکه منجر به تقویت مالی کشورهای اروپایی و آمریکا خواهد شد و از همه مهمتر به قدرت گرفتن اسرائیل در منطقه خواهد انجامید.
با این وصف، واقعا مشخص نیست که حکام عربستانی و ولیعهد جوان و کم تجربه این کشور با چه نیت و تدبیری اصرار در اجرای سیاستهای خارجی نه چندان درست دو سه سال اخیر کشورش دارد که نتایج همه آنان جز شکست و زیان برای کشورش چیز دیگری نبوده است؟
بهتر نیست بجای اجرای چنین رویه ای، الگوی صلح آمیز و تنش زدای دیگر کشور قدرتمند منطقه یعنی ایران و تدبیر و امیدش را درنظر بگیرد تا بدون حضور دولت های خارجی به ایجاد صلح و ثبات در یک خاورمیانه قدرتمند کمک نماید.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نامه دختر جانباز 65 درصد به ریس جمهور

تاریخ:سه شنبه 16 آبان 1396-09:02 ب.ظ

 ریس جمهور عزیز

با سلام 

 

اینجانب زهرا اسدی تحصیلات فوق دیپلم   زن بیوه با دو فرزند محصل بیكار و بدون درآمد هستم  (فرزند جانباز 65 درصد متوفی )      بیكار و بدون منبع در آمد هستم  درخواست  دارم

1-                  مستمری  جانبازی پدر متوفی جانبازم 65 درصد بسیجی هشت سال دفاع مقدس در بنیاد شهید  مقداری بمن داده شود تا زندگی كنم  .... چرا همانند تامین اجتماعی و نیروهای مسلح چرا بنیاد حقوق به دختران بیوه جانبازان نمی دهد ...

   یا

2-         در یكی از موسسات و سازمانها یا ادارات  یا بیمارستان آستارا بعنوان نیروی قراردادی یا شركتی استخدام شوم ... بیوه زن دارای دو فرزند و  فر زندجانباز حتی پول خرید یك تكه نان ندارم بعداز خدا امیدم بشماست

 

 

     زهرا اسدی   كدپستی 4391955744    استان گیلان   آستارا  روستای بیجاربین نبش كوچه مقصود دهقانی  كدملی 2619877601

تلفن 09028754315

 

 

 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

ارجاع پرونده سد لاسک شفت به کمیته ملی تصمیم‌گیری/ اجرا و یا عدم اجرای سد لاسک نهایتاً تا هفته بعد تعیین تکلیف می‌شود

تاریخ:سه شنبه 16 آبان 1396-08:51 ب.ظ


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تشییع پیکر شهید میرحسینی شهید تازه تفحص‌شده در رشت

تاریخ:سه شنبه 16 آبان 1396-08:50 ب.ظادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


  • تعداد صفحات :2
  • 1  
  • 2  


Admin Logo
themebox Logo